Новини від центра Разумкова

Тема у розділі 'Що у світі чути', створена користувачем Zoy, 19 тра 2010.

  1. Zoy

    Zoy newsmaker

    Поки військо скорочуються, чисельність правоохоронних органів зростає

    Cпівдиректор програм зовнішньої безпеки та міжнародної безпеки Центру Разумкова Олексій Мельник взяв участь у програмі радіо «Свобода», присвяченій стратегії розвитку українського війська.

    Коментуючи недавню заяву Генерального штабу про скорочення української армії, експерт наголосив на необхідності відкритої дискусії у питанні визначення кількості Збройних Сил України. «Пропозиція Генерального штабу не може бути остаточним рішенням. І навіть рішення Верховного головнокомандувача не може бути абсолютно правильним рішенням. Має бути дискусія у парламенті, має бути публічна дискусія, має бути суттєве обґрунтування оцих цифр, — стверджує він. — Сьогоднішній склад Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки — це якраз той інтелектуальний потенціал, який здатний збалансувати, скажімо, не зовсім виважені чи обґрунтовані рішення інших державних структур».

    Пан Мельник звернув увагу на те, що скорочення ЗСУ відбувається на тлі збільшення правоохоронного апарату: «Не треба бути експертом чи членом парламенту для того, щоб бачити цей перекіс. Тому що сьогодні вранці, їдучи на роботу, я на кожному світлофорі бачив міліціонера, а їдучи в метро, я бачив 3-4 міліціонери, поки не вийшов... І на фоні цього, коли йде постійне скорочення Збройних Сил, у громадянина виникає логічне питання: а де ворог? Якщо на увесь світ навколо нас — 100 тисяч ЗСУ, а 300 тисяч міліції для того, щоб охороняти... кого від кого всередині держави?»

    Разом з тим, наголошує фахівець, сьогодні в Україні рівень довіри до міліції дуже низький. «Проблема в тому, що, наприклад, згідно з соціологічними опитуваннями Центру Разумкова, понад 40% людей, коли зустрічають міліціонера в темну пору доби, відчувають страх і те, що він може створити проблеми, а не захисника у ньому бачать. І при такому сприйнятті міліції я впевнений, що для збільшення є багато підстав. Попри те, що вони роблять гарні справи — борються зі злочинністю чи регулюють дорожній рух, в основному на сьогоднішній день міліція і взагалі внутрішні органи, тобто служба безпеки чи податкова служба, відіграють роль репресивного апарату. Подивіться на кількість »Беркуту« на будь-якій мирній демонстрації. Прикладів безліч», — підкреслює він.

    Знавець зауважив, що скорочення ЗСУ повинно узгоджуватися з іншими стратегічними рішеннями, як-то відновлення Одеської академії сухопутних військ. «Йде загальне скорочення ЗСУ. Причому суттєве. У нас у 2004 році, наприклад, 70 тисяч скорочувалося. Зараз ці цифри менші — близько 8 тисяч осіб щороку, — нагадує він. — І на тлі цього два роки тому створюється чи відновлюється Одеська академія сухопутних військ. Йде скорочення кількості особового складу і одночасно відновлюється академія, створюється нова структура. Наскільки вона зміцнить нашу обороноздатність, наскільки це доцільне використання коштів — одне з питань, яке викликає сумніви».



    http://razumkov.org.ua
     
  2. Zoy

    Zoy newsmaker

    Напруга передвиборчої кампанії не обіцяє легкого проведення «екзит-полу»

    До складу консорціуму «Національний екзит-пол-2012», організатором якого традиційно став Фонд «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва, увійдуть Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) та Центр Разумкова. Партнером проекту також буде громадський рух «Чесно», — повідомляє газета «Україна молода».

    На думку директора соціологічної служби Центру Разумкова Андрія Биченка, цілком імовірна поява паралельних післявиборчих опитувань, які показуватимуть інші результати — як це було у 2004 році, коли потрібно було виправдати підтасовані результати виборів. «Власне, вже відчувається, що кампанія-2012 є більш агресивною, ніж попередні парламентські кампанії 2006, 2007 років, навіть президентські вибори 2010-го. Поки що напруження навряд чи досягає рівня 2004 року, але є вже досить високим. Не виключаю, що це ускладнить роботу інтерв’юерів на дільницях. Навіть на спокійних виборах ми інколи стикаємося з неадекватною реакцією представників виборчих комісій, які перешкоджають соціологам», — зазначає фахівець.

