Завтра на площі перед Аграрним університетом проведуть сесію міськради Дублян Завтра перед Львівським національним аграрним університетом у Дублянах пройде позачергова сесія Дублянської міської ради Про це ІА ZIK повідомили організатори заходу. Початок сесії заплановано на 12 годину. До такого кроку було вирішено вдатися з огляду на низку конфліктних ситуацій. які інсують у місті. Зокрема, йдеться про наміри Львівського національного аграрного університету отримати від міських депутатів дозвіл для виготовлення свідоцтв на право властості кількох соціальних об’єктів, яке потрапило у порядок денний минулої сесії міської ради Дублян. Йдеться про приватизацію трьох соціальних об’єктів першочергової ваги – гуртожитку №5 на вулиці Студентській, 5, лікарні на вулиці Студентській, 7 та Будинку побуту на вулиці Шевченка, 20. З огляду на те, що ситуація вносить соціальну напругу серед мешканців, депутати вирішили не обмежуватися одним рішенням про намір передати ці об'єкти в підпорядкування міської ради. Вже підготовлено кілька проектів рішення з цього приводу. Також у порядку денному буде стояти питання про розгляд конфліктної ситуації щодо передачі у власність 180-ти мешканцям Дублян земельних ділянок. З цього приводу буде прийняте звернення до Жовківської прокуратури з проханням прискорення розгляду цього питання. Також буде прийняте звернення до керівництва Львівського національного аграрного університету про виділення землі для ведення ОСГ. Крім того, депутати мають намір при розподілі ділянок для ведення ОСГ першочергово розглянути заяви громадян, які втратили земельні наділи у звязку з розробленням нового житлового кварталу і яким землю не було компенсовано.
Після двох днів перерви у Львові знову вимагають плату за паркування /gallery/intxt/z/o/zonder_team.jpg Сьогодні на львівських парковках, після двох днів перерви, знову з’явилися оператори, які вимагають оплату за стоянку. Повідомляють журналісти «гарячої лінії ZIK». Нагадаємо, з 1 квітня набула чинності постанова Кабінету Міністрів України, яка забороняє брати плату за відсутності паркоматів. Зокрема у постанові йдеться: «Відведені майданчики для платного паркування обов’язково повинні бути обладнані паркувальними автоматами з розрахунку не менш як один автомат на 20 місць для паркування з обох боків уздовж проїзної частини вулиці, дороги або тротуару». Голова ЛКП «Муніципальна дружина» відмовляється купувати паркомати, тому що не має гарантії того, що водії платитимуть, оскільки в такій схемі немає ані адміністративних, ані фізичних важелів впливу. Ще одна причина - висока ціна приладу. Один паркомат коштує від 2,5 до 4 тисяч євро. Як повідомлялося раніше, профільне міністерство запропонувало: «…якщо впровадження технічних засобів, призначених для сплати вартості послуг із утримання майданчиків для платного паркування є економічно невигідним, паркування на майданчиках може здійснюватися безоплатно». Допоки «паркувальники» діють за своєю схемою, а саме збирають данину за стоянку.
У Львові грип перевищив епідпоріг /gallery/intxt/o/g/oglad-16-02-2012.jpg У Львові епідпоріг перевищили грип та гострі респіраторні інфекції серед дітей. Але карантину не буде. Про це програмі новин «Огляд дня» повідомили в Львівській обласній санепідемстанції. Протягом останнього тижня медики зафіксували понад тисячу хворих віком від трьох до шести років. Грип «косить» і львівських школярів віком до 14 років. Втім карантин у місті санепідемстанція оголошувати не буде. Лікарі кажуть: за останні десять років рівень захворюваності на грип у Львові зріс на третину. Докладніше дивіться у програмі новин «Огляд дня» на телеканалі ZIK.
