Львівські новини

Тема у розділі 'Стрічка новин', створена користувачем Муму, 27 лип 2011.

  1. bayard

    bayard Дуже важлива персона

    [​IMG]

    Более 500 тыс. евро выделила Норвегия на реализацию проекта Организации Объединенных Наций по вопросам образования, науки и культуры (ЮНЕСКО). Речь идет о благоустройстве Музея народной архитектуры и быта Шевченковский гай во Львове, сообщает Корреспондент.

    В период ухудшения качества школьного образования, утраты национальных традиций и растущей безработицы музей, по мнению ЮНЕСКО, поможет в деле сохранения культурно-исторического наследия, просвещения и образования.

    Совместно с городским советом Львова представители международной организации начали первый этап масштабного проекта, который предусматривает мероприятия по улучшению состояния архитектурных сооружений, коллекций, а также культурно-просветительскую работу среди населения.

    Аналогичный проект реконструкции музея был реализован в Грузии - там был восстановлен Этнографический музей под открытым небом в Тбилиси.

    Музей народной архитектуры и быта, известный как Шевченковский гай, занимает почти 60 гектаров и включает 124 объекта, в том числе жилые дома и церкви, привезенные из разных районов Украины.
     
  2. bayard

    bayard Дуже важлива персона

  3. duncan

    duncan батяр з личакова Команда форуму

    Бійку в закладі харчування Львова спровокували працівники УДСО

    Початок бійки в одному з закладів харчування Львова спровокували працівники Управління Державної служби охорони.

    Про це повідомляють журналісти програми «ПРАВОкація» на телеканалі ZIK.

    Як вдалося з’ясувати, причина виклику Державної служби охорони – о 5.30 хлопців попросили покинути бар. Натомість до закриття було ще півгодини.

    Працівники УДСО силоміць витягнули одного із хлопців. Жоден з них опору не чинив. Після цього правоохоронці почали наносити удари кулаками.

    Нагадаємо, журналісти програми «ПРАВОкація», що на телеканалі ZIK, 25 квітня прийшли на особистий прийом до начальника Головного управління МВС України у Львівській області генерал-майора міліції Олександра Рудяка і надали інформацію про те, що працівники управління ДСО у Львівській області 21 квітня в одному із закладів харчування Львова катували відвідувачів.

    Після побиття в одному із закладів харчування Львова, молодих людей відвезли до Сихівського райвідділу міліції, де утримували 12 годин і, за словами потерпілих, не надали жодної медичної та юридичної допомоги.

    До рук журналістів потрапило резонансне відео, на якому видно, як група працівників управління державної служби охорони жорстоко б’є двох хлопців.

    За викладеними фактами було терміново проведено нараду за участю начальника Головного управління МВС України у Львівській області генерал-майора міліції Олександра Рудяка та прокурора Львівської області Олега Василенка. На підставі зібраних матеріалів перевірки прокурор області прийняв рішення про порушення кримінальної справи. Затримано працівників УДСО у Львівській області, які є причетними до скоєння цього злочину. Прокуратура Львівської області проводить слідство.

    Також у журналістів «ПРАВОкації» є ексклюзивні фото, на яких видно побої, які отримали постраждалі.

    Всі подробиці резонансної справи дивіться в понеділок, 30 квітня, о 21.30 у програмі «ПРАВОкація» на телеканалі ZIK.

