Львівські новини

Тема у розділі 'Стрічка новин', створена користувачем Муму, 27 лип 2011.

  1. Batiar

    Batiar newsmaker

    Літні майданчики – ті ж самі граблі

    /gallery/intxt/m/s/mst_7861_ebb46.jpg
    З року в рік у Львові повторюється одна і та ж проблема – з настанням теплих днів, як гриби після дощу, виростають літні майданчики. Часто несанкціоновано і самовільно. Цього року деякі власники літніх майданчиків узагалі знахабніли, почавши монтувати їх задовго до передбачених порядком термінів.





    Поперед батька в пекло
    Ще з понеділка, 26 березня, у Галицькому районі Львова інтенсивно почали встановлювати літні майданчики. Зокрема на вул. Руданського біля кафе «Зеник», на пл. Міцкевича біля Gloria jeans, на вул. Галицькій біля Kredens Cafe, і не лише тут. При цьому, відповідно до чинного «Порядку отримання дозволів на встановлення відкритих літніх майданчиків у м. Львові біля об’єктів ресторанного господарства для здійснення підприємницької діяльності», затвердженого ухвалою Львівської міської ради № 2452 від 05.03.2009 р, відкриті літні майданчики мають право функціонувати лише з 1 квітня по 1 листопада.
    Голова постійної депутатської комісії архітектури, містобудування та охорони історичного середовища Андріян Гутник підтвердив у коментарі ЗІКу, що це самочинство, коли задовго до 1 квітня починають у Львові встановлювати літні майданчики. Він зазначив, що готує на сесію ЛМР 5 квітня депутатський запит до мера Львова А. Садового з питань, чому ці літні майданчики взагалі встановлюються і куди ж дивляться районні адміністрації. Також депутат готує перелік літніх майданчиків, які реально можуть працювати лише з 1 квітня, бо частина з тих, які зараз встановлюються, не мають навіть дозволів на функціонування.
    [​IMG]
    Біг з перешкодами
    Можливо, не таким злом були б ці літні майданчики, якби вони не перекривали людям тротуари, матерям з візочками – можливість проїхати, неповносправним – можливість пройти без загроз для свого здоров’я. І ці проблеми повторюються з року в рік. Так, літні майданчики стають більш креативними і вишуканими, чого від них вимагають відповідні погоджувальні органи, а на порушення правил, видається, вони просто закривають очі.
    У нині чинній ухвалі сесії про розміщення літніх майданчиків було передбачено, що на пішохідних доріжках, тротуарах та алеях не має бути перешкод вільному руху пішоходів (при влаштуванні літнього майданчика на тротуарі його прохідна ширина повинна залишатися не меншою ніж 1,5 м!). Однак, у центральній частині міста цими вимогами грубо нехтували. У новому проекті ухвали про порядок розміщення літніх майданчиків, який вже тричі виносився на розгляд сесії ЛМР та так і не був затверджений, цю ширину збільшили до 1,8 м. Проте цікаво, як це виглядатиме на практиці, коли власники не могли забезпечити навіть прохід у 1,5 м. «Також новим проектом запропоновано, щоб літні майданчики встановлювалися з максимальною доступністю для маломобільних груп. А у пішохідній зоні – із забезпеченням проїзду автотранспорту спеціальних служб – 3,5 м.
    Коли ЗІК запитав у А. Гутника, чому ніхто не зважає на те, що власники ресторанів порушують цю вимогу мінімального проходу, він відповів, що це недоопрацювання районних адміністрацій та виконавчої влади. «Все що можуть зробити депутати – звертатися із запитами міського голови, правоохоронних органів», – додав він. Однак, щороку прокуратура знаходить близько 60-70 порушень у розміщенні літніх майданчиків, ЛКП «Адміністративно-технічне управління» у 2010 році під час планових обстежень виявило 141 порушення щодо встановлення літніх майданчиків, було скеровано 141 припис, а також оформлено 7 протоколів. І порушників оштрафували аж на 6 тис. грн. Тобто, проблеми залишаються незмінними.
    Коли чиновники закривають на таке очі і роками не помічають, ані наочних прикладів порушень, ані скарг мешканців, можна запідозрити у таких випадках корупцію. Та, як каже Гутник, тільки правоохоронним органам вирішувати – недоопрацювання це чи корупція.





    /gallery/full/m/s/mst_7839.jpg




    Незламна схема
    Більше того, щороку у Львові повторюється один і той самий гіркий сценарій – масово самовільно встановлюють літні майданчики, які успішно пропрацюють весь сезон. У цей час чиновники вдають активну боротьбу з цим самочинством. І ці майданчики не демонтовують навіть узимку. А, якщо й демонтують, то наступного сезону вони знову успішно розгортають свою діяльність. І таке замкнуте коло повторюється з року в рік. Райадміністрації нарікають, що примусово можуть демонтували такі самовільні об’єкти лише за рішенням суду. А суди у цих випадках тягнуться і до 8 місяців. Відтак, цього цілком вистачає, аби все літо спокійнісінько собі працювати і збивати касу, як кажуть в народі, а наступного року знову відкритися.
    Цієї зими 27 січня у Львові демонстративно демонтовували літній майданчик на вул. Братів Рогатинців. У 20-градусний мороз журналістів зібрала прес-служба ЛМР, аби показати, як вправно у Львові виконуються рішення суду. Представники Галицької районної адміністрації спільно з представниками районного відділу державної виконавчої служби і правоохоронцями прийшли демонтувати літній майданчик біля кав’ярні на вул. Братів Рогатинців, 9, який незаконно простояв 1,5 року. Однак, до приходу службовців, завбачливі власники майданчика самі розпочали демонтаж.
    Наприкінці грудня 2011 року А. Гутник на сесії ЛМР показав фотофакти об’єктів, які були розміщені в центрі Львова. Зокрема, це майданчики на пр. Шевченка, 7а, пл. Підкови, 3, вул. Краківській, 5, Бр. Рогатинців, 9-10, пл. Галицькій, 10, вул. Краківській, 17.
    У коментарі ЗІКу А. Гутник знову ж таки зазначив, що така практика – це недоопрацювання районних адміністрацій. «Якщо ж є такі сигнали, що літні майданчики стоять в зимовий період, нехай тоді підприємці сплачують кошти в міську скарбницю, тому що використовується громадська територія. Або ж будемо демонтовувати їх на зимовий період. Знову ж таки, є звернення багатьох підприємців які б не хотіли демонтовувати свої майданчики на зиму, якщо вони відповідають всім нормам, не заважають проходу тощо», – наголосив депутат. Фактично, на його думку, якщо власник готовий платити за літні майданчик узимку, то варто йому це дозволити. Бо у європейських містах, каже Гутник, є майданчики, які працюють увесь рік. Адже зараз можна влаштувати нормальний обігрів, озеленення такого об’єкту тощо і він може стати цікавинкою для туристів.
    Водночас, як розповіла заступник голови Галицької районної адміністрації Я. Білостоцька, у Галицькому районі Львова є дозвіл на всесезонне використання на 5 об’єктів. Однак у райадміністрації притримуються думки, що у майбутньому таких дозволів не варто надавати, тому що вулиці вузькі і не пристосовані до того, щоб їх закривали такими спорудами.


