Новобуди від Ріел. Які враження?

Тема у розділі 'Будівництво, ремонт, нерухомість і господарка', створена користувачем Stepan_Bandera, 7 гру 2012.

Спонсор розділу - Енциклопедія новобудов: Енциклопедія новобудов
  1. Alleexx

    Alleexx Member

    Добрий день!

    Ми вчора внесли перший внесок в Ріел ЖК Ренуар. 1 секція, 5 поверх. А що саме Вам в договорі ?

    Але щось мені здається що вони цю акцію продовжать і пізніше..
    Враховуючи що під боком ЖК Набережний квартал активно рекламується, то їм зараз конче треба мати хорошу ціну..
    Хоча в Набережному кварталі розтермінування тільки на 3 місяці.. Далеко не кожному таке підійде..

    Щодо ЖК Ренуару то будемо надіятись на якісну та вчасну роботу від Ріел!

     
  2. Mykola Veresen

    Mykola Veresen New Member

    Хто в курсі, напишіть будь-ласка які там умови по розтермінуванні оплати. Ціна фіксована, чи привязана до курсу НБУ, міжбанку? Щось відомо про ціну м2 після закінчення акції?
     
  3. Bambook

    Bambook Persona non grata

    Одруківка за Фрейдом )))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
     
    • Подобається Подобається x 2
  4. Alleexx

    Alleexx Member

    Якщо про ЖК Ренуар, то розтермінування до листопада 2015 року включно. Перший внесок від 30%.
    По акції - ціна фіксована, 7777 грн за м2 без привязки до курсу.

    А після акції точно не знаю, але бачив приклад договору, де вказана ціна 860 у.о. по курсу 11.0, але у разі зміни курсу на 10%, ціна змінюється і в меншу, і в більшу сторону.

    Тому ми вирішили, що по акції, без привязки до курсу буде добре..
     
  5. Joll

    Joll Well-Known Member

    Підтверджую, сама платила за цими умовами - 30% від вартості квартири оплачується при купівлі, розтермінування залежить від того, на якій стадії будівництва ви купуєте квартиру і скільки залишається до здачі (за 1,5 роки до здачі, за рік тощо). Якщо купуєте на початку продажу будинку чи окремих секцій, то, відповідно, у вас найбільше виходить розтермінування. Скажімо, я купувала квартиру у вересні 2012 року, коли продаж 2-ї черги (а це разом 3 секції) йшов вже 4 місяці, відповідно, у мене в договорі стояла дата виплат, що дорівнювала 1 року (до вересня 2013 р.) і складала 14 внесків у ФФБ по 16 тис. грн. до 15-го числа кожного місяця.

    До речі, внески у ФФБ можна платити і більшими сумами та раз у кілька місяців, це не є проблемою (бачила у банку, як люди раз на кілька місяців платили по 30-40 тис. грн., щоб не бігати щомісяця), можна також і достроково здійснити проплату (це обговорюється у договорі). Якщо ви не встигаєте вчасно оплатити, то попередьте про це вашого менеджера, що веде ваш договір по ФФБ у банку і він підготує вам бланк свідоцтва про оплату на інший день (це теж не критично). Головне це попередити відповідних людей та по людськи віднестись до ситуації, тоді вам підуть на зустріч, у більшості випадків нічого за це не буде. Хіба у вас там буде затримка більше тижня або двох, тоді можуть подзвонити із банку. Знаю випадки, коли люди останній внесок платили на місяць чи півтора пізніше, і нічого.

    Не зрозуміла цього речення «Тому ми вирішили, що по акції, без привязки до курсу буде добре». Акційна ціна чи не акційна – про це у договорі не вказується; це собі забудовник так вирішив, і продає вам квартиру по своїй, акційній ціні, а у договорі ви маєте фіксовану суму у гривнях із прив’язкою до курсу долара.

    Термін «акційність», швидше за все, у даної компанії має прив’язку до терміну продажу тої чи іншої секції (і до поверху – акційні, як правило, у «Ріела» 1-4 поверхи, далі ціна йде вищою, тоді у нашій черзі ціна була 850 у.о. за квадрат), наприклад, забудовник продає квартири у секціях 1-ї черги 6-8 місяців по акції, далі починається будівництво наступної черги, яка здаватиметься пізніше від попередніх на рік, і вже секції 2-ї черги стають акційними, а те, що залишилось вільним у 1-й черзі (що вже наполовину збудована) продається як залишок по ціні, припустимо, на 50-100 доларів дорожче за метр. Я точно не знаю, це моє бачення ситуації, далі я відштовхуюся від умов договору.

