Львівські новини

Тема у розділі 'Стрічка новин', створена користувачем Муму, 27 лип 2011.

  1. Batiar

    Batiar newsmaker

    На Львівщині почастішали крадіжки продуктів та спиртного з супермаркетів

    На Львівщині почастішали крадіжки продуктів харчування та спиртного з магазинів та супермаркетів.





    За повідомлення ВЗГ ГУ МВСУ у Львівській області, протягом останніх вихідних було зареєстровано декілька таких випадків.
    У Личаківському районі двоє львів’ян з магазину викрали чотирнадцять пачок масла вагою по 200 грам кожна та одну пляшку горілки «Слава». Сума завданих збитків становить 147 гривень.
    У Дрогобичі з супермаркету раніше судимий громадянин викрав дві пляшки коньяку «Старий кахеті», всього на суму 187, 25 гривень.
    У Сколівському районі із господарської будівлі місцевої мешканки двоє раніше судимих громадян викрали 61 пляшку горілки «Хортиця», «Хлібний дар» та праску.
    У Трускавецькому районі двоє працівників супермаркету намагались викрасти продукти харчування на суму 700 гривень.
     
  2. Batiar

    Batiar newsmaker

    Влада взялася вивчати проблеми львівських музеїв

    1 квітня представники Львівської обласної держадміністрації провели огляд музеїв Львова з метою вивчення проблем цих установ.





    Про це ЗІКу повідомила прес-служба Львівської обласної державної адміністрації.
    Відвідини музеїв очолив голова Львівської обласної державної адміністрації Михайло Костюк. Чиновники оглянули новостворений Музей визвольної боротьби України, музей «Арсенал», Державний меморіальний музей Михайла Грушевського та Львівський національний літературно-меморіальний музей Івана Франка.
    В обласній держадміністрації зазначають, що найбільш актуальним питанням музейної галузі області на сьогодні є відкриття Музею визвольної боротьби України, тому директор Львівського історичного музею, заслужений працівник культури України Богдан Чайковський і завідувач відділом Володимир Бойко ознайомили голову облдержадміністрації з проведенням ремонтно-реставраційних робіт будівлі музею та внутрішніх приміщень.
    Як зазначив Богдан Чайковський, проблемним питанням відкриття музею залишається відселення мешканців сусідніх квартир (3 сім’ї) та завершення ремонтно-реставраційних робіт. Враховуючи те, що цього року відзначатиметься 70-річчя створення УПА, згадані завдання мають бути вирішені до 14 жовтня цього року.
    Під час екскурсії у музеї «Арсенал», директор Львівського історичного музею Богдан Чайковський розповів про позитивні напрацювання щодо розширення експозиції, а також залучення інвесторів щодо розбудови музею. А саме – до відбудови вежі, впорядкування підвальних приміщень тощо.
    Також директор музею розповів про експоноване монументальне полотно Розвадовського і Попеля «Грюнвальдська битва», відреставроване у співпраці з польськими колегами. 18 квітня за підтримки Героя України, директора Львівської національної галереї мистецтв Бориса Возницького у м. Львові відбудеться презентація проекту історика Володимира Зубанова «Галицькі хоругви у Грюнвальдській битві».
    Також Богдан Чайковський поінформував голову облдержадміністрації про проблемні питання, серед яких ситуація, що склалася з Палацом Бандінеллі, де знаходиться Музей історичних коштовностей. На сьогодні залишається невирішеним питання передачі «Укрпоштою» приміщення музею.
    Михайло Костюк також ознайомився із експозиціями меморіального музею Михайла Грушевського та Львівського національного літературно-меморіального музею Івана Франка.
    Також 31 березня голова обласної державної адміністрації спільно з лауреатом Національної премії України імені Тараса Шевченка Романом Лубківським відвідав об’єкти, які можна було б використати під функціонування у Львові Літературного музею, концепція якого вже є напрацьованою.
     
     
  3. Batiar

    Batiar newsmaker

    Львівська митниця: Тиску на бізнес щодо визначення митної вартості товарів немає

    Суб’єкти зовнішньоекономічної діяльності та керівництво Львівської митниці обговорили питання визначення митної вартості товарів, які протягом останнього місяця стурбували імпортерів.