    /gallery/full/m/s/mst_7865.jpg


    Безкінечні суди
    Під час демонстративного демонтажу літнього майданчика 27 січня заступник голови Галицької районної адміністрації Я. Білостоцька повідомила, що станом на це число у Галицькому районі Львова не демонтовано близько 14 майданчиків. І демонтувати їх, відповідно до ухвали сесії, райадміністрації можуть лише за рішенням суду. «Позови є в судах. Тривалий час розглядаються такі справи. Торік було так, що поки розглядалася справа в суді, прийшов новий сезон і треба знову встановлювати майданчик», – наголосила Білостоцька. Загалом, за її словами, такі справи в судах можуть розглядатися два-три, а то й вісім місяців, як у випадку з майданчиком на вул. Братів Рогатинців.
    Та Гутник переконує, що і у цьому випадку районні адміністрації недоопрацьовують. «Депутат може тільки писати, вказувати на це, проводити бесіди, взяти під контроль цю ситуацію, звертатися до правоохоронних органів, чим ми і займаємося. Тому що, дійсно, є багато непогоджених літніх майданчиків, з непогодженими проектами, з неохайним виглядом», – каже він.
    У новому Порядку, який планують прийняти щодо літніх майданчиків у Львові, знову ж не прописано іншого шляху, крім примусового демонтажу літніх майданчиків лише через суд. Депутати пояснюють, що для цього потрібна зміна законодавства України, на місцевому ріні цієї норми змінити не можна. З цим погоджуються і виконавчі органи. «Ми надалі працюємо у тому самому правовому полі і не можемо щось кардинально міняти. І знову ж таки, якщо будуть некоректні підприємці, з ними доведеться воювати через суди. Але у новий порядок пропонуємо ввести таку норму: коли є порушення з боку власника, то ми припиняємо з ними продовження оренди», – розповів у коментарі ЗІКу директор департаменту містобудування Львівської міської ради А. Павлів, чиї підлеглі розробляли новий порядок.
    Зелене світло найбільшим порушникам
    Найцікавіше з усього цього, що пропрацювавши отак незаконно кілька років, врешті Львівська міська рада надає цим підприємцям дозволи на розміщення літніх майданчиків. Це виглядає, як плювок в обличчя тим, хто від початку старається робити все згідно із законом, хто самовіддано боровся з цими недобросовісними підприємцями.
    До прикладу, у 2010 році прокуратура м. Львова внесла припис про примусовий демонтаж літніх майданчиків ТзОВ «Мережа концептуальних авторських ресторанів «!Фест» та ТзОВ «Місто Лева» на площі Ринок, бо ці майданчики були встановлені самовільно. Однак, вони успішно пропрацювали цей сезон і у 2011 році ці літні майданчики знову відкрилися.
    У липні 2011 року на сесії ЛМР голова постійної депутатської комісії архітектури, містобудування та охорони історичного середовища Андріян Гутник повідомив, що 67 літніх майданчиків встановлені у центрі Львова з порушеннями. Він озвучив перелік майданчиків, які встановлено незаконно. Нагадаємо його:

    1. пл. Ринок, 11 (кафе «Діана»)
    2. вул. Сербська, 7, (кафе «Мазох»)
    3. вул. Сербська, 3, (кафе «Шоколадна фабрика»)
    4. вул. Валова, 20, (кафе «Бернардинське подвір’я»)
    5. вул. Вірменська, 20 (кафе «Гасова лямпа»)
    6. пл. Ринок, 14 (кафе «Криївка»)
    7. вул. Сербська, 3 (кафе «Старі мури»)
    8. вул. Староєврейська, 25 (готель «Вінтаж Бутік Готель»)
    9. вул. Валова, Г8а (кафе «Трапезна»)
    10. вул. Валова, 19 (кафе «СК Локаль»)
    11. вул. Сербська, 6 (кафе «Ностальгія»)
    12. пл. Митна, 1 (кафе «Тустань»)
    13. вул. Римлянина, 1 (кафе «Старгород»)
    14. пл. Соборна, 2 (кафе «На Соборній»)
    15. пл. Галицька (біля фонтану)
    16. вул. Валова (позаду пам’ятника Данилу Галицькому)
    17. вул. Валова, 5 (кафе «К Кава»)
    18. вул. Братів Рогатинців, 10 (кафе «Корзо»)
    19. вул. Староєврейська, 5 (кафе «Хоре»)
    20. вул. Староєврейська, 5 (кафе «Букет вина»)
    21. вул. Староєврейська, 4 (Суші-бар «Япона Хата»)
    22. пр. Свободи, 29 (Суші-бар «Япона Хата»)
    23. пл. Катедральна, 6 (кафе «Світ кави»)
    24. вул. Ставропігійська, 3 (ресторан «Старий рояль»)
    25. вул. Ставропігійська, 7 (шоу-бар «Казанова»)
    26. вул. Ставропігійська, 9(кафе «Квіти на руїнах»)
    27. вул. Підвальна, 9 (Піцерія «РІ22а Саісіо»)
    28. вул. Федорова, 12 (Кав’ярня «Чарівний ліхтар»)
    29. вул. Вірменська, 31 (Піцерія на дровах «Белла Чао»)
    30. вул. Вірменська, 35 (кафе «Під Клепсидрою»)
    31. вул. Друкарська, 4 (Кафе-кондитерська «Рудий Кіт»)
    32. вул. Друкарська, 6А (ресторан «Масандра»)
    33. вул. Вірменська, 16 (ресторан «Брудершафт»)
    34. вул. Вірменська, 13 (ресторан «Кілікія»)
    35. вул. Лесі Українки, 14 (Паб-ресторан «Мопз Ршз»)
    36. вул. Краківська, 9 (піцерія «Ла Гротта»)
    37. в,ул. Краківська, 5 (Ресторан «Краківська Брама»)
    38. вул. Краківська, 9 (кафе «Фреска»)
    39. вул. Краківська, 17 (кафе «Медівня»)
    40. вул. Лесі Українки, 24 (кафе «Півень»)
    41. літній майданчик у сквері Івана Ґонти
    42. вул. Б. Хмельницького, 20 (кафе «Перлина Львова)
    43. вул. Городоцька майдан біля входу до ринку «Добробут»
    44. на розі вул. Городоцька іТеатральна
    45. вул. Театральна, 23 (кафе «Театральне»)
    46. вул. Лесі Українки, 28 (піцерія «Челентано»)
    47. пр. Свободи, 39 (кафе «Пінгвін»)
    48. вул. Вірменська, 1а (Ресторан «Ескалібур»)
    49. пл. Стефана Яворського (кафе «Кафе»)
    50. пл. Стефана Яворського (кафе «Світ Чаю»)
    51. пл. Стефана Яворського (піцерія «Пепіто»)
    52. вул. Гнатюка, 4 (кафе «Тотем»)
    53. вул. Курбаса, 3 (піцерія «Верона»)
    54. пр. Крива Липа,5 (кафе «Хмільна бочка»)
    55. пр. Крива Липа, 5 (кафе «Міні – бар»)
    56. пр. Крива Липа,9 (кафе «Согїее-іп»)
    57. пр. Крива Липа, 8(Кулінарна студія «Крива Липа»)
    58. пр. Крива Липа, 7(бістро «Хіт кафе»)
    59. пр. Шевченка
    60. пр. Шевченка, 10 (кав’ярня «Coffee Сlub»)
    61. вул. О.Нижанківського (піцерія «Леополіс»)
    62. вул. О.Нижанківського (піцерія «Пепіто»)
    63. пр. Шевченка,11 (кафе «1+1»)
    64. пр. Шевченка,1 (кафе «Дім кави»)
    65. вул. Саксаганського, 11 (піцерія «Челентано»)
    66. вул. Галицька, 4 (кафе «Мапа»)
    67. вул. Михайла Грушевського, 9 (кафе «Дежавю»).