Уряд збільшив кошторисну вартість «Арени-Львів» на 657 млн грн Загальна кошторисна вартість будівництва стадіону у Львові на Стрийській-Окружній дорозі збільшена на 657,02 млн гривень – до 2 млрд 944,693 млн гривень. Про це ідеться у розпорядженні Кабінету міністрів № 167 від 28 березня 2012 року, повідомляє «Економічна правда». Згідно з документом, зокрема, вартість будівельно-монтажних робіт зросла на 512,714 млн гривень – до 1,625 млрд гривень. На 1 січня 2012 року було профінансовано 2 млрд 280,164 млн гривень, тоді як роботи виконано на 1 млрд 961,239 млн гривень. Як повідомлялося, Кабмін згідно з розпорядженням № 672-р від 6 липня 2011 року затвердив скоригований проект і титул будівництва стадіону у Львові, згідно з яким загальна кошторисна вартість будівництва становила 2,288 млрд гривень, зокрема будівельно-монтажні роботи мали становити 1,112 млрд гривень. Стадіон розрахований на 34915 місць. Площа ділянки під забудову становить 69,6368 га. Стадіон у Львові був урочисто відкритий 29 жовтня 2011 року. На стадіоні заплановане проведення трьох футбольних матчів під час чемпіонату Європи з футболу 2012 року.
На Львівщині священик відмовився поховати людину через те, що не заплатили На Львівщині священик відмовився поховати людину через нібито борг родини перед церквою у дві тисячі гривень. Мешканці села Серники розповідають – три роки поспіль церковний комітет щомісяця збирає по 100 гривень на храмові витрати. Хто грошей не здає має проблеми з похованнями та хрестинами. Удова Олена Демчук з болем пригадує, як отець Степан Палій із місцевої церкви відмовився ховати її чоловіка. Священика привезли з іншого села. Однак, відспівали небіжчика під церквою. До храму – людей не пустили, повідомляє 5 канал. «Там під церквою, на сходах просто поставили трошки відправили, те що священник має відправити і просто на цвинтар і все і так було», – каже Олена Демчук. Цей випадок – не поодинокий, кажуть селяни. Скаржаться, священик вже відмовив не одній родині. Якщо грошей немає, до отця й потикатися не варто. Жителька села: «У нас щоб похрестити дитину святенник. Взяв 700 гривен. Похорони в нас дуже дорогі, священник бере 400 гривен за похорони, забирає всі гроші з Євангеліє і навіть забирає всі гроші з послідного цілування в церкві». «Єно гроші і гроші давай. Якщо служба божа – то гроші давай все їм мало грошей, половина людей вже відмовилися ходити через ті гроші», – обурюється інший житель села. Отець Степан усе відкидає. Каже – грошей ні в кого не вимагає. Їх люди жертвують з доброї волі. За ці кошти відремонтував два храми, сплатив за газ та світло. Стверджує, що і від похорону – не відмовлявся. «Я відслужив парастас все, чого я маю відмовлятися, я чекав до 12 години, вони не приїхали – поїхали до отця Ігора з православної громади», – каже отець Степан Палій, настоятель церкви Різдва Пресвятої Богородиці. У Стрийській Архієпархії Української Греко-Католицької церкви, до якої належить парафія отця Степана, пообіцяли із ситуацією розібратися. Кажуть, якщо факти підтвердяться – покарання буде суворим
Львівщина відзначить 112-ліття лікаря УПА «Липинськими читаннями» В Яворівському районі Львівської області під егідою райдержадміністрації, за участі науковців розпочалися приготування до відзначення 112 річниці від Дня народження Юрія Липи – поета, публіциста, письменника, патріота України, лікаря УПА. Про це повідомив сьогодні, 5 квітня, власкор ІА ZIK. У коментарі перший заступник голови Яворівської РДА Львівської області Роман Кураш зазначив, що ці святкування проходитимуть в рамках «Липинських читань», які організують науковці – дослідники творчість Юрія та Івана Липів, та триватимуть ці заходи на Львівщині 4 – 5 травня 2012 року. «Ми вже обговорили детальний план перебування учасників «Липинських читань» у Яворівському районі. Зокрема, у нього ввійшли відвідування історико-етнографічного музею «Яворівщина» та садиби-музею Осипа Маковея у місті Яворові, поїздка у село Бунів, на могилу Юрія Липи та у село Іваники, де герой прожив свої останні роки, там встановлено пам’ятник в його честь», – наголосив перший заступник очільника Яворівського району Роман Кураш. Довідка ЗІКу Нагадаємо, що в травні 2010 року в Бунівській