Мовне питання Донецкий погляд

Тема у розділі 'Мовне питання', створена користувачем КРС, 19 кві 2007.

Статус теми:
Закрита.
  1. Дрьома

    Дрьома Member

    Відповідь: Мовне питання Донецкий погляд

    Ех, проффесора на вас не вистачає! Як махне рукою, як скаже вам: "наглуха"... і відключить газ. )) А якшо сурьйозно... Хіба ж так важко українську вивчити?
     
    • Подобається Подобається x 1
  2. Lucky

    Lucky New Member

    Відповідь: Мовне питання Донецкий погляд

    Є така стара Українська мудрість "Не вчи невченого".
    Люди повинні самі зрозуміти і відчувати гордість за те, що вони українці, за те ,що ми народ з давньою історією, і хоч наші верхні сусіди в школах викладають свій варіант історії де спочатку була РАСЄЯ, а вже потім всі решта народи, ми знаємо, що таке Київська Русь, де був перший на Русі вищий учбовий заклад і хто відкривав росіянам перший їхній університет і навчив їх грубо кажучи читати і писати. Люди повинні це все усвідомлювати і позбавлятись МАЛОРОСІЙСЬКОГО комплексу. Радянський союз ЗАТЕР дуже багато культур, багато мов майже зникли такі як Білоруська, далі на схід Киргизстан, Казахстан... їхні мови можна почути хіба в селах у старших людей. Мова - це основна риса відмінності народів, і якщо ми не хочемо втратити свою самобутність та індивідуальність, і стати чиїмось ПРИДАТКОМ НИЖЧОГО ГАТУНКУ треба прикласти зусилля і відродити те, що було до русифікації. І даремно хтось думає,що притисняються права російської мови,це тільки жалюгідні спроби нагадати людям, що в Україні існує українська. В мене знайома вчиться на перекладача в києво-могилянці, викладання як в НОРМАЛЬНОМ ЧЕЛОВЕЧЕСКОМ ВУЗе йде російською. Про,що тут можна говорити? Як повинна розвиватись Українська? А ще зробіть другу державну і українська буде на наступній поличці коло латині.
     
    • Подобається Подобається x 6
  3. Чернобылец

    Чернобылец Well-Known Member

    Відповідь: Мовне питання Донецкий погляд

    Я задам один, нет, точнее два маленьких вопроса. На третий не отвечайте, это так для продвинутых. Сможет ли кто-нибудь ответить, серьезно без излишних отходов:

    1. Когда появился и где был издан первый учебник украинской (именно украинской) мовы ?
    2. На каком языке (точнее языках) имеются архивы местных властей до 18 века в городах Украины и почему ?

    Единственно только не надо говорить ии писать тут об устном языке. Оеценить язык современников того времени можно лишь по оставшимся письменным вариантам (т.е. архивам и книгам). Об устном можно сказать даже, что это был специальный язык, внедренный инопланетянами. Все равно все умерли и подтвердить и опровергнуть не смогут.

    Ну и третий вопрос.

    3. Когда появилось первое литературное произведение, в котором именно есть отличие украинского и русского языков ? Почему так поздно ? Я конечно понимаю желание вписать "Слово о Полку Игореве" и др. известные произведения Древней Руси в сокровишницу украинской литературы, но архивы городов Киевской Руси не покажут большого отличия в языках потомков Трипольской культуры от потомков угрофиннов. :)

    Знающие свою украинскую историю есть ? Вообще, если кто-то действительно хочет знать ответы, то надо взять древние книги (инкунабулы) и архивы, скажем Львова и Владимира и сравнить, когда появилось различие. Я думаю вопрос о русификацию точно отойдет в бытие. Но возникнут тогда и другие вопросы, на которые историки будут отвечать по мере поступления.

