Майбутнє Росії, макроекономічні та геополітичні прогнози

Тема у розділі 'UA-RU', створена користувачем bedazzled, 6 бер 2014.

  1. bedazzled

    bedazzled Well-Known Member

    Заведут ли санкции Россию в экономическую изоляцию

    02.07.2014 11:39






    [​IMG]
    Санкции, введенные по отношению России из-за ситуации на Украине, могут привести к замедлению экономического роста, оказать "сковывающий эффект" на инвестиции, а страна окажется в экономической изоляции. Так считают эксперты Международного валютного фонда.

    [​IMG]Скорректированный в июне российский бюджет в 2014 г.

    По мнению МВФ, Россия сильно пострадала от санкций со стороны США и ЕС, что побудило инвесторов уходить из российской экономики.

    Прогноз фонда предполагает рост внутреннего валового продукта на 0,2% в этом году, а прогноз Банка России составляет 0,4%. При этом министерство экономического развития ожидает темпы ближе к 1%.

    "Даже без эскалации украинского кризиса длительная неопределенность и снижение доверия могут привести к снижению потребления, слабым инвестициям, большим давлениям валютного курса и оттоку капитала по сравнению со сценарием, основывающимся на исходных условиях, - говорится в докладе МВФ. – Кроме это, есть риски срыва программы реформ и сдвиг в сторону экономической самостоятельности, а не интеграции с остальным миром".

    При этом все защитные меры не смогли остановить бегство капитала из страны. Отток капитала, по различным данным, составляет около $80 млрд за первые пять месяцев текущего года, а рубль потерял около 10% при растущей инфляции.

    Глава Банка России Эльвира Набиуллина сказала, что экономический рост был слишком низким, в результате чего есть опасения по поводу инвестирования в Россию.

    "Долгосрочная стабильность рубля возможна только за счет снижения оттока капитала", - сказала она.

    Еще одно опасение МВФ связано с тем, что негативное влияние на экономику может нарушить все усилия по снижению зависимости от экспорта нефти.

    "Это происходит в решающий момент, когда старая модель роста на основе энергии и использования резервных мощностей была исчерпана, а движение к новой модели роста, основанной на диверсификации, требует новых инвестиций, в том числе иностранных технологий", - отмечают в МВФ.

    Компании не тратят средства на активы, такие как здания и инфраструктура, а капитальные расходы падают из месяца в месяц. В апреле показатель снизился на 2,6%.

    По оценкам МВФ, отток капитала может достичь $100 млрд в этом году. При этом баланс бюджета будет дополнительно нарушен из-за расходов, связанных с созданием инфраструктуры в Крыму. Правительство России пересмотрело в сторону понижения профицита бюджета до 0,4% ВВП.

    "Согласно базовому сценарию государственный долг, как ожидается, останется устойчивым и низким", - говорят эксперты. В прошлом году госдолг составил 12% по отношению к ВВП, в то время как многие развитые страны, такие как Италия или Япония, вынуждены работать с долгом 100% от ВВП и более.

    МВФ призвал российский Минфин сохранять разумный подход к расходам и использовать базовую цену нефти для бюджетных целей. Сейчас на энергетический сектор приходится пятая часть ВВП страны, две трети экспорта и около трети всех государственных расходов.

    [​IMG]Рост ВВП России

    "Дополнительные фискальные меры, если это необходимо, должны быть временными, высококачественными и среднесрочными, чтобы обеспечить устойчивость, - говорится в докладе. – Но дополнительная налогово-бюджетная консолидация необходима".

    Одним из источников финансирование бюджетного дефицита является Резервный фонд, объем которого должен достигнуть 7% ВВП. В прошлом году он составил 4,3%.

    "Объем Резервного фонда ниже цели увеличивает риски проциклических корректив в случае сильного снижения цен на нефть, - считают в МВФ. – Этот риск усиливается, учитывая уже высокий уровень цен на нефть. Эксперты приводят доводы в пользу более осторожных прогнозов по нефти в течение бюджетного процесса, чтобы генерировать больший объем доходов".

    По мнению фонда, Центральный банк должен повысить ставки, чтобы попытаться обуздать инфляция, которая может достигнуть 6,5% к концу года. Цель Центрального банка составляет 4,5% при прогнозе около 6%.