    Про це йшлося 30 березня на засіданні громадської ради при Львівській митниці.
    У засіданні громадської ради взяли участь представники Європейської бізнес-асоціації, Комітету підприємців Львівщини.
    Перший заступник начальника Львівської митниці Ярослава Сподарик запевнила, що Львівська митниця постійно працює над прискоренням процедур митного контролю та митного оформлення товарів, збільшенням кількості пропущених транспортних засобів у пунктах пропуску.
    За її словами, у лютому цього року в середньому за день працівники митниці оформляли 512 вантажних митних декларацій, 6,4 тис. тонн вантажів, 392 одиниці транспортних засобів; – у березні ці показники зросли та становлять 540 ВМД, 7,94 тонн вантажів, 424 одиниці транспортних засобів.
    Заступник начальника Львівської митниці Ігор Мрочко запевнив, що у питанні визначення митної вартості товарів Львівська митниця не чинить тиск на бізнес, а діє виключно у рамках чинного законодавства.
    «Ніякого навмисного адміністративного впливу щодо митної вартості товарів не відбувалося. Був посилений контроль за цим процесом», – зазначив Мрочко.
    Як пояснив начальник відділу митної вартості Львівської митниці В’ячеслав Барок, цього року 80% обсягу імпортованих товарів оформлено за основним методом, тобто за ціною контракту. Окрім того, у структурі сплачених митних платежів практично 95% складають податкові зобов’язання визначені платниками податків самостійно.
    Митну вартість товарів визначає декларант, і подані ним відомості про її визначення повинні базуватися на об’єктивних, документально підтверджених даних, що піддаються обчисленню. Митний орган лише контролює правильність визначення митної вартості товарів.
    Керівництво Львівської митниці пояснило, відповідно до Митного кодексу, у разі виникнення потреби в уточненні заявленої митної вартості товарів або в разі незгоди декларанта з митною вартістю, визначеною митним органом, декларант має право звернутися до митного органу з проханням випустити товари, що декларуються, у вільний обіг під гарантію уповноваженого банку або сплатити податки і збори (обов’язкові платежі) згідно з митною вартістю цих товарів, визначеною митним органом. При цьому строк дії гарантійних зобов’язань становить 90 календарних днів з моменту випуску товарів у вільний обіг і є цілком достатній для доведення декларантом правильності розрахунку митної вартості.
    Митниця, з метою уникнення необґрунтованого коригування митної вартості, працює у двох напрямах: по-перше, це орієнтування особового складу на всебічний та повний розгляд спірних питань визначення митної вартості, на основі якого повинні виноситися об’єктивні рішення; по-друге – це робота з декларантами щодо роз’яснення окремих положень митного законодавства та інформування про документи, що необхідно подавати для підтвердження митної вартості
    Водночас, для запобігання простою підприємств-українських виробників, вирішення спірних питань щодо митної вартості товарів, які завозяться такими підприємствами, здійснюється у максимально стислі строки. Коригування митної вартості таких товарів здійснюється у виняткових випадках лише за наявності вагомих підстав та за попереднім погодженням із підприємством.
    Також Держмитслужба України, з метою прозорості та об’єктивності при здійсненні митного контролю та митного оформлення, висвітлює інформацію про рівні митної вартості імпортованих товарів на офіційному сайті ДМСУ. Ця інформація є доступною для практичного використання декларантами.
     
  4. Batiar

    Batiar newsmaker

    Голова ЛОДА доручив ремонтувати найпроблемніші ділянки доріг Львівщини

    Голова Львівської облдержадміністрації Михайло Костюк під час наради з керівниками структурних підрозділів ОДА, територіальних підрозділів міністерств та відомств наголосив, що потрібно належно реагувати на несприятливі погодні умови під час ремонту автомобільних доріг. А також доручив ремонтувати найпроблемніші ділянки доріг.





    Про це повідомляє прес-служба ЛОДА.
    «Якості виконаних робіт немає. Ви повинні належно реагувати на несприятливі погодні умови під час ремонтних робіт. Якщо у дорожніх служб Львівщини немає якісних технологій, то їх потрібно запроваджувати вже сьогодні, бо завтра буде пізно. В цьому повинна бути логістика та логіка», – зазначив Михайло Костюк. 
    Голова Львівської облдержадміністрації доручив відповідальним службам до кінця дня підготувати перелік доріг, які є непроїзними і викликають найбільше незадоволення серед населення, організувати робочу групу інженерів для оцінки якості ремонту доріг на всіх ділянках.
    «У нас немає концентратора, який би визначив ділянки доріг, що є найбільшими подразниками для людей. Дороги – це обличчя влади. Для чого латати ту дорогу, якою ще можна їздити – слід ремонтувати найпроблемніші ділянки. Технологія має бути на першому місці. Поки немає нормальних погодних умов, жодні роботи не повинні виконуватись», – сказав він.
     
     
  5. Batiar

    Batiar newsmaker

    Флешмоб КОДу: Костюка винесли геть з Львівської ОДА

    Львівська організація Комітету опору диктатурі під стінами Львівської ОДА провела флешмоб під назвою «Костюк забив анкер».





