3 квітня – пряма телефонна лінія з головою Львівської облради 3 квітня з 12.00 до 13.00 відбудеться пряма телефонна лінія з головою Львівської обласної ради Олегом Панькевичем. Повідомила IA ZIK прес-служба ЛОР. Свої запитання можна поставити за телефоном: 0 800 501 77. Дзвінки зі стаціонарних телефонів безкоштовні.
Перед судом постане інспектор Львівської митниці Прокурор Галицького району скерував до суду кримінальну справу за обвинуваченням старшого інспектора відділу митного оформлення одного з митних постів Львівської області. Про це повідомила IA ZIK прес-служба прокуратури Львівської області. Його обвинувачують у скоєнні злочинів, передбачених ч. 3 ст. 364 та ч. 1 ст. 366 КК України. Вказаний працівник митного органу, діючи всупереч інтересам служби, завдав збитків державному бюджету України на суму понад 50 тис. грн. Зокрема, досудовим слідством з’ясовано, що інспектор пропустив через державний кордон України транспортний засіб із товаром без проходження митного контролю та сплати обов’язкових митних платежів на зазначену суму. Наразі заявлено позов для відшкодування державі завданих збитків, а обвинуваченого у справі звільнено із займаної посади.
Мешканець Малехова розшукує сина, який зник у листопаді 2009 року /gallery/intxt/c/y/cygel-03-04-2012.jpg Мешканець с.Малехова львівської області Богдан Цигіль більше двох років розшукує свого сина Ореста Цигіля. Про це йдеться у заяві Б.Цигіля на ім’я начальника ГУ УМВСУ у Львівській області О.Рудяка. У заяві міліцію просять надати інформацію про результати рошуку сина Цигіля Ореста 21.08.1988 року народження, який зник 22 листопада 2009 року. «Хочу також зазначити, що з самого початку розслідування слідчими були допущені серйозні недоліки в організації розшуку, зокрема: не було терміново повідомлено мене, як батька, а також не було терміново оголошено в ЗМІ на область і Україну», – сказано у заяві. Також Б.Цигіль просить начальника ГУ УМВСУ допомогти в розшуку сина. Контактний телефон Б.Цигіля (097) 411-49-96.
Заробітчан, яких не пускають в Україну, звинуватили у блокуванні кордону /gallery/intxt/o/g/oglad-16-02-2012.jpg Уже другу добу українські заробітчани вимушені чекати на польсько-українському кордоні. В Україну їх не пускають, бо, за словами митників, заробітчани порушили українське законодавство – везуть додому забагато багажу. Про це повідомляє програма новин «Огляд дня». Перед польським пропускним пунктом «Медика», за словами водіїв, утворилась трикілометрова черга. Працівники митниці кажуть, затримують заробітчан на кордоні лише на годину. «Так склалося, що близько двадцяти мікроавтобусів везли товари заробітчан, різноманітні передачі, кількість котрих при митному огляді перевищила норму без оподаткування», – зауважив Олег Кузнєцов, заступник начальника митного посту «Мостиська». Водії мікроавтобусів бідкаються: за перетин кордону в них вимагають величезні хабарі. Тим часом заробітчан звинуватили у блокуванні державного кордону і навіть викликали на пункт пропуску міліціонерів. Докладніше дивіться у програмі новин «Огляд дня» на телеканалі ZIK.