    "Более высокие ставки также помогли бы снизить отток капитала, который возник на фоне геополитической напряженности, ужесточения ликвидности и действий центральных банков крупных развивающихся рынков", - добавляют эксперты МВФ.

    http://www.vestifinance.ru/articles/44523
     
  2. bedazzled

    bedazzled Well-Known Member

    Ось такий вигляд мають спади виробництва нафти після проходження Піку Нафти. В США був один вже пік в 1970му, потім розвідали величезне родовище на Алясці й був йще один локальний пік в 80х й новий локальний пік буде в 2018му за рахунок масової розробки сланцевих родовищ нафти. В Росії ж Пік Нафти був на межі років 2013го та 2014го, та починається спад. МЕР Росії стверджує що спад в наступні три роки буде на рівні 0.5%. Історія ж показує що спад виробництва зазвичай більше за 3% на рік.

    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
     
  3. bedazzled

    bedazzled Well-Known Member

  4. bedazzled

    bedazzled Well-Known Member

    Як з Росії тікає творча еліта

    [​IMG]
    фото:iks2010.org

    Через агресивну політику з Росії емігрують найрозумніші люди. Вони надають перевагу більш спокійному життю в Європі, Канаді та Америці
    Експерти-демографи, що працюють в Берлінському інституті населення та розвитку, склали доповідь під заголовком "Зникаюча світова держава" і присвячений важкої демографічної ситуації в Росії. Автори роботи вважають, що майбутнє Росії в плані демографії вкрай погано - зараз населення РФ стрімко скорочується і ця тенденція буде продовжуватися.
    На нараді голів виборчкомів у підмосков'ї Валентин Горбунов, голова московської міської комісії заявив, що за кордоном постійно проживають, за неофіційними даними, 17 млн росіян і ця цифра зростає, а не офіційному на консульському обліку лише 1,8 млн. Особливість такої прихованої еміграції в тому, що це явище важко піддається статистичному аналізу.
    Наприклад, люди починають жити на дві країни, купивши за кордоном нерухомість. Але є й інша чимала група емігрантів: ті, хто їде з Росії назовсім, але спочатку оформляє від'їзд з навчальної чи трудовій візі, зберігаючи при цьому російське громадянство.
    Останнім часом найгучніші від'їзди з країни все частіше пов'язують з політикою РФ. Наприклад, російський музичний критик, радіоведучий Артемій Троїцький виїхав з Росії на проживання в Естонію. В якості причини еміграції Троїцький каже про "атмосферу істерики, агресивності і мілітаризму в Росії".
    [​IMG]
    Шахіст і громадський діяч Гаррі Каспаров, побоюючись переслідування з боку російської влади вирішив не повертатися до Росії. Про це він повідомив на прес-конференції в Женеві 4 червня минулого року. Зараз Каспаров разом з дружиною і молодшою дочкою живе в Нью-Йорку, там же знаходиться і його старша дочка, а от син і мати залишилися в Москві - для зустрічей з ними він їздить в Таллінн.
    [​IMG]
    У травні 2013 року Сергій Гурієв подав у відставку з поста ректора російської економічної школи. Пояснюючи свій від'їзд до Франції Гурієв повідомив про відчуття "суб'єктивної неприязні" з боку влади в Росії, про те, що після багатогодинних допитів почав турбуватися про можливе притягнення його у справі в якості підозрюваного, про тривожні перспективи вилучення закордонного паспорта і обмеження права пересування, майбутньої розлуки з сім'єю. Гурієв оголосив, що не хоче жити в страху, тому не повернеться до Росії, «поки є хоча б мізерний шанс втратити свободу».
    [​IMG]
    Більше двадцяти п'яти років Марина Харлова працювала реставратором та експертом з живопису, викладала в провідних художніх ВНЗ Москви, очолювала московську лабораторію з реставрації та експертизи.
    Харловій довелося працювати в Храмі Василя Блаженного, Покровському Соборі Троїце-Сергієвої Лаври, в фондах Ермітажу і Третьяковської галереї.
    Загалом, за словами самої Харлової, у неї було життя, про яке можна було тільки мріяти. Марина брала участь у відомих подіях на Болотяній площі. Наступного дня після розгону "Маршу Мільйонів", Харлова звернулася в американське посольство за візою, у вересні 2012 року, кинувши все, сіла в літак і полетіла в Нью-Йорк.
    Днями Харлова дізналася, що у неї відібрали квартиру в Москві. Вона майже не говорить по-англійськи, знімає крихітну кімнату в російській районі Брукліна і чекає оформлення всіх документів, однак, за її словами, вперше за довгий час відчуває себе абсолютно щасливою.
    [​IMG]
    Засновник соціальної мережі "ВКонтакте" Павло Дуров емігрував з Росії і не збирається повертатися. Він заявив, що в країні неможливо вести бізнес, а після відмови співпрацювати з владою йому не дадуть нормально працювати. Нещодавно він отримав громадянство Сент-Кітс і Невіс - це крихітна держава, яка знаходиться в східній частині Карибського моря.
    [​IMG]
    Російський актор Олексій Серебряков перевіз свою сім'ю до Канади ще у 2012 році, побоюючись змін в Росії. Він хоче, щоб його діти росли і виховувалися в принципово іншій ідеології і оточенні.
    "На жаль, в Росії, як би я їх ні охороняв і не ізолював від хамства й агресії, цього зробити не вдавалося. Це в повітрі. Хам переміг".
    За його словами, про переїзд він почав замислюватися вже давно, а останньою краплею стали літні пожежі 2010 року.
    "І справа навіть не в смогу, а в тому, що влада не оголосила про необхідність евакуювати хоча б дітей", - зазначив Серебряков.
    [​IMG]
    В Росію ж, на жаль, іноземці з Європи та Америки не поспішають.
    З 2002 року в Росії отримало громадянство близько 2,7 млн осіб, з яких 90% складають жителі СНД, а всього 1% - громадяни країн ЄС і США, ці цифри озвучив Костянтин Ромодановський, голова Федеральної міграційної служби.


