Новини від центра Разумкова

Тема у розділі 'Що у світі чути', створена користувачем Zoy, 19 тра 2010.

  1. Zoy

    Zoy newsmaker

    ЄС не засудить проведення місцевих виборів в Україні

    Міжнародні спостерігачі міжпарламентської асамблеї СНД заявили, що місцеві вибори в Україні були організовані добре. Водночас у Раді Європи заявили, що виявили низку проблем, які пов’язують з ухваленим напередодні виборів новим виборчим законом. А в ОБСЄ заявили, що не робитимуть офіційної заяви,*— повідомляє новинна служба «Ліга».

    Директор політико-правових програм Центру Разумкова Юрій Якименко, відповідаючи на питання щодо якості проведення місцевих виборів і оцінки спостерігачів, сказав: «Загальна тональність оцінок*— що в цілому системних порушень, які могли вплинути на волевиявлення громадян в день виборів, не було. Це головна оцінка. А ті порушення, які були, мали місцевий і нетривалий характер».

    Разом з тим, за словами знавця, спостерігачі не бачили процесу, який передував дню голосування. «Спостерігачі не бачили всієї підготовки цих виборів, формування виборчого закону під конкретні цілі певної політичної сили, партії влади»,*— зазначив політолог.

    Крім того, кажучи про якість самих спостерігачів, дослідник зазначив, що через скорочення виборчої компанії запрошення поступали в останню мить. «Крім того, був намір по себе створити зручні групи й організації, які проводили це спостереження. І це теж стало певним політичним елементом»,*— зазначив пан Якименко.

    Проте, говорячи про резолюцію по Україні, яку в ЄС відклали до закінчення місцевих виборів, пан Якименко підкреслив, що вибори не додадуть Україні балів, але і не віднімуть. «Я думаю, там залишаться все ті позиції, які були і до цього*— свобода слова, демократія, свобода опозиційної діяльності… Але вибори не стануть додатковим подразником, який може спричинити жорсткішу резолюцію».



    http://razumkov.org.ua
     
  2. Zoy

    Zoy newsmaker

    Українська ГТС прокачуватиме дедалі менше російського газу

    НАК «Нафтогаз України» прогнозує збільшення прокачування газу по території України більш ніж на 9%*в 2010*році в порівнянні з 2009*роком. Втім, на думку провідного експерта енергетичних програм Центру Разумкова Володимира Омельченка, дійсний обсяг прокачування за 2010*рік складе близько 100*млрд. куб. м., а не 105,*як розраховують у «Нафтогазі»,*— повідомляє мережеве видання «Ю-бі-ар».

    «У 2011*році Україна купить 40*млрд. куб. м. російського газу, що дає привід говорити про збільшення транзиту. Але споживання російського газу на півдні Європи значно зменшилося, тому, на мою думку, 105*млрд. куб. м.*— дещо завищений показник. Я думаю, що насправді транзит складе близько 100*млрд. куб. м.»,*— повідомив провідний експерт енергетичних програм Центру Разумкова Володимир Омельченко.

    За його словами, збільшення постачань російського газу в Україну ще більше прив’яже українські підприємства до імпортного газу. «Газпром» поступово відвойовує український газовий ринок, де в 2009*році він зазнав серйозних втрат, коли постачання скоротилися майже в два рази»,*— вважає пан Омельченко.

    Знавець заявив, що не варто чекати від «Газпрому» будь-яких конфліктів з країнами-покупцями газу, як це траплялося в минулі роки, оскільки позиції російського монополіста в цілому в Європі вже не так сильні. «Зараз в Європі з’явилася альтернатива у вигляді зрідженого газу, до того*ж європейські країни намагаються обмежити енергоспоживання, тому позиції »Газпрому« не будуть такі сильні, як раніше. Навряд чи російський газовий монополіст захоче повторення зими 2009*року, коли Європа недоотримала необхідний об’єм газу. У сьогоднішній ситуації Росія не захоче псувати свій імідж, як надійного постачальника природного газу»,*— упевнений пан Омельченко.

