У День сміху в Дрогобичі мітингувальники «відкривали» стадіон Учора, 1 квітня, у Дрогобичі біля стін Ратуші з’явилися мітингувальники, а з іншого боку площі – міліціонери. Під свист хурделиці, яка немилосердно почала сікти і одних, й інших, розпочалася символічна акція відкриття стадіону «Галичина». Найактивнішими учасниками акції були працівники супідрядних організацій, які виконали на стадіоні чимало робіт, але не отримали за це гроші. Погода не сприяла мітингувальникам. Та, незважаючи на це, учасники акції вирішили дійти колоною до стадіону. Водії автомобілів, які з увімкненими фарами, проїжджали повз них, сигналили на знак солідарності. Цікаво, що в колоні разом з усіма йшов найвідоміший у Дрогобичі уболівальник Володимир Вата. Коли більше двох років тому почув, що намічається реконструкція, зрадів, бо це нагода відновити колишню футбольну славу міста Котермака. На виборах міського голови він підтримував Олексія Радзієвського значною мірою тому, що вірив: ця людина зможе довести справу до кінця. Та зараз він розчарований, мабуть, не менше від будівельників із супідрядної організації. Будівельники залишилися без грошей, а він, як і численні уболівальники, – без футбольної арени. Він хотів би спитати про це в можновладців, та ніхто із них на мітинг не з’явився. Тож, підійшовши до стадіону, учасники акції провели урочистості з нагоди його «відкриття». Символічну стрічку перерізали ветеран-уболівальник Володимир Вата та депутат обласної ради Микола Баран. Він же зачитав резолюцію учасників мітингу з вимогами відновити реконструкцію стадіону, розплатитися з боргами та врешті-решт провести його відкриття. Цю резолюцію сьогодні, 2 квітня, на оперативній нараді в Ратуші депутат міськради Михайло Ваврин вручив представникам міської влади. Цікаво, що про ситуацію на стадіоні «Галичина» знають і в Києві. З депутатським зверненням стосовно проблем реконструкції стадіону в Дрогобичі народний депутат України Москаль звернувся до Президента України, Кабміну та Генпрокуратури. Тому, якщо 1 квітня чорні хмари згущувалися над мітингувальниками, то в недалекому майбутньому вони можуть повиснути й над деякими очільниками, якщо підтвердиться, що вони здійснювали незаконні оборудки.
Правоохоронців Західного регіону вчитимуть підтримувати громадський порядок Сьогодні на базі львівського полку внутрішніх військ представники національної поліції Франції капітан Патрiк Полгар, старший прапорщик Фiлiп Брiссе та старший прапорщик Ронан Пельрен розпочали підготовку військовослужбовців військових частин внутрішніх військ та працівників спеціального підрозділу міліції «Беркут» щодо тактики дій під час охорони громадського порядку. Як повідомив ЗІК начальник групи зв’язків з громадськістю та засобами масової інформації управління Західного територіального командування ВВ МВС України підполковник Вадим Голуб, 25 військовослужбовців внутрішніх військ з усіх військових частин західного регіону та 5 міліціонерів львівського «Беркуту» з 2 по 20 квітня 2012 року засвоюватимуть індивідуальну та колективну техніки та тактику дій правоохоронних підрозділів, які застосовуються для контролю за масовими скупченнями людей пiд час спортивних подій та масових заходів у країнах Європейського союзу. Перший тиждень буде присвячений початковим маневрам, впродовж другого тижня стажери відпрацьовуватимуть складніші дії, третій тиждень цілком присвятять підготовці до «ЄВРО 2012» з відпрацюванням практичних дій на стадіоні. Заходи проводяться в рамках проекту Twinning з метою сприяння вдосконаленню системи охорони громадського порядку внутрішніми військами МВС України.