    http://espreso.tv/article/2014/07/0...khoche_vyrishyty_svoyi_demohrafichni_problemy
     
    • Подобається Подобається x 1
  5. bedazzled

    bedazzled Well-Known Member

    03.07.2014 21:00
    Росія увійшла в технічну рецесію - HSBC



    [​IMG] Російська економіка непогано себе почуває – динаміка макроекономічних показників трохи краща за прогнози Мінекономрозвитку, заявив сьогодні прем’єр Дмитро Медведєв. Економісти з HSBC, навпаки, стверджують, що за підсумками першого півріччя країна опинилася в технічній рецесії.
    Раніше міністр економічного розвитку Олексій Улюкаєв заявляв, що Мінекономрозвитку у вересні може переглянути свій прогноз за темпами зростання російського ВВП у 2014р. в бік збільшення. За його словами, прогноз може бути підвищений до 1%. Джерело у фінансово-економічному блоці уряду уточнювало РБК, що новий прогноз може виявитися навіть “трохи більше” 1%.
    За даними Росстату, в I кварталі економіка зросла на 0,9% в річному вираженні, однак порівняно з кінцем IV кварталу 2013р. скоротилася на 0,3%. У квітні зростання становило 1,3%, за уточненими даними Мінекономрозвитку. У травні фізичний обсяг економіки зберігся на рівні квітня, зростання за п’ять місяців – 1,1%. Це дозволило чиновникам говорити про низьку ймовірність технічної рецесії в першому півріччі.
    Технічна рецесія означає негативну динаміку ВВП в квартальному вираженні два квартали поспіль. Офіційних даних з ВВП за червень і II квартал ще немає. Однак аналітики HSBC прогнозують, що російська економіка вже скотилася в технічну рецесію за підсумками першого півріччя.
    Індекс PMI сектора послуг від HSBC в червні збільшився до 49,8 бала і залишився нижче критичного рівня в 50 балів, який розмежовує зростання і спад ділової активності. Індекс обсягів виробництва становить 50,1 бала після травневих мінімальних за п’ять років 47,1 бала на тлі незначного зростання обсягів виробництва в обробних галузях у червні.
    “У минулому (принаймні, з 2005р.) було завжди так, що щоквартальний індекс PMI в середньому нижче критичної позначки 50,0 бала був порівнянний з падінням ВВП на сезонно згладженій квартальній основі”, – сказав економіст HSBC по Росії і країнам СНД Артем Бірюков.
    У HSBC прогнозують погіршення ситуації в III і IV кварталах. “На тлі вичерпалого себе ефекту бази, ми, швидше за все, побачимо негативні темпи зростання ВВП (рік до року) в III і IV кварталах цього року. На жаль, нещодавній сплеск геополітичної напруженості на тлі протистояння Росії та України, швидше за все, буде ще довго тяжіти над зростанням приватних інвестицій в основний капітал в Росії. Це буде перешкоджати відновленню економіки у 2014-2015рр., незважаючи на значний обсяг інвестицій, очікуваний за підсумками газової угоди між Росією та Китаєм”, – вважає Бірюков.
    “У III і IV кварталах ми будемо спостерігати деяке “дно” і технічну рецесію, – згоден головний економіст по Росії “ВТБ Капіталу” Володимир Количев. – Незважаючи на те що у нас є позитивний тренд з імпортозаміщенням, він багато в чому обумовлений не підвищенням конкурентоспроможності продукції нашої країни, а тим, що кордон з Україною став більш закритий”.


