Новини з усього світу

Тема у розділі 'Стрічка новин', створена користувачем andrzej, 4 лют 2009.

  1. Dovat

    Dovat newsmaker

    Від Польщі її громадяни-українці вимагають визнати операцію «Вісла» репресіями

    Українці у Польщі закликають польську владу надати повну політичну та юридичну оцінку операції «Вісла». Операцію «Вісла» слід визначити як репресії за національною ознакою





    Про це йдеться у заяві другого Конгресу українців у Польщі, що відбувся наприкінці квітня у польському Перемишлі.
    Автори заяви наголосили, що за цю операцію відповідальність несе тодішній комуністичний уряд «тоталітарної та несуверенної держави», якою була Польща.
    «Хоча від цієї історичної події минуло 65 років, до сих пір не надано повної політичної та юридичної оцінки усіх наслідків акції «Вісла», – йдеться у заяві.
    Українці назвали заяви представників польського Інституту народної пам’яті про відсутність підстав говорити про незаконність цієї операції такими, що суперечать логіці та відчуттю справедливості.
    Від демократичної Польщі «українська спільнота очікує однозначної юридичної та політичної оцінки операції «Вісла» як репресії проти нас, базованої за етнічно-національним принципом. Ми переконані, що нелегальний характер цієї акції виникає з конституційних прав, котрі були очевидним чином порушені», – відзначено у документі.
    Українці назвали «недостатніми» дії влади демократичної Польщі з відшкодування завданих втрат жертвам операції «Вісла» і закликали створити спеціальну урядову програму для вирішення цих завдань, повідомляє УНІАН.
    Довідка.
    Перший Конгрес українців у Польщі відбувся в 1997 році та був присвячений 50-й річниці операції «Вісла».
    Згідно з домовленостями між Польським комітетом національного визволення та урядом УРСР про взаємний обмін населенням прикордонних територій, за даними польських джерел, впродовж жовтня 1944 і серпня 1946 років у Радянську Україну було виселено понад 482 тисячі осіб. Переселення, яке мало проводитися добровільно, за свідченням істориків та його учасників, перетворилося на насильницьку акцію із застосуванням військової сили. Згодом тих українців, які ухилилися від вивезення або перебували під захистом Української повстанської армії (переважно з південно-східних районів Польщі) було депортовано з допомогою радянських, польських та чеських армійських підрозділів під час акції «Вісла», що розпочалася 28 квітня 1947 року. Її жертвами стали майже 150 тисяч українців, яких було розсіяно по північних та західних регіонах Польщі, а декілька тисяч з них стали в’язнями польського концтабору у Явожно.
     
     
  2. Dovat

    Dovat newsmaker

    Українська діаспора закликає Тимошенко припинити голодування

    Світовий конгрес українців закликає екс-прем'єр-міністра Юлію Тимошенко припинити голодування та не піддавати своє життя небезпеці.





    Про це йдеться у зверненні СКУ до Ю.Тимошенко, повідомляє прес-служба партії «Батьківщина».
    «Світовий конгрес українців глибоко схвильований Вашим станом здоров’я через голодування, яке Ви розпочали на знак протесту проти нинішніх подій в Україні та застосування до Вас грубої фізичної сили і побиття співробітниками конвою 20 квітня», - зазначається у документі.
    У зверненні нагадується, що Ю.Тимошенко голодує вже 13-й день. «У зв’язку зі станом Вашого здоров’я СКУ настійливо закликає Вас припинити голодування та більше не піддавати своє життя небезпеці», - зазначається у зверненні.
    Світовий конгрес українців також запевнив Ю.Тимошенко, що і в майбутньому буде «рішуче протистояти порушенням основ демократії в Україні та відстоювати людські права українців».
     
  3. Dovat

    Dovat newsmaker

    Міністр спорту Австрії через Тимошенко бойкотуватиме матч Австрія-Україна

    Міністр оборони Австрії Норберт Дарабос, який також відповідає за спорт у країні, не з'явиться на товариському матчі Австрія-Україна, який відбудеться 1 червня у місті Інсбрук.





    Спочатку планувалося, що Дарабос прийде на гру, але він скасував візит на знак протесту проти ситуації навколо колишнього прем'єра України Юлії Тимошенко.
    Раніше про можливість бойкоту матчів Євро-2012 на території України заявила канцлер Німеччини Ангела Меркель.
    Раніше повідомлялося, що кілька європейських політиків скасували свої візити в Україну через твердження про грубе поводження у в'язниці з українським екс-прем'єром Юлією Тимошенко, повідомляє ZN.UA.
     