    http://www.youtube.com/watch?v=Gs82f_TufcQ
     
  4. venem

    venem Member

    Львівщину поділили на виборчі округи та дільниці  Сьогодні, 16:43

    Вголосу прийняття відповідної постанови планувалося ще 25 квітня, однак провладні сили максимально відтягують це дійство.
    День, коли ЦВК все ж таки прийме відповідну постанову, безсумнівно можна буде вважати неофіційним стартом виборчої кампанії до Верховної Ради України. Хоча у багатьох районах області ці перегони вже давно розпочались. Для остаточного планування стратегії і тактики кампанії, підрахунку кошторисів штабам кандидатів не вистарчає остаточної картини «поля бою»: меж округів та переліків виборчих дільниць. «Вголосу» вдалось ознайомитись із проектом відповідної постанови щодо Львівської області. З огляду на суспільну значимість цієї інформації ми вирішили її оприлюднити, не чекаючи офіційного документу.
    Назви і нумерація мажоритарних виборчих округів Львівської області пропонуються наступні (зрозуміло, що центр округу знаходитиметься у тому населеному пункті, від якого походить назва округу):
    Сихівський виборчий округ № 115 (172,2 тис. виборців),
    Залізничний виборчий округ № 116 (175,5 тис. виборців),
    Франківський виборчий округ № 117 (174,1 тис. виборців),
    Пустомитівський виборчий округ № 118 (169,5 тис. виборців),
    Буський виборчий округ № 119 (153,7 тис. виборців),
    Городоцький виборчий округ № 120 (154 тис. виборців),
    Дрогобицький виборчий округ № 121 (175 тис. виборців),
    Яворівський виборчий округ № 122 (174 тис. виборців),
    Перемишлянський виборчий округ № 123 (160 тис. виборців),
    Сокальський виборчий округ № 124 (149,6 тис. виборців),
    Старосамбірський виборчий округ № 125 (164,5 тис. виборців),
    Стрийський виборчий округ № 126 (152,7 тис. виборців).
    Необхідно зазначити, що існуючий новий проект ЦВК є досить оптимальним та логічним. Він краще враховує межі адміністративно-територіального поділу. У порівнянні із парламентськими виборами 2002 року, які також проходили по змішаній системі, зміни не торкнулись лише Яворівського, Сокальського, Буського та Перемишлянського округів. У чотирьох округах пропонується змінити їх центри. Відрізнятиметься і кількість виборчих дільниць. Лише у Сокальському в.о. їх число за 10 років практично не змінилось – буде 166 (було 168). Усього на Львівщині планується утворити 2 152 виборчих дільниці. До реєстру виборців на сьогодні внесено 1 мільйон 974 тисячі 401 виборець.
    Цікаво, що на Львівщині з´явився й один т.зв. анклав – м. Самбір, яке тепер належить до Старосамбірського виборчого округу, але територіально не межує з ним. Цьому «заважає» територія Стрілковицької сільської ради, яка на кілька кілометрів відділяє Самбір від Старосамбірського району.
    У Сихівському виборчому окрузі буде утворено 94 дільничні виборчі комісії. Цей виборчий округ включатиме до свого складу всю територію Сихівського (60 дільниць), частини Личаківського (27 дільниць) районів Львова та м. Винники (7 дільниць).
    У Залізничному виборчому окрузі буде утворено 79 дільничних виборчих комісій. Цей виборчий округ включатиме до свого складу території Залізничного (46 дільниць) та частини Шевченківського (27 дільниць) районів м. Львова, смт. Рудне (3 дільниці) та Брюховичі (3 дільниці).
    У Франківському виборчому окрузі буде утворено 94 дільничних виборчих комісії. Цей виборчий округ включатиме до свого складу території Франківського (59 дільниць), Галицького (28 дільниць) та частини Шевченківського (7 дільниць) районів м. Львова. Спеціальні виборчі дільниці будуть утворені у комунальній 3-й міській клінічній лікарні, клінічній лікарні ДТГО "Львівська залізниця", 1-й міській клінічній лікарні імені Князя Лева, комунальній 4-й міській клінічній лікарні, Львівському Державному онкологічному регіональному лікувально-діагностичному центрі. Очікується, що у цих медичних закладах на час виборів може голосувати майже 1750 виборців.
    У Пустомитівському виборчому окрузі буде утворено 137 дільничних виборчих комісій. Цей виборчий округ включатиме до свого складу території Пустомитівського району (99 дільниць), частини Личаківського (18 дільниць) та Шевченківського (21 дільниця) районів м.Львова.
    У Буському виборчому окрузі буде утворено 248 дільничних виборчих комісій. Цей виборчий округ включатиме до свого складу території Бродівського (86 дільниць), Буського (62 дільниці), Радехівського (56 дільниць) та частини Кам’янка-Бузького (44 дільниці) районів (м. Кам’янка-Бузька, смт. Добротвір та Новий Яричів, села південної частини району).
    У Городоцькому виборчому окрузі буде утворено 248 дільничних виборчих комісій. Цей виборчий округ включатиме до свого складу території Городоцького (74 дільниці), Мостиського (88 дільниць) та частини Самбірського районів із 86 дільницями (без м. Самбора, яке увійшло до Старосамбірського в.о.).
    У Дрогобицькому виборчому окрузі буде утворено 142 дільничних виборчих комісії. Цей виборчий округ включатиме до свого складу територію Дрогобицького району (75 дільниць) та міст обласного значення Дрогобич (26 дільниць, в т.ч. дільниця у Дрогобицькій виправній колонії з 1145 виборцями), Трускавець (8 дільниць), Борислав (24 дільниці) та м.Стебник (9 дільниць).
    У Яворівському виборчому окрузі буде утворено 206 дільничних виборчих комісій. Цей виборчий округ включатиме до свого складу території Яворівського (114 дільниць) та Жовківського (91 дільниця) районів.
    У Перемишлянському виборчому окрузі буде утворено 253 дільничних виборчих комісії. Цей виборчий округ включатиме до свого складу території Золочівського (104 дільниці), Перемишлянського (73 дільниці), Миколаївського (63 дільниці) районів та міста обласного значення Новий Розділ (13 виборчих дільниць). На виборчих дільницях у Миколаївській та Держівській виправних колоніях голосуватиме близько 800 виборців.
    У Сокальському виборчому окрузі буде утворено 166 дільничних виборчих комісій. Цей виборчий округ включатиме до свого складу території Сокальського (112 дільниць) та частини Кам’янка-Бузького (22 дільниці) районів, міста обласного значення Червоноград (31 дільниця) та м. Соснівка (1 дільниця). У Сокальській виправній колонії голосуватиме близько 600 виборців.
    У Старосамбірському виборчому окрузі буде утворено 262 дільничних виборчих комісії. Цей виборчий округ включатиме до свого складу території Турківського (66 дільниць), Сколівського (57 дільниць) та Старосамбірського районів (119 дільниць), міста обласного значення Самбір (20 дільниць).
    У Стрийському виборчому окрузі буде утворено 221 дільничну виборчу комісію. Цей виборчий округ включатиме до свого складу території Стрийського (69 дільниць) та Жидачівського (121 дільниця) районів, міст обласного значення Стрий (29 дільниць) та Моршин (2 дільниці).
    Як зазначив у коментарі Вголосу директор інституту трансформації суспільства Олег Соскін влада максимально затягує справу із остаточним визначенням округів цілком свідомо. «Зараз йде інтенсивний пошук того єдиного кандидата, який дасть гарантії особистої відданості «сім’ї» Януковича. Уся репресивна машина працюватиме на його перемогу, під контроль буде поставлено все. Я переконаний, що місцева влада й досі навіть не знає, хто в кінцевому результаті отримає благословення від президента. Їх повністю влаштовує взаємна різанина опозиції, особливо тут в Галичині і вони максимально стимулюватимуть розтягування голосів», – підкреслив О.Соскін.
     
