ЄБРР знизив прогнози економічного зростання для пострадянських країн Європейський банк реконструкції та розвитку заявляє, що наслідки кризи у єврозоні дедалі стрімкіше поширюються на схід. Особливу загрозу, йдеться у повідомленні організації, криза у Європі становить для Росії. Річні показники економічного зростання тут можуть уповільнитися до 3,1%, хоча ще у травні фахівці прогнозували показник у 4,2%, повідомляє «Радіо Свобода». Загалом, з огляду на ризики, що зростають, аналітики Європейського банку реконструкції та розвитку знизили прогнози економічного зростання для всього пострадянського блоку країн з 3,1% у травні до 2,7%.
Туреччина закриває всі прикордонні пункти з Сирією Туреччина 25 липня закриває всі прикордонні пункти з Сирією, повідомив міністр у справах митниці Хаят Язиджи. «Від сьогодні всі КПП на кордоні з Сирією закриваються», – сказав він, пише ZN.UA. Закриття всіх 13 ККП на кордоні Туреччини з Сирією, протяжність якого становить близько 900 кілометрів, передбачено новим пакетом санкцій Анкари щодо режиму сирійського президента Башара Асада. Згідно з ухваленим рішенням, через кордон як з боку Туреччини, так і Сирії з середи не буде здійснюватися транзит вантажівок. Турецька влада раніше попереджала про можливість прийняття таких заходів, називаючи в якості маршруту для транзиту територію Іраку. Дії турецької влади пов’язані з тим, що раніше бойовики Вільної сирійської армії неодноразово нападали на КПП на кордоні з Туреччиною. Зокрема, 22 липня вони захопили контрольно-пропускний пункт Баб ель-Салям, розташований на північ від сирійського міста Алеппо. Раніше повідомлялося про захоплення пунктів Баб ель-Хава і Джараблас. Крім того, бойовикам вдалося взяти під контроль два КПП на кордоні Сирії та Іраку. Вжиті турецькою владою заходи не позначаться на біженцях із Сирії, які щодня прибувають з Сирії. Влада Туреччини має намір створити ще три табори для біженців у прикордонних районах. У даний час на території Туреччини знаходяться близько 45 000 переселенців з Сирії. У Сирії вже понад рік не припиняються антиурядові протести. Сирійська влада заявляє, що проти них діють добре озброєні бойовики. Щодня надходять повідомлення про загибель людей – як мирних громадян, так і співробітників силових структур, незважаючи на оголошене з квітня перемир’я. За даними ООН, загальна кількість жертв становить близько 16 000 осіб.
У Росії проведуть звірину Олімпіаду: будуть забіги тхорів, мишей, стрибки серед жаб У тульському обласному зооекзотариумі проведуть звірину Олімпіаду, яка буде приурочена до старту літніх Ігор у Лондоні. Про це повідомила співробітниця прес-служби парку Тетяна Роденко. За її словами, відкриття зоологічного заходу заплановане на суботу, 28 липня, передає Lenta.Ru. У рамках першого дня звіриної Олімпіади відбудеться декілька змагань, у тому числі забіги тхорів, тарганів і мишей, а також стрибки в довжину серед жаб. Перед змаганням відбудеться урочиста церемонія відкриття за участю музикантів і артистів. Крім того, буде проведено парад учасників Олімпіади. У неділю, 29 липня, в екзотариумі пройде закриття Ігор і змагання серед переможців першого дня турніру. Результати змагань довірено передбачати місцевій ясновидиці, самиці єнота на кличку Джемма. Їй це довірили, оскільки під час Євро-2012 вона вірно вгадала учасників фінального матчу. У тульському зоокомплексі мешкають амфібії, ящірки, змії, птахи, ссавці, безхребетні. Літні Олімпійські ігри в Лондоні стартують 27 липня. Закриття Олімпіади відбудеться 12 серпня.
