Петро Адамик влився у фракцію «УДАР» у ЛМР Депутат від партії «Пора» Петро Адамик влився у лави фракції партії «УДАР» у Львівській міській раді. Цю інформації на сесії ЛМР 22 березня повідомив секретар ЛМР Василь Павлюк на підставі заяви голови фракції партії «УДАР» Ярослава Гінки. Відтак, фракція «УДАР» у Львівській міській раді відтепер налічуватиме 4 депутати.
У ДПС Львівщини прокоментували обшуки керівництва податкової міліції У податковій Львівщини наразі не підтвердили і не спростували інформацію про вжиття оперативних заходів щодо керівництва податкової міліції області. Заступники голови ДПС у Львівській області Юрій Лепецький та Олексій Сторчило на прес-конференції 22 березня в один голос заявили, що їм про це нічого не відомо. «У нас сьогодні зранку розпочався київський селектор. Всі були на роботі», – повідомив Лепецький. На прохання підтвердити або спростувати інформацію про обшук у помешканні начальника податкової міліції Львівщини, Сторчило відповів загальною фразою: «Не було. Всі живі-здорові. Нікого не обшуковували вдома». Після цього Лепецький пояснив: «Про обшук не йде мова, наскільки нам відомо. Якщо там були якісь робочі моменти, проводиться якась перевірка – то можливо вона і проводиться. Службових перевірок на 3 тис. працівників знаєте, скільки проводиться». «Ми працюємо жорстко в правовому полі. Як ми контролюємо бізнес, так нас контролюють ті організації, які контролюють закон. Якщо до когось із наших працівників є службові розслідування або просто перевірки – це нормальна практика. Ми в цьому не вбачаємо трагедії», – додав Сторчило. «За нашою інформацією, жодного резонансу немає. Нам, принаймні, про це не відомо», – запевнив Лепецький. У той час в управлінні податкової міліції Львівщини наразі не надали жодної інформації з цього приводу. Нагадаємо, як повідомило ЗІКу поінформоване джерело, сьогодні вночі працівники Генпрокуратури і СБУ обшукали помешкання одного з керівників управління податкової міліції ДПС України у Львівській області. Причини обшуку високопоставленого податківця наразі невідомі. Зазначимо, управління податкової міліції ДПС Львівщини очолює Руслан Плющ.
Депутати ЛМР вирішили поки не позбавляти Пасічника мандату З проекту денного сесійного засідання 22 березня виключили проект ухвали про дострокове припинення повноважень депутата ЛМР В. Пасічника. Про це повідомив кореспондент ЗІКу. Це питання було виключено з порядку денного на пропозицію депутата – «свободівця» Б. Галайка. За виключення питання проголосувало 49 депутатів з 90 і рішення набрало сили. Однак, секретар ЛМР В. Павлюк обурився, що депутати заздалегідь його не попередили про це. «Я не розумію вашою ініціативи, враховуючи те, що у мене є заява В. Пасічника щодо складання ним повноважень депутата», – сказав Павлюк. Однак його колеги так і не пояснили, чим мотивовано їх рішення не розглядати сьогодні це питання.
У Дрогобичі проведуть вечір пам’яті В’ячеслава Чорновола У неділю, 25 березня, у Дрогобичі відбудеться вечір пам’яті В’ячеслава Чорновола. Поминальний захід проведуть у залі міської бібліотеки, яка носить ім’я видатного державного і політичного діяча, – повідомляє кореспондент ЗІКу. У рамках вечора, зокрема, відбудеться презентація нових видань про В. Чорновола, перегляд короткометражного фільму, покладання квітів до пам’ятника В.Чорноволу. Організовують захід міська молодіжна рада, МГО «Молодий Народний Рух», відділи культури та мистецтв і сім’ї, молоді та туризму виконкому міської ради, центральна міська бібліотека ім. В.Чорновола, добровільне товариство захисту дітей-інвалідів «Надія», Дрогобицька МРО «Народний Рух України».
