Майбутнє Росії, макроекономічні та геополітичні прогнози

Тема у розділі 'UA-RU', створена користувачем bedazzled, 6 бер 2014.

  1. bedazzled

    bedazzled Well-Known Member

    12.08.2014 12:15

    Друзі на мільярд: як Росія купує лояльність союзників

    [​IMG] В понеділок було узгоджено план інтеграції Киргизії в Митний союз. Росії він обійдеться на першому етапі в $ 500 млн. Москві не уперше купувати прихильність друзів – Білорусія в цьому році домовилася не платити в російську скарбницю $ 2 млрд за договором про розподіл нафтових мит, а Вірменія отримала $ 150 млн на проект автодорожнього коридору «Північ-Південь».
    Киргизія розраховує до кінця року приєднатися до Митного союзу і Євразійського економічного союзу (ЄАЕС) Росії, Білорусії і Казахстану. Учора президенти Росії і Киргизії Володимир Путін і Алмазбек Атамбаєв обговорювали «дорожню карту» приєднання. Як повідомив після зустрічі глава російського МЗС Сергій Лавров, внесок Росії в економіку Киргизії для гармонізації з економікою Митного союзу складе близько $ 500 млн.
    У травні Росія і Киргизія в Астані підписали угоду про розвиток співпраці, вона передбачала створення киргизько-російського фонду розвитку з капіталом у розмірі $ 1 млрд. $ 500 млн – це участь Росії в цьому проекті, розповіла РБК людина, знайома з суттю домовленостей, ці кошти підуть на участь в спільних проектах.
    За словами чиновника, ця сума неостаточна. У травні міністр економіки Киргизії Темір Сарієв говорив, що Росія погодилася виділити $ 200 млн для заходів дорожньої карти з приєднання Киргизії до Митного Союзу. Через фінансові інструменти ЄврАзЕС в Киргизії будуть профінансовані поставки продовольства на $ 20 млн і проект реконструкції ділянки дороги Бішкек-Ош на $ 60 млн.
    Дружба з Бішкеком вже обійшлася Росії в крупну суму. У 2009 році Росія виділила Киргизії кредит для будівництва Камбаратинської ГЕС-1 потужністю 1,6-1,9 МВт на $ 1,7 млрд. Тоді ж Киргизія отримала держкредит на $300 млн і безвідплатний грант на $ 150 млн. Новий уряд країни, який прийшов до влади в 2010 році, звинуватив колишній режим в нецільовому використанні кредиту. А вже восени 2012 року було прийнято рішення про списання частини держборгу Киргизії.
    «Економіка Киргизії в глибокій кризі. Найближчим часом чекати економічної користі для інших країн-учасниць від її вступу до Митного союзу не доводиться, користь швидше геополітична – чим більше угруповання, тим більша у нього вага. Так як режими там часто міняються, надовго загадувати нічого не можна, але поточний режим буде цілком лояльним до Росії», – вважає професор Вищої школи економки Олексій Портанський.
    Останнім часом російський уряд неохоче користується прямим міждержавним кредитуванням для підтримки інтеграційних процесів на пострадянському просторі. Для цих цілей використовуються механізми Антикризового фонду ЄврАзЕС (АКФ), де Росія є найбільшим акціонером (її початковий внесок склав $ 7,5 млрд при загальному обсязі фонду в $ 8,5 млрд), і кредити російських банків.
    Такою фінансовою підтримкою скористалася Білорусія після кризи 2011 року. За угодою з ЄврАзЕС з 2011 року Білорусь повинна була отримати $ 3 млрд до 2013 року. В грудні 2013 року було відкладено на півроку розгляд питання про виділення Білорусії шостого траншу кредиту, але в червні цього року банк ВТБ повідомив про укладення кредитного договору про надання республіці кредиту на $ 2 млрд.
    Перший кредит АКФ на суму $ 70 млн було надано Таджикистану в 2010 році. У липні цього року АКФ погодилася кредитувати Вірменію для фінансування проекту «Будівництво автодорожнього коридору «Північ-Південь» на $ 150 млн. Киргизія також зверталася за допомогою АКФ – в розмірі $ 400 млн, але в березні 2014 р. відкликала свою заявку.
    У Москви є й інші канали підтримки дружніх економік. Відповідно до бюджетним проектуванням, російський бюджет недоотримає 55,5 млрд рублів в 2015 році і 57 і 58,3 млрд в 2016 і 2017 роках відповідно разом із зміною розподілу вивізних митних зборів на нафтопродукти між Росією і Білорусією. За угодою від 2010 р. республіка перераховувала Росії весь обсяг мит при їх експорті за межі Митного союзу (близько $ 6 млрд), на переговорах про створення Євразійського союзу Мінськ наполягав на скасуванні цих перерахувань. У підсумку прийшли до варіанту з частковим перерахуванням мит.


    http://news.finance.ua/ua/~/1/0/all/2014/08/12/331928

    ---------- Додано в 18:33 ---------- Попередній допис був написаний в 18:15 ----------