На Львівщині досі горить шахта «Степова» 30 березня о 1.47 год. у с. Глухів Сокальського району Львівської області виникла пожежа на шахті «Степова» Державного підприємства «Львіввугілля». Ліквідація пожежі триває досі. Про це 2 квітня ЗІКу повідомили в прес-центрі ГУ МНС у Львівській області. На момент пожежі в шахті перебувала 201 особа, з них 12 осіб на аварійній діялнці. Під час гасіння пожежі 2 гірників травмовано, яких із опіками середньої важкості доправлено в Червоноградську міську лікарню. Станом на 6.00 год. 1 квітня розпочато затоплення аварійної дільниці. В зону затоплення всього подано 2750 куб. м води. Проводиться контроль рудникової атмосфери та відбір проб повітря. Робота шахти призупинена.
У Львові відбудуться дні Луганська та Одеси Після проведення у Луганську днів Львова,у Львові відбудуться дні Луганська. Вони попередньо заплановані на 18-19 квітня. «Луганськ також хоче Львову подарувати свій символ – дерев’яну скульптуру бабака, яку виконає народний майстер», – уточнили у відділі промоції міста Львова. На початку травня у Львові також заплановано провести дні Одеси, інформує прес-служба ЛМР.
На Львівщині в ДТП потрапила фура з 20 тоннами фарби 1 квітня о 22.45 на 475 км автодороги «Київ–Чоп» поблизу села Ожидів Буського району водій вантажного автомобіля МАN не впорався з керуванням та з’їхав у кювет. Про це 2 квітня ЗІКу повідомили в прес-центрі МНС у Львівській області. Автомобіль їхав з м. Будапешт до Дніпропетровська, перевозив 20 тонн фарби та розчинників. Фарба та розчинник розфасовані в літрові та півлітрові ємкості. Вантаж знаходиться під митним контролем. У результаті ДТП загиблих та травмованих, а також загрози виникнення пожежі немає. Роботи по перевантаженню фарби та розчинника будуть приводитись після розмитнення вантажу.
У Дрогобичі відзначили 22 роковини підняття над Ратушею синьо-жовтого прапора Сьогодні, 2 квітня, в Дрогобичі відбулася урочиста сесія міської ради за участю депутатів 1-6 скликань з нагоди 22-их роковин підняття на вежі Ратуші синьо-жовтого знамена. Про це повідомляє кореспондент ЗІКу.[/b] Урочисто під звуки маршу дівчата у національних строях внесли до зали синьо-жовтий прапор, який 22 роки тому було піднято над Ратушею. Нині ця реліквія зберігається у музеї «Дрогобиччина». З благословенням до присутніх звернулися єпископ Самбірсько-Дрогобицької єпархії Ярослав (Приріз) і митрофорний протоієрей Української автокефальної православної церкви о. Михайло Бачинський. На сесії виступили секретар міської ради Тарас Метик, депутати першого демократичного скликання Степан Яким, Юрій Модрицький, Софія Данильченко, Михайло Белей та інші промовці, які пригадали події 22-річної давності, що послужили могутнім поштовхом у боротьбі за незалежну Українську державу, порушили проблеми сьогодення. Завершилась урочистість покладанням вінка до пам’ятного Знаку на садибі Коссаків, які віддали життя за волю України. Нагадаємо, що Дрогобич був першим містом в Україні, де, відповідно до рішення міської ради про Національну символіку, було піднято синьо-жовте знамено на вежі Ратуші.
Завтра у Львові відзначать 22-у річницю підняття національного прапора над Ратушею Завтра, 3 квітня, у Львові відзначать 22-у річницю підняття національного синьо-жовтого прапора над Ратушею. Урочистості розпочнуться о 12:00 год. у великій сесійній залі. Вже о 13.00 год. пройде церемонія підняття прапора на вежі міської Ратуші, інформує прес-служба ЛМР. Також у рамках цього дійства будуть покладені квіти на могилу 1-го міського голови Львова демократичного скликання Богдана Котика, за час головування якого місто одне з перших підняло над Ратушею національний прапор. На час підняття над Ратушею прапора буде призупинено рух електротранспорту на пл. Ринок.