  4. Dovat

    Dovat newsmaker

    Про бойкот «Євро» заявив міністр закордонних справ Нідерландів, - Польське радіо

    Міністр закордонних справ Нідерландів Урі Розенталь заявив, що ані представники уряду, ані члени королівської родини не поїдуть до України на матчі своєї національної збірної в рамках фінальної частини Євро-2012.





    Розенталь каже, що дотримання прав людини - обов'язок для країн-господарів Євро. Це повідомило «Польське радіо».
    У.Розенталь підкреслив, що спочатку має бути вирішена ситуація з ув’язненням колишнього прем'єр-міністра Юлії Тимошенко, а українська влада має гарантувати дотримання демократичних стандартів.
    "Дотримання прав людини - це обов’язок уряду України, особливо як співгосподаря Євро-2012", - сказано в комюніке МЗС Нідерландів.
    «Польське радіо» нагадало, що до бойкоту матчів Євро-2012 в Україні закликали колишній прем’єр-міністр Італії Сільвіо Берлусконі та декілька німецьких політиків, зокрема, міністр охорони навколишнього середовища Норберт Реттґен. Через ув’язнення Ю.Тимошенко до України не приїде також голова Європейської Комісії Жозе Мануель Баррозу.
     
     
  5. Dovat

    Dovat newsmaker

    CPJ подав список 10 країн із найжорстокішою цензурою

    Еритрея, Північна Корея, Сирія, Іран, Екваторіальна Гвінея, Узбекистан, Бірма, Саудівська Аравія, Куба, Білорусія – країни із найжорстокішою цензурою.





    Про це йдеться у спеціальній доповіді «10 країн з найжорсткішою цензурою», яку оприлюднив Комітет захисту журналістів (CPJ) напередодні Всесвітнього дня свободи преси, що відзначається 3 травня.
    Як засвідчило проведене КЗЖ дослідження обмежень свободи преси у світі, блокування міжнародних медіа та встановлення диктаторського контролю над висвітленням подій у місцевих ЗМІ забезпечили Еритреї, розташованій на Африканському Розі, перше місце у списку країн з найжорсткішою цензурою.
    Безпосередньо за нею йдуть Північна Корея, Сирія та Іран – «три країни, в яких масштабні обмеження на поширення інформації великою мірою впливають на геополітичну ситуацію та ядерну стабільність».
    Північна Корея, яка очолювала список КЗЖ 2006 року, залишається надзвичайно закритою державою, де майже всю інформацію про внутрішні події надає Центральне телеграфне агентство Кореї.
    У відповідь на політичні заворушення різко посилилася цензура в Сирії та Ірані. Сирія перемістилася з дев’ятого місця у списку КЗЖ 2006 року на третє місце в цьогорічному. Іран, який не входив до списку 2006 року, стрімко піднявся у новому на четверту позицію.
    Сирія намагається заборонити висвітлення ЗМІ тривалого збройного конфлікту, що викликає обурення світової спільноти. Іран поєднує використання високих технологій (наприклад, блокування Інтернет-ресурсів) з грубою силою, масово кидає за ґрати журналістів, щоб контролювати інформаційний потік і спотворювати інформацію про свою ядерну програму.
    В Екваторіальй Ґвінеї усі засоби масової інформації безпосередньо чи опосередковано контролює президент Теодоро Обіанґ.
    В Узбекистані не існує незалежної преси, а журналісти, які співпрацюють із закордонними інформаційними агентствами, зазнають кримінальних переслідувань та утисків влади.
    У Бірмі здійснено ряд реформ, однак вони не зачепили законодавчих основ жорсткої цензури.
    У Саудівській Аравії у відповідь на політичні заворушення запроваджено додаткові обмеження на свободу слова.
    На Кубі компартія контролює усі національні ЗМІ.
    У Білорусії остання хвиля репресій з боку уряду Лукашенка змусила піти в підпілля останніх представників незалежної преси.
    У 10 країнах, що потрапили до списку, застосовується широкий спектр методів цензури – від сучасних способів блокування сайтів та супутникового мовлення, до яких вдається іранська влада, до жорсткого регулювання у Саудівській Аравії та Білорусії, від домінуючої ролі держави у Північній Кореї та на Кубі до грубої сили та позбавлення журналістів волі в Еритреї, Узбекистані та в Сирії.
    Усім цим країнам притаманна спільна риса – авторитарне правління у тій чи іншій формі. Лідери цих держав перебувають при владі завдяки існуванню монархії чи інших форм спадкоємного правління, або отримали її внаслідок державного перевороту, сфабрикованих виборів чи комбінації цих факторів.
    Ще одна помітна тенденція у країнах, де існує високий рівень цензури, - уповільнення темпів економічного розвитку. Винятками є Саудівська Аравія та Екваторіальна Гвінея.
    Щоб укласти список, співробітники КЗЖ оцінили стан медіа у всіх країнах за 15 параметрами. Серед них – блокування веб-сайтів, обмеження поширення електронної інформації, відсутність приватних і незалежних ЗМІ, обмеження на пересування репортерів, необхідність ліцензування журналістської діяльності, стеження служб безпеки, блокування трансляції закордонних інформаційних каналів, а також заборона на в’їзд іноземних кореспондентів. У всіх країнах, включених до списку, наявні, принаймні, 10 з 15 визначених параметрів, повідомляє Телекритика.
     