    http://news.finance.ua/ua/~/1/0/all/2014/07/03/329259

    ---------- Додано в 22:34 ---------- Попередній допис був написаний в 22:14 ----------

    03.07.2014 19:15Росія схвалила подальшу китайську експансію на Далекий Схід



    [​IMG] Російський уряд фактично схвалив подальшу експансію Китаю на Далекий Схід. У кабміні готові закрити очі на масове переселення громадян КНР в цей російський регіон, якщо вони там будуть займатися створенням виробництв, пише “Московський комсомолець”. Про це йшлося на нараді у прем’єра Дмитра Медведєва 2 червня, присвяченій розвитку Далекого Сходу.
    Голова Мінсхідрозвитку Олександр Галушка доповів на нараді, що законопроект про території випереджаючого розвитку (ТВР) передбачає можливість залучення в них іноземної сили в обхід встановлених квот. При цьому Галушка відзначив, що Китай зацікавлений в експорті трудових ресурсів, іншими словами – робочої сили на Далекий Схід.
    У нинішньому році квота для вхідних в ДФО Хабаровського і Камчатського країв становить трохи більше 27 тисяч людей. За планами відомства Галушки, через 10 років населення Далекого Сходу має збільшитися на мільйон осіб, і до нього увійдуть як російські працівники, так і іноземці, пише видання.
    При цьому саму ідею створення ТВР Росія фактично запозичила у Китаю: на Західному узбережжі КНР такі утворення стали з’являтися ще на рубежі 1970-80-х років, забезпечивши стрімкий зліт східного сусіда РФ, зауважує газета.
    На це побічно вказав на нараді і сам Медведєв, заявивши, що орієнтиром для економічного розвитку Далекого Сходу повинні стати окремі держави Азіатсько-Тихоокеанського регіону, які “дуже високо підняли планку інвестиційного клімату”. “У них все дуже грамотно влаштовано. Нам потрібно хоча б постаратися наблизитися до цих показників”, – цитує прем’єра “Российская газета”.
    При цьому Медведєв рекомендував при визначенні ТВР на Далекому Сході прислухатися до думки безпосередньо інвесторів. “Далекому Сходу потрібні стратегічні інвестори, нормальне бізнес-середовище, що включає адміністрування, податковий режим, навантаження на бізнес”, – передає його слова ИТАР-ТАСС.
    Галушка повідомив, що інтерес до далекосхідних ТВР проявляють також японські та південнокорейські компанії – зокрема Mitsubishi, Sumitomo, Kawasaki, Daewoo, Samsung, LG, які “хочуть там локалізувати свої виробництва і чекають на прийняття законопроекту” про ТВР. “Вже визначені 14 відповідних для інвесторів майданчиків, проведено десятки зустрічей і презентацій з потенційними інвесторами в територію випереджаючого розвитку”, – повідомив він.
    Законопроект про ТВР протягом найближчих двох тижнів має бути підготовлений для розгляду урядом, повідомив журналістам віце-прем’єр Юрій Трутнєв за підсумками наради.
    Експансія “законослухняних” людей
    Масова міграція китайців на Далекий Схід триває вже близько 20 років. За даними незалежних експертів, за цей час близько 100 тисяч китайців переїхали в Росію назавжди, не кажучи про трудових мігрантів. У цьому зв’язку деякі експерти вже попередили, що Пекін може повторити “кримський сценарій” в Росії через засилля китайців на Далекому Сході.
    Тим часом голова ФМС Костянтин Ромодановський не бачить загрози в припливі мігрантів з Китаю та В’єтнаму до Росії.
    “Це не якась в’єтнамсько-китайська експансія, про яку багато років говорили, – сказав він в телеефірі в середині червня. – Нічого жахливого я передбачити не хочу, не можу і не буду”. За його словами, громадяни Китаю “досить законослухняні” і “чудові фахівці”, які “добре управляються своїми бригадирами, своєю діаспорою”.
    Варто відзначити, що співпраця Москви і Пекіна інтенсифікувалася після візиту президента Володимира Путіна до Китаю наприкінці травня, в ході якого було підписано 30-річний контракт на постачання газу з РФ до Китаю на 400 мільярдів доларів.
    Путін у ході цього візиту заявляв, що Росія зацікавлена ​​в участі китайського бізнесу в розвитку Далекого Сходу. При цьому він підкреслював, що для двох країн важливо не тільки торгувати, а “формувати міцні технологічні, індустріальні альянси, залучати інвестиції в інфраструктуру та енергетику, спільно просувати наукові дослідження, гуманітарні зв’язки, закладати міцний фундамент сталого розвитку наших торговельно-економічних зв’язків на перспективу”.


