Новини з усього світу

Тема у розділі 'Стрічка новин', створена користувачем andrzej, 4 лют 2009.

  1. Dovat

    Dovat newsmaker

    Зусиллями НАТО Аль-Каїда втратила ще одного головнокомандувача угруповання

    Коаліція НАТО в Афганістані заявляє про знищення одного з найвпливовіших командувачів Аль-Кайди в Афганістані.





    Про це інформує BBC.
    У заяві альянсу Сахра аль-Тайфі названо другим за старшинством очільником Аль-Кайди в Афганістані. НАТО заявляє, що він командував іноземними бойовиками і організовував напади на коаліційні та афганські війська. Сахра аль-Тайфі вбили в неділю в провінції Кунар під час авіанальоту.
     
  2. Dovat

    Dovat newsmaker

    Польща видворила з країни п’ятьох українців, які працювали без документів

    Польська прикордонна служба зобов’язала залишити територію Польщі п’ятьох громадян України, котрі працювали в країні без необхідних для цього документів.



    Українці працювали електрогазозварниками на одному із підприємств у порту на узбережжі Балтійського моря, повідомляє УНІАН.
    «Двоє іноземців не мали заявок на працевлаштування, а троє мали зареєстровані заявки від іншої фірми, ніж та, на яку вони працювали», – відзначили прикордонники.
    Прес-служба повідомила, що, згідно з польським законодавством, українці за порушення правил працевлаштування повинні добровільно залишити територію Польщу, а працедавцю за це порушення належить сплатити штраф.
    Нагадаємо, польська прикордонна служба з половини 2007 року, відколи у Польщі діє спрощена система працевлаштування для громадян України, до 2012 року за роботу без відповідних документів затримала близько 2,2 тисячі українців із близько 750 тисяч, які отримали такі заявки.
    Громадяни України можуть працювати у Польщі без оформлення офіційного дозволу, котрий є необхідним документом для легальної роботи у Польщі, з 20 липня 2007 року за умови реєстрації польським працедавцем відповідної заявки на роботу.
    Водночас за цією спрощеною системою українці можуть працювати у Польщі не довше, ніж 6 місяців в році, та зобов’язані працювати на того самого працедавця, котрий оформив для них заявку.
    За спрощеною системою можуть працювати також громадяни Білорусі, Росії, Грузії та Молдови, але понад 90% з усіх заявок польські працедавці реєструють для українців.
     
     
  3. Dovat

    Dovat newsmaker

    За витоком інформації стоїть людська слабкість, – Ватикан

    Кожен християнин повинен вивчати історію Церкви, щоб краще зрозуміти силу віри і слабість людей.





    Таким чином прокоментував витік конфіденційної інформації Апостольської Столиці Глава Папської Ради у справах нової євангелізації архієпископ Ріно Фізікелла.
    Коментар Глави Папської Ради у справах нової євангелізації не стосується безпосередньо затримання працівника Ватикану, котрий зберігав у себе вдома заборонені документи, а лише підкреслює, що ті, хто доклався до розкриття цієї документації, керуються найнижчими мотивами, а не прагненням, як вони зазначають, віднови Церкви. «Серед працівників Ватикану сьогодні немає нових Савонаролів, принаймні я їх не зауважив»,– зазначає архієпископ Фізікелла.
    Неофіційні джерела говорять про великий біль Бенедикта XVI з приводу ймовірної зради людини, яка щодня прислуговувала йому в апартаментах. Офіційне видання італійського єпископату «L’Avvenire» звертає увагу на велику стриманість Ватикану в інформуванні стосовно цієї справи. За словами головного редактора, усі питання про те, хто виносив документи і кому залежало на їх публікації, надалі залишаються відкритими.
    Глава прес-служби Апостольської Столиці о. Федеріко Ломбарді спростував інформацію, поширену деякими ЗМІ про те, що у викраденні конфіденційних документів Папи та Святого Престолу замішаний «кардинал або жінка». О. Ломбарді розповів, що у Ватикані діє спеціальна комісія, яка займається пошуком джерел «витоку» інформації. Він зазначив, що заарештований за звинуваченням у крадіжці документів камердинер Папського Дому Паоло Габріеле висловив бажання допомагати слідству. О. Ломбарді також додав, що звинуваченому було призначено двох адвокатів, і він вже мав нагоду зустрітись з ними. «Папа поінформований про все і, звичайно, не може бути не засмучений, проте він спокійний: у нас всіх є завдання – намагатися, якомога швидше відновити атмосферу прозорості, правди і довіри», – сказав речник Ватикану, пише «Католицький оглядач».
     