    Взяла свій договір, за яким теж купувала квартиру по акції 750 у.о. за кв. м. у іншому ЖК від "Ріелу". Пише (цитую у скороченому варіанті):

    «Вартість квартири становить %сума% (стільки то гривень), що є еквівалентом суми %сума% (стільки то доларів США і стільки то центів) відповідно до комерційного курсу на день підписання даного договору (1 долар США = 8,15 грн), та вноситься довірителем на рахунок ФФБ за наступним графіком:
    - %сума% (стільки то гривень), що на момент укладання цього договору є еквівалентом суми %сума% (стільки то доларів США і стільки то центів) відповідно до комерційного курсу на день підписання даного договору (1 долар США = 8,15 грн) в день підписання договору про участь у ФФБ управителем;
    - сума% (стільки то гривень), що на момент укладання цього договору є еквівалентом суми %сума% (стільки то доларів США і стільки то центів) відповідно до комерційного курсу на день підписання даного договору (1 долар США = 8,15 грн, рівними частинами з жовтня 2012 року по вересень 2013 року до 15-го числа кожного місяця, а саме: по %сума% (стільки то доларів США і стільки то центів відповідно до комерційного курсу на день підписання даного договору (1 долар США = 8,15 грн) що є еквівалентом суми %сума% (стільки то гривень) і стільки то копійок.

    У випадку зміни комерційного курсу долару США до гривні більше 10% від встановленого на день підписання даного договору, довіритель доручає повіреному укласти додаток до договору ФФБ щодо зміни вартості квартири в частині неоплачених квадратних метрів»


    Тому у моєму випадку те, що я купувала квартиру по акції, не відіграє ніякого значення, і якщо б долар у 2013 році скакнув так само, як навесні цього року, мене б могли попросити заплатити за квартиру більшу суму відповідно до поточного курсу долара.

    Однак і в ситуації стрибка долара є нюанс: знайомі купували квартиру у останній черзі у тому самому ЖК за таким самим курсом, що й ми (8,15 грн, купували у серпні 2013 р., розтермінування за договором було 1,5 роки) і коли почалася та катавасія із стрибками курсу (у квітні цього року), то менеджер, що продавала квартиру, передзвонила до них, і сказала, що таку ціну вони довго тримати не можуть і, якщо є така можливість, будь-ласка, проплатіть якомога більше грошей за старим курсом, так як за 2-3 тижні (називалась точна дата, я просто не пригадую яка) ми змушені змінити курс до 11,0. Так само зробив і працівник банку, що їх обслуговував. Таким чином, хто міг, той взагалі позичив і виплатив все завчасно, хтось заплатив більшу половину, а хтось, хто щомісяця платив рівними частинами, залишився у найменш вигідній ситуації і змушений платити вже за новим курсом.
     
  6. Alleexx

    Alleexx Member

    У нас трохи по-іншому за договором. Тут треба бути більш акуратнішими. Бо у нас в договорі прописано чітко, що сплата має бути кожного місяця до 20го числа (дату самі вибираєте), але не пізніше ніж через 7 днів після 20го, у разі настання 8го дня - нараховується пеня.

    Платити можна наперед, але тоді внески з кінця мінусуються. Тобто, якщо кожен місяць треба платити по 15 000 грн, а Ви заплатили 30 000, то останній внесок не потрібно буде платити...
    Чесно кажучи ми хотіли по-іншому трохи, так щоб якщо сплачуємо більше, то сума щомісяця зменшувалась.. Але вони так не схотіли..

    Суть цієї акції зараз і є специфічний договір. Тому як у договорі дійсно немає привязки до курсу. Є тільки ціна в гривнях. А вже після акції дійсно є, такі самі пункти як Ви і вказали, разом з коливам +-10%..
    Звичайно, завжди краще чим скоріше проплатити, тобі більше захищеними можна себе відчувати.

    До поверхів привязки в ціні немає в цьому ЖК. Принаймні в першій черзі..
     
    • Подобається Подобається x 1
  7. Joll

    Joll Well-Known Member

    Alleexx, дякую Вам за пост - як видно, "Ріел" таки змінив умови своїх договорів та загалом умови продаж. Коли я писала про акційність, то мала на увазі ЖК на Святослава і ЖК на Олени Степанівни, там умови продажу були однаковими, незважаючи на розрив у часі у рік-півтора.