     
     
  6. Dovat

    Dovat newsmaker

    Новим президентом Угорщини став Янош Адер

    Новим президентом Угорщини обраний 52-річний депутат Європарламенту Янош Адер.





    Його кандидатура була схвалена у середу конституційною більшістю у дві третини голосів. Пряме таємне голосування відбулося на Державних зборах Угорщини.
    Попередній президент країни Пал Шміт подав у відставку 2 квітня цього року після того, як угорська преса викрила його у плагіаті. 30 березня цього року Шміта було позбавлено наукового ступеня за невідповідність написаної ним роботи професійним та етичним критеріям.
    Таке рішення майже одноголосно прийняли члени вченої ради, яким було подано доповідь спеціальної комісії, що розслідувала звинувачення на адресу глави угорської держави, повідомляє ZN.UA.
     
  7. Dovat

    Dovat newsmaker

    Сьомий президент відмовився від участі у саміті в Ялті

    Президент Хорватії відмовився від участі у саміті Центральної Європи 11-12 травня в Ялті. Раніше брати участь у саміті під різними приводами вже відмовилися президенти Австрії, Чехії, Німеччини, Італії, Словенії та Естонії.




    Президент Хорватії Іво Йосипович вирішив утриматися від
    участі в саміті Центральної Європи в Ялті, щоб висловити протест проти порушень
    прав людини в Україні.

    «Враховуючи обставини, що вказують на порушення прав людини
    в Україні, Йосипович вирішив не їхати на саміт Центральної Європи», – цитує
    його слова канцелярія президента Хорватії.

    У кінці
    квітня у міністерстві закордонних справ України заявили, що президенти низки
    європейських країн заздалегідь повідомили українську сторону, що не візьмуть
    участь у саміті Центральної Європи в Ялті з різних причин.

    «Ще кілька днів тому на спеціальному брифінгу ми роз’яснили
    цю ситуацію, і щоб уникнути якихось колізій і сенсацій на рівному місці, я
    готовий оголосити список тих президентів, які з різних причин не прийняли
    запрошення», – сказав директор департаменту інформаційної політики МЗС Олег Волошин в інтерв’ю
    Інтерфаксу-Україна. «Президенти Німеччини, Чехії, Словенії, Австрії та Італії
    заздалегідь повідомили, що не зможуть приїхати на цей захід», – повідомив
    Волошин, пише ZN.UA.

    Нагадаємо, що брати участь у саміті в Ялті під різними
    приводами вже відмовилися президенти Австрії, Чехії, Німеччини, Італії,
    Словенії та Естонії.


     
     
  8. Dovat

    Dovat newsmaker

    Американський сенатор закликав світ продовжити тиск на Україну

    Провідний сенатор від Республіканської партії США Джон Маккейн закликав міжнародне співтовариство продовжувати тиснути на владу України та Білорусі через переслідування опозиції.




    Про це повідомляє AFP.

    Описавши останні фотографії з Юлією Тимошенко як «хвилюючі
    та тривожні», Маккейн
    зазначив, що Київ не може сподіватися на зближення із Заходом, доки він не
    припинить «вибіркове переслідування політичних опонентів та не помилує без
    всяких умов лідерів опозиції».

    «Теперішній уряд намагається рухати країну ближче до Європи,
    в той же час тиснучи на політичну опозицію та руйнуючи її», – зазначив він під
    час візиту до Литви.

