Невідомий музей

Тема у розділі 'Історія і видатні місця Львова', створена користувачем Alexander Shutyuck, 31 лип 2014.

  1. Alexander Shutyuck

    Alexander Shutyuck Well-Known Member

    [​IMG]
    Як все-таки мало ми знаємо самі про себе та про досягнення своїх земляків, часом навіть не чувши про таких, ким можна пишатися. Сьогодні як раз розповідь про один з таких випадків - про музей сучасної скульптури Михайла Дзиндри, що знаходиться в с. Брюховичі неподалік Львова.
    Михайло Дзиндра вчився у Львові, під час Другої світової війни емігрував спочатку до Німеччини, переїхавши через лінію фронту на велосипеді, а згодом до США, де зробив собі ім'я, беручи участь у численних виставках. Є навіть легенда, що свого часу Михайло Дзиндра допомагав Джорджу Лукасу у роботі над інопланетними персонажами Зоряних воєн, однак підтвердження цьому в інтернеті я не знайшов.
    1. Але першим ділом, приїхавши до Брюхович, потрібно знайти дорогу до музею, що не так просто - поодинокі скромні вказівники губляться серед більш яскравих конкурентів.
    [​IMG]

    2. З центральної вулиці потрібно звернути на вул. Музейну (вказівник на повороті висить у незручному місці і його дуже легко прогавити) і вже на ній випробувати інтуіцію на розвилках (на цій треба йти ліворуч). Над навігацією явно треба попрацювати.
    [​IMG]

    3. І ось нарешті ще одна дуже скромна табличка - ми біля музею.
    [​IMG]

    4. Михайло Дзиндра повернувся до України відразу після здобуття нею незалежності. Зібрав всі свої скульптури у кілька контейнерів та перевіз їх сюди, маючи намір подарувати їх державі та організувати музей сучасної скульптури. Щоправда батьківщина зустріла досить прохолодно - після численних спроб отримати приміщення для організації музею у Львові це врешті-решт вдалося зробити у Брюховичах у покинутому військовому ангарі, на що були витрачені практично всі особисті заощадження скульптора.
    Музей було відкрито незадовго до смерті Михайла Дзиндри у 2006 році.
    [​IMG]

    5. Зараз тут на площі близько 1500 кв. м. виставлено більше 800 скульптур. За порядком в музеї зараз самотужки слідкує друга дружина Михайла Дзиндри Софія.
    [​IMG]

    6. Заходимо всередину. Спочатку Михайло Дзиндра працював в жанрі реалістичної скульптури, однак в якийсь момент вирішив, що це хибний шлях, побив всі скульптури та почав працювати у жанрі сучасної скульптури.
    [​IMG]

    7. Музей практично не отримує допомоги від держави, тому допомозі тут завжди раді - покосити траву, щось полагодити.
    [​IMG]

    8.
    [​IMG]

    9. Праворуч скульптура, що зображає сім'ю печерної людини, яка стала першою у модерністичному періоді.
    [​IMG]

    10.
    [​IMG]

    11. Під час саміту президентів у Львові десяток скульптур було виставлено на просп. Шевченка, однак хтось не полінувався всіх їх розбити ломом, що стало для митця великою особистою драмою.
    [​IMG]

    12.
    [​IMG]

    13. Праворуч - скульптура Колядники. Є ідея встановити її копію на одній з площ у Львові, проце згодом напишу детальніше.
    [​IMG]

    14.
    [​IMG]

    15.
    [​IMG]

    16.
    [​IMG]

    17.
    [​IMG]

    18.
    [​IMG]

    19. До речі, цікаве інтерв'ю є в архівах сайту газети Високий замок.
    [​IMG]

    20.
    [​IMG]

    21. Скульптура Жінки-феміністки.
    [​IMG]

    22. Диктатор.
    [​IMG]

    23. Гребінець диктатора.
    [​IMG]

    24. Верховна рада.
    [​IMG]

    25.
    [​IMG]

    26.
    [​IMG]

    27.
    [​IMG]

    28.
    [​IMG]

    29. Нажаль цей музей є фактично невідомим серед львів'ян і японські туристи навідуються сюди чи не частіше за місцевих мешканців. Так що не полінуйтеся знайти час та приїхати сюди.
    [​IMG]

    30.
    [​IMG]

    31.
    [​IMG]

    32. До речі, в музею є сайт з 3д-панорамами та блог у ЖЖ, щоправда останній запис у ньому було зроблено ще 2008 року. Є й телефон, за яким можна задзвонити та взнати чи не потрібна якась допомога.
    [​IMG]

    33. Дякую всім за увагу.
    [​IMG]





    Оригінал публікації...
     
    • Подобається Подобається x 3
  2. Gyppsy

    Gyppsy :hi:

    Ці люди професійно відновлюють старожитності з дерева чи металу, які ми бачимо у музеях та на виставках. Водночас ці фахівці часто залишаються за лаштунками.
    Це ексклюзивний репортаж про те, як відновлюють речі з тисячолітньою історією і чому, щоб відреставрувати всі експонати українських музеїв, знадобилося би двісті років.

    Нове життя давніх артефактів — Локальна історія

    [​IMG][​IMG]
     
  3. Gyppsy

    Gyppsy :hi:

    Три унікальні музеї Львова, про які не знають навіть львів'яни

    У Львові є кілька унікальних музеїв, про існування та місцеперебування яких не знає навіть більшість львів’ян.

    Зоологічний музей імені Бенедикта Дибовського

    Інтерактивний музей “Таємна аптека”

    Музей хвороб людини
     
  4. Ctar

    Ctar Member

    Дуже рекомендую відвідати - Зоологічний музей Львівського національного університету імені Івана Франка (названий тут Зоологічний музей імені Бенедикта Дибовського). Особливо цікаво буде дітям (шкільного віку). Щоб скласти собі про нього уявлення - можна глянути віртуальний тур
     
    • Інформативно Інформативно x 1
  5. mypucm

    mypucm 7777+ цікавих повідомлень

    цікаво, що вони там бадяжать... :pardon:
     
    • Смішно Смішно x 1
а де твій аватар? :)