Мовні оффтопи

Тема у розділі 'Мовне питання', створена користувачем Dzeko, 13 жов 2010.

  1. Gyppsy

    Gyppsy :hi:

    Блін, ця тема чомусь завжди відкривається цим тупим постом про "Вологду" і палісад.
    Так от, я ніколи не думав що "резной палисад" - це підстрижені кущі, або щось на зразок зелених насаджень. Тому що якщо в дитинстві читати "Острів скарбів" Стівенсона не знаю в чиєму перекладі, то там про цей палісад написано досить ясно і понятно.

    А "Вологда" - то зовсім інше.

    зі

    Блін, може тепер тема перескочить на наступну сторінку ;)
     
  2. Capitoshechka

    Capitoshechka Наймоскальніший москаль

    Ви вже забембали... МЛИНЕЦЬ, б@я!!!! М-Л-И-Н-Е-Ц-Ь!!!
    Бліни у москалів!!!
     
  3. Gyppsy

    Gyppsy :hi:

    А блінчики? :scratch_one-s_head:
     
  4. medwedo berlogsoni

    medwedo berlogsoni Das stud nemödik a del binos gudikum.

    Ану, хто зрозуміє, що я зморозив?

    Слово "репутація Росії" означає "повторне обрання путіна російським лідером"

    Ре...: префікс, що означає зворотну або повторну дію.
    Що таке Ре : Словник іншомовних слів

    пут - скорочено від Путін
    -ація - віддієслівний іменник: як, наприклад, пролонгувати - пролонгація, абсорбувати - абсорбація

    от тому і репутація Росії.
     
    Останнє редагування: 13 лип 2020
  5. medwedo berlogsoni

    medwedo berlogsoni Das stud nemödik a del binos gudikum.

    А я, здається, знаю, звідки пішло слово "мурло".
    З тюркських мов. nurlu yüz перекладається як світле обличчя
    https://translate.google.com.ua/?hl=ru&tab=wT&authuser=0#view=home&op=translate&sl=tr&tl=uk&text=nurlu yüz
    коли це нурлу перебралося в слав"янські мови, смисл дещо змінився. Так буває. Слово "сарай" означає палац в тюркських і хлів - в слов"янських мовах.
    Турецьке слово "керпіч" (kerpiç) означає "саман" (правильної форми кусок глини з соломою, що висох на сонці, використовується для побудови глиняних споруд). А от турецьке "саман" (saman) - це солома
    https://translate.google.com.ua/?hl=ru&tab=wT&authuser=0#view=home&op=translate&sl=tr&tl=ru&text=kerpiç
    https://translate.google.com.ua/?hl...view=home&op=translate&sl=tr&tl=ru&text=saman
     
  6. Gyppsy

    Gyppsy :hi:

    [​IMG][​IMG]
     
    • Подобається Подобається x 2
    • Смішно Смішно x 2
  7. medwedo berlogsoni

    medwedo berlogsoni Das stud nemödik a del binos gudikum.

    Цікаво, як казахи розшифровували абревіатуру СССР.
    (Взято із коментів до ролика )

    СССР -столовыйдың сасық сорпасына рахмет
    Перекладається як
    Дякую за смердючий суп з їдальні
     
    • Смішно Смішно x 1
  8. medwedo berlogsoni

    medwedo berlogsoni Das stud nemödik a del binos gudikum.

    Інколи можна почути безапеляційні твердження носіїв мови (язика), яка їх мова (язик) найпотужніша в світі, найбагатша синонімами тощо.
    "О, велікій і могучій!".
    Та й деякі українські ура-патріоти, не зіткуючись з іншими мовами, вважають, що інші мови - бідніші (Я сам колись таким був і сперечався з німцями, що їх мова - бідна, а українська - багата. У відповідь вони лише поблажливо посміхалися).
    Пропоную Вашій увазі синонімічний ряд до англійського слова foul

    foul.JPG

    Кожна мова - багата і потужна.
     
