У Санкт-Петербурзі затримали неповнолітню українку, підозрювану у вбивстві Співробітники національного центрального бюро Інтерполу Головного управління МВС Росії встановили місцеперебування розшукуваної неповнолітньої громадянки України, повідомило у четвер джерело в правоохоронних органах. 14-річна мешканка України була знайдена у Петербурзі, повідомляє «Кореспондент». Співрозмовник агентства уточнив, що її розшукує МВС України. Дівчина є фігуранткою справи за статтею «вбивство». «Розшукувану відправили до Санкт-Петербурзької державної бюджетної установи Соціальний притулок для дітей Транзит для подальшої передачі родичам на територію України», – зазначив співрозмовник. Подробиці справи, у якій дівчина є підозрюваною, не повідомляються.
«Биг Бен» официально стал «Башней Елизаветы» Часовую башню «Биг Бен» в здании парламента Великобритании в Лондоне официально переименовали в «Башню Елизаветы». Об этом сообщает УНН. Официальная церемония переименования башни в честь 60-летнего юбилея правления королевы Елизаветы II с участием членов парламента прошла у уже бывшего «Биг Бена». В конце июня Палата общин одобрила предложение переименовать часовую башню в «Башню Елизаветы» в честь «бриллиантового» юбилея правления Ее Величества. 16 июня в Лондоне прошел традиционный ежегодный парад по случаю официального дня рождения королевы Елизаветы II. Она стала вторым монархом в истории Великобритании, отметившим 60-летие правления страной.
У Ємені натовп штурмував посольство США Жителі Ємену, які протестують проти створеного в США фільму Невинність мусульман, намагаються взяти штурмом американське посольство в столиці Сані, повідомляє в четвер агентство France Press. Протестувальники вже проникли на територію посольства і підпалили там кілька автомобілів. Співробітники силових структур відкрили вогонь у повітря, намагаючись розігнати обурений натовп. Аналогічні акції протесту раніше пройшли в Єгипті, Тунісі та Лівії, повідомляє «Кореспондент». В результаті обстрілу американського консульства в лівійському місті Бенгазі були вбиті посол США в Лівії Кріс Стівенс, співробітник інформаційного департаменту посольства, а також двоє цивільних службовців держдепартаменту. Як повідомлялося, за словами офіційних осіб США, напад на посольство в Лівії, під час якого загинув американський посол, був складним і виконаним професійно.
В Польше в ДТП погиб один украинец, восемь – пострадали На территории Лодзинского воеводства (Республика Польша) произошло дорожно-транспортное происшествие, в результате которого, по предварительной информации, погиб 1 гражданин Украины и еще 8 – получили ранения различной степени тяжести. Раненые госпитализированы в местное медицинское учреждение. Об этом сообщает пресс-служба МЧС со ссылкой на Посольство Украины в Республике Польша. С целью выяснения обстоятельств ДТП и обеспечения надлежащего консульского сопровождения события к месту аварии выехал консул Посольства Украины. Дело находится на особом контроле в Посольстве Украины в Польше и Департаменте консульской службы МИД Украины.
Медведєв заявив, що Pussy Riot вистачило б умовного покарання На думку російського прем’єр-міністра Дмитра Медведєва, учасниці панк-групи Pussy Riot вже досить покарані і їм вистачило б умовного покарання. Про це повідомляє BBC. «Продовження утримання в умовах в’язниці застосовне до цього випадку мені здається непродуктивним. Тут цілком, на мій погляд, було б досить умовного покарання з урахуванням вже того часу, яке було ними проведено в умовах тюремного ув’язнення», – сказав Медведєв на зустрічі з активом «Єдиної Росії» у Пензі. Однак, за словами прем’єра, сам виступ дівчат у храмі Христа Спасителя він оцінює різко негативно. «Якщо говорити про емоційний бік, я на цю тему не говорив. Відверто кажучи, мене, вибачте, ну висловлюсь, можливо, не цілком парламентським чином, мене нудить і від того, що вони зробили, і від їх зовнішнього вигляду, і від тієї істерики, яка супроводжує усе те, що сталося. Мені просто противно про це говорити. Ось це моє особисте ставлення», – сказав глава російського уряду. Як повідомлялося, трьох учасниць панк-групи Pussy Riot 17 серпня визнали винними у хуліганстві за мотивами ненависті та ворожнечі і засудили до двох років колонії за панк-молебень «Богородице, Путіна прожени» у храмі Христа Спасителя.