    12.08.2014 14:05

    У Росії рецесія - уникнути її вона не змогла






    [​IMG] За попередньою оцінкою Росстату, зростання ВВП в II кварталі склало 0,8% у порівнянні до того ж періоду 2013 р. після зростання на 0,9% в I кварталі. Це швидше за все означає, що уникнути технічної рецесії (спаду ВВП з виключенням сезонного фактора два квартали поспіль) у першому півріччі Росії не вдалося.
    Мінекономрозвитку оцінювало, що зростання економіки в II кварталі, навпаки, прискорилося до 1,1% в річному порівнянні, а зі знятою сезонністю склало 0,1% – після спаду на 0,5% у січні-березні. Ці дані означали, що технічної рецесії Росія уникнула.
    Оцінка Росстату з великою ймовірністю означає рецесію, але дані попередні і можуть бути уточнені, каже чиновник фінансово-економічного блоку. Зростання на 0,8% означає спад в II кварталі з урахуванням сезонного фактора, тобто технічну рецесію, сказав заступник голови ЗЕБа, колишній замміністра економрозвитку Андрій Клепач, який першим визнав попередню рецесію в кінці 2008 р (цитата по «Інтерфаксу»). Потрібно ще розібратися, за рахунок чого у Росстату і міністерства така різниця в оцінках, додав він.
    Індекс PMI банку HSBC фіксував спад ділової активності в промисловості в I і II кварталах, що узгоджується з технічною рецесією, відзначає Олександр Морозов з HSBC.
    За розрахунками Миколи Кондрашова з Центру розвитку ВШЕ і Володимира Количева з “ВТБ капіталу”, рецесії не було: з сезонним очищенням економіка за квітень-червень додала 0,2-0,4% після спаду на 0,3% у січні-березні. «Але це не міняє картину», – каже Количев: рости економіці ні з чого.
    Підтримку в II кварталі могли надати чистий експорт (зростання поставок газу в Європу і скорочення імпорту через торгові обмеження), а також зростання промислових запасів (виробництво зростало швидше, ніж попит). Всі ці чинники тимчасові, зауважує Количев: «Швидше за все у другому півріччі рецесія буде і технічною, і в річному порівнянні».
    Такий же прогноз у Морозова: «Про що можна говорити впевнено – в III і IV кварталах річна динаміка ВВП буде погіршуватися з імовірністю виходу на від’ємне значення в IV кварталі». Річні темпи в третьому і особливо в IV кварталі можуть піти в мінус, згоден Кондрашов.
    Таку впевненість прогнозам дають дані за минулий рік: після їх переоцінки Росстатом виявилося, що в першому півріччі 2013 р. економіка сповільнювалася, а в другому – прискорювалась, тобто якщо низька база досі допомагала ВВП рости, то в другому півріччі її вплив буде зворотним.
    За розрахунками Кондрашова, якщо динаміка випуску залишиться на рівні II кварталу, то за друге півріччя спад складе 0,2-0,4% до того ж періоду 2013 р. після зростання на 0,8% у першому півріччі, а за підсумками року економіка виросте на 0,2-0,4%.
    Консенсус-прогноз Bloomberg (37 банків і компаній) передбачає зростання економіки за підсумками 2014 на 0,5%, такий поки і офіційний прогноз Мінекономрозвитку. Однак наприкінці липня – початку серпня на тлі посилення геополітичного конфлікту аналітики стали міняти прогнози, пророкуючи Росії рецесію за підсумками року. Спад ВВП в 2014 р від 0,1 до 0,7% прогнозують Barclays, BNP Paribas, UniCredit, Credit Suisse, ING, Danske Bank, Raiffeisen.
    Чи була технічна рецесія в першому півріччі, великого значення не має, важливіше – куди економіка рухається, говорить Дмитро Польовий із ING: «А рухається – в ​​бік подальшого погіршення». Відповідь на питання про ймовірність рецесії за підсумками року зводиться за великим рахунком до того, наскільки довго чистий експорт зможе утримувати ВВП від спаду, сказав він: внутрішній попит майже не зростає. Була надія, що в другому півріччі економіка почне відновлюватися – спаде невизначеність, нормалізуються інвестиції, – але, схоже, надії не виправдалися, додає Количев. Невизначеність тільки посилилася – як зовнішня, так і внутрішня – у зв’язку із зміною податкової політики, мораторієм на пенсійні накопичення, оголошенням відповідних санкцій.
    Зростання на 0,8% в II кварталі – досить непоганий результат для тієї ситуації, в якій опинилася економіка, зауважує Наталія Орлова з Альфа-банку. Розмірковування про наявність або відсутність технічної рецесії непринципові, згодна вона: «Принципове питання – може економіка вийти в плюс за підсумками року чи ні». На думку Орлової – може: за бюджетної та монетарної підтримки очікувати колапсу дуже складно, зовнішнє середовище – відновлення світової економіки і високі ціни на нафту – також мінімізує ризики спаду ВВП, каже Орлова. «Навіть за технічної рецесії економіка за підсумками року все одно втримається вище нуля», – вважає вона, прогнозуючи зростання на 1%. Але важлива не сама цифра, а знак, уточнює Орлова: «Прогноз не змінюю, поки немає впевненості, що ВВП виявиться в мінусі. Так, ростемо на рівні статистичної похибки, але все-таки це не спад».


    http://news.finance.ua/ua/~/1/0/all/2014/08/12/331945
     
    • Подобається Подобається x 1
  2. bedazzled

    bedazzled Well-Known Member

    13.08.2014 14:05

    Відтік капіталу з Росії за підсумками року досягне рекордних $150 млрд


    [​IMG] Масштаб витрат від конфлікту з Україною для російської економіки істотно зріс останнім часом. Ціна рішень як західних, так і російських властей в короткостроковій перспективі включатиме збільшення чистого відтоку капіталу, прискорення зниження курсу рубля, сплеск інфляції і відсутність можливості поновлення хлч трохи помітного економічного зростання, вважають експерти Вищої школи економіки, пише Reuters.
    Новий раунд санкцій від ЄС і США, в результаті якого ряд російських державних компаній і банків втратили можливість звертатися до західних ринків капіталу, загострює проблему рефінансування корпоративного боргу, що, в свою чергу, означає збільшення чистого відтоку капіталу за підсумками року, в порівнянні з початковими прогнозами. За оцінками експертів, він може досягти $ 130-150 млрд.
    Щоб уникнути швидкого виснаження резервів, Банку Росії доведеться допустити прискорення ослаблення рубля. Обсяг власних коштів ЦБР в міжнародних резервах, за розрахунками ВШЕ, становить $ 316 мільярдів, тоді як на практиці комфортним вважається рівень резервів, що покриває піврічний обсяг імпорту, або $ 240 мільярдів, що вже близько до нинішнього запасу іноземної валюти у ЦБ.
    “У другому півріччі через сезонний ефект можна очікувати скорочення поточного профіциту платіжного балансу. Якщо до цього додасться неможливість для російських банків і компаній рефінансувати близько $ 80 мільярдів зовнішнього боргу, що підлягає погашенню в найближчі півроку, то вже цього року ЦБ зіткнеться з найсильнішим тиском на свої валютні резерви і буде змушений перейти до більш швидкого ослаблення рубля”, – зазначають експерти.
    Ослаблення рубля, що супроводжувало введення Росією у відповідь продовольчих санкцій проти Заходу, згідно з оцінками ВШЕ, зараз додає 0,2 процентного пункту до потенційного підвищення інфляції. Сукупний ефект від введення 6 серпня обмежень на імпорт оцінюється в 1,1 процентного пункту. “Беручи до уваги попереднє ослаблення рубля через санкції відносно РФ, ми очікуємо, що інфляція за підсумками року складе 7,7-8,0 відсотка – проти 6,0 відсотка, прогнозованих нами 3 місяці тому, і 5,0 відсотка – в кінці минулого року”, – пишуть аналітики ВШЕ. Таким чином, сукупна інфляційна ціна української кризи становить порядку 3 процентних пунктів, до чого з наступного року може додатися ефект збільшення податкового тягаря, обговорення якого урядом залишаються на порядку денному.
    За даними ЦБР, за липень 2014 р. міжнародні резерви РФ зменшилися на $ 9,488 млрд до $ 468,762 млрд.


    http://news.finance.ua/ua/~/1/0/all/2014/08/13/332038

    ---------- Додано в 21:17 ---------- Попередній допис був написаний в 21:07 ----------