    Можна вже сказати, що нам сильно повезло, із проплатами все було трохи вільніше ))). Бо, якщо взяти до уваги договори нашої 2-ї та 4-ї черги (по суті, весь комплекс), то вони ідентичні. Однак і у Ваших договорах я теж побачила багато спільного із своїм. Просто ми говоримо про одне і те ж у різній трактовці.
     
    Останнє редагування: 4 чер 2014
  8. Spravedluvuj

    Spravedluvuj Well-Known Member

    Joll, доброї ночі.
    Скажіть, будь ласка, Ви теж підписували договір з ФОП ?
    І друге питання - Ріел виконує свої зобов'язання по договорах? в тому числі маю на увазі строки закінчення і здачі?

    ---------- Додано в 23:21 ---------- Попередній допис був написаний в 23:13 ----------

    Приємно було читати, що є тут хтось, хтотпідписався на Ренуар.
    Вже знаю двох - мій товариш теж підписався, разом спілкувались з представниками і Ріела, і банку.
    Скажу так, як не юрист, переконаний, що добудують і здадуть. Дай Бог щоб вчасно.
    А зараз як юрист - гарантією не збільшення вартості вимірної одиниці є тільки повна оплата, бо по Ренуару - фонд ФБ типу "А" - гугль підкаже Вам де тут собака зарита.

    То ж, ті хто підписали - як юрист раджу уважно почитайте договір.
    Хочете, почитаєм разом (дорого не візьму).

    А ті, що ще думають (до них належу і я) - все вірно зважте і приймайте рішення, досконало вивчивши схему (тобто договори).

    ---------- Додано в 23:38 ---------- Попередній допис був написаний в 23:21 ----------

    [​IMG]

    ---------- Додано в 23:39 ---------- Попередній допис був написаний в 23:38 ----------

    [​IMG][​IMG]

    ---------- Додано в 23:40 ---------- Попередній допис був написаний в 23:39 ----------

    [​IMG]

    ---------- Додано в 23:42 ---------- Попередній допис був написаний в 23:40 ----------

    Ось так виглядає Ренуар станом на сьогодні.
    (Перепрошую закинув дві однакові фото).
     
    • Подобається Подобається x 1
  9. Alleexx

    Alleexx Member

    Доброї ночі, Spravedlyvyi. А можете поділитись розумним посиланням в гуглі щодо цього?



    Надіслано із мого iPhone за допомогою Tapatalk
     
  10. Spravedluvuj

    Spravedluvuj Well-Known Member

    Alleexx, якщо я правильно зрозумів, то Ви вже підписали договір про участь у ФФБ. Так?

    Чи під словами "внесли" Ви мали на увазі, що сплатили по дог. доручення. ?

    ---------- Додано в 00:37 ---------- Попередній допис був написаний в 00:30 ----------

    Посилання:
    http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/978-15/page
     
  11. Alleexx

    Alleexx Member

    В нас так вийшло, зо ми в перший день покрили суму по ДД + 5% ФФБ, відповідно, так, підписали договір про участь


    Надіслано із мого iPhone за допомогою Tapatalk
     
  12. Spravedluvuj

    Spravedluvuj Well-Known Member

    Alleexx, ось це правильно. Мудро. Ми так зробили і з другом. Уважно прочитайте договір про участь у ФФБ.
     
  13. Joll

    Joll Well-Known Member

    Так, я підписувала договір доручення із ФОП. Знаю також, що всі клієнти мого ЖК (принаймні 2, 3 і 4 черги то точно) і ЖК на Олени Степанівни теж підписувала договори із ФОП (бачила бланки).

    Скажу із досвіду родичів – якщо брати будинки, що здавав «Ріел» приблизно 5 років тому, то там вроді дотримались умов. Двоюрідна сестра чоловіка живе у новобудові від «Ріелу» на Дж. Вашингтона, номер не пам’ятаю вже, там один будинок елітного типу, між двома 16-типоверхівками на розі Пасічної і Дж. Вашингтона. Була там, все дуже пристойно виглядає, люди живуть не перший рік, задоволені. Хоча, як на мене, живучи у нашій країні, треба зробити поправку на те, що можуть бути затримки та затягнення із здачею та видачею документів на право власності. Чула, що були якісь проблеми із будинком на Окружній, сама не в курсі, людей, які там купили квартири, теж не знаю.

