Малоросійський мазохізм

Тема у розділі 'Історія', створена користувачем MARTINI, 28 чер 2010.

  1. VasMT

    VasMT Дуже важлива персона

    Порівняно з Вашою меншістю - більшість.
     
    • Подобається Подобається x 2
  2. Dolibo

    Dolibo Active Member

    Круто написано. І сприймається неоднозначно. І хоча мене дещо коробить оцей наголос в розподілі на аристократа та мужика - чорт забирай, так воно і є! Тільки мені не дуже віриться у прогресивність своєї "рідної" шляхти. Як тоді, у XVII столітті, так, тим більше, зараз. Одне описання прийому короля у Вишневецького чого варте! Вам воно нічого не нагадало з нашої сучасної історії? Дуже велика прірва завжди була між шляхтичем та мужиком у рівні життя, ось той завжди і мстився люто першому при слушній нагоді. І зараз сталося б таке-саме (тупа люта різанина), якби десь спалахнуло. Нам важко встановити якою була минула аристократія, але ми можемо спостерігати за теперішніми тими, хто себе вважає елітою, від яких годі чекати якогось прогресивного державотворення - то чому ті, минулі, могли б бути кращими?

    ---------- Додано в 21:30 ---------- Попередній допис був написаний в 21:18 ----------

    Звісно, кожен має право на особисту думку, але як на мене - маячня...
     
    • Подобається Подобається x 7
  3. Saszko

    Saszko Well-Known Member

    Ага, Малоросія, відділена Галичина, разниє страни, разниє мєнталітєти, туфтєнь нєопісуємая, лєтаєм в облаках... только досєль чістаго малоросійскаго йизика, нєіспорчіннаго чужакамі-галічанамі, нє освоілі - інтєлєкт...
     
    • Подобається Подобається x 1
  4. Чернобылец

    Чернобылец Well-Known Member

    Не Малороссия, а Малая Россия, что касается менталитета, то у всех маргиналов он одинаковый, хоть и разнонаправленный...У нормальных людей тоже вне зависимости от языка, нацилнальности, расы, цвета кожи...Извините что вам это напоминать приходиться.

    А так..Обычное двумерное восприятие мира..Если не русские враги и украинцы несчастные, если не РОссия, то шляхта и мужики. Один фиг кто-то мешает передовым устремлениям.......Только кому ?
    Все алмазы как правило не живут на земле своих предков. Такова правда жизни.
     
    • Подобається Подобається x 3
  5. Alter

    Alter Well-Known Member

    +100000
    стаття дуже цікава свіжим поглядом, Юзьо завше мав це :)
    але здається мені що називати тодішню шляхту цвітом нації - то занадто
    цвіт нації - ті, хто несе прогрес, завдяки кому ми рухаємось вперед
    а той "цвіт нації", як і нинішня "еліта" - якраз навпаки, надзвичайно ефективне гальмо...вони б узялися за створення української держави лише задля збереження та примноження своїх статків. Хоча...з іншого боку нинішні і на те не були б здатні, в разі чого розбіжаться як щурі або кинуться сраку лизати новому господарю
     
  6. Saszko

    Saszko Well-Known Member

    Та чого з'їжати?:) Ви запостили отой синій текст, отже погоджуєтесь з його автором, поділяєте його погляди, чи не так? А маргінал чи не маргінал... при чому тут маргінали взагалі? Автор написав єрунду про Галичину як шось осібне від решти України, протиставляє її, а Ви погоджуєтесь...
     
  7. Чернобылец

    Чернобылец Well-Known Member

    Тут просто. Я не то чтобы поделяю или не поделяю. Это написано еще до закона о Голодоморе, до основных действий Ющенко по церкви...да и по остальным вопросам. Автор угадал тенденцию. Достойно уважения ? По моему да... Он там еще написал.
    Украинская национальная идея требует мифа. Нынешние украинизаторы по крайней мере усвоили главные принципы нациестроения - историческая память, миф, традиция, страдания, кровь. Страданий и крови при такой сумбурной истории сколько угодно, а где мало, можно и подкрасить, а вот с исторической памятью проблема. Ее либо нет, либо она есть, но у всех разная. Ведь Ющенко со товарищи поставил телегу впереди лошади. Если классические нации сначала прошли через все, выжили, а затем бережно собрали и мифологизировали свою историческую память, то наши сначала придумали миф, а затем стали подтаскивать под него всякого рода исторический материал. В результате в один ряд героев поставили людей абсолютно разных и исторически несопоставимых. А где зияла дыра, придумали своих.

    То что приведено Мартини, я сказал, есть рациональное зерно, что не только москалей во всем винят. С другой стороны, а где народ ? Это шляхта и мужики и есть весь народ ? Ради кого они в разные стороны двигались ? Ради народа резали ?
     
    • Подобається Подобається x 2
  8. DIDIO

    DIDIO Well-Known Member

    Знаєте, в чому різниця між Ромком та вами з вашими кагебістами, злочини яких ви виправдовуєте?

    Ромко говорить не про Галичину. Він і йому подібні говорять скоріше про "Київську Русь", як джерело. А ви говорите про Московщину, як пуп землі, звідти й ведете "відлік часу". Хоча насправді, витікши зі спільного джерела - Русі - Московщина стала на віка гнилим болотом. І залишається ним.