  4. Dovat

    Dovat newsmaker

    У Румунії буде музей комунізму

    Румунський Сенат (Верхня палата парламенту) затвердив законодавчу ініціативу про створення в Румунії єдиного в регіоні Музею комунізму.




    Ініціатива належить депутатам парламенту від правлячої
    коаліції Амету Аледіну, Тудору Чуходару і Петру Мовіле, повідомляє УКРІНФОРМ.

    «У Музеї мають бути представлені експонати про цей
    історичний період у житті не тільки громадян Румунії, а й сусідніх з нею держав»,
    – зазначили автори законодавчої ініціативи.

    Згідно із законопроектом, влада Бухареста буде зобов’язана
    надати будинок для Музею, а фінансування здійснюватиметься Міністерством
    культури Румунії.

    Остаточне рішення мають прийняти депутати Нижньої палати
    парламенту – Камери депутатів, куди Закон буде подано для обговорення.

    Раніше уряд Румунії відмовився завізувати ініціативу
    депутатів, мотивувавши відмову тим, що в країні вже діє Інститут із
    розслідування злочинів комунізму і жертв репресій.


     
     
  5. Qhome

    Qhome newsmaker

    В Румынии будет музей коммунизма

    Румынский Сенат (верхняя палата парламента) утвердил законодательную инициативу о создании в Румынии единственного в регионе Музея коммунизма.




    Инициатива
    принадлежит депутатам парламента от правящей коалиции Амету Аледину, Тудору Чуходару и Петру Мовилэ, сообщает УКРИНФОРМ.

    «В
    Музее должны быть представлены экспонаты про исторический период в жизни не только граждан Румынии, но и соседних с ней государств», – отметили авторы законодательной инициативы.

    Согласно
    законопроекту, власть Бухареста будет обязана предоставить дом Музея, а финансирование будет
    осуществляться Министерством культуры Румынии.

    Окончательное
    решение должны принять депутаты Нижней палаты парламента – Камеры депутатов, куда Закон будет представлен для обсуждения.

    Ранее
    правительство Румынии отказалось завизировать инициативу депутатов, мотивировав отказ тем, что в стране уже действует Институт по расследованию преступлений коммунизма и жертв репрессий

     
     
  6. Dovat

    Dovat newsmaker

    Turkish Airlines через страйк скасувала більше сотні рейсів

    За вчорашній день авіакомпанія Turkish Airlines була змушена скасувати 114 рейсів через страйк, в результаті чого компанія втратить понад $50 мільйонів.





    У термінал аеропорту Стамбула стягнуті додаткові наряди поліції, які намагаються заспокоїти розлючених пасажирів, повідомляє «Кореспондент».
    Причиною такого катастрофічного збою в роботі Turkish Airlines став проект закону, що забороняє страйки в авіаційній галузі, який зараз активно просувається членами правлячої партії в турецькому парламенті.
    Професійний авіаційний синдикат Hava İş різко засудив цей законопроект, заявивши про те, що ніхто не в змозі відібрати у людей право висловлювати свою думку, особливо у професійній сфері, і страйк є одним із загальноприйнятих способів працівників привертати увагу роботодавців до наявних проблем і суперечностей. Повторюючи словами управління синдикату, тисячі співробітників аеропортів і авіаліній зібралися перед будівлею терміналу, щоб висловити свій протест щодо нового законопроекту.
    Як заходи у відповідь керівництво Turkish Airlines, найбільшого авіаперевізника Туреччини, звільнило 150 співробітників компанії, відправивши їм текстові повідомлення, в яких йшлося про те, що вони саботували роботу компанії, приєднавшись до страйку, і їх більше не чекають на їхніх робочих місцях.
    Обурені таким ставленням співробітники скликали прес-конференцію, на якій зустрілися також і з представниками авіаційного синдикату, які обіцяли їм юридичний захист. Також представники синдикату пообіцяли Turkish Airlines перетворити разовий страйк в постійні виступи, якщо буде звільнений ще хоч один співробітник.
     