    Про це 2 квітня повідомив кореспондент ЗІКу.
    Флешмоб висміяв поведінку голови Львівської ОДА Михайла Костюка, який не реагує на проблеми людей, критику журналістів та на висловлену йому депутатами Львівської облради недовіру. Коли люди, депутати чи журналісти підходять до Костюка, який сидить у своєму кріслі, його бізнес-партнери брати Дубневичі радять йому «забити» на все. Коли Костюк виконує їх волю – забиває в стіну анкером всі прохання, – отримує грошову винагороду. Закінчується флешмоб тим, що обурена громадськість кричить: «Ганьба Костюку!», «Ганьба Дубневичам!» і виносить Костюка разом із кріслом геть з Львівської ОДА.
    Як розповів у коментарі журналістам координатор флешмобу, депутат Львівської міськради від ВО «Свобода» Тарас Кравець, КОД провів театралізоване дійство, «щоб показати, яким є ставлення теперішньої влади, зокрема Михайла Костюка до журналістів, депутатів Львівської облради, звичайних мешканців».
    «Він не звертає уваги ні на кого – ні на журналістів, які розкривають його корупційні схеми, на депутатів Львівської облради, які висловлюють йому недовіру, ні на мешканців Львівщини, які приходять до нього зі своїми проблемами і просять, щоб він допоміг їх вирішити. Він ні на що не реагує», – зауважив Кравець.
    За його словами, це один із перших флешмобів від КОДу, але не останній. До сьогоднішнього дійства долучилися всі партії, які входять в Комітет опору диктатурі.
    Окрім того, вже вийшов перший номер КОДівської газети з карикатурами, які змальовують нинішню ситуацію у Львівській ОДА.
    «Очікуємо реакцію, щоб Костюк звернув увагу на людей», – підсумував Кравець.
     
  6. Batiar

    Batiar newsmaker

    На Львівщині в аварії загинув 19-річний мотоцикліст

    1 квітня о 00.10 годині у селі Переспа Сокальського району водій мотоцикла «Ява-350», 19-річний житель села Розжалів Радехівського району, не вибравши безпечної швидкості руху, наїхав на стоячий причіп.





    Про це 2 квітня ЗІКу повідомила прес-служба управління ДАІ у Львівській області.
    Попередньо з’ясовано, що водій мотоцикла, не вибравши безпечної швидкості руху, будучи неуважним, керуючи транспортним засобом без ввімкнених габаритів, не впорався з керування та наїхав на стоячий причіп.
    Унаслідок ДТП мотоцикліст загинув на місці події.
     
     
  7. Batiar

    Batiar newsmaker

    Садовий тримає у таємниці розмір бюджету розвитку Львова на 2012 рік

    Мер Львова Андрій Садовий висловив надію, що на сесії Львівської міської ради 5 квітня депутати таки затвердять бюджет розвитку Львова на 2012р. Однак не розсекретив основні показники, які пропонуватимуться на розгляд ради.





    Про це сьогодні, 2 квітня, на брифінгу повідомив міський голова А. Садовий.
    «5 квітня у нас заплановано робоче засідання сесії міської ради, на яке ми будемо виносити бюджет розвитку. Я маю велику надію, що нарешті депутатський корпус його затвердить», – зазначив мер Львова.
    Водночас А. Садовий не став називати основні показники бюджету розвитку, який планується затвердити у Львові на 2012 рік. «Давайте не будемо забігати наперед. Я думаю, що завтра-післязавтра ми проведемо засідання виконкому і перед бюджетною комісією вже будемо мати кінцеві цифри, які будемо подавати на сесію ЛМР», – зазначив Садовий. Попередня пропозиція виконкому, за його словами, буде відкоригована у зв’язку з тим, що вже минуло 3 місяці від початку року і триває четвертий.
    «Січень, лютий, березень, квітень ми, фактично, втратили. Дай Бог, щоб ми вже могли використати частину травня і влітку приступити до ремонтів. Адже занадто довго колеги ознайомлювалися з матеріалами, хотілося б, щоб ми вже поставили крапку, рухалися вперед», – додав Андрій Садовий.
    Щодо принципів формування бюджету розвитку, Садовий зазначив, що він поділяє думку депутатів, що, в першу чергу, слід погасити борги міста. Також він пропонує відремонтувати у цьому році ті об’єкти, які можливо встигнути за один рік. З іншої сторони, каже мер, потрібно завершити уже розпочаті об’єкти, наприклад ремонт дитячого садочку на вул. Чукаріна, ремонт дитсадку на місці колишньої Сихівської районної адміністрації на вул. Зубрівській, створення центру для дітей сиріт тощо.
     
     
  8. Batiar

    Batiar newsmaker

    Мешканців Львівщини попередили про штрафи за торгівлю первоцвітами

    Із 20 лютого по 20 травня на Львівщині триває операція міліції «Первоцвіт-2012». Працівники блоку міліції громадської безпеки Червоноградського міськвідділу, а в основному дільничні інспектори міліції проводять рейди і відпрацювання місць стихійної торгівлі.





    Про це 2 квітня ЗІКу повідомили у ВЗГ ГУ МВСУ у Львівській області.
    Минулого тижня на міському ринку дільничні інспектори затримали 45-річну мешканку Червонограда. Жінка торгувала підсніжниками. Міліціонери склали адміністративний протокол за ознаками ст.159 КУпАП (порушення правил торгівлі на ринках).
    Міліція нагадує громадянам, що торгівлю дикорослими рослинами незалежно від того зібрані вони торгівцями чи ні, заборонено на підставі статті 123 Закону України «Про охорону навколишнього природнього середовища» і ст. 9 Закону України «Про рослинний світ». Якщо торгівля цими рослинами відбувається на території ринків або торгівельних майданчиків, правопорушників буде притягнено до відповідальності за ст.159 Кодексу України про адміністративні правопорушення. У випадках торгівлі за межами ринку, до правопорушників буде застосовано ст.160 КУпАП (торгівля з рук у невстановлених місцях –тягне за собою накладення штрафу від одного до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією предметів торгівлі або без такої).
    Окрім цього, торгівлю рослинами, занесеними до Червоної Книги України, заборонено також ст. 64 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища», адмінвідповідальність за це правопорушення передбачена відповідно до ст.68 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища» та ст.88-1 КУпАП (порушення порядку придбання чи збуту обєктів рослинного світу –передбачає накладення штрафу від одного до п’яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією рослин).
     