У Німеччині евакуювали американське консульство через підозру теракту Сьогодні близько 11-ї години невідомий залишив біля входу до візового відділу консульства США у Берліні підозрілий пакет. Відразу після цього співробітників консульства евакуювали. Про повідомляє німецький телеканал N-24, пише УНІАН. Наразі на місці працюють фахівці. Інші подробиці поки не повідомляються. Раніше в Інтернеті були поширені фрагменти фільму англійською мовою «Невинуватість мусульман», який викликав хвилю протестів у ряді ісламських країн і спровокував напади на американські посольства. Ісламісти атакували Посольство США в Каїрі, американські диппредставництва в Лівії та Тунісі. В результаті обстрілу консульства в лівійському місті Бенгазі був убитий посол США Крістофер Стівенс і троє інших дипломатів. Наразі протести перекинулися на інші країни регіону, демонстрації проходять, зокрема, в Ємені та Ірані.
Росія знов погрожує українським сирам Росспоживнагляд буде ретельно перевіряти всі партії українських сирів, що постачаються на російський ринок. У разі невідповідності продукції нормам якості, підприємствам заборонять здійснювати подальші постачання. Про це повідомив глава Росспоживнагляду, головний державний санітарний лікар Росії Геннадій Оніщенко, пише ZN.UA. «Ми всі партії будемо перевіряти, як і перевіряли – з особливою пристрастю, але якщо зловимо хоч одну партію, то навічно заборонимо вашому заводу постачати продукцію на ринок», – сказав Оніщенко. Він заявив, що партії українського сиру надходять на ринок РФ через всі етапи перевірки. «Нещодавно з великим скрипом останньому заводу з тих, які направляють сир на наш ринок – «Лозівському» – дозволили (постачання) за певних умов. Там найбільше було передумов для порушення технологій», – зазначив глава Росспоживнагляду. Нагадаємо, що Росія оголосила «сирну війну» на початку лютого, заборонивши імпорт сирів трьох українських виробників, а потім розширила цей список. До кінця лютого під забороною опинилося близько половини імпорту українського сиру до РФ. Росспоживнагляд перевірив три підприємства в Україні: ТОВ «Гадячсир» (Полтавська обл.), ПП КС «Прометей» філії «Менський сир» (місто Мень, Чернігівська область) та АТ «Пирятинський сирзавод» (м. Пирятин, Полтавська область). За підсумками перевірки ревізори знайшли «численні порушення». Однак пальмової олії, через яку й почато «сирну війну», виявлено не було. Росспоживнагляд офіційно дозволив постачання сиру з трьох українських заводів, які раніше проінспектували російські експерти, 20 квітня, – ТОВ «Гадячсир», АТ «Пирятинський сирзавод» та ПП КФ «Прометей» філії «Менський». «Для всіх одна умова – зразки продукції до нас на дослідження, і будемо вирішувати (постачання)» – заявив Оніщенко. Глава пригрозив жорсткими заходами щодо українських сироварів, якщо вони будуть постачати в РФ неякісну продукцію.