  5. bayard

    bayard Дуже важлива персона

  6. baskervil

    baskervil Member

    Львов красивый город.
     
  7. bayard

    bayard Дуже важлива персона

    Українська молодь діаспори зустрінеться у Львові

    Українська молодь діаспори планує влітку цього року зібратися у Львові на свій форум.

    Про це, зокрема, йшлося на зустрічі голови Львівської обласної ради Олега Панькевича із головою Конфедерації українських молодечих організацій діаспори Мирославом Гочаком із Сербії, – інформує прес-служба Львівської облради.

    У розмові також взяв участь секретар депутатської комісії з питань євроінтеграції, транскордонного співробітництва та зв’язків з українцями за кордоном обласної ради Ярослав Кравченко.

    Як розповів Мирослав Гочак, планується, що Форум української молоді діаспори відбудеться 25 серпня-2 вересня. Очікується, що в ньому візьмуть участь близько 90 делегатів. Організаторам форуму вже пообіцяли свою підтримку молодіжні громадські організації в Україні, зокрема у Львові. Як зазначив Олег Панькевич, обласна рада також готова підтримати цей захід.

    На зустріч також обговорили ідею проведення на Львівщині Фестивалю сучасної української культури у світі під попередньою назвою «Діаспора-фест». Можливо, цей фестиваль буде присвячено 70-річчю створення Української повстанської армії.
     