    13.08.2014 16:00

    Росію очікує один з найбільших спадів серед великих економік світу - Moody's


    [​IMG] Росія – слабка ланка серед великих країн, що розвиваються (G20), говориться в огляді рейтингового агентства Moody’s. Російську економіку очікує спад цього року на 0,5%.
    Через ситуацію в Україні та ризики нових санкцій прогноз може ще погіршитися, відзначають в агентстві. Розвиток промисловості все сильніше залежить від обмежень, що накладаються зарубіжними країнами на різні сектори російської економіки: з кожним місяцем вплив внутрішніх факторів слабшає, а зовнішніх, навпаки, зростає.
    Криза в Росії в першу чергу вплине на Європу, але через обширні зв’язки регіону з рештою світу негативний вплив буде обмеженим.
    ЄС для Росії – найбільший торговий партнер, Росія для ЄС – третій, відзначає Єврокомісія: товарооборот в 2013 р. склав 326 млрд євро.


    http://news.finance.ua/ua/~/1/0/all/2014/08/13/332025
     
    • Подобається Подобається x 1
  3. bedazzled

    bedazzled Well-Known Member

    14.08.2014 12:00


    Гроші, які не отримає Москва: через санкції нафтова галузь РФ може недоотримати $ 1 трлн

    [​IMG] Через санкції нафтова галузь Росії може недоотримати близько $ 1 трлн інвестицій в наступні 30 років. Такий прогноз зробив Bank of America Merrill Lynch (BofA).
    Це призведе до пікірування видобутку і втрат для бюджету – упущені доходи можуть скласти $ 27-65 млрд в 2020 р.
    Наприкінці липня США і ЄС обмежили експорт в Росію обладнання для глибоководного буріння, видобутку в Арктиці і сланцевої нафти.
    І без санкцій видобуток знижувався б в середньому на 1,5% на рік, а через ембарго падіння може прискоритися до 3-5%, попереджають аналітики BofA.
    За прогнозами Міжнародного енергетичного агентства (МЕА), середній рівень видобутку в Росії цього року складе близько 10,1 млн барелів на день.


    http://news.finance.ua/ua/~/1/0/all/2014/08/14/332110
     
    • Подобається Подобається x 1
  4. bedazzled

    bedazzled Well-Known Member

    а Ерефія все нарощує військовий потенціал

    16.08.2014 08:00

    Росія побудує військову авіабазу в Білорусі






    [​IMG] Російські військові чекають міжурядової угоди для будівництва авіабази в Брестській області.
    Військово-повітряні сили Росії мають намір розгорнути авіабазу в Барановичах (Брестська область, Білорусь). Роботи почнуться після підписання міжурядової угоди між Росією і Білоруссю. Про це заявив головнокомандувач ВПС РФ, генерал-полковник Віктор Бондарєв.
    “Будемо створювати базу в Барановичах, все для цього є, єдине, що чекаємо, – укладення міжурядової угоди. Після цього приступимо до цих заходів в повному обсязі”, – повідомив Бондарєв.
    Він уточнив, що на білоруській базі базуватимуться російські винищувачі Су-27.
    Відзначається, що раніше міністр оборони Росії Сергій Шойгу на зустрічі з президентом Білорусі Олександром Лукашенко заявив про намір РФ розмістити в Білорусі в 2015 році авіабазу.
     
  5. bedazzled

    bedazzled Well-Known Member

    16.08.2014 17:00

    В Росії не буде голоду, але ціни зростуть - економіст

    [​IMG] Після введення ембарго на європейську продукцію Росія змушена буде шукати ці товари на інших ринках. До того ж ціни на них підвищаться.
    Про це сказав економіст Олександр Жолудь.
    “Якщо ми дивимося на товари, які вживаються широким спектром населення, наприклад на молоко і молочні продукти, то тут Росія спробує переорієнтуватися на інші ринки. Але через те, що інші ринки не мають такої потужності, то повністю переорієнтуватися з ринку української молочної продукції на, наприклад, білоруський чи казахський – не вдасться. Бо миттєво не з’являться ні корови, ні молоко. Навіть, якщо ринок повністю закритий. Відповідно ціни на такі продукти харчування в Росії дещо зростуть”, – пояснив експерт.
    На думку Жолудя, по деяких продуктах Росія не зможе задовольнити потреби власних споживачів. Йдеться, зокрема про ті овочі і фрукти, які не вирощуються на території Росії. Експерт також наголосив, що ембарго на європейські продукти не призведе до голоду в Росії.
    “Ніяких штучних голодоморів країни Заходу в Росії не влаштовують. Росія може себе забезпечити певним набором товарів, аби вижити. Але є питання в тому, що якийсь асортимент товарів, відносно звичні ціни постраждають від ембарго. Через те, що асортимент буде менший, ціни на обмежені товари — зростуть”, – зазначив він.
    Економіст сумнівається в тому, що рішення російського керівництва щодо заборони товарів з ЄС викличе соціальну напругу:
    “Соціальне невдоволення, яке вимірюється роками, буде, але миттєво – ні. Сьогодні у росіян дуже багато патріотичного угару. Мовляв, ми можемо без цього прожити: навіщо нам 20 сортів чогось чи французькі вина”.
    Нагадаємо, що Росія запровадила ембарго на цілу низку категорій продовольства з ЄС, США, Австралії, Канади і Норвегії. Йдеться про повну заборону на поставки яловичини, свинини, плодоовочевої продукції, м’яса птиці, риби, сирів, молока і молочних продуктів. Заборона діятиме протягом року. Мова йде про ембарго на імпорт цілих категорій продукції з тих країн, які ввели економічні санкції щодо російських організацій і громадян.


    http://news.finance.ua/ua/~/1/0/all/2014/08/16/331923
     
  6. bedazzled

    bedazzled Well-Known Member

    МЭА: санкции не замедлят добычу нефти в России


    12.08.2014 21:05


    [​IMG]
    Морская ледостойкая стационарная платформа (МЛСП) "Приразломная" на арктическом шельфе России




    Санкции США и ЕС в отношении нефтяного сектора российской экономики не смогут оказать существенного влияния на объемы добычи нефти.

    С такой оценкой выступили эксперты Международного энергетического агентства (МЭА). В опубликованном докладе организации по нефтяному рынку за август 2014 г., в частности, отмечается:

    “Санкции, принятые со стороны США и стран ЕС, не будут иметь сколько-нибудь заметного эффекта на поставки нефти со стороны России в ближайшей перспективе. Более того, вероятность негативного влияния от санкций также сомнительна и в среднесрочной перспективе.

    Санкции, принятые ЕС в отношении нефтяного сектора России, очень избирательны, исключают уже согласованные контракты и могут быть продлены в дальнейшем только при согласии всех стран ЕС. Ограничительные меры для нефтяных компаний России установлены очень условно и оставляют им возможность обойти большинство ограничений.

    Санкции со стороны США обладают большим масштабом, однако исключение газового сектора России из санкционного списка означает, что сохраняется как возможность доступа к технологиям, так и к привлечению инвестиций в развитие добыче на шельфе России. Технологии добычи в нефтяном и газовом секторах во многом пересекаются, и для регуляторов будет достаточно сложно провести четкое различие в данном вопросе”.


