ОБЛИВАНИЙ понеділок та інші звичАї

Тема у розділі 'Свята і вітання', створена користувачем Kaff, 28 кві 2008.

  1. Gyppsy

    Gyppsy :hi:

    Останнє редагування: 20 кві 2020
  2. Gyppsy

    Gyppsy :hi:

  3. Gyppsy

    Gyppsy :hi:

    • Смішно Смішно x 1
  4. Gyppsy

    Gyppsy :hi:

    Хлопці – в понеділок, а дівчата – ще лукавіше – у вівторок. Про звичай великоднього обливання в Україні та Європі — Локальна історія

    Наступного дня після Великодня в Україні зберігся звичай обливати одні одних водою. Традиційно Світлого понеділка хлопці й чоловіки поливають дівчат і жінок, а у вівторок – навпаки, за свідченнями з XVII століття, – жінки й дівчата “ще більш лукаво” віддячують їм тим самим.

    Найкраще звичай зберігся у західних регіонах, оскільки на решті території України з ним боролася Російська православна церква.

    Розповідаємо, що здавна символізувало великоднє обливання для українців і в яких країнах Європи також поширений цей ритуал
     
    • Інформативно Інформативно x 1
  5. Silver bullet

    Silver bullet Well-Known Member

    А у нас на садибі дівчат та жінок поливає дощик: "і шумить, і гуде - дрібний дощик іде".
    Я не знаю, що зробила б, якби мене зараз з відра холодною водою приголубили, а квасольку таки досадила під дощем). Ой, добрий тихий дощик, тепла погода, все розцвітає прямо на очах. За ніч шпанка, володимирка та крупна слива розквітли..
     
  6. Gyppsy

    Gyppsy :hi:

    Пек-пек... :suicide:
    Та хто ж сьогодні на городі щось робить? о_Оо_Оо_О
     
  7. Silver bullet

    Silver bullet Well-Known Member

    А що таке?
     
  8. Gyppsy

    Gyppsy :hi:

    Так ви ж мусет православна християнка, чи нє?
    Традиційно Великдень святкують три дні: неділя, понеділок, вівторок.
    Хто ж у таке свято на городі шось робить?
     
  9. Silver bullet

    Silver bullet Well-Known Member

    Тепер знатиму) Та й тільки) Бо не люблю святкувати аж ніяк, а роботи в цей час на городі і в саду - ой, ой. Тутечки в п'ятницю під вечір понаїхали друзяки почали з "мир, труд, май", а скінчили пасками і шашликами в неділю під вечір..
    Ви б знали, яка я була рада, що святкування скінчилось, всі поїхали, і я можу хоч щось посіяти, бо з вівторка робочі дні. Та і тим, хто не п'є, довго святкувати нудно, як хочте.
    А ви берете і кажете...Хай це буде мій останній гріх, покаюся).
     
    • Смішно Смішно x 1
  10. Gyppsy

    Gyppsy :hi:

    А коли покаєтеся? ;)
     
  11. Silver bullet

    Silver bullet Well-Known Member

    Та коли буде нагода) Покаятись ніколи не пізно, а нагрішити можна не встигнути.:)
     
  12. Gyppsy

    Gyppsy :hi:

    Ой лі...
     
  13. Gyppsy

    Gyppsy :hi:

  14. Gyppsy

    Gyppsy :hi:

    Обливаний понеділок.

    Обливаний понеділок традиційно відзначають на наступний день після Великодня.

    Чому це цікаво. З давніх часів воду у Великодній понеділок вважали цілющою. Мовляв, якщо нею облити, людина буде здоровою і щасливою.

    Детальніше. Обливаний чи Поливаний понеділок — стародавній звичай, який походить з язичницьких часів. Давні слов’яни вважали, що у цей день вода має чудодійні властивості. Приміром, вона проганяє злі сили. Обливання символізувало очищення від усього лихого. Обливали водою не лише людей, але й худобу, ікони та навіть могили.

    У пізніші часи звичай став елементом залицяння. Юнаки з відрами води ходили по хатах, де жили неодружені дівчата, та обливали їх. А ті натомість дарували хлопцям писанки на знак вдячності. Існувала народна прикмета: якщо дівчину в цей день обіллють, то вона вийде заміж за коханого.

    Обливаний понеділок в Україні сьогодні

    Наразі цей звичай перетворився на розвагу. У цей день українці обливають один-одного водою. У деяких містах облаштовували водяні містечка, а також «‎суху зону»‎, де відвідувачі свята могли обсушитись та переодягнутися. Іноді ця розвага перестає бути веселою та нагадує справжнє хуліганство, коли юнаки обливають без згоди дівчат та інших перехожих крижаною водою посеред вулиці.

    Easter_card_ukr_leg_crop.jpg
     
а де твій аватар? :)