Майбутнє Росії, макроекономічні та геополітичні прогнози

Тема у розділі 'UA-RU', створена користувачем bedazzled, 6 бер 2014.

  1. bedazzled

    bedazzled Well-Known Member

    [​IMG][​IMG]
    Прогноз по виробництву нафти на 2014й буз знижений на 1% - як помітно з графіка починається спад в порівнянні з груднем 2013го.

    ---------- Додано в 16:17 ---------- Попередній допис був написаний в 16:14 ----------

    А союзника Росії Казахстана також зменшені прогнози по виробництву нафти в листопаді 2013го буде виробництво менше майже на 7%:

    [​IMG][​IMG]
     
    • Подобається Подобається x 1
  2. bedazzled

    bedazzled Well-Known Member

    S&P: рынки зачастую преувеличивают ситуацию


    25.04.2014 17:16

    S&P понизило суверенный рейтинг РФ до "BBB-" с "BBB". Одним из факторов для принятия решений по суверенному рейтингу является гибкость валютной системы. Какие еще есть экономические предпосылки для этого, рассказал старший директор S&P Кристиан Эстерс.

    [​IMG]
    Г-н Эстерс, поясните, почему вы понижаете рейтинги России? Какие у этого есть объективные экономические предпосылки?

    Да, мы понизили суверенный рейтинг РФ до "BBB-" с "BBB". Это в основном отражает опасения относительно ухудшения условий для привлечения финансирования на внешних рынках для России. В I квартале был зафиксирован значительный отток капитала в размере свыше 50 млрд долларов. И это в контексте того, что ежегодный отток капитала в последние несколько лет составлял в среднем 55-57 млрд долларов.

    Мы полагаем, что такая ситуация связана в основном с геополитической напряженностью. Нас беспокоит, что на этом фоне может произойти ухудшение финансового положения страны: в частности, мы ожидаем ослабления показателей баланса текущего счета, то есть соотношения экспорта и импорта. Также на фоне геополитической напряженности мы ожидаем замедления инвестиционных притоков в Россию, что оказывает давление на прогнозы по росту экономики.

    Мы видим риск того, что темпы экономического роста могут опуститься ниже 1% в этом году. В 2013 году до обострения геополитической обстановки темпы роста экономики замедлялись и составляли 1,3%, что стало самым низким показателем с 1999 года, за исключением спада в 2009 году. Такая ситуация спровоцировала нас к понижению рейтинга России до "BBB-".

    Часто говорят, что вы действуете под давлением political agenda и занижаете рейтинги стран, неугодных США. Как вы это прокомментируете?

    У нас нет никаких политических целей, и наша работа состоит в том, чтобы информировать инвесторов о нашей точке зрения относительно кредитного риска. У нас есть рейтинговые критерии, по которым мы ориентируемся: они одинаковы для всех эмитентов и абсолютно прозрачны, они опубликованы, с ними можно ознакомиться.

    Возможно, вы знаете, что мы являемся единственным рейтинговым агентством, которое понизило суверенный рейтинг США в 2011 году, и США подали иск на нас в этой связи. Так что очевидно, что у нас нет никаких политических целей.

    Есть мнение, что своими прогнозами вы обваливаете национальные экономики, действуя на опережение и провоцируя панику среди инвесторов. Как прокомментируете это?

    Наши рейтинговые решения основываются на фундаментальных показателях и наших прогнозах по этим показателям. В этой связи очевидно, что мнение, которые вы озвучили, является совершенно ошибочным. Рейтинги являются более стабильными, чем настроения рынков: рынки зачастую склонны преувеличивать.

    Мы видели примеры этого в отношении Греции несколько лет назад, и даже в отношении России, судя по динамике торгов российскими долговыми ценными бумагами, которая является гораздо более волатильной, чем изменения нашего рейтинга. Так что я не думаю, что рейтинги действуют дестабилизирующим образом на рынки и экономику - наоборот, они стабилизируют рынки.

    При этом надо понимать, что для инвесторов и инвестиционных решений это только доля информации. Для инвесторов есть и другие показатели, рейтинг - это только один компонент. Так что я не считаю, что дестабилизация на рынках - это последствие рейтинговых решений.

    Комментируя решение S&P, эксперты говорят, что одна из причин - политика российского Центробанка. Регулятор сделал выбор в пользу поддержки рубля, из-за этого снизились возможности для внешних заимствований. Насколько обоснованным и правильным был такой выбор?

    Одним из факторов для принятия решений по суверенному рейтингу является гибкость валютной системы. Мы считаем, что она повышается при плавающем курсе валюты. Мы по-прежнему считаем, что ЦБ РФ перейдет к плавающему валютному курсу к 2015 году.

    Однако, действительно, увеличение валютных интервенций со стороны регулятора в текущем году вызывает опасения относительно процесса увеличения гибкости валютного курса. Таким образом, “негативный” прогноз по рейтингу отражает опасения относительно того, что переход к плавающему курсу валюты может застопориться в случае продолжения волатильности на финансовых рынках.

    Министр экономического развития России Алексей Улюкаев заявил, что не ждет серьезной реакции на рынках, поскольку весь негатив уже был заложен и давно отыгран. Вы согласны? Насколько сильной и долгосрочной может быть реакция инвесторов?