    Кстати по поводу казахского и киргизского языков. Первые словари и учебники появились именно при царе и потом советской власти. Их уклад кочевников, не предполагал необходимости особых знаний и развития письменного языка. Сначала с помощью латиницы, потом на кириллице (по-моему с 1927 г.) , разница в звуках передается специальными значками на кириллице. Я уже не говорю об обязательности изучения этих языков и изданий местной прессы на языке "титульной" национальности республики во времена СССР. А дальше вступает элемент "соревнования" языков. И местные языки республик выжили, исключительно из-за национальной политики той большой страны. Иначе бы они, как менее приспособленные к современным технологиям и образу жизни современного общества они бы, скорее всего, пропали. Как например, язык ацтеков, покоренных сначала коммунистом Монтесумой, :), а потом конкистадорами. А так, просто даже печатание местной прессы и учебников, требовало разработку терминологии на национальном языке.
     
  4. Romko

    Romko Дуже важлива персона

    Відповідь: Мовне питання Донецкий погляд

    Історія Росії має таке ж відношення до історії Русі, як, скажімо, історія Анголи і Мозамбіку до історії Португалії.
    Одна з ключових імперських містифікацій – теза про те, що нинішня Росія нібито має якесь відношення до історії Київської Русі, крім того, що окремі її території колись були підконтрольні Києву.

    За часів СРСР вперто замовчувався елементарний факт, що за часів Київської Русі, Русь – це виключно територія Центральної України, тобто сучасних Київської, Чернігівської, Житомирської, Сумської, а також частин Вінницької, Черкаської та Полтавської областей.

    З кінця XII століття Руссю починає зватися ще й Західна Україна. Доказів цьому така кількість, що радянська історіографія просто не знала, що з ними робити, і видавала в друк "перекази" літописів, а не їхні оригінали.
    Суперечка Русі з Московією закінчиться перемогою України
    Історики царської Росії твердили, що державу Русь заснували росіяни. Вони нібито були найдавнішим слов'янським етносом, а українці й білоруси, за цією логікою, відгалузилися від росіян пізніше.
    За часів СРСР великодержавницьку й відверто шовіністичну гіпотезу М. Погодіна радянські ідеологи дещо пом'якшили, вигадавши концепцію окремого давньоруського етносу - давньоруської народності, яка нібито стала етнічною основою росіян, українців та білорусів.
    «Слово про Ігорів похід» є суто українським не тільки через те, що воно було створене на українській території, і події, змальовані в ньому, відбуваються на батьківщині українців далеко від російських земель.
    наявний у розпорядженні вчених фактичний матеріал доводить, що «російський брат» за віком зовсім не «старший», а наймолодший. Та й у спільній колисці він ніколи не був, бо поки народився, «колиска» вже розвалилася. До Київської Русі росіяни мають ту дотичність, що їхні землі деякий час напівформально входили до складу цієї держави, і майбутні росіяни засвоїли християнську культуру Київської Русі з багатьма українськими впливами, оскільки творцем Київської держави був український етнос, а також перейняли етнічну назву — Русь.
    Григорій Петрович ПІВТОРАК
    ПОХОДЖЕННЯ УКРАЇНЦІВ, РОСІЯН, БІЛОРУСІВ ТА ЇХНІХ МОВ
     
    • Подобається Подобається x 3
  5. Степаныч

    Степаныч Дуже важлива персона

    Відповідь: Мовне питання Донецкий погляд

    А це до чого? Там Кобзар німців гудив і своїх співвітчизників за, м"яко кажучи, недалекоглядність.
    ...
    Схаменіться, недолюди,
    Діти юродиві!
    Подивіться на рай тихий,
    На свою країну,
    Полюбіте щирим серцем
    Велику руїну,
    Розкуйтеся, братайтеся!
    ...
     
    • Подобається Подобається x 1
  6. Чернобылец

    Чернобылец Well-Known Member

    Ну и где ответы кроме гаслов ? :)
     
  7. Internati

    Internati миється в бані

    Відповідь: Мовне питання Донецкий погляд

    І чого це тут москальня так піниться?!
    Нехай би собі чимчикувала на сайт Тамбовскай Ґазєти та розказувала тамтешнім побратимам про нєбєліци врємєнних лєт.
     