    На його думку, постачання газу через територію України до 2012*року складе 100–110 млрд. куб. м., а загальне постачання російського газу до Європи по всіх маршрутах*— близько 160–170 млрд. куб. м. Проте Україні надалі варто чекати зниження об’ємів транспортування.

    «Починаючи з 2012*року постачання газу через Україну поступово скорочуватиметься, і коли відкриють обхідний трубопровід „Північний потік”, обсяг не перевищить 80*млрд. куб. м. До решти країн Європи*ж об’єми постачань російського газу збережеться на рівні 150–160 млрд. куб. м. аж до 2020*року»,*— повідомив дослідник.



    http://razumkov.org.ua
     
  3. Zoy

    Zoy newsmaker

    Пенсійна реформа не обмежується пенсійним віком жінок

    Український уряд вирішив поки не підвищувати пенсійний вік для жінок,*— повідомляє газета «Комсомольская правда».

    На думку економістів, необхідність підвищення пенсійного віку не викликає сумнівів. Але директор економічних програм Центру Разумкова Василь Юрчишин вважає, що, підвищення віку виходу на пенсію повинне бути не самоціллю, а частиною загального стрімкого руху.

    — Потрібно створювати додаткові робочі місця*— продуктивні й цікаві,*— говорить пан Юрчишин.*— Якщо старе покоління не в силах опановувати нові технології, то цих людей слід залишити в колишній структурі, а нові технологічні робочі місця створювати для молоді. У нас*же піврічні дискусії про доцільність пенсійної реформи сьогодні звелися до одного-єдиного питання, причому, на мій погляд, абсолютно безглуздого: підвищувати пенсійний вік для жінок чи ні. Але відповідь на це питання*— це не пенсійна реформа, а одна лише її видимість!



    http://razumkov.org.ua
     
  4. Zoy

    Zoy newsmaker

    КПУ та «Свобода»: трохи радикалів у парламенті були б корисними

    Вибори до місцевих рад завершили шестирічний політичний цикл розвитку України і, цілком можливо, надовго змінять її політичну карту. Багато напрямів розвитку було передбачено задовго до виборів, проте деякі «очікувані несподіванки» стали очевидним сюрпризом як для партії влади, так і для опозиції. Мережеве видання «Хвиля» поставило з цього приводу запитання директорові економічних програм Центру Разумкова Василеві Юрчишину.

    — На цих виборах Тігіпко та Яценюк ніби помінялися місцями, в порівнянні з президентськими виборами. Це щось означає і чи може мати якісь наслідки?

    Означає, звичайно означає. Тобто по суті довело те, що бути у владі і одночасно намагатися виступити незалежною силою*— політичною чи економічною не має значення*— що цей варіант не проходить. І другий момент пов’язаний з тим, що, якщо звернути увагу на розподіл, скажімо, Яценюка по регіонах, він достатньо рівний. Це загалом досить позитивний факт, який говорить про те, що, скажімо, вже є певні ніші, які сьогодні, принаймні, готові побачити в Яценюку, скажімо так, одного з гідних кандидатів.

    — КПУ і «Свобода» значно зміцнили в порівнянні з президентськими виборами своє становище. Які можливі наслідки?

    Я думаю, що буде корисно, якщо і «Свобода», і комуністи увійдуть до парламенту. Завжди повинні бути, скажімо так, якісь невеликі радикальні політичні сили, які теоретично могли*б розбурхувати громадську думку. Інша справа, що не можу сказати, що комуністи незалежна сила. Так само поки що дуже рано говорити про якийсь політико-економічний вплив «Свободи». Тобто висновки поки що робити рано. Але такий факт*— цікавий. Не менш цікаво і те, що, скажімо, Литвин не увійшов до більшості рад, деякі інші сили, чия присутність у владі потенційно розглядалася. Але поки що висновки рано робити.



    http://razumkov.org.ua
     
  5. Zoy

    Zoy newsmaker

    Заяви про підписання плану дій безвізового режиму з ЄС можуть бути передчасними

    22*листопада 2010*має відбутися зустріч на вищому рівні Україна-ЄС. Президент Янукович напередодні висловив упевненість, що все-таки вдасться підписати план дій щодо запровадження безвізового режиму з країнами Євросоюзу,*— повідомляє «Радіо Свобода».