    В рамках принятых со стороны США и ЕС санкций декларировались цели по ограничению доступа российских компаний к технологиям в нефтяном секторе, в том числе в глубоководном бурении, геологоразведке в полярных широтах, а также добыче нефти из сланцевых месторождений. Однако аналитики МЭА отмечают, что принятые меры не смогут существенно ограничить возможности России и привести к заметному снижению добычи нефти.

    http://www.vestifinance.ru/articles/45770
     
  7. bedazzled

    bedazzled Well-Known Member

    Ну що ж, якщо такі ціни будуть триматися довго, то очікуємо за 2015 рік значне падіння народжуваності.

    19.08.2014 09:35

    Зростання цін на деякі продукти в РФ досяг 60% після введення санкцій

    [​IMG] У регіонах Росії почали зростати ціни на деякі товари після введення Москвою санкцій відносно продукції з ЄС і США. Зокрема, в Сахалінської області зростання вартості курячих стегенець досягло 60%.
    Ситуація з продовольством в Сахалінської області обговорювалася напередодні на засіданні ради з продовольчої безпеки регіонального уряду. Міністр сільського господарства, промисловості і торгівлі Сахалінської області Микола Борисов повідомив, що в Південно-Сахалінську та прилеглих містах оптові ціни на сири виросли на 10%, на м’ясо – на 15%. Найбільше – на 60% – подорожчали курячі стегенця.
    За словами чиновника, місцеві ритейлери пояснюють зростання тим, що підвищилися оптові ціни в Приморському краї, який є основним постачальником продуктів на Сахалін. Опитані виданням представники торгових мереж Сахаліну розповіли, що м’ясо в Примор’ї подорожчало на 26%, деякі види риби – на 40%, імпортовані з Китаю яблука – майже на третину. Роздрібні ціни на продовольство на острові збільшилися на 3-60%, пише газета.
    За підсумками наради заступник голови уряду Сахалінської області Сергій Карепкін повідомив, що в регіоні буде введена жорстка система контролю над цінами. Її механізми він не уточнив.
    Напередодні про підсумки моніторингу цін на продукти після введення ембарго проти країн ЄС і США відзвітувала і влада Москви. За словами глави департаменту торгівлі і послуг Олексія Немерюка, за три останні дні найбільше подорожчала варена ковбаса – на 10 руб. Яловичина зросла в ціні на 3 руб., свинина – на 4 руб.
    Що стосується мороженої риби, яку доставляли з Норвегії, в сегменті економ вона подорожчала на 5 руб. Ціни на молоко і хліб залишилися на колишньому рівні, а картопля подешевшала. Несподіваним виявилося зниження цін на елітні сири, в той же час сири з дешевого сегмента подорожчали, додав Немерюк.
    Росія ввела санкції проти сільськогосподарської продукції з США, країн ЄС, Канади, Норвегії, Австралії 7 серпня. Під заборону потрапили яловичина, свинина, м’ясо свійської птиці, молочні та морепродукти. Їх ввезення на територію Росії заборонено на рік.
    На минулому тижні глава Мінсільгоспу РФ Микола Федоров пригрозив порушенням «адміністративних і більш суворих» справ проти виробників, які необгрунтовано завищують ціни на сільськогосподарську продукцію.


    http://news.finance.ua/ua/~/1/0/all/2014/08/19/332403
     
    • Подобається Подобається x 1
  8. bedazzled

    bedazzled Well-Known Member

    Уряд Росії визнав, що економіка країни таки страждає від санкцій

    Секторальні санкції, введені західними країнами вже відчуваються і будуть позначатися на російській економіці
    Про це заявив заступник міністра фінансів РФ Сергій Сторчак, повідомляє "Деловая столица".
    "Секторальні санкції, введені західними країнами щодо доступу до довгострокового позикового капіталу для російських банків і компаній, починають відчуватися і будуть позначатися на російській економіці",- зазначив він.
    Ще місяць тому (до введення секторальних санкцій) Сторчак зазначав, що прямого впливу на економіку РФ точкове обмеження не надає.
    "Зараз непрямий вплив переходить в пряме", - констатував він.
    За словами Сторчака, "перший дзвінок" пролунав, коли обмеження ввели Visa і MasterCard. Надалі з'явилися питання, пов'язані з побоюванням російських експортерів за цілістність валютної виручки.
    "Далі у нас природним чином виникають питання збереження грошових переказів, пов'язані з обслуговуванням тих кредитів, які ми надали іноземним позичальникам", - продовжив заступник міністра.
    Він пояснив, що всі платежі проходять по міжнародних каналах міжбанківського співробітництва та наявність санкційних списків викликає певну стурбованість у інститутів фінансових, які щільно працюють з Росією.
    Сторчак підкреслив, що проблем з збереженням коштів поки немає, проте деякі західні партнери звернулися до РФ за роз'ясненням про можливість використання старих каналів для повернення грошей.



    http://espreso.tv/news/2014/08/20/u...ekonomika_krayina_taky_strazhdaye_vid_sankciy
     
    • Подобається Подобається x 1
  9. bedazzled

    bedazzled Well-Known Member

    20.08.2014 21:15

    Таджицькі трудові мігранти збирають в Москві 100-тисячний мітинг - проти "рабської праці"






    [​IMG] Загальноросійський рух «Таджицькі трудові мігранти» готує заявку в мерію Москви на проведення стотисячного мітингу
    Захід передбачається провести в жовтні, пишуть російські ЗМІ.
    Як наголошується в повідомленні, протестуючі збираються вимагати залучення працедавців до відповідальності за використання «рабської праці» мігрантів та невиплату зарплат.
    «За нашими даними, на 12 ринках Москви знаходяться фактично в рабстві тисячі таджиків. Їм не платять зарплату, забирають документи, тримають під замком на територіях столичних ринків», – пояснив керівник руху «Таджицьких трудових мігрантів» Каромат Шаріпов.
    За його словами, серед вимог учасників мітингу також буде перегляд справ мігрантів, які перебувають в російських в’язницях, і звільнення політв’язнів в Таджикистані. Крім того, протестувальники піднімуть питання створення робочих місць в рідній країні.
    «У нас на батьківщині мітинги, що зачіпають цю проблему, не проводяться. Їх там просто не узгоджують влади. Тому ми хочемо, щоб нас почули в Таджикистані за допомогою міжнародних правозахисників і через ЗМІ», – пояснив Шаріпов.
    На думку лідера руху «Таджицькі трудові мігранти», крім мігрантів на мітинг можуть вийти і москвичі.


    http://news.finance.ua/ua/~/1/0/all/2014/08/20/332536
     
  10. bedazzled

    bedazzled Well-Known Member

    Войны не будет, кризис обеспечен»

    Андрей Мовчан, сопредседатель совета директоров ГК «Третий Рим» — о том, что главное неизвестное — насколько рациональны мотивы российского руководства



    [​IMG]Андрей Мовчан, финансист, один из основателей инвестиционной компании «Третий Рим». По первому образованию – математик, закончил бакалавриат и магистратуру мехмата МГУ им. Ломоносова, второе высшее – Финансовая академия при правительстве РФ и executive MBA в школе бизнеса Чикагского университета. Член американского академического сообщества Beta-Gamma-Sigma.