    Майже усі вони так і пропрацювали до кінця сезону. Та й загалом більшість з цих літніх майданчиків працювали не один рік і, швидше за все, цього року знову розгорнуть свою діяльність.
    На запитання, чому є безліч літніх майданчиків, які рік-два-три працювали без дозволів, та в результаті ЛМР узаконювала їх діяльність, Гутник відповів ЗІКу: «Я ініціатор того, щоб у таких випадках підприємця змушувати сплачувати недоотриманні кошти в міський бюджет. Ми проводимо бесіди з підприємцями, щоб розробляли гарні проекти, погоджували їх. Бо це буде значно швидше, аніж самовільно встановлювати літні майданчики, демонтовувати їх, сплачувати штрафи. Все має бути в межах закону. Коли хтось робить крок через закон, потім отримує проблему. Це не найкраща ситуація для підприємців. Тим не менше, є такі, які попри все хочуть порушувати закон. Зі своєї сторони ми проводимо з ними роз’яснювальні роботи, максимально сприяємо пришвидшенню процесу надання всіх дозволів».
    Чи будуть зміни?
    Як ми уже згадували, тричі на сесії ЛМР переносився проект ухвали «Про встановлення відкритих літніх майданчиків біля закладів ресторанного господарства для здійснення підприємницької діяльності у Львові». Спершу причина була та, що ЛМР не провела громадських слухань. Врешті, провівши їх, на наступному засіданні депутати від «Свободи» почали з голосу вносити безліч змін у цей проект ухвали і в результаті вирішили перенести його розгляд. Наступного ж разу без обговорення виключили цей проект ухвали з порядку денного сесії. До слова, напередодні з’явився лист рестораторів, у якому вони закликали відкласти розгляд даного Положення, оскільки це потребуватиме значних змін у підготовці запуску і обслуговуванню літніх майданчиків і спричинить до надання неякісних послуг гостям сезону.
    Окрім того, ресторатори були проти жорстких заборон встановлювати подіуми, настили, тентові конструкції, обмеження маркіз, огорож, що були запропоновані у проекті ухвали.
    Натомість, на думку тієї ж Ярослави Білостоцької, в центральній частині міста можна встановлювати літні майданчики, але не ставити настилів, які закривають бруківку.
    Андрій Павлів теж зазначив у коментарі ЗІКу, що нове положення, власне, передбачає відсутність подіумів, накриттів тощо. Якщо літній майданчик знаходиться в історичній частині міста чи в пішохідній зоні, необхідно розробляти комплексну схему благоустрою. «Має бути загальна концепція тої чи іншої вулиці. Наприклад, ми вимагаємо, щоб підприємці Кривої Липи розробили таку концепцію, щоб все було однаково, не розхристано, тому що одні роблять дерев’яні майданчики, інші скляні, треті металеві», – каже Павлів.
    Однак, депутати підтримують рестораторів. Як зазначив у коментарі ЗІКу А. Гутник, власне, він був ініціатором того, щоб перенести цю ухвалу і скерувати її на доопрацювання. «Вона була прописана без зауважень підприємців Львова і, крім того, там дуже багато нелогічних моментів. Готують сани влітку, а не взимку, а робота по цій ухвалі почалася за місяць до початку сезону, коли б уже мали даватися дозволи підприємцям на розміщення літніх майданчиків. Навіть, проводячи громадські слухання, Львівська міська рада не надала про них інформацію найбільшим рестораторам Львова. І думка тих людей, які все-таки були там присутні, не була врахована у цій ухвалі», – каже Гутник.
    Він наголошує що у цій ухвалі є дуже багато маразматичних, нонсенсних моментів, які пропонує виконавча влада. «Хотілося б все-таки, щоб у цю ухвалу були внесені зауваження підприємців, які ми пропрацювали цього тижня з юридичним відділом»,– наголосив депутат. До маразматичних моментів цієї ухвали Гутник, власне, відніс заборону всіх подіумів у центральній частині міста, заборону використання маркіз – прибудинкових накриттів над літніми майданчиками. За його словами, у європейських містах – Римі, Мілані, Женеві, Амстердамі, Брюселлі є і подіуми, і маркізи. «А маркізи були у Львові і 100-200 років тому і були лише окрасою Львова», – додав він. Тому, на думку Гутника, ці всі моменти мають бути пропрацьовані, щоб не видати сиру ухвалу і, щоб підприємці, які торік отримали дозволи і виготовили дорогі гарні літні майданчики, не змушені були терміново все переробляти і витрачати шалені кошти.
    Гутник додав, що ця ухвала буде розглядатися вже на наступному пленарному засіданні сесії 5 квітня.
    На завершення
    Залишається сподіватися, що у гонитві за інтересами рестораторів, чиновники, депутати, не забудуть про простих городян, які не лише використовують центральну частину міста, щоб попити тут влітку кави, а й живуть тут, працюють, гуляють з дітьми. Сподіватися, що з цієї ухвали не випадуть також пункти, які збільшують ширину проходу по тротуару і, що, зрештою, вони будуть виконуватися.
    Додамо, що у протоколі громадських слухань щодо проекту цієї ухвали зафіксовані пропозиції представників громадських організацій, які пропонували взагалі заборонити на площі Ринок встановлення відкритих літніх майданчиків. Також вони пропонували залучити мешканців будинків до погодження відкритих літніх майданчиків, які знаходяться на прибудинковій території і залучити їх до громадського контролю. Окрім того, вони пропонували кошти, отримані від розміщення літніх майданчиків скеровувати безпосередньо в ЖЕКи. Загалом, у 2011 р. міський бюджет заробив на розміщенні літніх майданчиків 1 млн грн.
    Водночас, представник ГО «Вартові закону» О. Веренцов зазначив, що пропонований проект ухвали буде конфліктним для мешканців, представників ресторанного господарства, ЖЕКів, оскільки порушує конституційні права громади, ігнорує права мешканців та є завідомо незаконним.
    Олена Малосняк,
    «Західна інформаційна корпорація»
     
  2. Batiar

    Batiar newsmaker

    На Львівщині боротьбу з наркотиками зведуть під один дах

    Службу БНОН Львівського міського управління міліції буде реорганізовано.





    Про це 3 квітня на прес-конференції повідомив начальник міліції Львова Сергій Зюбаненко.
    За його словами, робота служби БНОН міського управління міліції на сьогодні є недостатньою.
    «На нашу думку, ця служба повинна бути більш централізована і керівництво управління БНОН має безпосередньо контролювати, чим займаються підлеглі, як вони проводять свій робочий день. В мене є думка, що весь БНОН має бути переведений під один дах», – пояснив Зюбаненко.
    Головний міліціонер Львова зазначив, що всіх працівників БНОН з міських райвідділів буде переведено в обласне управління БНОН спочатку у рамках 2-місячного експерименту. Потім керівництво міліції Львівщини виступить з клопотанням перед МВС про узаконення нової структури.
     
     
  3. Batiar

    Batiar newsmaker

    Костюк з Панькевичем стали співголовами Дорадчої ради місцевого самоврядування

    Голову Львівської ОДА Михайла Костюка обрали співголовою Дорадчої ради з питань взаємодії органів місцевого самоврядування.





    Відповідне рішення було прийняте сьогодні на другому засіданні Дорадчої ради, яке відкривав голова Львівської обласної ради Олег Панькевич.
    До участі в засіданні були запрошені голови міст Львівщини.
    Начальник управління економічного аналізу та прогнозування Львівської обласної ради Андрій Бондаренко поінформував їх про обласні цільові програми, в яких можуть брати участь міста районного значення і малі міста.
    Зокрема, це програма мікропроектів місцевого розвитку, програма енергозбереження для населення Львівщини на 2009-2012 роки, регіональна програма підтримки місцевих засобів масової інформації на 2012 рік, програма підтримки підприємництва у галузі тваринництва, а також програма розвитку сімейної медицини на Львівщині на 2012-2014 роки.
    Зі свого боку, голови міст під час засідання найчастіше порушували питання фінансування ремонту доріг в області.
    Голова обласної ради Олег Панькевич насамкінець запропонував розробити спільне звернення до центральних органів влади, яке стосуватиметься проблемних питань розвитку малих міст.
     
  4. Batiar

    Batiar newsmaker

    Через порушення безпеки на шахті «Степова» відкрито кримінальну справу

    За наслідками перевірки за фактом виникнення пожежі на відокремленому підрозділі «Шахта «Степова» ДП «Львіввугілля» прокурором Сокальського району порушено кримінальну справу за ч.1 ст.272 КК України, – порушення правил безпеки під час виконання робіт з підвищеною небезпекою.