З наступного тижня у Львові запрацюють евакуатори З наступного тижня на вулиці Львова повернуться евакуатори. Про це сьогодні, 22 березня, на сесії ЛМР заявив мер Львова А. Садовий. Він зазначив, що за їх роботу кошти з водіїв не збиратимуться, водночас прозвучала погроза: «Але вони довго шукатимуть свої машини». Нагадаємо, відповідно до ухвали сесії Львівської міської ради, на центральні вулиці Львова повернуться евакуатори. Таке рішення було прийнято, зважаючи на численні звернення громадян, а також для усунення перешкод під час прибирання міста і для забезпечення життєдіяльності міста. Примусове переміщення транспортних засобів за допомогою автомобілів евакуаторів здійснюватиме управління муніципальної дружини та ЛКП «Львівелектротранс». Як поінформували у ЛКП «Львівелектротранс», дозвіл на застосування евакуаторів, в першу чергу, скоротить час вимушених простоїв трамваїв у випадку паркування автомобілів на трамвайних коліях.
Заступник губернатора Львівщини зайнявся сільською дорогою 21 березня відбулася виїзна нарада обласних чиновників щодо аварійної ситуації з дорогою у селі Гусаків Мостиського району. Про це ЗІКу повідомила прес-служба Львівської обласної держадміністрації. На нараді був заступник голови – керівник апарату облдержадміністрації Іван Груник. Йшлося про руйнування ділянки автомобільної дороги місцевого значення О141002 Нагірне – Добромиль км 11+900-км 12+000 у с.Гусаків, Мостиського району що зумовлено зсувом берега річки Бухта. За результатами проведеної наради, з метою запобігання виникненню надзвичайних ситуацій дано доручення невідкладно укласти договір на проектно-пошукові роботи по ліквідації аварійної ситуації та приступити до виконання робіт. Також з метою стабілізації ситуації дано доручення обмежити проїзд великовагового транспорту аварійною ділянкою автомобільної дороги. Зобов’язано наявними силами та засобами терміново провести розчистку русла річки Бухта та впорядкувати виводи каналізацій місцевих жителів.
120-річний ювілей Бруно Шульца відзначать на державному рівні Сьогодні, 22 березня, на 17 сесії Дрогобицької міської ради депутат Михайло Ваврин порушив питання щодо відзначення в місті 120-річчя від дня народження письменника і художника Бруно Шульца. Міський голова Олексій Радзієвський повідомив, що він мав зустріч з народним депутатом України Степаном Курпілем, під час якої вони обговорили план заходів, які затверджено Постановою Верховної Ради з цього питання. Дрогобицький очільник запевнив депутатів, що місто гідно відзначить ювілей видатного дрогобичанина. В повному обсязі заплановані заходи постановою Верховної Ради України з цього питання, які необхідно реалізувати у Дрогобичі. Нагадаємо, що учора, 21 березня, Верховна Рада України прийняла рішення про відзначення на державному рівні 120-річчя від дня народження видатного польського письменника єврейського походження, уродженця Дрогобича Бруно Шульца. Доповідачем з цього питання був Володимир Яворівський, який назвав нашого земляка «великим учнем Франца Кафки» та коротко розповів про життєвий та творчий шлях дрогобичанина, автора «Цинамонових крамниць» та ряду інших творів як прозових, так і мистецьких в плані образотворчому. Ініціатором вшанування Шульца на державному рівні виступило посольство Республіки Польща в Україні. Володимир Яворівський зазначив, що Україна теж повинна гордитися тим, що така талановита людина творила і нашу культуру. Довідка ЗІКу. Бруно Шульц народився в Дрогобичі у 1892 році, тут він майже безвиїзно прожив все життя і загинув від кулі гітлерівця під час німецької окупації за свою приналежність до єврейського народу.