    Прогнозы для режимов, где решения принимаются узкой и не слишком талантливой группой людей, одержимых к тому же страстями, комплексами и страхами и оперирующих искаженной придворными фильтрами информацией, дело неблагодарное. Однако принципы управления в таких режимах отличаются консервативностью, решения принимаются по одной и той же методе, способы действия и осмысления результатов повторяются, и это позволяет оценивать вероятность того или иного развития событий просто на основе знания недавнего прошлого.


    читати далі:

    http://www.newtimes.ru/articles/detail/85870
     
  11. bedazzled

    bedazzled Well-Known Member

    http://youtu.be/RKMOzWyEROM

    ---------- Додано в 21:52 ---------- Попередній допис був написаний в 21:33 ----------

    26.08.2014 08:00

    Поставки німецьких автомобілів до Росії впали майже на 25%






    [​IMG] Німецький експорт до Росії в першому півріччі 2014 року скоротився на 15,5%, до € 15,3 млрд, свідчать дані статистичної служби Німеччини. Потік товарів з Німеччини до Росії знижується протягом усіх шести місяців, і ці дані ще не враховують останнє загострення кризи, що почалося після загибелі літака Malaysia Airlines на сході України.
    Найбільше Німеччина поставляє до Росії промислових верстатів і устаткування (більш 20% німецького експорту в Росію), і за півроку експорт цих статей скоротився майже на 19%. Поставки німецьких автомобілів і автокомпонентів, що займають другу сходинку в структурі експорту, обвалилися на 24,4%.
    Довгий час європейські автовиробники розглядали російський авторинок як простір для експансії свого бізнесу, враховуючи падіння попиту на домашніх ринках, відзначає Reuters. Тепер ці плани доведеться відкласти до кращих часів.
    Втім, зниження німецького автомобільного експорту до Росії почалося ще в 2013 році: за весь рік воно склало 13,5%. Російський авторинок в 2013 році скоротився на 5%, а в січні-липні поточного року – на 9,9% (дані АЄБ).
    На автомобільний експорт припадає близько п’ятої частини всього обсягу товарів, що поставляються з Німеччини до Росії, і найближчим часом він може постраждати ще сильніше через російські контрсанкції. На початку цього тижня газета «Ведомости» писала, що російські власті розглядають додаткові міри проти Заходу, в тому числі заборону на імпорт автомобілів з країн, які ввели санкції.
    Експорт продуктів харчування з Німеччини до Росії, який складає менше 3% в структурі німецького експорту, упав з січня по червень на 31,9%. Ця цифра не враховує запроваджену Росією на початку серпня заборону на імпорт ряду продуктів харчування з країн ЄС та інших, які приєдналися до санкцій. Правда, і це не нова тенденція: вже в 2013 році продуктовий експорт з Німеччини скоротився на 16,9%.
    Німеччина є найбільшою економікою Євросоюзу і одним з провідних торгових партнерів Росії. У 2013 році країна поставила на російський ринок товарів на загальну суму € 36 млрд, що склало майже третину російського імпорту з ЄС. Німецький експорт до Росії впевнено зростав протягом декількох років після кризи, а в 2012 році товарообіг між країнами досяг свого максимуму на рівні € 80,5 млрд. Свого рекордного значення німецький експорт до Росії також досяг в той рік, склавши € 38,1 млрд.
    Хоча на частку Росії в минулому році припало тільки 3,3% німецького експорту, торгова війна Москви і Брюсселя може серйозно пошкодити локомотиву єврозони. Східний комітет німецької економіки (лобістська група) попереджав, що зниження обсягів торгівлі з Росією ставить під загрозу близько 25 тис. робочих місць у Німеччині.
    Ряд німецьких фірм, у тому числі виробник оптичних систем Jenoptik, виробник зброї Rheinmetall і фармацевтична компанія Stada, нарікали, що конфлікт Росії з Заходом негативно впливає на їх бізнес. Контракт Rheinmetall на будівництво бойового навчального центру в Нижегородській області для Міноборони РФ вартістю € 100 млн міністр економіки ФРН скасував на початку серпня через загострення українського конфлікту.
    Експорт Німеччини в цілому за півроку виріс на 2,4%. Однак протягом II кварталу він ріс повільніше, ніж імпорт, відзначала статистична служба країни на початку цього місяця. Це стало одним з негативних чинників, через які німецька економіка несподівано і всупереч всім прогнозам скоротилася в II кварталі на 0,2%. Імпорт Німеччини з Росії за перші шість місяців року, навпаки, виріс – на 2,1% до € 20,3 млрд. Купує ФРН в основному вуглеводні.
    Минулого тижня аналітики Deutsche Bank писали, що для Німеччини, на відміну від країн Центральної та Східної Європи, погіршення відносин з Росією має досить непрямий ефект: «Санкційна спіраль» негативно впливає на ділові настрої в німецькій економіці, але не становить безпосередньої загрози для її зростання. Втім, економічна криза в самій Росії має прямий вплив на експорт ФРН. Економісти порахували, що скорочення російського ВВП на 1% історично коштувало німецькому експорту близько 3,5 п.п.
    Торгівля Росії з усім Євросоюзом також постраждала через геополітичну і економічну нестабільності. За даними Eurostat, за перші п’ять місяців 2014 року експорт усього політичного блоку на російський ринок скоротився на 12%, а імпорт – на 8%.


    http://news.finance.ua/ua/~/1/0/all/2014/08/26/332618

    ---------- Додано в 21:58 ---------- Попередній допис був написаний в 21:52 ----------

    26.08.2014 17:30


    Продажі російських товарів в магазинах України впали на 40%






    [​IMG] За даними УАПТС, падіння продажів російських товарів від початку 2014 року становить від 25% до 40%.
    “Ми відмовилися від багатьох російських товарів через відсутність попиту, – коментує Олена Разумова, представник “Рітейл Груп” (магазини “Велика Кишеня”, “Велмарт”, “Альта-центр”, “Екватор”). – Якщо раніше покупець не звертав особливої ​​уваги на виробника, то сьогодні ситуація зворотна: споживач максимально і добровільно підтримує вітчизняного виробника. Російські товари просто перестали купувати”.
    Відрізнити російські товари в супермаркетах в Україні дуже просто: за законодавством, торговельні мережі зобов’язані маркувати країну-виробника, додає представник ГК “Євротек” Олена Обухівська. Тому в українських супермаркетах на цінниках, як правило, розміщений прапор країни-виробника.
    Інші торговельні мережі також почали виводити з асортименту російські товари. Дрібні рітейлери діяли більш радикально: наприклад, торговельні мережі Івано-Франківська, які володіють магазинами “Плюс”, “Слов’янка” і “Тростянецький”, заявили, що повністю виключили російські товари зі свого асортименту. “Аналогічно вчинили й окремі продуктові магазини в Житомирі”, – повідомляє УАПТС. Волинський рітейлер “Наш край”, що керує більш ніж 100 магазинами, повідомив про скорочення лінійки російської продукції за рахунок алкоголю, чаю, супутніх товарів, побутової хімії та молокопродуктів.
    По відношенню до російських одежним і взуттєвим рітейлерам і закладам громадського харчування в Україні є частка негативу, але менша, ніж у випадку з продуктами. Це можна пояснити просто: свою приналежність до Росії прапорами на цінниках ніхто не афішує. Хоча на початку 2014 року в інтернеті з’явився список “Знай ненаших” – перелік російських брендів, що працюють в Україні, від яких споживачам краще відмовитися. До нього включили “Іль Патіо”, “Якіторія”, “Шоколадниця”, “Кофе Хауз”, Incity, Ostin, Love Republic, Carlo Pazolini. Частина цих компаній, наприклад Carlo Pazolini, відносять себе до міжнародних, але були створені в Росії. Ресторатори цей список характеризують як студентську розвагу. “Наш франчайзинг розповідав, що заходили студенти, лягали на підлогу на знак протесту, але все досить мирно і необразливо”, – пояснює власник “Євразії Холдинг” Олексій Фурсов.