    «В кінцевому підсумку, він, однак, повинен вибрати між цими
    двома суперечливими шляхами», – додав Маккейн під час виступу у Вільнюському
    університеті.

    Сенатор також заявив, що застосування «більшого, ніж
    будь-коли» тиску принесло свої плоди в інших колишніх радянських республіках,
    зокрема, в Білорусі, де минулого місяця звільнили опозиційних лідерів.

    Маккейн проте попередив, що «зараз не час зменшувати тиск на
    президента Аляксандра Лукашенку».

    «Сполучені Штати та Євросоюз повинні продовжувати зміцнювати
    наш спільний фронт у наступі на Лукашенку з метою звільнення політв’язнів та
    проведення вільних та справедливих виборів», – сказав він, пише «Український тиждень».

     
     
  9. Dovat

    Dovat newsmaker

    У Канаді готуються до першого візиту Глави УГКЦ

    У Канаді готуються до першого Синоду єпископів УГКЦ, який відбудеться 9 – 15 вересня, та приїзду Глави Церкви Блаженнішого Святослава.





    Про це повідомляє департамент інформації УГКЦ. У 2012 році Канада святкуватиме 100-ліття прибуття першого греко-католицького єпископа. Владика Микита (Будка) прибув до Вінніпега в середині грудня 1912 року. Він був єдиним єпископом для розсіяних заробітчан зі Східної Європи протягом 15 років.
    За словами греко-католицького священика в Канаді о. Михайла Квятковського, «владика Будка під час свого служіння в Канаді відчув надзвичайний успіх в організації пастви і переживав глибоку кризу через відсутність підтримки і навіть шалений опір. Він повернувся в Україну, де служив ще 18 років до арешту радянською владою і мученицької смерті в 1949 році».
    З огляду на святкування Митрополит Вінніпезький запросив всіх єпископів УГКЦ провести Синод у Вінніпезі 2012 року. «Таке зібрання українських греко-католицьких єпископів з чотирьох континентів в Канаді відбувається вперше, – підкреслив о. Михайло. – У радянський період єпископи проводили синодальні наради в Римі, згодом частіше в Україні, ніж поза її межами. У 2007 році Синод Єпископів УГКЦ проходив у Філадельфії (США) з нагоди святкування 100-ліття прибуття до США першого греко-католицького єпископа. У 2011 році єпископи відбули Синод в м. Куритиба (Бразилія), де також проходив Патріарший Собор монашества УГКЦ».
    Серед важливих моментів святкувань є перший пастирський візит в Канаду Глави УГКЦ Блаженнішого Святослава. «Ентузіазм молодого Глави УГКЦ охопив Церкву у зв’язку з дивовижною енергією і проникливістю, яку він привніс своїм обранням, а також своєю молодістю (йому було 41 років на момент обрання). Під час його візиту до Канади заплановані зустрічі з молоддю, молодими сім’ями, вірянами та духовенством», – зазначив о. Квятковський.
     
     
  10. Dovat

    Dovat newsmaker

    Перша річниця беатифікації Папи Івана Павла ІІ зібрала 3 тис. вірних

    У Службі Божій з нагоди Першої річниця беатифікації Папи Івана Павла ІІ взяли участь майже три тисячі вірних, співслужило приблизно 110 священиків.





