Майбутнє Росії, макроекономічні та геополітичні прогнози

Тема у розділі 'UA-RU', створена користувачем bedazzled, 6 бер 2014.

  1. bedazzled

    bedazzled Well-Known Member

    04.08.2014 16:00

    Санкції позбавляють Росію нафти






    [​IMG] Санкції щодо експорту технологій, що використовуються в нафтогазовій галузі, можуть не лише уповільнити і зробити нерентабельними енергетичні проекти в Арктиці, але й знизити темпи видобутку на російських родовищах, повідомляється в доповіді Fitch Ratings. Вітчизняним компаніям доведеться розробляти технології самим або шукати нових партнерів. Проте одночасно зі зниженням обсягів видобутку можуть підскочити ціни на нафту.
    Нові санкції щодо експорту технологій російським нафтогазовим компаніям можуть ускладнити підтримання поточних темпів видобутку ресурсів на виснажених родовищах у Західному Сибіру, говориться в доповіді Fitch Ratings. Це пов’язано з тим, що методи підвищення нафтовіддачі пластів, що застосовуються на цих браунфілдах (родовище зі ступенем виробленості більш ніж 75:wacko:, близькі до тих, які застосовуються при видобутку сланцевої нафти. А подібні технології – одна з ключових цілей санкцій з боку західних країн, нагадує Fitch.
    У середньостроковій перспективі, вважають аналітики міжнародного рейтингового агентства, дискримінаційні заходи можуть призвести до відкладання розвитку частини більш масштабних російських проектів, зокрема в Арктиці. Враховуючи, що в довгостроковій стратегії російських нафтових компаній Арктика займає одну з ключових позицій, такий ефект від санкцій може стати досить неприємним. «Освоєння Арктики – ключове завдання стратегії розвитку «Газпром нафти» до 2025 року», – йдеться в матеріалах на офіційному сайті компанії. До 2050 року арктичний шельф буде забезпечувати від 20 до 30 відсотків від усього російського нафтовидобутку, а видобуток першої арктичної нафти очікується вже у 2018 році, говориться на офіційному сайті «Роснефти».
    Якщо санкції будуть діяти тривалий час, то вони навіть можуть зробити арктичні проекти нерентабельними, стверджують аналітики Fitch Ratings. Російським компаніям потрібно буде розробити технології самостійно або знайти інших партнерів у цій сфері.
    Вплив на видобуток ресурсів з родовищ в Західному Сибіру залежатиме від того, чи потраплять вони під визначення сланцевої нафти. У той час як російські родовища поступово виснажуються, нафтові компанії починають застосовувати все більш складні методи видобутку.
    Наприклад, «Газпром нафта» робить все більше свердловин – 43% всіх свердловин у 2013 році проти 4% у 2011-му – методом горизонтального буріння. Метод багатозонного гідророзриву пласта минулого року використовувався у видобутку на 57% високотехнологічних свердловин, а у 2011 році цей показник становив лише 3%.
    Таким чином, підсумовують аналітики Fitch Ratings, обмеження доступу до технологій для російських нафтогазових компаній може «негативно позначитися на їхній здатності успішно розробляти важкодобувні запаси, фактично зменшуючи економічно рентабельний термін розробки зрілих родовищ».
    Досвід роботи з нетрадиційними родовищами у російських компаній досить обмежений, тому вони все більше залежать від спільних підприємств із західними компаніями, за допомогою яких стає можливо отримати технології та обладнання.
    З цієї причини санкції можуть негативно позначитися на всіх подібних спільних підприємствах, серед учасників яких, зокрема, зарубіжні ресурсодобувні ExxonMobil, Royal Dutch Shell, BP, нафтосервісні компанії Schlumberger, Halliburton та Baker Hughes.
    Очевидно, що компанії, які вже вклали кошти в російські проекти, зацікавлені в їхній подальшій розробці. Наприклад, предмет договорів Total і BP з «Лукойлом» і «Роснефтью» відповідно – розробка російських горючих сланців. Раніше голова департаменту розвідки і видобутку Total Ів-Луї Даррікаррер безпосередньо назвав санкції проти Росії загрозою для проекту «Ямал СПГ», який розраховувався за умови придбання американських технологій для систем охолодження. «Так, ми потребуємо американських технологій, – заявив Даррікаррер. – Тому нам необхідна кооперація, а не конфронтація». Крім того, Даррікаррер заявив, що Росія буде вносити найбільший внесок у видобуток нафти компанією Total до 2020 року, і повідомив про плани компанії збільшити свою частку в НОВАТЕК з 17,8 до 19,4%.
    З російських компаній, які можуть серйозно постраждати через санкції, аналітики Fitch Rating назвали «Роснефть», «Газпром нафта» і меншою мірою «ЛУКойл», НОВАТЕК і «Татнефть». У «Роснефти» «Газеті.Ru» повідомили, що зараз в компанії триває оцінка можливого впливу санкцій ЄС, які обмежують поставки обладнання для вітчизняної нафтової галузі. Проте в компанії не вважають, що така заборона може серйозно позначитися на планах компанії.
    «Вже зрозуміло, що багато позицій з переліку обладнання для «Роснефти» не критичні, постачальники аналогічної продукції є в Росії або в країнах, що не входять до Єврозони», – заявляють у російській компанії.
    У «Роснефти» є чітке розуміння щодо шляхів вирішення питань з постачання необхідного обладнання, хоча переорієнтація закупівель забере деякий час. При цьому 29 липня голова компанії Ігор Сєчін заявив, що через санкції «Роснефть» не виключає зсуву за часом в реалізації деяких проектів.
    Російські експерти не виключають, що в деякій перспективі санкції західних країн, введені проти вітчизняних нафтогазових компаній, можуть позначитися не тільки на майбутніх проектах, а й на видобутку з діючих родовищ.
    «Висновки експертів Fitch не безпідставні, – вважає начальник аналітичного відділу УК «КапиталЪ» Андрій Верхоланцев. – Через санкції нафтовидобуток у російських нафтових компаній повинен зменшитися». Як пояснив експерт, це пов’язано з тим, що на старих родовищах зазвичай працюють західні компанії, що мають технології й устаткування, які підвищують нафтовіддачу. «Закордонні НК тепер будуть змушені припинити роботу, завершити контракти з російськими компаніями й забрати обладнання», – говорить він. Як альтернативу обладнанню компаній тих країн, які наклали санкції, можна використовувати техніку китайських партнерів, відзначає Верхоланцев, однак на це потрібно час.
    Втім, на думку деяких аналітиків, скорочення видобутку може піти на користь Росії.
    «Заборона на фінансування проектів і закупівлю західного обладнання – серйозна проблема, і видобуток нафти через санкції дійсно зменшиться. Однак пропорційно зі зниженням обсягів видобутку підскочать ціни на нафту, що для Росії дуже добре», – сказав «Газеті.Ru» провідний експерт Союзу нафтогазопромисловців Росії Рустам Танкаєв. Поточна ціна нафти марки Brent становить $105,7 за барель.
    У 2013 році Росія посіла друге місце з видобутку нафти у світі з часткою 12,9% після Саудівської Аравії, на яку припадає 13,1%. Найближчий конкурент, який швидко наздоганяє Росію за обсягами видобутку цього ресурсу, – це США: американська нафта минулого року становила 10,8% від усіх обсягів видобутої нафти в світі. При цьому приріст у видобутку нафти у Штатів був найвищий серед усіх країн в 2013 році: американські виробники збільшили видобуток на 13,5% порівняно з 2012 роком. Росія ж за аналогічний період наростила видобуток нафти лише на 1,3%, випливає зі статистичного огляду світової енергетики BP.
    Доходи Росії від експорту нафти в 2013 році знизилися на 4%, до $173,7 млрд з $180,9 млрд рік раніше, виходить з даних Федеральної митної служби (ФМС). Цей показник знизився як для далекого зарубіжжя (мінус 4,2:wacko:, так і для країн СНД (мінус 0,7:wacko:. У фізичному вираженні експорт російської нафти минулого року знизився майже на 1,5%, з 239,9 млн до 236,6 млн тонн.
    Каріна Романова, Рустем Фаляхов, Ідель Айзятулова