    Стосовно ЖК «Княжий» на Святослава. 1-ша черга будувалась від «Комфотбуду», потім «Комфортбуд», збудувавши наполовину об’єкт, продав його «Ріелу» (частина власників «Ріелу» - це колишні «комфортбудівці»). Так чи інакше, після передачі прав на будівництво «Ріелу» будова почала будуватись непоганими темпами, майбутній комплекс розбили на 4-черги. Мій будинок ще не зданий (2 черга), за договором має здаватись у червні цього року. Однак я так бачу, що, зважаючи на літо, відпустки і т.п., будинок реально можуть здати в кінці літа. 2 місяці тому у квартирі був один лічильник, стояли вхідні двері (до речі, дуже важкі і та на вигляд добротні, не консервна банка, як у тому ж «Іроксі» здають). Наразі те, що стосувалось встановлення дверей та одного із лічильників, встановили згідно строків, вчасно. У травні обіцяли поставити котел, решту лічильників та батареї – не знаю, сьогодні подивлюсь, що вже зроблено. Бачила з-за паркану, що там вже готують тротуари. Ми також ходили дивитись на 1-шу чергу, яка вже здана – досить пристойно зроблено, гарно виглядає зблизька (від дороги – не дуже гарно виглядає, зблизька краще), половина людей вже завершують роботи ремонти, ліфти широкі, сходова клітка широка.

    Так що більше інформації можу надавати Вам, коли сходжу на об’єкт. До речі, огляд будови ЖК на Святослава і ЖК на Олени Степанівни проводиться кожного першого четверга місяця, треба попередньо передзвонити і записатись у офісі компанії:
    http://www.riellviv.com/uk/pres-centr/novini/details/tesst-drive/
     
    • Подобається Подобається x 1
  14. Joll

    Joll Well-Known Member

    ЖК "Княжий" і "Едгар Дега" станом на 5.06.2014

    Була сьогодні на будові ЖК «Княжий» на пл. кн. Святослава 5. Скажу одразу, що після цих відвідин моя думка стосовно компанії навіть покращилась, так як я не очікувала, що мені пообіцяють ключ від квартири вже наприкінці червня-початку липня.

    Отже, звітую, що зроблено:
    1-ша черга: будинок зданий (3 під’їзди), ОССБ вже створено, документи на право власності отримало 80% всіх власників квартир, протягом місяця документи отримають усі. Менеджер пояснила причину затримки видач свідоцтв на право власності – через реформу із БТІ, через зміни керівництва це все тягнулось із кінця лютого. У 1-й черзі багато людей роблять ремонти, це видно із вікон-балконів як зі сторони вул. Шевченка, так і з подвір’я пл. кн. Святослава. Правда, асфальту ще немає, однак мною був помічений каток, і майстри поділилися інформацію, що до кінця місяця подвір’я біля 1-ї і 2-ї черги будуть заасфальтовані.
    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    2-га черга (була всередині):
    - встановлено сходи і вхідні двері у під’їзд та підсобні приміщення (до речі, на вигляд пристойні, важкі, не «консервна банка»);
    [​IMG]
    - у секції 1.4 на сходовій клітці встановлені перила, у секції 1.5 робиться ремонт на сходовій клітці і перил ще немає;
    Вхідні двері у квартири:
    [​IMG]
    - всередині у квартирах встановлені котли, всі лічильники, батареї, стояки на воду;
    [​IMG]
    - біля під’їздів готується територія для асфальтування та розділення зон тротуару і дороги;
    [​IMG]
    - у підсобних підвальних приміщеннях проводяться ремонтні роботи, зроблені перила для сходів униз;
    - риштування проведено у секціях 1.5 і 1.6, секцію 1.4. частково зариштували і будуть риштувати одночасно із сусідньої секцією 1.3 із 4-ї черги; в принципі, це логічно, так як ці секції є продовженням одна одної, тому слід почекати, поки усю секцію 1.3 закладуть цеглою і встановлять вікна.
    Секція 1.5 прямо і 1.6 та 1.7 ліворуч (праворуч – 1-ша черга):
    [​IMG]
    Секція 1.6:
    [​IMG]