    http://news.finance.ua/ua/~/1/0/all/2014/08/26/332877
     
  12. bedazzled

    bedazzled Well-Known Member

  13. bedazzled

    bedazzled Well-Known Member

    • Подобається Подобається x 1
  14. bedazzled

    bedazzled Well-Known Member

    27.08.2014 07:00

    Російські економісти визнали: країну наздоганяє спад






    [​IMG] Російська економіка близька до рецесії, зростання очищеного від сезонності ВВП у другому кварталі 2014 року – близьке нуля.
    Водночас в другому півріччі він може прискоритися до 0,1-0,2% в річному показнику.
    Про це заявив глава департаменту макроекономічного прогнозування Мінекономрозвитку Олег Засов.
    “Стан економіки близький до рецесії, в першому кварталі спад ВВП склав 0,5%, по другому кварталу точних цифр поки немає, але динаміка була близькою до нуля. Ми вважаємо, що в третьому кварталі ситуація дещо покращиться і буде невеликий плюс “, – сказав він.
    За його словами, в річному вираженні зростання ВВП може скласти в другому півріччі порядку 0,1-0,2%.


    http://news.finance.ua/ua/~/1/0/all/2014/08/27/332878

    ---------- Додано в 23:14 ---------- Попередній допис був написаний в 23:13 ----------

    27.08.2014 09:00

    Росіяни масово скуповують продукти у Фінляндії






    [​IMG] У магазинах прикордонних із Росією міст Фінляндії спостерігається небувалий потік покупців. Росіяни, налякані можливим дефіцитом продуктів, кинулися на закупи до найближчих країн ЄС.
    Після того, як Росія запровадила ембарго на імпорт харчової продукції, в тому числі сільськогосподарської продукції з країн ЄС, значно зріс потік російських шопінг-туристів до прикордонних із РФ міст країн Євросоюзу. Насамперед, це стосується Фінляндії, звідки російські покупці, які мають шенгенські візи, почали масово вивозити м’ясні та молочні продукти.
    У фінських крамницях користуються моментом і встановлюють знижки на товари, які мають підвищений попит у росіян. Річ у тім, що товари, виставлені на розпродаж, замовила й оплатила російська сторона. Коли ж ембарго набуло чинності, то вантажівки з сиром, маслом, сметаною і йогуртами просто зупинили на кордоні й не пустили до Росії. Тому фірма-виробник вирішила реалізувати партію, від якої відмовився замовник, за низькими цінами.
    Мешканці фінського міста Лаппеенранта, розташованого за 26 кілометрів від російсько-фінляндського кордону, жартують, що несподівано настали “російські дні”. Справді, на стоянках перед гіпермаркетами повно автомобілів і автобусів із російськими номерами, у торговельних залах чується переважно російська, а на дверях видніються написи “Tervetuloa – Добро пожаловать!”.


    http://news.finance.ua/ua/~/1/0/all/2014/08/27/332843

    ---------- Додано в 23:31 ---------- Попередній допис був написаний в 23:14 ----------

    27.08.2014 11:45

    У Росії офіційно зафіксований різкий ріст роздрібних цін на курятину






    [​IMG] Гаряча лінія, яку Федеральна антимонопольна служба (ФАС) відкрила для скарг на ріст цін, виявила несподіване зростання цін на продукти, незалежні від тих, що підпали під заборону імпортних поставок. Всього з 15 по 25 серпня на гарячу лінію ФАС надійшло 630 скарг і заяв, розповіла «Відомостям» заступник начальника управління контролю хімічної промисловості та агрокомплексу ФАС Ірина Єпіфанова, 569 з них – на роздрібні ціни.
    Найбільше ФАС стурбували дані про ціни на м’ясну продукцію і на м’ясо птиці. «Ціни на м’ясну продукцію можна пояснити ембарго і неповним імпортозаміщенням, а в зростанні цін на м’ясо птиці ми можемо підозрювати недобросовісні дії», – сказала Єпіфанова. Наприклад, в Челябінську ціна 1 кг м’яса курей з 15 по 25 серпня зросла з 125 до 168 руб., в Братську – зі 123 до 166 руб. «Це зростання йде по всіх регіонах, по всій країні, в тому числі в Москві. Будемо проводити перевірки і в разі необгрунтованого зростання порушувати справи», – заявила представник служби.
    Тенденція росту цін на м’ясо птиці є, каже виконавчий директор Асоціації компаній роздрібної торгівлі Андрій Карпов. Сповіщення про підвищення цін на м’ясо птиці надходили від постачальників на початку серпня, сказав Антон Глущенко з «О’кей». Поки є спільне розуміння, пояснює Карпов: закрито доступ до Росії для імпорту замороженої свинини і яловичини, і виробники напівфабрикатів і готової м’ясної продукції стали переходити на курятину. Переробники в бесідах з роздрібними мережами говорять навіть про дефіцит шкіри курей, повідомив представник однієї з роздрібних компаній.
    Переробники стали перемикатися на м’ясо птиці, це спровокувало зростання цін в оптовому сегменті, а вони тиснуть на роздрібні ціни, підтверджує президент Agrifood Strategies Альберт Давлєєв, внутрішніх причин для подорожчання курячого м’яса немає. Але заборону спровокував дефіцит і, як наслідок, цінові спекуляції в регіонах, що не забезпечують себе самостійно, в основному за Уралом, там же велика частка немережевого сегмента рітейлу, де відстежити ціни складніше, каже він.
    Гендиректор «Черкизово» Сергій Михайлов пояснював в інтерв’ю «Відомостям», що виробники можуть розробляти нові продукти – рулет або шинку з курки, вони будуть дешевше, ніж рулет з індички або свинини. «А є продукти, де можлива заміна, – продовжував Михайлов, – в сосисках, вареній ковбасі, де дуже часто присутні кілька видів м’яса і можна грати пропорціями. Краще змінити склад, не порушивши якості, ніж підняти ціну».
    Вчора прем’єр-міністр Дмитро Медведєв заявив, що колосальних коливань цін на сільгосппродукцію немає. Головні м’ясні товари, ціни на які відстежує уряд, – курка і свинина, повідомив віце-прем’єр Аркадій Дворкович: «Ми стали пред’являти більший попит на свинину в інших країнах, я маю на увазі Бразилію, Аргентину та інших наших партнерів, там почали рости ціни. Люди стали переорієнтуватися на курку – і на курку теж стали рости ціни»(цитата по сайту уряду). Зростання цін на курку і свинину, за словами Дворковича, становить в середньому 2-3%.
    Такого різкого зростання цін, як в даних гарячої лінії ФАС, Росптахосоюз не побачив, говорить гендиректор асоціації Галина Бобильова: «Зростання є, але на рівні 6-7%». В останні кілька років був надлишок пропозиції, птахофабрики працювали на межі рентабельності, в 2013 р вона була 3-5%, продовжує Бобильова, подорожчання трохи поліпшило цю ситуацію. Тепер рентабельність – 7-8%, це дозволить наростити виробництво м’яса птиці з 3,8 млн до 3,95 млн т. За оцінками Бобильової, зараз 40% російського м’ясного ринку припадає на птицю, в основному це курка, на решту видів (індичка, качка і т. д.) – 200 000 т.
    Надходить також багато скарг на зростання цін овочів і фруктів, хоча на соціально важливі продукти, ціни на які щодня відстежує ФАС, скарг немає, каже Єпіфанова: «Скаржаться на ціни на лимони, ківі, виноград, яблука». «По молочній продукції всі скарги стосуються росту цін на сир – це було очікувано в зв’язку з ембарго», – зазначає співробітник ФАС.
    Торік теж відзначалося сезонне зростання цін на молочні продукти, нагадує голова правління Союзмолока Андрій Даниленко, тому нинішнє підвищення цін, за винятком окремих фактів спекуляції, хоча і вище продовольчої інфляції в цілому, але в межах норми. За весь 2014 рік сир подорожчає на 10-15%, прогнозує він.
    [​IMG]http://news.finance.ua/ua/~/1/0/all/2014/08/27/332930