У Львівській політехніці обговорюють проблеми транснаціональних сімей У Національному університеті «Львівська політехніка» розпочалася Міжнародна науково-практична конференція «Транснаціональні сім’ї як наслідок української трудової еміграції: проблеми та шляхи розв’язання». Як передає кореспондент ЗІКу, конференція почалася із пленарного засідання, на якому виступили провідні науковці у сфері міграції, представники громадських організацій, а також міських рад Риму та Мілану. Було зазначено, що загалом транснаціональну родину визначають як малу соціальну групу, поєднану шлюбними чи родинними зв’язками, члени якої певний час або й переважно проживають окремо одні від одних. Разом з тим, вони зберігають відчуття єдності, працюють над забезпеченням суспільного добробуту і демонструють свою солідарність навіть через державні кордони. Шляхи виникнення транснаціональної родини різноманітні: це міжнаціональні шлюби, зміна державних кордонів, вимушена міграція. На конференції зауважили: найбільша кількість транснаціональних родин виникає саме внаслідок трудової міграції. У зв’язку з цим, учасники наголосили на об’єднанні зусиль органів державної влади, місцевого самоврядування, громадських організацій, членів родин трудових мігрантів та науковців для пошуку вирішення проблем, пов’язаних з формуванням новітнього феномену – транснаціональних сімей, які виникли внаслідок зовнішньої трудової міграції з України. У рамках конференції передбачений науковий діалог, секційне засідання «Практика роботи з транснаціональними сім’ями», а також майстер-клас «Відчуття, емоції та спілкування для сімей трудових мігрантів». Організатори – Міжнародний інститут освіти, культури та зв’язків з діаспорою НУ «Львівська політехніка» спільно з Всеукраїнським благодійним фондом «Запорука».
Податкова Львівщини назвала піар-акціями заяви депутатів про тиск на бізнес У податковій Львівщини вважають піар-акціями заяви окремих депутатів про тиск на бізнес. Зокрема, про це 22 березня на прес-конференції повідомив заступник голови ДПС у Львівській області Олексій Сторчило. «Попереду осінь, починаються піар-акції. Кожен хоче показати себе жертвою, щоб збільшити свій відсоток до виборів. Це старий політичний варіант», – сказав Сторчило. «Тиск на бізнес не збільшується. Ми вже більше року не перевіряємо взагалі малий бізнес (це до 50 працюючих та 70 млн грн доходу). Хіба що на вимогу слідства, міліції, якщо є запит, рішення суду – зовнішні чинники, які спонукають нас до такої дії», – пояснив заступник голови податкової Львівщини. Щодо статистики малого бізнесу, за його словами, на Львівщині «ніякого жахливого падіння кількості не було». Заступник голови ДПС у Львівській області Юрій Лепецький повідомив, що на сьогодні на Львівщині зареєстровано 121 тис. підприємців-фізичних осіб. З 2010 році їх кількість зменшилася на 600 одиниць. «Частина бізнесу, який закрився у першому кварталі 2011, переорієнтувалася: дехто зареєстрував юридичну особу (бо кількість юридичних осіб у нас збільшилася – було 48 тисяч, стало 50 тисяч», – пояснив Лепецький. «Є емоції, а є суха статистика. Кількість документальних перевірок за 2 роки скоротилася у 2,5 раза. В середньому 500 перевірок у рік проводиться нами за рішенням судів, прокуратури, слідчих. Тиск на бізнес нами не чиниться. Ми апріорі зацікавлені у тому, щоб мати багатого платника податків – тоді від нього отримаємо багато податків і надходжень до державного і місцевого бюджетів. Для нас це є вигідно», – додав Сторчило. Нагадаємо, депутати Львівської облради кличуть на сесію заступника голови ДПС у Львівській області – начальника Управління податкової міліції Руслана Плюща та начальника УБЕЗ УМВС України у Львівській області Руслана Галаза доповідати про стан дотримання законності, боротьби із економічною злочинністю на території Львівської області. Про це на сесії облради 16 березня повідомив голова фракції НРУ Андрій Корнат. «Останнім часом до депутатів Львівської обласної ради надходять звернення від підприємців щодо погіршення умов ведення бізнесу, проведення безпіlставних перевірок правоохоронними та контролюючими органами», – сказав Корнат.
У Львові на площі Соборній обвалилася частина штукатурки Учора у Львові у будинку на пл. Соборній 7 відпала велика частина штукатурки. Про це повідомили кореспонденти гарячої лінії телеканалу ZIK. Поки що причини обвалу з’ясовують. Однак, як попередньо пояснили працівники відділу житлово-комунального господарства, обвал стався через те, що будинок не ремонтували уже понад 150 років.
