Львівські новини

Тема у розділі 'Стрічка новин', створена користувачем Муму, 27 лип 2011.

  1. Batiar

    Batiar newsmaker

    Прокуратура виявила харчові порушення у школах і садочках Львова

    Прокуратурою Личаківського району Львова проведено перевірку стану додержання вимог чинного законодавства України в діяльності закладів освіти, що розташовані на території Личаківського району м. Львова.



    Про це 26 березня ЗІКу повідомила прес-служба прокуратури району.
    Проведеною перевіркою в СЗШ №6 встановлено порушення санітарних правил для підприємств громадського харчування.
    Проведеною перевіркою в СЗШ №49 встановлено часткову відсутність ветеринарних свідоцтв на м’ясо та морожену рибу, що заборонено Законом України «Про безпечність та якість харчових продуктів».
    Проведеною перевіркою в СЗШ №63 встановлено відсутність ветеринарних свідоцтв на яйця, м’ясо, рибу та ін., що є порушенням цього ж закону. Аналогічна ситуація виявлена і в СЗШ №42 та СЗШ №37.
    Проведеною перевіркою в ЗОШ «Берегиня» встановлено відсутність добової порції, яка відповідно до Санітарних правил для підприємств громадського харчування повинна зберігатися у холодильнику.
    Такі ж порушення виявлені у СЗШ №29, ДНЗ №92, ДНЗ №45, ДНЗ №7.
    Проведеною перевіркою в ДНЗ №88 встановлено порушення інструкції з організації харчування дітей у дошкільних навчальних заклад, відповідно до якого необхідно щодня залишати добові проби кожної страви раціону.
    Як зазначає прокуратура, вищенаведені порушення стали можливими внаслідок неналежного виконання своїх посадових обов’язків керівництвом цих шкільних та дошкільних закладів.
    На усунення порушень прокуратурою внесено подання про усунення порушень вимог чинного Законів України «Про охорону дитинства», «Про дитяче харчування».
     
  2. Batiar

    Batiar newsmaker

    Цьогоріч на підтримку тваринництва Львівщини виділили більше 6 млн грн

    Цьогоріч на підтримку тваринницької галузі Львівщини виділили 6 млн 4,8 тис. грн.





    Про це 26 березня на прес-конференції повідомила в. о. начальника головного управління агропромислового розвитку Львівської ОДА Людмила Гончаренко, відповідаючи на запитання журналістів.
    З її слів, в основному в галузі тваринництва цьогоріч буде підтримуватись дрібний товаровиробник та одноосібні селянські господарства.
    «Буде надаватися спеціальна дотація одноосібним селянським господарствам, які утримують 4 і більше корів (дотація буде виділятися на одну голову). У 2011 році, наприклад, кількість господарств, які заявили на державну підтримку, дозволила нам надати кожному господарству 666 грн на одну голову. У цьому році на вказаний напрямок в обласному бюджеті передбачено 1,8 млн грн. Від кількості поданих заяв на отримання дотації кошти будуть розподілені між всіма одноосібними господарствами з розрахунку на одну утримувану голову. За попередніми даними, це буде не менше, ніж 500 грн на голову».
    Також, за її словами, в галузі тваринництва буде проводитися часткове здешевлення вартості придбання племінних генетичних ресурсів як для фізичних, так і для юридичних осіб, здійснюватися компенсація вартості придбання сільськогосподарськими підприємствами телиць у населення для власного відтворення основного стада.
    Загалом, як зауважила в. о. начальника головного управління агропромислового розвитку Львівської ОДА Людмила Гончаренко, цьогоріч на підтримку тваринництва, у порівнянні з минулим роком, виділено більшу суму коштів.
     
     
  3. Batiar

    Batiar newsmaker

    На Львівщині затримали міліціонера, який торгував наркотиками

    Пред’явлено обвинувачення помічнику дільничного інспектора СДІМ Золочівського РВ ГУ МВСУ у Львівській області, який займався незаконним збутом наркотичних засобів.



