Молодіжний сленг

Тема у розділі 'ОБС', створена користувачем Forpost, 21 бер 2007.

  1. duncan

    duncan батяр з личакова Команда форуму

    Відповідь: Молодіжний сленг

    фєнька чи падонківський язик — це не неологізми... :)
     
  2. Черешенька

    Черешенька Well-Known Member

    Відповідь: Молодіжний сленг

    погоджуюся, але щось на зразок алконавти чи депресуха чи ... (більше на даний час нічого на думку не спадає) мені імпонує
     
  3. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    Відповідь: Молодіжний сленг

    Дійшло....
     
  4. Городецький

    Городецький Well-Known Member

    Відповідь: Молодіжний сленг

    Спробую Вам пояснити як старий падонаґ (без лапок, зауважте :) )

    Відпочатку цей рух (знову без лапок) зародився як протест надмірній офіціозності загальновизнаної культури. Спираючись на різницю між звучанням і написанням в російській мові, люди займалися творчістю. При чому люди в більшості освічені і виховані. Ну добре, припустимо не творчістю, а утрацією творчості але ...

    Купа виразів була запозичена безпосередньо із життя, наприклад "учі албанскій". На якомусь саміті в Європі американський амбасадор зауважив своєму європейському колезі що хтось пише у нього в блозі просто безглуздим набором латиниці і, можливо, у цього когось збилося кодування. Європеєць подивився і відповів відомою фразою. В блозі писали албанці.

    Як відомо, кожну ідею можна довести до абсурду. За справу взялися інші люди, в "єзиґє" з'явилися матюки, купа молодіжних неолінґвів і решта нашарувань. Були навіть спроби присобачити до цього українську мову, але, на щастя, передумови нема - в український пишеться як і читається.

    Зараз "єзиґ" став тим самим що і матюки для недоосвічених людей - замінником словникового запасу. :sad:
     
    • Подобається Подобається x 3
  5. Boris_Kiev

    Boris_Kiev Дуже важлива персона

    Відповідь: Молодіжний сленг

    Щодо матюків: читав цікаву статтю. Автор - пані, лінгвіст (українка).
    Матюки в різних мовах (а точніше - носії цих мов, в силу національного менталітету) можна поділити на 3 категорії:
    1. "сексуально-агресивний мат" - росіяни, серби...
    2. "анальний мат" - українці, німці...
    3. "мат навколо Мадонни" - іспаномовні.
     
    • Подобається Подобається x 1
  6. Городецький

    Городецький Well-Known Member

    Відповідь: Молодіжний сленг

    Досить цікава класифікація. Але я з нею не згоден, не зважаючи на те що я технар.
    1. Матюки сексуального характеру - росіяни, серби ... (...)
    2. Матюки прокльонного характеру - українці, поляки, турки (...)
    3. Матюки богохульного характеру - еспанці, італійці, французи, англійці ... (...)
    4. Матюки як слова "табу" - індуси, малазійці ... (...)

    Це, так би мовити, моя класифікація. Не претендую на досконалість, тим більше не маю фаху ... (див. вище). Але.
    В дужках трикрапки бо більше народів не знаю, але впевнений що такі є. :)
     
    • Подобається Подобається x 1
  7. Черешенька

    Черешенька Well-Known Member

    Відповідь: Молодіжний сленг

    А чому Ви українців занесли до другої категорії?
     
  8. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Дуже важлива персона

    Відповідь: Молодіжний сленг

    А російський мат із вживанням слова "мать" - це який характер? Сексуальний? Чи, може, все-таки богохульний?
     
  9. Городецький

    Городецький Well-Known Member

    Відповідь: Молодіжний сленг

    Гм, знову таки брак освіти ... А знаєте як моя бабуся лаялася! Класика, пісня, поезія!!! Звідти я і маю уявлення про народні лайки:

    - щоб тобі, песиголовцю, гикавка сталася!
    - трясця твоїй матері собачій!
    - щоб тобі, брехуняко, пір'я в горлі повиростало!
    - аби ти сказився, злидень!
    - а щоб тобі сто разів до вітру бігати!
    - хай би тобі повилазило, лобуряко!
    - най би тебе чорти вхопили, паскудника!
    - хоч би тобі заїдами позаростало, базіка!
    ...

    Я вже всіх і не пам'ятаю :)
     
    • Подобається Подобається x 5
  10. Черешенька

    Черешенька Well-Known Member

    Відповідь: Молодіжний сленг

    От знайшла, мабуть, одного з найяскравіших класиків справжньої української сварки (то так, для розрядки на форумі і повторення української літератури):