    Про це 3 квітня IA ZIK повідомили в прес-службі прокуратури Львівської області.
    Нагадаємо, 30 березня на шахті державного підприємства «Львіввугілля» виникла пожежа, внаслідок якої двоє гірників отримали поверхневі опіки обличчя і рук.
    Розслідування кримінальної справи перебуває на контролі прокуратури Львівської області.
     
     
  5. Batiar

    Batiar newsmaker

    На Львівщині почались семінари для місцевих голів щодо конкурсу мікропроектів

    Учора на Львівщині почались семінари для голів місцевих рад щодо участі в обласному конкурсі мікропроектів на 2012 рік. Згідно з затвердженим графіком, семінари триватимуть до 9 квітня.





    Про це сьогодні на засіданні Дорадчої ради з питань взаємодії органів місцевого самоврядування повідомив начальник управління економічного аналізу та прогнозування Львівської обласної ради Андрій Бондаренко.
    Документи для участі в конкурсі подаються до 30 квітня. Переможців конкурсу наприкінці травня визначить конкурсна комісія, створена за розпорядженням голови Львівської обласної ради.
    Андрій Бондаренко нагадав, що в обласному бюджеті на цю програму передбачено 2 млн грн, з них 1 млн грн – на підтримку Народних домів та будинків «Просвіти».
    Також з обласного бюджету буде виділено 2 млн грн для проведення конкурсу мікропроектів у сфері енергозбереження.
    Максимальна сума субвенції а підтримку одного проекту – 50 тис. грн. При цьому, обов’язковий внесок територіальної громади повинен становити не менше, ніж 5% від кошторису проекту.
     
     
  6. Batiar

    Batiar newsmaker

    До бюджету Львівщини надійшло 93,2 % відповідно до плану

    Протягом січня-березня 2012 року до місцевих бюджетів області надійшло 880,1 млн грн податків і неподаткових платежів, що становить 119,2 % до надходжень за відповідний період 2011 року та 93,2 % до плану на 3 місяці поточного року.





    Про це розповів начальник головного фінансового управління облдержадміністрації Олег Демків. Повідомила прес-служба ЛОДА.
    Зокрема, до загального фонду місцевих бюджетів надійшло 787,2 млн грн., що становить 118,2 % до надходжень за січень-березень минулого року і 93,7 % до плану на 3 місяці п.р. Найбільше відставання допущено в містах Бориславі, Дрогобичі, Моршині, Новому Роздолі, Самборі, Стрию, а також Бродівському, Городоцькому, Мостиському, Перемишлянському, Самбірському, Сколівському, Яворівському районах.
    У січні-березні 2012 року розрахункові показники Міністерства фінансів України за надходженням доходів, що враховуються при визначенні міжбюджетних трансфертів, загалом по області виконано на 100,36 %. Проте, не забезпечено їх виконання по бюджетах міст Львова (96,5 :wacko:, Борислава (81,7 :wacko:, Дрогобича (92,6 :wacko:, Самбора (90,3 :wacko:, Стрия (97,6 :wacko: і Бродівського (90,3 :wacko:, Буського (95,2 :wacko:, Золочівського (98,1 :wacko:, Перемишлянського (99,2 :wacko:, Сколівського (91,0 :wacko: районів.
    До спеціального фонду місцевих бюджетів надійшло 92,9 млн грн або 128,6 % до надходжень у січні-березні 2011 року та 89,5 % до плану на 3 місяці п.р.
    До державного бюджету мобілізовано станом на 01.04.2012 платежів, від яких відраховується дотація бюджету області, в сумі 2051,5 млн.грн. або 113,7 % до надходжень за відповідний період минулого року і 101,1 % до плану на 3 місяці,
    в тому числі:
    • податкових платежів надійшло 1226,7 млн грн, що становить 123 % до надходжень за січень-березень 2011 року та 114,4 % до плану на 3 місяці 2012 року;
    • митних платежів надійшло 802,2 млн грн, що становить 102,9 % до надходжень за відповідний період торік та 85 % до плану на січень-березень 2012 року;
    • платежів, мобілізованих іншими міністерствами і відомствами, надійшло 12,2 млн грн (89,7 % до надходжень за 3місяці 2011 року).
    Протягом січня-березня 2012 року місцеві бюджети області отримали 830,9 млн грн дотації вирівнювання з державного бюджету, що становить 97 % до плану.
    Окрім того, у звітному періоді місцеві бюджети області отримали 337,4 млн грн.короткотермінових позик на покриття тимчасових касових розривів за рахунок коштів єдиного казначейського рахунку.
    Це дозволило забезпечити в області виплату заробітної плати працівникам бюджетних установ, у тому числі за першу і частину за другу половину березня (терміни виплати 1-7 квітня).
     
  7. Batiar

    Batiar newsmaker

    Завтра у Львові перекриють рух по вул. Кривоноса

    Як поінформували у департаменті житлового господарства та інфраструктури ЛМР, завтра, 4 квітня, прокладатимуть мережі електропостачання від ліній міських електричних мереж до житлового будинку на вул. Кривоноса, 3а.





    Про це ЗІКу повідомила прес-служба ЛМР.
    У зв’язку з цим завтра з 10.00 до 17.00 буде перекрито рух транспорту на вул. Кривоноса, 3а. У місцях проведення робіт встановлять необхідні дорожні знаки та щити загородження.
    Відповідальність за виконання вказаних робіт та відновлення дорожнього покриття вулиці в місцях прокладання мереж покладено на ТзОВ «Мальви-Маркет».
     
     
  8. Batiar

    Batiar newsmaker

    Багатодітні сім’ї Львівщини отримали понад 60 тисяч посвідчень

    Станом на 1 квітня 2012 року на Львівщині видано 19771 посвідчень багатодітних батьків, а також 40662 посвідчень дітей з багатодітних родин.