  9. Batiar

    Batiar newsmaker

    Львів досліджують на готовність прийняти Олімпійські ігри

    Від сьогодні, 2 квітня, і до 4 квітня включно, у Львові працює група експертів, які готують техніко-економічне обґрунтування щодо проведення у Львові Олімпійських ігор.





    Про це сьогодні на брифінгу повідомив міський голова А. Садовий.
    До групи експертів входять представники Олімпійського комітету, Національного агентства із залучення інвестицій, канадської компанії «ПроПроект», її німецького філіалу та інші. «Вони готують техніко-економічне обґрунтування з підготовки Львова, як міста, яке має подавати заявку на проведення Олімпійських ігор. Наступним кроком буде вже постанова Кабміну», – розповів А. Садовий.
    За його словами, у Львові серйозно ставляться до цієї роботи, бо це великі перспективи як для розвитку і міста, так і області та сусідніх областей. Львів наразі проходить вишкіл у підготовці до «Євро-2012».
     
     
  10. Batiar

    Batiar newsmaker

    Угорська культура на тиждень відкриється для Львова

    У Львові з 29 квітня по 6 травня – Дні культури та виноробства Угорщини Magyar Fest.





    Про це ЗІКу повідомили організатори фестивалю.
    Фестиваль проводитимуть перед палацом Потоцьких. Захід організований за підтримки Посольства Угорщини в Україні. Організатори стверджують, що цілий тиждень, впродовж якого триватиме фестиваль, кожен гість заходу зможе відчути себе «справжнім угорцем».
    Зокрема, буде можливість покуштувати традиційної угорської страви – гуляшу, затанцювати чардаш чи послухати добру угорську музику, а також посмакувати всесвітньовідомим вином з Токаю, яке ще у XIIX столітті Ґете назвав «королем вин та вином королів».
    Вхід буде безкоштовним, абт львів’яни та гості міста ближче познайомитись з угорськими традиціями.
    Участь у фестивалі візьмуть близько півсотні виноробів та кулінарів з Угорщини і 30 угорських та українських творчих колективів, які представлятимуть не лише традиційну культуру, а й сучасні її напрямки.
    Окрім Львова, схожі за форматом фестивалю пройдуть також і в інших містах України: Києві, Хмельницьку, Харкові, Донецьку, Дніпропетровську, Запоріжжі, Херсоні, Миколаєві та Одесі.
    Організатори планують, що фестиваль стане традиційним та буде проводитись щорічно, а це в свою чергу сприятиме розвитку туристичної та культурної привабливості Львова, а також зміцненню українсько-угорських відносин.
     
     
  11. Batiar

    Batiar newsmaker

    На Львівщині ліквідовано 225 стихійних сміттєзвалищ

    На Львівщині триває місячник озеленення, прибирання та благоустрою з нагоди Дня довкілля. .



    Про це йшлось сьогодні, 2 квітня, під час наради з керівниками структурних підрозділів ОДА, територіальних підрозділів міністерств та відомств, яку провів голова Львівської ОДА Михайло Костюк
    Перший заступник начальника державного управління охорони навколишнього природного середовища в Львівській області Ганна Башта поінформувала присутніх про хід проведення місячника озеленення, прибирання та благоустрою і Дня довкілля.
    Зокрема, вона зазначила, що найкраще роботи щодо благоустрою та прибирання території провели м.Львів, м.Трускавець та м.Дрогобич, ліквідовано 225 стихійних сміттєзвалища, впорядковано 215 смітників.
    Михайло Костюк зазначив, що, незважаючи на погодні умови, які не дозволили повною мірою завершити роботи щодо благоустрою та прибирання території, їх слід обов’язково виконати. Він також наголосив на необхідності контролю ліквідації стихійних сміттєзвалищ в області та доручив відповідальним службам перевірити якість та виконання.
     
     
  12. Batiar

    Batiar newsmaker

    Юний бродівський шахіст виборов «бронзу» на міжнародному фестивалі «Київська весна на

    З 24 по 29 березня у приміщенні шахового клубу центру дитячої і юнацької творчості, що діє при ліцеї туризму (Київ) проходив 21-й міжнародний шаховий фестиваль «Київська весна на Оболоні», у якому юні шахісти з Бродівської ДЮСШ взяли участь вже втретє.