Sinoptik: Погода у Львові та області на 23 березня У п'ятницю у Львівській області збережеться мінлива хмарність. У Львові, Червонограді, Бродах, Мостиськах, Стриї, Дрогобичі, Трускавці, Самборі, Яворові, Раві-Руській, Турці, Сколе, Славському опадів не передбачається. Температура повітря вночі від +3 до +8 градусів, удень – до +16. Вітер змінний, в основному північно-західний, 5-10 м/с. На вихідних очікується хмарна погода з проясненнями, місцями – дощ.
Сім’я на Жидачівщині, де народилася трійня, досі чекає на квартиру Перша цьогоріч львівська трійня досі чекає на квартиру. Мешканка села Пчани Жидачівського району, яка народила в січні двох хлопчиків та дівчинку, ще живе у своїх тісних 14 квадратних метрах, повідомляє телеканал ZIK. У Жидачівській районній держадміністрації не поспішають дарувати багатодітній сім’ї житло. Мовляв, немає новобудов. Після народження трійні молода сім’я мала отримати квартиру. Зараз на чотирнадцятьох квадратних метрах тісниться троє дорослих та троє малюків. Єдине, що наразі вони отримали за народження трійні, це перші 27 тисяч гривень. «Мені йде зараз майже 100 гривень на кашу, грудьми я зараз не годую, і десь гривень 25-30 на памперси. То, що я получила за дітей, то суто виходить тільки на кашу», – розповідає Ірина Демко – матір трійні. Для Пчан це перша за 40 років трійня. У Вільхівецькій сільраді, до якої і належить село, допомогти із житлом молодій сім’ї не можуть. Жидачівський район є найбільш економічно розвиненим із усіх районів Львівщини – за рейтингом закритого соціологічного дослідження, яке оприлюднила газета ZIK. Втім, для трійні на Жидачівщині немає квартири, каже очільник району Сергій Коваль. І пояснює – закону такого нема. Проте квартиру розміром щонайменше 40 квадратних метрів після народженні трійні гарантує 46-а стаття Житлового кодексу. Правозахисник Олексій Вєренцов переконує: чиновники таки повинні знайти гроші, щоб купити житло для молодої сім’ї. «Громадянка повинна стати спочатку за місцем проживання на квартирний облік, після того органи місцевого самоврядування повинні звернутися до коштів держбюджету, до коштів місцевого бюджету, відшукати ці кошти і купити для цієї громадянки житло. Якщо у бюджеті ті кошти не передбачені, орган місцевого самоврядування повинен передбачити їх за рахунок фонду розвитку», – розповідає Вєренцов.
ЛМР в алярмовому порядку дала гроші на підготовку до «Євро-2012» Депутати Львівської міської ради погодили фінансування ЛКП «Агенції з підготовки м. Львова до «Євро-2012» Про це повідомив кореспондент ЗІКу. Як зазначив мер Львова. А. Садовий, з лютого працівники ЛКП не отримують зарплату і не можуть належно працювати. Окрім того, немає коштів і на Центр розвитку туризму у м. Львові, який також бере участь у підготовці до «Євро-2012» і працівники якого з березня не мають коштів на зарплату. Відтак депутати підтримали пропозицію поповнити статутний фонд Агенції на 4,6 млн грн і статутний фонд Центру на майже 2 млн грн. Як пояснив мер Львова А. Садовий, ці кошти підуть на виплату зарплати, створення кол-центру, ознакування міста, розміщення турнікетів, організацію руху волонтерів та медіа-центру. Однак, депутати не підтримали пропозицію мера щодо співфінансування проектів німецької агенції GIZ, яка дає 50% співфінансування на реставрацію вікон, дверей фасадів будинків у історичній частині міста. ЛМР мала виділити під цей проект 4 млн 686 тис. грн, однак депутати пояснили, що це питання складне і невивчене, тому вони не готові зараз за нього голосувати.