    Повідомила прес-служба ЛОДА.
    Видача посвідчень здійснюється відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України від 02 березня 2010 року №209 «Деякі питання виготовлення і видачі посвідчень батьків та дитини з багатодітної сім’ї» та надає можливість членам багатодітних сімей користуватися передбаченими чинним законодавством пільгами.
    Як зазначив начальник управління з питань сім’ї та молоді облдержадміністрації Анатолій Ігнатович, управління проводить постійний моніторинг видачі посвідчень членам багатодітних родин.
    Довідка.
    Відповідно до чинного законодавства, багатодiтною вважається сiм’я, в якiй подружжя, чоловiк та жiнка, перебуває у зареєстрованому шлюбi, разом проживає та виховує трьох i бiльше дiтей, у тому числi один із членів подружжя, батько або мати, який (яка) проживає разом з трьома i бiльше дiтьми та самостiйно їх виховує.
    Батьки і діти з числа багатодітних сімей користуються пільгами відповідно до посвідчень (бланків суворого обліку), які підтверджують статус багатодітної родини. Користуватися пільгами можуть також дiти, якi навчаються за денною формою навчання у загальноосвiтнiх, професiйно-технiчних та вищих навчальних закладах, до закiнчення навчальних закладiв, але не довше нiж до досягнення ними 23 рокiв.
     
  9. Batiar

    Batiar newsmaker

    У Львові відзначили річницю підняття прапора над Ратушею

    Сьогодні, 3 квітня, у Львові відзначають 22 річницю підняття національного синьо-жовтого прапора над Ратушею. Відтак, відбулась урочиста церемонія підняття прапора на вежу міської Ратуші за участю депутатів першого демократичного скликання.





    Про це повідомила прес-служба ЛМР.
    «Ми повинні подякувати Богові за цей дар, скарб, який ми сьогодні урочисто внесли у залу, – за прапор. Цього року ми також святкуємо 120-річчя з дня народження великого слуги Божого Патріарха Йосипа Сліпого. Він неодноразово мріяв про те, щоб бачити свою державу вільною, церкву свобідною. Патріарх говорив: «великого бажайте». Великого бажати – це леліяти далекоглядні плани, жити і працювати на них, ставити собі високу мету, виконувати великі завдання, набувати глибоку науку. Ми маємо вчитуватись в нашу історію і бажати великого. Хай Божа мудрість нас стереже», – зазначив капелан Львівської міської ради отець Павло Дроздяк.
    Також вітальне слово виголосила Стефанія Шабатура, депутат 1-го демократичного скликання Львівської міської ради, учасниця підняття національного синьо-жовтого прапора на вежу міської Ратуші у 1990 році.
    Стефанія Шатабура наголосила, що тільки у єдності сила народу. До почесного підняття прапора над міською Ратушею запрошено депутатів попередніх скликань Зиновія Саляка та Романа Матковського, переможницю та призерку районних та обласних олімпіад з української мови та літератури Галину Калитовську, президента Учнівської ради, призера районної олімпіади з інформатики Тараса Бориса.
    Довідка.
    Рішення підняти синьо-жовтий прапор на будівлі міської Ратуші було прийнято 3 квітня 1990 року на сесії Львівської міської ради депутатами першого демократичного скликання під головуванням Богдана Котика. Прапор урочисто підняли депутати Стефанія Шабатура, Зеновій Саляк та Євген Шморгун.
     
     
  10. Batiar

    Batiar newsmaker

    Квитки на «Євро-2012» обмінюватимуть у спеціальних пунктах

    /gallery/intxt/l/o/logo_ob_2012.jpg
    У кожному місті, яке прийматиме матчі єврочемпіонату, скоро запрацюють спеціальні пункти обміну.



    Саме у цих пунктах вболівальники, які на руках наразі мають лише електронні квитки, зможуть обміняти їх на справжні. Над дизайном перепусток уже працює УЄФА та наразі його не розголошують, щоб масово не почали підробляти їх. «В кожному місті буде мінімум два таких пункти обміну, але запрацюють вони після того, як продадуть усі квитки», – розповів програмі «Об’єкт-2012» Іван Федоренко, заступник директора турніру УЄФА «Євро-2012».
    Тим часом журналісти програми «Об’єкт 2012. Уся правда про Євро!», що на телеканалі ZIK, знайшли щасливця, який виграв у лотерею право придбати квитки на євроматчі. «Недавно десь на початку березня був розіграш лотереї від УЄФА і прийшов лист-підтвердження, що я можу придбати один з бажаних квитків. Коли Україна вийде в чвертьфінал, то я зможу отримати 4 квитки по 40 євро», – розповідає щасливий власник квитка, футбольний вболівальник Василь Лещук.
    Але щоб викупити квиток потрібно заплатити дорожче від самої вартості квитка, бо додаються ще усі комісійні збори. Тому, якщо Україна не вийде у чвертьфінал, то УЄФА поверне гроші за квитки. А от комісійні збори, звісно, ніхто не повертатиме.
    Як повідомили в Місцевому оргкомітеті з підготовки «Євро-2012» в України, у продажу ще є VIP-квитки.
    Бюро журналістських розслідувань «Об’єкт 2012. Уся правда про Євро!» щовівторка о 22:00 на телеканалі ZIK.
     
  11. Batiar

    Batiar newsmaker

    На Львівщині запровадять пересувні пункти охорони правопорядку

    На Львівщині планується запровадження пересувних пунктів охорони правопорядку.