    Про це повідомив кореспондент ЗІКу з посиланням на тренера шахового клубу Бродівської ДЮСШ Богдана Мисака.
    Команда бродівчан була представлена чотирма шахістами, а нагороду команді у своїй віковій групі 1998-1999 р. н. – третє місце виборов Василь Медведик. Першим тут був Андрій Карнас з Глухова, а друге місце посів львів'янин Микола Кириченко.
    Усього, за словами тренера, участь у шахових змаганнях взяло близько 300 дітей різного віку. Учасники виступали командами, яких на змаганнях було представлено 66. В основному за нагороди боролися представники київських шахових клубів, але були також багато гравців з різних міст України та шахісти з Тирасполя, Індії. «Це один з найкращих і найбільших шахових фестивалів, які проводяться в Україні, а тому результатом ми задоволені, хоча могли б досягти і кращого»? – зазначив Богдан Мисак.
     
  13. Batiar

    Batiar newsmaker

    У центрі Львова на вулиці Коперника провалилась бруківка

    /gallery/intxt/z/o/zonder_team.jpg
    У суботу, 31 в самому центрі Львова, на вулиці Коперника біля головної пошти провалилась бруківка, внаслідок чого утворилась велика яма.





    Про це повідомив журналіст «Гарячої лінії ZIK».
    Дорога на цьому відрізку вулиці вже давно відома львівським водіям, через свій незадовільний стан. Тут і раніше перешкод вистачало: розбита бруківка, викривлені трамвайні колії. А днями до цього ще й додалась велика яма, майже посеред перехрестя.
    За словами працівників ЛКП шляхово-ремонтного підприємства галицького району, вода з колектора поступово підмивала пісок під бруківкою, от вона і провалилась. В неділю провалля оздобили незграбним огородженням з дошок, каменів та гілок. Сьогодні, другого квітня, комунальники шляхово- ремонтного підприємства пообіцяли тимчасово засипати яму піском. Коли ж її відремонтують як слід, поки що невідомо.
    Готуючи цей матеріал з’ясувалося, що провал уже засипали піском.
     
  14. Batiar

    Batiar newsmaker

    Дві аварії поблизу Львова: троє постраждалих

    30 березня близько 13.30 години біля села Підберізці Пустомитівського району водій автомобіля «ЗАЗ-110307», 64-річний житель Львова, рухаючись у напрямку до міста Львова, не вибрав безпечної швидкості руху та з’їхав у кювет.



    Про це 2 квітня ЗІКу повідомила прес-служба управління ДАІ у Львівській області.
    Попередні причини ДТП – водій автомобіля «ЗАЗ-110307» не вибрав безпечної швидкості руху, не врахував дорожньої обстановки.
    Унаслідок ДТП водій отримав тілесні ушкодження (забій хребта, гематома голови) та був доставлений у лікарню швидкої медичної допомоги міста Львова.
    30 березня о 18.00 годині у Львові на вулиці Стрийській, 86-б водій автомобіля «Деу-Ланос», 23-річний житель Львова, зіткнувся з автомобілем «ВАЗ-2109», яким керував 51-річний житель Пустомитівського району.
    Попередні причини ДТП – порушення водієм автомобіля «Деу-Ланос» Правил дорожнього руху, який не дотримався безпечної швидкості руху та скоїв зіткнення з іншим автомобілем.
    Унаслідок ДТП водій та жінка-пасажир автомобіля «ВАЗ-2109», 25-річна жителька Пустомитівського району, отримали тілесні ушкодження. Зокрема, у чоловіка – забої хребта, а у жінки – струс головного мозку, забій голови.
     
     
  15. Batiar

    Batiar newsmaker

    За 3 дні на Львівщині 5 аварій за участю пішоходів: двоє водіїв втекли

    За 3 дні на Львівщині зафіксовано 5 аварій за участю пішоходів. У двох випадках водії з місця пригоди втекли.