    Мы присвоили "негативный" прогноз по рейтингу РФ еще в марте, и такой прогноз предполагает риск понижения рейтинга. Рейтинг является одним из показателей для инвесторов, но они ориентируются еще и на множество других факторов. На этом фоне не обязательно, что рынок немедленно отреагирует на рейтинговое действие. Рейтинги отражают наши среднесрочные прогнозы относительно перспектив кредитоспособности страны и правительства, а инвесторы вольны составлять свое собственное мнение.

    Многие говорят о политической мотивированности американской "Большой тройки". Насколько действия рейтинговых агентств сейчас похожи на скрытые санкции?



    Мы не преследуем никаких политических целей. Мы являемся независимой организацией. Наша задача состоит в информировании инвесторов о нашей точке зрения относительно кредитных рисков суверенных государств, банков или представителей корпоративного сектора. Мы принимаем рейтинговые решения, исходя из опубликованных рейтинговых критериев. Нет никакой взаимосвязи между нашими рейтинговыми решениями и тем, что люди могут считать скрытыми санкциями.

    Как снижение странового рейтинга повлияет на рейтинги российских компаний, в первую очередь банков?

    В настоящее время мы рассматриваем, какие банки и другие представители корпоративного сектора могут быть затронуты понижением суверенного рейтинга РФ. В течение следующих нескольких дней мы сообщим, какие компании будут затронуты и какой у них будет рейтинг.

    http://www.vestifinance.ru/articles/42206
     
    • Подобається Подобається x 2
  3. bedazzled

    bedazzled Well-Known Member

    26.04.2014 13:20
    Ціна Україні: за тиждень 2 російські фондові індекси обвалилися на 5,6% і 6,7%




    [​IMG] Російський ринок акцій завершив тиждень зниженням індексів на новинах про зниження агентством S & P рейтингу Росії з “негативним” прогнозом і статистиці Emerging Portfolio фонд досліджень ( EPFR ) про відтік капіталу з Росії. Так, учора індекс ММВБ впав на 1,6% і склав 1280,12 пункту, індекс РТС зменшився на 2,3% і склав 1119,37 пункту. За тиждень індекс ММВБ втратив 5,6%, індекс РТС впав на 6,7%.
    На 1,8% подешевшали акції ВТБ, котирування “Газпрому” впали на 1 % , “Газпром нафти” – на 2,4%, “Лукойлу “ – на 1% , “Полюс Золото” – на 0,8%, “ Роснефти “- на 1% , “ Ростелекома “- на 1,7% , Ощадбанку Росії – на 4,5 % , “ Татнафти “- на 1,3 ,” ФСК ЄЕС “- на 4,4 , “Сургутнафтогазу “ – на 1,2%.
    Міжнародне рейтингове агентство Standard & Poor автора знизило довгостроковий рейтинг Росії за зобов’язаннями в іноземній валюті з «ВВВ» до «ВВВ-», прогноз рейтингів – “негативний”. За даними EPFR, відтік капіталу з фондів, орієнтованих на акції РФ, з 17 по 23 квітня 2014 продовжився і склав $67 млн ​​проти $161 млн відтоку тижнем раніше.
    Президент Франції Франсуа Олланд не виключає прийняття незабаром додаткових санкцій проти Росії, повідомляє агентство Bloomberg.
    Раніше канцлер Німеччини Ангела Меркель заявила, що ЄС має намір розглянути новий пакет санкцій відносно Росії, бо Москва не виконує женевські домовленості по Україні .
    Відтік капіталу з фондів, що вкладають кошти в російський фондовий ринок, склав з 17 по 23 квітня $ 67 млн ​​проти відтоку в розмірі $ 161 млн тижнем раніше, відзначає Emerging Portfolio Fund Research (EPFR).
    Нагадаємо, Росія повідомила про початок масштабних військових навчань на кордоні з Україною у відповідь на відновлення антитерористичної операції в місті Слов’янську Донецької області, в ході якої були людські жертви. У свою чергу президент США Барак Обама заявив, що США готові посилити санкції проти Росії.
    Станом на відкриття російського ринку вартість нафти марки Brent впала на 0,9% і склала $109,35 за барель, ціна ф’ючерсу на WTI виросла на 1,2% і склала $100,75 за барель.


    http://news.finance.ua/ua/~/1/0/all/2014/04/26/324659

    ---------- Додано в 21:10 ---------- Попередній допис був написаний в 21:05 ----------

    26.04.2014 18:30
    Вчорашнє підвищення ключової ставки завдасть відчутного удару економічному зростанню Росії - Мінекономрозвитку РФ