Коморовский называет поддержку Украины одним из приоритетов Польши Президент Польши Бронислав Коморовский называет поддержку европейской интеграции Украины одним из приоритетных направлений внешней политики Польши. Об этом говорится в сообщении пресс-службы президента Польши, передают «Украинские новости». «Еще один из вызовов – это активная политика в интересах добрососедства. Есть разумная поддержка Украины на ее пути на Запад»», – заявил Коморовский 24 июля в Польше на ежегодной конференции с польскими послами. При этом, по его словам, эта дорога полна трудностей, препятствий и противоречий. «Но если так оценить ситуацию, то с нашей стороны должна быть железная решимость, железная воля и желание довести эту стратегическую цель до полного успеха в будущем», – заявил он. Среди других основных вызовов польской внешней политике Коморовский назвал укрепление позиций Польши в период кризиса в Европейском Союзе, более прагматичный подход в отношениях с Россией и усиление сотрудничества с США. 24 июля Коморовский встретился с высоким представителем Европейского Союза в иностранных делах и политики безопасности Кэтрин Эштон, и, как отмечается в сообщении пресс-службы Президента Польши, основной темой их разговора стали перспективы совместной политики безопасности и обороны и политики соседства ЕС, в частности ЕС и Украины. Коморовский и Эштон обсудили перспективы подписания и ратификации соглашения об ассоциации между Украиной и ЕС. Как сообщалось, 1 июля Коморовский заявил о готовности Польши дружить со всеми украинскими политическими силами ради евроинтеграции Украины.
Президенту Білорусі відмовили у акредитації на Олімпіаду в Лондоні Оргкомітет літніх ХХХ Олімпійських ігор у Лондоні відмовив у акредитації Президенту Білорусі Олександру Лукашенку, який очолює Національний олімпійський комітет республіки. Про це повідомив перший віце-спікер Держдуми Російської Федерації, президент Олімпійського комітету Росії Олександр Жуков у своєму мікроблозі в Twitter, повідомляє «Радіо Свобода». «Президенту НОК Білорусі Олександру Лукашенку оргкомітет олімпіади в Лондоні не дав акредитацію. Спорт – поза політикою? А як бути з олімпійськими цінностями і традиціями? Кожен школяр знає, що в Греції на час ігор перемир’я», – написав Жуков. Білоруському президенту і низці чиновників в’їзд до країн Європи зараз заборонений, Євросоюз оголосив їх нев’їзними у зв’язку з репресіями проти політичних супротивників і порушенням прав людини. На церемонії підняття білоруського прапора в олімпійському селищі спортсмени збірної країни демонстративно вийшли в опозиційній біло-червоно-білій кольоровій гамі, не вдягнувши зелені краватки. Спочатку одяг білоруських спортсменів був задуманий у кольорах офіційного прапора (як біло-червоно-зелений). ХХХ літні Олімпійські ігри відбудуться в Лондоні з 27 липня по 12 серпня.
Президенту Беларуси отказали в аккредитации на Олимпиаду в Лондоне Оргкомитет летних ХХХ Олимпийских игр в Лондоне отказал в аккредитации Президенту Беларуси Александру Лукашенко, который возглавляет Национальный олимпийский комитет республики. Об этом сообщил первый вице-спикер Госдумы Российской Федерации, президент Олимпийского комитета России Александр Жуков в своем микроблоге в Twitter, сообщает «Радио Свобода». «Президенту НОК Беларуси Александру Лукашенко оргкомитет олимпиады в Лондоне не дал аккредитацию. Спорт – вне политики? А как быть с олимпийскими ценностями и традициями? Каждый школьник знает, что в Греции на время игр перемирие», – написал Жуков. Белорусскому президенту и ряду чиновников въезд в страны Европы сейчас запрещен, Евросоюз объявил их невъездными в связи с репрессиями против политических противников и нарушением прав человека. На церемонии поднятия белорусского флага в Олимпийской деревне спортсмены сборной страны демонстративно вышли в оппозиционной бело-красно-белой цветовой гамме, не надев зеленые галстуки. Первоначально одежда белорусских спортсменов была задумана в цветах официального флага (как бело-красно-зеленый). ХХХ летние Олимпийские игры пройдут в Лондоне с 27 июля по 12 августа.
Лідер КНДР Кім Чен Ин одружився /gallery/intxt/7/0/709088728.jpgNorth Korean TV Лідер КНДР Кім Чен Ин одружився, повідомляє південнокорейське агентство «Ренхап» з посиланням на північнокорейське телебачення. Раніше північнокорейські ЗМІ кілька разів демонстрували кадри різних заходів, на яких Кім Чен Ин був присутній у товаристві невідомої молодої жінки, зазначає РІА «Новости». Кім Чен Ин став керівником партії і держави після смерті свого батька Кім Чен Іра у грудні 2011 року. Ким Чен Ір, який помер у віці 69 років від серцевого нападу під час поїздки по КНДР, у 1994 році успадкував владу від свого батька Кім Ір Сена – основоположника доктрини «чучхе», яка передбачає покладання на власні сили, і першого президента Північної Кореї.