Львівську фан-зону готують на 500 тис. осіб Офіційна фан-зона, яку Львів готує спільно з УЄФА, буде обгороджена по периметру і матиме три окремі входи. Про це ІА ZIK повідомила прес-служба ЛМР. Як зазначив директор департаменту «Євро-2012» Олег Засадний, фан-зона розміщуватиметься на просп. Свободи, між вул. Торгова та вул. П.Дорошенка. Відтак, відстань від фан-зони до основних об’єктів буде незначною: до залізничного вокзалу – 3 км, до стадіону – 10 км, до аеропорту – 6,3 км. Фан-зона в дні матчів у Львові працюватиме з 12.00 год. до опівночі, а в дні, коли матчів у місті не буде, – з 14.00 до 22.00 год. «Передбачається, що відвідуваність фан-зони буде такою: 8 червня – 15 тис. осіб, 9 та 17 червня – по 30 тис. осіб. По 25 тис осіб очікуємо 13, 19 червня та 1 липня, по 20 тис. осіб – 11, 15, 16, 27 та 28 червня. Загалом протягом 25 днів, з 7 червня до 1 липня, очікуємо, що фан-зону відвідає 500 тис. осіб», – зазначив Олег Засадний. У фан-зоні також заплановано чимало цікавих культурно-масових заходів. Програма включатиме розваги для дітей з батьками, Дні культури Данії, Німеччини, Португалії, виступи молодих виконавців, тематичні дні рок-поп, джазової, електронної, етномузики, фестивальні дні. «Основне місце для збору вболівальників – це фан-зона. Протягом 25 днів, крім перегляду матчів, буде проводитися 2 проекти. Один у співпраці з УЄФА – «Фан-телебачення», де будуть передачі з попередніх чемпіонатів, найкращі голи попередніх чемпіонатів, найкращі гравці і конкурси на найкращі голи нашого чемпіонату. Друга частина – це місто. На кожну годину ми можемо організовувати якісь концерти. Сьогодні ми маємо зібрані пропозиції організаторів.иНаша фан-зона розрахована більше, ніж на 25 тис. людей. Думаю, що відвідуваність фан-зони в день сягатиме близько 30-40 тис.», – зазначив Олег Засадний. Загалом програма у фан-зоні поділена так: 12.00-15.00 год. – проведення тематичних днів культури країн, що грають у Львові, дитяча фан-зона, трансляція цікавих футбольних моментів, бодіарт. 15.00-17.00 год. – проведення конкурсів і змагань (міні і настільний футбол), активності для фанатів, футбольний фрістайл. 17.00-18.30 год. – виступи найкращих виконавців проекту «Відкрийся для світу». 19.00-00.00 год. – показ матчів. Нагадаємо, офіційне відкриття фан-зони заплановане на 7 червня. Діятиме вона до 1 липня.
«Охматдит» у Львові замовив газ по $883 Регіональні органи влади та установи 28 березня уклали угоди на постачання природного газу для власних потреб в 2012 році за цінами, які значно перевищують тарифи НКРЕ. Відповідні дані опубліковано в «Віснику державних закупівель», інформує портал «Наші гроші». КЗ «Львівська обласна дитяча клінічна лікарня «Охматдит» за 106 тис грн замовило ПАТ «Львівгаз» постачання 15 тис.м3 Вартість газу становила 7066 грн, або $883 за тисячу кубометрів. Андрушківська сільрада Попільнянського району Житомирської області за 211 тис. грн замовила ПАТ «Житомиргаз» 31 тис.м3 газу по 6770 грн, або $846 за тисячу кубометрів. Нагадаємо, згідно з постановою НКРЕ № 129 від 28 грудня 2011 року, граничний рівень ціни на природний газ для установ та організацій, що фінансуються з державного та місцевих бюджетів, становить 4714 грн за тисячу кубометрів. За такою ціною контрактують газ більшість державних установ, наприклад «Резиденція «Синьогора» Державного управління справами Президента України законтрактувала газ по 4727 грн, або $591 за тисячу кубометрів. З огляду на таку різницю в цінах на газ в тендерних угодах віце-спікер Верховної Ради Микола Томенко скерував звернення Президенту Віктору Януковичу і Генпрокурору Віктору Пшонці з проханням пояснити, чим обумовлена ситуація з цінами на газ для різних установ.