     
  7. Dovat

    Dovat newsmaker

    Обмовка Обами про «польський табір смерті», призвела до скандалу між США і Польщею

    /gallery/intxt/o/b/obama.jpg
    Президент США Барак Обама у своїй помові припустився обмовки, назвавши нацистський концтабір «польським».





    Інцидент призвів до дипломатичного скандалу, Варшава зажадала вибачень від «неосвіченого і некомпетентного» американського лідера. Прикре непорозуміння сталося у Вашингтоні, коли Обама вручав вищі нагороди країни. Одна з них посмертно дісталася бійцеві польського опору Яну Карські, який поширював правду про злодіяння нацистів на території Польщі.
    Розповідаючи про часи Другої світової війни, Обама необережно допустив вислів «польський табір смерті», маючи на увазі нацистський концтабір на території Польщі. Незважаючи на пізній час, з Варшави негайно прийшла нота протесту. Глава МЗС Польщі Радек Сікорський звинуватив президента США в невігластві і зажадав від Білого дому офіційних вибачень. «Слова Обами шокували всіх поляків, які слухали його промову наживо або дивилися по телевізору. Карські стало б погано від такої фрази», – заявив президент фонду Косцюшко Алекс Сторожинський. Згладити незручність спробував представник адміністрації Томмі Вітор – за його словами, мова йде про просту обмовку. Однак у Варшаві не заспокоїлися і пообіцяли, що вже 30 травня зі спеціальною заявою на цю тему виступить прем’єр-міністр Дональд Туск, пише ТСН.
     
     
  8. Dovat

    Dovat newsmaker

    КНДР проголосила себе ядерною державою

    КНДР у своїй Конституції проголосила себе ядерною державою, внісши відповідну поправку.





    Про це 30 травня повідомило пропхеньянське інформаційне агентство Тьосен цусін, що базується в японській столиці.
    Подібні зміни у Конституції КНДР аналітики агентства пов’язують з бажанням Пхеньяна домогтися міжнародного визнання як ядерної держави. Поправка до Конституції була внесена на сесії Верховних народних зборів КНДР у квітні цього року.
    За даними Тьосен цусін, північнокорейська Конституція тепер називається не «Конституція Кім Ір Сена», а «Конституція Кім Ір Сена – Кім Чен Іра». Тим самим новий північнокорейський лідер Кім Чен Ин віддав данину поваги своєму батькові, який раптово помер в кінці минулого року. Між тим, на конференції Трудової партії Кореї 11 квітня за Кім Чен Іром вже був навічно закріплено пост генерального секретаря ТПК.
    Конституція КНДР була прийнята на першій сесії Верховного народного зібрання КНДР п’ятого скликання 27 грудня 1972 року. Дотепер зміни до неї вносилися тільки одного разу – у квітні 1992 року, пише ZN.UA.
     
     
  9. Dovat

    Dovat newsmaker

    Італію продовжує трясти: кількість жертв землетрусу зросла до 17 осіб

    Кількість жертв землетрусу в Італії, який стався 29 травня, зросла до 17 осіб. Близько 300 постраждали, майже 14 тисяч залишилися без даху над головою.