лікарській амбулаторії, що в Яворівському районі Львівської області, відкрився музей імені Юрія Липи. Юрій Іванович Липа (*5 травня 1900, Одеса – †20 серпня 1944) – громадський діяч, письменник, поет, публіцист, один з визначних ідеологів українського націоналізму. Лікар народився у місті Одесі – помер від ран у селі Бунові Яворівського району Львівської області. Син поета, прозаїка, громадського діяча, члена уряду УНР (1919–1921 рр.) – Івана Липи. Товаришував з Іваном Франком. У 1917 році був козаком морського куреня Збройних Сил УНР. Деякий час проживав у Винниках, Познані, Варшаві. А з літа 1943 р. до літа 1944 р. разом з дружиною і двома доньками жив і працював лікарем у Яворові, а відтак, всього один місяць, у селі Бунові, на Яворівщині, де як лікар УПА надавав медичну допомогу українським повстанцям. Юрій Липа мав велику бібліотеку, яку сховав від енкаведистів у лісі, в партизанському схроні. 19 серпня 1944 року Ю. Липу заарештували в с. Іваниках і по-звірячому закатували через день у селі Шутові на церковному подвір’ї: його живцем пошматували штик-ножами. Похований у селі Бунові. Серед відомих творів Ю. Липи – історичні повісті «Гетьман Іван Мазепа», «Козаки з Московії», збірка віршів «Світлість», публіцистично-історичні праці «Призначення України», «Розподіл Росії», «Чорноморська доктрина», теоретична довідка-есе «Бій за українську літературу», повість про батька «Світильник невгасимий». Ю. Липа – автор дослідницької праці «Ліки під ногами».
На міжнародному футбольному турнірі юні спортсмени з Комарного вибороли «срібло» Юні футболісти з Городоцького району побували в Республіці Польщі – на запрошення бургомістра ґміни Нова Демба, у рамках міжнародних угод на регіональному рівні про співпрацю між містом Комарном (Городоцький район Львівської області) та ґміною Нова Демба, а також між городоцьким районним спортивним товариством «Колос» та міським спортивним клубом «Сталь» (Польща). Про це повідомив сьогодні, 5 квітня, власкор ІА ZIK з посиланням на дані Городоцької РДА. У Польщі українські дитячі футбольні команди з міст Городка та Комарна взяли участь у міжнародному турнірі. Городоцька дитяча команда у своїй віковій категорії посіла четверту сходинку п’єдесталу, а комарнівські футболісти зійшли – на другу.
«Львівтеплоенерго» замінило дві аварійні теплотраси У Личаківському і Сихівському районах міста Львова замінено зношені тепломережі. Про це ІА ZIK повідомили у прес-службі ЛМР. Як розповів начальник теплових мереж Личаківського району Юрій Солярський, від котельні на вул. Шімзерів,1 до полового будинку на вул. Мечникова замінено 132 м труби (66 м теплотраси) на попередньо ізольовані труби, оскільки тепломережа була в незадовільному стані. Нова теплотраса вже підключена. Проводяться роботи з влаштування благоустрою. Також у Сихівському районі на попередньо ізольовані труби поміняно 40 м тепломережі опалення і гарячої води (160 м труби, діаметром 219 мм і 108 мм), від ЦТП-11 (вул. Антоненка-Давидовича,3а). За словами тепловиків, у роботі ще 4 теплотраси на вул. Чигиринська,11, Шевченка,144, Панча,20 та на території Львівського автобусного заводу. На подачу теплоносія ці роботи не впливають. Лише на час переключень, при сприятливих погодних умовах, призупинятиметься подача теплоносія.
У Дрогобичі на 2 роки засудили чоловіка, який вкрав м’ясорубку, кавомолку та рушники У Дрогобичі на 2 роки засудили чоловіка, який викрав м’ясорубку, кавомолку та сім рушників. Про це 5 квітня IA ZIK повідомили у ВЗГ ГУМВС України у Львівській області. У грудні 2011 року 50-річний місцевий п’яниця пробрався до квартири сусіда. Звідти злодій викрав м’ясорубку, кавомолку та сім рушників. Щоб не привернути до себе увагу наступного дня він продав усе за 150 гривень. Власник квартири одразу здогадався, хто саме міг скоїти крадіжку та зателефонував до міліції. Правоохоронці обшукали квартиру підозрюваного. Там вони знайшли два крадені рушники, які зловмисник залишив собі. Дрогобицьким міським відділом міліції порушено кримінальну справу за ознаками статті 185 Кримінального кодексу України (Крадіжка). Дрогобицьким міськрайонним судом зловмисника засуджено до двох років позбавлення волі із встановленням іспитового строку на 1 рік.