  8. Jurgen

    Jurgen людина

    [Земельний дерибан (переділ) по-дублянськи

    Земельна катавасія в Дублянах
    Ось уже упродовж двох з половиною років 180 жителів міста Дубляни та села Малі Підліски, яке знаходиться на території Дублянської міської ради, не мають змоги розпочати будівництво на своїх ділянках. Справа у тому, що отримані ними державні акти на землю, постійно оскаржують у судах. Йдеться про земельні ділянки, видані черговикам на покращення житлових умов.
    А почалося все з того, що упродовж 2009 року Дублянською міською радою прийнято низку рішень стосовно розроблення та затвердження кварталів індивідуальної житлової забудови в м.Дубляни та с.Малі Підліски Жовківського району, а також передачі громадянам у власність земельних ділянок у вказаних кварталах забудови.
    Невдовзі до прокуратури Жовківського району надійшло звернення іншої жительки Дублян Ольги.Кульбабчук з приводу законності прийнятих Дублянською міською радою рішень. Прокурорським органом проведено перевірку, під час якої встановлено, що вказані вище рішення прийняті з порушенням вимог земельного та містобудівного законодавства. У зв'язку з цим на згадані рішення винесено протести. Під час їх прийняття органом місцевого самоврядування затверджено місце розташування кварталу індивідуальної забудови та проект землеустрою стосовно відведення земельної ділянки для розміщення кварталу індивідуальної забудови без громадського обговорення.
    Районною прокуратурою опротестовано й інші документи міськради, зокрема, рішення „Про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для розміщення кварталу індивідуальної забудови площею 9,4369 у с. Малі Підліски" у зв'язку з тим, що при його прийнятті порушено вимоги Земельного кодексу України. Під час прийняття вказаного рішення органом місцевого самоврядування затверджено проект відведення земельної ділянки під індивідуальну житлову забудову в с.Малі Підліски на землях, частина яких згідно листа Держземінспекції у Львівській області належить до особливо цінних земель.
    Втім, із цим не погодилися працівники Львівського науково-дослідного та проектного інституту землеустрою, котрі вже у березні 2010 року провели
    на території Дублянської міської ради. Висновком цього дослідження №02/534 від 08 квітня 2010 року вбачається, що грунти земельної ділянки площею 9,4369 га, на якій розташовано квартал індивідуальної житлової забудови в с.Малі Підліски, не належать до особливо цінних.
    Звісно, викликає здивування той факт, що дві державні інстанції дають різні висновки про цінність земель. Втім, це ще не все. Вже після цих подій Дублянська міська рада відхилила протести прокурора. Незабарилися й у прокуратурі Жовківського району. Працівники установи пред’явили до Жовківського районного суду сім позовів про скасування рішень органу влади. Вже у жовтні 2011 року районною Фемідою винесено ухвалу щодо забезпечення позову прокурора шляхом заборони вчиняти будь-які дії з приводу відчуження, надання в тимчасове користування всіх земельних ділянок, які є предметом спору.
    – Серед нас є люди, які живуть в малозабезпечених будинках, ветерани праці, котрі справді потребують покращення житлових умов, – розповіла представник ініціативної групи мешканка міста Дубляни Світлана Нечепурна. – Один із жителів нашого міста навіть намагався заливати фундамент на своїй земельній ділянці. Втім, його за це було оштрафовано. Хоча під час отримання державних актів усе відбувалося згідно з нормами, допустимими під час отримання землі.
    А тим часом, за словами нашої співрозмовниці, інша жителька Дублян Ольга Кульбабчук усілякими методами намагається перешкодити людям користуватися землею. Переговори з цією панянкою наразі не дають результату – жінка стоїть на своєму й пише скарги до всіх інстанцій: прокуратури, суду та міліції. Світлана Нечепурна припускає, що нею хтось керує, оскільки звичайна пересічна людина не може мати стільки застережень одразу до 180 (!) людей.
