Наскільки Львів польський?

Тема у розділі 'Історія', створена користувачем Agaton, 10 гру 2008.

  1. levandivka

    levandivka Не демократ, однозначно.

    Я теж довго рошифровую, що б то могло бути. :)))
     
    • Подобається Подобається x 1
  2. Чупага

    Чупага Well-Known Member

    Спробую ще раз пояснити.
    " у нас в Киеве так не говорят , переведите."
    Ото діагноза -рецедівнамосквофильнаполонофобия, як почує польську то си нервує. Може в" прошлой жизни "ляхі батагамі запоролі?
    Ратуйте дівчину ,пане Степаничу!
     
    Останнє редагування: 12 гру 2008
  3. Степаныч

    Степаныч Дуже важлива персона

    Та вона ще дитина! При цьому розумненька. Навіть на ЛФ потрапила, шукаючи літературу на реферат. Підросте, порозумнішає.:)

    Да, вот еще. О польском языке, коль уж речь зашла. Впервые встретился с поляками в начале 80-х "минулого тисячоліття". Меня поразило, что они просили нас разговаривать по-украински, они лучше понимают. Мы были удивлены, потому что думали, какая разница. А общались без переводчика.
     
    Останнє редагування: 12 гру 2008
    • Подобається Подобається x 5
  4. levandivka

    levandivka Не демократ, однозначно.

    Степаничу!
    А "минулого тисячоліття" - ефектніше... :)
     
    • Подобається Подобається x 3
  5. Max_

    Max_ кл. москаль

    Маленько оффтопа. В 33-м сообщении фото улицы Руської, там над окнами дома нечто типа мозаики. Случайно более крупного/четкого фото ни у кого нет ?
    модератор, не ругайтесь, мне как строителю интересно
     
  6. Чупага

    Чупага Well-Known Member

    Це ясна справа, словаков поляки просят" гврить домувой"не через чеха переводчика.
     
  7. Степаныч

    Степаныч Дуже важлива персона

    Погоджуюся! Учьол!:)
     
  8. Марусино

    Марусино Well-Known Member

    то переконання власне в нас не діє. Як і усілякі "смерть москалям" - брєд.

    а зараз прямо таки ні єдиної людини немає, що святкує. І ветеранів в вас нема, так тре розуміти? Навіщо ж тоді 40 років святкували? що, загіпнозовані були, чи що? от не люблю, коли люди паплюжать те, чим вони раніше займалсь. То не займались би. І не треба казати, що вимушено займались, і що звезли б у Сибір - ще більший брєд.
     
    • Подобається Подобається x 2
  9. А у вас под Москвой так говорят?
     
  10. Максим

    Максим Well-Known Member

    Таки вимушено. У Сибір в 1970-х і т.д. за неучасть у добровільно-примусових міроприємствах на зразок першотравневих чи листопадових парадів би не завезли, але на зборах парткому би звозили порядно (навіть безпартійного). А за кілька таких випадків з роботи би потурили з відповідним записом в трудовій книжці, так що про кар'єру і більш-менш пристойну роботу можна було б забути.
     
    • Подобається Подобається x 2
  11. Чупага

    Чупага Well-Known Member

    Поляки везде есть.
    На Кубани местные понимают то что в Киеве считают полонизмом .
    Не в этом дело.Для вас московская в Киеве- нормально.Для Львовян польская во Львове. Иначе вы- как бы оккупант з Киева:dntknw:
     
  12. levandivka

    levandivka Не демократ, однозначно.

    Ви шо, "Город Львов" не читали?!:)
     
  13. Марусино

    Марусино Well-Known Member

    чому ж у нас так не було? а у вас...ви вимушено брали стягі та збирались у колони, йшли зі злими пиками та лаяли все на світі. Ні, такого не було. Було свято, яке-ніяке, а було. Люди одягались, виходили, йшли з радісними обличчями, з квітами, діточки раділи, люди вітали один одного. То що все, мільйони цих людей на демонстраціях, то що все - ОБМАН? от скажіть мені? всі прикидалися по-вашому? ви всі прикидалися довгі роки? це звучить ганебно. Прикро, але так.
     