На Львівщині помічника лісничого взяли на хабарі На Львівщині викрито на хабарництві помічника лісничого лісництва Сколівського району. Як було з’ясовано, чоловік, виявивши самовільну рубку деревини, вимагав у місцевого мешканця хабара – за те, щоб не притягувати його до передбаченої законодавством відповідальності. Про це ЗІКу повідомили у ВЗГ ГУ МВС України у Львівській області. Працівника лісопідприємства, в обов’язки якого входить охорона лісових масивів, затримали співробітники Державної служби боротьби з економічною злочинністю – під час отримання ним 5 тисяч гривень. Стосовно помічника лісничого прокуратурою порушено кримінальну справу за частиною 2 статті 368 Кримінального кодексу України (одержання хабара). За цей злочин чоловіка можуть засудити на термін від двох до п’яти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатись певною діяльністю на термін до трьох років.
У Львові зі стін педколеджу падають каменюки? /gallery/intxt/z/o/zonder_team.jpg У Львові на вул. Туган-Барановського, 7 біля педагогічного коледжу лежить величезна каменюка. Про це повідомили журналісти «Гарячої лінії ZIK». Ще в п'ятницю пан Микола побачив величезну каменюку на вул. Туган-Барановського, 7 у Львові. Подивившись угору, львів'янин зрозумів, що камінь випав з-під даху будівлі педагогічного коледжу, ЛНУ ім. Івана Франка. Очевидно, це не перший випадок, адже під дахом вже не одна дірка, де не вистачає такого цегляного блоку. Висота будівлі і розмір цегли свідчать про смертельну небезпеку для життя людей, які ходять повз. Викладачі ж коледжу, посміхаючись, кажуть, про стіну, що обсипається нічого не чули.
Справу банди катів-розбійників передали до суду /gallery/intxt/o/g/oglad-16-02-2012.jpg Справу бандитів, які ще із початку 90-х років тероризували Західну Україну жорстокими розбоями, передали до суду. Про це повідомляє програма новин «Огляд дня». Правоохоронці, які спіймали банду катів майже рік тому, зібрали докази щодо десятьох нападів, хоча підозрюють, що грабунків було удвічі більше. Зараз зловмисники під вартою чекають на суд. Зловмисники нападали на людей у їхніх власних помешканнях не лише в Україні, а й у Польщі, Чехії, Словенії та Австрії. Щоб дізнатись, де лежать гроші й коштовності, грабіжники обливали жертв кип’ятком і живцем різали шкіру. Катували навіть дітей. «Група нараховувала близько десяти осіб віком від 30 до 45 років. Усі вони фізично були підготовлені і до моменту затримання постійно займалися у спортзалах», - розповів Василь Телиця, начальник УБОЗ обласної міліції Львівщини. Докладніше дивіться у програмі новин «Огляд дня» на телеканалі ZIK.