    ---------- Додано в 23:50 ---------- Попередній допис був написаний в 23:31 ----------

    27.08.2014 22:00

    За 3 роки ціна російського газу впаде на 28% - прогноз влади РФ






    [​IMG] В Мінекономрозвитку РФ очікують, що середня ціна російського газу, що відправляється на експорт в далеке зарубіжжя, буде падати і за найближчі три роки знизиться приблизно на 28% – з $ 387 до $ 302 за тисячу кубометрів. Падіння призведе до помітного скорочення виручки «Газпрому», для якого продаж газу в далеке зарубіжжя є головною статтею доходів: у 2013 році вона принесла газовому гігантові 2,1 трлн руб. або 62% всієї виручки від продажу газу.
    В останні три роки «Газпром» ввів у велику частину своїх європейських контрактів індексацію частини обсягів (до 15:wacko: за спотовими продажам, що впливає на середню ціну поставок. Між тим вартість газу на спотових торгах в Європі цього літа через теплу зиму і рекордний рівень заповнення підземних сховищ впала до $ 220-260 за тисячу кубометрів. В результаті вартість газу на кордоні з Німеччиною (індекс BAFA), в цілому відображає рівень цін в контрактах «Газпрому» з покупцями в Центральній Європі, знизилася з $ 398,5 за тисячу кубометрів в січня 2014 року до $ 323 в червні.
    Якщо прогноз Мінекономіки реалізується, це може вже в 2014 році коштувати «Газпрому» $4 млрд, говорить Олексій Кокін з «Уралсиб Кэпитал». В 2015-2017 роках втрати можуть скласти відповідно $ 9 млрд, $ 11 млрд і $ 12 млрд.


    http://news.finance.ua/ua/~/1/0/all/2014/08/27/332914
     
    • Подобається Подобається x 1
  15. bedazzled

    bedazzled Well-Known Member

    27.08.2014 22:20

    Volkswagen прогнозує зниження російського авторинку в 2014 р на 17-18% до 2,1 млн штук






    [​IMG] Німецький автомобільний концерт Volkswagen (VW) прогнозує зниження російського автомобільного ринку в 2014 році на 17-18% до 2,1 млн штук. Про це сказав журналістам в кулуарах Московського міжнародного автосалону (ММАС-2014) глава Volkswagen Group Rus Маркус Озеговіч.
    PWC погіршила прогноз падіння продажів легкових автомобілів в РФ на 2014 рік до 12%.
    Основні причини зниження продажів – геополітичні проблеми і зниження курсу рубля, сказав він. На думку Озеговіча, ринок Росії швидко відновиться, але існують геополітичні ризики, які не дають прогнозувати, коли ринок відновиться.
    Глава російського підрозділу VW не став давати прогноз власних продажів компанії, обмежившись тим, що вона має намір закінчити рік “краще ринку”.
    Ринок легкових автомобілів в 2013 році склав 2,55 млн штук, нагадав він.
    Що стосується калузького майданчика VW, Озеговіч зазначив, що компанія має намір щотижня затверджувати виробничий план заводу.
    Асоціація Європейського бізнесу (АЄБ) в січні прогнозувала, що в 2014 році автомобільний ринок Росії не покаже значного зростання, а скоріше, трохи впаде в порівнянні з минулим. Прогнозні цифри коливаються в коридорі від 2,64 до 2,85 млн одиниць, середньозважений прогноз – 2,73 млн одиниць, що нижче результату за 2013 на 1,6%.
    Рекордне падіння
    За даними АЄБ, в липні продажі легкових автомобілів і LCV в Росії знизилися на 22,9%, за 7 місяців – на 9,9% до 1,41 млн автомобілів, повідомляє асоціація європейського бізнесу (АЄБ). Продажі в липні склали 180,76 тис машин.
    “На жаль, стиснення автомобільного ринку продовжилося, набравши швидкість в липні. Загалом, тренд тривожний, і малоймовірно, що він фундаментально зміниться найближчим часом”, – говорив раніше голова комітету автовиробників АЄБ Йорг Шрайбер.
    За даними ФТС, в січні-червні 2014 року імпорт легкових автомобілів до Росії знизився в порівнянні з аналогічним періодом 2013 року на 15% до 378,6 тисяч одиниць. У грошовому вираженні обсяг імпорту склав $ 7,22 млрд, що на 17% менше, ніж роком раніше. З них за звітний період з країн далекого зарубіжжя в РФ ввезено 357,6 тис. автомобілів (зниження на 13:wacko: на суму $ 7 млрд. З країн СНД ввезена 21 тис. машин (-36:wacko: на $ 155,8 млн.