    • Подобається Подобається x 2
  8. Romko

    Romko Дуже важлива персона

    Відповідь: Мовне питання Донецкий погляд

    А я про що?
    [​IMG]

    Додано через 5 хвилин
    Ніц,я Вас,Чорнобильцю,не розумію.Починаєш щось пояснювати - "ссилочку пожалуйста".Починаєш цитати наводити - гасла,панімаш...
    Я розумію,що там,де Ви вчились,такого не вчили,але ж не можна огульно доказувати,що "етого нє может бить,потому,что етого нє может бить нікогда!"
    [​IMG]
     
    • Подобається Подобається x 2
  9. рівнянин

    рівнянин Well-Known Member

    Відповідь: Мовне питання Донецкий погляд

    Ну Вам, як в тому анекдоті:"...ты мне умника не сторой! Ты мне пальцем покажи!...". Цитати не доказ, історичні факти не доказ. Ну вибачте! Машини часу ще не винайшли. Та й даже б була, все рівно було б " ...не верь глазам своим!.."
     
    • Подобається Подобається x 3
  10. Дальневосточник

    Дальневосточник Русскомовний

    Відповідь: Мовне питання Донецкий погляд

    ....а тут Вам не здесь! быстро отучим безобразия нарушать! :)
     
    • Подобається Подобається x 1
  11. Чернобылец

    Чернобылец Well-Known Member

    Відповідь: Мовне питання Донецкий погляд

    Ромко,

    С младшим братом, я согласен. Кто бы спорил, а я согласен 100 %. Мало того, я согласен, что меня русифицировали (но как мы увидим ниже, на самом деле украинизировали :)) ваши далекие предки за что я им благодарен. А то бы так клинописью и писали бы. А так они мне генетику подправили. :)

    Вы уж извините, может я глуповат стал, но прочитав вашу ссылку я там не нашел ответов. Особенно мне нравится пассажи про устную народную мову, которая не была похожа на письменный язык того времени. Но нету-ти никого подтвердить или опровергнуть не могут. Как Ривенчанин правильно подметил, нет машины времени, можно придумывать про отдельну устну мову, что угодно. :)

    МОжно исключительно оценить культуру и ареал распространения языков исключительно по письменным изданиям, оставшимся с тех времен. . А письменный язык был распространен далеко за пределы, определенных вашими границами "Киевская Русь – це виключно територія Центральної України, тобто сучасних Київської, Чернігівської, Житомирської, Сумської, а також частин Вінницької, Черкаської та Полтавської областей. " Наоборот, я нашел, что оказвается в Новгороде до сих пор используют староукраинский. Цитирую:"
    Київська вимова писемних текстів з типовою для неї українською фонетикою впливала на вимову книжників і в інших реґіонах. Особливо поширилася ця вимова у другому за значенням культурному центрі держави — у Новгороді й усій Новгородській землі - найдемократичнішій і найосвіченішій з-поміж далеких північно-східних провінцій Київської імперії. Завдяки широкій грамотності населення Новгородської республіки київська книжна вимова як орфоепічний еталон проникла в усі сфери життя й усі верстви суспільства не тільки в містах, але і в селах настільки глибоко, що стала органічною частиною повсякденного народного мовлення, вплинула на формування новгородських діалектів і збереглася аж до нашого часу. "
    Аж до нашего часу они говорят на древне-украинском. А у вас она не збереглась почему-то. Т.е. единственный вариант, это взять сохранившиеся письменные источники в древних городах РОссии и Украины и сравнить. Ответ нарисуется сам собою. :)

    И теперь посмотрите мои вопросы опять. Только первые два. Третий непростой и попробуте найти ответы у Полторака.

    1. Когда появился и где был издан первый учебник украинской (именно украинской) мовы ?
    2. На каком языке (точнее языках) имеются архивы местных властей до 18 века в городах Украины и почему ?

    Ухожу наспiваючи :) :
    Обманите меня, но совсем навсегда.
    Чтоб не думать зачем,
    Чтоб не помнить когда.
    Чтоб поверить обману, свободно без дум,
    Чтоб за кем то идти, в темноте наобум.