    Разом з тим, замовлення післявиборчих опитувань по конкретних мажоритарних округах, попри високий попит, навряд чи можливе. «Потужностей усіх соціологічних структур не вистачить для того, щоб задовольнити попит повністю», — говорить він.



    http://razumkov.org.ua
     
  3. Zoy

    Zoy newsmaker

    Що вища передвиборча напруга, то більш хибні результати одержують соціологи

    Українські соціологи ледь не щотижня представляють дані тих чи інших опитувань, де політики, партії знаходяться на певних місцях, в залежності від конкретної виборчої ситуації. Але наскільки адекватні сьогодні цифри і позиції, кому і чому більше довіряють виборці, наскільки точними є рівні похибки? — запитує мережеве видання «Однако».

    «Дійсно, частина виборців в ході опитувань не відверта у своїх відповідях, — каже директор соціологічної служби Центру Разумкова Андрій Биченко. — Вважається, що вони бояться зізнаватися у своїх політичних уподобаннях. Це залежить від загальної напруженості політичної ситуації, самого ходу виборчої кампанії. Що нижче напруга, то відвертіші люди». Разом з тим, відхилення даних соціологічних досліджень від дійсності — хоча й існують — не дуже істотні, стверджує він.

    Також пан Биченко зауважив, що досить мало виборців знайомі з програмою партії, яку підтримують. «У кожної людини особистий підхід в оцінці політика або політичної сили. На вибір впливають багато чинників. Водночас дуже невелике число виборців знайомляться з програмою партії. Вони швидше плутають програму з діяльністю і намірами. Що стосується орієнтації на ресурс донесення інформації і довіри до нього, то на першому місці однозначно „друзі, знайомі, родичі”. Найпотужнішим ресурсом за критерієм покриття є телебачення», — каже фахівець.




    http://razumkov.org.ua
     
  4. Zoy

    Zoy newsmaker

    Проект бюджету на 2013 рік завищує зростання ВВП та занижує дефіцит

    Кабінет міністрів збирається запропонувати Верховній Раді бюджет на 2013 рік, у якому доходи складатимуть 395 мільярдів гривень, а витрати — 435 мільярдів. Таким чином, дефіцит бюджету буде закладений на рівні 1,65% ВВП, — повідомляє газета «Комсомольская правда».

    «Дефіцит в 1,65% — чудова цифра, інше питання, наскільки це досяжно, — зазначив директор економічних програм Центру Разумкова Василь Юрчишин. — Практика показує, що під час ухвалення документу виникають додаткові вимоги розширення витратний статей, так що остаточний дефіцит може виявитися істотно вищим». Також експерт переконаний, що прогноз щодо 4,5% зростання ВВП, запропонований урядом, є занадто оптимістичним: набагато імовірніше зростання реального ВВП на 1,5-2%.



    http://razumkov.org.ua
     
  5. Zoy

    Zoy newsmaker

    Кращого способу заощаджень, ніж депозити, поки немає

    Для збереження коштів життєздатних альтернатив банківським депозитам немає. Таку думку в коментарі виданню «Главред» висловив директор економічних програм Центру Разумкова Василь Юрчишин.

    «Спроби запропонувати населенню валютні облігації, щоб розширити можливості заощаджень, оживити фондовий ринок, в найближчій перспективі не є такими, які зможуть бути раціонально реалізовані, — переконаний економіст. — На сьогодні оптимальний механізм заощаджень — це депозити, в контексті яких я б віддав перевагу формулі 50 на 50, де другі 50 — це будь-яка іноземна валюта».

    Пан Юрчишин зазначив, що поведінку долара та євро, їх курс передбачити неможливо, тому не варто переводити одну валюту в іншу. Гривню ж чекає девальвація, однак вкладникам вона не зашкодить. «Відносно гривні не варто побоюватися, очікувана девальвація Україні просто потрібна для підтримки конкурентоспроможності і купівельної спроможності долара на наших ринках, вона буде покрита досить високими процентними ставками», — каже знавець.



    http://razumkov.org.ua
     
  6. Zoy

    Zoy newsmaker

    Чутки про крах долара та друк грошей не справдяться, як і минулого разу

    Федеральна резервна система США оголосила про наміри збільшувати грошову масу на 40 млрд. доларів щомісяця для пожвавлення економіки. Європейський центральний банк також починає необмежене придбання цінних паперів. Як наслідок, у ЗМІ заговорили про можливу інфляцію, — повідомляє мережеве видання «Ньюз 24 ю-ей».