    Не витримавши поневірянь державними та судовими інстанціями, наприкінці березня мешканці Дублян провели пікет під стінами приміщення прокуратури Львівської області. Вони виступили проти порушення їхніх прав власності на земельні ділянки. Пікетувальники вимагали від прокурора області, аби він детально вивчив ситуацію навколо їхніх земельних ділянок. Ініціативну групу протестуючих прийняв заступник прокурора Львівської області Андрій Палюх. Він пообіцяв, що земельні проблеми мешканців Дублян візьмуть на контроль, а також буде забезпечено дотримання законності у ході судового розгляду справи.
    За повідомленням прес-служби прокуратури Львівської області невдовзі заступник прокурора повторно зустрівся з членами ініціативної групи мешканців м. Дубляни. Під час зустрічі Андрій Палюх повідомив, що прокурору Жовківського району було дано доручення скласти детальний, погоджений з ініціаторами звернення, план перевірки їх доказів, забезпечити повноту та всебічність розгляду, а також поінформувати заявників про результати такої перевірки.
    Нам стало відомо, що на початку травня цього року Світлані Нечепурній надійшла відповідь з прокуратури Жовківського району, яка, щоправда, не віщувала нічого втішного. Позиція прокурорського органу залишилася незмінною. В листі до пані Світлани прокурор І. Сендак поінформував: «Додатковою перевіркою встановлено, що Дублянською міською радою при прийнятті рішень, які стосуються розроблення та затвердження кварталів індивідуальної житлової забудови в м. Дубляни та с.Малі Підліски Жовківського району та передачі громадянам у власність земельних ділянок у вказаних кварталах забудови допущено порушення вимоги Конституції України, Земельного кодексу України, Законів України «Про місцеве самоврядування в Україні» та «Про планування і забудову територій», що й стало підставою для принесення прокуратурою району протестів на вказані вище рішення Дублянської міської ради.»
    За інформацією Західної інформаційної корпорації невдовзі представники територіальних громад міста Дубляни та села Малі Підліски провели пікет під стінами прокуратури Жовківського району. Цей захід не минув повз увагу районного прокурора, який запросив у кабінет ініціативну групу пікетувальників.
    Під час цієї зустрічі пікетувальники розповіли про свою проблему, яку досі не вирішено через постійні судові претензії з боку кількох людей. Кожен із них, як виявилося, вже має чималі земельні наділи, якими без проблем користується.
    Прокурор Жовківського району запропонував пікетувальникам сформувати ініціативну групу для проведення окремої зустрічі. На ній дві сторони обговорять усі юридичні розбіжності в даній ситуації.
    А ось яку думку з приводу ситуації, що склалася висловив приватний адвокат Сергій Тимчук, котрий захищає права мешканців Дублян у суді:
    – Жителі міста Дубляни та села Малі Підліски не можуть розпоряджатися своєю землею, оскільки у 2010 році Жовківський районний суд виніс ухвалу «Про визнання недійсними державних актів на землю». Справа у тому, що процедуру отримання державних актів на землю для громадян було проведено на підставі рішень Дублянської міської ради, які суперечать вимогам закону. Своїми діями влада надала підстави для оскаржень цих рішень прокуратурою Жовківського району. Прокуратура дослідила це питання та внесла протести на рішення органу місцевого самоврядування про затвердження проектів містобудування та землеустрою, а також про безоплатну передачу громадянам земельних ділянок.
    Юрист стверджує, що експертиза ділянки для влаштування кварталу індивідуальної житлової забудови на території Дублянської міської ради розробленого ДП «Львівський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою» на замовлення Дублянської міської ради є достовірною та об’єктивною.
    – Які з протестів прокуратури є законними, встановить Феміда, – зазначає Сергій Тимчук. – Ця справа зараз розглядається у Жовківському районному суді, щоправда під головуванням іншого представника. Рішення міської ради про виділення земельних ділянок також оскаржує інша жителька Дублян Ольга Кульбабчук. Відомо, що вона теж претендує на одну з земельних ділянок. Якщо буде прийнято рішення на її користь, деякі державні акти на землю, які отримали жителі міста, будуть визнані незаконними.
    Юрій СКОБАЛО
     