Львівську владу закликатимуть не футболити більше культуру 27 березня, у Міжнародний день театру, Львів готує мітинг в рамках всеукраїнської акції «Досить футболити культуру!». У Facebook окремо створена подія з цього приводу, повідомила кореспондентка ЗІКу. У Львові ініціює захід колектив Львівського академічного театру імені Леся Курбаса. Пишуть, що «Театр був і є своєрідним живим дзеркалом, яке відображає загальний стан суспільства, країни. Український театр – це дзеркало, в яке влада вперто відмовляється дивитися. З нагоди нашого професійного свята ми закликаємо усіх небайдужих 27 березня о 12.00, озброївшись ДЗЕРКАЛАМИ (дзеркальцями), ВИЙТИ до будівель місцевих органів влади на Всеукраїнську акцію «Досить футболити культуру!». Організатори пояснюють: «ми хочемо не просто вкотре звернути увагу влади та суспільства на проблеми і стан, в якому перебуває театр (культура), а розпочати процес вирішення цих проблем. Однак це можливо лише за умови спільних, злагоджених дій усіх, кому небайдужий розвиток українського театру (культури)». Вказують на загальновідомі речі – так званий залишковий принцип фінансування театру та культури загалом, а також несправедлива диференціація розподілу коштів між театрами. На думку організаторів протесту, такі дії зі сторони влади створюють умови, в яких більшість творчих (театральних) колективів ледь зводять кінці з кінцями. «Ще кілька років такої «футбольно-культурної політики», і український театр як мистецтво опиниться за крок до зникнення», – констатують курбасівці. Також зазначають, форми акцій та вимоги по всій Україні можуть бути і будуть різними – головне для всіх вияв солідарності та підтримки. «Адже кожен окремо «в полі не воїн», та об’єднавшись в спільній дії, ми можемо змінити багато!», – переконують у театрі. І на десерт попереджають – «якщо влада знову не відреагує, ми готові вдатися до більш радикальних кроків – проведення низки акцій протесту під час Євро-2012».
За зміну вигляду кам’яниці Тарафацьких відповідає Львівська міськрада Кам’яниця Тарафацьких на вул. Вірменській, 27 у Львові (пам’ятка архітектури № 1293) зазнає реконструкції, що спирається на дослідження, які нібито дали підставу науково-консультаційній раді при управлінні охорони історичного середовища ЛМР і службовцям цього управління вважати, що на фасаді історичної кам’яниці може з’явитися іще один додатковий вхід. Двірний отвір на місці колишнього віконного має стати входом до приватного кафетерію і крамнички львівських сувенірів. Для цього приватний власник викупив кв. №16 у буд. №27 на вул. Вірменській, перевів її з житлового фонду в нежитловий і замовив ліцензованій архітектурній фірмі проект реконструкції, який виявився достатньо обґрунтованим для того, аби УОІС ЛМР під керівництвом Лілії Онищенко не побачило заперечень проти його втілення, назвавши це відновленням колишнього входу. «Відтак 17 лютого ми подали до Держархбудконтролю декларацію про початок будівельних робіт. Оскільки у лютому було іще достатньо холодно, тому до робіт приступили тільки тепер. Зараз ми встановили ковані завіси для дверей та означили місце розбирання цегляної кладки під підвіконням існуючого вікна. Якщо порівняти цеглу стіни, та цеглу, якою колись було закладено цей отвір, то можна помітити що це дві різні кладки. Не тільки спеціалісти казали нам про проїзд, а й мешканці, батьки яких пам’ятають, що тут за Польщі були двері. Під нашим приміщенням є підвал, але він належить іншим користувачам, тому наш заклад, який оформлятиме відомий львівський художник Влодко Костирко, котрий є автором дизайну не одного приміщення на вул. Вірменській, розташовуватиметься тільки на 48 м кв першого поверху.», – стверджує пан Роман Г., який наглядає за роботою двох майстрів та постачає їм будівельні матеріали. Він же запевняє, що пам’ятку не руйнують: «На відміну від сусіднього будинку, у якому вигладжені стіни, ми збережемо русти на фасаді, встановимо поріг із білого каменю, зробимо гарні дерев’яні двері. До речі, на науково-консультаційній раді, що розглядала наш проект, обговорювалося серед інших і питання клаптикової побілки фасадів, – тож