У Львові відбулося зіткнення автомобілів: травмовано 35-річну жінку 1 квітня о 22.20 годині у Львові на перехресті вулиць Антоновича-Кульпарківська водій автомобіля «БМВ-520», 19-річний житель Львова, скоїв зіткнення з автомобілем «Деу-Сенс» під керуванням 52-річного жителя села Сокільники Пустомитівського району. Повідомила 3 квітня врес-служба управління ДАІ у Львівській області Попередні причини ДТП – порушення водієм автомобіля «БМВ-520» Правил дорожнього руху, який під час руху не дотримався безпечної дистанції та скоїв зіткнення з іншим автомобілем. Пасажир автомобіля «Деу-Сенс», 35-річна жителька Львова, отримала тілесні ушкодження та після огляду лікарями травмпункту №2 була відпущена додому.
Міліція Львівщини не має інформації про напад на підприємця у центрі Стрия У міліції Львівщини немає інформації про розбійний напад на підприємця у центрі Стрия. Про це 3 квітня у коментарі ЗІКу повідомила начальник ВЗГ ГУ МВСУ у Львівській області Світлана Добровольська. «Про цей випадок нічого не відомо. У нас такої інформації по зведеннях не було», – повідомила Добровольська. Речник міліції Львівщини виключила можливість приховування факту розбійного нападу на підприємця з боку міліції. «Зрозумійте правильно, такі речі міліція не ховає. Якщо воно було, то однозначно, ми б це подавали. Якщо у вас є достовірна, чітка інформація, то подайте мені тоді чітко, коли і де це було, і хто був потерпілий. Ми відразу проведемо службову перевірку, і службове розслідування», – сказала Добровольська. «Мене цікавить, чи повідомляли про цей факт міліцію, бо може люди не повідомили, вважали, що це непотрібно. Якщо повідомляли міліцію, то кого і коли викликали», – додала речник міліції Львівщини. Нагадаємо, у суботу, 31 березня, у центрі Стрия, що на Львівщині, двоє озброєних пістолетами Макарова чоловіків на автомобілях Субару здійснили напад на місцевого підприємця. Про це 2 квітня ЗІКу стало відомо з джерела. Розбійний напад стався, коли підприємець вийшов з банку і мав при собі 9 тис. грн. Попри побої, чоловік зумів викликати міліцію, яка миттю прибула на місце події і затримала зловмисників. Зараз нападники затримані, але певні сили в районі клопочуться, щоб їх випустили з-під варти, через це інформація про напад не розголошується міліцією.
Львівські водії готові платити лише через паркомати З 2 квітня львівські водії безкоштовно паркують свої автівки на платних паркінгах у центрі міста. Адже набула сили постанова Кабінету Міністрів, згідно з якою всі майданчики повинні бути обладнані паркоматами. Про це йшлося в «Огляді дня» на телеканалі ZIK. Проспект Шевченка як завжди заповнений припаркованими автівками. Утім, сьогодні водії за стоянку не платять. «Я чув по телебаченню, що поки не буде паркоматів, то паркова безплатна», – каже водій. Паркувальників тут теж немає. Згідно з постановою Кабміну, платні паркінги повинні бути обладнанні паркоматами. Утім єдиний термінал, який вдалося знайти журналістам у Львові, і той не працював. Львівські водії кажуть: платити за стоянку готові, але не паркувальникам. «Потрібно поставити потрібну кількість паркоматів і тоді не буде жодних проблем. Але, так як зараз їх немає, то можна сміливо відмовитись від оплати паркувальнику», – пояснюють вони. У спілці власників автостоянок кажуть: обіцяні паркомати вже забрали роботу у паркувальників. До того ж прогнозують: невдовзі вулиці Львова охопить паркувальний хаос. «Реально зараз буде хаос. Дуже багато буде випадків, коли колишні паркувальники будуть виходити на ті місця, де вони колись працювали, і будуть намагатися заробити на хліб насущний», – каже голова Спілки власників автостоянок та операторів зон паркування Львова Мирослав Бурик. Тим часом у Львівській мерії вважають: постанову Кабміну потрібно відтермінувати. Мовляв, проблема не лише Львова, але й інших міст. Зараз юристи думають, як це можна зробити. Та поки львівські водії безкоштовно паркують свої автіки, івано-франківські – платять. Виконавчий комітет Івано-Франківської міської ради затвердив тимчасову схему зони платного в’їзду та паркування транспорту в історичній частині міста. Стоянка у центрі для легковиків становитиме 50 гривень. Туристичні автобуси платитимуть по 80 гривень. «Завжди є дві сторони медалі – чиїсь інтереси будуть зачіпатися з не найкращої сторони. Я переконаний, що це питання часу – до всього можна пристосуватися і вирішити позитивно. Платний в’їзд, перш за все, виходить з назви програми, це є комфортні умови для мешканців і гостей міста», – розповідає керівник ДКП «Сервіс-Авто» Андрій Строїч. Та мешканець центральної частини Івано-Франківська Андрій каже: «Ті, хто їздив – ті будуть їздити, в кого є гроші, є зв’язки – ті і будуть їхати, з перепустками, без, будь-як. А пересічним шоферам, таким як я, буде важко приїхати сюди, або товар завезти на Ратушну площу. Тим паче, це абсолютно не вирішить ніяких проблем, це просто хтось хоче заробити гроші».