Кава може подорожчати на 30-40% через засуху Через несприятливі погодні умови у країнах-виробниках кава може подорожчати на 30-40% і навіть стати гіршою на смак, заявили експерти компанії Lionstone Investment Services. Так, найбільші експортери «арабіки» (Бразилія, В’єтнам, Індонезія) переживають найсильніші дощі та посухи за останні 15 років, повідомляє ТСН. Бразилія наразі зібрала лише 40% врожаю всього поточного сезону. Через неврожай та підвищення попиту на ароматні зерна з боку Китаю, Індії та Індонезії, кава вже встановила ціновий рекорд за останні 34 роки – 3 долари за фунт. Через це вартість зерен вже найближчим часом може підскочити на 30-40%. Також викликає побоювання і те, що дощі знизять якість арабіки, так як у ній може завестися грибок і зіпсувати не тільки нинішній урожай, але і заразити майбутній. Також подальше зростання цін буде обумовлений скорочення світових запасів кави. За даними Міжнародної кавової організації (ICO), світові запаси кави досягли мінімуму з 1960 року. За словами експертів, ціни на каву не будуть рости лише в тому випадку, якщо рясні дощі, які прийшли до Бразилії, збережуться на деякий час.
У Франції розбився вертоліт – п’ятеро людей загинуло П’ятеро людей загинуло внаслідок аварії гелікоптера на південному сході Франції під час пробного польоту. Катастрофа сталася в ущелині Вердон, що в регіоні Альп Верхнього Провансу, біля кордону з Італією. Про це повідомляє Бі-бі-сі. «За словами представника місцевої префектури, загинули п’ятеро осіб, причину катастрофи досі не визначено», – зазначається у повідомленні. За даними рятувальників, вертоліт розбився на дуже крутому схилі, доступ до місця аварії ускладнений. На місце направлено команди альпіністів.
Ученим зі США вдалося перемогти ВІЛ у восьми пацієнтів Американські вчені заявили, що вони зробили перший крок на шляху до розробки ліків від ВІЛ-вірусу, який може призвести до захворювання на СНІД. ВІЛ перебуває у латентному стані багато років, що робить його доволі складновиліковним. Як заявляють учені в статті в журналі Nature, вони знайшли можливість штучним чином вивести вірус зі сплячого стану, використовуючи ліки від раку. «Активований» вірус потім намагалися лікувати традиційними ліками, що сповільнюють розвиток вірусів. У восьми випадках ВІЛ вдалося повністю перемогти. Однак для завершення розробки необхідних ліків буде потрібно ще кілька років досліджень. Зазначимо, що за темпами поширення СНІДу Україна посідає п’яте місце в світі, пишуть «Українські новини».
Дружина лідера КНДР була співачкою Дружина молодого лідера КНДР Кім Чен Уна раніше була співачкою. Про це повідомили південнокорейські ЗМІ, пише «Кореспондент». Південнокорейська преса стверджує, що Кім Чен Ун звернув увагу на молоду співачку Лі Суль Чжу на одному з концертів. Після одруження ще в 2009 році її протягом шести місяців спеціально готували в університеті імені Кім Ір Сена до того, щоб вона стала першою леді Північної Кореї, повідомляють ЗМІ. За іншою інформацією, Лі Суль Чжу була обрана дружиною Кім Чен Уна ще його батьком Кім Чен Іром. Батько дружини лідера – вчений, мати – лікар. Нагадаємо, про те, що Кім Чен Ун одружений, уперше повідомило напередодні центральне телебачення Північної Кореї. Його обраницею названа Лі Суль Чжу. Ніяких інших даних ні про наречену, ні про урочистості з нагоди одруження в повідомленні північнокорейського телебачення не було. У липні світові ЗМІ поширили фото, на якому північнокорейський лідер був у компанії невідомої жінки. Фото викликало великий резонанс, оскільки про дружину Кім Чен Уна тоді не було нічого відомо.