ми дотримаємося загальної кольорової гами». Однак, для багатьох львів’ян коментарі чиновників ЛМР із управління охорони історичного середовища, про те, що на місці крайнього правого вікна першого поверху кам’яниці Тарафацьких була «возівня, куди заїжджали вози», видаються непереконливими через доволі вузький віконний отвір. Ймовірно, що маючи бажання догодити замовнику реконструкції, чиновники покликаються на в’їзну браму, яка колись була в одному із двох будинків, на місці котрих постав теперішній. Отож, нехай там як, а на паспорті фасаду пам’ятки архітектури № 1293 вказані лише одні двері. Тому відповідальність за прорубування окремого входу до приватного закладу лягає саме на чиновників ЛМР з управління охорони історичного середовища. І хоча прізвище власника цього закладу громаді може нічого не сказати, однак до вказаного будівництва реально причетний колишній працівник міськради, що наштовхує на думку про те, чим саме викликана така запопадливість УОІС. Що ж до художника Влодка Кострика, чиї проекти інтер’єрів численних кнайп без перебільшення вважають «львівською маркою», то йому на окремому вході з вулиці навряд чи залежить, адже він цілком здатен створювати культові місця й у найбільш глухих закапелках львівських подвір’їв, – достатньо загадати «Під синьої фляшкою» чи «Мон Піус». Наразі ж Львів має яскравий приклад того, як чиновники із команди Садового, коли це стосується «своїх», можуть віртуозно обґрунтувати будь-яку захцянку замовника, стверджуючи, що все відбувається в рамках закону. Довідка ЗІКу. Кам’яниця Тарафацьких на вул. Вірменській, 27 у Львові збудована 1783 року на місці кам’яниці «Тарафацької» (або Тарафацьких) і одноповерхової кам’яниці Манчукевичів. Сучасного стану будинок набув ймовірно 1807 року, відколи зберігся проект архітектора Фридерика Пахмана. 1887 року на другому поверсі знаходилось товариство «Просвіта».
У Львові осквернили меморіал Жертвам Голокосту У Львові невідомі поглумилися над меморіалом Жертвам Голокосту – облили синьою і червоною фарбою монумент, а також іменні плити. На стіні написали синьою фарбою з балончика напис, який принижує як євреїв, так і українців. Про це ЗІКу повідомило Львівське товариство єврейської культури ім. Шолом Алейхема. Меморіал розташований по пр. Чорновола – неподалік від центру міста. У товаристві кажуть: «Вражає байдужість людей, адже меморіал розташований біля автобусної зупинки, а синю фарбу видно з вікон маршруток, однак ніхто не звернувся в міліцію». Приблизно о 15.00 21 березня, в середу, члени Товариства єврейської культури ім. Шолом Алейхема виявили акти вандалізму і відразу зателефонували в міліцію. Після прибуття патрульної служби, експертів і оформлення всіх документів, молоді активісти культурного товариства відмили всі плити від фарби. Учасники товариства констатують – такі випадки можуть повторюватися, адже пам’ятник не підсвічується вночі і належним чином не охороняється. Просять якнайшвидше вирішити питання охорони та протидії вандалізму. Товариство єврейської культури ім.Шолом Алейхема має намір звернутися до мера міста Андрія Садового, міського управління МВС і в прокуратуру, щоб було вжито відповідних заходів і покарані винні.
Депутати ЛМР подолали два вето Садового На сесії 22 березня депутати Львівської міської ради подолали два вето мера Львова А. Садового на ухвали, прийняті на сесійному засіданні 1 березня. Про це повідомив кореспондент ЗІКу. Йдеться про ухвалу «Про користування ТзОВ «Провесінь-Ю.М.М.» земельною ділянкою на вул. Княгині Ольги, 112. (Ухвала прийнята на пленарному засіданні 01.03.2012, зупинена міським головою та направлена із зауваженнями на повторний розгляд). Однак, 63 голосами депутати подолали вето Садового. Також про ухвалу «Про внесення змін до ухвали міської ради від 27.12.2007 № 1419». (Ухвала прийнята на пленарному засіданні 01.03.2012, зупинена міським головою та направлена із зауваженнями на повторний розгляд).64 голосами депутати подолали вето мера Львова на цю ухвалу. У цій ухвалі йшлося про процедуру формування порядку денного пленарного засідання Ради, з якої усунули роль міського голови Львова.