  9. Jurgen

    Jurgen людина


    Земельний дерибан (переділ) по-дублянськи


    Нещодавно до редакції «МК» звернулося декілька жителів Жовківського району. Мешканки міста Дубляни Ольга Кульбабчук, Марія Максимович, Леся Кадюк, Галина Магац, Лариса Бас та жителька села Малі Підліски Марія Федорова повідали нам про свої багаторічні поневіряння коридорами Дублянської міської ради, прокуратур, судів та інших інстанцій. Ці люди та ще понад п’ять десятків їхніх односельчан ось уже кілька років поспіль борються за своє право отримати земельні ділянки, які знаходяться в межах населених пунктів. Втім, з різних причини їм не вдається знайти спільної мови з місцевою владою. Єдиною надією для них стало відстоювання своїх прав у суді.
    – Ці події почали розгортатися ще у 2007 році, – розпочинає нашу розмову ініціатор проведення зустрічі Ольга Кульбабчук. – Земельні ділянки, які би мали виділяти з аукціону та за умов проведення громадського обговорення Жовківською районною державною адміністрацією, були надані за рішенням Дублянської міської ради під індивідуальну житлову забудову “ВК “ Дубляни-Будінвест”без проведення аукціону та громадського обговорення. Спершу міською владою було надано проект на розробку земельної ділянки цього кооперативу. Його засновником, до речі, є родич колишнього начальника управління земельних ресурсів Львівщини, якого затримано за земельні оборудки в обласному центрі. Дублянська міська рада виділила йому ділянку за межею населеного пункту у привілейованій зоні, розпорядником якої є Жовківська райдержадміністрація. За це він не сплатив жодної гривні орендної плати. У цій зоні відтак отримали ділянки декілька депутатів міськради та їхніх родичів. Це фактично був своєрідний підкуп, який організувало колишнє керівництво Дублянської міської ради, аби провести наступні оборудки.
    Сумнів у законності цього рішення міськради викликає низка перевірок, вже згодом проведених Комісією Головного управління Держкомзему у Львівській області та інших контролюючих органів. Забігаючи наперед, прокоментуємо акт перевірки від 10 січня 2012 року, копію якого представлено гостями редакції. Під час цього заходу було встановлено, що «під час прийняття Дублянською міською радою рішень стосовно вибору, затвердження містобудівного обґрунтування розташування земельної ділянки, проекту відведення та надання її в оренду ВК «Дубляни-Будінвест», допущено порушення «Перехідних положень» Земельного кодексу України та Закону України «Про оренду землі». А в проекті робіт землеустрою, який згідно ліцензійних умов розробляло приватне підприємство «АБМ-Компані», відсутнє викопіювання із чергового кадастрового плану з чітко наведеними межами земельної ділянки, що відводиться та межами Дублян, що унеможливлює встановлення її місця розташування відносно меж населеного пункту. А це також не дає можливості з’ясувати компетенцію відповідного органу у прийнятті рішення щодо затвердження проекту землеустрою.»
    – Після цього колишній мер міста Михайло Скорик та його заступник Юрій Харачко приступили до розробки кварталів індивідуальної житлової забудови в урочищі “Підлужки” міста Дубляни та села Малі Підліски. Нікого з громадян не було повідомлено про те, що там буде квартал індивідуальної житлової забудови. Громадського обговорення проведено не було, за що посадовців згодом було оштрафовано. У серпні 2009 року було створено тимчасову комісію на чолі з колишнім заступником голови міськради Юрієм Харачком, котрий почав вибирати громадян для надання земельних ділянок. Коли я звернулася до керівника комісії з приводу отримання земельної ділянки, чиновник повідомив, що необхідно сплатити 10 тисяч гривень, уклавши угоду з приватним підприємством «АБМ-Компані». Ця сума передбачена на виготовлення проекту відведення земельної ділянки та державного акту на землю. Перш, ніж звернутися на цю фірму, я з’ясувала в управлінні земельних ресурсів Львівської області, що ця процедура буде коштувати лише близько двох з половиною тисяч гривень. Завітавши за адресою «АБМ-Компані», я попросила її представників надати договір та кошторис. Кошторису мені не надали. Під час розмови з представниками фірми з’ясувалося, що вони не мають наміру виносити проект в натуру. Коли я поцікавилася, за що слід платити цю кругленьку суму, мені пояснили, що відповіді на мої запитання можуть надати лише у міськраді. Я знову звернулася до заступника міського голови Юрія Харачка. Він не зумів нічого конкретного пояснити мені з цього приводу. Мене було виключено зі списку на отримання земельної ділянки, оскільки я відмовилася платити 10 тисяч гривень. Відтак було прийнято рішення Дублянської міської ради №11 від 12 листопада 2009 року «Про надання земельних ділянок під індивідуальну житлову забудову», де не фігурувала низка прізвищ жителів Дублян та Малих Підлісок. У нас почалося складатися враження, що людей вибирали за спроможністю сплатити певну кругленьку суму.
     