Львів’янка – у трійці найкрасивіших дівчат України Дев’ятнадцятирічна Наталія Дунич стала третьою віце-міс на конкурсі «Міс Україна 2012». Як повідомляє телеканал ZIK, дівчина поїхала на цей конкурс вдруге, два роки тому вона увійшла в шістку найгарніших, а цьогоріч уже в трійку. Наталія Дунич отримала звання найгарнішої дівчини Львова ще у 2010 році. Оцінювали усі принади юнок на конкурсі «Міс Україна 2012». Ален Делон, Віталій Кличко та топ-модель з Ізраїлю. «Звичайно, я дуже задоволена своєю перемогою. Я перша дівчина, що представила Львів на конкурсі міс Україна і зайняла таке гідне місце – це для мене значить багато. У мене багато пропозицій, маю намір їхати за кордон в Данію на роботу»,– повідомила схвильована Наталя Дунич.
Інспекцію по роботі з великими платниками податків у Львові перейменували 28 березня завершено реорганізацію спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у м. Львові шляхом перетворення її в Спеціалізовану державну податкову інспекцію по роботі з великими платниками податків у м. Львові Державної податкової служби. Повідомляє відділ взаємодії із ЗМІ та громадськістю СДПІ ВПП у м. Львові ДПС. 28 березня припинено як юридичну особу СДПІ ВПП у м. Львові з передачею усіх прав та обов’язків новоутвореній СДПІ ВПП у м. Львові ДПС. Начальником СДПІ ВПП у м. Львові ДПС призначено Любомира Гембару. При поданні податкових декларацій, письмових звернень, проведенні розрахункових операцій, тощо просимо врахувати зміну назви інспекції.
Львівський держуніверситет МНС створює Ліцей цивільного захисту Міністр МНС України Віктор Балога доручив ректору Львівського державного університету безпеки життєдіяльності Михайлу Козяру створити Ліцей цивільного захисту. Про це під час прес-конференції в Києві повідомив представник МНС Антон Крук. «Ми плануємо створити галузевий загальноосвітній навчальний заклад для дітей сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та дітей з малозабезпечених сімей», – зазначив А. Крук. Ліцей створюють на базі Вінницького вищого професійного училища цивільного захисту, яке 20 лютого було реорганізоване шляхом приєднання до Львівського державного університету безпеки життєдіяльності. Розпочато роботу щодо відпрацювання проекту статуту про Ліцей, його структуру, штат, кількість учнів, викладачів, допоміжний персонал тощо. Ректор Львівського держуніверситету безпеки життєдіяльності Михайло Козяр зазначив: «Я переконаний, що традиційний тип школи має поступитися місцем навчально-виховному комплексу. Адже ця освітня інституція забезпечує безперервність освіти, створює адаптивні умови для переходу учня від одного ступеня освіти до іншого, а головне – професійно орієнтує та передпрофесійно готує випускників. Реалізація цих заходів стане першим важливим кроком на шляху реформування системи освіти МНС».