    Такі заяви можуть не справдитися, наголошує заступник генерального директора Центру Разумкова Валерій Чалий. Адже ще донедавна так само упевнено політики говорили щодо Угоди про асоціацію між Україною та Євросоюзом, яку обіцяли підписати вже у листопаді. Але угода, як відомо, підписана не буде.

    Тому план дій щодо запровадження безвізового режиму між Україною та ЄС може стати єдиним і найбільшим досягненням майбутньої зустрічі Україна-ЄС, наголошує Валерій Чалий. «Якщо цього не буде, саміт буде просто провальний,*— каже він.*— Тому я думаю, що дві сторони подадуть план дій щодо запровадження безвізового режиму як величезне досягнення».

    Слідом за угодою повинна йти її втілення, наголошує знавець, але оскільки українські чиновники мають звичай не діяти, а лише розмовляти, то все буде, очевидно, не так безтурботно, як малюють.



    http://razumkov.org.ua
     
  6. Zoy

    Zoy newsmaker

    Українська ГТС прокачуватиме дедалі менше російського газу

    НАК «Нафтогаз України» прогнозує збільшення прокачування газу по території України більш ніж на 9%*в 2010*році в порівнянні з 2009*роком. Втім, на думку провідного експерта енергетичних програм Центру Разумкова Володимира Омельченка, дійсний обсяг прокачування за 2010*рік складе близько 100*млрд. куб. м., а не 105,*як розраховують у «Нафтогазі»,*— повідомляє мережеве видання «Ю-бі-ар».

    «У 2011*році Україна купить 40*млрд. куб. м. російського газу. Але споживання російського газу на півдні Європи значно зменшилося, тому, на мою думку, 105*млрд. куб. м.*— дещо завищений показник. Я думаю, що насправді транзит складе близько 100*млрд. куб. м.»,*— повідомив провідний експерт енергетичних програм Центру Разумкова Володимир Омельченко.

    За його словами, збільшення постачань російського газу в Україну ще більше прив’яже українські підприємства до імпортного газу. «Газпром» поступово відвойовує український газовий ринок, де в 2009*році він зазнав серйозних втрат, коли постачання скоротилися майже в два рази»,*— вважає пан Омельченко.

    Знавець заявив, що не варто чекати від “Газпрому” будь-яких конфліктів з країнами-покупцями газу, як це траплялося в минулі роки, оскільки позиції російського монополіста в цілому в Європі вже не так сильні. “Зараз в Європі з’явилася альтернатива у вигляді зрідженого газу, до того*ж європейські країни намагаються обмежити енергоспоживання, тому позиції \'Газпрому\' не будуть такі сильні, як раніше. Навряд чи російський газовий монополіст захоче повторення зими 2009*року, коли Європа недоотримала необхідний об’єм газу. У сьогоднішній ситуації Росія не захоче псувати свій імідж, як надійного постачальника природного газу”,*— упевнений пан Омельченко.

    На його думку, постачання газу через територію України до 2012*року складе 100–110 млрд. куб. м., а загальне постачання російського газу до Європи по всіх маршрутах*— близько 140–160 млрд. куб. м. Проте Україні надалі варто чекати зниження об’ємів транспортування.