  10. Jurgen

    Jurgen людина

    З огляду на події, що відбувалися Ольга Кульбабчук та інші мешканці Дублян та Малих Підлісок звернулися до прокуратури Жовківського району. Перевіривши діяльність ПП «АБМ-Компані», працівники прокурорського органу з’ясували, що договори з громадянами про розроблення проекту землеустрою щодо відведення ділянок цим підприємством укладено без рішення Дублянської міської ради про надання дозволу на виготовлення таких проектів. В результаті порушено вимоги ст. 22 Закону України «Про землеустрій». Залучивши до перевірки спеціалістів Державної інспекції з контролю за цінами у Львівській області та Львівської регіональної філії ДП «Центр державного земельного кадастру», працівники прокуратури встановили, що низку робіт, включених у кошторис «розмір оплати робіт із надання послуг з розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки на суму 10 тисяч гривень працівниками «АБМ-Компані» не було виконано. Загальна вартість цих робіт на одну людину сягає 7 тисяч 626 гривень.
    Розглянувши матеріали перевірки 28 вересня 2010 року прокурор Жовківського району І. Сворень виніс постанову про порушення кримінальної справи за фактом обману замовників під час надання послуг за ч.1 ст. 225 Кримінального кодексу України.
    Відтак директор «АБМ-Компані» подав скаргу на постанову про порушення кримінальної справи, яку згодом було закрито за декриміналізацією цієї статті Кримінальної кодексу України. Хоча на цьому ми не маємо наміру зупинятися, оскільки вбачаємо у цьому ознаки шахрайства.
    З приводу питання правомірності рішень стосовно розроблення та затвердження кварталів індивідуальної житлової забудови в м.Дубляни та с.Малі Підліски Жовківського району, а також передачі громадянам у власність земельних ділянок у вказаних кварталах забудови, Ольга Кульбабчук та інші мешканці цих населених пунктів неодноразово зверталися в прокуратуру Жовківського району та прокуратуру Львівської області. Прокурорськими органами було проведено низку перевірок, під час яких на поверхню й спливло чимало цікавих обставин. Як йдеться у відповіді прокурора Львівської області Олексія Баганця від 30 червня 2010 року за №07/1-2969-09, під час вжитих заходів було з’ясовано, що заяви громадян про надання земельних ділянок для будівництва та обслуговування житлових будинків реєстрували та облікували у Дублянській міській раді упродовж 1989 – 2009 років. Однак, поряд з цим було порушено вимог Законів України «Про звернення громадян» та «Про місцеве самоврядування», оскільки заяви не виносили на розгляд міської ради, за ними не прийнято рішення, а заявникам відповідей не надано.
    Перевіркою було виявлено низку порушень й у діяльності створених міськрадою тимчасової комісії з інвентаризації реєстру заяв і постійної комісії з питань землекористування та екології. Цими комісіями було винесено на розгляд ради списки 1119 заявників на отримання земельних ділянок, до яких «включено 30 померлих на час засідання комісій громадян, 13 осіб, які раніше отримали ділянки у виробничому комбінаті «Дубляни-Будінвест», а також громадян, які змінили прізвища після одруження інших членів родини. При цьому 11 заяв включено у списки двічі».
    У список претендентів на земельні ділянки не потрапили кілька сотень місцевих мешканців, котрі вже понад два десятиліття стояли на черзі у Дублянській міській раді. Серед них й декілька гостей редакції, які розповіли свої історії.
    – Я є опікуном дитини-інваліда першої групи, – розповідає літня жителька Дублян Марія Максимович. – З 1991 року стою на черзі на площу під індивідуальну забудову. За цей час мені довелося звертатися з приводу питання отримання земельної ділянки, чи не до всіх голів Дублянської міської ради . Перед тим, як керівництво ради мало роздавати плани на ділянки, на мою адресу надійшло повідомлення на поновлення документів. Втім, мого прізвища у списку претендентів не виявилося. Тож, довелося подати заяву до Жовківського районного суду, який визнав протиправною бездіяльність міської ради щодо не розгляду заяви про надання земельної ділянки для індивідуально-житлової забудови на території Дублянської міської ради та зобов’язати раду розглянути на черговій сесії про виділення їй земельної ділянки. Відтак з міськради надійшла відписка, що таких ділянок наразі немає. Їх й досі не з’явилося.
    – Моя матір Олена Павлик є інвалідом й уже не ходить та не бачить, – зазначає інша жителька міста Галина Магац. – З 1990 року вона стоїть на черзі. Ми неодноразово зверталися до Дублянської міської ради з приводу виділення земельних ділянок. Втім, це не дало жодних результатів. Врешті, чаша нашого терпіння переповнилася. Ми почали звертатися до різних інстанцій в районі та області. У міськраді розпочалися перевірки КРУ. Якось я привезла свою матір у візку на сесію Дублянської міської ради. Й лише тоді нам виділили клаптик землі, який, щоправда, ніхто не хотів брати. Цей кусень нагадує урвище. На цю ділянку треба кілька десятків «Камазів» землі, що вирівняти. У міській раді нам пообіцяли її замінити. От лише обіцянка виявилася цяцянкою.
    Про свої поневіряння коридорами влади нам розповіли й інші жительки Дублян Лариса Бас, Леся Кадюк, Олександра Ушницька та мешканка села Малі Підліски Марія Федорова. У кожної з них своя історія. Втім, клопіт один. Ці жінки так і не дочекалися обіцяних їм ділянок.
    – До списку на отримання земельних ділянок в урочищі Підлужки міста Дубляни та селі Малі Підліски згідно рішення міськради «Про безоплатну передачу у власність громадянам земельних ділянок для будівництва та обслуговування житлових будинків» потрапили люди, які неодноразово продавали земельні ділянки та знову отримували їх. Деякі особи отримавши наділи, переоформляли їх на інших членів сім’ї, а відтак знову потрапляли до списків. Чимало громадян, які отримали ці ділянки не є жителями, ані Малих Підлісок. ані Дублян, – демонструючи відповідь прокурора області, підсумувала Ольга Кульбачук.