    http://news.finance.ua/ua/~/2/0/all/2014/08/04/331346
     
  2. bedazzled

    bedazzled Well-Known Member

    04.08.2014 09:00

    Яблука в Росії подорожчають на 40% - через заборону на ввезення польських фруктів


    [​IMG] Гендиректор Інституту аграрного маркетингу Олена Тюріна вважає, що до кінця року ціни на яблука в Росії, насамперед на так звані дешеві “сезонні” сорти, можуть підвищитися на 30-40%.
    “Заборона на постачання яблук з Польщі призведе до зміни географії імпорту, вимагатиме додаткових тимчасових і фінансових витрат, а це призведе до зростання ціни на так звані дешеві сезонні яблука, до яких звик споживач, зростання ціни наприкінці року може сягти 30-40%”, – зазначила Тюріна.
    За її словами, у 2013 році Росія імпортувала 1,24 млн тон яблук (45% ринку), з яких частка Польщі становила 54%. “Імпорт з інших країн значно поступається польським обсягам. Приміром, на поставки з Молдавії припадало 13,5%, Китаю – 8,6%”, – сказала вона.
    Експерт припустила, що польські яблука можуть бути замінені поставками з Азербайджану, Сербії, Китаю та Чилі, але і в цьому випадку яблука будуть дещо дорожчі, зважаючи на транспортні витрати.
    Заборона на ввезення на територію Росії фруктів і овочів з Польщі набула чинності з 1 серпня як “екстрений фітосанітарний захід, направлений на те, щоб зупинити постачання небезпечної продукції”. Обмеження стосуються яблук, груш та айви, абрикосів, вишні та черешні, персиків, нектаринів, сливи і терну, а також капусти кочанної, цвітної, кольрабі, листової та аналогічних їстівних овочів роду Brassica, свіжих або охолоджених.
    Польща один з найбільших постачальників фруктів і овочів до Росії. За даними Євразійської економічної комісії, у 2013 році з Польщі до Митного союзу було ввезено 968,5 тисяч тонн яблук, груш і айви на 534,1 млн доларів, на 18,3% більше порівняно з 2012 роком. Велика частина цієї продукції (80:wacko: призначалася для Росії.
    Але вже в першому кварталі цього року порівняно з тим самим періодом минулого року ввезення польських фруктів знизилося на 17,3%, до 330 тисяч тонн.
    Великими статтями польського рослинного експорту до Митного союзу також є заморожені овочі і фрукти, капуста, помідори. Так, у 2013 році Польща експортувала 103,8 тисяч тонн заморожених овочів і 44,8 тисяч тонн заморожених фруктів. Це, відповідно, на 25,4% і на 2,6% більше, ніж у 2012 році. Поставки капусти становили 86,9 тисяч тонн (на 15,5% більше), помідорів – 65,8 тисяч тонн (на 36,4% більше).
    У Польщі з претензіями Росільгоспнагляду не погоджуються. В квітні компанія “Європейський овочевий центр”, яка об’єднує 164 виробника, заявила, що польські овочі та фрукти повністю відповідають європейським нормам. Там стверджують, що Москва таким чином карає Польщу за її підтримку України.


    http://news.finance.ua/ua/~/1/0/all/2014/08/04/331333
     
    • Подобається Подобається x 1
  3. Wili

    Wili Well-Known Member

    [​IMG]
     
    • Подобається Подобається x 3
  4. bedazzled

    bedazzled Well-Known Member

    й буде йще менше в відсоткову відношенню, бо через війну з Україною в Росії цей й наступні два роки буде мінімальне зростання, або взагалі рецесія. А США зі зростанням в 3% на рік, зросте майже на 10% за три роки, а Китай зі зростанням біля 7% на рік - більше 20%. Росія дрібнішає поміж світових держав.
     