    «Починаючи з 2012*року постачання газу через Україну поступово скорочуватиметься, і коли відкриють обхідний трубопровід „Північний потік”, обсяг не перевищить 80*млрд. куб. м. До решти країн Європи*ж об’єми постачань російського газу збережеться на рівні 150–160 млрд. куб. м. аж до 2020*року»,*— повідомив дослідник.



    http://razumkov.org.ua
     
  7. Zoy

    Zoy newsmaker

    На виборах міських голів партійна приналежність не мала значення

    В Україні підбито підсумки виборів міських голів. Представники Партії регіонів керуватимуть у десяти крупних містах, «Батьківщини»*— тільки у двох. Головами решти обласних центрів стали переважно висуванці маловідомих на загальнодержавному рівні партій, що, на думку знавців, свідчить про провал спроби влади нав’язати суспільству партійний підхід на місцевих виборах,*— повідомляє газета «Коммерсант».

    Минулі місцеві вибори були першими, в яких було заборонено самовисування. Відповідно до нового закону, суб’єктом висунення повинні були бути лише місцеві організації політичних партій. «Такі результати свідчать про те, що обиралися не партії, а популярні люди,*— оцінив отримані дані директор політико-правових програм Центру Разумкова Юрій Якименко.*— Але в умовах зміненого закону про вибори вони не хотіли зв’язуватися ні з однією з популярних парламентських сил. Тому партії, які їх висували, це просто технічний засіб*— така норма закону геть не потрібна, але оскільки її запровадили, кандидати пішли в обхід».

    На думку знавця, представникам влади в більшості обласних центрів не вдалося перевести вибори в партійне протистояння. «Специфіка місцевих виборів цілком інша*— це не ідеологічні вибори,*— вважає пан Якименко.*— Тому тут парламентські суперечки не мали значення. Яка виборцеві різниця, українська мова державна чи російська, якщо не працює каналізація?»



    http://razumkov.org.ua
     
  8. Zoy

    Zoy newsmaker

    Заяви про підписання плану дій безвізового режиму з ЄС є передчасними

    22*листопада 2010*має відбутися зустріч на вищому рівні Україна-ЄС. Президент Янукович напередодні висловив упевненість, що все-таки вдасться підписати план дій щодо запровадження безвізового режиму з країнами Євросоюзу,*— повідомляє «Радіо Свобода».

    Такі заяви можуть не справдитися, наголошує заступник генерального директора Центру Разумкова Валерій Чалий. Адже ще донедавна так само упевнено політики говорили щодо Угоди про асоціацію між Україною та Євросоюзом, яку обіцяли підписати вже у листопаді. Але угода, як відомо, підписана не буде.

    Тому план дій щодо запровадження безвізового режиму між Україною та ЄС може стати єдиним і найбільшим досягненням майбутньої зустрічі Україна-ЄС, наголошує Валерій Чалий. «Якщо цього не буде, саміт буде просто провальний,*— каже він.*— Тому я думаю, що дві сторони подадуть план дій щодо запровадження безвізового режиму як величезне досягнення».

    Слідом за угодою повинна йти її втілення, наголошує знавець, але оскільки українські чиновники мають звичай не діяти, а лише розмовляти, то все буде, очевидно, не так безтурботно, як малюють.



    http://razumkov.org.ua
     
  9. Zoy

    Zoy newsmaker

    Кількість голосів проти всіх зростає через невдоволення владою та опозицію

    Продовження переможної ходи «регіоналів», що почалася з перемоги на президентських виборах, не вийшло. Низька явка виборців в порівнянні з минулими місцевими і президентськими виборами стала однією з головних особливостей цієї кампанії,*— повідомляє газета «Деловая столица».

    «Зменшення явки виборців у порівнянні з минулими місцевими виборами можна пояснити кількома чинниками,*— говорить директор соціологічної служби Центру Разумкова Андрій Биченко.*— По-перше, у 2006*році водночас із обранням депутатів місцевих рад українці вибирали новий склад парламенту. А це додаткова спонука для того, щоб піти на виборчі дільниці. По-друге, виборці вже зрозуміли, що більшість негараздів місцевого масштабу не можна вирішити без сприяння з центру. Адже розмір бюджету всіх населених пунктів і фінансові надходження цілком залежать від волі Києва».