    Подячні богослуження, молитовні зустрічі, пам’ятні заходи пройшли в усьому католицькому світі. У Ватикані Службу Божу з цієї нагоди 1 травня очолив кардинал Зенон Ґрохолевскі, Префект Конгрегації католицького виховання. Серед єпископів, які брали участь у богослуженні, був канонік Папської Базиліки Santa Maria Maggiore Преосвященний владика Іриней Білик, ЧСВВ.
    У проповіді кардинал Ґрохолевські підкреслив глибоку набожність блаженного Івана Павла ІІ до Пресвятої Богородиці та наголосив, що все його життя та діяльність випливали та були плодом глибокої віри, яка переповнювала його думки і серце.
    «Блаженний Іване Павле ІІ, якого 1978 року Господь Бог покликав до того, щоб із Столиці святого Петра зміцнювати братів у вірі, чини це й надалі, тепер уже з Дому Небесного Отця», – закликав кардинал Зенон Ґрохолевскі, Префект Конгрегації католицького виховання.
    А напередодні, ввечері 30 квітня, тисячі молодих людей зібрались на молитовне чування під монументальним Хрестом Дня Молоді Великого Ювілею біля римського університету «Тор Верґата», де 2000 року, за участю Івана Павла ІІ, проходив Всесвітній День Молоді, який зібрав понад два мільйони молоді з усього світу.
    Молитовне чування очолював кардинал Аґостіно Валліні, Вікарій Папи для Римської дієцезії. У проповіді він, серед іншого, зупинився на «таємниці» життя Івана Павла ІІ. «Якою ж була таємниця його життя?» – запитав він, відповідаючи, що, без сумніву, це була єдність між вірою та життям. Іван Павло ІІ жив для Бога і для ближнього, що привести його до Бога, щоб він був щасливим.
    У Польщі, на території паломницького центру імені Івана Павла ІІ під час подячної Служби Божої кардинал Дзівіш, що був довголітнім особистим секретарем Івана Павла ІІ, підкреслив його чутливість на проблеми і потреби людей праці. «Велич блаженного Івана Павла ІІ, – наголосив кардинал Дзівіш, – полягає в тому, що він, будучи людиною глибокої віри та молитви, ставлячи Господа Бога в осередку свого існування, захоплений постаттю Ісуса Христа та Його Євангелієм, віддав себе до розпорядження Церкви, а його життя було служінням людині та світові. Глибоке внутрішнє переживання Бога та Божих справ поєдналось в його особі з титанічною діяльністю. Він керував Церквою, збагачуючи її життя своїм всеохоплюючим навчанням, займався великими проблемами сучасного світу... Його святість виражалась у з’єднанні з Богом та, одночасно, була служінням та відповідальністю за долю Церкви та світу», – архиєпископ-митрополит Краківський, кардинал Станіслав Дзівіш, пише «Радіо Ватикан».
     
  11. Dovat

    Dovat newsmaker

    Росія може прийняти рішення про попереджувальний удару по європейській ПРО

    Росія не виключає попереджувальний удару по об’єктах європейської протиракетної оборони.




    Про це заявив начальник Генштабу Збройних сил РФ генерал армії Микола Макаров, інформує DT.UA.
    «З урахуванням дестабілізуючого характеру системи ПРО, а саме: створення ілюзії завдання безкарного удару, рішення про попереджувальне застосування наявних засобів ураження буде прийматися в період загострення ситуації», – підкреслив воєначальник у четвер на конференції у Москві щодо ПРО.
    Він зазначив, що »розміщення нових ударних озброєнь на півдні і північному заході Росії для вогневого ураження комплексів протиракетної оборони, включаючи розгортання ракетного комплексу «Іскандер» у Калінінградській області, є одним із можливих варіантів руйнування інфраструктури ПРО в Європі».
     
     
  12. Qhome

    Qhome newsmaker

    Бывший чешский сенатор начал голодовку в поддержку Тимошенко

    Бывший чешский сенатор от Партии гражданских демократов Властимил Сегнал начал голодовку в знак солидарности с экс-премьером Украины Юлией Тимошенко.




    Как
    сообщает Радио Прага, В.Сегнал с 29 апреля пьет только воду и таким образом
    намерен добиться того, чтобы заключением Тимошенко и украинским правосудием
    чешские политики озаботились в еще  большей степени.

    По
    его мнению, президент Чехии Вацлав Клаус должен осуществить визит в Украину и
    обсудить со своим украинским коллегой Виктором Януковичем обстоятельства,
    связанные с заключением Ю.Тимошенко, которая продолжает голодовку.

    По
    словам В.Сегнала, он прекратит голодовку после того, как прекратит голодовку и
    Ю.Тимошенко.

    Вместе
    с тем, спикер нижней палаты парламента Чехии Мирослава Немцова призвала чешских
    женщин-парламентариев присоединиться к ее письму, адресованному главе
    украинского парламента Владимиру Литвину. В
    нем М.Немцова требует гуманного обращения с Ю.Тимошенко и соблюдения прав
    человека, пишет УНИАН.



     
     
  13. baskervil

    baskervil Member

    Очень познавательно .
     
  14. Dovat

    Dovat newsmaker

    Конфісковано обладнання незалежного білоруського радіо, базованого в Польщі

    Представники мінського офісу базованого в Польщі незалежного «Радіо Рація» повідомили сьогодні, що дільничні міліціонери провели вчора ввечері обшук у приміщенні офісу і вилучили комп’ютери під приводом неуточненої «перевірки».