    Директор економічних програм Центру Разумкова Василь Юрчишин пояснив, що розпочате Європейським центральним банком так зване монетарне послаблення пов\'язане з купівлею ним цінних паперів деяких урядів ЄС. «У нинішніх умовах такі дії повністю виправдані — необхідно стимулювати виробництво і не допускати фінансових потрясінь, — говорить знавець. — Коли американці вперше провели подібну операцію, у світі виникла паніка: мовляв, долар знеціниться й почнеться інфляція. Цього разу шуму було значно менше, бо попередні песимістичні очікування не справдилися. Зараз всі прекрасно розуміють справжню вартість і долара, і євро. Так що ніяких негативних наслідків від цих дій я не чекаю».

    «Що стосується співвідношення долар-євро, воно не вийде за межі 1,25-1,30 долара за євро, тому великих коливань курсу гривні до американської валюти чекати також не треба, — вважає пан Юрчишин. — Так буде незважаючи на те, що офіційний курс відрізняється від міжбанківського не на 2-3 копійки (як це було навесні), а вже на 10-15 копійок. Думаю, ця схильність збережеться надалі, і принаймні до Нового року жодних несподіванок не буде».



    http://razumkov.org.ua
     
  7. Zoy

    Zoy newsmaker

    Україна отримає позику МВФ не раніше березня 2013 року

    Глава НБУ Сергій Арбузов запевняє, що співпраця України з МВФ не припинялася. Він зазначив: «Ми знаходимося на постійному зв’язку з фондом, проводимо регулярні переговори. Що стосується проблемних питань у відносинах між фондом і Національним банком, то я би їх назвав радше дискусійними. У фонді помітили рух України вперед», — повідомляє газета «Комсомольськая правда».

    «Дуже приємно, що від МВФ не сховався поступ України, хоча структурні зміни не особливо помітні, — зазначає директор економічних програм Центру Разумкова Василь Юрчишин. — Місія МВФ поїхала, та результати її роботи не стали публічними. Звідси висновок: про отримання коштів у 2012 році не йдеться».

    За словами знавця, МВФ ніколи не поновлює виплат напередодні виборів, щоб не бути звинуваченим в політичній грі. З іншого боку, чергова виплата коштів нашій країні значною мірою залежить від прозорості парламентських виборів і сприйняття їх результатів іншими країнами. «Оптимістичний сценарій розвитку подій виглядає таким чином. Україна проводить демократичні вибори, потім до початку 2013 року створюється новий уряд. Після новорічно-різдвяних свят — швидше за все, на початку лютого — до нас приїжджають представники МВФ. Два тижні вони у нас попрацюють, зроблять висновки і у найкращому випадку нададуть кошти у березні», — говорить пан Юрчишин.

    Оглядач вважає, що хоча до кінця 2012 року Україна зможе легко протриматися і без грошей фонду, то у 2013 році зробити це буде досить складно. Річ у тому, що у 2013 році Україна повинна виплатити лише самому МВФ близько 6 млрд. доларів. Економіст зазначає, що оскільки такі дешеві та доступні ресурси знайти непросто, Україна обов’язково повинна залучити кошти МВФ.



    http://razumkov.org.ua
     
  8. Zoy

    Zoy newsmaker

    Влада знову використовує технології поділу країни для перемоги на виборах

    Вибори народних депутатів України у 2012 році не можна вважати чесними, — таку думку новинній службі УНІАН висловив заступник генерального директора Центру Разумкова Юрій Якименко.

    «Влада почала активно готуватися до цих виборів більше ніж рік тому», — зазначив знавець і як доказ навів, зокрема, послаблення політичної конкуренції, переслідування очільників опозиції та прийняття нового закону про вибори. Знавець також вважає, що перехід до змішаної виборчої системи спрямований на обрання більшої кількості провладних депутатів, ніж можна було за пропорційної системи.

    Оглядач відзначив повернення до такого перебігу виборів, який ґрунтується на регіональному поділі за культурними особливостями. «Невдоволення економічними діями влади та їх результатами сприяло втраті підтримки Партії регіонів і певному зростанню популярності лівих політичних сил», — вважає пан Якименко, пояснюючи, що таке становище було невигідним для влади. Саме тому владі вигідно розвивати протистояння культурного характеру, яке чітко ділить мешканців за регіонами, в першу чергу, на підставі мови, якою вони розмовляють.