    Про це 2 квітня ЗІКу повідомила прес-служба ДАІ у Львівській області.
    30 березня о 9.20 годині у місті Стрий на вулиці Шевченка, 66 водій автомобіля «ВАЗ-21099», 20-річний житель села Добрівляни Стрийського району, не вибрав безпечної швидкості руху та наїхав на пішохода, 45-річну місцеву жительку.
    Попередні причини ДТП – водій автомобіля не вибрав безпечної швидкості руху, не врахував дорожньої обстановки, не вжив заходів для зменшення швидкості та скоїв наїзд на пішохода.
    Унаслідок ДТП жінка отримала тілесні ушкодження (струс головного мозку, закрита черепно-мозкова травма) та була госпіталізована у Стрийську центральну районну лікарню.
    30 березня близько 9.00 години у місті Червоноград на вулиці Промислова, 3 водій автомобіля «Сітроен Берлінго», 30-річний житель Радехівського району, наїхав на пішохода, 76-річного жителя міста Червоноград.
    Попередні причини ДТП – пішохід раптово вибіг на проїжджу частину дороги.
    Унаслідок автонаїзду пішохід отримав тілесні ушкодження (струс головного мозку, закрита черепно-мозкова травма, забійна рана голови, забійна ранаколіна) та був госпіталізований у нейрохірургічне відділення Червоноградської центральної міської лікарні.
    1 квітня о 12.30 годині у Львові на вулиці Городоцькій, 163 водій автомобіля «Деу-Ланос», 48-річний житель Львова, рухаючись заднім ходом, наїхав на пішохода, 55-річну жительку Львова.
    Попередні причини ДТП – порушення водієм автомобіля Правил дорожнього руху, який, рухаючись заднім ходом, не переконався, що це буде безпечно і не створить перешкоди іншим учасникам дорожнього руху.
    Унаслідок авто наїзду жінка отримала тілесні ушкодження (забій лівої ноги) та була госпіталізована у 1-ше хірургічне відділення лікарні міста Львова.
    1 квітня о 16.20 годині у Львові на перехресті проспекту Чорновола – вулиці Хімічної водій автомобіля «ЗАЗ», 27-річний житель Львова, наїхав на пішохода, 44-річного львів’янина.
    Попередні причини ДТП порушення пішоходом Правил дорожнього руху, який раптово вибіг на проїжджу частину дороги на заборонений («червоний») сигнал світлофора, перебуваючи у стані алкогольного сп’яніння.
    Унаслідок ДТП пішохід отримав тілесні ушкодження (забійна ранаголови). Після огляду лікарями травмпункту №3, які встановили, що пішохід перебував у стані алкогольного сп’яніння, чоловіка було відпущено додому.
    1 квітня на автодорозі Київ-Чоп біля села Хватів Буського району невстановлений водій на автомобілі наїхав на пішохода, 23-річного жителя смт Олесько Буського району.
    Після скоєння автопригоди водій з місця аварії втік.
    Попередні причини ДТП – пішохід переходив дорогу за межами пішохідного переходу.
    Унаслідок ДТП пішохід загинув на місці пригоди. За фактом автопригоди ведеться слідство.
    Свідків цієї автопригоди закликають зголошуватися за номерами: 234 09 32 або 102.
    У результаті проведених пошукових заходів інспектори ДАІ виявили та затримали водія автомобіля, який скоїв наїзд на жінку-пішохода, після чого місце дорожньо-транспортної пригоди залишив.
    Зокрема було з’ясовано, що 31 березня о 16.40 годині у Львові на вулиці Кавалерідзе, 1 водій автомобіля «Фіат Дукато», 32-річний житель Львова, рухаючись заднім ходом не переконався, що це буде безпечно та скоїв наїзд на пішохода, 76-річну львів’янку. Після цієї автопригоди водій залишив місце ДТП.
    Унаслідок аварії пішохід отримала тілесні ушкодження (закритий перелом ребра, забої) та була госпіталізована у нейрохірургічне відділення 8-ї клінічної лікарні міста Львова.
     
     
  16. Batiar

    Batiar newsmaker

    Підсумкова програма «Хто тут живе?» розпочнеться раніше і триватиме довше

    /gallery/intxt/l/o/logo_hto_tut.jpg
    Цієї середи о 21:35 у підсумковій програмі проекту журналістських розслідувань «Хто тут живе?», зокрема, продемонструють нові факти щодо діяльності та участі голови Львівської ОДА Михайла Костюка та одного із засновників ТзОВ «Корпорації Колійні ремонтні технології» Ярослава чи Богдана Дубневичів в оприлюдненій народними депутатами схемі маніпуляцій із бюджетними коштами. Журналістське розслідування стосуватиметься ґрунтовної перевірки цих фактів.



    Віце-президент «Корпорації КРТ» Світлана Козинець повідомила,
    що всупереч неодноразовим запевненням генеральний продюсер телеканалу ZIK,
    ведучий телепередачі «Хто тут живе?» Дмитро Добродомов так і не надіслав
    офіційного запрошення підприємству. Про це йдеться у відкритому листі підприємства до генерального продюсера телеканалу ZIK.

    Зокрема, Світлана
    Козинець заявляє, що станом на понеділок, 2 квітня, у них немає жодного
    офіційного підтвердження участі підприємства у телепередачі.

    «Саме тому
    наполегливо просимо Вас, все-таки, підтвердити надання представникам
    підприємства часу для представлення своєї позиції в обсязі, рівнозначному тому,
    протягом якого поширювалася абсолютно неправдива інформація про наше
    підприємство у передачі «Хто тут живе» від 8.02.2012 року», – йдеться у листі.

    «Окрім цього,
    попри прохання підприємства надати необхідні документи для того, аби «Корпорація
    КРТ» продала вам анкер закладний, який, за Вашими запевненнями, вкрай
    необхідний для продовження розслідування, станом на сьогодні, 2 квітня 2012
    року, жодних документів ми не отримали. З цього робимо висновок, що Ваші наміри
    отримати деталь, яка Вас цікавить, не відповідають дійсності. Адже через
    недотримання телеканалом ZIK
    термінів надання документів, реалізувати угоду купівлі-продажу до 4 квітня 2012
    року буде вкрай складно», – зазначають у «КРТ».