У Львові підіб’ють підсумки сторіччя «Пласту» Цьогоріч скаутська організація «Пласт» святкує 100-річний ювілей. Святкування розпочалось ще у 2011 році. Про це ІА ZIK повідомили сьогодні у прес-службі ЛМР. «У першу чергу, хочемо підбити підсумки за тих 100 років, що минули, зрозуміти, чого ми досягли і в якому напрямку треба рухатись далі. Ми робимо багато зовнішніх акцій для того, щоб активізувати українську молодь, щоб показати їй, що є такий цікавий спосіб саморозвитку, цікавий спосіб проведення часу, знайомства і співпраці. Також ми хочемо розвинути співпрацю з іншими громадськими організаціями України, дуже багато акцій ми робимо у співпраці з ними», – розповіла член організаційного комітету святкувань 100-ліття Пласту-скаутингу в Україні Наталія Музала. Як зазначила Наталія Музала, головними заходами, що передбачені у рамках святкування, будуть продовження марафону «100 заходів по всій Україні», проект «Сто добрих справ до 100-ліття «Пласту», День першої пластової присяги, Крайове свято весни, Ювілейна міжкрайова пластова зустріч та низка інших заходів та акцій. «Фактично до марафону «100 заходів по всій Україні» може долучитися будь-яка пластова акція. Акція може бути будь-якого спрямування, але вона повинна бути присвячена до 100-річчя. Інший проект – «Сто добрих справ до 100-ліття «Пласту». Хочемо цим проектом нагадати про другий головний обов’язок пластуна і пластунки – це допомагати іншим. Центральною акцією в цьому соціальному проекті є «Віфлеємський вогонь миру». День першої пластової присяги пройде 28-29 квітня, оскільки саме у Львові 100 років тому була складена перша пластова присяга. Відбуватиметься два дні на всеукраїнському рівні. Ми чекаємо гостей з усієї України», – додала Наталія Музала. За її словами, у рамках святкувань також відбудеться Крайове свято весни, а центральною акцією святкування буде Ювілейна міжкрайова пластова зустріч. «Виховання в «Пласті», його всебічність та всеохопність – дуже важлива річ. Для нас дуже важливо вже сьогодні говорити про серйозне опрацювання пластового досвіду не лише з точки зору історії, а й з точки зору сьогодення і буття, з точки зору методики виховної роботи. Кожного року у міському бюджеті Львова виділяється певна сума коштів на підтримку діяльності «Пласту». Цього року ця сума є абсолютно не менша, ніж у попередні роки. Ми мали зустріч з керівництвом львівської станиці і домовилися про те, що ми не пропонуватимемо розподілу коштів на певні заходи, ми пропонуватимемо певну суму коштів, яка самостійно керівництвом станиці буде розподілена між різними заходами. Вже сьогодні ми говоримо про 100 тис. грн на діяльність «Пласту» на цей рік. Також у процесі підготовки проект ухвали про підтримку проведення святкування 100-річчя «Пласту». Під час проведення Ювілейної міжкрайової пластової зустрічі ми будемо готові запропонувати для приїжджих пластунів, скаутів, просто молодих людей, які будуть учасниками чи гостями цих святкувань, майстер-класи в наших гуртках, спортивні майданчики, інші об’єкти спортивної інфраструктури для проведення змагань, зустрічей, розваг, спортивних ігор тощо», – повідомила начальник управління молоді, сім’ї та спорту Наталія Федорович. Довідка. Святкування 100-річчя українського скаутингу – ініціатива «Пласту» Національної скаутської організації України, з метою активізації української молоді, розвитку співпраці із громадскістю та іншими молодіжними організаціями країни та світу у форматі низки освітніх, інформаційних та громадських заходів. Це найбільший в Україні громадський проект, що наслідує найкращий світовий досвід та задає нові стандарти для молодого покоління. Святкування 100-річчя «Пласту» триватиме продовж 2011-2012 року. Заходи, що відбулися в рамках святкування: «Віфлеємський Вогонь Миру», «Святий Миколай дітям з інтернатів», «Різдво для всіх», «100 добрих справ» та ін.