У центрі Львова – різкий сморід У центрі Львова сьогодні різкий, неприємний каналізаційний сморід. Про це повідомив кореспондент ІА ZIK. Мешканці центральної частини міста та офісів, що тут знаходяться, почали закривати вікна. Адже сморід долинає з вулиці. Нагадаємо, ця проблема у Львові вже неодноразово порушувалася на всіх рівнях. «Займалися» нею і комунальники, і екологи, і чиновники, і прокуратура, навіть була створена спеціальна робоча група, та візі і досі там. Найчастіше неприємний запах посилюються ближче до літа. Комісія, що досліджувала питання неприємного запаху у Львові, зробила висновок, відповідно до проведених лабораторних досліджень стічних вод найбільших підприємств міста, що можлива причина неприємного запаху – порушення підприємствами Правил приймання стічних вод підприємств у систему міської каналізації та значні перевищення забруднювальних речовин. Також на цей рік у бюджету Львова на проведення наукових та лабораторних екологічних досліджень і спостережень за забрудненням атмосферного повітря, виявленням джерел забруднення у зв’язку зі смородом виділили 54 тис. грн..
Лише 10% місцевих депутатів звітують перед громадою, – результати моніторингу Лише близько 10% місцевих депутатів звітують перед громадою. Про це свідчать результати громадського моніторингу «Публічна влада – активна громада», проведеного у п’яти містах Львівської області (Добромилі, Дрогобичі, Пустомитах, Стрию і Трускавці), про що сьогодні на прес-конференції повідомила керівник проекту, представник «Громадянської мережі ОПОРА» Ольга Стрелюк. За її словами подекуди дані про графіки прийому громадян у міських радах відсутні або є неточними. А графік зустрічей депутатів Трускавецької міської ради, наприклад, сформований таким чином, що депутат приймає громадян всього лише один раз на півроку, хоча відповідно до ЗУ «Про статус депутатів місцевих рад» він зобов’язаний робити це регулярно і не рідше, ніж один раз на місяць. Стосовно звітування перед виборцями, то як показали результати моніторингу, депутати роблять це не дуже сумлінно. Натомість дещо краща ситуація зі звітуванням міських голів у Пустомитах, Дрогобичі, Стрию, Добромилі.
Депутата однієї з сільських рад Львівщин спіймали на хабарі Прокурор Львівської області порушив кримінальну справу стосовно депутата однієї з сільських рад за вимагання та одержання хабара у понад $55 тис. Про це повідомила 3 квітня прес-служба прокуратури Львівської області Сьогодні прокурором Львівської області за матеріалами УДСБЕЗ ГУ МВСУ у Львівській області порушено кримінальну справу стосовно службовця однієї з сільських рад області, прилеглих до м. Львова, за ст.368 ч.4 КК України (одержання службовою особою хабара в особливо великому розмірі за виконання в інтересах того, хто дає хабара чи в інтересах третьої особи, будь-якої дії, з використанням наданої їй влади та службового становища, поєднане з вимаганням хабара). Встановлено, що останній, перебуваючи на посаді секретаря земельної комісії з питань землекористування, будучи депутатом ради, упродовж березня-квітня поточного року вимагав та одержав від особи хабар в особливо великому розмірі (понад $55 тис.) за прийняття сесією ради рішення про передачу у приватну власність земельної ділянки. При одержанні частини незаконної винагороди в розмірі $40 тис. нечистого на руку посадовця затримано, а гроші вилучено. На даний час підозрюваного затримано в порядку ст.115 КПК України. У справі провадяться першочергові слідчі дії та оперативні заходи. Відповідальність за такі протиправні діяння передбачає від 8 до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна та з позбавленням права обіймати керівні посади на строк до 3 років.