    Наразі, вважає дослідник, в Україні не створено об\'єктивних передумов для проведення вільних, чесних і конкурентних виборів. Натомість маємо:


    • недосконалість виборчого законодавства та відсутність незалежного правової відповіді на його порушення;
    • високий рівень тіньової економіки та корумпованості державного апарату;
    • зосередження всієї державної влади в руках Президента, нехтування правилом поділу влад;
    • політична залежність багатьох провідних ЗМІ;
    • несамостійність судової системи;
    • згортання розвитку демократії.
    Усі ці обставини створюють значні можливості для використання адміністративного ресурсу та інших зловживань, зокрема, неправомірного впливу на учасників виборчого процесу та спотворення справжнього вибору громадян, підкреслюється у представленому знавцем дослідженні суспільно-політичного становища в Україні.



    http://razumkov.org.ua
     
  9. Zoy

    Zoy newsmaker

    Виборці готові продати свій голос у середньому за 2650 гривень

    2650 гривень — середня сума, за яку виборці готові продати свій голос на виборах. Про це радіо «Свобода» розповів провідний експерт Центру Разумкова Костянтин Дикань, коментуючи дані соціологічного дослідження, проведеного на початку виборчої кампанії.

    За його словами, ця сума випливає з відповідей виборців на питання: «За яку суму ви готові проголосувати за політичну силу чи кандидата в депутати, за яких без грошової винагороди не стали би голосувати?».

    «Зараз часто кажуть, що люди готові голосувати за потрібного кандидата чи партію за 50-100 гривень. Ні, насправді — за 2650 гривень. Це середня сума. Українці готові продавати майбутнє своєї країни за трохи більше ніж 300 доларів», — уточнив пан Дикань.

    Він також зазначив, що більшість громадян не вважає підкупом виборця облаштування округу кандидатом у депутати за кошти держбюджету, причому такий погляд характерний як для східної, так і для західної України.



    http://razumkov.org.ua
     
  10. Zoy

    Zoy newsmaker

    Незалежні профспілки мають об’єднуватися, але не з Федерацією профспілок України

    На початку вересня 2012 року п\'ять найбільших профспілок України об\'єдналися. Право на вступ до новоствореної організації на національному рівні отримали, на перший погляд, найбільш представницькі всеукраїнські об\'єднання. Водночас, незалежні профспілки цієї подією знехтували, — повідомляє газета «Україна молода».

    Директор соціальних програм Центру Разумкова Людмила Шангіна зазначає: «У теперішньому становищі профспілок ідея об\'єднання має позитивне значення. Чи буде вона успішною, сказати поки що важко. Втім, незалежним профспілкам не варто об’єднуватися з Федерацією профспілок України, тому що вона не є профспілковою організацією у звичному розумінні цього поняття. Вона поєднує і найманих працівників, і представників адміністрації та чиновницького апарату. Це означає, що така організація не може неупереджено захищати права працівників».



    http://razumkov.org.ua
     
  11. Zoy

    Zoy newsmaker

    Попри тиск, спостереження Європарламенту за виборами в Україні буде успішним

    Представництво спостерігачів від Європарламенту на виборах до Верховної ради України очолив поляк Павел Коваль із групи Європейських консерваторів і реформістів. При цьому він обійшов кандидата на цю посаду від Європейської народної партії, яка знаходиться у партнерських відносинах з ВО «Батьківщина», а також представника соціал-демократів, з якими співпрацює Партія регіонів, — повідомляє газета «Экономические известия».

    Заступник генерального директора Центру Разумкова Валерій Чалий вважає, що вибір голови спостерігачів Європарламенту свідчить, що Брюссель налаштований на справедливу оцінку парламентських виборів в Україні, незважаючи на критику, яка постійно звучить з його боку. «Пан Коваль добре знає Україну, тому що пройшов тут не одні вибори як спостерігач і має близькі відносини з політичними силами країни. Він є головою групи Європарламенту зі зв\'язків із нашою країною. Його позиція, без сумніву, об’єктивна та вільна від впливу українських внутрішньополітичних процесів. Тому ця місія буде успішною, а її висновки справедливими», — вважає оглядач.