    Обманите меня, обманите.
    И поверьте, поверьте в обман.
    Обманите меня, обманите.
    И поверьте, поверьте в обман.

    И не знать, кто пришел,
    Кто глаза завязал,
    Кто ведет лабиринтом в неведомый зал. "

    Додано через 23 хвилини
    Чуть не забыл, посмотрите и переведите на русский и украинский.

    «Слово о полку Ігоревім» XII века. "Съ зараніа до вечера, съ вечера до свЂта летять стрЂлы каленыя; гримлютъ сабли о шеломы; трещать коша харалужныя, въ полЂ незнаемЂ среди земли Половецкыи. Чръна земля под копыты, костьми была посЂяна, а кровію польяна; тугою взыдоша по Руской земли... Бишася день, бишася другый: третьяго дни къ полуднію падоша стязи Игоревы ... Ту кроваваго вина недоста; ту пиръ докончаша храбріи Русичи; сваты попоиша, а сами полегоша за землю Русскую. Ничить трава жалощами, а древо с тугою къ земли приклонилось. Уже бо, братіе, невеселая година всътала...» .

    «Поучения Мономаха своим детям» (приблизительно 1066 – 1117 гг.). «Уклонися отъ зла, сотвори добро, взыщи мира и пожени, и живи в вЂкы вЂка». «И єще мало – и не будетъ грЂшника; взыщешь мЂста своєго, и не обрящеть. Кротции же наслЂдять землю, насладяться на множьст†мира»
    «О, Владычице Богородице! Отьими от убогаго серца моєго гордость и буєстъ, да не възношюся суєтою мира сего; в пустошнЂмь семь житьи научися, вЂрный человЂче, быта благочестию дЂлатель». «Смертни єсмы, днесь живы, а заутра в гробЂ; се все, что ны вдалъ, не наше, но твоє, поручилъ ны єси на мало дний»
     
  12. Lucky

    Lucky New Member

    Чернобильцю! Ти мені нагадуєш бабтиста, які вицеплять один рядок з біблії і починають трактувати його на свій лад і навколо нього вигадувати свою релігію, а в загальному контексті цей рядок має зовсім інше значення.
    Тобі ж кажуть , що російський народ - це сама молодша етно-група зі всіх слов"янських народів.
    Російська мова має своє чітке походження. Перші книги ,що прийшли в Росію це були біблії, а біблії ті були якщо не помиляюсь болгарською мовою. Оскільки статус релігії тоді був на багато міцніший ніж в наші дні, вона і дала поштовх у створені нової мови. І стверджувати, що російська мова має глибше коріння ніж українська- це ХОХМА!!! Ти читаєш не ту літературу чоловіче! Обійди радянських істориків і ти побачих зовсім іншу картину. Цьому є безліч доказів і ти ще врахуй скільки було знищено за радянських часів.
     
    • Подобається Подобається x 4
  13. coolzak

    coolzak Well-Known Member

    Відповідь: Мовне питання Донецкий погляд

    якщо в середньовічній європі майже все писалось по латині чи значить це що там по латині говорили?
     
  14. Чернобылец

    Чернобылец Well-Known Member

    Відповідь: Мовне питання Донецкий погляд

    Ну и где ответ ?
    "Жаль, что нет начальника транспортного цеха, а так хотелось его услышать" @Жванецкий

    Путь из варяг в греки на самом деле осуществлялся не лодками волоком через пороги и от реки к рекам, это было только для отсталых от цивилизации угрофиннов. Наши предки, как более развитые пользовались специальными самокатами на безотходных двигателях, работающими на воде, созданные из материала, который легко разлагался в почве не оставляя никаких следов. Это решало проблемы экологического загрязнения. Это так же свидетельствует о том, что все основные открытия были сделаны нашими предками, еще в то время когда вся Европа исключительно использовала лошадиную тягу. Потом уже эту технологию задействовала древняя Атландида. К сожалению на Атлантиде в связи затоплением утеряли оригинальные чертежи, созданные нашими древними фахiвцамi. Но знаем об этом по знаменитым сказках о Коньке-Горбунке и ковре-самолете. Так иносказательно наши предки называли эти колесные самокаты. (Печь с Емелей не пройдет, и имя не то, да и печь не привяжешь, это действительно угрофинская сказка отсталых от цивилизации)