    [​IMG] Підвищення ключової ставки ЦБ з 7% до 7,5% не вирішить задачу зниження рівня інфляції, а завдасть відчутного удару економічному зростанню. Про це заявив заступник голови Мінекономрозвитку РФ Андрій Клепач.
    “Підвищення ставки не стільки знизить інфляцію, скільки ще більше загальмує зростання і підвищить ймовірність вже не стагнації, а рецесії”, – заявив Клепач.
    Банк Росії 25 квітня підвищив ключову ставку до 7,5% річних у зв’язку із збільшеними інфляційними ризиками. Ймовірність перевищення інфляцією цільового рівня в 5% за підсумками року значно збільшилася, зазначає ЦБ.
    “Це обумовлено більш сильним, ніж очікувалося, впливом курсової динаміки на споживчі ціни, зростанням інфляційних очікувань, а також несприятливою кон’юнктурою ринків окремих товарів Банк Росії не має наміру знижувати ключову ставку в найближчі місяці”, – йдеться в повідомленні.
    За оцінкою Банку Росії, прийняте рішення дозволить уповільнити інфляцію до рівня не вище 6,0% до кінця 2014 р. У березні-квітні 2014 річний темп приросту споживчих цін збільшився. На 21 квітня 2014 за розрахунками він склав 7,2%. Тижнева інфляція стійко тримається на рівні 0,2%. Прискорення зростання споживчих цін було обумовлене головним чином впливом курсової динаміки, яке виявилося більш значним, ніж очікувалося раніше.
    “Девальвація і так перейде в ціни. ЦБ розраховує, що подальшого зниження курсу рубля не буде Думаю, що він ще знизиться, але заради його зміцнення ЦБ і “тисне “економіку” , – заявив він.
    “Посилання на необхідність затиснути кредитування в стагнуючою економіці – це know how нашого ЦБ “, – зауважив Клепач.


    http://news.finance.ua/ua/~/1/0/all/2014/04/26/324661

    ---------- Додано в 21:13 ---------- Попередній допис був написаний в 21:10 ----------

    26.04.2014 21:00
    Мігранти можуть витіснити росіян впродовж кількох десятків років - російський політолог



    [​IMG] Мігранти, які отримують російське громадянство, з культурної точки зору не є росіянами. І невідомо, наскільки вони насправді володіють російською мовою, але вони витіснять росіян. Про це в ефірі Еспресо.ТВ заявив російський політолог Станіслав Бєлковський.
    „Це ситуація пізньої Римської імперії, коли варвари пізніше стали витісняти римлян і сприяли її розпаду, – зазначив експерт. – Я не знаю, чи проіснує Росія стільки років, до 2050 року. Я думаю, це (витіснення) буде набагато швидше – протягом 10-15 років”.


    http://news.finance.ua/ua/~/1/0/all/2014/04/26/324541
     
    • Подобається Подобається x 1
  4. KLIBERN

    KLIBERN Status Quo

    Пиджак рвется по шву...


     
    • Подобається Подобається x 1
  5. Антон РАКИТИН

    Антон РАКИТИН Well-Known Member

    У правящей чекистско-воровской клики РСФСР с её бесноватым имперским шовинизмом, нет и не может быть никакой моральной Идеи, способной объединить на положительной основе немыслимо пёстрое население страны, состоящее из 115 этнических групп и народностей, в числе которых 17 миллионов миллионов мусульман.

    Максимум через 10 лет дурная нефте-газовая халява, сырьевая долларовая "манна" в любом случае закончится :

    как только кремлёвско-чекистская клика утратит возможности закачивать многомиллиардные халявные финансовые потоки в северо-кавказские республики, в Татарстан, в Башкортостан, там немедленно возобновится мощное национально-религиозное сепаратистское движение, на Кавказе снова начнётся война всех против всех.

    Уже сейчас почти весь Ставропольский край, а также важнейшие сектора экономики и торговли Краснодарского края фактически попали под жёсткий контроль северо-кавказских этнических групп, идёт массовое заселение-захват важнейших городов и районов Ставропольского края, Кубани и Ростовской области дагестанцами, чеченцами, азербайджанцами, ногайцами, даргинцами, кабардинцами .

    Славянское население этих регионов , особенно люди активного трудового возраста, в массовом порядке уезжает, а точнее сказать, сбегает кто в Петербург, кто на Урал, кто в Нижний Новгород.

    Если за ближайшие 10-15 лет Украина, встав на путь демократических реформ и построения европейского правового государства, добьётся на этом направлении примерно такого экономического развития, как нынешняя Польша, то к 2025 году в демократическую Украину польётся огромный многомиллионный поток украинских репатриантов из раздираемой межнационально-религиозными конфликтами России : сейчас в составе населения России около 7-8 миллионов граждан, которые по своему этническому происхождению являются украинцами.

    Причём из шовинистическо-сырьевой РСФСР-Азиопы, окончательно впавшей в бесноватое имперское мракобесие, в динамично развивающуюся, европейскую, свободную страну Украину начнут в массовом порядке репатриироваться не только украинцы, имеющие "недавнее" украинское происхождение, но и сотни тысяч славянских жителей Кубани, Ставрополья, Ростовской, Воронежской областей, являющихся по своим корням правнуками украинских переселенцев конца 19-ого начала 20-ого века.


    Эти потоки украинских репатриантов вполне могут дополниться потоками молодых, образованных этнических русских, молодых квалифицированных специалистов, приверженных демократическо-европейским ценностям, которые начнут в массовом порядке эмигрировать из деградирующей чекистско-тоталитарной РСФСР-Азиопы в демократическую Украину, чтобы жить и работать в свободной стране, очень близкой им по культуре, по религии, по менталитету: эти потоки русских квалифицированных молодых специалистов будут обустраиваться в Киеве, в Харькове, в Одессе, в Днепропетровске, в Запорожье.
     