    Далі: ви приписуєте собі заслуги звільнення Європи від чуми, хоча Москва була таким самим "наривом", "гнійником", з якого й почалася європейська чума - гітлерівська Германія. Немає значення, що нарив лопнув, і лихоманка вилікувала ту чуму. Головне - звідки все почалося!

    А знаєте, що спільного між вами і Ромком?

    І він, і такі як він, і ви вважаєте ізоляцію, вірніше самоізоляцію головною умовою прогресу і шляхом в майбутнє. Тільки ви хочете імперської самоізоляції в межах Росії, а він хоче націоналістичної самоізоляції в межах України.

    Чому ви обидва цього хочете? Бо гординя (не гордість!) не дає вам визнати: Росія і Україна пішли хибним шляхом спочатку лєнінізму-сталінізму, потім (вірніше, паралельно) націоналізму і шовінізму. Можна назвати й узагальнюючу назву того "шляху" - тоталітаризм. Як теперішня Росія, так і новітня Україна впали саме в тоталітаризм, з "національними" та корупційними "особливостями". Тобто, в Росії - тоталітарний шовінізм, в Україні - націонал-тоталітаризм. І те, і інше мутувало в "наступний етап" - наднаціональну та наддержавну корупцію, в обох країнах...

    Елементарний індикатором важких наслідків цього є економіка та мораль обох країн у порівнянні з сусідніми країнами. Стан економіки і моралі - просто жахливий. І не порівнюйте мені Росію з тою ж таки Росією зразка 1913 року. Порівняйте з сусідами. Про Україну я помовчу взагалі...
     
  9. Чернобылец

    Чернобылец Well-Known Member

    Вы знаете сейчас что сделали. Элементарно придумали за меня мою позицию. Если можно подтвердите ее моими цитатами.

    Кстати ващи личные семейные обиды не дают вам прав приписывать меня к кому либо на ваше личное усмотрение. Это батенька называется клеветой. Но у любого националиста (польского в том числе) чувство порядочности всегда нарушено

    А то что вы по очереди хороните Украину и Россию, и ждете и там и там Армагедона то я смогу цитаты привести. Уже достаточно ваших предстказаний по поводу всеобщего протеста 11 и 17 мая. ПОэтому хватит выдумывать.

    Что касается Украины и России. Вам еще скажу. Я в 1991 голосовал за независимость Украины. ПРичины тут объяснял. И Украина и Россия и ПОльша будут жить нормально как и положено. В нормальных отношениях. И люди тоже будут в нормальных отношениях. И украинцы и русские и поляки. Как собственно и сейчас. Ну кроме обиженных как вы.

    Обиженные только отомрут и все.... Так что успокойтесь, попейте чайку и подумайте о смысле жизни на природе.
     
    Останнє редагування: 1 лип 2010
    • Подобається Подобається x 4
  10. Pedro

    Pedro Дуже важлива персона

    Чорнобилець, по-перше, я радий що ви ще не в каталажці з іншими "рускімі" в США (хоч сьогодні чув, що тих 11 то є вершина айсберга)...
    В мене завжди, коли я читаю ваші опуси, якесь дивне враження. Що робилось і робиться в Росії - це ідеал. Всі безгрішні, суспільна гармонія, диктатори починаючи з Чинґіз-хана просто-таки уособлення ангелів. Не сплять а думають про власний народ.
    Україна (її правда нема і не було) - цілковита протилежність. Це уособлення зла, просто пекло на землі.
    Чому так? І ще... цікаво було б знати, де ви ставите вашу нову батьківщину - США?
     
    • Подобається Подобається x 4
  11. Boris_Kiev

    Boris_Kiev Дуже важлива персона

    Pedro, то мабуть задачка для д-ра Тітієвського. Типу пацієнт жив у совку і дякував Богові, що він не єврей, а тут раптом потрапив до Ізраїлю на ПМЖ. Уявляєте, яка ломка?
     
    • Подобається Подобається x 3
  12. terrible

    terrible Well-Known Member

    ну як діти малі... а та війна не була громадяснькою війною Речі Посполитої? чи українці були громадянами Марсу? :)))
     
    • Подобається Подобається x 3
  13. Полковник

    Полковник миється в бані

     
    • Подобається Подобається x 4
  14. terrible

    terrible Well-Known Member

    моя Вам порада-закусюйте частіше, хоч закуска і градус краде.
     
  15. Полковник

    Полковник миється в бані

    Хм.
    Да, Вы, хам, сударь.
    Я к Вам с добрыми словами...
    Ладно, проехали.
    Свободен, призывник.
     
    • Подобається Подобається x 5
  16. Полковник

    Полковник миється в бані

    А шпингалетами не торгуете?
     
    • Подобається Подобається x 2
  17. terrible

    terrible Well-Known Member

    правда? ну Ви ще камнями закидайте...
     
  18. серега-очкарик

    серега-очкарик миється в бані

    А какое вообще это имеет отношение к обсуждаемой теме?
    Ну,с Германии,допустим,и началось.Как вам не обидно,но Карл Маркс со своим "Коммунистическим манифестом" к России никакого отношения не имел
     
    • Подобається Подобається x 3
  19. VasMT

    VasMT Дуже важлива персона

    Гы-ы-ы... А Герцена кто разбудил :)))?
     
    • Подобається Подобається x 1
  20. Romko

    Romko Дуже важлива персона

    А де тота зараза корні пустила?:sorry:
    в Німеччині то в дупі мают....:nea:
     
    • Подобається Подобається x 1
а де твій аватар? :)