Канівець: Грузинський шлях нам підійде краще, ніж грузинам /gallery/intxt/p/5/p5070081.jpg Відповідь «реформатору з 37-річним стажем» Вікторові Януковичу Нещодавно президент Віктор Янукович категорично заявив, що грузинський досвід реформ Україні не підходить. Мовляв, населення лише Донецької області більше за все населення Грузії. При цьому Віктор Федорович послався на власний «37річний» досвід реформування Донеччини. Компетентність цього фахівця оцінить кожен, хто бував на Донбасі. Хай там як, але цей скепсис щодо «грузинського рецепту» мав значний резонанс. Тож заслуговує на розгорнуту відповідь по суті. Для початку наведу елементарний контраргумент. Потреба в дерегуляції соціальної системи й обмеженні бюрократизму стоїть тим гостріше, чим більшою є система (країна) фізично. Таким чином, спрощення й уніфікація адміністративних механізмів економіки, що блискуче пройшло в 4мільйонній Грузії, значно більше потрібні 45мільйонній Україні чи 143мільйонній Росії. Саме великою країною, пане професоре, неможливо ефективно управляти в азаровський командний спосіб. А от невеликою – можливо, про що свідчить досвід сучасних монархій. Найголовніше: менталітету українців найкраще відповідає саме ліберальна реформа за «грузинським» (насправді – західним) зразком. Нашому народу віками не таланило з власною державою. Українець завжди працював і воював, не відчуваючи за собою власної дружньої влади. Був воїном, але не солдатом. Це унікальне історичне горе, або щастя, якого не знають імперецьросіянин, колоністбританець, промисловецьнімець. Або й тойтаки грузин. Інші народи одностайно визнають нас хазяйновитими індивідуалістами. Українці – типові лібертаріанці за своїм духом. Совєти робили усе можливе, щоб заглушити в наших людях цього вільного господаряпідприємця. Вони чітко прорахували, як найлегше знищити генетичне єство українців. І певного успіху в цьому вони досягли. Ми й досі живемо в пострадянській патерналістській парадигмі економіки. Суспільство 20 років розраховує на подачки у вигляді пільг і дотацій, якими влада годує плебс із корисливими розрахунками на виборчі голоси. Провина людей у цьому значно менша, бо вони не знають, як може бути інакше. А можновладців усе влаштовує. Все це відбувається за рахунок визискування паростків бізнесу. Ми звикли очікувати від держави всеохопної турботи й відповідальності. Приміські поїзди їздять раз на добу зі швидкістю 20 кілометрів на годину. Але ми за звичкою вдячні турботливій державі за 26 категорій пільг на проїзд. Село розвалене так, що вже скоро не буде вітчизняних харчів. Проте втішаємося, що їжу можна зварити на державному газі вартістю 7,82 гривні на місяць. Досить дурити себе. Справжній економічний потенціал українця вивільнить лише швидка й глибока антибюрократична реформа «грузинського» типу. Реформа в інтересах сильної, вільної особистості – підприємця. Людини, відповідальної за свою долю й долю тих, із ким вона на свій розсуд вступає в прозорі економічні стосунки. У центрі нової грузинської держави стала людина. Не та пасивна безправна людина, яку Азаров годує капустою по телевізору. А людина, яка хоче вкласти у Грузію власні гроші. І не вкладе, якщо до неї ставитимуться порекетирському – так, як в Україні. Грузія не мала іншого виходу, як «заточити» свою державу, свою економіку, під інвестора. У невеликій гірській країні, що пережила три війни, не було власних фінансових ресурсів для розвитку. Але після реформи вони потекли: приплив прямих іноземних інвестицій до Грузії склав 7 відсотків ВВП (до України – 4,7). У Грузії нема нічого особливого для інвестора – ані високих технологій, ані нафти, ані навіть родючих земель. Проте поліції там довіряють 81 відсоток опитаних, а з корупцією в держструктурах після революції стикалися тільки 2 відсотки. Тому Грузія на 17му місці у світовому рейтингу умов для бізнесу Doing Business. Тамтешні реформи не передбачають неефективної, забюрократизованої системи соціальної допомоги. Там узагалі немає державних лікарень. Зате, вже ближчим часом, усі матимуть медичне страхування. І держава подужає оплатити його тим, хто не може собі дозволити цього з об’єктивних причин. В Україні є технології, орні землі, вугілля. Але все це не допомагає. Поки що ми на ганебному 134му місці у світовому рейтингу корумпованості Transparency International (Грузія – на 68му), на 152му – у Doing Business. Результат: 2008 року (після війни) ВВП Грузії впав на 3,8 відсотка, України – на 14,8. Позаторік у Грузії зріс на 6,4 відсотка, у нас – на 4,2. Витрати на медицину на душу населення зіставні. Індекс розвитку людського потенціалу Грузії – 733: на одну сходинку вище за Україну – з індексом 729. Їхнім реформам тільки дев’ять років, але тенденція очевидна. Жорсткий грузинський лібералізм сьогодні – це гарантований і незалежний від держави, а не «надрукований» соціальний розвиток. За існуючих у двох країнах систем, Грузія невдовзі почне допомагати