Демонстранти атакували посольство США в Ємені Демонстранти у четвер увірвалися до посольства США в столиці Ємену Сані. Після атак у Лівії та Єгипті єменці у такий же спосіб висловили обурення знятим приватними особами у США фільмом, який, на думку мусульман, ображає пророка Магомета. У Сані протестувальники розбили вікна посольства США, підпалювали автомобілі, а також спалили американський прапор – перш ніж поліцейські розігнали їх з використанням водометів, сльозогінного газу і попереджувальних пострілів. Щонайменше троє людей загинули, понад 30 поранені. Держсекретар США Гілларі Клінтон підтвердила, що уряд Сполучених Штатів не має нічого спільного з цим фільмом, який вона назвала «огидним». Водночас Клінтон була вражена тим, що для виявлення свого обурення невдоволені обрали саме посольства і консульства США. «Особливо неправильно те, що насильство спрямоване проти дипмісій. Ці місця мають дуже мирні цілі і сприяють кращому розумінню між країнами та культурами. Всі уряди зобов’язані захищати ці будівлі і цих людей», – наголосила Клінтон. Тим часом у Лівії, де нападники під час протесту в місті Бенгазі у вівторок убили посла США і ще трьох співробітників місії, відбулися перші арешти підозрюваних. Про це повідомив прем’єр-міністр Лівії Мустафа Абу Шаґур, передає «Радіо Свобода».
У Росії через аварійну посадку Ан-28 загинуло 9 осіб У Камчатському краї порушено кримінальну справу за фактом аварійної посадки літака АН-28, що призвела до загибелі пасажирів. Про це йдеться у повідомленні Слідчого комітету Росії, передає «Укрінформ». «12 вересня 2012 року о 12:28 за місцевим часом (4:28 МСК) припинився зв’язок із літаком АН-28, що виконував рейс Петропавлівск-Камчатский – Палана. Літак виявили за 10 кілометрів від селища Палани (північ Камчатського краю), є жертви», – йдеться у повідомленні. За попередніми даним СК, загинули 9 осіб, 5 отримали різноманітні травми. Дані про постраждалих і загиблих уточнюються. Слідчими органами Далекосхідного слідчого управління на транспорті Слідчого комітету Російської Федерації порушено кримінальну справу за ст. 263 КК РФ (порушення правил безпеки руху і експлуатації повітряного транспорту). Наразі на місці трагедії працює слідчо-оперативна група. Проводяться слідчі дії, спрямовані на встановлення всіх обставин того, що відбулося. Губернатор Камчатського краю Володимир Ілюхін підписав розпорядження, згідно з яким 13 вересня оголошено днем трауру за загиблими.
В Афганістані 50 людей згоріло живцем внаслідок зіткнення автобуса з бензовозом П’ятдесят осіб загинули і шість отримали поранення в результаті ДТП у південній афганській провінції Газні. Про це повідомляє УНІАН. За словами прес-секретаря губернатора Заравара Західа, у районі Аб-Банд рейсовий автобус врізався у бензовоз, виникла пожежа. «Пасажири автобуса згоріли живцем», – сказав він. Шістьох людей вдалося визволити з охопленого полум’ям автобуса. Їх госпіталізовано. За попередньою версією дорожньої поліції, причиною ДТП стало перевищення швидкості водієм автобуса.