    Про це сьогодні на засіданні Дорадчої ради з питань взаємодії органів місцевого самоврядування повідомив голова Львівської ОДА Михайло Костюк.
    Зі слів Костюка, питання пересувних пунктів розглядалось на засіданні Колегії прокуратури Львівської області й знайшло підтримку.
    Голова ОДА повідомив про те, що за результатами попереднього засідання при облдержадміністрації створено спільні робочі групи за різними напрямками, і правопорядок якраз є одним з таких напрямків.
    Також створені окремі групи з питань бюджетного фінансування, з підтримки програм та їх співфінансування, сфери ЖКГ, земельних питань, доріг, а також туризму в малих містах.
    Серед пріоритетних напрямків Костюк згадав про кардинальну зміну надання медичної допомоги, а саме створення фельдшерсько-акушерських пунктів, сімейної медицини, амбулаторій. Щоб забезпечити достатнє фінансування цього напрямку, влада області звертатиметься до Кабміну.
     
     
  12. Batiar

    Batiar newsmaker

    Мешканці вулиці Богуна обурені тим, що обрізають дерева

    /gallery/intxt/z/o/zonder_team.jpg
    Сьогодні на вул. Богуна почали роботи по підрізанню гілок та формування крони дерев.





    Про це повідомили журналісти «гарячої лінії» телеканалу ZIK.
    Природоохоронним фондом Франківського району передбачені витрати на облагородження зеленої території. Мешканці вул. Богуна обурені, що догляд за природою обмежують лише обрізанням гілок, що територія ніяк більше не озеленюється. Франківська районна адміністрація інформує, що має для посадки до 60 дерев породи липи на увесь район. Але на вулиці Богуна, кажуть садити дерев не будуть, обмежаться лише формуванням крони. Завтра обіцяють закінчити роботи на іншій стороні та прибрати за собою гілки.
    Під час підготовки матеріалу з‘ясувалося, що адміністрація Франківського району зконтактувалася з мешканцями вулиці Богуна і висадять 10 лип.
     
  13. Batiar

    Batiar newsmaker

    Батько придбав у супермаркеті Львова «дитяче молоко з майбутнього»

    Молоко з майбутнього – такий товар придбав львів’янин у магазині супермаркету «Арсен», що на вулиці Зеленій у Львові. На кришці скляної пляшки молока була дата виготовлення… наступного після покупки дня.


    [​IMG]

    Чоловік неабияк збентежився – молоко ж призначене для дитячого харчування.
    Із дивною покупкою він звернувся до журналістів «Книги скарг і пропозицій». Про
    це повідомляє телеканал ZIK.

    Постраждалий Мирослав Крук уже два місяці купує для дитини молоко однієї
    марки, жодних неприємностей досі не було. Та після такого випадку, чим годувати
    дитину – не знає взагалі.

    «Беру зазвичай 5-6 баночок – на кілька днів, дивлюсь – термін придатності
    дозволяє. До восьмого числа, а коли в кінці придивився, а дата виробництва завтрашнє
    число. Що мене здивувало, що там стояло дуже багато тих пляшечок. Зазвичай
    стоїть пляшечок 20-30, стояло 50-60», – зізнається пан Мирослав.

    Молодий батько одразу звернувся до адміністрації супермаркету, однак, чому
    такий продукт з’явився у продажу, йому не пояснили. Журналістам не на камеру
    сказали – дитяче харчування з майбутнього має усі потрібні документи, тож з
    полиць його забирати не збираються.

    Офіційна версія дистриб’ютора цього молока – помилка на заводі виробника. На
    запитання журналістів, як поставили продавати продукцію, яка завтра тільки буде
    виготовлена, в «Арсені» відповіли: «Це людський фактор. Неуважність працівника,
    який відповідає за викладку даної продукції». Окрім того, як повідомили в
    супермаркеті, таке молоко зараз є у продажу.

    Журналісти одразу звернулись в Управління захисту прав споживачів, але там
    ситуацію наразі коментувати відмовились. З виробником та його представником у Львові
    журналістам зв’язатись наразі
    не вдалося – на численні дзвінки там не відповідають. Подробиці розслідування –
    у найближчих випусках Огляду дня.
     
  14. Batiar

    Batiar newsmaker

    Проїзд у потягах подорожчав

    /gallery/intxt/o/g/oglad-16-02-2012.jpg
    З 2 квітня на 7% подорожчали квитки на проїзд у купейних вагонах потягів.





    Про це повідомляє програма новин «Огляд дня».
    Відтепер по-різному платитимемо за проїзд як в купе, так і в плацкарті. Ціна коливатиметься залежно від дня тижня та періоду в році. Найдорожчими квитки на потяг будуть влітку - з 1 червня до 31 серпня. Тоді проїзд коштуватиме на 7% відсотків більше. Проїзд у потязі у п’ятницю та неділю подорожчав на 10%, а у вівторок та середу - здешевів на 10%.
    «Якщо в четвер квиток коштує 100 гривень, то у вівторок та середу він вартуватиме 90 гривень, а в неділю і в п’ятницю – 110», - уточнила Катерина Курницька, провідний інженер «Пасажирської служби» Львівської залізниці.
    Упродовж цього року ціна зросте ще двічі: в липні та жовтні, загалом на 6%.
    Докладніше дивіться у програмі новин «Огляд дня» на телеканалі ZIK.
     
  15. Batiar

    Batiar newsmaker

    Позачергова сесія залишила на своїх місцях посадовців Городка

    Сьогодні, 3 березня, у Городку відбулась позачергова сесія, яка була присвячена оцінці роботи посадовців міськради



    Як повідомляє кореспондент ІА ZIK, сесію було скликано на вимогу 25 депутатів Городоцької міської ради, а це більше 2/3 від загального складу депутатського корпусу.
    У порядку денном сесії розглядались два основних питання. Спершу звітував про свою роботу перший заступник міського голови Городка Іван Проць, який доповів про використання земельних ресурсів, охорону навколишнього середовища у Городку та за його межами. За свою майже півторарічну роботу посадовець отримав від 21 депутата оцінку "незадовільно".
    У другому питанні звітував про свою роботу виконком Городоцької ради, зокрема піднімалося питання забудови у Городку і розміщення у місті малих архітектурних форм. Відтак, відбулося голосування, і розпуск виконкому підтримало 16 депутатів.
     