    Пан Чалий також відзначив, що внаслідок мажоритарної складової спостерігачам буде досить складно оцінити проведення виборів. Тому місія співпрацюватиме з іншими міжнародними спостерігачами в Україні. «Конкурентними вибори складно назвати з огляду на те, що частина лідерів опозиції знаходиться у в\'язниці. Проте, їх проведення — необхідна умова для подальшого діалогу з ЄС. У зв\'язку з цим буде також боротьба різних політичних сил за ті або інші оцінки міжнародних спостерігачів. Тому роль спостерігачів на цих виборах підвищується», — підсумував знавець.



    http://razumkov.org.ua
     
  12. Zoy

    Zoy newsmaker

    Влада знову використовує технології поділу країни для перемоги на виборах

    Вибори народних депутатів України у 2012 році не можна вважати чесними, — таку думку новинній службі УНІАН висловив заступник генерального директора Центру Разумкова Юрій Якименко.

    «Влада почала активно готуватися до цих виборів більше ніж рік тому», — зазначив знавець і як доказ навів, зокрема, послаблення політичної конкуренції, переслідування очільників опозиції та прийняття нового закону про вибори. Знавець також вважає, що перехід до змішаної виборчої системи спрямований на обрання більшої кількості провладних депутатів, ніж можна було за пропорційної системи.

    Оглядач відзначив повернення до такого перебігу виборів, який ґрунтується на регіональному поділі за культурними особливостями. «Невдоволення економічними діями влади та їх результатами сприяло втраті підтримки Партії регіонів і певному зростанню популярності лівих політичних сил», — вважає пан Якименко, пояснюючи, що таке становище було невигідним для влади. Саме тому владі вигідно розвивати протистояння культурного характеру, яке чітко ділить мешканців за регіонами, в першу чергу, на підставі мови, якою вони розмовляють.

    Наразі, вважає дослідник, в Україні не створено об\'єктивних передумов для проведення вільних, чесних і конкурентних виборів. Натомість маємо:


    • недосконалість виборчого законодавства та відсутність незалежного правової відповіді на його порушення;
    • високий рівень тіньової економіки та корумпованості державного апарату;
    • зосередження всієї державної влади в руках Президента, нехтування правилом поділу влад;
    • політична залежність багатьох провідних ЗМІ;
    • несамостійність судової системи;
    • згортання розвитку демократії.
    Усі ці обставини створюють значні можливості для використання адміністративного ресурсу та інших зловживань, зокрема, неправомірного впливу на учасників виборчого процесу та спотворення справжнього вибору громадян, — підкреслюється у представленому знавцем дослідженні суспільно-політичного становища в Україні.



    http://razumkov.org.ua
     
  13. Zoy

    Zoy newsmaker

    Незалежні профспілки мають об’єднуватися, але не з ФПУ

    На початку вересня 2012 року п\'ять найбільших профспілок України об\'єдналися. Право на вступ до новоствореної організації на національному рівні отримали, на перший погляд, найбільш представницькі всеукраїнські об\'єднання. Водночас, незалежні профспілки цією подією знехтували, — повідомляє газета «Україна молода».

    Директор соціальних програм Центру Разумкова Людмила Шангіна зазначає: «У теперішньому становищі профспілок ідея об\'єднання має позитивне значення. Чи буде вона успішною, сказати поки що важко. Втім, незалежним профспілкам не варто об’єднуватися з Федерацією профспілок України, тому що вона не є профспілковою організацією у звичному розумінні цього поняття. Вона поєднує і найманих працівників, і представників адміністрації та чиновницького апарату. Це означає, що така організація не може неупереджено захищати права працівників».



    http://razumkov.org.ua
     
  14. Zoy

    Zoy newsmaker

    Суперечки з ЄС щодо ввезення автомобілів вигідні прихильникам зближення з Росією

    Європейський Союз готується до надання жорсткої відповіді на можливе рішення про запровадження утилізаційного збору на завезені до України автомобілі. Згідно з повідомленням газети «Коммерсантъ», наслідком цього кроку українського уряду може стати зупинка процесу підписання договору про асоціацію України із ЄС.

    Директор економічних програм Центру Разумкова Василь Юрчишин зазначає: «Імовірність підписання договору про асоціацію найближчим часом є вкрай малою, в першу чергу, з політичних причин. Тому відмова ЄС від угоди може бути навіть вигідною уряду. Таке рішення подаватиметься як доказ того, що Євросоюзу насправді не потрібна асоціація з Україною». Водночас, за словами знавця, цей крок підсилить аргументи прихильників зближення з Росією.



    http://razumkov.org.ua
     
  15. Zoy

    Zoy newsmaker

    Резолюція Сенату США не є втручанням у внутрішні справи

    Заступник генерального директора Центру Разумкова Валерій Чалий взяв участь у програмі «Республіка» на «5 каналі», присвяченій наслідкам резолюції Сенату США щодо України та можливому запровадженню заходів проти української влади, — повідомило мережеве видання «Ел-бі ю-ей».