    3-тя черга, секція 1.7.:
    - зацегловано усі 9 поверхів, будуть вставляти вікна.
    - під секцію 1.8 (якає першою при в’їзді у комплекс і яка наразі будується останньою із всіх) залито фундамент і встановлено прути (не знаю, як це вірно описати згідно будівельної термінології).
    На фото зліва направо: секція 1.7, 1.6 і 1.5:
    [​IMG]

    4-та черга:
    - секція 1.3 – зацегловано 6 поверхів із 10-ти, наразі закладають внутрішні перегородки між кімнатами; робиться дах над 10-тим поверхом;
    - секція 1.2 – зведено каркас 9-го поверху із 10-ти;
    - секція 1.1 – зведено каркас 5-го поверху із 10-ти.
    На фото зліва направо: секція 1.1, 1.2 і 1.3, ще справа – секція 1.4 другої черги (там встановлено вікна):
    [​IMG]

    По моїй 2-й черзі – як я вже писала, ключ обіцяли дати наприкінці червня-початку липня, саме тоді підключать світло і воду від будівельного майданчика, за які прийдеться платити за комерційною ціною, і вже тоді при бажанні можна буде починати робити ремонти. Документи на право власності обіцяють виготовити на протязі наступних 3-ї місяців.

    По ЖК «Едгар Дега» на вул. Олени Степанівни:
    - 7-миповерхову секцію №2 вже зацеглили повністю;
    - секцію №1 зацеглили на рівні 3-го поверху і то лише наполовину;
    - секцію №3 зацеглили повністю і зараз виконуються оздоблювальні роботи, риштування.
    На фото: секція 2 і 1, № 3 виходить на кут вул. Шевченка та Я. Мудрого, її звідси не видно:
    [​IMG]

    Через місяць планую прийти знову і подивитись, що там нового ))).
     
    • Подобається Подобається x 1
  15. Alleexx

    Alleexx Member

    Joll, дуже дякуємо за пост!

    Чесно кажучи, все ніби і класно, але чомусь думав що коли вже здали першу чергу, то двір виглядає пристойніше.. Бо тут виглядає так що ті люди, які купили в першій черзі і вже зробили ремонт, ще мусять ходити по грязі.. ((

    А загалом радує те, що вчасно більш-менш здають.
     
  16. Joll

    Joll Well-Known Member

    Нема за що ;).
    Ви знаєте, коли збираєшся жити у новобудові, то треба завжди бути готовим до деяких незручностей на початках, як от постійний стукіт, грюкіт, жужання інструментів, грязь у під"їзді, на сходовій клітці та на прибудинковій території і т.п. Це, на жаль, радше правило, аніж виняток у наших реаліях. Я сьогодні була також біля ЖК на Бр. Міхновських 32б від "Інтергалбуду" - там будинок теж вже зданий (десь 2 чи 3 місяці тому), всюди плитка і асфальт, чистота, лавочки із смітниками, дитмайданчик, турніки, ремонти робляться вовсю; чесно кажучи, ми розглядали цей варіант 2 роки тому, однак нам не підійшла ціна "Інтергалбуду" на 2-кімнатну двохсторонню квартиру (вона коштувала на 17 тис. у.о. більше, ніж аналогічна квартира із аналогічною квадратурою у "Ріела") та умови розтермінування (раз у 2 місяці по 10 тис. у.о.). Правда, я пригадую, коли ми вперше поїхали в гості до родичів, що заселились у ЖК на Дж. Вашингтона 4 від того ж "Інтергалбуду" (здається, у 2010 р.), то там теж, попри будову поруч, з одного боку, де вже жили люди, було більш-менш облагороджено і заасфальтовано, а з другого боку (що невидимий для стороннього ока) - гравій і болото, ніяких тобі тротуарів і т.п. Брат мого чоловіка живе у новобудові у Рясне-1 від "Ірокса", то там попри те, що люди вже 2-3 роки як заселились, поруч продовжується будівництво нових секцій і там всюди грунтівка і таке болото, що у дощову погоду пішки певно треба у гумовцях йти; ми на минулих вихідних туди машиною заїжджали - жах, і в цих умовах теж якось живуть люди.
     