  9. Silver bullet

    Silver bullet Well-Known Member

    впала...))
     
  10. medwedo berlogsoni

    medwedo berlogsoni Das stud nemödik a del binos gudikum.

    Німкеня, що проживає в Сполучених Штатах дає коментарі до порівняння німецької з іншими мовами (відео зробили ж самі німці - самоіронія).

    View: https://youtu.be/o56u4-ep7aU?t=673
     
  11. medwedo berlogsoni

    medwedo berlogsoni Das stud nemödik a del binos gudikum.

    Доповнення (я знаю трохи німецьку, тому дослухав відео до кінця. Сміявся)
    Найдовше німецьке слово. Німкеня намагається його вимовити.

    View: https://youtu.be/o56u4-ep7aU?t=1383
     
  12. medwedo berlogsoni

    medwedo berlogsoni Das stud nemödik a del binos gudikum.

    Випадково натрапив на сайт із книгами (текстами) та аудіокнигами на багатьох мовах. Аудіокниги, здається, лише російською, можливо я помиляюся. Зате є багато книг для читання в онлайні також українською, білоруською, німецькою, чеською, англійською, навіть турецькою та багатьма іншими мовами.
    Кому цікаво, може заглянути. Читати можна без реєєстрації (я не люблю ніде реєструватися).
    Библиотека. Читать онлайн. Бесплатные книги читать онлайн. Читать книги без регистрации. booksonline.com.ua
     
  13. medwedo berlogsoni

    medwedo berlogsoni Das stud nemödik a del binos gudikum.

  14. Good man

    Good man Обычный человек

    А что же Саакашвили не рассказал о том, что грузины сейчас мечтают зимой об отоплении. Да, да, в Грузии, благодаря в том числе Саакашвили, нет центрального отопления и горячей воды. Я с удовольствием посмотрю на сторонника Саакашвили, который во Львове проживет в обычной квартире без отопления и горячей воды.
     
    • Безграмотно Безграмотно x 1
  15. medwedo berlogsoni

    medwedo berlogsoni Das stud nemödik a del binos gudikum.

    Оскільки Одеса - українське місто з особливою російською мовою, про яку Росії годі і мріяти, то я рекомендую (випадково наштовхнувся)
    Большой полутолковый словарь одесского языка

     
  16. Мих

    Мих Дуже важлива персона

  17. VasMT

    VasMT Дуже важлива персона

    Так, інформація виключно для одного тупорилого вальцманоїда.
    В Юнайтед Кінгдом відсутнє центральне опалення від слова абсолютно.
     
    • Тупо Тупо x 1
  18. Good man

    Good man Обычный человек

    Пьянь позаборная, ты думал, я этого не знаю?:facepalm:И в Германии тоже нет центрального отопления. И в других странах Западной Европы тоже. Не было и нет. А в Грузии было и нет. Чувствуешь разницу? Догадайся с одного раза - содержание центрального отопления это нагрузка на государство и кайф для людей или наоборот? Догадался? А теперь соединяем всё вместе:
    Саакашвили миллион раз рассказывал и хвалился тем, какие реформы власти Грузии провели для улучшения жизни населения. А про отсутствие, точнее, про лишение людей центрального отопления ни разу не сказал. И, таки да, догадайся, какой ценник стал у отопления в Грузии? Его могут себе позволить только зажиточные и богатые люди.
     
  19. medwedo berlogsoni

    medwedo berlogsoni Das stud nemödik a del binos gudikum.

    Цікавий ролик. Марія, що навчає людей в ютьюбі німецькій мові, із псом розмовляє по-собачому.
    Дослухати до 7:35

    View: https://youtu.be/riQIVljqJFY?t=370
     
  20. Rabinovich

    Rabinovich Well-Known Member

    на арамейском. А латынь у нас даже медики не знают
     
а де твій аватар? :)