Львів святкує день народження солодкої кави /gallery/intxt/o/g/oglad-16-02-2012.jpg Місто Лева святкує день народження солодкої кави. Першовідкривачем цієї кави вважається Юрій Кульчицький, який випадково, ще у ХVІІст. додав до смачного напою цукор. Про це повідомляє програма новин «Огляд дня». Юрій Кульчицький - український купець, солдат, товмач, який своїм героїчним вчинком допоміг зняти облогу Відня у 1683 році від османських військ, за що отримав титул «Цісарський товмач». Але світ відомого львів’янина знає перш за все як засновника однієї із перших у Європі кав’ярні. Завдяки йому у Європі і прижилася цукрована кава. Турки цей напій не солодили – пили гірким. Аромат кави в українців асоціюється із Львовом. Східні традиції більшості львів’янам не до смаку. Але у місті Лева готують стільки видів кави, що за один день усі й не спробуєш! «У світі є три види кави – арабіка, робуста і ліберіка, тобто дерево арабіки, дерево рогусти, і дерево ліберіки, а сортів кави є дуже багато. Це як яблука, є один вид дерева, а сортів - дуже багато», - розповів знавець кави Ростислав Савчак. Докладніше дивіться у програмі новин «Огляд дня» на телеканалі ZIK.
У Львові в результаті зіткнення автомобілів постраждала 77-річна жінка-пішохід 4 квітня о 15.00 у Львові на перехресті вулиць Боберського-Зерова водій автомобіля «ВАЗ-212140», 54-річний житель Львова, скоїв зіткнення з автомобілем «ВАЗ-210994» під керуванням 26-річного львів’янина. Про це ІА ZIK повідомили у прес-службі управління ДАІ у Львівській області. Після зіткнення автомобіль «ВАЗ-212140», отримавши інерційний рух, виїхав на тротуар, де скоїв наїзд на пішохода, 77-річну місцеву жительку. Попередні причини ДТП – порушення водієм автомобіля «ВАЗ-212140» правил проїзду перехресть. Унаслідок цієї автопригоди пішохід отримала забійну гематому передпліччя, часткове пошкодження медіальної зв’язки колінного суглобу. Після огляду лікарями травмпункту №2 її відпустили додому.
Ямковий ремонт: Дорога Львів–Радехів – як після війни Дорога Львів–Радехів на відрізку від Радехова до Камянки-Бузької всіяна ямами, не зважаючи на те, що там нещодавно провели ямковий ремонт. Про це у своєму блозі повідомляє львів’янин Alexx. На відзнятому відео видно, що в багатьох місцях дорога як решето, практично не залишилося місця для об’їзду ям для автомобілів. «Вражає цинізм влади, тому що буквально вчора читав про завершення ямкового ремонту на даній ділянці і на аналогічних у Львівській області», – зазначає львів’янин. За інформацією прес-служби Львівської ОДА, на 29 березня службою автомобільних доріг Львівщини ліквідовано аварійної ямковості на 5421 м кв. Всього по державних автомобільних дорогах ліквідовано 3737 м кв. аварійної ямковості, по місцевих автодорогах – 1684 м кв. ямковості. Зокрема, на автомобільній дорозі Н-02 Львів–Тернопіль (поблизу м.Золочів) ліквідовано 382 м кв ямковості, на дорозі Н-13 Львів–Самбір–Ужгород (поблизу с.Коропуж; с.Бусовисько) – 534 м кв, Н-17 Львів–Радехів–Луцьк (поблизу с.Руда Сілецька; поблизу с.Собанівка; м.Камянка-Бузька) – 816 м кв, Н-09 Мукачево–Ів.Франківськ–Рогатин–Львів (поблизу с.Залісся) – 98 м кв, Р-15 Ковель–В.Волинський–Червоноград–Жовква (поблизу с.Тудорківці) – 269 м кв, М-11 Львів–Шегині (поблизу с.Твіржа) – 72 м кв, М-12 Стрий–Тернопіль–Кіровоград–Знамянка (м.Жидачів–м.Ходорів) – 106 м кв, М-06 Київ–Чоп (с.Івашківці) – 1320 м кв, Р-40 Рава Руська–Яворів–Судова Вишня (поблизу м.Судова Вишня) – 140 м кв ямковості.