    http://news.finance.ua/ua/~/1/0/all/2014/07/03/329228
     
  6. bedazzled

    bedazzled Well-Known Member

  7. tyumenski

    tyumenski миється в бані

    Вставлю свои пять копее. Люди, пока у России есть ресурсы ,пока она самая большая страна в мире - пугать ее кризисами, что тигра в зад т..ть, страха много, кайфа ни какого! Все визги по поводу сырьевого придатка Европы, зависимости России от нефти и газа - фигня все это. Эмираты же живут. И, чтоб совсем обидеть и нахамить: завод можно построить, а вот нефть и газ не построить, просторы земные тоже не построить, их нужно иметь.
     
  8. Moskal Charivnik

    Moskal Charivnik Комуняку на гілляку!

    Та вот все и имеют роисю твою, даже она сама, ватник .
     
  9. tyumenski

    tyumenski миється в бані

    Ты не умничай, ты пальцем покажи, где и кто имеет. Пока "место имения" неизменно находится на территории Украины.
     
  10. Moskal Charivnik

    Moskal Charivnik Комуняку на гілляку!

  11. bedazzled

    bedazzled Well-Known Member

    В тебе ніби інтернета немає, а подивися прогнози по виробництву нафти - виробництво нафти з цього року починає спадати, а також зростає собівартість виробництва нафти. Тому доходи бюджету й ВВП від виробництва нафти буде падати. Ось під кінець місяця мають вийти безкоштовні прогнози по виробництву нафти на 2015 рік.

    ---------- Додано в 22:21 ---------- Попередній допис був написаний в 22:19 ----------

    У Путіна визнали, що за рік з Росії піде до 100 мільярдів капіталу

    Четвер, 10 липня 2014, 16:45

    Відтік капіталу з РФ в 2014 році може сягнути 100 мільярдів доларів.
    Про це повідомив заступник міністра економічного розвитку РФ Андрій Клепач.
    "Загальний баланс по відтоку капіталу, він великий. Офіційна оцінка те, що в квітні у нас було в сценарних умовах, було 90. Мабуть, може бути і більше. До 100, навряд чи більше", - сказав Клепач.
    За даними ЦБ, чистий вивіз капіталу з РФ приватним сектором у першому півріччі 2014 року, за попередніми даними платіжного балансу, збільшився до 74,6 мільярда доларів з 33,7 мільярда доларів за аналогічний період минулого року.
    Таким чином, відтік капіталу в січні-червні поточного року підскочив у 2,2 рази в річному вираженні. При цьому відтік капіталу у другому кварталі становив 25,8 мільярда доларів. У річному вираженні відтік зріс в 4,7 рази, а в квартальному - скоротився в 1,9 рази.
    У першому кварталі відтік, за оцінкою ЦБ, становив 48,8 мільярда доларів.
    Робочий прогноз ЦБ з відтоку капіталу з РФ на поточний рік становить близько 90 мільярдів доларів. Чистий відтік капіталу з РФ в 2013 році, за останніми даними ЦБ, становив 59,7 мільярда доларів.