На Львівщині – чотири офіційні мільйонери Станом на 20 березня на Львівщині 7,5 тис. громадян подали декларації про свої доходи, що на 255 більше, ніж на аналогічну дату минулого року. Про це 22 березня на прес-конференції повідомив заступник голови ДПС у Львівській області Олексій Сторчило. Громадянами, які у 2011 році одержали доходи та зобов’язані їх задекларувати, подано 2895 декларацій (на 63 більше, ніж у минулому році). «Різко збільшилася кількість декларацій, поданих громадянами, які одержали дохід від продажу рухомого майна. Якщо на відповідний період було подано 301 таку декларацію, то в цьому році вже близько 900. Дохід від здачі в найм житла – декларування є на рівні минулого року. Дохід у вигляді спадщини – декларування з приростом 7-9% до минулого року», – пояснив Сторчило. На 20 березня на Львівщині 4 особи задекларували одержані доходи на суму понад 1 млн грн (у 2011 році на цю дату було 3 особи). Наразі громадянами-мільйонерами задекларовано 6,3 млн грн (у 2011 році було – 3,7 млн грн). «Щодо мільйонерів – в основному це виграш у лотерею або дохід від продажу нерухомості», – пояснив Сторчило. Станом на 20 березня за результатами перерахунків декларантами додатково сплачено до бюджету 1,4 млн грн (у 2011 році – 0,98 млн грн). «Всі громадяни, задекларувавши доходи, сплатили податків по 250 тис. грн і більше», – зазначив Сторчило. Громадянами, які у 2012 році одержали право скористатися податковою знижкою, подано 4636 (у 2011 році – 4593) декларацій. Термін подачі декларацій про доходи – до 1 травня 2012 року.
Наразі жоден депутат та суддя на Львівщині не задекларував свої доходи Судді та депутати Львівської обласної та міської рад наразі не подали жодної декларації про доходи, одержані у 2011 році. Про це 22 березня на прес-конференції повідомив заступник голови ДПС у Львівській області Олексій Сторчило. «Ні. Ще немає», – повідомив Сторчило, відповідаючи на запитання, чи надійшли вже декларації від депутатів та суддів Львівщини. Водночас заступник голови податкової Львівщини висловив упевненість, що до цих людей не буде претензій у плані декларування доходів. «Ця категорія досить серйозно відноситься до декларування. Наші працівники були і в обласній раді, і в обласному управлінні юстиції – чітко пояснювали працівникам і депутатському корпусу, як заповнювати декларацію. Вони дуже серйозно відносяться до цього. У них є громадянська позиція», – сказав Сторчило. Нагадаємо, декларація подається як громадянами, так і фізичними особами-підприємцями. Окрім того, починаючи з 2012 року, про майновий стан і доходи за місцем податкової адреси мають звітувати всі особи, уповноважені на виконання функцій держави (державні службовці, судді, депутати тощо). Термін подачі декларацій – до 1 травня 2012 року.
Львівська міська рада розгляне бюджет розвитку 5 квітня Львівська міська рада планує розглянути бюджет розвитку м. Львова на 2012 рік 5 квітня 2012 року. Таких домовленостей депутати та міський голова Львова А. Садовий досягли сьогодні під час сесії ЛМР. Власне, сьогодні на розгляд депутатського корпусу був винесений на затвердження перелік об’єктів, які мають фінансуватися за рахунок коштів бюджету розвитку м. Львова. Однак, депутати відмовилися розглядати це питання. Як зазначив голова фракції ВО «Свобода» Р. Кошулинський, допоки місто не погасить боргів за виконані роботи, не доцільно затверджувати новий перелік робіт. Після чого мер Львова А. Садовий запропонував депутатам піти на нараду. Після наради він озвучив, що бюджет розвитку буде розглянуто 5 квітня. «Ми розглянемо бюджет розвитку в повному об’ємі, щоб припинити дискусії і місто могло розвиватися», – сказав Садовий.