    Основные открытия. Мало кто знает, но знаменитое произведение Коперника изначально было написано на украинском и латыни, но в последний момент, он опасаясь инквизиции, сжег ее вариант на украинском. Инквизиция тоже прекрасно читала и знала знала староукраинский, но официально его никогда не использовала, а только в устной речи.. Таким образом он спас себе жизнь. Книга была издана на латинском, как мы ее и знаем. Украинский же вариант исчез безследно.

    Кто сказал, что в советское время готовили плохих специалистов-идеологов ? Они до того избаловались, что даже не проверяют логичность своей писанины. Полторак вот один из них. Ну кто еще может сказать, что в Новгородских окресностях, до сих пор еще говорят на староукраинском. И с одной стороны говорить, о территории Киевской Руси, а потом эту же фигню самим собой и опровергать.

    Основывать свою логику существования чего либо на том что реально не существует и невозможно подтвердить открывает путь всевозможных спекуляций. Проверить правда или ложь можно только по письменным документам. Можно привязать горшки, черепки, захоронения, украшения, древние поселения, но уж никак не устную речь, которую никто не слышал.

    И действительно современные русские - младшие братья, тех русских, которые жили в столице Киеве и ее окрестностях, в то время более передовой во всех отношениях. НО. Если кто обращал внимание на это. Исторически, если посмотреть на расположение древних цивилизаций и исторические периоды, то их движение цилизации шло с юга на север, но не самый крайний север. Что мы сейчас и имеем. И этому есть причины. Исключение США, но они привнесли сложившиеся основы Европы на другой континент.
     
  15. levandivka

    levandivka Не демократ, однозначно.

    Відповідь: Мовне питання Донецкий погляд

    Правильно!
    Ви, Ромку, ще про "море" забули:
    Получицця "трі составляющіє..." :)
     
    • Подобається Подобається x 2
  16. Romko

    Romko Дуже важлива персона

    • Подобається Подобається x 2
  17. zenyk

    zenyk Well-Known Member

    Відповідь: Мовне питання Донецкий погляд

    ....знову: "...тату, а де море?...."

    ...коли ж воно припиниться....
     
    • Подобається Подобається x 1
  18. levandivka

    levandivka Не демократ, однозначно.

    Відповідь: Мовне питання Донецкий погляд

    Даруйте (за повтор): [​IMG]

    ЗІ: нацисти теж "любили Україну".

    Наспівуючи:
    Бабушка козлік а очєнь любіла,
    Бабушка козлік а очєнь любіла...
     
    • Подобається Подобається x 4
  19. аксакал

    аксакал Дуже важлива персона

    Відповідь: Мовне питання Донецкий погляд

    Закріпити досягнення валуєвих, тому що зараз дійсно з"явилася загроза їх справі: пересічні люди починають потроху розмовляти українською і не соромитись цього?
     
  20. Pedro

    Pedro Дуже важлива персона

    Відповідь: Мовне питання Донецкий погляд

    А ЩО робить той рускій язік настільки радним що перешкоджає вчити інші мови? Я приїхав на постійне місце проживання 17 років тому в одну з англомовних країн. Мій радной язік в той час була українська мова. Але замість хвалитися сваім радним язіком я в досконалості вивчив англійську мову. Дещо підучив італійську і французську - можу дещо спілкуватися на елементарному рівні.
    Хтось мені підкаже з так званих рускаязічних, особливо ті хто є 3-4 поколінням на ЗУ, що вам перешкоджає вивчити українську мову? Тупість, ненависть, якась надія, що старі часи вернуться чи що???
     
    • Подобається Подобається x 3
Статус теми:
Закрита.
а де твій аватар? :)