    «Водночас вищу явку в західній частині країни можна пояснити прагненням жителів цього регіону до відплати за поразку їхнього кандидата на президентських виборах. У свою чергу виборці сходу були впевнені в перемозі партії влади, що і відбилося на їхній явці. Що*ж до збільшення відсотка виборців, що голосують проти всіх, то ця зміна лише підтверджує дедалі більшу незадоволеність населення як владою, яка так і не стала ближча до рядових українців, так і опозицією, що не запропонувала гідної альтернативи і загрузла у внутрішніх війнах»,*— вважає Андрій Биченко.




    http://razumkov.org.ua
     
  10. Zoy

    Zoy newsmaker

    Євро не дорожчає, воно коливається

    Днями курс євровалюти по відношенню до гривні виріс на 15*копійок,*— повідомляє газета «Комсомольская правда».

    Радше, це не зростання курсу євро, а коливання найважливіших валют світу щодо одна одної, викликані невизначеністю, яка на нині зберігається у світових економіках,*— роз’яснив подію директор економічних програм Центру Разумкова Василь Юрчишин.*— Країни пробують різні засоби виходу з кризи, і повідомлення про події в тій або іншій економіці швидко відбивається на курсових коливаннях: валюта реагує «нервово».

    За словами знавця, сьогодні ризики боргових проблем європейських економік відкладені, у зв’язку з чим зростання євро продовжується вже кілька місяців. Але це зовсім не означає, що процес триватиме до нескінченості: цілком можливо, вже через місяць рух курсу хитнеться у зворотний бік. Причому коливання курсів валют (не тільки долара і євро, але й інших) відбуватимуться, доки світові економіки не вийдуть на стійку путь розвитку.



    http://razumkov.org.ua
     
  11. Zoy

    Zoy newsmaker

    Низька явка вплинула на підсумки місцевих виборів більше, ніж зазвичай

    Продовження переможної ходи «регіоналів», що почалася з перемоги на президентських виборах, не вийшло. Низька явка виборців в порівнянні з минулими місцевими і президентськими виборами стала однією з головних особливостей цієї кампанії,*— повідомляє газета «Деловая столица».

    «Зменшення явки виборців у порівнянні з минулими місцевими виборами можна пояснити кількома чинниками,*— говорить директор соціологічної служби Центру Разумкова Андрій Биченко.*— По-перше, у 2006*році водночас із обранням депутатів місцевих рад українці вибирали новий склад парламенту. А це додаткова спонука для того, щоб піти на виборчі дільниці. По-друге, виборці вже зрозуміли, що більшість негараздів місцевого масштабу не можна вирішити без сприяння з центру. Адже розмір бюджету всіх населених пунктів і фінансові надходження цілком залежать від волі Києва».

    «Водночас вищу явку в західній частині країни можна пояснити прагненням жителів цього регіону до відплати за поразку їхнього кандидата на президентських виборах. У свою чергу виборці сходу були впевнені в перемозі партії влади, що і відбилося на їхній явці. Що*ж до збільшення відсотка виборців, що голосують проти всіх, то ця зміна лише підтверджує дедалі більшу незадоволеність населення як владою, яка так і не стала ближча до рядових українців, так і опозицією, що не запропонувала гідної альтернативи і загрузла у внутрішніх війнах»,*— вважає Андрій Биченко.




    http://razumkov.org.ua
     
  12. Zoy

    Zoy newsmaker

    Україна залишить без відповіді заяви США про порушення на місцевих виборах

    Помічник державного секретаря США у справах Європи та Євразії Філіп Гордон заявив, що місцеві вибори, які відбулися в Україні 31*жовтня 2010*року, не відповідали стандартам відкритості і чесності. Раніше уряд США оприлюднив заяву, що місцеві вибори не відповідали рівню відкритості та чесності президентських виборів 2010*року,*— повідомляє мережеве видання «Голос Ю-ей».