    У ніч на 30 травня у постраждалій області Емілія-Романья було зафіксовано більше 40 підземних поштовхів – вони ставалися щогодини.
    Рятувальники продовжують пошуки людей серед руїн. Через 12 годин після першого підземного поштовху їм вдалося витягти з-під уламків житлового будинку в селищі Кавеццо 65-річну жінку, яка зараз перебуває в лікарні. У місті, зруйнованому на дві третини, тепер працюють бульдозери.
    Більшість загиблих є робітниками місцевих підприємств. Стихійне лихо застало їх у цехах, перекриття яких упали, не витримавши землетрусу.
    Місцеві мешканці поки бояться повертатися в свої будинки, багато з них провели цю ніч у наметових таборах. Люди також спали під деревами, у машинах, причепах.
    Один з найвідчутніших поштовхів змусив ведучих і гостей програми на місцевому телеканалі TV7 у прямому ефірі втекти зі студії.
    4 червня оголошено днем національної жалоби в пам’ять про загиблих, пише ТСН.
    Нагадаємо, сильний землетрус магнітудою 5,9 стався у вівторок, 29 травня, на півночі Італії.
     
     
  10. Dovat

    Dovat newsmaker

    Вперше після Нюрнбергу за військові злочини засуджено керівника держави

    Екс-президента Ліберії Тейлор отримав 50 років в’язниці за військові злочини під час громадянської війни.





    Про це повідомляє NEWSru з посиланням на ВВС.
    У Гаазі винесли вирок у справі екс-президента Ліберії Чарльза Тейлора, обвинувачуваного у військових злочинах під час громадянської війни 1991-2002 років в сусідній державі – Сьєрра-Леоне. Спеціальний суд засудив колишнього диктатора до 50 років в’язниці, хоча обвинувачення наполягало на 80 роках ув’язнення.
    У свою чергу захист Тейлора визнав таке покарання надмірним. Сам 64-річний екс-диктатор стверджує, що невинний. Він просив суддів при ухваленні рішення врахувати його похилий вік і те, що він не представляє «ніякої загрози для суспільства». Швидше за все, Тейлор буде оскаржувати вирок. Апеляційний процес може затягнутися до шести місяців.
    Екс-президент Ліберії став першим колишнім головою держави, засудженим за військові злочини в Міжнародному суді після Нюрнберзького процесу над лідерами нацистів після Другої світової війни. У квітні Спеціальний суд по Сьєрра-Леоне визнав Тейлора винним по 11 пунктам, що стосуються військових злочинів, включаючи публічні страти, зґвалтування і вбивства. Крім того, колишнього диктатора звинувачували в канібалізмі.
    Під час громадянської війни в Сьєрра-Леоне Тейлор підтримував «Об’єднаний революційний фронт» повстанців, надаючи їм допомогу поставками зброї. Натомість він отримував від них необроблені алмази, які дарував знаменитостям, зокрема, супермоделі Наомі Кемпбелл.
    У 2010 році їй навіть довелося дати свідчення з цього приводу. Кемпбелл зізналася, що отримала цінний подарунок під час візиту до ПАР на запрошення Нельсона Мандели, але запевнила, що не знала імені дарувальника і навіть не підозрювала про існування такої країни, як Ліберія. Дізнавшись справжнє походження дорогоцінних каменів, Кемпбелл вирішила пожертвувати їх на благодійність.
    Війна в Сьєрра-Леоне забрала за деякими підрахунками, близько 120 тисяч життів. Тим не менш суду вдалося довести лише непряму провину Тейлора, в той час як його лідерство над повстанцями залишилося недоведеним.
     
  11. Dovat

    Dovat newsmaker

    У Ватикані продовжують розслідувати, звідки витік документів

    Під час офіційного слідства у справі витоку документів з Ватикану було заслухано декілька чоловік, проте нікого не затримано за винятком камердинера Бенедикта XVI Паоло Габріеле.