На Львівщині у Боянці та Перемивках відремонтують трансформаторні підстанції /gallery/intxt/l/o/logo_osob_pryjom.jpg На інтерактивний проект «Особистий прийом», гостем якого 30 грудня був голова Львівської обласної ради Олег Панькевич, мешканці Боянця та Перемивок Жовківського району, поскаржились на погане електропостачання у їхніх селах. Недоліки з електропостачанням будуть усунені до осені 2012 року. Мешканці села Боянець поскаржилися, що світла немає тижнями. Люди нарікають, що таке електропостачання у їхньому селі – через старі трансформаторні підстанції. «Не витримавши навантаження, підстанції димлять та горять. Частина електродротів у них уже сплавлена й не має ізоляції», – поскаржилась мешканка села Боянець Марія Пущинська. Жінка додала, що коли сильні вітри, то дроти падають на дорогу й можуть пролежати під напругою навіть цілий день. «Хіба це спеціалісти працюють у Жовківському РЕСі, якшо на звернення людей про дроти, які лежать під напругою посеред дороги, вони не реагують? Невже чекають, поки когось з односельців вб’є струмом? За надання яких послуг ми платимо гроші?», – бідкалась мешканка села Марія Клячківська. Олег Барабаш, інший мешканець Боянця, поскаржився, що через перепади з напругою в селі у нього зіпсувалися два телевізори. «Якщо не заплачу за електроенергію, то буду змушений платити штраф. А хто заплатить за ремонт моїх телевізорів?», – нарікає Олег Барабаш. Начальник Жовківського РЕСу про ситуацію із електропостачанням у Боянці нічого не знав. Також він не володів інформацією, що в Перемивках Жовківського району, діюча трансформаторна підстанція не закривається, й до неї мають доступ усі охочі. Мешканці цих сіл кажуть, що уже втратили надію, що проблеми з електропостачанням у їхніх селах будуть вирішені. Втім, у «Львівобленерго» на показану у сюжеті ситуацію відреагували, й пообіцяли, що недоліки усунуть до кінця цього року. Свої питання до наступного гостя «Особистого прийому» Ви можете поставити, написавши на сайт телеканалу www.tv.zik.ua , а також зателефонувавши: • номер прямого ефіру – 0-800-501-945 (працює лише під час прямого ефіру, дзвінки зі стаціонарних телефонів в Україні – безкоштовні); • телефон «гарячої лінії» телеканалу – 0-800-500-945 (працює з 10:00 до 18:00 щобудня, дзвінки зі стаціонарних телефонів в Україні – безкоштовні).
У Львові для молоді з важкими формами інвалідності хочуть створити Будинок турботи У Львові презентували благодійний проект «Будинок турботи» – створення закладу підтриманого проживання для молодих людей з важкими формами інвалідності на базі Львівського геріатричного пансіонату. Як інформує відділ інформації та зв’язків з громадськістю ЛОР, відкриваючи презентацію, керівник БФ «Ми – єдина родина» Руслана Римарська зазначила: «Ми сподіваємося на розуміння громадськості Львова в нагальності Будинку турботи, де неповносправні, старші 18 років, матимуть змогу самостійно інтегруватися в громаду, повноцінно та гідно жити, і навіть створювати власні сім’ї». Голова правління Львівського обласного відділення Українського фонду «Реабілітація інвалідів», представник Національної асамблеї інвалідів України у Львівській області Ярослав Грибальський розповів, що, досягнувши певного віку, молоді люди з важкими формами інвалідності вже не мають змоги проживати в інтернатних установах для дітей-інвалідів. Далі для них єдиний варіант – поселення в інтернат для пристарілих. Однак постійне проживання в одному приміщенні з людьми похилого віку негативно впливає на їхній психоемоційний стан, часто виникають конфлікти. Потреби і запити неповносправної молоді суттєво відрізняються від прагнень старших людей, тому зведення їх докупи не є прийнятним. Зараз у Львівському геріатричному центрі проживає близько двадцяти молодих осіб з інвалідністю, які пересуваються в кріслах-візках. Разом з тим, на території та будівлях геріатричного центру у Львові є потенційна можливість створити належні умови для підтриманого проживання молоді з інвалідністю. У презентації проекту взяв участь Ярослав Качмарик, голова постійної комісії з питань бюджету, соціально-економічного розвитку та комунальної власності Львівської обласної ради. Він зазначив, що облрада підтримує організацію будинку турботи у Львові і готова брати участь у його створенні. Також голова постійної комісії обласної ради подякував громадським організаціям та благодійним фондам за ту діяльність, яку вони здійснюють. Представники БФ «Ми – єдина родина», Національної Асамблеї інвалідів України, Львівської обласної Асоціації фахівців фізичної реабілітації, БО «Дім самостійного життя» виступили з ініціативою створення ресурсно-фінансової та організаційної бази для запровадження інноваційної соціальної послуги самостійного проживання з підтримкою молодих людей з інвалідністю на базі приміщень Львівського геріатричного пансіонату, вул. Медової Печери, 71, м. Львів.