    Офіційної реакції апарату Президента на заяви США щодо непрозорості місцевих виборів чекати не варто,*— таку думку висловив директор політико-правових програм Центру Разумкова Юрій Якименко.

    «Я думаю, що жодної прямої відповіді не буде. Будуть продовжуватися декларації стосовно того, що Україна дотримується принципів верховенства права, демократії, що вони готові до вдосконалення виборчого законодавства і т. ін. Гадаю, що відповіді із запереченням цього не буде, можливо, будуть коментарі окремих представників влади, але вони не будуть офіційною позицією влади. Офіційної реакції не буде»,*— сказав*він.



    http://razumkov.org.ua
     
  13. Zoy

    Zoy newsmaker

    Визначання дати виборів наступної Ради може затягтися до лютого

    Конституційний суд України розпочинає слухання стосовно дати наступних парламентських виборів в Україні у зв’язку зі скасуванням політреформи 2004*року. Знавці називають дві імовірних дати виборів: березень 2011*року та жовтень 2012*року,*— повідомляє мережеве видання «Голос Ю-ей».

    Ухвалення рішення Конституційним судом щодо дати наступних виборів до Верховної Ради в України може бути затягнутий до лютого 2011*року, — вважає директор політико-правових програм Центру Разумкова Юрій Якименко. «Питання стоїть у тому, що саме вони розглядають: якщо вони розглядають проект змін, які Верховна Рада повинна внести до Конституції, а саме його вони мають розглядати, то вони можуть ухвалити позитивне рішення. У повноваженнях Верховної Ради змінювати Конституцію і у даному випадку вони можуть внести зміни, які дозволять проводити парламентські вибори у 2012*році. Я не бачу особливих проблем саме з цим рішенням»,*— зазначив знавець.

    За словами політолога, супутньою обставиною є те, що у разі ухвалення судом рішення, що цей законопроект є конституційним, то його слід розглянути за повною процедурою. «Тому зміни можуть бути внесені не раніше лютого. Разом із тим, на даний момент чинною є дата, визначена в Конституції 1996*року, і якщо вже буде цей процес запущений, то що відбудеться з законом про внесення змін до Конституції, незрозуміло. Можливий варіант, коли ці два рішення просто накладуться одне на одне, тому що нині єдиною легітимною основою проведення виборів є чинна Конституція 1996*року, де вказано, що вибори проводяться на четвертий рік повноважень Верховної Ради, тобто у березні 2011*року»,*— зазначив пан Якименко.



    http://razumkov.org.ua
     
  14. Zoy

    Zoy newsmaker

    На шляху виходу з кризи кожна країна сама за себе

    Розраховувати на те, що після нинішньої кризи в світі відновиться звичне для України економічне середовище, що для нас знайдуться комфортні місця — небезпечне самонавіювання.

    http://razumkov.org.ua
     
  15. Zoy

    Zoy newsmaker

    Вкотре збільшувати соціальні виплати замість створення робочих місць неприпустимо

    Допомога при народженні дитини та допомога малозабезпеченим батькам має підвищитися удвічі. З такою ініціативою виступив Президент України Віктор Янукович. Відповідні законопроекти він подав на розгляд парламенту. Перший заступник голови Адміністрації Президента Ірина Акімова впевнена, що в держави на це коштів вистачить,*— повідомляє «Радіо Свобода».

    Неприпустимим вважає будь-яке підвищення соціальних зобов’язань держави директор соціальних програм центру Разумкова Людмила Шангіна.