  16. Batiar

    Batiar newsmaker

    Пожежу на заводі у Львові гасили менше 20 хвилин

    Пожежу, яка виникла 3 квітня о 14:25в будівлі цеху ТзОВ ЗУАТ «Вторкольормет» гасили менше 20 хвилин.



    Про це ЗІКу повідомили у МНС.

    До місця виклику було направлено 6
    пожежно-рятувальних відділень. На момент прибуття першого підрозділу о 14:33 з
    будівлі цеху ішов дим. Завдяки злагодженим та оперативним діям бійців МНС о
    14:50 пожежу вдалося локалізувати та о 14:52 ліквідувати.

    Внаслідок пожежі попередньо
    отримали опіки 5 працівників підприємства, яких госпіталізовано до
    реанімаційного відділення міської клінічної лікарні.

    Вогнем пошкоджено обладнання для
    пресування кольорового металу.

    Збитки та причина пожежі встановлюються.
     
  17. Batiar

    Batiar newsmaker

    У дні матчів «Євро» на Львівщині буде задіяно 3,5 тис. правоохоронців

    У дні матчів «Євро-2012», які проходитимуть на «Арені-Львів», на території області до охорони громадського порядку залучатимуться близько 3, 5 тис. правоохоронців.



    Про це 3 квітня під час
    відпрацювань на стадіоні «Арена-Львів» повідомив заступник начальника ГУ МВСУ у
    Львівській області полковник Михайло Курочка.



    Він зазначив: «У дні
    матчів на території Львівської області, оскільки у нас буде ще 8 буферних зон
    на території районів, якими рухатимуться вболівальники до Львова, залучатимуться
    3, 5 тис. осіб. Між футбольними матчами – до 1, 5 тис. правоохоронців».


    На території «Арени-Львів»
    безпосередньо залучатиметься 1,2 тис. правоохоронців, але, за словами Курочки, в
    самій чаші стадіону не буде жодного працівника міліції.


    Як зауважив заступник
    начальника ГУ МВСУ у Львівській області, за попередніми прогнозами, до Львова
    на матчі мають приїхати близько 30 тис. фанів з Німеччини, до 15 тис. з Португалії
    і до 5 тис. уболівальників з Данії. Втім, правоохоронці Львівщини переконані,
    що зможуть забезпечити порядок.


    Нагадаємо, 3 квітня на стадіоні «Арена Львів» відбулися відпрацювання дій
    правоохоронців із забезпечення громадського порядку під час проведення
    футбольних матчів «Євро-2012». Були відпрацьовані сценарії, які можуть
    виникнути під час проведення матчів на стадіоні.
     
  18. Batiar

    Batiar newsmaker

    У Городоцькому районі ліквідовано наслідки негоди

    Внаслідок сильного шквального вітру, між селищем Великий Любінь та селом Поріччя Городоцького району Львівської області, повалено 6 високовольтних залізобетонних опор.



    Відбулося спрацювання автоматики захисту та відключено від електропостачання вулицю Авіаційну м. Городка (29 житлових будинків (869 квартир), 2 школи,  дитячий садок та водонапірна станція Городоцького ВКГ). Про це повідомив сьогодні, 4 квітня, власкор ІА ZIK з посиланням на дані Городоцької РДА.
    Городоцькою райдержадміністрацією, районною комісією з питань ТЕБ та НС, міською радою Городка вжито заходи щодо ліквідації аварії.
    При злагодженій роботі ПП «Львівелектросервіс», Самбірського ЕЧ, Городоцького РЕМу, філії Львівської дослідної станції Інституту рибного господарства, Комарнівського управління газовидобування, УБ №2 м. Городка, Городоцького РВ ГУ МНСУ відновлено електропостачання абонентів.
    Городоцька райдержадміністрація, районна комісія з питань ТЕБ та НС, Городоцька міська рада висловлюють подяку за оперативну, професійну роботу усім, хто долучився до ліквідації наслідків завданих стихією.
     
     
  19. Batiar

    Batiar newsmaker

    У Трускавці зросли тарифи на водопостачання та водовідведення

    Виконавчий комітет Трускавецької міської ради прийняв рішення про перегляд тарифу на водопостачання та водовідведення для громадян міста Трускавця, для бюджетних установ та інших споживачів.



    Зокрема,  для населення тариф за водопостачання становив 4,2 грн за 1куб. м, тепер – 4,5 грн за 1куб. м. Тариф з водовідведення зріс з 2,68 грн до 2,86 грн. Про це повідомляє кореспондент ІА ZIK.
    Бюджетні установи дотепер платили 6,49 грн за водопостачання та 3 грн за водовідведення. Тепер платитимуть відповідно 6,96 грн та 3,2 грн. Для інших споживачів тариф буде 8,77 грн за водопостачання та 3,7 грн –  за водовідведення.
    Трускавецький водоканал має намір у другому – третьому кварталі цього року подати в Антимонопольний комітет обґрунтування на нові тарифи за послуги водопостачання та водовідведення у місті. Після цього  можливе суттєве подорожчання.
    Нагадаємо, у Трускавці підвищували тарифи на водопостачання та водовідведення в жовтні 2011 року.
     
     
  20. Batiar

    Batiar newsmaker

    До Великодня у Львові обіцяють нагороди за найкращі вітрини, вікна та балкони

    У Личаківському районі Львова проведуть конкурс на найкраще оздоблення вітрин, вікон та балконів до Великодніх свят.





    Про це 4 квітня ЗІКу повідомила прес-служба Львівської міськради.
    Організатором є районна адміністрація. До складу конкурсної комісії входять працівники райадміністрації.
    Переможців, яких визначать після 15 травня цього року, чекає матеріальна винагорода.
    Нагадаємо, кілька років поспіль Галицька районна адміністрація проводить конкурс з визначення найкраще оформлених вітрин до різдвяних свят.
     
     
а де твій аватар? :)