    http://www.epravda.com.ua/news/2014/07/10/474897/
     
  12. bedazzled

    bedazzled Well-Known Member

    2.5% федерального бюджету пішло на допомогу Криму, а це при тому що 17% федерального бюджету Ерефії йде на армію. Можна уявити собі який мізер грошей йде на підтримання народжуваності. В Україні народжуваність в 2013му була 1.5, в Ерефії 1.7 два останні роки підряд, але ця цифра для всього населення - мусульмани Північного Кавказу, Будисти Сибіру та Далекого Сходу та інші корінні народи Ерефії набагато ліпше народжують.




    Крим обійдеться Росії дорожче за будь-які інші регіони

    П'ятниця, 11 липня 2014, 11:24


    Крим і Севастополь отримуватимуть з федерального бюджету РФ одні з найбільших дотацій на збалансованість бюджетів щорічно протягом 2015-2017 років.
    Про це з посиланням на попередні розрахунки Мінфіну РФ повідомляє газета "Ведомости".
    У 2015 році дотація повинна скласти 50,9 мільярда рублів, в 2016 році - 52,7 мільярда, в 2017-му - 54,7 мільярда.
    "Цільового призначення дотація не має.., тобто влади Криму і Севастополя зможе витратити гроші на власний розсуд. По суті, це витрати на утримання Криму", - пише видання.
    За розміром дотації на збалансованість бюджету Крим і Севастополь стануть одними з лідерів, вказує аналітик Standard & Poor's Карен Вартапетов.
    У 2014 році найбільшу дотацію отримали республіки Якутія (51,4 ​​млрд) і Дагестан (43,2 млрд), а також Камчатський край (31,7 млрд).
    Дотацією на збалансованість витрати на утримання українських регіонів у РФ не обмежаться.
    У затверджених урядом Росії бюджетних проектуваннях закладено ще приблизно по 35-40 мільярдів рублів щорічних неінвестиційних витрат на Крим.
    Так само було і цього року: Крим і Севастополь отримали 55 мільярдів рублів на збалансованість власних бюджетів, а ще приблизно 100 мільярдів на територіальні органи влади, виплату пенсій, соцдопомог тощо.
    "Всі ці гроші виділялися з антикризового фонду уряду на поточний рік - його розмір складав 343, 9 мільярда рублів, ці гроші були отримані в тому числі від заморожування на 2014 рік накопичувальної частини пенсій", - пише газета.
    Крім витрат на утримання Криму будуть потрібні ще й гроші на розвиток.
    Міністерство Крим у російському уряді підготувало проект федеральної цільової програми з витратами по 100 мільярдів рублів в найближчі три роки.
    Як відомо, Крим є українською територією, яку тимчасово окупувала Російська Федерація.


    http://www.pravda.com.ua/news/2014/07/11/7031598/
     
  13. bedazzled

    bedazzled Well-Known Member

  14. bedazzled

    bedazzled Well-Known Member

    Вийшов прогноз по виробництву нафти на весь 2015 рік. В Росії буде ні зростання ні падіння виробництва. Кожного місяця прогноз на кінець 2014го та 2015й буде оновлюватися.
    [​IMG]
     