    Останнє редагування: 27 кві 2014
    • Подобається Подобається x 3
  6. bedazzled

    bedazzled Well-Known Member

    Рашка почне розвалюватися, а що з атомною зброєю робити? Атомна зброя може попасти до екстремістів погірше за Путіна.
     
  7. Антон РАКИТИН

    Антон РАКИТИН Well-Known Member

    С учётом перспективы неизбежного развала Азиопы-РСФСР её ядерное оружие рано или поздно перейдёт под контроль миротворческих войск ООН или под контроль Китая...

    Что касается всех этих ымперцово-совковых экстремистов, то их Главная супер-"патриотическая" мечта заключается в том, чтобы дорваться до очень больших денег, до очень дорогих автомашин западного производства и до очень дорогих женщин "отечественного происхождения", а вовсе не в том, чтобы превратить себя и всю планету в радиоактивный пепел.

    Это ведь люди вообще без морали: человеческие отбросы убогого дремучего совка...
     
    • Подобається Подобається x 4
  8. bedazzled

    bedazzled Well-Known Member

    В кого є інформація на те які прогнози по виробництву газу в Росії? Ніби буде зростання на 2,5% в рік, це при продовженні експорту в Європу та при тому якщо Європа буде нарощувати споживання газу, а Європа як відомо активно переходить на відновлювальні джерела енергії та можливо буде закуповувати газ в США.
     
  9. bedazzled

    bedazzled Well-Known Member

    Siemens "сдулась", сдав рынок РФ в угоду США и ЕС


    28.04.2014 10:28





    Немецкий концерн Siemens намерен строго придерживаться введенных против России санкций, заявил глава концерна Джо Кэзер, сообщает газета Frankfurter Allgemaine Zeitung.

    [​IMG]Siemens "сдулась", сдав рынок РФ в угоду США и ЕС

    При этом Кэзер отказался оценить убытки корпорации в этом случае. Ранее, во время визита в Москву и встречи с президентом Владимиром Путиным, Кэзер говорил, что корпорация не намерена поддаваться краткосрочному политическому давлению.

    Таким образом, Siemens станет первой крупной немецкой компаний, имеющей большие проекты в России, которая подчинилась давлению властей США и ЕС.

    Siemens производит широкую линейку промышленных товаров, начиная от газовых турбин для скоростных поездов до программного обеспечения. Это вторая по рыночной стоимости компания в Германии.



    В России Siemens имеет контракты с РЖД, поставляя поезда, а также с энергетическими компаниями, поставляя электрооборудование, газовые турбины и компрессоры.

    http://www.vestifinance.ru/articles/42236
     
  10. bedazzled

    bedazzled Well-Known Member

    МВФ: Економіка Росії увійшла в рецесію

    [​IMG]

    Міжнародний валютний Фонд вважає, що економіка Росії увійшла в рецесію через масовану втечу капіталу з країни у зв'язку з кризою в Україні
    Про це сьогодні заявив глава місії МВФ в Росії Антоніо Спілімберго на прес -конференції в Москві, інформує Радіо Свобода.
    «Якщо ми дотримуємося визначення рецесії як негативного зростання протягом двох кварталів поспіль, то зараз Росія з цієї точки зору відчуває рецесію», - сказав Сілімберго.
    Він повідомив, що Міжнародний валютний фонд знизив прогноз щодо зростання ВВП Росії в 2014 році з 1,3 відсотка до 0,2. За словами представника МВФ, цього року очікується відхід з країни фінансових коштів у розмірі 100 мільярдів доларів.
    Спілімберго зазначив, що міжнародні санкції введені проти Росії у зв'язку з її діями відносно України і анексією Криму вже почали негативно позначатися на російській економіці.


    http://espreso.tv/news/2014/04/30/mvf_ekonomika_rosiyi_uviyshla_v_recesiyu
     
    • Подобається Подобається x 1
  11. bedazzled

    bedazzled Well-Known Member

    МВФ: экономика России вошла в рецессию

    30.04.2014 13:17

    Международный валютный фонд (МВФ) полагает, что экономика России вошла в рецессию, заявил глава миссии МВФ в России Антонио Спилимберго.

    [​IMG]
    МВФ: экономика России вошла в рецессию

    Если придерживаться определения рецессии как экономического спада в течение двух кварталов подряд, то с этой точки зрения Россия находится в рецессии, отметил Спилимберго, но не уточнил, какие кварталы имеет в виду. МВФ может полагать, что во II квартале экономика России также затормозила рост.

    По оценке Минэкономразвития, в I квартале ВВП России с исключением сезонного фактора сократился на 0,5% к показателю в IV квартале 2013 г. после роста в IV квартале 2013 г. на 0,6% к показателю в III квартале 2013 г. Минфин согласен с МВФ и считает, что экономика России во II квартале может вступить в рецессию.