    "О, стонадцять чортiв вам з Мелашкою разом! За таку макiтру я знаю як вам оддячити! - закричала Мотря, блiда, як вiск. Вона вскочила в Лаврiнову хату, вхопила кочергу та й свиснула нею по купi горшкiв, що сохли на лавi.
    Горшки застогнали; черепки посипались додолу.
    Кайдашиха, недовго думавши, вхопила кочергу, Мелашка вхопила рогача та в Мотрину хату! Кайдашиха лупила кочергою горшки на полицi, Мелашка частувала миски рогачем на миснику. Горшки сипались з полицi, як яблука з яблунi, неначе земля тряслася.
    Кайдашенки так здивувались, що їм здалося, що молодицi зовсiм
    показились. Лаврiновi спала на ум думка, чи не покусала часом матерi скажена собака. В Карпа була така сама думка. Йому здалось, що до Мотрi вже приступає. Але глянули вони, що з полицi сипляться горшки, а з мисника миски, та давай оборонять полицю та мисник. Карпо насилу поборов матiр i одняв од неї кочергу. Лаврiн висмикнув з Мелащиних рук рогача i спас живоття трьом полумискам.
    Всi три молодицi насилу дихали. Вони разом верещали, гвалтували,
    лаялись. Клекiт у хатi був такий, що не можна було нiчого розiбрати.
    - Ти - змiя люта, а не свекруха! - кричала Мотря. - Буду я чортова дочка, коли не розiб'ю тобi кочергою голови.
    - Хто? Ти? Менi? Своїй матерi? - сичала Кайдашиха. - Карпе! ти чуєш, що твоя Мотрунька говорить на мене? То це ти таке говориш менi, своїй матерi? Карпе, вiзьми вiрьовку та повiсь її зараз у сiнях на бантинi, бо як не повiсиш, то я їй сама смерть заподiю.
    - Карпе, вiзьми налигача та прив'яжи на три днi свою матiр серед вигону
    коло стовпа, мов скажену собаку, нехай на неї три днi собаки брешуть, нехай на неї три днi вся громада плює! Вона мене або отруїть, або зарубає, - верещала Мотря.
    - Що ти кажеш? Щоб мене мiй син, моя кров, та прив'язав налигачем серед вигону на смiх людям? - сичала Кайдашиха. - Ось я вiзьму мiшка та напну тобi на голову мов скаженiй собацi, бо ти нас усiх перекусаєш.
    Кайдашиха витягла з-пiд лави порожнього мiшка й кинулась до Мотрi.
    Карпо тiльки очi витрiщив i не знав, кого слухать: чи вiшати жiнку, чи
    прив'язувати налигачем матiр".

    Думаю, автора всі впізнали :)
     
    • Подобається Подобається x 1
  11. Черешенька

    Черешенька Well-Known Member

    Відповідь: Молодіжний сленг

    І ще одна цитата, то вже з сучасної літератури і лексики:

    " - Андрусю, помилуй! Пощади! Андрусю, не показуй нам зоопарк! Ми вже й так маємо всього того досить! Ми більше не можемо! Ти наш єдиний порятунок! Ми більше не будемо!
    - Блазні, - сказала Андруся, несамовито затягуючись димом. - Кретини бородаті. Дебіли. Алкота. Імбецили. Бухарі. Синяки. Фіолетова мафія. Нещастя моє. Файно зустріли. Довго готувалися. Дні і ночі не спали. Вибилися з сил."

    (К. Москалець "Вечірній мед")
     
    • Подобається Подобається x 1
  12. afterstep

    afterstep Дуже важлива персона

    Відповідь: Молодіжний сленг

    оце - лайка!
     
    • Подобається Подобається x 3
  13. Городецький

    Городецький Well-Known Member

    Відповідь: Молодіжний сленг

    afterstep, то так, до Котляревського нам, розявам, ще три роки рачки човгати, цап би йо зободав! :)
     
    • Подобається Подобається x 3
  14. afterstep

    afterstep Дуже важлива персона

    Відповідь: Молодіжний сленг

    але десь то він таке почув? не з голови ж таке видумав? альбо - довго думав ;)
     
    • Подобається Подобається x 1
  15. Городецький

    Городецький Well-Known Member

    Відповідь: Молодіжний сленг

    Звісно почув ... від бабці!
    Уявляю як йо' бабуся лаялися, коли він так міг ... :)
     
    • Подобається Подобається x 1
  16. Forpost

    Forpost Стоїк

    Відповідь: Молодіжний сленг

    а я з анальним підрозділом згідний і міг би багато чого туть привести з народної творчості
     
  17. Forpost

    Forpost Стоїк

    Відповідь: Молодіжний сленг

    Ось ви кажате молодіжнийсленг,а чого він вартий? Та ніц,то тіко понти.Ось вчора працювали двоє молодих майстрів,вийшла заминка і справа не йде ,ні туди, ні сюди.Ну вони там по своєму жарквочуть,бачу тре брати ініціативу в свої руки.І з Божою допомогою і з вистояним за радянських часів, трьохповерховим матерком з моєї сторони, справа зрушила з місця і досягла свого логічного завершення.Питання : чому мат має таку надзвичайну енергетику,якщо не байка ,то в другу світову батальйони в атаку матом піднімали
     
  18. vasili

    vasili Well-Known Member

    Відповідь: Молодіжний сленг

    На мій погляд в маті
    закладено енергію яка є фантастичним засобом для розкриття скритого потенціалу, тому хто матюгається бестрише згинається.
     
  19. Meg

    Meg Well-Known Member

    Відповідь: Молодіжний сленг

    А мені подобаються прокльони в "Зачарованій Десні".То справді-пісня!)))
     
    • Подобається Подобається x 1
  20. vasili

    vasili Well-Known Member

    Відповідь: Молодіжний сленг

    Цікавий смак у вас де ви його здобули.
     
а де твій аватар? :)