Німеччина закриє посольства в низці мусульманських держав МЗС Німеччини закриє посольства в низці мусульманських держав. Це рішення пов’язане з можливими акціями протесту проти фільму «Невинність ісламу», знятого групою американців. Закриються дипмісії ФРН у північноафриканських країнах, а також в Афганістані і Пакистані. На даний момент влада Німеччини вирішила закрити посольства тільки на п’ятницю, 14 вересня, побоюючись демонстрацій після традиційної п’ятничної молитви. В офісах німецьких організацій і фондів рекомендовано посилити заходи безпеки. Також на посилений режим несення служби перейшов бундесвер в Афганістані, пише ZN.UA. Міністр закордонних справ ФРН Гідо Вестервелле висловив заклопотаність нападами на американські посольства в Лівії, Ємені, Єгипті та інших мусульманських країнах. Він закликав місцеву владу встановити безпеку для дипломатів. Міністр також зазначив, що розуміє обурення віруючих з приводу фільму, але підкреслив, що це не є виправданням для насильства. Протести проти американського фільму почалися у вівторок, 11 вересня, після того, як на єгипетському телебаченні показали кілька епізодів звідти. Потім вони потрапили на YouTube і поширилися по різних країнах мусульманського світу. 11 вересня ісламісти напали на посольство США в Каїрі, а потім того ж дня розстріляли з гранатомета і спалили американське консульство у Бенгазі. В результаті був убитий посол США у Лівії, а також три співробітника дипмісії. 13 вересня в Ємені протести проти антиісламського фільму призвели до загибелі чотирьох осіб, під час нових демонстрацій у Каїрі постраждали близько 200 осіб. Також ісламісти влаштували акції протесту в Ірані, Іраку, Ізраїлі, Йорданії, Судані та Тунісі. 13 вересня через загрозу теракту було евакуйовано американське посольство у Берліні. Тривога виявилася помилковою, проте місцеві дипломати і німецька поліція заявили, що в нинішній ситуації ставляться до будь-яких попереджень серйозно. Німецькі націоналісти з організації Pro Deutschland анонсували публічний показ фільму «Невинність ісламу» в Берліні.
Троє європейських політиків заявили, що між Україною та ЄС немає паузи у відносинах Між Україною та Європейським Союзом не повинно і немає паузи у відносинах і цінностях, йдеться в заяві комісара ЄС Штефана Фюле, голови МЗС Швеції Карла Більдта, а також голова комітету Європарламенту із зовнішніх відносин Елмара Брока. «Коли ми зустрічалися з Президентом Януковичем рік тому, ми фокусувалися на відносинах України та ЄС і перешкодах, які стояли на шляху для того, щоб повною мірою скористатися величезним потенціалом наших відносин. На зустрічі сьогодні ми наголосили на наступному: у відносинах України та ЄС не повинно бути місця для паузи і для компромісу щодо цінностей», – наголошується в документі, повідомляє «Кореспондент». Європолітики також упевнені в тому, що без вирішення проблеми виборчого правосуддя немає подальшого просування шляхом євроінтеграції. «Ми шкодуємо, що наслідки нинішньої ситуації, що склалися в результаті судів, які не поважали міжнародні стандарти щодо справедливості, прозорості та незалежності процесу, будуть перешкодою для участі двох важливих лідерів опозиції в майбутніх парламентських виборах», – зауважили діячі. Варто зазначити, що легітимність нового парламенту після виборів залежатиме від результатів голосування, в чому також важливий аспект свободи ЗМІ. Як повідомлялося сьогодні, 14 вересня, Янукович провів тривалу зустріч з відомими європейськими політиками.
Мер Любліна: Ми сподіваємось, що незабаром з’явиться авіасполучення зі Львовом Сьогодні, 14 вересня, під час зустрічі міський голова Львова та мер Любліна Кшиштоф Жук домовились про спільну реалізацію культурних проектів до 2017 року. Про це ІА ZIK повідомили у прес-службі ЛМР. Мер Любліна наголосив на важливості розвитку авіасполучення між містами. Кшиштоф Жук розповів: «За місяць закінчується будівництво нашого аеропорту, тому ми дуже сподіваємось на розвиток авіасполучення зі Львовом. Також нам важливий ваш досвід керівництва аеропортом. Можливо, якась з українських авіаліній буде з нами співпрацювати. Зараз в Польщі дуже добре розвиваються регіональні аеропорти».
Папа Римський Бенедикт з’їздив до Лівану і закликав до віротерпимості Папа Бенедикт Шістнадцятий зустрівся в Бейруті з президентом Лівану Мішелем Сулейманом та іншими керівниками країни, а також главою общини християн-маронітів патріархом Бішаром ар-Раї. Християни Лівану становлять близько 40 відсотків населення країни – це найбільша християнська община на Близькому Сході. В літаку, перед посадкою в Бейруті, глава Римо-католицької церкви розмовляв із журналістами. Він назвав події так званої «Арабської весни» «прагненням до свободи», але наголосив на необхідності дотримання принципу віротерпимості для збереження миру в регіоні. Торкаючись ситуації в Сирії, Папа Римський закликав до припинення постачання озброєння воюючим сторонам та охарактеризував це як «тяжкий гріх», передає «Радіо Свобода».