    МВФ понизил прогноз роста ВВП России в 2014 г. с 1,3% до 0,2%. Прогноз по росту ВВП в 2015 г. понижен до 1%.

    Фонд ожидает, что инфляция в Росси в 2014 г. превысит 6%. "Повышение ЦБ процентных ставок обязательно будет сдерживать инфляционное давление. Но, возможно, этого будет недостаточно", - заявил Спилимберго. Минэкономразвития в начале апреля повысило прогноз по инфляции на 2014 г. с 4,8% до 6%.

    "По нашим прогнозам, профицит бюджета на федеральном уровне в нынешнем году составит 0,3% по сравнению с дефицитом в размере 0,5%, который имел место в прошлом году", - отметил Спилимберго. По данным Минфина, федеральный бюджет в январе-марте исполнен с профицитом в размере 110,066 млрд руб. (0,73% ВВП).

    Что касается оттока капитала из России в 2014 г., то он может составить $100 млрд. "Однако вокруг этой цифры существует значительная степень неопределенности", - полагает МВФ. По оценке Минэкономразвития, отток капитала из России в 2014 г. составит $100 млрд. Минфин полагает, что отток составит $70-80 млрд. По данным ЦБ, отток капитала в I квартале достиг $50,6 млрд, что в 1,8 раза больше, чем в I квартале 2013 г. ($27,5 млрд).

    В 2013 г. отток капитала из России составил $59,7 млрд, в 2012 г. - $53,9 млрд.

    http://www.vestifinance.ru/articles/42342

    ---------- Додано в 19:35 ---------- Попередній допис був написаний в 19:16 ----------

    Visa и MasterCard отключили три российских банка(відео)

    22:20 29.04.2014


    Совет Федерации одобрил закон о создании Национальной системы платежных карт. Ее учреждением займется Банк России. Вопрос создания собственной платежной системы особенно остро встал после того, как MasterCard и Visa поспешили выполнить санкции США и приостановили обслуживание карт банка Россия. А затем Собинбанка, «СМП банка» и Инвесткапиталбанка.

    http://www.vestifinance.ru/videos/15825

    ---------- Додано в 19:49 ---------- Попередній допис був написаний в 19:35 ----------

    Доходи уряду РФ від нафти в будь якому випадку впадуть, чи запровадять податкові послаблення чи залишать все так як є.


    Стимул для освоения(відео)

    22:30 29.04.2014

    Российским нефтяникам могут изменить способ расчета налогов. Это поможет нефтяникам нарастить объемы добычи. Сейчас компании отрасли платят два основных налога: НДПИ и экспортную пошлину. Ситуацию может исправить переход на налог на добавленный доход, который привязан к прибыли компаний, а не к выручке.

    http://www.vestifinance.ru/videos/15826
     
    • Подобається Подобається x 2
  12. bedazzled

    bedazzled Well-Known Member

  13. bedazzled

    bedazzled Well-Known Member

    Ось такий вигляд має графік виробництва нафти в Росії. Потім трохи виробництво підвищиться, проте до рівня листопаду-грудня-2013 не дійде.
    [​IMG]
     
  14. bedazzled

    bedazzled Well-Known Member

  15. bedazzled

    bedazzled Well-Known Member

    01.05.2014 17:00
    Невдале вкладення: німецький Daimler отримав у першому кварталі від участі в КАМАЗі 3 млн євро збитку




    [​IMG] Німецький автомобільний концерн Daimler AG за 3 місяці 2014 року отримав від участі в російському автовиробнику КАМАЗ 3 млн євро збитку, йдеться у звіті Daimler. У першому кварталі 2013 року від участі в КАМАЗі Daimler отримав 5 млн євро прибутку.
    Daimler – один з акціонерів КАМАЗа з часткою участі 15% (володіє 11% акцій і управляє 4% акцій, що належать Європейському банку реконструкції та розвитку, ЄБРР). За звітом компанії, 15-відсоткова частка КАМАЗа коштує 142 млн євро, тобто її вартість знизилася відносно минулого року на 8,4%.
    ВАТ “КАМАЗ” – найбільший російський виробник вантажних автомобілів. Найбільшим акціонерів КАМАЗа є ГК “Ростех” (контролює 49,9% акцій), серед інших акціонерів – зареєстроване на Кіпрі Avtoinvest limited (20,81:wacko:, і кіпрське Decodelement Services Limited (2,73:wacko:.
    Обидва офшори представляють інтереси колишньої “Трійки діалог”. Також серед акціонерів німецький автоконцерн Daimler (11:wacko:, американська KAMAZ International Management (4,25:wacko:, ЄБРР (4:wacko: і ТОВ “Фінансово-лізингова компанія “КАМАЗ” (3,72:wacko:.


    http://news.finance.ua/ua/~/1/0/all/2014/05/01/324948

    ---------- Додано в 18:57 ---------- Попередній допис був написаний в 18:44 ----------

    В Росії нові нафтові родовища залишаються лише малорентабельні:

