Мова спілкування на ЛФ. "Референдум" ;)

Тема у розділі 'Мовне питання', створена користувачем ІгорМ, 28 чер 2019.

?

Чи погоджуєтеся ви з запропонованими пунктами?

  1. Так

  2. Ні

Результати можна переглянути лише після голосування.
  1. Gyppsy

    Gyppsy :hi:

    Остап Дроздов зі скандалом покинув програму "Без протоколу" на телеканалі КРТ

    View: https://youtu.be/G5gB9YQ8euo


    Дроздов: Я дуже хотів би, аби мій прецедент пробудив україномовну спільноту. Ми – апріорі праві. За нами – постулат про єдину державну мову. Я прошу вас: не мовчіть. Дійте. Обурюйтеся. Вимагайте. Просувайте укр.мову кожен на своєму місці. Інакшого шляху немає. Трошки самоповаги – і повірте, створимо країну, де кожен громадянин буде змушений перейти на державну мову при першому ж контакті з її носієм. Нехай це прозвучить як прямий заклик.

    View: https://www.facebook.com/ostap.drozdov/posts/1371946136234608
     
    • Подобається Подобається x 1
    • Безграмотно Безграмотно x 1
  2. Silver bullet

    Silver bullet Well-Known Member

    Підписуюсь. В цьому питанні я повністю погоджуюсь з Остапом.
     
    • Подобається Подобається x 1
    • Не погоджуюся Не погоджуюся x 1
    • Зе бест! Зе бест! x 1
  3. Gyppsy

    Gyppsy :hi:

    @VasMT , якщо дивитися в загальному, то може воно і виглядає Безграмотно. Навіть не "може" )

    Але тут ситуація склалася політична і принципова. Той журналіст з КРТ свідомо і навмисне йшов на конфронтацію. Якщо Ви додивилися ролік до кінця, то там весь тлущ в позакадровій розмові.

    Я не маю нічого проти російської мови /зрештою, як і польської, мадярської, китайської чи хінді і урду/
    Якщо у Львові, Києві чи Буковелі до мене російською звертається турист з рашки, то я відповім йому російською.

    І, я це вже говорив, на ресурсах .ru я спілкуюся російською. Правда, тепер дуже рідко)
    На доменах .com і .net спілкуюся все частіше на мові. Якщо це комусь не подобається - не звертаю уваги або мовчу;

    Але в інших випадках, коли я знаю, що людина громадянин України, і вона до мене разгаваріваєт, то віднедавна я стараюся уникати розмови з нею.
    Правда, не так радикально і показово як Остап, але все ж...

    Це Безграмотно? Так, Безграмотно.
    Це навіть і Тупо
    Але так буде і надалі;
     
    Останнє редагування: 6 бер 2020
  4. VasMT

    VasMT Дуже важлива персона

    Мені абсолютно не цікаво, що там казав Дроздов, чи що там казав інший учасник. Відео я не дивився (принаймі до Вашої реакції на мою оцінку). Я прочитав, що написано.
    А написано одне - КПСС и великий советский народ...
    Тільки нашого штибу...
     
  5. Gyppsy

    Gyppsy :hi:

    Ну а чого Ви чекали від західного українця?)))
     
  6. VasMT

    VasMT Дуже важлива персона

    Тоді яка різниця між ними?
     
  7. Gyppsy

    Gyppsy :hi:

    Між ними ніколи не буде різниці. Там все йде по кругу, і лише зрідка по спіралі.

    Різниця може бути у нас. Може. А може і не може - це вже вимальовується у кожному окремому випадку.
    Бо у нас може йти по кругу, може по спіралі, а може йти і по прямій ;)
     
  8. VasMT

    VasMT Дуже важлива персона

    От якраз Дроздов і йому подібні і водять Україну кругами по спіралі прямо вниз...
    Взагалі не розумію, чому у нас ще пя"тниця не найбільший галицький Праздник, і всі, хто народився у п"ятницю - не подвійний українець?
     
    • Смішно Смішно x 1
  9. Gyppsy

    Gyppsy :hi:

    Ну це ж Дроздов! )))

    /я теперка-во в його темі нове кіно запостив)/
     
  10. Silver bullet

    Silver bullet Well-Known Member

    Взагалі-то Дроздов небезпечний кадр. Я вже казала, що його б в президенти, то була б війна до останнього українця. Але щодо мови він сказав все чьотко. Іншого шляху у нас нема.
     
