Махно і Україна

Тема у розділі 'Персона', створена користувачем bayard, 11 січ 2011.

  1. duncan

    duncan батяр з личакова Команда форуму

    у поляків історично була держава -- річ посполита, за якою поляки потім довгі десятиріччя/сторіччя сумували та марили, в українців своєї держави не було; за австрії польське "лоббы" було надвпливове, а українського просто не існувало
    тому для поляків нормально було створити свою державу, а східні українці кілька років не знали, що робити зі своєю теоретично можливою державою

    "на чолі з гетьманом", якого визнавала хіба чверть населення -- інакше не було би повстання петлюри
    коли школота та вчителі телилися в києві, попиваючи кавусю та коньячок, отамани наводили порядок на своїх землях
     
  2. ostrov_Norman

    ostrov_Norman Well-Known Member

    А так то схыдняки винні в тому, що Україну зруйнували? А хіба не полк західняка Коновальця почав повстання проти Скоропадського? Нехай Скоропадського визнавало навіть 10% це не привід для руйнування. Якщо б Скоропадський мав хоча б ще півроку то він би створив боєздатну армію і вибів поляків зі Львова.
    Ніякого порядку отамани не наводили. Достатньо почитати, як вони розбігалися хто до більшовиків, хто до білих...Жодний не заслуговує на повагу.
     
  3. duncan

    duncan батяр з личакова Команда форуму

    ясно, шо східняки, не махно ж :rolleyes:
    а хіба не центральна рада профукала боєздатне українське військо?
    пардон, а скоропадський до влади за допомогою виборів хіба прийшов? :scratch_one-s_head:
    махно теж розбігався?
    якщо ми вже граємо у гру "от якби", то от якби махно не був так зациклений на комунізмі -- то й переміг би ;)
     
  4. ostrov_Norman

    ostrov_Norman Well-Known Member

    Я не прихыльник Центральної Ради, чи Директорії. Я прихільник Скоропадського і мені пофігу як він прийшов до влади. Скоропадський за 7 місяців відновив державні інститути, почав створювати армію, зумів поставити на керівні посади і Донцова і Міхновського і Вернадського...повірив Коновальцю і дав йому зброю для захисту України.
    А такі як Махно і Винниченко лише підбурювали народ та організовували терор проти влади. Їх місце на смітнику.
     
  5. duncan

    duncan батяр з личакова Команда форуму

    я прихильник УГА, як показала історія -- вони, їх нащадки та учні -- ще довго боролися за Україну, а скоропадські спакували валізи та до кінця життя у ситому буржуйленді, закусуючи рябчиком ананаси, розповідали, як вони палко люблять Україну
     
  6. ostrov_Norman

    ostrov_Norman Well-Known Member

    Нічого не маю проти УГА. вони бились за Україну і заслуговують на всіляку повагу.
    Завдяки Скоропадському в 1944 році Бандера та Мельник були звільнені з німецького концтабору.
    До речі...в 30-х роках Коновалець зустрічався з Скоропадським і на цій зустрічі визнав свою помилку щодо участі в повстанні Петлюри-Винниченка.
     
  7. duncan

    duncan батяр з личакова Команда форуму

    а петлюра бідкався, що боровся проти скоропадського, а сірко шкодував -- що проти виговського і так далі
    кожен робив так, як вважав за потрібне
    махно, наприклад, хотів (судячи з його дій) збудувати нове запорожжя, якби не його танці з комуняками -- взагалі був би прекрасний український герой :)

    оун-упа закидають співпрацю з гітлером -- а це був тільки тактичний союз, такий собі мезальянс
     
  8. ostrov_Norman

    ostrov_Norman Well-Known Member

    Оце ЯКБИ завжди все псувало... З більшовиками треба було битися як з найбільшим ворогом. Без компромісів.
    Що стосується ОУН_УПА, то їх співпраця з німцями завдала набагато меньше шкоди ніж співпраця Англії, Франції, Штатів, чи СССР з Гітлером. Але якщо у Европи був вибір, то ОУН такого вибору, нажаль, не мала.
     
  9. duncan

    duncan батяр з личакова Команда форуму

    якби, сталін не припинив українізацію, якби не розстріляв велику частину української інтелігенції, якби не було геноциду 30-х років, якби не було другої світової війни ....
    то комуністи не були би такими поганими, та й у мене до них було би менше відрази, а може б навпаки -- симпатизував

    пс. до речі, на самих початках вони не були такою звіриною, якою стали через кілька місяців
     
  10. ostrov_Norman

    ostrov_Norman Well-Known Member

    Зараз ти симпатизуэш анархістам;)
     
  11. spice

    spice Дуже важлива персона

    Ви забуваєте, шановний друже, що більшовики чи не єдині з тогочасних гравців погодились визнати незалежність національних частин імперії - України, Прибалтики, Фінляндії, Польщі. Звичайно, це був тактичний хід - адже більшовики мали на меті не просто відновлення Імперії в новому форматі, а взагалі світову революцію (і на цю мету просрали купу коштів колишньої імперії, але то інша тема). Але завдяки цьому тактичному ходу більшовики виключали себе із списку вірогідних ворогів отих самих національних незалежних новоутворень, запобігали їх об"єднанню з білими (які були категорично за "Єдину та неподільну імперію").А коли набрали сили - підтерлися своїми ж договорами :pardon:
     
  12. duncan

    duncan батяр з личакова Команда форуму

    і не тільки зара, я давно їм ... симпатизую :)
    пс. уточнення: анархістам, але не комуністам!
     
  13. ostrov_Norman

    ostrov_Norman Well-Known Member

    Я не забуваю, шановна подруго, але все, що пропонували быльшовики було брехнею: мир - народам, землю - селянам...Наприклад, відразу після проголошення незалежності Фінляндії більшовики вторглись в цю країну і намагались встановити свою божевільну владу. Вторгались вони і в Прибалтику...В цій дискусії я проводжу тільки одну думку: для того, щоб зберегти незалежність треба мати розвинуту національну солідарність.
     
  14. ostrov_Norman

    ostrov_Norman Well-Known Member

    Сумно...:))
     
  15. duncan

    duncan батяр з личакова Команда форуму

    незалежність від кого? :)
    дарма сумуєте! ;)
     
  16. ostrov_Norman

    ostrov_Norman Well-Known Member

    І тобі не хворати;)
     
  17. spice

    spice Дуже важлива персона

    Погоджуюсь :)
     
  18. bayard

    bayard Дуже важлива персона

    дуже цікаво....а де про це можна почитати?
     
а де твій аватар? :)