  5. bedazzled

    bedazzled Well-Known Member

    Ціна Криму: пенсійні накопичення росіян заморозять ще на рік - ЗМІ

    Вівторок, 05 серпня 2014, 14:19


    Уряд Росії ухвалив "принципове рішення" заморозити на 2015 рік пенсійні накопичення росіян.
    Про це "Інтерфаксу" повідомило високопоставлене джерело в керівництві російського кабміну.
    За його словами, на 2015 рік буде продовжено дію мораторію на перерахування пенсійних накопичень в недержавні пенсійні фонди.
    У керівництві уряду Росії також не виключили, що обговорюватиметься питання про повне скасування накопичувальної пенсійної системи, "оскільки вона не довела свою ефективність".
    Незадовго до цього джерело в Мінфіні заявило агенству, що можливе продовження заморозки пенсійних накопичень на 2015 рік позбавить економіку значного "довгого" інвестиційного ресурсу і сповільнить зростання ВВП вдвічі.
    За його словами, це відкине Росію в стан "пізньої радянської економіки".
    Як відомо, раніше було ухвалено рішення про вилучення пенсійних накопичень громадян Росії за 2014 рік.
    Наприкінці червня міністр фінансів РФ Антон Силуанов повідомляв, що ці кошти не планувалося повертати фондам, а ці гроші "пішли на Крим" і на прийняття антикризових заходів.


    http://www.pravda.com.ua/news/2014/08/5/7033985/
     
  6. Samojlovu4

    Samojlovu4 Well-Known Member

    Всеодно картинка дійсності не відображає. Не передано всю неймовірну величину парашки в співвідношенні, чого її в мексиканську затоку вліпили?!
     
    • Подобається Подобається x 1
  7. bedazzled

    bedazzled Well-Known Member

  8. bedazzled

    bedazzled Well-Known Member

    05.08.2014 09:55

    ЛУКОЙЛ продає мережі АЗС в Чехії, Словаччині та Угорщині






    [​IMG] ЛУКОЙЛ позбувається активів в Чехії, Словаччині та Угорщині, повідомляє прес-служба компанії. Угоди про продаж активів вже підписані з MOL Plc. та Norm Benzinkut Kft.
    Slovnaft Ceska Republica, Spol. S.R.O. (дочірня компанія MOL Plc.) купить мережу з 44 автозаправних комплексів ЛУКОЙЛа, розташованих на території Чехії. Norm Benzinkut Kft купить мережі автозаправних комплексів ЛУКОЙЛа в Угорщині (75 АЗС) і Словацькій республіці (19 АЗС).
    Очікується, що обидві угоди будуть закриті до кінця 2014 року. “Рішення про продаж активів було прийнято в рамках оптимізації бізнесу ЛУКОЙЛа в сфері збуту нафтопродуктів”, – наголошується в прес-релізі.
    Представник ЛУКОЙЛа заявив РБК, що сума угод не розголошується. Запитання, чи пов’язаний продаж цих активів з санкціями ЄС і США, він коментувати не став, пославшись на недавні заяви Алекперова про оптимізацію активів.
    Президент ЛУКОЙЛа Вагіт Алекперов 31 липня визнав, що санкції Заходу вплинуть на компанію. За його словами, перш за все вони можуть негативно позначитися на інвестпрограмі ЛУКОЙЛа.
    “Ми зараз розглядаємо різні варіанти. Звичайно, той факт, що доступ до ринків капіталу буде ускладнений, збільшить наші витрати і може знизити інвестиції”, – додав голова ЛУКОЙЛа.
    Він також заявив про наміри компанії продати частину своїх активів у Східній Європі, щоб сфокусуватися на проектах у Росії, але не став уточнювати, про які активи йде мова. Зараз у ЛУКОЙЛа, крім зазначених вище країн, є активи в Україні, Болгарії та Румунії. Втім, основні нафтові активи компанії, за її відомостями, розташовані в Росії.


    http://news.finance.ua/ua/~/1/0/all/2014/08/05/331429
     
  9. Flametta

    Flametta Well-Known Member

    Экс-эксперт Министерства экономики России Матвей Малый:
    [​IMG]
     
  10. Agaton

    Agaton Well-Known Member

    Це не перший раз.
    Так у свойому часі було с молоком, сиром, м"ясом, колбасою ітд.
    Вроді шкодить їм ця колбаса. хай там.
    Хай жруть свое стерво 500 рб/кг, що його і пес не хоче.

    Нічо, вчора вже купил смачненьких яблучок, сьогодні куплю ще декілька кілограмів :)
     
  11. bedazzled

    bedazzled Well-Known Member

    Уявіть ціни на харчі в Росії після такого рішення Путіна. Народжуваність впаде після такого надзвичайно. Чекаємо 9 місяців й дивимося на статистику, 2014 йще не дуже покаже а от 2015тий буде показовим. За минулий рік по всій Ерефії народжуваність була 1.7 дитини на жінку (у росіян в Ерефії біля 1.5 дитини на жінку), а після санкцій та неадекватних кроків Путіна народжуваність буде йще гірша.