  11. Gyppsy

    Gyppsy :hi:

    Я також вже казав - Дроздов небезпечний настільки, наскільки небезпечні сірники. Сірниками можна цигарку прикурити, а можна і стайню спалити;

    І ще у Остапа напряжно з ПГ.
     
  12. VasMT

    VasMT Дуже важлива персона

    Чому нема?
    Тому що ми йдемо лєнінскім путьом?
    Тому що маємо яскравий приклад багатонаціональної Росії з єдіним вєлікім і могучім?
    Так їм не помогає чогось.
    Думаєте нам поможе?
     
  13. Silver bullet

    Silver bullet Well-Known Member

    Я не знаю, що вам відповісти, бо ви самі все знаєте...
    Наводити аналогію з Рашею некоректно зовсім. Рашу ніхто не займає, не принижує її мову, не лізе захищати який-небудь татарський народ на її територію, щоб їй треба було ощеритися і захищати ото своє ісконноє чи посконноє.
    До нас захищати руськомовних на руськомовні території залізли руські сусіди так, що скоро тих руськомовних, що не збігли вчасно, переведуть на навоз. Так крім того вивезли заводи, затопили шахти, нанесли суцільної шкоди - і за що? За те, що тут всьому руському дали волю? Виходить, що так.
    Так що нам оця зачіпка сусідська дуже багато коштує.Вона смертельна.
     
    • Не погоджуюся Не погоджуюся x 1
  14. VasMT

    VasMT Дуже важлива персона

    Абсолютно коректно.
    Багатонаціональна країна з домінуючою мовою одного етносу.
    І домінування прописане в Конституції.
    Маємо штучний поділ громадян на першосортних расОвих та меншовартісних інших.
    А от, наприклад в Німеччині немає державної мови. Взагалі. Жодної.
    Що абсолютно не заважає Німеччині бути сильнішою Державою Європи.
    І у Франції немає державної мови. І в США немає.
    А в Росії є.
    Може не в мові справа?
     
    • Тупо Тупо x 1
  15. Silver bullet

    Silver bullet Well-Known Member

    Дай Боже нам стати сильними хоч наполовину, щоб мати за приклад Німеччину та Францію. Я усвідомлюю, що нам зараз треба жати на наше українське в усьому, а я ж, ви наєте, і руськоязична з дитинства, батьки теж, і народилась не в Україні, і регіон наш Харьківський сами знаєте який.
    І от я вважаю, що Дроздов за руськомовність сказав вірно...Ну що - у нас така погана ситуація, що не до демократії на всі боки. Бути би живими. Коли б не було оцієї тотальної "руськомовності" - не було б козирей у Путіна, хай він буде проклятий.
    Ви знаєте, що в Києві не почуєш за весь день української мови? Ну хай приїжджі є, але ж не стільки??
     
  16. VasMT

    VasMT Дуже важлива персона

    Притягнуто за вуха.
    Аншлюс пройшов не зважаючи на єдину мову.
    А всі розвинуті Держави є багатомовними.
    Британія, Австрія, Німеччина, Іспанія, Італія, Португалія...
    А Росія має государствєнний язик.
    Не задумувались, чому вся "патріотична" зграя так тягне за єдину ДЕРЖАВНУ?
     
  17. hrim

    hrim Well-Known Member

    Конечно, не в "мове", скорее в чмошниках.

     
  18. iso

    iso Well-Known Member

    Невдалий приклад;) Конституцією Франції визначено французьку мову офіційною. (Принципової різниці між державною і офіційною нема)
    І дай Бог, щоб за державну мову дбали в Україні так, як у Франції за офіційну.
    Мовне законодавство і мовні відносини у Франції: погляд крізь віки-2
    І це при тому, що у Франції біля 90% носіїв фр. мови.
     
    • Подобається Подобається x 1
  19. Good man

    Good man Обычный человек

    Абсолютная ложь.
    Во Франции французский язык единственный официальный (государственный).
    В Германии немецкий язык единственный официальный (государственный).
    Вот в США нет государственного языка, но лишь по причине того, что это страна основана эмигрантами. Поэтому в начальный период зарождения государства было принято решение не вводить государственный язык с целью никого не обидеть. Но на деле там полностью господствует английский.

    Пьяница Васька пытается обдурить людей, но мы стоим на страже интересов правды.
     
  20. Good man

    Good man Обычный человек

    Я поддерживаю текущий закон об украинском языке в современной Украине.
     
а де твій аватар? :)