Сьогодні у Львові представлять нового керівника прес-служби ЛОДА Сьогодні, 3 квітня, у Львівській облдержадміністрації відбудеться представлення керівника прес-служби ЛОДА Анатолія Нашкерського. Про це ІА ZIK стало відомо з власних джерел. Нагадаємо, 23 лютого, голова Львівської ОДА Костюк М. Д. підписав заяву на звільнення керівника відділу прес-служби апарату ОДА Роксолани Шейко.
У Городку збирають сесію для розпуску міського виконкому Скликати позачергову сесію міської ради сьогодні, 3 квітня, вимагають міські депутати Городка. Про це повідомив кореспондент ІА ZIK. Депутати незадоволені результатами роботи міського виконавчого комітету. А тому зібрано більше 2/3 підписів від загального складу депутатського корпусу Городоцької міської ради за скликання позачергової сесії. На засіданні планується розглянути питання розпуску виконавчого комітету Городоцької міської ради, та визнання його роботи незадовільною. "Депутати занепокоєні незадовільним станом справ у господарці міста, – розповів один із депутатів. – Зусилля депутатського корпусу з метою покращення комфорту проживання мешканців нашого міста та ефективності ведення господарки наштовхувалися на бездіяльність виконавчих органів Городоцької міської ради та її керівництва".
У Городку презентовано виставку «Ковальство, живопис, графіка» У місті Городку Львівської області, в історико-краєзнавчому музеї презентовано виставку «Ковальство, живопис, графіка». Цей вернісаж – спільний проект художників Василя Сабадаша (село Мшана Городоцького району) та Петра Гаврилишина (місто Миколаїв Львівської області). Про це повідомив сьогодні, 3 квітня, власкор ІА ZIK з посиланням на дані Городоцької РДА. Виставка «Ковальство, живопис, графіка» у Городку триватиме до 22 квітня.
«Футбольне хуліганство» увійшло до посібника волонтера Львів – перше та єдине з приймаючих міст УЄФА ЄВРО 2012™, де розроблений та виданий «Посібник волонтера приймаючого міста». Про це ІА ZIK повідомила прес-служба ЛМР. Посібник погоджено спільно з управлінням охорони здоров’я Львівської міської ради, головним управлінням МНС України у Львівській області та головним управлінням МВС України у Львівській області. Про це повідомили в ЛПК «Агенція з підготовки м. Львова до чемпіонату Європи з футболу 2012». «Акцент зроблено на питання безпеки волонтера, тому, окрім відповідальності, обов’язків та етичного кодексу волонтера, у посібнику подано інформацію щодо надання першої медичної та психологічної допомоги, правила поведінки у випадку виникнення пожежі, загрози стихійного лиха чи штормового попередження. Окрім того, до змісту видання ввійшли такі теми як «Футбольне хуліганство», «Психологія натовпу», «Офіційна фан-зона та заборонені предмети», а також перелік важливих телефонів», – розповіла координатор волонтерського проекту Марія Чубата. За словами Марії Чубатої, перші примірники вже роздані керівникам підрозділів та лідерам волонтерів. Решта добровольців отримають посібники під час тренінгів. Переглянути «Посібник волонтера приймаючого міста» можна на офіційному сайті Львова як міста-господаря Турніру – www.uefaeuro2012.lviv.ua.