    01.05.2014 15:00

    Fitch: реформа податків могла вберегти Росію від падіння видобутку нафти


    [​IMG] Пропоноване урядом РФ реформування системи оподаткування російської нафтової галузі, в результаті якого розрахований на основі прибутку податок на доданий дохід (НДД) замінив би поточні податки, прив’язані до виручки, могло б допомогти уникнути зниження рівня видобутку нафти в Росії в найближчі кілька років. Про це йдеться в доповіді рейтингового агентства Fitch Ratings, опублікованому сьогодні.
    “Видобуток нафти в Росії збільшився на 1% в 2013р., але за чинного податкового режиму ми очікуємо стабілізації видобутку в 2014 – 2015рр. Та можливого початку її зниження в 2016 – 2017рр.”, – йдеться в доповіді.
    Два основні податки, які сплачують російські нафтогазові компанії, – це податок на видобуток корисних копалин (ПВКК), що сплачується на обсяги фізично видобутої нафти, і експортне мито, яким обкладається експорт. У IV кварталі 2013р. середня ціна на російської нафти марки Urals становила $109 за бар., а ПВКК і експортне мито дорівнювали відповідно $54 за бар. і $23 за бар., що в сумі становило 71% від ціни на нафту.
    Основним недоліком системи оподаткування, заснованої на виручці, є те, що в ній в цілому не враховуються витрати на видобуток, відзначають в Fitch. Інші країни, включаючи Норвегію і Бразилію, оподатковують саме фінансовий результат, допомагаючи нафтовим компаніям забезпечувати більш високий рівень видобутку.
    Російські компанії також стикаються зі складнощами під час видобутку на нетрадиційних нафтових родовищах, наприклад в’язкій або важковидобуваній нафти. Оскільки витрати на видобуток такої нафти значно вищі, ніж у випадку традиційної нафти, видобуток на таких родовищах залишається значною мірою економічно невигідним за чинного режиму оподаткування, навіть з урахуванням наявних пільг з ПВКК. На думку експертів Fitch, перехід на НДД міг би стати значним стимулом для збільшення видобутку важкої нафти в Росії.
    Уряд Росії розглядає можливість пілотного застосування НДД на низці нових розроблюваних родовищ, включаючи Імілорське (ЛУКОЙЛ) і Шпильманівське родовища (“Сургутнафтогаз”) та інші.


    http://news.finance.ua/ua/~/1/0/all/2014/05/01/324753
     
  16. bedazzled

    bedazzled Well-Known Member

    Обама та Меркель: Якщо агресія Москви триватиме, подальші санкції невідворотні

    П'ятниця, 02 травня 2014, 19:28


    Якщо агресія Москви стосовно України триватиме, подальші санкції невідворотні.
    Про це заявив президент США Барак Обама під час спільної конференції з канцлером ФРН Ангелою Меркель.
    За його словами, Росія "не дає їм іншого шляху, як накладання санкій на сектори російської економіки".
    "Міжнародна спільнота бачить, що Росі порушує усі угоди і міжнародне право. Усі знають, що Росія стоїть за сепаратистами", - підкреслив Обама.
    "Український уряд виконує усі взяті на себе зобов"язання у Женеві, питання - за Росією", - додав він.
    Також Обама заявив, що "якщо Росія продовжуватиме, G7 діятиме та вводитиме санкції далі".
    "Ми не зацікавлені у покаранні росіян, але Путін та його отечення мають бути покарані", - підкресли президент США.
    У свою чергу Меркель заявила: якщо ситуація в Україні не стабілізується, ФРН буде вводити подальші санкції, діючи спільно з США.
    За її словами, третій раунд санкцій готується і вони будуть стосуватись секторів російської економіки.


    http://www.pravda.com.ua/news/2014/05/2/7024203/

    ---------- Додано в 20:28 ---------- Попередній допис був написаний в 20:17 ----------

    Нобелівська лауреатка Ольга Соломіна: "Росія рухається у якусь африканську сторону"

    [​IMG]
    фото:www.saveras.ru

    Нобелівська лауреатка Ольга Соломіна про українське питання, персональні образи Кремля і третій шлях Росії
    Якщо подивитись російські телеканали, або послухати того чи іншого колективного Кісельова складається враження, що в Росії все чудово і країна розвивається, в тому числі і наука. Це міфологема чи це дійсно так? Наскільки все окей у вас?

    Знаєте, в мене є відчуття того, що давно ми повернули і рухаємося зовсім не у тому напрямку по якому збирались і, звичайно, є відчуття , що ми рухаємось в якусь африканську сторону, в сторону повної світової ізоляції. Я думаю, що досить скоро на нас просто махнуть рукою. І якщо зараз лишалась якась надія, що Росія перетвориться у більш-менш цивілізоване суспільство, то зараз, після останніх подій, мені здається, що світова спільнота вже остаточно переконалась у тому , що це в принципі неможливо: що вірити не можна, довіряти не можна і жодних справ, на жаль, теж не можна мати. Це мене дуже засмучує, адже це історичний тупик, хоча я зберігаю надію, що це не дуже надовго. Проблема у тому, що нам, аби вибратись на якийсь більш-менш цивілізований людський рівень, як на мене, взагалі сторіччя потрібно.