    ---------- Додано в 18:07 ---------- Попередній допис був написаний в 18:06 ----------

    У зв’язку з вище наведеними порушеннями рішення стосовно розроблення та затвердження кварталів індивідуальної житлової забудови в м. Дубляни та с.Малі Підліски Жовківського району, а також передачі громадянам у власність земельних ділянок у вказаних кварталах забудови опротестовано прокуратурою Жовківського району.
    Дісталося чиновникам Дублянської міської ради й від інспекції Державного архітектурно-будівельного контролю у Львівській області. На посадовців накладено штрафи на загальну суму 8 тисяч гривень за правопорушення у сфері містобудування, «а саме затвердження містобудівної документації щодо відведення земельних ділянок для розміщення кварталів індивідуальної житлової забудови в урочищі «Підлужки» міста Дубляни та с. Малі Підліски без громадського обговорення».
    У квітні 2010 року 35 громадян звернулося до Жовківського районного суду з позовною заявою до Дублянської міської ради про визнання недійсними державних актів на землю в селі Малі Підліски та м. Дубляни. Ще 23 чоловіки пізніше подали заяви про долучення до суду в якості третіх осіб, які заявляють та не заявляють самостійні вимоги. Уже у травні 2010 року Жовківський районний суд вирішив накласти заборону на видачу державних актів на право власності на землю в Малих Підлісках, а також проведення будь-яких будівельних та сільськогосподарських робіт та відчуження земельних ділянок у згаданому населеному пункті та урочищі «Підлужки» міста Дубляни. Вже у жовтні 2011 року районною Фемідою винесено ухвалу щодо забезпечення позову прокурора в інтересах громадян про визнання неправомірними та скасування рішень Дублянської міської ради шляхом заборони вчиняти будь-які дії з приводу відчуження, надання в тимчасове користування всіх земельних ділянок, які є предметом спору.
    – У публікаціях в ЗМІ мої опоненти закидають мені, що я була радником колишнього голови райдержадміністрації Володимира Волошина, котрого засудили до позбавлення волі за хабарництво, – підсумовуючи нашу розмову, додала Ольга Кульбабчук. – Мене було призначено радником голови Жовківської райдержадміністрації ще задовго до цього інциденту. Я за фахом землевпорядник. Метою мого призначення на цю посаду було вивчення земельних питань у Дублянській міській раді, оскільки без відповідних повноважень колишній міський голова не допускав мене до документів. Розпорядженням голови РДА мене було введено в комісію райдержадміністрації, яка вивчала ці земельні питання, в тому числі у Дублянах. Комісія двічі працювала у нашій міськраді. В результаті роботи комісії було повернуто у володіння держави ставок, незаконно наданий Дублянською міською радою одному із місцевих жителів.
    Нині Ольга Кульбабчук також за довіреністю представляє у судах Львівщини інтереси депутата Бартатівської сільської ради Городоцького району Ірини Абрамець, котра разом з іншими мешканцями с. Воля Бартатівська позиваються до Бартатівської сільської ради через незаконне захоплення пасовища у селі Воля Бартатівська. Втім, це вже тема іншої нашої розмови.
    Юрій СКОБАЛО
    газета "Міліцейський кур’єр"
    №38 11 жовтня 2012 р.
     
а де твій аватар? :)