У Львові водій «Фольксвагена» врізався в «Шкоду», а потім в «Опель» 4 квітня о 16.30 у чергову частину відділу ДАІ Львова з травмпункту №3 надійшло повідомлення про звернення до них за медичною допомогою 44-річної жительки Львова. Про це ІА ZIK повідомили у прес-службі управління ДАІ у Львівській області. Жінка розповіла, що тілесні ушкодження отримала 2 квітня о 12.05 у Львові на вулиці Липинського, 54, будучи пасажиром автомобіля «Шкода», яким керувала 28-річна жителька Пустомитівського району. Як з’ясували інспектори ДАІ, 52-річний водій автомобіля «Фольксваген», не дотримуючись безпечної дистанції, скоїв зіткнення з автомобілем «Шкода», а також з автомобілем «Опель» під керуванням 30-річного львів’янина. Унаслідок зіткнення транспортні засоби отримали технічні пошкодження, а пасажир автомобіля «Шкода» – тілесні ушкодження. У жінки – забій поперекового відділу хребта. Після огляду лікарями її відпустили додому.
У Брюховичах жінка зробила з власного подвір’я сміттєзвалище /gallery/intxt/z/o/zonder_team.jpg Жителі вулиці Смолистої смт. Брюховичі уже близько десяти років змушені проживати біля «смітника» та «псячого притулку». У цьому вони звинувачують свою сусідку, яка і збирає на подвір’ї гори сміття та десятки безпритульних собак. Про це повідомили кореспонденти «Гарячої лінії ZIK». Жителі скаржаться на сморід, антисанітарію та собачий лай. Кажуть, що через постійний гавкіт вночі тут неможливо спати, а запах від сміття чути на все містечко. Через гори сміття, кажуть жителі, влітку на вулиці багато мух та щурів. Окрім того, собаки часто нападають на людей. «Колись близько п’ятнадцяти собак напали на мою, тоді ще вагітну, дружину, також накинулись на сестру. Зараз у мене є маленька дитина і вона навіть не виходить з дому, оскільки боїться цих собак», - каже мешканець вулиці Смолистої пан Андрій. Жителі Брюхович нарікають, що вже не можуть проживати в таких умовах. Вони неодноразово зверталися до влади з проханням хоч якось вирішити проблему, однак поки що їхні клопотання ніхто так і не задовільнив.
Команда Садового свідомо заганяє «Львівелектротранс» у банкрутство, – депутат Голова комісії інженерного зв’язку та транспорту Львівської міської ради Іван Гринда заявив, що у Львові транспорт свідомо заганяють у банкрутство. Про це він сказав сьогодні під час сесії у запиті до мера Львова Андрія Садового. За його словами, стан транспортної мережі з кожним днем погіршується. Зокрема, що стосується електротранспорту, хоча й ціна виросла на 25%, виручка виросла всього на 20%. Зараз приватні автобуси дублюють всі лінії Електротрансу. «А ваша команда «Львівелектротранс» свідомо заганяє у банкрутство», – зазначив Гринда. Що стосується АТП №1, то тут вже два місяці не виплачують зарплату і ситуація залишається незмінною. Депутат вимагає від мера Садового терміново втрутитися у проблеми транспорту у Львові. Також він вимагає об’єднати АТП №1 і ЛКП «Львівелектротранс». «До на «Євро-2012» у нас буде надзвичайно погана ситуація з транспортом, якщо ми нічого не зробимо». На що мер Львова Андрій Садовий відповів, що дає ще тиждень часу на виправлення ситуації і після Паски буде приймати рішення.
Головного медика Львівщини призначать до Великодня Начальника головного управління охорони здоров’я Львівської ОДА буде призначено наступного тижня. Про це 5 квітня у коментарі IA ZIK повідомив голова Львівської ОДА Михайло Костюк. За його словами, на сьогодні проводяться співбесіди з кандидатами на посаду головного медика Львівщини. На запитання, коли можна очікувати призначення, Костюк відповів: «Думаю, наступного тижня». Нагадаємо, Сергій Федоренко пішов з посади начальника ГУОЗ Львівської ОДА за станом здоров’я. Він повернувся на посаду головного лікаря Львівської обласної інфекційної лікарні. Серед можливих кандидатів на посаду головного медика Львівщини називають головного лікаря Львівської обласної клінічної лікарні, депутата Львівської облради Михайла Гичку та професора Львівського національного медичного університету ім. Д.Галицького, екс-начальника ГУОЗ ЛОДА Віктора Кімаковича.