  15. bedazzled

    bedazzled Well-Known Member

    ЄС ЗАПРОВАДИВ САНКЦІЇ ТРЕТЬОГО РІВНЯ ПРОТИ РОСІЇ

    Вівторок, 29 липня 2014, 18:22

    Посли країн-членів ЄС у вівторок під час засідання в Брюсселі ухвалили рішення про введення санкцій третього рівня щодо Російської Федерації.
    Санкції стосуватимуться енергетичного, фінансового секторів та продукції військового та подвійного призначення, про це повідомили кілька світових агенцій з посиланням на дипломатичні джерела.
    Наразі відомо, що фінансові санкції введуть обмеження для російських державних банків (включаючи ті, що мають частку державної власності вище 50:wacko: щодо їх виходу на кредитний ринок та на використання фінансових інструментів, що передбачають строк більше 90 днів. Також заборонено випуск держбанками євробондів та випуск ними акцій на користь європейських власників.
    Повна заборона на транзакції в євро даним санкційним пакетом не передбачена.
    Точно такі обмеження стосуватимуться державних інституцій РФ, корпорацій та агенцій із часткою державної власності більше 50%.
    В сфері енергетики санкції стосуватимуться нафтового сектору - ЄС заборонить експорт та реекспорт до Росії високотехнологічного обладнання, перш за все - обладнання для глибоководного буріння.
    Обмеження в сфері товарів війського призначення не стосуватимуться тих контрактів, що були укладені раніше - це було вимогою Франції, яка таким чином гарантувала завершення контракту з постачання в Росію вертольотоносців "Містраль".
    Reuters уточнює, що строк дії даних обмежень складає 3 місяці, після чого вони можуть бути переглянуті. Водночас європейські дипломати запевняють Європейську правду, що можливий їх перегляд в бік збільшення за виникнення термінової потреби.
    Рішення було ухвалене на "робочому" рівні - європейські країни відмовилися від ідеї проведення екстреного саміту, хоча декілька європейських керівників, включаючи канцлера Ангелу Меркель, заявили про готовність перервати відпустку для участі у зустрічі.
    Рішення ЄС вже привітали деякі провідні європейські політики, в тому числі глава фракції ЄНП в Європарламенті, соратник Меркель Манфред Вебер.
    Дата набуття чинності рішенням про санкції поки не названа; найімовірніше, це відбудеться в середу, після їх публікації в офіційному журналі ЄС.


    http://www.pravda.com.ua/news/2014/07/29/7033366/
     
  16. bedazzled

    bedazzled Well-Known Member

  17. bedazzled

    bedazzled Well-Known Member

    У Криму знову спорожніли полиці в супермаркетах

    Субота, 02 серпня 2014, 10:49


    Через запроваджену Росією заборону на ввезення української молочної продукції, полки кримських супермаркетів знову спорожніли.
    Відсутня як українська "молочка", так і російська, передає Крим.Реаліі.
    Представник одного з керченських супермаркетів "Сільпо" пояснила це тим, що у мережі "немає постачальника і тому появи молока та молочної продукції найближчим часом можна не чекати".
    "Не буде", - відповіла представник супермаркету.
    В інших супермаркетах Керчі також спостерігаються перебої з поставками українських товарів, а також відсутність їхніх російських аналогів.
    У "Фреші", наприклад, - напівпорожні полиці з кондитерськими виробами і солодощами.
    Водночас, у мережі "АТБ" по цих позиціях поки досить великий вибір звичної української продукції.
    Як відомо, з 28 липня Россільгоспнагляд запровадив обмеження на ввезення молока та молочної продукції українського виробництва.
    За повідомленням відомства, рішення прийнято у зв'язку з неодноразовими порушеннями російських ветеринарно-санітарних вимог.
    З 1 серпня набула чинності заборона на ввезення української сої, соєвого борошна і насіння.
    Раніше російська влада заборонила ввезення української свинини і продуктів з неї, картоплі, а також істотно обмежила поставки кондитерських виробів і м'яса птиці.
    Напівпорожні полиці супермаркетів кримчани вперше спостерігали кілька місяців тому, коли вантажівки з українською продукцією довго стояли на кордоні з материковою Україною.


    http://www.pravda.com.ua/news/2014/08/2/7033727/
     
  18. bedazzled

    bedazzled Well-Known Member

    Западные санкции ударили по «нефтянке»

    Cнизится ли добыча нефти в России?
    30 июля 2014 в 18:56,

    Технологическая блокада Запада российских нефтяников может болезненно отразиться на нашей сырьевой отрасли. Эксперты уже подсчитали, что только за 3 года Россия может потерять до 10% от производства «черного золота». Впрочем, атака на российскую «нефтянку» бумерангом вернется инициаторам санкций в виде потери прибыли и снижения поставок энергоресурсов. Кроме того, сами поставщики технологий — западные компании — говорят, что продолжат сотрудничать с Россией.
    [​IMG]
    фото: Кирилл Искольдский