Україні харчами й працевлаштовувати наших громадян. Я не можу придумати, чому грузинськозахідний ліберальний рецепт є «неприйнятний» для України. Може, тому, що цілих 17 відсотків українців, – більше, ніж усе населення Грузії – бували в країнах Заходу і стали переконаними прихильниками реформ? Або через те, що закордонні інвестори потенційно зацікавлені в Україні на кілька порядків більше, ніж у маленькій гірській Грузії? Заважає те, що ми – перехрестя й потенційно найбільший ринок Європи? Уявляю лише одну проблему: «грузинський варіант» смертельно небезпечний для правлячої в Україні верхівки. За цього варіанту вони опиняться там, де нині грузинські «злодії в законі». На їхні награбовані бізнесімперії очікуватимуть такі антимонопольні штрафи, що Microsoft і не снилося. Думаю, на все це треба піти. Бо, наприклад, просунута частина української молоді вже бачить альтернативу. Вони активно обговорюють у соціальних мережах ціни на квартири у Тбілісі й складнощі вивчення грузинської мови. [size="-1"]Так виглядає типовий відділок поліції в Грузії. Громадяни бачать, що роблять поліцейські, крізь скляні вікна-«стіни»[/size] Довідка. Олег Канівець. Народився 3 червня 1963 року на Львівщині. Навчався у Львівському університеті імені Івана Франка. Учасник націонал-демократичного руху в Галичині від початку 1990-х. Член ради політичної партії «Громадянська позиція». Батько п’ятьох дітей. Gazeta.ua
На Олімпіаді замість прапора КНДР підняли прапор Південної Кореї Перед початком матчу з футболу між жіночими збірними Північної Кореї і Колумбії напередодні замість прапора КНДР підняли прапор Південної Кореї. На знак протесту північнокорейські футболістки залишили поле і повернулися лише за годину – після публічного вибачення з боку організаторів, повідомляє Радіо Свобода. Матч завершився з результатом 2:0 на користь північнокорейських спортсменок. Літня Олімпіада у Лондоні урочисто відкриється 27 липня. Це вже не перший дипломатичний конфуз на олімпіаді. До цього на офіційному сайті напроти росіян, які народилися в Україні було поставлено позначку, що це район Росії. Також на цьому ж сайті Абхазію и Південну Осетію віднесли до російських територій.
На Олимпиаде вместо флага КНДР подняли флаг Южной Кореи Перед началом матча по футболу между женскими сборными Северной Кореи и Колумбии накануне вместо флага КНДР подняли флаг Южной Кореи. В знак протеста северокорейские футболистки покинули поле и вернулись только через час – после публичного извинения со стороны организаторов, сообщает Радио Свобода. Матч завершился с результатом 2:0 в пользу северокорейских спортсменок. Летняя Олимпиада в Лондоне торжественно откроется 27 июля. Это уже не первый дипломатический конфуз на олимпиаде. До этого на официальном сайте у россиян, которые родились в Украине, было поставлено отметку, что это район России. Также на этом же сайте Абхазию и Южную Осетию отнесли к русским территориям.
Оприлюднено попередній список номінантів на Букерівську премію У столиці Великобританії оприлюднено попередній список (так званий лонг-ліст) з 12 номінантів на Букерівську премію (офіційна назва – Man Booker Prize), що вважається однією з найпрестижніших в галузі літератури англійською мовою. Туди увійшла британська письменниця Хіларі Мантель з продовженням роману «Вовча зала», який в 2009 році вже приніс їй цю нагороду. Дюжина творів була відібрана членами журі з 145 найменувань, представлених на здобуття премії цього року. Серед них – чотири роботи, які створили письменники-дебютанти Рейчел Джойс, Елісон Мур, Джіт Тайіл і Сем Томпсон. Найстаршим літератором у списку став 78-річний Майкл Фрейн, а наймолодшим – 27-річний Нед Боман. Номінантами на головний приз в цьому році також стали Вілл Селф, Нікола Баркер, Андре Брінк, Тан Тванна Енг і Дебора Леві, повідомляє ZN.UA. «Чеснота, безумство і урбаністичні зміни увійшли в число тем, що опинилися в лонг-лісті цього року», – зазначив голова журі Пітер Стотард. За його словами, всі відібрані роботи є надбанням сучасної літератури. Традиційно журі премії, яка призначається щорічно, включає в себе провідних літературознавців, представників науки і знакових громадських фігур. Цього разу переможця, крім Стотарда, визначатимуть актор Ден Стівенс, критик Діна Берч, історик Аманда Форман і письменник Бхарат Тандо. Шорт-ліст премії, що складається з 6 авторів, буде оголошено в Лондоні 11 вересня. При цьому володар головного призу стане відомий лише 16 жовтня, коли пройде урочиста церемонія вручення нагороди. Цього року переможець отримає чек на 50 000 фунтів (77500 доларів). Букерівська премія присуджується авторові, що проживає в одній з країн Співдружності націй, Ірландії чи Зімбабве, за твір, створений англійською мовою. Вперше вручення нагороди відбулося в 1969 році. Чотири володарі премії – Вільям Голдінг, Надін Гордімер, Відіадхар Найпол і Джон Кутзее – згодом стали лауреатами Нобелівської премії з літератури.