На дорозі, що веде до євростадіону у Львові, закладуть липову алею Як поінформували в управлінні екології та благоустрою ЛМР, на новозбудованій вулиці Вернадського закладуть липову алею. Про це ІА ZIK повідомила прес-служба ЛМР. «Заплановано висадити 100 саджанців липи. Якщо сприятиме погода, то дерева висадимо уже цього тижня», – зазначили в управлінні екології та благоустрою ЛМР. Нагадаємо, при підготовці міста до «Євро-2012», у Львові збудували І чергу вул.Вернадського, що з’єднує автовокзал зі стадіоном «Арена-Львів». Відповідно до проекту, вул.Вернадського має з’єднати вул.Стрийську з пр.Червоної Калини. Загалом під час загальноміської толоки у Львові висадили понад 100 саджанців дерев. «Було заплановано висадити 600 дерев, однак несприятливі погодні умови завадили цьому. Як тільки погода покращиться, усі дерева будуть висаджені вздовж львівських вулиць», – розповіли в управлінні екології та благоустрою ЛМР. Окрім того, під час толоки впорядковано 25 парків, 3 кладовища, ліквідовано понад 45 стихійних сміттєзвалищ, зібрано 762 м.куб. сміття. Також було здійснено санітарне прибирання територій підприємств, дитячих майданчиків. До прибирання міста було залучено понад 5 тис. осіб.
У Дрогобицькому районі відзначили 105-ті роковини шефа штабу УПА Дмитра Грицая У с.Дорожів Дрогобицького району відбулися урочистості з нагоди 105 роковин від дня народження шефа Штабу Української повстанської армії дорожівчанина Дмитра Грицая (Перебийноса) Поро це повідомляє кореспондент ІА ZIK. На торжество прибули приблизно 20 вояків УПА з Дрогобича і Стебника, секретар міської ради Тарас Метик, лідер Львівської обласної організації Конгресу українських націоналістів Тарас Гентош, депутати районної і обласної рад. Біля пам’ятника видатному борцеві за волю України священики християнських церков села відправили молебень. Відтак, через негоду, учасники заходу вимушені були перейти у приміщення Народного дому, де розміщений музей земляка-героя. Тут святкове дійство розпочали школярі літературно-музичною композицією. Про героїзм шефа Штабу Української повстанської армії Дмитра Грицая (Перебийноса), воїнів УПА, проявлений в боротьбі з комуно-московськими і німецько-фашистськими окупантами говорили у своїх виступах голова Дрогобицької станиці Братства ОУН-УПА Степан Яворський, заслужений вчитель України Йосип Присяжнюк, депутат районної ради Володимир Стецівка, депутат обласної ради Михайло Задорожний та інші. Завершився захід національно-патріотичними піснями у виконанні аматорів Народного дому с.Дорожів. Учасники урочистостей поклали квіти до пам’ятника Дмитрові Грицаю (Перебийносу).
У Самборі підліток вкрав автомобіль, а повернув запчастини Інспектори Державної автомобільної інспекції Львівської області виявили та затримали чоловіка, який викрав у жителя міста Самбора автомобіль, який розібрав на запчастини. 2 квітня у Самбірський міський відділ міліції від 24-річного жителя міста Самбір надійшло повідомлення про те, що невідома особа викрала його автомобіль марки «ВАЗ-21013». Про це ІА ZIK повідомили у прес-службі управління ДАІ у Львівській області. У ході проведення оперативно-пошукових заходів працівники сектору карного розшуку спільно з працівниками відділу ДАІ Самбірського міського відділу встановили, що незаконне заволодіння цим автомобілем скоїв 16-річний житель міста Самбора. Викравши «ВАЗ», він одразу розібрав його на запчастини з метою подальшого збуту. Речові докази (автозапчастини) вилучені. За фактом крадіжки перевірку проводять співробітники Самбірського міського відділу міліції.
Старожитності Старосамбірщини продставлено на виставці у Львові Колекція раритетних старожитностей із Старосамбірського району представлена на тематичній виставці, яка відкрилася у Культурно-мистецькому центрі «Львів». Вона тут діятиме упродовж двох тижнів. Про це сьогодні, 3 квітня, повідомив кореспондент ІА ZIK. На огляд львів’ян і гостей обласного центру унікальні давні вишивки та українські автентичні предмети побуту привезли на виставку до Львова також із населених пунктів Косівщини, Тернопілля, Пермишлянщини.