Музей ракетних військ - яким був ядерний арсенал України?

Тема у розділі 'Подорожі Україною', створена користувачем VetZhash, 27 сер 2020.

?

Чи правильно Україна зробила, позбувшись ядерної зброї?

 1. Так!

  0 голосів
  0,0%
 2. То була помилка!

  0 голосів
  0,0%
 3. Не можу сказати...

  0 голосів
  0,0%
 1. VetZhash

  VetZhash Well-Known Member

  Україна мала третій за розмірами ядерний арсенал у світі. Обходили її за кількістю тільки Росія та США. Отримала вона його після розпаду СРСР. На тереторії нашої країни розміщувалася 43-тя ракетна армія, що була найбільшою та найпотужнішою в колишньому СРСР. Під своїм керуванням вона мала 176 ядерних міжконтенинтальних балістичних ракет, що могли вразити будь-яку точку планети. Цей страшенно потужний арсенал, випущений з тереторій Первомайської та Хмельницької дивізій міг повністю знищити тереторії Північної та Південної Америки.

  Незалежна Україна відмовилася від ядерної зброї, та до 2001 року всі ядерні ракети та місця їх пуску було знищено. А на базі та на тереторії Первомайської дивізії було створено Музей ракетних військ стратегічного призначення. Там було збережено одну шахтну пускову установку для ядерної ракети, залишився в робочому стані командний пункт на глибині 45 метрів. Тут же можна побачити найбільшу бойову ракету з ядерним зарядом, яку називали Сатана. Ніде в світі більше немає такого музею, що був створений на місці колись діючого військового об'єкту, тим більш такого рівня.

  Надзвичайно цікавий та вражаючий музей, величезна кількість військової техніки та зброї, екскурсоводами працюють колишні військовослужбовці, що несли службу в цій дивізії та тримали пальці на ядерній кнопці.

  Розташований в Первомайському районі Миколаївської області, поряд з селищем Побузьке. Працює щоденно. Координати - 48.186230, 30.663641


  View: https://youtu.be/d3R_EVGX-JE
   
а де твій аватар? :)