11-річний хлопчик злітав з Англії в Італію без квитка і документів 11-річний хлопчик зумів здійснити авіапереліт з Великої Британії в Італію, не маючи при собі ні квитка, ні документів. Інцидент стався у вівторок, 24 липня, тобто тоді, коли Велика Британія вже почала підготовку до Олімпіади в Лондоні і посилила заходи безпеки в тому числі і в аеропортах країни. Як повідомили представники транспортного відомства Великої Британії, зараз ведеться розслідування події, повідомляють «Українські новини». Кілька співробітників аеропорту Манчестера, звідки дитина вилетіла до Риму, зараз тимчасово відсторонені від роботи. Також припинено діяльність і кількох працівників авіакомпанії Jet2, яку хлопчик вибрав для своєї подорожі. В Jet2 журналістам розповіли, що «неврахована» в аеропорту дитина опинилася на борту безпосередньо під час польоту. Після приземлення юного мандрівника тут же відправили назад. Одна з пасажирок рейсу Рим – Манчестер зазначила, що хлопчик виглядав цілком невинно і розповідав, що полетів до Італії, оскільки збирався втекти з дому. Зараз дитина вже возз’єдналася зі своєю сім’єю в Манчестері. Агентство не наводить коментарів батьків хлопчика щодо інциденту. Чи чекають батьків 11-річного жителя Манчестера будь-які санкції, не уточнюється. Аналіз кадрів з камер відеоспостереження, встановлених в аеропорту Манчестера, показав, що дитині вдалося змішатися з натовпом – вона зуміла непомітно пройти контроль разом з великою сім’єю.
У Європі щодня споживають понад 350 кг кокаїну, – дослідження стічних вод У Європі щодня споживається понад 350 кг кокаїну, що становить близько 10-15 відсотків світового споживання цієї речовини. Але марихуана залишається найпопулярнішим наркотиком. Про це повідомляє часопис «Science of the Total Environment» у публікації про результати аналізу стічних вод 19 європейських міст, пише Gazeta.ua. Дослідження було проведене в березні 2011 року: протягом тижня вчені аналізували вміст стічних вод у містах 11 країнах, загальна кількість населення яких становить 15 мільйонів. Дослідники використовували десятки маркерів, які вказують на наявність у сечі наркотиків таких, як кокаїн, екстазі, амфетамін, метамфетамін та марихуана. У кожному місті вираховано середній вміст речовини на душу населення. «Вивчаючи стічні води, можна оцінити розмір ринку наркотиків в місті, і зміни у споживанні того чи іншого виду речовин, наприклад, після поліцейських акцій», – пише в передмові до аналізу Кевін Томас, головний координатор проекту з Норвезького інституту водних досліджень. Дослідження показують, що більша частина кокаїну споживається в Західній і Центральній Європі. Найвище споживання наркотиків було виявлено в Антверпені, за яким ідуть Амстердам і Валенсія. Екстазі популярний в Лондоні і в голландських містах – Амстердамі, Утрехті та Ейндховені, а у шведських містах цього препарату зовсім не виявлено. Марихуана є найбільш популярною в Голландії, де її споживання легальне і приваблює для туристів. За голландськими містами йдуть Париж і Барселона. Для аналізу вживання наркотиків досі використовувалися лише анонімні анкети, а це не могло дати повної інформації, особливо, про незаконну торгівлю.