    Про це журналістам розповів речник Ватикану о. Федеріко Ломбарді. Він також додав, що паралельне розслідування у цій справі за дорученням Папи веде спеціальна комісія кардиналів. Ця комісія має повноваження розмовляти з різними людьми, включаючи керівників ватиканських дикастерій. Проте не можна говорити про допити, запевнив о. Ломбарді, – адже це не судове слідство.
    Бенедикт XVI дуже болісно переживає цей період випробувань, – розповів речник Ватикану, – але вимагає остаточного роз’яснення справи. «Папа – свідок цих подій, він безпосередньо пов’язаний з ними. Для нього це дуже болюче, але він хоче все з’ясувати, хоче дізнатися правду, зрозуміти цю ситуацію. Це не пов’язано лише з арештом Паоло Габріеле. Нагадую, що комісія кардиналів була скликана ще у березні. Папа вже давно розумів, що розслідування потрібне. Звичайно, останні події ще збільшили його біль, тому що йдеться про людину з його найближчого оточення, людину, яку Папа знав, поважав та любив», – сказав о. Федеріко Ломбарді.
    Нагадаємо, днями з підозрою у розповсюдженні приватних документів Ватикану затримали папського камердинера Паоло Габріеле. Поліція Ватикану знайшла у його помешканні конфіденційні документи Бенедикта XVI. Витік конфіденційних документів Ватикану відбувався неодноразово. Востаннє оприлюднені були не поодинокі тексти, а цілий пакет документів, оформлений у книжку, яка має понад 350 сторінок. У цій книзі опубліковані різнорідні дані: від банківського рахунку Бенедикта XVI до зашифрованої кореспонденції з нунціатур, пише «Католицький оглядач» з посиланням на CREDO.
     
     
  12. Dovat

    Dovat newsmaker

    У Вифлеємі знайшли найстаріше свідчення про існування міста

    Фрагмент глиняної печатки з назвою Вифлеєм знайшли ізраїльські археологи при розкопках у стародавній частині Єрусалиму, що поза стінами Старого міста, відомої як пагорб Офел.





    Це найстаріше відкрите історичне свідчення існування біблійного міста, з якого походив цар Давид та в якому народився Ісус.
    Глиняний відбиток податкової печатки, датований VIII або VII століттям до Різдва Христового, розміром півтора сантиметра. На ньому видно фрагмент єврейського напису повної назви «Бет Лехем», тобто Вифлеєм. Ймовірно, це була чиновницька казначейська печатка, якою позначали транспорт податкової данини для правителя Єрусалиму.
    Археолог Елі Шукрон з Ізраїльського Департаменту Стародавностей, що керує розкопками в Єрусалимі, вважає, що печатка походить з часів першої святині. Із збереженого фрагменту тексту, написаного в три рядки, експерти пропонують таку інтерпретацію: «У сьомий рік правління короля (незрозуміло чи йдеться про Єзекія, Манасію чи Йосію) був відправлений вантаж з Вифлеєму до царя в Єрусалимі».
    Археологічне відкриття доводить важливість Вифлеєму в Старому Завіті. Вифлеєм, єврейська назва якого (Бет Лехем) перекладається як «Дім Хліба», розташований у восьми кілометрах на південь від Єрусалиму. У Біблії Вифлеєм також відомий як Ефрата, вперше з’являється в описі смерті та місця поховання Рахилі, дружини патріарха Якова (Рим. 35,19; 48,7). У Вифлеємі був помазаний на царя Давид, молодший син Єссея, нащадка Боаза і Рут (1 Цар 16,1-13).
    Пророк Міхей, який жив у період, з якого походить фрагмент, заповідав, що з Вифлеєму з коліна Юди прийде очікуваний Месія (Міх. 5,2). Археологічна знахідка доводить історичність згадки про Вифлеєм у Старому Завіті, а також підтверджує своє існування упродовж багатьох століть, задовго до того, як воно стало місцем народження Ісуса Христа, пише «Католицький оглядач».
     