    Третий пакет экономических санкций, которые Запад предъявляет нашей стране, затронет энергетический сектор. Обладающие широкими технологическими возможностями западные страны намерены остановить экспорт в Россию своих разработок, которые применяются при добыче нефти. Впрочем, пока речь идет не о традиционной способах производства «черного золота», а только о наукоемких проектах: технологиях для глубоководного бурения, освоения месторождений сланцевой нефти и арктического шельфа.
    Выбор нефтегазовой промышленности неслучаен. По оценке Минэнерго и Минпромторга, четверть оборудования, используемого в сырьевой отрасли, приобретается отечественными компаниями за рубежом, главным образом в США.
    Эксперты уже сделали неутешительные выводы. По мнению исполнительного директора кластера энергоэффективных технологий фонда «Сколково» Николая Грачева, всего за несколько лет суммарная добыча «черного золота» в России упадет на 5–10%.
    Однако это самый пессимистичный прогноз. Сразу в двух крупных нефтяных компаниях «МК» заявили, что поскольку ограничения касаются высокотехнологичных проектов, которых не так много в нашей стране, добыча вряд ли значительно снизится. Большинство действующих месторождений продолжат качать нефть в нынешних объемах. Того же мнения придерживаются в Минэнерго. «Министерством была проведена оценка возможных рисков для отрасли. В краткосрочной перспективе негативного влияния на нефтяную отрасль запрет на экспорт технологий не окажет» — сообщает ведомство.
    Кроме того, при серьезном падении добычи можно ограничить экспорт в Европу. Рублем по доходам государства и наших нефтяников это, конечно, ударит, но внутренний рынок будет сохранен.
    Стоит отметить, что сами западные добывающие и сервисные компании пока не готовы полностью отказаться от работы в России. Их зависимость от российских партнеров достаточно велика — и потери в случае применения санкций будут соразмерны. Например, британская ВР, которой принадлежит 20% акций «Роснефти», уже призналась, что ограничения отрицательно скажутся на ее бизнесе. Причем пострадает все — от доходов до производства и запасов. Запрет на экспорт технологий расстраивает планы ВР на разработку арктического шельфа.
    В убытке останется и американская ExxonMobil, которая помогает «Роснефти» добывать нефть в Сибири, и Shell, у которой ряд совместных с «Газпромом» проектов на Дальнем Востоке. В свою очередь, президент по разведке и добыче французской Total Ив-Луи Даррикаррер заявил: «мы нуждаемся в кооперации, а не в конфронтации». Французы работают над проектом по производству сжиженного газа на Ямале и терять позиции в этом регионе не намерены.


    http://www.mk.ru/economics/2014/07/30/zapadnye-sankcii-udarili-po-neftyanke.html

    ---------- Додано в 22:30 ---------- Попередній допис був написаний в 22:08 ----------

    Діти які були народжені після розвалу Радянського Союзу стають вже фертильного та професійного віку, а вони в свою чергу будуть робити іще менше дітей, особливо громадяни російської національності.
    [​IMG]
    [​IMG]

    ---------- Додано в 22:58 ---------- Попередній допис був написаний в 22:30 ----------

    http://youtu.be/GeiLWDkbi00
     
  19. bedazzled

    bedazzled Well-Known Member

  20. bedazzled

    bedazzled Well-Known Member

    Америка пошла на обвал нефтяных цен. Параша больше не основной игрок.

    Параша перестает быть основным игроком на рынке нефти. Повышение добычи нефти Ливии и увеличения экспорта США привели к тому, что цены на нефть упала ниже отметки 100 долларов за баррель.

    После значительного роста из-за волнений на Ближнем Востоке цены на нефть начали быстро снижаться. По мнению экспертов, тому две причины. Во-первых, ОПЕК увеличила добычу нефти в Ливии. Во-вторых, США повысило экспорт нефтепродуктов. В мае он поднялся до максимального с 1999 года – до 288.000 баррелей в сутки.

    Кроме того, именно сейчас, когда летний спрос на бензин возрос из-за сезона отпусков и автопутешествий, Соединенные Штаты Америки увеличили запас бензина за счет снижения запасов нефти — на 3,7 миллиона баррелей.

    Таким образом, фьючерсы на Brent подешевели до $ 104,84 за баррель, а фьючерсы на WTI — до $ 99,64 за баррель.

    Более того, мировой нефтерынок изменился настолько, что Параша перестает быть основным игроком, который диктует свои цены на нефть.
     
а де твій аватар? :)