    Як повідомив журналіст радіо Геннадій
    Барбарич, міліціонери повідомили, що «перевірка», причини якої не назвали, мала
    б закінчитися протягом 10 днів, повідомляє «Радіо Свобода».

    За словами керівництва радіостанції, подібних
    дій до неї вже вживали кілька років тому.

    Подібні вилучення комп’ютерної техніки час від
    часу чинять і в інших незалежних білоруських засобах інформації, нерідко
    затримуючи на тривалий час.

    «Радіо Рація» веде мовлення білоруською мовою
    з території Польщі на коротких хвилях.
     
  15. Dovat

    Dovat newsmaker

    Президент Латвії теж відмовився від участі у саміті в Ялті

    Президент Латвії Андріс Берзіньш не поїде в Ялту на саміт країн Центральної та Східної Європи, який повинен пройти наступного тижня.




    Про це повідомила у четвер, 3 травня, агентству BNS його прес-секретар Ліга Крапане.

    За її словами, таке рішення було прийнято ще 27 квітня,
    оскільки відповідно до раніше узгоджених планів зарубіжних відряджень, спікер
    сейму Латвії Солвіта Аболтіня братиме участь в парламентському семінарі країн
    Балтії, який буде проходити в Паланзі (Литва) саме в той час, що і ялтинський
    саміт.

    «Слід уникати ситуацій, коли на території Латвії одночасно
    не перебувають ні президент, ні голова сейму», – пояснила Крапане.

    Вона утрималася від відповіді на питання, чи не висловлює
    Латвія таким чином протест проти утримання в ув’язненні екс-прем’єра України
    Юлії Тимошенко, пише «Український
    тиждень»
    .

    Нагадаємо, за даними МЗС України брати участь у зустрічі в
    Ялті відмовилися президенти Австрії, Чехії, Німеччини, Італії та Словенії і
    Хорватії. У саміті не візьму участь і президент Естонії.

    Проведення 18-го саміту глав держав Центральної Європи
    заплановане на 11-12 травня у Ялті.


     
     
  16. Dovat

    Dovat newsmaker

    Росія не збирається відмовлятися від ядерної зброї, – президент РФ

    Росія не відмовиться від ядерної зброї, хоча і не збирається її застосовувати, заявив президент РФ Дмитро Медвєдєв.





    «Ми її застосовувати
    не збираємося, але хай вона буде, тому що у нас велика країна,
    складна країна. Її потрібно цінувати й охороняти», – сказав глава
    держави, виступаючи на церемонії вручення державних нагород у Кремлі,
    повідомляє DT.UA.

    Звертаючись до нагороджених, президент
    зазначив: «Мені дуже б хотілося, щоб наші люди, наша молодь на вас
    рівнялися, і тоді у нас точно будуть успіхи і в галузі
    літератури, мистецтва, освіти, і в області ядерної зброї, від якої
    ми не відмовляємося, і яка нам ще стане в нагоді».

    Як стало відомо, 3 травня
    на міжнародній конференції з ПРО у Москві в керівництві
    НАТО заявили, що доводи російського Генштабу про небезпеку для РФ
    глобальної системи ПРО альянсу непереконливі. Начальник Генерального штабу
    РФ Микола Макаров і його заступник Валерій Герасимов раніше
    на конференції говорили про загрози, які несе система ПРО НАТО
    в Європі і про можливі відповідні російські заходи.
     
  17. Dovat

    Dovat newsmaker

    Президенти Словаччини та Молдови приїдуть до Януковича

    /gallery/intxt/s/a/samit.jpgpresident.gov.ua

    Президенти Словаччини Іван Гашпарович та Молдови – Миколі Тімофті мають намір відвідати Україну для участі в саміті держав Центральної Європи в Ялті 11-12 травня.





    Про це Українським Новинам повідомили у посольствах цих країн.
    Так, прес-аташе посольства Словаччини в Україні Павел Хробак зазначив: «Президент буде». За його словами, від Словаччини вже надійшло офіційне підтвердження. Співрозмовник у посольстві Молдови також зазначив: «Так, він буде. Уже є офіційне підтвердження». Інших деталей співрозмовник не уточнив.
    Як повідомлялося, раніше посольство Німеччини в Україні заявило, що президент Німеччини Йоахім Гаук не збирався відвідувати Україну для участі в саміті.
    Наприкінці квітня Міністерство закордонних справ України заявило, що саміт держав Центральної Європи відвідають глави 10 країн: Польщі, Албанії, Болгарії, Литви, Македонії, Румунії, Словаччини, Хорватії, Чорногорії та Молдови.
    Президент Хорватії Іво Йосипович, президент Албанії Бамір Топі, президент Болгарії Росен Плевнелієв і президент Чехії Вацлав Клаус відмовилися від поїздки на саміт на знак протесту проти порушень прав людини в Україні. У свою чергу президент Польщі заявив, що приїде на саміт, пише «Українська правда».
     