     
  13. Dovat

    Dovat newsmaker

    ООН обрала послом з туризму президента-тирана

    Президент Зімбабве Роберт Мугабе, обвинувачений в етнічних чистках, став послом ООН з туризму.





    Про це повідомляє Ukranews
    Незважаючи на те, що 88-річному Мугабе заборонено в’їзд в країни Євросоюзу і проти нього введено санкції ЄС і США, ООН визнала його «лідером з туризму», як і його політичного союзника – президента Замбії Майкла Сату. Обидва президенти підписали угоду з генеральним секретарем Всесвітньої туристичної організації ООН Талебом Ріфаї.
    - Мені розповідали про чудовий досвід і гостинність цієї країни (Зімбабве. – ред.)... Приїхавши сюди, можна підтвердити, що це безпечне місце, – сказав Ріфаї.
    Призначення Мугабе викликало подив у борців за права людини і політичних опонентів зімбабвійського президента, які вважають його тираном.
    - Я не бачу жодних виправдань для людини, яка є «послом». Посол для чого? У цієї людини на руках кров. Вони (ООН) хочуть, щоб туристи побачили ці руки в крові? – заявив представник «Руху за демократичні зміни» Кумбі Мушемва, – Стосовно Роберта Мугабе діють іноземні санкції. Чи може бути посланником з міжнародного туризму людина, яка не має права подорожувати в інші країни, – здивувався він.
     
     
  14. Dovat

    Dovat newsmaker

    Події у Ватикані викликали смуток, та не затьмарили впевненості, – Папа про витік док

    Під час загальної аудієнції у середу, 30 травня, Папа Бенедикт XVI заторкнув тему останніх подій у Ватикані, пов’язаних зі слідством у справі витоку в пресу зарезервованих та приватних документів Апостольської Столиці.





    Зокрема, він сказав: «Події, які трапились цими днями стосовно Курії та моїх співробітників, засмутили моє серце, але ніколи не затьмарили моєї непохитної впевненості в тому, що, не зважаючи на людську слабкість, труднощі та випробування, Церквою провадить Святий Дух, і що Господь ніколи не залишить її без Своєї допомоги, щоб підтримати її на своєму шляху.
    Однак, помножилися певні висновки, посилювані деякими засобами комунікації, абсолютно безпідставні, що вийшли далеко за межі фактів, пропонуючи образ Апостольської Столиці, який не відповідає дійсності. Тому, з огляду на це, бажаю ще раз відновити своє довір’я та підтримку моїм найближчим співробітникам та всім тим, хто щодня вірно, з духом посвяти і мовчазно допомагають мені здійснювати моє служіння», передає «Радіо Ватикан».
     
     
  15. Dovat

    Dovat newsmaker

    Польський дипломат нагадав фанатам з Росії про заборону радянської символіки

    Посольство Польщі в Росії попереджає російських фанатів стосовно радянської символіки та застерігає щодо антипольського маршу у Варшаві.





    Про це повідомляє
    Rzeczpospolita.

    У понеділок,
    польська преса покликаючись на представників російських вболівальників
    поінформувала, що 12 червня в День Росії росіяни планують організувати у
    Варшаві марш на національний стадіон. Того вечора відбудеться футбольний матч
    між командами Росії та Польщі.

    «Думаю,
    що до футболок із написом «СССР» ніхто чіплятися не буде, – зазначив заступник
    посла Польщі в Росії Ярослав Ксьонжек. – Натомість зображення серпа і молота в
    Польщі прирівняне до фашистських символів і заборонено законодавством».

    Дипломат
    нагадав, що гасла на трибунах будуть регулюватися існуючими приписами УЄФА.

    Також
    польський дипломат заявив, що польське дипломатичне відомство не має інформації
    про будь-яку антиросійську акцію з боку поляків 10 червня.

    «Антиросійські
    настрої через Смоленську катастрофу є щораз слабшими у Польщі», – сказав
    Ярослав Ксьонжек.

    Довідка.