    Путін заборонив росіянам їсти імпортні продукти через санкції

    Середа, 06 серпня 2014, 18:11


    Ввечері в середу, 6 серпня президент Росії Володимир Путін підписав указ "Про застосування окремих спеціальних економічних заходів з метою забезпечення безпеки Російської Федерації".
    Про це повідомляє офіційний сайт глави російської держави, де опублікований відповідний документ.
    Цей указ став відповіддю РФ на секторальні санкції з боку Євросоюзу, США та інших країн.
    Обмеження, що введені Російською федерацією, поширюється на всі країни, що підтримали Україну. Між тим, найбільшою мірою їх ефект буде відчутний для ЄС і США.
    "З метою захисту національних інтересів Російської Федерації" указом заборонено "ввезення на територію Російської Федерації окремих видів сільськогосподарської продукції, сировини і продовольства, країною походження яких є держава, яка прийняла рішення про введення економічних санкцій відносно російських юридичних та (або) фізичних осіб або яка приєдналася до такого рішення".
    Наразі дія даного указу не поширюється на Україну, однак після введення урядом секторальних санкцій експорт продовольства до Росії також буде заборонений. Зазначимо, що частина українського продовольчого експорту до РФ вже заблокована рішенням Росспоживнагляду.
    Згідно до указу Путіна, указ набирає чинності вже 6 серпня, але практичне його застосування почнеться трохи пізніше.
    Спершу уряд Росії має окремим рішенням "визначити перелік видів сільськогосподарської продукції, сировини і продовольства", на які поширэються ембарго. Цей список згодом може бути доповнений, скорочений або змінений.
    Заборона на ввезення продовольства до РФ буде діяти протягом одного року, проте передбачена можливість продовження або скорочення цього строку.
    Раніше повідомлялося про санкції, введених всіма країнами ЄС, Сполученими штатами Америки, Канадою, Норвегією, Швейцарією,Японією, Південною Кореєю, Австралією.
    Всі ці країни підпадають під обмеження, введені Росією.


    http://www.pravda.com.ua/news/2014/08/6/7034122/
     
  12. skam

    skam Well-Known Member

    http://www.rprpspb.com/?p=4355

    Оригинал публикации: How to Solve the Putin Problem
     
  13. bedazzled

    bedazzled Well-Known Member

    http://youtu.be/mmTg_unqFNg

    ---------- Додано в 23:44 ---------- Попередній допис був написаний в 23:30 ----------

    06.08.2014 07:00

    Гонконг провів валютні інтервенції на тлі припливу грошей з РФ

    [​IMG] Фінансовий регулятор Гонконгу провів інтервенцію на валютному ринку, щоб послабити зміцнення місцевої валюти на тлі зростання активності російських компаній після введення санкцій ЄС і США через дії Росії в Україні.
    Управління грошового обігу Гонконгу (Hong Kong Monetary Authority, що виконує низку функцій ЦБ) в понеділок купив $925 млн в Гонконзі і Нью-Йорку, випливає з даних, опублікованих на його сайті. У липні регулятор втрутився в роботу валютного ринку вперше з грудня 2012 року і за місяць придбав $8,39 млрд, що стало максимумом з жовтня 2012 року.
    Відтік капіталу з Росії в липні становить близько $2,5 млрд, відзначає Renaissance Capital Ltd. За даними ЦБ РФ, у I півріччі відтік підскочив до $74,6 млрд проти $61 млрд за весь 2013 рік.
    Як повідомили Bloomberg минулого тижня два обізнаних джерела, ВАТ “Мегафон” (MOEX: MEGF) перевело близько 40% оборотного капіталу в гонконгські долари, ВАТ “Норільський нікель” (MOEX: GMKN) також тримає частину грошових коштів у цій валюті.
    “Перехід на гонконгські долари стає важливим компонентом відтоку капіталу з Росії, – говорить економіст Renaissance Capital Олег Кузьмін. – Люди прагнуть передбачити можливість найгіршого розвитку подій в Україні”.
    За словами валютного аналітика Bank of East Asia Ltd. Кенікса Лая, Гонконг продовжить інтервенції на валютному ринку найближчими днями, щоб зупинити зміцнення гонконгського долара.
    “Гонконг – напрям для капіталу з Європи, Росії та країн Близького Сходу, оскільки інвестори шукають більш високу прибутковість в Гонконзі і в китайських акціях”, – зазначив К.Лай.
    Прив’язка курсу гонконгського долара до долара США існує з 1983 року. З 2005 року Гонконг встановив валютний коридор від 7,75 до 7,85 гонконгського долара за долар США. У 2012 році Управління грошового обігу Гонконгу влило у фінансову систему загалом $13,8 млрд, щоб запобігти надмірному зростанню гонконгського долара

    http://news.finance.ua/ua/~/1/0/all/2014/08/06/331439
     
  14. bedazzled

    bedazzled Well-Known Member

  15. bedazzled

    bedazzled Well-Known Member

    Хто шо прогнозує, наскільки впаде народжуваність в 2015му в Ерефії через кризу яка почалася на початку 2014го? Просто діти виношуються 9 місяців, а це значить що після початку кризи треба чекати 9 місяців щоб побачити наскільки вона вплинула на виживаність нації.

    07.08.2014 09:15

    Путін заборонив ввезення продуктів з країн, що ввели санкції - Росія залишиться без половини продуктів