    Ми чуємо про якийсь особливий третій шлях, описаний чи то Дугіним, чи ще якимись «почвєнніками» й вони кажуть, що Європа це заледве не ворог, що середній шлях лежить через Азію і так далі. Спочатку це видавалось якимсь дурним жартом, але ми бачимо, що європейську, чи потенційно європейську країну, хочуть загнати невідомо куди, в якомусь китайському напрямку.

    Ну ви ж знаєте, що це стара історія. Це стара двохсотрічна суперечка «західників» і слов’янофілів, і теперішня доктрина, - це вибрана з пилюки слов’янофільська історія, яку витягнули на поверхню. Слава Богу, не говорять про общину. Можливо почнуть знову говорити про якісь колективні господарства. Все це якась мішанина з 19 сторіччя, з якоїсь середини 20-го сторіччя і сталінських часів. Зрозуміло, що зараз насправді жодної доктрини не потрібно, а є потреба у поступовій демократизації. Але зараз навіть слово “демократичний” не говорять, а якщо й вживають, то лише у лайливому контексті. Є якийсь такий потік свідомості , мені геть не зрозумілий, і ви знаєте він діє… Що найбільше мене вразило, у саме серце, що він діє не просто на малоосвічених людей, які харчуються телевізійною картинкою, але навіть на інтелігентних людей, навіть на науковців. Я бачу, що українська тема цілком заборонена для розмов, у найбільш несподіваних ситуаціях раптово знаходиш людину, яка зовсім не поділяє твоєї точки зору й починає доводити, що все добре, що так і треба було.

    Це люди кажуть через якесь чинопоклоніння, вони обрали таку політику партії? Чи насправді люди так думають?

    Мабуть, коли людина визначається зі своєю позицією відносно якоїсь важливої полярної справи — за чи проти, - вони не може на 35% погодитись, а на 65% не погодитись. Звично вона займає якусь крайню позицію і, виявляється, це може пояснюватись тим, що треба було якось швидко прийняти рішення: ворог чи друг. Тобто або з плюсом, або з мінусом. І це відбувається на буквально підсвідомому рівні.
    Зараз питання відносин з Україною дуже показове й помітно, що багато людей приймають позицію, нібито в контексті інших політичних поглядів, але їм не притаманну. Це мене відверто дивує. Мені здавалось , що деякі політичні погляди, рівень культури, освіченості, поінформованості все таки підсумовує, - відтак ви очікуєте від людини певну позицію, а виявляється, що це не так.

    Тобто Україну, по суті, в суспільній свідомості вписали до категорії ворогів? Як свого часу радянський піонер, жовтенятко, чи комсомолець прокидався з думкою, що ворог – це Америка та Ізраїль, які хочуть зреалізувати змову, сіоністську чи вашингтонську, але все таки змову. Тобто Україна в очах російського обивателя є учасником подібної змови?

    Мені здається просто з того моменту, коли взагалі пішла мова про те, з ким ви, - з нами чи з ними, - виявилось, що ви з ними, а остільки у нас тепер вороги всі, хто не з нами… Україна ворог, тому що вона найближче за всіх, і вона зробила свій вибір прямо на наших очах, коли ми такі розпрекрасні і хороші, і все в нас так чудово, і ми вам стільки пропонували всього, а ви ось так себе повели. Тобто для нашого керівництва це персональне, - в нас тепер все персональне, - це на рівні персональної образи. Мовляв, ми до вас з усією душею, а ви – ось так от. Гадаю, що у цьому також є причина.

    Я так розумію, це шлях визначеного ізоляціонізму. Але наскільки я розумію , в принципі, російська наука зав'язана на Америку, на Європейський союз і так далі. Оцей дисонанс може знищити і науку в тому числі, вашу, російську?

    Ви ж мабуть чули, що Російську академію наук за останній рік фактично знищили. Її перетворили у клуб вчених. Якщо раніше академія керувала наукою, то зараз вона – клуб літніх людей, а власне наукою у нас керує швидше адміністративна компанія. Я думаю, що галас, мовляв ми повинні якось самостійно розвиватись скоро вщухне, тому що це неможливо, - ми дуже залежні - в економічному, в науковому відношенні – від зовнішнього середовища. Зрештою, як і весь світ. Власне кажучи відмінність нинішньої холодної війни від тамтої холодної війни – принципова. Зараз інший світ.

    От ви згадали про холодну війну. У нас постійно витає рядок з пісні того самого Шевчука – «передчуття громадянської війни». У вас передчуття холодної війни. На скільки оці тенденції у вас відбуваються всерйоз і надовго? Тобто це пошуткували - забрали Крим і танки підігнали чи все таки це якась тенденція?

    Ви знаєте, з Академією наук ми також ламаємо голову – це так пожартували, що нами тепер будуть керувати економісти?! Їм передали всю академію наук з фізиками, математиками, хіміками! Тисячі закладів і тепер вони намагаються створити статути для всіх цих інститутів і розробити для них якісь основи життєдіяльності. Цце зміцнення вертикалі влади - поставити директорами слухняних людей , навіть тих, хто не має відношення до науки. Якщо раніше ми все таки обирали директорів, то зараз пропонується інша система. Тобто вся ця історія вибудовується в гармонійну тоталітарну схему. З-під наукової спільноти вибили загальну платформу, бо впродовж багатьох років наука перебувала під крилом академії і керувалась звідти. А зараз – всі інститути кинуті напризволяще.
    В індивідуальному порядку є багато невдоволених, але знову ж таки, позиція відносно України - і це мене просто вражає в саме серце, - вона, як не дивно, поділяється багатьма, навіть вченими.