    На даний момент радянська символіка
    законодавчо заборонена (нарівні з нацистської символікою) для публічної
    демонстрації в Угорщини, Чехії, Грузії, Латвії та Литві. Комуністичний
    тоталітаризм засуджений в Резолюціях ПАРЄ «Про злочини комунізму та потребу їх
    засудження» 2006 року, «Возз’єднання розділеної Європи» 2009 року, Резолюції
    Європарламенту «Про європейську свідомість і тоталітаризм» 2009 року, Празькій
    декларації «Про європейську свідомість та комунізм» 2008 року. Також
    Європейським судом заборонено реєстрацію торгових марок із зображенням герба
    СРСР.
     
  16. Qhome

    Qhome newsmaker

    Польский дипломат напомнил фанатам из России о запрете советской символики

    Посольство Польши в России предупреждает российских фанатов по отношению к советской символике и предостерегает об антипольском марше в Варшаве.




    Об
    этом сообщает Rzeczpospolita.

    В
    понедельник, польская пресса, ссылаясь на представителей российских болельщиков
    сообщила, что 12 июня в День России россияне планируют организовать в Варшаве
    марш на национальный стадион. В
    тот вечер состоится футбольный матч между командами России и Польши.

    «Думаю,
    что к футболкам с надписью «СССР» никто цепляться не будет, – отметил
    заместитель посла Польши в России Ярослав Ксенжек. – Зато изображение серпа и молота в Польше
    приравнено к фашистским символам и запрещено законодательством».

    Дипломат
    напомнил, что лозунги на трибунах будут регулироваться существующими
    предписаниями УЕФА.

    Также
    польский дипломат заявил, что польское дипломатическое ведомство не располагает
    информацией о какой-либо антироссийской акции со стороны поляков 10 июня.

    «Антироссийские
    настроения из-за Смоленской катастрофы становятся каждый раз слабее в Польше»,
    – сказал Ярослав Ксенжек.

    Справка.

    На
    данный момент советская символика законодательно запрещена (наравне с
    нацистской символикой) для публичной демонстрации в Венгрии, Чехии, Грузии,
    Латвии и Литве. Коммунистический
    тоталитаризм осужден в резолюциях ПАСЕ «О преступлениях коммунизма и
    необходимости их осуждения» 2006 года, «Воссоединение разделенной Европы» 2009
    года, Резолюции Европарламента «О европейском сознании и тоталитаризме» 2009
    года, Пражской декларации «О европейском сознании и коммунизме» 2008 года. Также
    Европейским судом запрещена регистрация торговых марок с изображением герба
    СССР.
     
  17. Dovat

    Dovat newsmaker

    Англія п’ять днів святкуватиме ювілей сходження Єлизавети II на престол

    У суботу, 2 червня, в Лондоні та багатьох інших містах країни почнуться п’ятиденні святкування ювілею сходження королеви Єлизавети II на престол.





    Водночас конференція католицьких єпископів Англії і Уельсу запросила всю католицьку спільноту відзначити 60-й ювілей коронації королеви Єлизавети II спеціальною св. Літургією 2 червня. Під час неї замість літургійних читань, призначених на даний день, буде прочитаний фрагмент з першої Книги Царів, а також прочитано спеціальні молитва за королеву, повідомила єпископська конференція.
    Всі релігійні громади Об’єднаного Королівства відіслали привітання Єлизаветі II. Тим часом, по Лондону курсують автобуси, на яких, замість звичної реклами, поміщені вітання королеві від великобританських мусульман, пише «Католицький оглядач».
     