    [​IMG] Президент Володимир Путін доручив заборонити або обмежити імпорт продовольства з країн, які ввели санкції проти російських компаній і громадян. Масового дефіциту продуктів ринок не очікує.
    «З метою захисту національних інтересів» буде заборонено або обмежено ввезення до Росії окремих видів сільгосппродукції, сировини і продовольства з держав, які ввели економічні санкції проти російських юридичних та (або) фізичних осіб або приєдналися до такого рішення. Про це йдеться в підписаному і опублікованому вчора на сайті kremlin.ru указі президента. Документ чинний з дня підписання. Поки що санкції проти Росії ввели США, Євросоюз, Японія, Канада, Австралія і Швейцарія.
    На які конкретно продукти поширюватиметься заборона, вирішить уряд, доручив президент. У ряд також має «вжити заходів щодо забезпечення збалансованості товарних ринків», недопущення зростання цін і «забезпечити… розробку та реалізацію комплексу заходів, направлених на збільшення пропозиції вітчизняних товарів».
    Список, за словами заступника міністра економічного розвитку Олексія Лихачова, вже готовий. Прес-секретар прем’єр-міністра Дмитра Медведєва Наталія Тімакова заявила «Відомостям», що перелік продуктів буде підписаний «не пізніше ніж завтра». «Це перші формальні санкції з боку Росії, попередні заборони імпорту деяких видів м’яса і фруктів з ЄС вводилися відповідно до норм СОТ», – констатує старший партнер Macro Advisory Кріс Уїфер.
    Що заборонять
    До списку країн, щодо яких діятимуть санкції у відповідь, увійдуть Євросоюз, США, Австралія та Норвегія, сказав «Відомостям» чиновник фінансово-економічного блоку уряду. Основний принцип полягає в тому, що обмеження будуть вводитися там, де є можливості збільшення свого виробництва або заміщення за рахунок інших постачальників, пояснює він (про такий же принципі сказав і один з учасників нарад, що проводилися з цього питання в Білому домі). Заборона на певні товари може і не бути повною, будуть квоти, знає чиновник.
    Список допрацьовується, перелік буде досить гнучким, лаконічний співробітник апарату уряду: в переліку будуть різні види овочів, фруктів, м’ясної продукції, точно не буде вина і дитячого харчування. Інший чиновник уряду сказав, що в переліку буде м’ясо, сир та інша молочна продукція. Учасник нарад перелічує фрукти, овочі, консерви, молочну продукцію. Питання про включення до списку вина, за його словами, обговорюється.
    За словами ще одного федерального чиновника, список буде досить великий і являтиме собою перелік митних кодів. На фізичних осіб, якщо вони будуть ввозити товари для особистих цілей, ніякі заборони поширюватися не будуть, запевняє співрозмовник «Ведомостей».
    За даними ФТС, Росія в 2013 р імпортувала продовольства на $43 млрд (13,4% всього імпорту), близько половини цієї суми, без урахування напоїв та алкоголю, припадає на ЄС, США, Канаду, Австралію і Японію. У вартісному обороті роздрібної торгівлі продовольством на частку імпорту, за даними Мінекономрозвитку, припадає близько 25-30%. За деякими позиціями ця частка вища: наприклад, за даними Росстату, близько 50% сирів, 35% свинини, 60% яловичини, 35% тварин і 16% рослинних олій, 19% консервів – імпортні.
    «Є розуміння, що глобального дефіциту точно не буде. Можуть зникнути деякі позиції з верхнього цінового спектру», – каже учасник нарад, що попросив про анонімність. Є багато постачальників продуктів до Росії, щодо яких санкції діяти не будуть – наприклад, найбільші постачальники м’яса – Аргентина і Бразилія, а овочі й фрукти можна закуповувати в Туреччині та Азербайджані, говорить чиновник. Учасник нарад говорить, що мова може йти про заміщення за рахунок постачальників з Туреччини, Чилі, Аргентини, Китаю. Він наводить як приклад груші з Бельгії: 80% врожаю ця країна продає в Росію, але Росія цілком зможе замінити бельгійські груші на інші.


    http://news.finance.ua/ua/~/1/0/all/2014/08/07/331618

    ---------- Додано в 23:20 ---------- Попередній допис був написаний в 23:03 ----------

    07.08.2014 21:00

    Через умови санкцій до 2018 року у Кремля можуть закінчитися гроші - російський економіст