У Росії – опозиційний «Марш мільйонів» У Москві та інших містах Росії тривають санкціоновані владою опозиційні виступи – так званий «Марш мільйонів». Заплановані раніше акції протесту відбуваються наступного дня після того, як член партії «Справедлива Росія», запеклий критик президента Володимира Путіна Геннадій Гудков був позбавлений мандата депутата нижньої палати російського парламенту – Державної Думи. Законодавці проголосували за усунення свого колеги через незаконну комерційну діяльність, яку нібито провадив Гудков. Геннадій Гудков є колишнім співробітником КДБ і в минулому був союзником Путіна. Тепер він називає дії парламентаріїв «політичною помстою за провальні реформи». Гудков заявив про плани оскарження рішення Державної Думи у Верховному Суді Російської Федерації, передає «Радіо Свобода».
У Судані підпалили посольство ФРН – протест проти фільму, що ображає мусульман У столиці Cудану скоєно напад на посольство ФРН. Демонстранти, які протестують проти фільму, що ображає мусульман, підпалили будівлю диппредставництва ФРН. Німецький міністр закордонних справ Ґідо Вестервеллє підтвердив інформацію про напад на посольство ФРН у столиці Судану, повідомляє Deutsche Welle. «Німецьке посольство в Хартумі стало ціллю атак готових до насильства демонстрантів», – заявив Вестервеллє у п’ятницю, 14 вересня, у Берліні. За його словами, співробітники дипломатичного представництва Німеччини перебувають у безпеці. Через інцидент до німецького зовнішньополітичного відомства викликали суданського посла, щоб вказати йому на «обов’язок його уряду захищати дипломатичні установи». За словами Вестервеллє, кризовий штаб міністерства підтримує контакт з посольством. У німецьких дипломатичних місіях у країнах ісламського світу посилено заходи безпеки. Як повідомила медіакорпорація ВВС у своєму профілі в Твіттері, демонстранти вдерлися до будівлі німецького посольства у суданській столиці та підпалили його. Натомість, за інформацією американського телеканалу CNN, у будівлі нікого з нападників не було. Як передав кореспондент агентства AFP, деякі з близько 500 демонстрантів зірвали з будівлі посольства німецький прапор, почепивши замість нього прапор ісламістів. Також, за повідомленнями інформаційних агентств, демонстранти в Судані вчинили напад на британське посольство. Суданська поліція застосувала сльозогінний газ, щоб розігнати учасників акції протесту. Протести в Хартумі спрямовані проти нещодавно знятого в США фільму, котрий ображає почуття мусульман. Уривки з цієї стрічки розміщено на інтернет-платформі Youtube. Уряд Судану напередодні різко засудив скандальний фільм. Угруповання суданських ісламістів закликали до протестів після проведення традиційної п’ятничної молитви. Протести в країнах арабського світу проти скандального фільму, що ображає іслам, не вщухають вже кілька днів поспіль. На низку дипломатичних представництва США днями було скоєно напади. У Лівії в ніч на середу внаслідок ракетного обстрілу загинув американський посол та ще троє людей. У Вашингтоні побоюються, що 14 вересня після п’ятничної молитви протести в мусульманських країнах будуть особливо масштабними. У всіх дипломатичних місіях США за кордоном посилено заходи безпеки.