У Сколівському районі на харчування школярів виділяють 3,5 грн, замість 7,5 грн У Сколівському районі були порушення з харчуванням дітей у дошкільних та загальних навчальних закладах. Про це ІА ZIK повідомили у Сколівській райдержадміністрації. Як зазначають у райдержадміністрації, харчування в садочках є задовільне. Однак, через недостатню кількість коштів, не дотримуються натуральні норми споживання м’яса, риби, кисломолочних продуктів, фруктів. У зв’язку із зменшення фінансування, відділ освіти у 2011 році не зміг проводити харчування учнів з малозабезпечених сімей, тим самим порушуючи Закон України «Про охорону дитинства та материнства». Також вартість обіду одного учня 1-4 класів становить 3,5 грн, що не відповідає вимогам дотримання норм харчування у загальних навчальних закладах. Орієнтовна вартість повинна бути 7-7,5 грн, – кажуть у райдержадміністрації. У цьому році на харчування дітей виділено 1, 448 млн грн.
Лише в Дрогобичі міськрада затвердила положення про громадські слухання Лише в Дрогобичі міська рада розробила та затвердила окремі положення, що визначають процедуру проведення громадських слухань. Про це за результатами громадського моніторингу «Публічна влада – активна громада», проведеного у п’яти містах Львівської області (Добромилі, Дрогобичі, Пустомитах, Стрию і Трускавці), сьогодні, 3 квітня, на прес-конференції повідомила керівник проекту, представник «Громадянської мережі ОПОРА» Ольга Стрелюк. Вона підкреслила, що важливо, наскільки такі положення реалізовуються і чи готова громада ефективно їх використовувати. Наприклад, у Дрогобичі за останній рік громадою не було ініційовано жодних слухань. У Пустомитах місцевою владою було проведено 9 громадських слухань, на які з’явилося по кілька мешканців. «Натомість у Трускавці громада ініціювала два слухання, зокрема, щодо підвищення комунальних тарифів у три рази, і влада змушена була на них прийти», – зазначила Ольга Стрелюк.
Реставрація Костелу єзуїтів у Львові в центрі уваги – все більше меценатів зголошуєть Мінкультури та національної спадщини Польщі оголосило сьогодні на брифінгу, що вкладатимуть фінансові та інтелектуальні ресурси у реставрацію костелу єзуїтів. Також, почувши про пам’ятку, зголосилося допомогти Малопольське воєводство. Про це на брифінгу у костелі (сучасна назва – церква Петра і Павла на вул. Театральній у Львові) розповіла начальник управління охорони історичного середовища ЛМР Лілія Онищенко, повідомила кореспондентка ЗІКу. Зараз у костелі поляки вивчають стан пам’ятки, аби визначитися із тим, яких саме реставраційних робіт вона потребує. Представник Мінкультури Польщі Міхал Міхальскій розповів, зокрема, що у храмі здійснюється процедура фотограмметрії – фіксується за допомогою комп’ютерних технологій стан стінописів. Потім весь зібраний об’єм даних буде передано у Польщу, зокрема в Академію мистецтв у Кракові, де спеціалісти запропонують конкретні види реставраційних робіт. Тоді ж буде складено кошторис. Ліля Онишкевич повідомила, що з фотограмметрії роботи триватимуть до осені. Загалом, розповіла вона, костел зберігся добре, але є й місця зі значними пошкодженнями. У дуже поганому стані стінописи на верхньому ярусі лівої нави і по центру в куполі також є багато втрат. При чому, на лівій наві втрати продовжуються, тому що там є якийсь дефект даху. Онишкевич: «Ми не можемо зрозуміти який, бо, начебто, цей дах над бічними навами є добрий. Але десь та волога усе одно потрапляє і псує розписи. З тої інвентаризації, яку ми робили зразу після того, як винесли книжки звідти, вже є нові втрати». Ліля Онишкевич каже, що у зв’язку з тим, що окрім Мінкультури Польщі серед партнерів є й Малопольське воєводство, було домовлено організувати програму костелу, у якій буде складено план дій: що негайно треба реставрувати, що може почекати, а що узагалі не потребує втручань експертів. Після реставрації храм має залишатися тьмяним, інакше втратиться атмосферність та автентика: «Він не має засяяти золотом», – каже Онишкевич. Тобто, тут й далі будуть царювати містика і спокій, без зайвого крикливого блиску. Зараз головне завдання – це регуляція водовідведення, щоб волога не підтоплювала фундамент і не розповзалася по стінах. Також серед першочергових справ – зрозуміти, у чому ж суть проблеми з дахом. Тому що коли не вирішити цього аспекту, руйнування триватимуть. У тих місцях, де вологи нема, можна закріплювати розписи проклеюванням. Також Онишкевич зазначила, що, як їй здається, фотограмметрію у Львові не проводили до останнього часу. Вона також пояснила, чому Костел єзуїтів має стільки уваги до себе: «Те, що після такого значного періоду костел відкрили, звертає на нього увагу. Храм цікавить усіх. Він цікавий не тільки полякам. Звертається багато інституцій і навіть фізичних осіб із пропозиціями допомогти». Довідка. Фотограмметрія – визначення за допомогою дистанційного зондування форм, розмірів і положення об’єктів по їх фотографічних зображеннях. Винайдена у XIX ст. Зараз зображення для фотограмметрії одержують як кадровими, щілинними і панорамними фотоапаратами, так і за допомогою радіолокаційних, телевізійних, теплових і лазерних систем.