    [​IMG] Санкції, введені США та ЄС, призведуть до того, що у російської влади до 2018 року закінчаться гроші на виконання передвиборчих обіцянок. Громадяни почнуть задавати питання, чому рівень життя перестав зростати й починає знижуватися, порівнюватимуть свій стан з рівнем життя людей, які наближені до влади, і це буде серйозна проблема для влади.
    Про це в ефірі телеканалу “Дощ” розповів відомий економіст Сергій Гурієв, донедавна – ректор Російської економічної школи (РЕШ). Сергій Гурієв, який виїхав до Франції після допитів у так званій “справі експертів”, які проводили експертизу у “справі ЮКОСа”. Нині він професор французького університету Sciences Po.
    Економіст, аналізуючи ситуацію навколо санкцій, запропонував три сценарії розвитку обстановки в Росії, кожен з яких невтішний для президента РФ Володимира Путіна.
    Сценарій №1, на думку Гурієва, помірний. Він полягає в тому, що через зовнішній тиск на Росію, яка вирішила переглянути післявоєнні кордони в Європі, загостряться внутрішні суперечності в російському суспільстві. А зупинка зростання економіки РФ не дозволить Путіну виконати свої передвиборні обіцянки, які він давав росіянам у 2012 році. У більшості указів з “обіцянням” Путіна кінцевою датою виконання є 2018 рік.
    За словами експерта, через низьке зростання економіки у Путіна просто не залишиться грошей на реалізацію своїх обіцянок. Як зазначив економіст, це спричинить гострі політичні проблеми.
    “Ми дійсно тепер бачимо, що російське керівництво може зіпсувати відносини з партнерами так сильно, що зовнішні проблеми будуть більші, ніж внутрішні”, – сказав Гурієв.
    “Уже до 2018 року потрібно буде приймати важкі рішення: скорочувати оборонні витрати, скорочувати пенсії, переставати боротися з інфляцією, тим самим зменшувати зарплати і пенсії. Я думаю, ми можемо побачити багато сюрпризів. І ми бачимо, що поки у влади навіть в цьому помірному сценарії немає чіткого розуміння, як справлятися з цими викликами”, – додав він.
    Крім того, Гурієв вважає, що така ситуація призведе до зростання соціального розшарування російського суспільства. “За того обмеження соціальної мобільності, яке є у нас сьогодні, громадяни порівнюватимуть себе зі співробітниками силових структур, держкомпаній, будуть задаватися питаннями, наскільки зароблені ці високі зарплати або це просто гроші, які режим витрачає на захист від опозиції, соціальних невдоволень і так далі”, – додав економіст.
    Сценарій №2 Гурієв охарактеризував як позитивний. Однак для Путіна він все одно буде невтішний. За словами економіста, домогтися скасування санкцій Заходу можна поверненням до стану статус кво. Іншими словами, якщо Росія поверне Крим Україні й сприятиме українцям у розгромі терористів на Донбасі. Однак у цьому випадку у Путіна і його оточення з’являться проблеми в спілкуванні з електоратом, якому доведеться пояснювати різку зміну генеральної лінії Кремля. Гурієв висловив припущення, що російські ура-патріоти можуть просто не зрозуміти Путіна.
    “Російському керівництву буде важко пояснити своїм виборцям, що насправді ніякої “Новоросії” немає, що насправді ополченці і російські офіцери, які їм допомагали, і російські бізнесмени, які фінансували, це вороги Росії. В цьому сенсі я думаю, що основні проблеми будуть не в економіці Росії, не в соціальному секторі Росії, а термінах внутрішньополітичного діалогу”, – сказав Гурієв.
    Сценарій № 3, за словами Гурієва, найбільш негативний для правлячого режиму. Як сказав економіст, якщо вина Росії в знищенні Boeing-777 буде доведена, то гроші у Кремля закінчаться ще раніше – до 2014 року.
    “Ситуація з відтоком капіталу драматична цього року, якщо песимістичні прогнози не виправдаються, а будуть перевершені з точки зору протистояння Росії і Заходу. Наприклад, якщо Захід почне відкрито говорити про те, що зараз російські війська стріляють по українській території, що вже зараз важке озброєння насправді поставляється не лише українським ополченцям або сепаратистам, але й поставляється разом з екіпажами, російськими військовослужбовцями. Я думаю, що ситуація буде насправді дуже серйозна”, – пояснив професор.
    “У 2014 році російське керівництво постане перед вибором вводити обмеження на конвертованість рубля або суттєво знижувати курс рубля, дозволяти курсу рубля значно знизитися. Це дуже неприємний вибір, тому що обмеження конвертованості рубля призведе до паніки серед інвесторів і до значного невдоволення російського бізнесу і середнього класу”, – сказав Гурієв.
    За його словами, громадяни будуть робити висновок, що ситуація в економіці РФ дуже погана. І це теж загрожує Путіну соціальним вибухом.
    Економіст вважає дії нинішньої російської влади більш ніж дивними, оскільки вони шкодять національним інтересам Росії.
    Підбиваючи підсумки, Гурієв висловився про ступінь імовірності своїх прогнозів: “Я б сказав, що помірний сценарій має ймовірність 60%, песимістичний – 30% і оптимістичний – 10%, можливо, навіть нижче”.


    http://news.finance.ua/ua/~/1/0/all/2014/08/07/331633
     
  16. bedazzled

    bedazzled Well-Known Member

    08.08.2014 19:20

    Путін стає васалом Китаю: ми є свідками похорону Росії, - The Telegraph






    [​IMG] Президент Росії Володимир Путін був одержимий уявною загрозою з боку старіючої, мирно налаштованої Європи в повільному занепаді – і кинув свою країну до ніг ще більшої загрози – Китаю. Кремль розраховує на капітал з Китаю, щоб компенсувати втрату західних грошей.
    Про це пише в своїй статті для The Telegraph Емброуз Еванс Прічард.
    Однак, як вважає автор, мрія Путіна нездійсненна. Лідер Китаю Сі Цзіньпін провів жорстку угоду на будівництво майбутнього трубопроводу “Газпрому”, забезпечивши собі ціну близько $350 за тисячу кубометрів, що лише трохи вище за витрати виробництва Росії.
    Він підкреслює, що обидві країни є конкурентами в Центральній Азії, де Китай систематично будує трубопроводи, що порушують мертву хватку Росії.
    Китай має великі територіальні претензії на Далекий Схід Росії, зокрема на землі, які забрали у династії Цин у 19 столітті. Навіть якщо стратегія Путіна з євро-азійським альянсом з Китаєм буде успішна, це зробить Росію васальною державою Китаю, постачальником товарів з моделлю розвитку, яка наразить її на відсталість, відзначає автор статті.
    “Це небезпечна ілюзія. Ми є свідками похорону Росії”, цитує автор Олександра Коха, колишнього високопоставленого чиновника Кремля.
    “Путін застряг за часів холодної війни, глухих до зрушень у світовій владі. Він був одержимий уявною загрозою з боку старіючої, мирно налаштованої Європи в повільному занепаді, перетворюючи цілком переборні розбіжності на непотрібний конфлікт”, – підкреслює Прічард.
    Але, за його словами, оцінки Путіна неправильні, тому що Європу йому не здолати.
    “У нього вирішальна сила лише на полі бою в східній Європі. Україна – не член НАТО, у неї немає ніякого захисту. Захід уже заявив, що він не застосовуватиме свої сили, якщо в Україну вторгнуться. Новоросія відкрита для його захоплення. Але це його остання смертельна карта”, – підсумував Прічард.


    http://news.finance.ua/ua/~/1/0/all/2014/08/08/331734

    ---------- Додано в 21:25 ---------- Попередній допис був написаний в 21:20 ----------