Ґордон Браун: Європа потребує ухвалення сміливих і жорстких рішень Нинішні проблеми Європи можна вирішити шляхом вдосконалення ухвалення рішень в Євросоюзі і більш тісного залучення ЄС до глобальної співпраці. Як повідомляє «Радіо Свобода», про це заявив колишній прем’єр-міністр Великої Британії Ґордон Браун під час дискусії про майбутнє Європи на 9-й Ялтинській щорічній зустрічі YES. За словами британського політика, сучасна динаміка робить питання глобальної співпраці все більш актуальним. Зокрема, він зазначив, що США та Європа сьогодні вже «не можуть відповідати за більшу частину виробництва у світі», оскільки споживання переноситься в країни, що розвиваються. «Багатство, яке сьогодні зосереджене переважно на Заході, протягом наступних років буде поширюватися по світу і розподілятися рівномірніше», – вважає Гордон Браун. «Саме для цього потрібно глобальне співробітництво. Прикро, що після вирішення проблем економічного спаду мало хто побачив, що може дати глобальна співпраця», – наголосив він. На думку екс-прем’єра Великої Британії, нині Європа потребує ухвалення «сміливих, жорстких і необхідних рішень, зокрема – про фіскальний та монетарний союз, який є необхідним для збереження економіки Європи як єдиного цілого». Гордон Браун вважає, що для цього потрібно удосконалити саму систему ухвалення рішень в ЄС, де сьогодні одна країна може заблокувати будь-які питання, запропоновані іншими. «Ми не можемо ухвалити рішення, які потрібні для банківського і фіскального союзу. І ми платимо за це високу ціну», – сказав Гордон Браун у своєму виступі в Ялті. 9-та Ялтинська зустріч YES розпочалася 13 вересня і триватиме в Лівадійському палаці до неділі, 16 вересня.
У Росії розсекретили родовище алмазів Учені з Інституту геології та мінералогії Сибірського відділення Російської академії наук на інноваційному форумі «Інтерра», що проходить у Новосибірську, розповіли про найбільше у світі родовище імпактних алмазів у Сибіру. Директор інституту Микола Похиленко повідомив, що відкриття цього родовища може викликати революцію на світовому ринку алмазів, передають російські ЗМІ із посиланням на Центр громадських зв’язків РАН. «Йдеться про трильйони карат. Для порівняння – на сьогодні розвідані запаси родовищ Якутії оцінюють у мільярд карат», – заявив Похиленко, уточнивши, що родовище знаходиться на кордоні Красноярського краю та Якутії. Воно розташоване в зоні Попігайської астроблеми – метеоритного кратера віком близько 40 мільйонів років і діаметром близько 100 кілометрів. Родовище було відкрито ще радянськими ученими в 1970-х роках, але в СРСР його вивчення заморозили у зв’язку з тим, що того часу в країні будувалися заводи з виробництва синтетичних алмазів. За словами вченого, алмази, знайдені в родовищі, особливо коштовні завдяки тому, що вони є імпактитами, тобто, були утворені в результаті падіння метеорита. Вони удвічі твердіші за синтетичні та природні алмази, а також мають великі розміри зерен, що робить їх застосовними у багатьох сферах промисловості, у тому числі оброблювальній. «Якщо брати нинішній вжиток технічних алмазів за одиницю, то прогнозних ресурсів Попігайського родовища вистачить всьому світу на три тисячі років», – заявив Похиленко. У 2013 році сибірські учені мають намір організувати експедицію для вивчення Попігайського кратера.
За підозрою в участі за напад на консульство США у Лівії заарештовано 50 осіб Влада Лівії заарештувала не менше 50 осіб за підозрою в участі за напад на консульство США у Бенгазі. Про це повідомляє BBC. «Кількість (заарештованих) досягла 50», – цитує агентство главу Загального національного конгресу Лівії Мухаммеда аль-Макрифа. Нагадаємо, 11 вересня група озброєних людей штурмувала, а потім підпалила будинок консульства США у Бенгазі. По будинку відкривався вогонь з гранатометів, внаслідок чого він майже повністю згорів. Після нападу відбулися запеклі зіткнення демонстрантів з силами безпеки. Це сталося після демонстрації біля посольства США в столиці Єгипту Каїрі. Маніфестанти протестували проти образливого, як вони вважають, для ісламу фільму про пророка Мухаммеда, неначе б знятого єгипетськими християнами-коптами, що проживають у США.