    http://news.finance.ua/ua/~/1/0/all/2014/08/27/332936
     
  16. bedazzled

    bedazzled Well-Known Member

    28.08.2014 20:15


    Путін здійснив конституційний злочин. Ми переживаємо останню, саму ганебну сторінку нашої спільної історії, - російський політолог






    [​IMG] Конституційним злочином назвав введення військ Росії до Україну відомий російський аналітик, публіцист і політолог Георгій Сатаров.
    Про це Георгій Сатаров написав на своїй сторінці до Facebook.
    “Путін ввів збройні сили Росії на територію іншої держави без санкції Ради Федерації. Це конституційний злочин, всього лише один з багатьох його злочинів. Це проблема звинувачення на майбутньому процесі. Це проблема Путіна. І мене не хвилює, чому він це зробив.
    Мене турбує інше. Вбиті, поранені, зниклі без вісті наші хлопці, послані цією зграєю до України, абсолютно безправні. Абсолютно безправні їх родичі, що втратили синів, братів, чоловіків. Незабаром вони почнуть пред’являти судові позови до цієї влади, але будуть програвати, бо немає офіційно військових дій, як «немає» в Україні наших військових. Всі кривляння Путіна, Шойгу, Лаврова та інших, абсолютно бездарні і наскрізь шиті білими нитками, спрямовані тільки на одне – зробити безправними вбитих і покалічених хлопців. Звідси і повсюдні приклади убогого легендування їх присутності на території України в якості «добровольців» та інша інформаційна муть. Вся ця байда у них проканає (вибачте, читачі, не можу писати про цю банду нормальною мовою), поки вони при владі. Але все це в один момент завалиться, варто їм лише втратити її (владу – ред.). Вони це знають, і тому будуть чіплятися за свої крісла всіма способами. Страшно ще й те, що вони вже перейшли криваву межу. Ось що треба пам’ятати, думаючи про те, як вони будуть чіплятися.
    Але судити їх все одно будуть. Судитимуть навіть пам’ять про них. Я не вірю в це. Я це знаю.
    І ось ще що: ще одного смутного часу (як після Івана IV) Росія не витримає. Боюся, що ми переживаємо останню сторінку нашої спільної історії. Найганебнішу. І ганьба цей не стільки в Путіні, скільки в нас”, – зазначив російський аналітик.


    http://news.finance.ua/ua/~/1/0/all/2014/08/28/333011
     
  17. Tatyana Dovzhik

    Tatyana Dovzhik New Member

    З такими настроями як зараз у них, нічого жрать скоро буде, а може воно й до кращого!
     
  18. bedazzled

    bedazzled Well-Known Member

    03.09.2014 14:30

    Австралія, що займає 1-е місце в світі за запасами урану, зупинила його поставки в Росію


    [​IMG] Австралія призупинила поставки урану до Росії в результаті введених санкцій. Про це пише газета The Guardian з посиланням на заяву прем’єр-міністра країни Тоні Ебботта.
    «Австралія не продаватиме уран Росії до подальших вказівок», – заявив він. За його словами, уряд обговорює питання надання гуманітарної та матеріально-технічної військової допомоги Україні. Він також нагадав, що в Києві планується відкрити посольство.
    Австралія посідає перше місце в світі за запасами урану.


    http://news.finance.ua/ua/~/1/0/all/2014/09/03/333456
     
    • Подобається Подобається x 1
  19. skam

    skam Well-Known Member

    читаем Войновича, Москва 2042
    http://lib.ru/PROZA/WOJNOWICH/moskwa.txt
     
  20. bedazzled

    bedazzled Well-Known Member

    05.09.2014 23:20

    Продуктова інфляція в Росії в серпні досягла двозначних цифр






    [​IMG] Продуктова інфляція в Росії в серпні досягла двозначних значень. Востаннє таке було в 2011 році. Тоді причиною був відкладений ефект від засухи 2010 року, зараз – заборона на імпорт продовольства.
    Незважаючи на зусилля влади щодо стримування зростання цін на продукти і початок повсюдного цінового моніторингу, продовольча інфляція вперше за три роки досягла двозначних значень. У серпні, за даними Росстату, індекс споживчих цін на продовольчі товари склав 10,3% порівняно з серпнем 2013 року. При загальному розрахунку індексу споживчих цін (включаючи інші групи товарів та послуги) на частку продуктової інфляції припадає приблизно третина.
    В цілому в порівнянні з липнем ціни на продукти знизилися на 0,3 процентних пункту. Але якщо подивитися на окремі групи товарів, то стає очевидним, що заборона на імпорт цілої низки продуктів з Європи, США, Канади, Австралії та Норвегії призвів до зростання цін на «заборонені» товари.
    Лідерами зростання цін стали м’ясо і птиця – вони виросли в ціні на 2,5% порівняно з липнем і на 13,8% з початку року. Для порівняння: минулого року за місяць вони зросли в ціні всього на 0,2%, з початку року вони подешевшали на 3,1%. Також серед лідерів по росту цін – риба і морепродукти, які виросли в ціні на 1,4% за місяць і на 8,6% з початку року, молоко і молочні продукти – 0,2% за місяць і на 9,2% з початку року.
    Востаннє інфляція досягала двозначних значень порівняно з попереднім роком в першій половині 2011 року, пише головний економіст ING Дмитро Польовий в коментарі по статистиці Росстата. Тоді це було продиктовано відкладеним впливом посухи та пожеж в 2010 році, а також ростом тарифів страхових внесків, говорить завлабораторією кон’юнктурних опитувань Інституту Гайдара Сергій Цухло. «У першій половині року був дуже сильний ріст цін. Підприємства заклали у вартість збільшення страхових внесків. Це була сильна «рукотворна» інфляція. Засуха та пожежі позначилися на обсягах врожаю», – відзначає Цухло.
    Зараз причини зростання інші. Обмеження імпорту є основним чинником зростання цін, пише Польовий. При цьому ризики прискорення інфляції посилюються з липня, в тому числі з причини того, що російський рубль залишається на низьких рівнях, додає він.
    Заборона на імпорт залишиться основним чинником зростання інфляції в наступні два-три квартали, утримуючи рівень інфляції в районі 8%, попереджає головний економіст по Росії «ВТБ Капіталу» Володимир Количев. Згідно з прогнозом ING, обмеження на імпорт продукції і введення податку з продажів може привести до того, що інфляція буде вище позначки в 9% вже в першому кварталі 2015 року, до кінця наступного року може скласти 7,5-8%.
    У серпні цього року Мінекономрозвитку було змушене переглянути прогноз по інфляції на цей рік, в тому числі через продовольчі антисанкції. За офіційним прогнозом, індекс споживчих цін цього року складе 7-7,5%, в ​​попередньому, весняному прогнозі він становив 6%. Причина підвищення все та ж – обмеження на імпорт продуктів, як повідомляв у кінці серпня директор зведеного департаменту макроекономічного прогнозування міністерства Олег Засов. Відомство оцінює, що антисанкції додадуть 1 процентний пункт до інфляції.
     
    • Подобається Подобається x 1
а де твій аватар? :)