    08.08.2014 21:00

    Morgan Stanley: рубль до кінця року обвалиться до курсу 38 руб. за долар







    [​IMG][​IMG] Через погіршення геополітичної ситуації Morgan Stanley вже втретє цього року переглянув свій прогноз щодо курсу рубля. До кінця 2014 року російська валюта впаде до 38 рублів за долар, підрахував вчора інвестбанк.
    Morgan Stanley прогнозує, що курс російської валюти сягне до кінця року 38 руб. за долар замість очікуваних раніше 36,5 руб. Такий прогноз міститься в огляді інвестбанку, на який посилається агентство Bloomberg. Основне ослаблення, за розрахунками аналітиків, відбудеться в третьому кварталі. На початку року прогноз Morgan Stanley становив 35 руб. за долар.
    Коли Банк Росії 25 липня підвищив ключову ставку на 50 пунктів, до 8% річних, аналітики Morgan Stanley відзначали, що це підвищення може надати рублю короткострокову підтримку, і не стали тоді змінювати свій прогноз. Однак вони попередили, що геополітичні ризики дуже високі. З 15 липня, коли було введено третій раунд санкцій, до закриття торгів 7 серпня долар по відношенню до рубля подорожчав на 1,9 руб., або на 5,5%, до 36,2 руб.
    Російські експерти вважають, що новий прогноз Morgan Stanley цілком реальний. З ним, зокрема, згоден головний економіст «​​АФК Система» Євген Надоршин. «Передумови ослаблення рубля – уповільнення темпів зростання економіки і можлива рецесія, погіршення зовнішньоекономічного середовища, збільшення відтоку капіталу, зниження інвестиційної активності і т.д. – сформувалися ще у 2012-2013 роки, а напружена геополітична ситуація тільки все посилила. Більше того, з огляду на події останнього тижня й нинішню невизначеність, не можна виключати варіантів, що рубль коштуватиме ще дешевше».
    Начальник дилінгового центру Металлинвестбанка Сергій Романчук також називає прогноз інвестбанку реалістичним. «Більшість факторів зараз дійсно послаблюють рубль, і межі інтервенції ЦБ перебувають приблизно на цьому рівні. На початку року рубль падав разом з основними валютами країн, що розвиваються, потім основним драйвером знецінювання, безумовно, стала нова геополітична ситуація й суперечності, що виникли з «великою сімкою», – додає експерт.
    Провідний аналітик Промсвязьбанка Олексій Єгоров вважає, що якщо відтік капіталу не прискориться і буде порівнянний з відтоком капіталу за підсумками перших двох кварталів, який, за оцінками ЦБ, становить близько $74 млрд, тоді курс долара буде на рівні 35 руб. «У разі, якщо ситуація погіршиться, то, звичайно, ми припускаємо, що курс рубля вийде на нові рівні, і тоді будь-яка цифра може бути цілком реалістична», – відзначає він.


    http://news.finance.ua/ua/~/1/0/all/2014/08/08/331722
     
  17. bedazzled

    bedazzled Well-Known Member

    Продажі автомобілів в Росії впали на 23%

    Субота, 9 серпня 2014, 13:28

    Продажі нових легкових і легких комерційних автомобілів в Росії в липні 2014 року скоротилися на 22,9%.
    За даними комітету автовиробників Асоціації європейського бізнесу, в липні поточного року було відзначено істотне падіння продажів на ринку легкових автомобілів Росії.
    Продажі впали на 22,9% в порівнянні з липнем 2013 року. При цьому в період з січня по липень 2014 року обсяг продажів на російському автомобільному ринку скоротився на 9,9%.
    "На жаль, скорочення автомобільного ринку продовжилося, набравши швидкість в липні. Загалом тренд тривожний, і малоймовірно, що він фундаментально зміниться найближчим часом", - заявив голова комітету автовиробників АЄБ Йорг Шрайбер.
    "Звичайно, Московський автосалон, який відкриється в кінці серпня, повинен мати стимулюючий ефект на продажі автомобілів, особливо беручи до уваги, що осінь - сезон високих продажів. Принаймні це те, що відбувалося зазвичай. Але хіба цей рік назвеш звичайним", - додав він.
    Вести.ru