Органи місцевого самоврядування відкриті лише орієнтовно на 30%, – дослідження Відкритість органів місцевого самоврядування орієнтовно можна оцінити у 30%. Про це за результатами громадського моніторингу «Публічна влада – активна громада», проведеного у п’яти містах Львівської області, сьогодні на прес-конференції повідомила керівник проекту, представник «Громадянської мережі ОПОРА» Ольга Стрелюк. Моніторинг проводився у Добромилі, Дрогобичі, Пустомитах, Стрию і Трускавці. За словами Ольги Стрелюк, в рамках цього проекту аналізувались три аспекти – виконання норм ЗУ «Про доступ до публічної інформації», механізми громадської участі у прийнятті рішень на місцевому рівні, а також підзвітність місцевих обранців перед своїми виборцями. Для цього учасники проекту протягом чотирьох місяців надсилали запити, відвідували пленарні засідання рад, зустрічі місцевих обранців з виборцями, аналізували роботу офіційних Інтернет-сторінок міських рад. Керівник проекту зазначила, що насправді вони отримали більший результат, ніж сподівалися, оскільки уже в процесі проведення моніторингу вдалося добитися ухвалення окремих рішень стосовно доступу до публічної інформації. «Органи місцевого самоврядування намагаються зрозуміти свою функцію і намагаються бути більш відкритими», – сказала вона.
У Львові на утримання фонтанів витратять 268 тис. грн. /gallery/intxt/z/o/zonder_team.jpg Із бюджету Львова виділено 238 тис. грн. на утримання фонтанів із квітня до листопада. І ще 30 тис. грн. для очистки і підготовки штучних водоймищ до запуску. Про це повідомили журналістам "гарячої лінії ZIK" начальник відділу комунального господарства Галицького району Роман Белень. За його словами, фонтани працюватимуть вже на Вербну неділю. Нагадаємо, ще з 30 березня почалася очистка і підготовка до запуску 4 фонтанів на площі Ринок та фонтану біля Оперного театру. «На даний час електрична частина вже все налагоджено», - каже Роман Володимирович. Закінчити очищення чаш фонтанів біля Оперного театру планують у середу. В п’ятницю передбачають пробний запуск, і з того ж дня, каже чиновник фонтани запрацюють. Окрім чищення чаші фонтану, зніматимуть наліт, що утворився на граніті, чаші також відполірують, встановлять форсунки, через, які циркулює вода та світильники. Фонтани на площі Ринок працюватимуть цілодобово. Фонтан біля Оперного театру - з 8:00 до 24:00. Однак, за словами Романа Беленя, якщо під час «Євро-2012», наприклад, виникне потреба продовжити його графік ми це зробимо. Для розконсервації фонтанів потрібно близько 30 тис., бо треба закупити нові лампи, форсунки. «Тих коштів, які бюджет нам виділяє, вистачить для того, щоб фонтани працювали до листопада», - пояснює Роман Белень.