    Також для
    забезпечення проведення телепередачі на належному рівні і для того, аби надати
    можливість представникам підприємства підготуватись до передачі, віце-президент
    підприємства просить офіційно повідомити про склад експертів та тривалість
    прямого ефіру, наданого представникам «Корпорації КРТ» в телепередачі «Хто тут
    живе?» 4 квітня 2012 року.

    /gallery/full/k/r/krt-02-04-2012.jpg


    «Темі ТзОВ «Корпорація КРТ», на наполегливі прохання керівництва, буде
    присвячено дві третини прямого ефіру», – прокоментував черговий відкритий лист
    віце-президента «Корпорації КРТ» Світлани Козинець генеральний продюсер
    телеканалу ZIK Дмитро Добродомов.

    «Наш обов’язок – у прямому ефірі нарешті з’ясувати істину у цій справі.
    Хотів би ще раз наголосити, вона не стосується працівників ТзОВ «Корпорації КРТ»,
    у чому так наполегливо переконує громадськість його керівництво, тим самим
    відволікаючи увагу від головних фігурантів журналістського розслідування.
    Натомість стосується однієї дуже цікавої схеми, яку журналісти розслідують
    останні півтора роки. Хочу зазначити, що я вже кілька разів відкрито (у тому
    числі й у попередніх випусках програми «Хто тут живе?») запрошував людей,
    причетних до «Корпорації КРТ», на прямий ефір, тому мені незрозуміла дивна
    риторика у черговому відкритому листі пані Козинець щодо неотримання від
    телеканалу запрошення на цей прямий ефір».

    Окрім самої пані Козинець та представника від трудового колективу цієї
    корпорації, на прямий ефір програми також запрошені: голова Львівської обласної
    адміністрації Михайло Костюк, депутати обласної ради Ярослав чи Богдан
    Дубневичі, депутат обласної ради Ірина Сех, директор «Інституту трансформації
    суспільства» Олег Соскін.

    До вівторка, 3 квітня, 15:00 телеканал ZIK
    чекає на прізвище представника від трудового колективу «Корпорації КРТ», а
    також підтверджуючий документ із підписами працівників, котрі делегують його на
    програму «Хто тут живе?».

    Цієї середи о
    21:35 у підсумковій програмі проекту журналістських розслідувань «Хто тут живе?»,
    зокрема, продемонструють нові факти щодо діяльності та участі голови Львівської
    ОДА Михайла Костюка та одного із засновників ТзОВ «Корпорації Колійні ремонтні
    технології» Ярослава чи Богдана Дубневичів в оприлюдненій народними депутатами
    схемі маніпуляцій із бюджетними коштами. Журналістське розслідування
    стосуватиметься ґрунтовної перевірки цих фактів.

    /gallery/full/z/i/zik-02-04-2012.jpg
     
  17. Batiar

    Batiar newsmaker

    У Боберці на Львівщині побудували будинок з пляшок

    Будинок з пляшок стоїть у Боберці на Турківщині, що у Львівській області.





    На спорудження двоповерхової будівлі мешканець села використав 25000 пляшок, повідомляє телеканал ZIK.
    Для будівництва мешканець Боберки Володимир Біжик збирав тару з-під шампанського. Каже, що така конструкція взимку будинок робить теплим, а влітку – прохолодним. До того ж, зводити будинок з пляшок економічно вигідно.
    «Воно дешевше виходить. Пляшка обходиться у 15 копійок, а цеглина – гривню», – каже він.
    Будували скляний дім п’ять років. Матеріал чоловік купував, збирав на смітниках та просив у людей. Тепер залишились внутрішні роботи. Володимир Біжик вірить, що після новосілля будинок простоїть ще не одне століття.
     
  18. Batiar

    Batiar newsmaker

    Безкоштовних туалетів і Wi-Fi львів’яни мають шанс дочекатися хіба під «Євро-2012»

    Львів знаходиться на фінальній стадії підготовки до «Євро-2012». Незабаром з робочим візитом до міста завітає президент УЄФА Мішель Платіні і це має стати ще одним імпульсом у підготовці.





    Про це сьогодні, 2 квітня, на брифінгу повідомив міський голова А. Садовий.
    За його словами, у місті працюють робочі групи в рамках проекту «Привітне місто». Їх є 15, які вирішують проблеми з громадським транспортом, таксоперевезеннями, готелями, ресторанами тощо. «До «Євро-2012» усі написи всередині автобусів будуть латиницею і кирилицею. Ми повністю відновили озвучення в трамваях та тролейбусах. Багато зроблено по готелях і ресторанах. У кожному ресторані має бути фан-меню, яке має включати португальську, німецьку, польську, англійську мови», – зазначив Садовий.
    Роботи, за його словами, проводиться і по летовищу, і по вокзалу. «Ті ж самі туалети у всіх європейських вокзалах є безкоштовними. Так само на будь-якому вокзалі має діяти безоплатний Wi-Fi. І це має бути і у Львові. Дуже багато дрібниць, але з них і буде формуватись враження про Львів. Хочемо, щоб весь центр міста теж був зоною безкоштовного Wi-Fi» – розповів Андрій Садовий.
    Він зазначив, що часу не так багато, але українці вміють концентрувати максимум зусиль на фінішній прямій.
     