    Про це 26 березня ЗІКу повідомили в прес-службі прокуратури Львівської області.Досудовим слідством з’ясовано, що обвинувачений Б., працюючи на посаді помічника дільничного інспектора міліції СДІМ Золочівського РВ ГУ МВСУ у Львівській області, зловживаючи службовим становищем, умисно, з корисливих мотивів з використанням службового становища всупереч інтересам служби на початку лютого 2012 року запропонував Ш. знайти особу, якій можна збути макову соломку, яка була в нього вдома. 29 лютого Ш. повідомив правоохоронця про те, що є особа, яка хоче придбати 10 стаканів подрібненої макової соломки, останній погодився продати вищевказану кількість макової соломки, по ціні 75 грн за один стакан.
    За проданий наркотичний засіб Б. отримав 700 гривень.
    Прокуратурою Золочівського району Львівської області 2 березня 2012 року порушено кримінальну справу відносно вказаного працівника правоохоронного органу Б. за ознаками злочину, передбаченого ст. 307 ч.2 та ч.3 ст.364 КК України, незаконними діями якого також підірвано авторитет та престиж правоохоронних органів, тобто заподіяно істотну шкоду державним інтересам.
    Крім того, стосовно Ш. та Я. прокуратурою району порушено кримінальну справу за ст. 307 ч.2 КК України.
    На даний час, у кримінальній справі вказаним особам пред’явлено обвинувачення. Золочівським районним судом останнім обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. Досудове слідство триває.
    Зазначимо, що макова соломка відноситься до особливо небезпечних наркотичних засобів, обіг яких заборонено.
     
  4. Batiar

    Batiar newsmaker

    У Дрогобичі мешканці вимагають повернути розрахункові книжки зі сплати за комунальні

    Повернути мешканцям розрахункові квитанції та книжки для розрахунків за отримані комунальні послуги, – таку вимогу перед керівниками комунальних служб поставив на 17 сесії Дрогобицької міської ради депутат Юрій Яцків.



    Про це повідомляє кореспондент ЗІКу.
    Зі слів народного обранця, комунальне нововведення, за яким мешканці Дрогобича мають сплачувати у банках за комунальні послуги без квитанцій, далеко не всім людям до вподоби. Виходить, що, ідучи розраховуватись за компослуги, людина не знає точної суми, яку повинна буде сплатити. Наразі у Дрогобичі мешканцям не надсилають квитанцій лише за спожиту електроенергію, але з другого півріччя, зі слів посадовців, така практика має поширитися на всі інші комунальні платежі.
    Юрій Яцків наголосив, що мав розмову із представниками »Львівобленерго», які запевнили, що споживачі мають право розраховуватись за отримані послуги трьома шляхами – через Інтернет, у відділеннях Ощадбанку та інших банківських установ без квитанцій і розрахункових книжок, а також за розрахунковими книжками.
    «Виходить, що споживач має право на розрахункову книжку, чому її не повернути?», – резюмував пан Яцків.
    Нагадаємо, що кілька років тому в місті було скасовано розрахунок за електроенергію за квитанціями та розрахунковими книжками, а нині міська влада працює над впровадженням розрахунків за інші компослуги без квитанцій і розрахункових книжок.
     
     
  5. Batiar

    Batiar newsmaker

    Міжнародний день театру у Бродах відзначать театральною гостиною та презентацією книг

    Завтра, 27 березня у Бродівському районному народному домі відбудеться театральна гостина з нагоди 50-літнього ювілею народного самодіяльного театру «Пошук».



    Про це повідомив кореспондент ЗІКу з посиланням на керівника та режисера театру «Пошук» Марію Радзівіл.
    Також у рамках відзначення професійного свята бродівських театралів відбудеться презентація книги «Театр у Бродах», яка щойно вийшла друком у бродівському видавництві «Просвіта».
    За словами автора книги Марії Радзівіл, це перша спроба здійснити екскурс в історію розвитку театрального мистецтва, аматорських драматичних колективів Бродівщини та 50-літній творчий шлях самодіяльного народного театру «Пошук» Бродівського районного народного дому.
     
     
  6. Batiar

    Batiar newsmaker

    У Львові підприємців змусять звільнити землю, захоплену під літні майданчики кафе

    Прокуратурою Личаківського району внесено позов про зобов’язання ПП «Марципан і Ко» та ТзОВ «Мефіда» за власний рахунок звільнити самовільно зайняту земельну ділянку площею 0,0209 га на вул. Пасічна, 89а у Львові та привести її у придатний для використання стан.