    • Подобається Подобається x 1
  17. Alleexx

    Alleexx Member

    Тааааа... Тут напевно допоможе тільки колективні звертання до Забудовника від Довірителів. Бо, наприклад, нам при купівлі в ЖК Ренуар, обіцяли гарно відгородити і зробити чистоту після здачі 1ої секції.. Ну якщо обіцяєте, значить маєте робити :)
     
  18. Spravedluvuj

    Spravedluvuj Well-Known Member

    Joll, оце Ви молодець.
    Ви такі самі "противні"... та "дотошні"... до деталей як і я)

    Дякую!
    Ви нагнали позитиву, думаю, багатьом.

    Треба вже в Ріела гроші брати за рекламу)

    ДЯКУЮ!
     
  19. pablolv

    pablolv Member

    Поширюється відверта брехня щодо Княжого. Напевно боти від Ріелу.
    Перша черга мала бути зданою ще у червні 2013.
    тобто спізнення на цілий рік.
    а літати мешканці будуть гелікпторами, бо машини ставити та нема де!
     
    • Подобається Подобається x 1
  20. Joll

    Joll Well-Known Member

    Теза про гетто усміхнута ))). Стосовної 1-ї черги – вона мене дуже не хвилює, так як там жити не буду, переживаю, щоб із 2-гою все гаразд та в плюс-мінус у межах строків вийшло. Чому так пізно здали – я у своїх попередніх постах це спробувала обґрунтувати, очевидно, ви на це не звернули увагу. До речі, ключі у 1-й черзі людям дали ще у серпні-вересні минулого року – моя сусідка купила квартиру у самому першому будинку (тоді ще «карпатбудівському), так їй ключ дали саме у цей період, правда, ремонт вонf почала робити значно пізніше, це були її особисті обставини.

    Думаю, що люди, які купили квартири у цьому ЖК, відштовхувались від трохи інших чинників, аніж парковка ))). Наприклад, наявність індивідуального опалення, близькість до центру, зручна транспортна розв’язка, ціна, можливість розтермінування платежів тощо. Якщо ж врахувати чинник паркомісця, то, порівнявши інші новобудови у цьому районі, лише у ЖК від «Комфортбуду» на Юнаківа 9 є достатньо місць для паркування авто у зв’язку із більшою відстанню між будинками, правда, я зараз не в курсі, чи підземний паркінг у них працює, так як, незважаючи на те, що увесь комплекс був зданий у 2008 р., у 2010 р. підземний паркінг ще не працював (ходили тоді дивитись квартири у тому ЖК, тож достеменно пам’ятаю той факт). У ЖК на Бортнянського 50 така сама ситуація (незрозуміло, чи працює підземний пар кінг, будинок зданий у 2010 р.), у ЖК на Залізничній 7 відстань між будинками маленька, така ж, як і на Святослава (зараз зводиться 4-та черга будинків), у новозбудованому комплексі на Бр. Міхновських 32б від «Інтегалбуду», незважаючи на хороше планування при будинкової території, теж не надто багато місця для автомобілів. Так що багато де схожа ситуація, ви спробуйте запаркуватись після 19-20-ї години, наприклад, на території комплексу на Дж Вашингтона 4, там аналогічна ситуація.

    Так що, на смак і колір всі фломастери різні. Я б, для прикладу, в житті не стала купувати квартиру у будинку, що розташований на перехресті великих магістралей, біля АЗС, як от будинок від «Еко-дому» на кільці Кульпарської-В. Великого чи на стику Чорновола-Хімічна. А люди там живуть, і квартири всі викуплені, і, очевидно, попит є, раз далеко не одна будівельна компанія будує свої об’єкти у таких місцях. Люди в австрійських колодязях теж десятками років і поколіннями живуть, вочевидь, це їх вибір.

    Ну а теза про бот просто порвала ))). Негативу про цей комплекс і про цю компанію в неті більш ніж достатньо – я вивчала відгуки ще тоді, коли купівля квартири була у планах. Так як інформація була ну дуже неоднозначною, вирішили досліджували це питання самостійно, із батьками та родичами. Вийшли на людей, що працюють у «Комфортбуді», радились, питали, порівнювали, робили висновки. Ходили на будову від самого початку і до минулого тижня (зберігаю купу папок із будівництвом, для порівняння, до речі, і не тільки цього комплексу, а й будові від конкурентів). Словом, все робили самі, із залученням сторонніх осіб (адвоката, інженерів і т.п.) та вже особисто формували свої враження та робили свій вибір.

    Думайте, що завгодно, із такою логікою (раз щось позитивне написали про будівництво від «Ріелу», значить, це проплачений бот) це не забороняється.
     
а де твій аватар? :)