     
  18. Dovat

    Dovat newsmaker

    97-річний австралієць став найстаршим у світі випускником вишу

    /gallery/intxt/a/l/alen.jpgtsn.ua

    97-річний австралієць Алан Стюарт закріпив за собою титул найстаршого випускника ВНЗ – в п’ятницю, 4 травня, він отримує ступінь магістра з медицини в університеті SCU в штаті Новий Південний Уельс.




    Стюарт, який проживає в місті Лісмор, утримує незвичайний
    титул найстаршого випускника ВНЗ впродовж п’яти років, повідомляє ТСН.

    У 2006 році він потрапив до Книги рекордів Гіннеса після
    отримання юридичної ступеня.

    За словами лектора університету SCU Соні Брауні, в основному
    її літній студент здобував освіту заочно, ведучи переписку через Інтернет.

    Свій перший диплом з університету Стоматології Сіднея Стюарт
    отримав у 1936 році. Потім він отримав докторський ступінь зі стоматологічної
    хірургії в Чикаго.


     
     
  19. Dovat

    Dovat newsmaker

    Троє українських туристів зникли безвісти внаслідок зсуву ґрунту в Непалі

    Троє українських туристів зникли безвісти внаслідок зсуву ґрунту в Непалі.





    Про це повідомляє Українська правда з посиланням на дані МЗСУкраїни.
    У суботу приблизно о 06:30 за
    київським часом поблизу міста Покхара (Непал) в гірській місцевості відбувся
    масований зсув ґрунту, в результаті якого 5 чоловік загинуло та понад 50 зникли
    безвісти.

    За даними посольства України в Індії, зниклими вважаються
    також і троє громадян України, які у складі групи українських туристів (всього
    4 осіб) знаходились на відпочинку в районі інциденту.

    На місці зсуву ґрунту проводяться рятувальні роботи із
    залученням місцевої поліції, армійських підрозділів, військового вертольоту.
    Контроль за ходом рятувальних робіт здійснюється на рівні уряду Непалу.

    Посольством України в Індії у взаємодії з консулом України в
    Непалі встановлено зв’язок з координаційним центром із проведення рятувальних
    робіт в столиці Непалу, а також підтримується контакт з громадянкою України,
    яка знаходиться на місці трагедії.


     
     
  20. Dovat

    Dovat newsmaker

    В Японії зупинили для перевірки останній діючий реактор

    В Японії в суботу, 5 травня, зупинено для перевірки останній діючий реактор. Вперше з 1970 року Країна сонця, що сходить, залишилася без електрики, що виробляється АЕС.






    Профілактичні роботи на реакторі АЕС «Томарі» у префектурі
    Хоккайдо будуть проводитися протягом 70 днів, після цього його знову приведуть
    у дію. До аварії на АЕС «Фукусіма» в 2011 році атомна енергетика Японії
    постачала близько третини електроенергії, що споживається в країні.

    Після руйнівного землетрусу і цунамі, в результаті якого відбулося
    часткове розплавлення ядра реакторів на «Фукусімі», в Японії були зупинені для
    перевірок 53 атомних реактора з 54. Після закінчення тестів місцева влада
    відмовлялася давати згоду на відновлення їх роботи, і єдиним діючим залишався
    реактор АЕС «Томарі».

    Щоб покрити дефіцит електроенергії, влада Японії підвищила
    до рекордного рівня обсяги імпорту зрідженого природного газу. Скептики
    побоюються, що це не дозволить врятувати становище, оскільки енергія, що
    отримується таким способом, обходиться істотно дорожче, що може негативно
    позначитися на економіці країни. Експерти вже попередили про проблеми, які
    можуть виникнути влітку, коли споживання енергії різко зростає. Тому Токіо
    розглядає можливість введення в експлуатацію ще двох реакторів, повідомляє Zn.ua.
     
а де твій аватар? :)