    • Подобається Подобається x 5
  14. Степаныч

    Степаныч Дуже важлива персона

    Я повністю погоджуюсь з Марусино. Тільки не "яке-неяке", а справжнє свято. У студентські роки у декого була потреба додому, наприклад, поїхати, то можливість "злиняти" завжди знаходилась. А от коли вже працювали, то ходив хто хотів. Але приходило відсотків 95. На свято. Як на ялинку, наприклад. Політика була десь дуже й дуже далеко. Хоча знову ж таки, дисидентами були одиниці по усій країні. Інші були людьми далекими від політики. Жили нормальним життям. Непотрібно все, що було, робити суцільно чорним. Відразу визивають люди, які сьогодні кричать, що навіть у жовтенята не вступали по політичним мотива.
     
    • Подобається Подобається x 3
  15. Agaton

    Agaton Well-Known Member

    В нас теж було :yahoo: :yahoo: :yahoo:

    1 травня 1982:

    в Варшаві
    [​IMG]

    у Вроцлаві :hi:
    [​IMG]

    а в Гданьску не перериваючи до 3-го весело святкували :crazy:
    [​IMG]
     
    Останнє редагування: 12 гру 2008
    • Подобається Подобається x 7
  16. Чупага

    Чупага Well-Known Member

    Діди сожалелі що їхні діти в піонери вступають.
    Ну така біда була не мали часу дітей виховувати ,цим займалися спеціально навчені держслужбовці.
    І маємо результату ...
    Не ідеалізую австріяков-за молодістю б міг, приблизно як нинішні молоді більшовиків.
     
  17. Максим

    Максим Well-Known Member

    Обман, бо в принципі більшості людей було просто все одно. Є вихідний, та й добре, тішилися з того. Звичайно, краще, якби нікуди йти не було треба, але і так непогано. Думаю, що саме тому на ці події робили по два дні вихідних - 1 і 2 травня і 7 і 8 листопада. Люди називали це "дні садівника-городника", оскільки в ці дні здебільшого впорядковували свої дачі чи інші ділянки.

    Проти цих свят дійсно ніхто, окрім дисидентів, відкрито не протестував, але радо використовував можливість злиняти з примусових заходів, якщо була така можливість. Як ні - то просто не висувалися з натовпу. Всі знали, до чого протести можуть привести, як це було в Новочеркаську чи в Польщі. От і боялися.

    А щодо того, як люди ставилися до радянських свят, подумайте самі. От розпався СССР - були якісь демонстрації людей з протестами проти цього? Не було. Причому не було протестів на захист СССР ні в Галичині, ні в Росії. Могло б таке бути, якби люди не прикидалися на радянських святах, а дійсно їх шанували?
     
    • Подобається Подобається x 2
  18. Дальневосточник

    Дальневосточник Русскомовний

    Небольшой рассказ - почти притча (жаль, не вспомню - кто из писателей рассказывал - как бы не Жванецкий)... Поезд идет по Казахстану. До горизонта - солончаковая безжизненная степь. У окна, глядя вдаль, курит полковник. Писатель подошел, постоял, посмотрел - и обращаясь к полковнику сказал - "вот что тут было до советской власти!"... Офицер чуть не подавившись дымом обернулся к писателю - и в глазах застыл немой вопрос - "а сейчас - что?????"....
     
    Останнє редагування: 12 гру 2008
    • Подобається Подобається x 7
  19. levandivka

    levandivka Не демократ, однозначно.

    Хороший текст, +1. Але оффтоп. До Львова не пасує.
     
  20. Pedro

    Pedro Дуже важлива персона

    Так, в нас також виходили. З початку жовтня чи квітня починалося залякування. Студентів лякали що знімуть стипендію, хто жив в гуртожитку - що виженуть з гуртожитка. Причому всі знали, що на кожному курсі є якийсь (не)науковий комунізм чи щось подібне де можливі неприємності...
    Для працюючих теж були "страшилки". Так що до 50% людей могли прийти. Правда закічували демонстрацію лише ті хто ніс портрети дурнів з політбюро.
    А ось що мене здивувало, що в Росії і дальше ті дифіляди продовжуються. Кілька місяців тому наше ТБ показувало передачу про якийсь Жєлєзноґорск.
    Так там без ніякого примусу люди діставали червоні флаґи, все місто збиралось на демонстрацію з приводу Актябрскай рєвалюції, несли квіти бовану лєніна, а потім починалося гуляння.
    Подумав - цих людей вже ніякий психіатр в світі не вилікує.
     
    • Подобається Подобається x 2
а де твій аватар? :)