    Пан Чалий зазначив, що Україна має великі можливості для розвитку, але рівень української політики дуже низький. Зокрема, виступ президента Януковича на засіданні Генеральної асамблеї ООН, дослідник назвав слабким: «На тлі звітів президентів різних країн про свої досягнення виступ Януковича виглядав надзвичайно слабко. Він говорив про верховенство права у країні, в якій воно насправді відсутнє».

    Знавець також зауважив, що резолюція Сенату США, підтримана одностайно, свідчить про хитке становище України. «Міністерство закордонних справ України перетворюється на міністерство пропаганди, отримуючи з Адміністрації президента готові відповіді, які шкодять репутації держави. Кому потрібна така політика?», — зазначив він.

    Коментуючи твердження політолога Михайла Погребинського про те, що резолюція є необґрунтованим втручанням США у внутрішні справи України, пан Чалий зазначив що, Україна підписала низку міжнародних документів, зобов\'язавшись виконувати їх. Тому наслідки дій українського уряду часто мають не лише внутрішньополітичний характер.

    Говорячи про можливий розвиток подій, пан Чалий висловив припущення, що саме великі підприємці найбільш зацікавлені в уникненні обмежень проти України, оскільки вони мають житло, сім’ї та дітей за кордоном. Тож вони найдужче прагнутимуть змінити становище в Україні та запобігти запровадженню санкцій.



    http://razumkov.org.ua
     
  16. Zoy

    Zoy newsmaker

    Суперечки з ЄС щодо ввезення авт вигідні прихильникам зближення з Росією

    Європейський Союз готується до надання жорсткої відповіді на можливе рішення про запровадження утилізаційного збору на завезені до України автомобілі. Згідно з повідомленням газети «Коммерсантъ», наслідком цього кроку українського уряду може стати зупинка процесу підписання договору про асоціацію України із ЄС.

    Директор економічних програм Центру Разумкова Василь Юрчишин зазначає: «Імовірність підписання договору про асоціацію найближчим часом є вкрай малою, в першу чергу, з політичних причин. Тому відмова ЄС від угоди може бути навіть вигідною уряду. Таке рішення подаватиметься як доказ того, що Євросоюзу насправді не потрібна асоціація з Україною». Водночас, за словами знавця, цей крок підсилить аргументи прихильників зближення з Росією.



    http://razumkov.org.ua
     
  17. Zoy

    Zoy newsmaker

    Резолюція Сенату США не є втручанням у внутрішні справи

    Заступник генерального директора Центру Разумкова Валерій Чалий взяв участь у програмі «Республіка» на «5 каналі», присвяченій наслідкам резолюції Сенату США щодо України та можливому запровадженню заходів проти української влади, — повідомило мережеве видання «Ел-бі ю-ей».

    Пан Чалий зазначив, що Україна має великі можливості для розвитку, але рівень української політики дуже низький. Зокрема, виступ президента Януковича на засіданні Генеральної асамблеї ООН, дослідник назвав неоднозначним: «На тлі звітів президентів різних країн про свої досягнення, виступ Януковича виглядав „не в тему”. Він говорив про верховенство права у країні, в якій воно насправді відсутнє».

    Знавець також зауважив, що резолюція Сенату США, підтримана одностайно, свідчить про хитке становище України. «Міністерство закордонних справ України перетворюється на міністерство пропаганди, отримуючи з Адміністрації президента готові відповіді, які шкодять репутації держави. Кому потрібна така політика?», — зазначив він.

    Коментуючи твердження політолога Михайла Погребинського про те, що резолюція є необґрунтованим втручанням США у внутрішні справи України, пан Чалий зазначив що, Україна підписала низку міжнародних документів, зобов\'язавшись виконувати їх. Тому наслідки дій українського уряду часто мають не лише внутрішньополітичний характер.

    Говорячи про можливий розвиток подій, пан Чалий висловив припущення, що саме великі підприємці найбільш зацікавлені в уникненні обмежень проти України, оскільки вони мають житло, сім’ї та дітей за кордоном. Тож вони найдужче прагнутимуть змінити становище в Україні та запобігти запровадженню санкцій.



    http://razumkov.org.ua
     
а де твій аватар? :)