     
  19. Batiar

    Batiar newsmaker

    Дні матчів «Євро-2012» у Львові зроблять вихідними, щоб розвантажити транспорт

    Робочий день, на який припадатиме матч «Євро-2012» у Львові, буде зроблено вхідним розпорядженням міського голови.





    Про це сьогодні, 2 квітня, на брифінгу повідомив міський голова Львова А. Садовий.
    «У Львові буде три матчі «Євро-2012»: два припадає на вихідні дні, один – на робочий день. Буде розпорядження міського голови щодо проголошення цього дня вихідним. Це буде вигідно і з точки зору безпеки, і з точки зору комфорту. Думаю, що львів’яни з розумінням віднесуться до такої ініціативи і підтримають», – сказав мер Львова.
    За його словами, це робиться через те, що у дні проведення матчів буде частково модернізовуватися транспортна схема. «Будуть постійно діяти шатли за напрямками летовище-центр міста – стадіон – летовище. Коли вихідний день, то менше навантаження на громадський транспорт. Це та практика, яка була в багатьох містах, які приймали матчі Чемпіонату Європи і матчі Чемпіонату Світу. Ми не вигадуємо ровер, ми просто беремо кращі взірці і переносимо їх на Львів», – каже Садовий.
    На його думку, інші приймаючі міста зроблять так само.
    Довідка ЗІКу.
    Як поінформували у департаменті «Євро 2012» ЛМР, міста, які прийматимуть Євро, ініціюють оголосити дні матчів вихідними. Про це повідомляє прес-служба ЛМР.
    «Таке рішення зараз розглядається в уряді. Йдеться про те, щоб у кожному з 4 міст дні проведення матчів були вихідні. Львову у цьому плані простіше, адже з трьох матчів, які прийматиме місто, два пройдуть у вихідні дні – у суботу та неділю. Ще один матч відбудеться у середу», – розповіли у департаменті «Євро 2012» ЛМР.
    Нагадаємо, 8 червня відбудеться перший матч та відкриття турніру. У Львові відбудуться три матчі фінального турніру: 9 червня зіграють Німеччина та Португалія, 13 червня зустрінуться Данія та Португалія, і 17 червня – Данія і Німеччина.
     
  20. Batiar

    Batiar newsmaker

    У Буському районі обстежили 16 дерев’яних церков із 46

    У Буському районі тимчасова робоча група із перевірки стану збереження дерев’яної сакральної архітектури обстежила вже 16 святинь на території району зі 46 дерев’яних храмів.



    Про це 2 квітня повідомив кореспондент ЗІКу з посиланням на районний часопис «Воля народу».
    «Результати обстеження по дерев'яних церковцях вкрай плачевні, особливо недіючі церкви, – пише видання. – Таких на території району три – храм Воскресіння Господнього (1777  р.) у с. Побужани, Івана Богослова (17 ст.) у с. Боложинів, та св. Параскеви у м. Буськ.
    Побужанське святилище стоїть на одній території з новою церквою – вона немовби витіснила старий храм  на узбіччя, у ній не відправляють богослужіння, і, за словами настоятеля, її потрібно переосвячувати.
    У Боложинівській святині дах протікає, фрески розмиті, частина старовинних цінних ікон по-варварськи видерта – у церкву можна проникнути без зайвих зусиль. За одним із образів птахи звили гніздечко – видно, що сюди давно вже ніхто не навідувався, не прибирав. Двічі церкву у Боложинові грабували. Але на пропозицію обласної організації охорони культурної спадщини передати цінні речі з дерев'яного храму до музею чи у фондосховище, громада сказала своє рішуче «ні».
    Буська церква св. Параскеви багато років в аварійному стані, але про неї піклуються, прагнуть зберегти, щоб не соромно було перед нащадками.
    Пам'ятки дерев'яного будівництва є найвразливішою частиною національної культурної спадщини: вони гинуть від вогню, води, шкідників, але найбільше – від людської недбалості та байдужості, безкультур»я і вандалізму. 
    Довідка.
    На території Бущини нараховується 12 сакральних дере’яних споруд – пам’яток національного значення, 21 дерев'яна старовинна церква має статус місцевої пам’ятки і 12 храмів із дерева не мають жодного статусу.
    Нагадаємо, що після низки резонансних крадіжок із храмів у Буському районі була створена робоча група з представників РДА, районної ради, МНС, МВС, СБУ, РЕМу, обласного управління охорони культурної спадщини, журналістів, які перевіряють стан збереження пам'яток дерев'яної сакральної архітектури. До уваги члени групи беруть технічний стан споруд, дотримання протипожежних заходів, умови збереження культурних цінностей, дотримання вимог органів охорони культурної спадщини, наявність охоронних договорів.
     
     
а де твій аватар? :)