     
  18. Dovat

    Dovat newsmaker

    Колекціонера оштрафували за підроблений доказ існування Ісуса Христа

    Окружний суд Єрусалиму оштрафував колекціонера Одед Голана за підроблений доказ існування Ісуса Христа





    Суд визнав його винним у незаконному зберіганні предметів старовини та краденого, а також незаконній торгівлі предметами старовини, і засудив його до штрафу. Таким чином, була поставлена крапка в справі, що тяглася більше восьми років.
    Колекціонер з Тель-Авіва Одед Голан стверджував, що йому вдалося знайти перший матеріальний доказ існування Ісуса Христа. Він пред’явив громадськості оссуарій, на одній зі сторін якого було написано арамейською мовою «Іаков, син Йосипа, брат Ісуса». Одед Голан стверджував, що придбав оссуарій ще в 1967 році під час Шестиденної війни в якогось араба, який торгував предметами старовини, купленими у «чорних» археологів, продаючи їх колекціонерам.
    Співробітники ізраїльського Управління у справах старожитностей, вивчивши знахідку, заявили, що це підробка, оскільки скам’янілий вапняний наліт, що покриває ящик, не такий давній, як на інших артефактах I століття, а той, який знаходиться на стінках ящика, не відповідає часу створення напису. До такого ж висновку прийшли експерти з Лондона.
    Слідство проти Одеда Голана тривало вісім років. Його то заарештовували, то випускали під підписку. У 2008 році суд не зміг винести рішення у справі про «оссуарій Христа», і воно було відправлено на повторне розслідування.
    14 березня 2012 справа знову повернулося до суду. Суддя Аарон Фаркаш, ознайомившись із суперечливими висновками експертів, прийняв рішення зняти з колекціонера звинувачення в шахрайстві, пише КІРІОС.
     
     
  19. Dovat

    Dovat newsmaker

    В Казахстані відкрили пам’ятник жертвам Голодомору 1932-33рр

    В Астані у четвер відкрили меморіал сотням тисяч людей, які померли внаслідок голоду 1932-33 років. На церемонії виступив президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв, який назвав голод і його наслідки «найбільшою гуманітарною катастрофою радянського періоду».





    Про це повідомляє «Тиждень».
    За словами Назарбаєва, від голоду померли «понад 1,5 мільйона людей, більше 600 тисяч з яких були казахами».
    Казахстан 31 травня відзначає День пам’яті жертв політичних репресій. Цього дня згадують десятки тисяч співвітчизників, які загинули або були розстріляні сталінським режимом.
    Влада Казахстану намагається не акцентувати уваги на проблемі голоду – через стурбованість, що це може погіршити відносини з Росією. Водночас, як і в Україні, багато місцевих істориків звинувачують Кремль у штучному характері голоду 1932-33 років.
    Нагадаємо, Україна вшановує жертв Голодоморів щорічно 26 листопада. 
    Як повідомлялося раніше, австрійський композитор Штефан Марія Карл написав симфонію, присвячену пам’яті жертв Голодомору. Презентувати її він планує у Києві восени 2013-го, до 80-х роковин геноциду.
     
     
  20. Dovat

    Dovat newsmaker

    Популярні Інтернет-компанії Росії внесуть до списку стратегічних підприємств

    Яндекс, Mail.ru і ВКонтакті можуть отримати статус стратегічних компаній Росії. Російські законотворці розглядають можливість прийняття закону про стратегічні компанії.





    Про це повідомляє WATCHER.
    Зокрема, днями депутати комітету з питань власності рекомендували російській Думі прийняти поправки до федерального закону «Про порядок здійснення іноземних інвестицій в підприємства, що мають стратегічне значення для забезпечення оборони і безпеки країни». У поправках пропонується вносити до переліку таких підприємств й інтернет-компанії, якщо відвідуваність їх сайтів становить не менше як 20 млн людей на місяць.
    Таких проектів в Росії близько десятка, і серед них – Яндекс, Mail.ru, ВКонтакті, Одноклассники, Рамблер, Livejournal, та кілька інших. У відношенні до стратегічних підприємств можуть запровадити особливий порядок з приводу отримання над ними контролю особами із-за кордону. Це означає, що якщо хтось із вищезгаданих проектів захоче продати частку або 100% своїх акцій іноземній компанії, то спершу буде змушений отримати дозвіл федеральних органів влади Росії.
     
     
а де твій аватар? :)