    http://www.epravda.com.ua/news/2014/08/9/481312/
     
  18. bedazzled

    bedazzled Well-Known Member

    11.08.2014 11:45

    Восени влада Росії втратить контроль за інфляцією через санкції - російські ЗМІ

    [​IMG] Заборона на імпорт м’яса, молока, риби та інших продуктів харчування з країн, які ввели санкції проти Росії, вдарить як по Росії, так і по країнах, які будуть змушені припинити поставки, вважають аналітики Fitch Ratings.
    Найбільший збиток “антисанкції” завдадуть саме російському внутрішньому ринку. Вони не приведуть до дефіциту, відзначає Fitch, продовольче ембарго призведе до зростання цін на продукти харчування, які вже переглядаються після девальвації рубля в першому півріччі, пише РБК daily.
    Потенційний вклад ембарго на ці продукти в російську інфляцію аналітики оцінюють приблизно в 2,9-3 п.п. прискорення інфляції, чистий ефект виявиться менше – від 1 до 1,5%. В “Ренесанс Капіталі”, наприклад, виходять з того, що структура попиту буде мінятися в міру підвищення цін, а заборонений імпорт буде замінений як вітчизняною продукцією, так і імпортною – з інших країн.
    Ціни на різні категорії заборонених продуктів зростатимуть неоднорідно, вважають експерти “Райффайзена”. Хоча частка імпорту в споживанні м’яса не така велика, як в споживанні фруктів (26% проти 80:wacko:, зазначають вони, найбільш сильні ризики для інфляції представляє саме це обмеження.
    Із заборонених імпортних продуктів м’ясо та м’ясна продукція займають найбільшу частку в споживанні росіян (близько 9%, а, наприклад, фрукти – 2:wacko:, звідси і більш сильний ефект на інфляцію.
    На другому місці за швидкістю подорожчання – фрукти. Перехід на альтернативних постачальників швидко не відбудеться, тому яблука та інші фрукти можуть помітно зрости в ціні.
    Значний внесок в інфляцію може внести подорожчання молочної продукції: частка її імпорту в споживанні становить близько 24%, під заборону потрапляє від 35 до 50% імпорту.
    Вегетаріанцям заощадити теж не вдасться: овочі замикають ланцюжок, але їх подорожчання все одно буде відчутним, попереджають аналітики.
    “Ренесанс” зберігає свій прогноз щодо зростання цін в 2015 році на рівні 5,2%, Goldman Sachs підвищив свій прогноз зростання цін до 8%, в “Ренесансі” очікують інфляцію в 7,5%. Експерти “Райффайзена” пророкують зростання цін від 7 до 7,5%.
    Відповідні санкції, які Росія оголосила Заходу, можуть підштовхнути інфляцію всередині країни, заявила раніше офіційний представник Держдепартаменту США Марі Харф.
    “Ми вивчаємо дане рішення і той вплив, який воно може зробити на американський бізнес. Але поза всяких сумнівів, ці заходи серйозно торкнуться російської економіки”, – впевнена вона. На її переконання, “вони підштовхнуть і без того високу інфляцію і послаблять купівельну спроможність росіян”.
    “Таким чином, якщо ці кроки націлені на те, щоб заподіяти шкоду нам, то, на мій погляд, досить очевидно, що вони завдадуть шкоди росіянам”, – цитує Харф ИТАР-ТАСС.
    Нагадаємо, ще навесні Російська академія народного господарства та держслужби опублікувала доповідь щодо продовольчої безпеки Росії. У ній констатувалося, що найбідніші 30% росіян значно недоїдають. Для них ситуація значно погіршиться через введення ембарго.
    По-перше, продовольство в цілому подорожчає через зниження конкуренції виробників. По-друге, з російських магазинів зникнуть окремі дешеві товари, якими харчувалися в основному незаможні: курячі “ніжки Буша” з США, український сир, українська яловичина, попередив Центр агропродовольчої політики “РАНХиГС”.
    Зникнуть дешеві український сир (його частка в імпорті понад 11:wacko: і охолоджена яловичина (13% у відповідному сегменті), у якої ціна нижча, ніж у інших постачальників. Заміна дешевих “ніжок Буша” (частка в імпорті курятини близько 50:wacko: курми з Бразилії призведе до необхідності збільшення витрат майже в два рази.
    Закриття ринку завжди призводить до зростання цін, нагадують експерти, для бідного населення багато продуктів просто зникнуть.


    http://news.finance.ua/ua/~/1/0/all/2014/08/11/331843

    ---------- Додано в 12:58 ---------- Попередній допис був написаний в 12:38 ----------

    http://youtu.be/5R216e1J7-U
     
  19. bedazzled

    bedazzled Well-Known Member

    Рост ВВП РФ замедлился во II квартале

    11.08.2014 17:01
    ВВП РФ во II квартале 2014 года вырос по сравнению с аналогичным периодом прошлого года на 0,8% после роста на 0,9% в I квартале, сообщил в понедельник Росстат.

    [​IMG]
    Это несколько хуже предварительной оценки МЭР: в начале июля глава МЭР Алексей Улюкаев говорил, что "поквартально есть некоторый рост по ВВП: 0,9% – I квартал и 1,2% – II квартал".

    Тем не менее, по официальной последней июльской оценке Минэкономразвития, ВВП РФ в первом полугодии вырос на 1% по сравнению с аналогичным периодом прошлого года, в июне 2014 г. - на 0,6%, в мае – 1,3%.

    Повышение ключевой ставки Банком России с 7,5% до 8% может ударить по позитивным явлениям в российской экономике, заявил 29 июля в интервью телеканалу "Россия 24" зампред ВЭБа Андрей Клепач, который неделей ранее ушел с поста замминистра Минэкономразвития.



    По его оценке, рост ВВП РФ в 2014 г. составит не более 0,6-0,7%. Минэкономразвития оценивает рост ВВП в 2014 г. на уровне 0,5%.

    http://www.vestifinance.ru/articles/45725
     
  20. bedazzled

    bedazzled Well-Known Member

    12.08.2014 09:10

    Газовий удар по РФ: Іран готовий постачати Європі газ по трубопроводу "Набукко"


    [​IMG][​IMG] Іран готовий поставляти газ до Європи по трубопроводу “Набукко”, заявив замміністра нафти Ісламської республіки Алі Маджед.
    З урахуванням того, що Європа прагне диверсифікувати джерела отримання енергоносіїв, Іран може задовольняти частину потреб країн континенту в газі за допомогою поставок трубопроводом “Набукко”, сказав заступник міністра іранським ЗМІ.
    Він повідомив, що дві європейські делегації, які відвідали нещодавно Іран, обговорювали різні маршрути доставки країнам континенту іранського газу.
    Після ослаблення односторонніх санкцій щодо Тегерана, Іран і європейські партнери повинні визначити шляхи вирішення проблеми, сказав заступник міністра.
    За словами Маджеді, експорт іранського газу може здійснюватися через Туреччину, Ірак, Сирію, кавказький регіон, а також по Чорному морю. Однак, зазначив він, поставки через Туреччину представляються найбільш оптимальними.
    Як повідомлялося, проект магістрального газопроводу “Набукко” передбачав поставки енергоресурсів з Центральної Азії та Азербайджану в країни Євросоюзу в обхід території РФ. Спочатку будівництво планувалося почати в 2011 році і завершити в 2014 році, проте його реалізація кілька разів відкладалася і до цих пір знаходиться під питанням через проблеми з можливими постачальниками газу.
    Алі Маджеді підкреслив, що без іранського газу проект “Набукко” позбавлений сенсу.
    ЄС, ввівши санкції проти Ірану, карає сам себе, заявив заступник міністра.
    За його словами, іранський газ є єдиною конкурентоспроможною альтернативою для Європи. Тому зарубіжні країни повинні брати участь в освоєнні іранських газових родовищ, що складають понад 18% світових запасів блакитного палива, підкреслив Маджеді.


    http://news.finance.ua/ua/~/1/0/all/2014/08/12/331868
     
а де твій аватар? :)