    Довідка Еспресо.TV:
    Ольга Миколаївна Соломіна - відомий російський гляциолог, член-кореспондент Російської академії наук.
    Заступник директора Інституту географії РАН. Доктор географічних наук (1997), професор. Член-кореспондент РАН (2003), Секція океанології, фізики атмосфери і географії. Член Російського національного комітету Міжнародного географічного союзу, Віце-президент Міжнародної геосферно-біосферний програми, Віце-президент Міжнародної асоціації кріосферних наук, професор Томського державного університету. Лауреат Нобелівської премії світу у складі міжурядової групи експертів зі змін клімату.


    http://espreso.tv/article/2014/05/0...rosiya_rukhayetsya_u_yakus_afrykansku_storonu
     
    • Подобається Подобається x 1
  17. bedazzled

    bedazzled Well-Known Member

    02.05.2014 12:00
    Змін в економіці Росії можна не чекати 4 роки - прогноз




    [​IMG] Російська економіка отримала подвійний удар: міжнародне рейтингове агентство Standard & Poor’s (S&P) знизило рейтинг Росії через геополітичну кризу, а ЦБ раптово оголосив про підвищення ключової ставки на 50 б. п. до 7,5%.
    Обидва рішення стали сюрпризом, продемонструвавши, що перспектив прискорення зростання економіки країни на найближчі чотири роки немає, констатує газета “Ведомости”.
    Експерти не відкидають, що рейтинг Росії впаде нижче інвестиційного рівня в недалекому майбутньому, що призведе до подальшого падіння російських біржових індексів і зростання вартості запозичень для російських компаній. S&P попередило, що чергове зниження рейтингів може відбутися в найближчі два роки.
    Якщо уряд не зможе координувати економічну, фіскальну і грошово-кредитну політику, написали аналітики агентства, то інфляція перевищить 10%, а середньострокові темпи зростання економіки виявляться нижче 2,3% в середньому за 2014-2017 роки.
    До зниження рейтингу може призвести посилення санкцій або призупинення переходу Росії до більш гнучкого обмінного курсу.
    Раптове підвищення ключової ставки Центробанк пояснив збільшеними інфляційними ризиками і змістив попередній показник інфляції з 5 до 6% до кінця року. Аналітики вважають, що це стало відповіддю на зниження рейтингу Росії. До того ж ЦБ перелякався, що вплив девальвації виявився сильнішим.
    До березневого підвищення ключової ставки ЦБ реальна ставка за кредитами реальному сектору була на рівні 6%, що було дуже жорстко для Росії. Аналітики не впевнені, що економіка зможе функціонувати тривалий час в таких умовах, вважає видання.
    Новий “батіг” ЦБ супроводив “пряником” – кредитами на термін до трьох років під 6,5% річних на фінансування інвестпроектів вартістю від 5 млрд рублів. Однак поки ЦБ налаштує цей механізм, пройде чимало часу. До того ж аналітики висловлюють думку, що економіці новий інструмент навряд чи допоможе.
    Минулого тижня, нагадують автори статті, конфлікт з Україною відкинув рейтинг платоспроможності Росії на 10 років назад. S&P знизило суверенні рейтинги Росії до ВВВ – за зобов’язаннями в іноземній валюті і до ВВВ за довгостроковими зобов’язаннями в національній валюті.
    Рейтинг за валютними зобов’язаннями тепер в одному кроці від спекулятивного (ВВ+). Прогноз щодо рейтингів негативний, він вказує на ймовірність їх подальшого зниження. Через кілька годин ЦБ оголосив про підвищення ключової ставки на 50 б. п. до 7,5%.


    http://news.finance.ua/ua/~/1/0/all/2014/05/02/324741
     
  18. bedazzled

    bedazzled Well-Known Member

    Скоро в Криму (без. Севастополю) стане росіян менше 50%, а коли рівень доходів українців стане вище кримських в складі Росії, то кримчани массово захочуть повернення до України. А падіння доходів в Росії цілком ймовірне, бо починається скоро падіння виробництва нафти, якщо не будуть запроваджені податкові послаблення для важкодоступних нафтових родовищ, а це значить що доходи до федерального та місцевих бюджетів Росії почнуть падати.


    [​IMG]
     
  19. bedazzled

    bedazzled Well-Known Member

  20. bedazzled

    bedazzled Well-Known Member

    Дорогу в Крым осилят китайцы(видео)
    16:35 05.05.2014

    Китайские компании могут принять участие в строительстве транспортного коридора из материковой части России в Крым через Керченский пролив. Стоимость строительства оценивают в три миллиарда долларов. Эксперты уверены: проект послужит укреплению отношений между Россией и Китаем на фоне санкций Запада. При этом Китай может получить доступ и к другим крупным проектам в регионе.

    http://www.vestifinance.ru/videos/15877
     
а де твій аватар? :)