    «Подібні кроки, на жаль, завжди політизовані і завжди робляться напередодні виборів. З цього можна зробити висновок: вибори навесні таки будуть. Ці кроки не матимуть суттєвого впливу на збільшення добробуту населення. Перше і єдине, що мають зробити Президент та уряд у цьому напрямі,*— створити якісні робочі місця та гідну заробітну плату»,*— каже пані Шангіна.



    http://razumkov.org.ua
     
  16. Zoy

    Zoy newsmaker

    Запровадження земельного кадастру позбавило б Крим очікуваних скандалів

    Щойно Партія регіонів отримала на місцевих виборах 31*жовтня 80%*місць у кримському парламенті, українська Верховна Рада почала затверджувати поправки до низки чинних законів, розширюючи повноваження кримських колег у земельних питаннях. Опозиційний депутат у кримському парламенті Леонід Пілунський упевнений, що нововведення приведе до чергового переділу кримської землі та привабливих об’єктів власності,*— повідомляє «Независимая газета».

    Провідний експерт Центру Разумкова Володимир Жмуцький не розділяє думку кримського парламентарія: «Рано говорити, чим це закінчиться. Багато що залежить від того, як кримська влада розпорядиться новими повноваженнями». Він зазначив, що команда Януковича узяла курс на децентралізацію питань управління земельними ресурсами: «Це, я вважаю, правильно і цивілізовано: згідно з чинним законодавством земельні ресурси є основою місцевого самоврядування. Отже, потрібно передати цей ресурс місцевій владі не лише в Криму, а по всій Україні. Адже неможливо всім ефективно управляти з Києва. Раніше намагалися: ухвалили безліч в цілому хороших законів, але місцева влада знайшла в них лазівки».

    Пан Жмуцький допускає, що рішення Верховної Ради породить безліч розмов, що дії кримської влади обернуться низкою земельних скандалів, але уточнює: «Тут потрібно враховувати політичний момент. Дійсно, в Криму дуже насторожено відносяться до „донецько-макіївського десанта” в цілому і до земляка Януковича, керівника Ради міністрів АРК Василя Джарти зокрема».

    Знавець вважає, що єдиний спосіб провести земельну реформу спокійно та цивілізований полягає в створенні прозорого і загальнодоступного Земельного кадастру й електронної реєстраційної системи. Раніше українські чиновники заявляли, що це відбудеться приблизно до середини 2012*року.



    http://razumkov.org.ua
     
  17. Zoy

    Zoy newsmaker

    Збільшувати соціальні виплати замість створення робочих місць неприпустимо

    Допомога при народженні дитини та допомога малозабезпеченим батькам має підвищитися удвічі. З такою ініціативою виступив Президент України Віктор Янукович. Відповідні законопроекти він подав на розгляд парламенту. Перший заступник голови Адміністрації Президента Ірина Акімова впевнена, що в держави на це коштів вистачить,*— повідомляє «Радіо Свобода».

    Неприпустимим вважає будь-яке підвищення соціальних зобов’язань держави директор соціальних програм Центру Разумкова Людмила Шангіна.

    «Подібні кроки, на жаль, завжди політизовані і завжди робляться напередодні виборів. З цього можна зробити висновок: вибори навесні таки будуть. Ці кроки не матимуть суттєвого впливу на збільшення добробуту населення. Перше і єдине, що мають зробити Президент та уряд у цьому напрямі,*— створити якісні робочі місця та гідну заробітну плату»,*— каже пані Шангіна.



    http://razumkov.org.ua
     
  18. Zoy

    Zoy newsmaker

    Вдосконалюючи систему пільг, уряд бореться з наслідками, а не причинами

    Кабінет міністрів схвалив проведення в Київській області експерименту із впровадження електронної соціальної карти. За словами міністра фінансів Федора Ярошенка, цей захід є шляхом до монетизації пільг. Уряд і президент намагаються показати свою турботу про народ і збираються усунути наслідок, зневаживши причиною, — повідомляє мережеве видання «Экономические новости».

    «Необхідно усунути причини соціальної вразливості, а не будь-яким способом створити масу соціально вразливих громадян, а потім намагатися їм допомогти»,*— вважає директор соціальних програм Центру Разумкова Людмила Шангіна.