У Львові спіймали водія, який 15 березня збив жінку і втік 4 квітня інспектори ДАІ у результаті проведених оперативно-розшукових заходів виявили та затримали водія автомобіля «Чері», 37-річного жителя Городоцького району, який скоїв ДТП та втік з місця події. Про це ІА ZIK повідомили сьогодні у прес-службі управління ДАІ у Львівській області. У ДАІ нагадують, що аварія сталась 15 березня о 14.15 у Львові на перехресті вулиць Бандери-Вербицького, де відбувся наїзд на жінку-пішохода, 56-річну жительку Львова. Після ДТП жінка отримала тілесні ушкодження, а водій з місця події втік.
На Львівщині ДАІ виявила автомобілі з металобрухтом без документів 4 квітня у Львові та області інспектори дорожньо-патрульної служби Державної автомобільної інспекції виявили та задокументували одразу два факти перевезення транспортними засобами металобрухту, на який у водіїв не було документів. Про це ІА ZIK сьогодні у прес-службі управління ДАІ у Львівській області. Зокрема, 4 квітня об 11.30 інспектори ДАІ на автодорозі сполученням Броди-Тернопіль у селі Яснище Бродівського району зупинили автомобіль «ЗІЛ-431610» під керуванням 56-річного жителя Теребовлянського району Тернопільської області. Чоловік перевозив брухт чорних металів без відповідних документів. Інший випадок було зафіксовано того ж дня, 4 квітня, о 14.00 годині. Інспектори ДПС ДАІ під час нагляду за дорожнім рухом у місті Львові на вулиці Снопківській за порушення Правил дорожнього руху зупинили автомобіль «ЗІЛ-138», яким керував 34-річний львів’янин. Даний водій на автомобілі перевозив вантаж (металобрухт) без відповідних документів. Для подальшого вияснення обставин водія та автомобіль було доставлено до Галицького райвідділу міліції. Окрім того, 4 квітня інспектори ДПС ДАІ у Львові на вулиці Стрийській (біля «Іподрому») за порушення Правил дорожнього руху зупинили автомобіль «Фольксваген-Гольф», яким керував 21-річний житель міста Городок. Під час перевірки документів та звірки номерів агрегатів було виявлено, що номерна панель з номером кузова вварена в кузов кустарним способом – за периметром її кріплення. Після проведеної експертизи факт «підробки» було доведено. Для проведення подальшої перевірки автомобіль і водія було доставлено у Сихівський райвідділ міліції.
У Сокалі вчинено напад на депутата-свободівця Учора, 4 квітня, у місті Сокалі на Львівщині вчинено напад на депутата Львівської обласної ради від ВО «Свобода» Андрія Кінаха. Інцидент стався, коли депутат, секретар постійної комісії з питань транспорту і зв’язку разом із іншими депутатами, в присутності журналіста, виконуючи свої депутатські повноваження, здійснював перевірку діяльності перевізників. Про це IA ZIK повідомила прес-служба Львівської обласної організації ВО «Свобода». За словами Андрія Кінаха, на автобусній зупинці на вул. Чайковського в Сокалі до нього на власному автомобілі «Деу Ланос» під’їхали жителі Сокаля Микола Поліщук разом з дружиною Оксаною Поліщук. Микола Поліщук підійшов до депутата і, незважаючи на велику кількість людей, які стояли поруч на зупинці, почав брутально ображати його та погрожувати фізичною розправою. Після цього він відкрив двері автомобіля депутата та намагався силоміць витягнути його з авто та побити. В інцидент втрутився депутат Сокальської міської ради, який завадив нападнику. Андрій Кінах того ж дня звернувся із заявою в правоохоронні органи. Депутат вважає, що причиною нападу є помста за активну депутатську діяльність А. Кінаха – на його звернення прокуратура Львівської області винесла протест стосовно ПП «Коровай», директором якого є дружина Миколи Поліщука.