Скоротивши споживання російського газу, Україна захистить політичні інтереси Україна подала заявку на зменшення об\'єму поставок російського газу на 10%, — повідомляє мережеве видання «Фром ю-ей». Провідний експерт енергетичних програм Центру Разумкова Сергій Дяченко зазначає, що споживання газу в Україні вже почало скорочуватися. «В мене немає даних, де би чітко було розписано, по яких галузях зменшено споживання, але зменшення газоспоживання відбувається. Плюс, напевно, там ще враховані плани уряду зі скороченню застосування газу. Я можу припускати, що закладалися плани переведення на вугілля деяких ТЕЦ тощо, — говорить він. — Для Росії це може стати проблемою з тієї простої причини, що в ЄС теж скорочується закупівля російського газу. Крім того, є побоювання, що наступний рік може бути знову кризовим, відповідно, тенденції скорочення споживання газу в ЄС можуть посилитися». Фахівець нагадав, що Росія має й інші проблеми з постачанням газу. «Процес двоякий: з одного боку, йде процес скорочення споживання, а з іншого боку, в періоди з аномальними погодними умовами (наприклад, в холодні зими) у Росії виникають проблеми з виконанням контактних зобов\'язань, коли різко зросте споживання газу. Тобто тут дві сторони однієї медалі: частково питання до тих об\'ємів, які можна добувати, а частково до інфраструктури, тому що у Росії все-таки не дуже вдала інфраструктура з газосховищами, які не дозволяють швидко перекидати необхідні об\'єми в потрібних напрямах. Тому Росія дуже зацікавлена в українських ГТС, в їх наповненості. Але у нас контрактних зобов\'язань із цього приводу немає — що ми гарантуємо додаткові об\'єми при проблемах з російського боку», — каже пан Дяченко. Завдяки зменшенню споживання газу Україна зможе захистити себе від російського політичного тиску, переконаний експерт. «Газ — це знаряддя. Джерело газових воєн — це політика. На сьогодні йде абсолютно чітка спроба геополітичної переорієнтації України. Це було озвучено президентом Росії два тижні тому, коли він сказав, що Росію взагалі не цікавить консорціум в контексті переговорів про зниження ціни газу, а Росію цікавить залучення України до митного союз і, як наслідок, відмова від європейської інтеграційної орієнтації, — каже він. — Скорочення імпорту російського газу — це крок дуже важливий, і я думаю, що він буде дуже дієвий, але причина дій російської сторони саме в тиску через газові стосунки з точки зору геополітичної переорієнтації України. Тому Україна, вирішуючи це питання, вирішує одразу й питання відстоювання своїх національних інтересів у царині безпеки та стратегії розвитку». Пан Дяченко також змалював можливу стратегію досягнення енергетичної і, таким чином, політичної незалежності України від Росії. «Я думаю, що для нас оптимальна цифра, щоб у російської сторони не було можливості грати на залежності від газу, — це десь близько 10 млрд. куб. м. До 2020-2025 року ми можемо спокійно вийти на цю цифру, правда, це вимагатиме певних капіталовкладень з точки зору газозаміщення, енергозбереження і збільшення власного видобутку, плюс урізноманітнення джерел. До 2019 року цієї цифри можна досягти - того року збігає термін дії угоди, і ми можемо спокійно з цією цифрою вийти на нову угоду. Тоді у нас такої залежності від російської сторони не буде. І про ціни буде легше говорити, і вже не можна буде через газ здійснювати політичний тиск на Україну і так далі, тому що російсько-українські газові відносини вже давно вийшли за економічні рамки», — стверджує дослідник. http://razumkov.org.ua