    На її думку, держава повинна створити якісні робочі місця і добитися встановлення адекватної оплати праці. «І тоді працездатні здорові громадяни України забезпечуватимуть себе та свої сім’ї, а також частково непрацездатних. І у разі, якщо працездатні громадяни будуть не в змозі допомогти, тоді може йтися про допомогу з боку суспільства через державу. Держава досі нічого не заробила, а платники податків платять. Держава може розподілити те, що заробили люди, тим, кому вона вважає потрібним»,*— підкреслила пані Шангіна, додавши, що російський досвід навряд чи був врахований при розробці програми.

    «Запровадження соціальних карт*— це не вирішення проблеми. Страшне її відкладання. Що більше уряд і президент розважатимуться з виділенням соціальної допомоги, то глибше і страшніше буде падіння суспільства в апатію і патерналізм»,*— переконана дослідниця.



    http://razumkov.org.ua
     
  19. Zoy

    Zoy newsmaker

    Положення нового трудового кодексу краще запроваджувати поступово

    Поспішати з ухваленням Трудового кодексу не варто. Таку думку висловив директор економічних програм Центру Разумкова Василь Юрчишин,*— повідомляє мережеве видання «Ю-бі-ар».

    «Існує спроба прискорити ухвалення законодавчих актів глобального характеру. Я маю на увазі Податковий кодекс і Трудовий кодекс. Причому, в обох випадках, говорять, що ми, мовляв, давно над цими документами працюємо і потрібно ухвалювати їх терміново. Проте, як ми бачимо, і в середовищі працедавців, і в профспілках, є низка положень, які не влаштовують ні тих, ні інших. Вони носять не принциповий, але складний характер»,*— зазначив*він.

    «Поспішати з ухваленням кодексу не варто. Можна зробити кілька поетапних кроків»,*— вважає знавець. Наприклад, за його словами, впровадження технічного контролю. «На мою думку ризики перебільшуються. У багатьох компаніях це вже працює, співробітники знають це, бачать, де стоять камери, їх це влаштовує»,*— сказав Василь Юрчишин. Поетапне впровадження норм Трудового кодексу може дати кращий ефект, ніж ухвалення документа в цілому. «Запровадили технічний контроль, подивилися. Пішло? — Добре. Далі впроваджуємо 48-годинний робочий тиждень»,*— пояснив*він.



    http://razumkov.org.ua
     
  20. Zoy

    Zoy newsmaker

    У царині євроінтеграції влада має діяти, а не шукати винних

    В Адміністрації президента знайшли винуватців того, що ЄС не поспішає розкривати перед Україною свої обійми. Виявляється, в усьому винна українська опозиція*— заявив голова Адміністрації президента Сергій Льовочкін. Людям мислячим у це важко повірити. Яка*б не була в країні опозиція, а важелів впливу на владу у неї майже не залишилося,*— повідомляє газета «Комментарии».

    «Заява Льовочкина викликала у мене здивування»,*— говорить заступник генерального директора Центру Разумкова Валерій Чалий. «Питання в тому, що не дуже успішно йде підготовка до зустрічі Україна-ЄС, яка відбудеться в Брюсселі 22*листопада. Влада розповідала, що вже на цьому саміті буде підписано Угоду про асоціацію. Притому, що більшість знавців називали цей варіант нездійсненним. Зараз дуже складно проходять переговори зі спрощення візового режиму. І, мабуть, керівництву країни дуже хочеться перенести провину за ці складнощі на опозицію»,*— підкреслив фахівець.

    На його думку, дії української влади у внутрішній політиці не сприймаються в ЄС. І на найближчому саміті нам дадуть це зрозуміти. Валерій Чалий бачить лише один вихід, як цього уникнути. «Нам потрібні не декларації, а конкретні дії. Євроінтеграція*— це завдання і влади, і опозиції, і підприємців, і громадянського суспільства. Треба шукати союзників, а не ворогів»,*— підсумував знавець.



    http://razumkov.org.ua
     
а де твій аватар? :)