    Про це 26 березня ЗІКу повідомила прес-служба прокуратури району.
    Прокуратура вимагає демонтувати розташовані на земельній ділянці об’єкти та стягнути з приватного підприємства «Марципан і ко» шкоду, завдану самовільним зайняттям земельної ділянки в розмірі 5258,97 грн.
    Встановлено, що земельна ділянка площею  0,0209 га на вул. Пасічна 89а, самовільно занята ПП «Марципан і Ко» для влаштування відкритого літнього майданчика біля існуючого приміщення кафе-бару, яке передане в оренду ТзОВ «Мефіда» ПП «Марципан і ко» згідно договору оренди приміщення від 01.07.2008 року №07/08 терміном на 4 роки. Територія літнього майданчика, загороджена дерев’яною огорожею з кам’яними стовпцями, на якій розміщені альтанки з столами та лавками в середині.
    Головним спеціалістом Державної інспекції з контролю за використанням і охороною земель Управління держкомзему у Львові винесено постанову від 05.03.2009 року №28, якою підприємця визнано винним у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ст.53-1 КУпАП.
    Таким чином, земельна ділянка площею 0,0209 га на вул. Пасічна, 89а у м. Львові підлягає звільненню та приведенню у придатний для використання стан шляхом демотажу розташованих на ній об’єктів за власний рахунок ПП «Марципан і ко» і ТзОВ «Мефіда».
    Окрім того, прокуратурою району подано позов про зобов’язання ТзОВ «Надія-плюс» за власний рахунок звільнити самовільно зайняту земельну ділянку площею 0,0050 га на вул. Пасічна, 89 у Львові та привести її у придатний для використання стан шляхом демонтажу розташованих на ній об’єктів та стягнення з ТзОВ «Надія-плюс» шкоду завдану самовільним зайняттям земельної ділянки в розмірі 1258,13 грн. Земельну ділянку, як і в першому випадку, підприємсво захопило під літній майданчик кафе.
     
  7. Batiar

    Batiar newsmaker

    У Червонограді затримали жінку, яка торгувала опієм

    Минулого тижня працівники сектору БНОН поблизу будинку по вул. Стуса у Червонограді зупинили 32-річного непрацюючого львів’янина, у якого при поверхневому огляді було вилучено одноразовий медичний шприц об’ємом 5 мл на півтора мл заповнений «опієм ацитильованим».




    Про це 26 березня ЗІКу повідомили у ВЗГ ГУМВС України у Львівській області.
    Як повідомив чоловік, дану рідину він придбав у 32-річної мешканки Червонограда. Жінку неодноразово судили за злочини, пов’язані з незаконним обігом наркотиків.
    ЇЇ затримали у під’їзді власного будинку, де оперативники виявили та вилучили одноразовий медичний шприц об’ємом 10 мл заповнений рідиною коричневого кольору. Як повідомила остання, вилучена рідина є «опієм ацитильованим», яку вона зберігала з метою збуту.
    Слідчим відділенням Червоноградського МВ порушено кримінальну справу за ознаками ч. 2 ст. 307 КК України (незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення, пересилання чи збут наркотичних засобів вчинені повторно).
     
     
  8. Batiar

    Batiar newsmaker

    Бродівська поетеса стала лауреатом літературної премії імені Романа Федоріва

    Бродівська поетеса Світлана Антонишин удостоєна літературної премії імені Романа Федоріва.



    Бродівська поетеса, прозаїк та літературознавець, автор декількох поетичних збірок, член Національних спілок письменників і журналістів, почесний громадянин м. Броди, Світлана Антонишин стала однією з трьох лауреатів літературної премії імені Романа Федоріва за 2011 рік у царині поезії.
    Цією власною літературною премією редакція та редколегія журналу «Дзвін», які є організаторами премії, щороку відзначає авторів найповажніших публікацій в журналі. Крім поезії, визначені також переможці серед авторів прозових творів, критики і публіцистики.
    Цьогоріч премія імені Романа Федоріва була вручена вдруге за її недовгу історію.
     
     
  9. Batiar

    Batiar newsmaker

    Депутати ЛОР звернуться до голови ЛОДА і прокурора щодо боргу по зарплаті на ЛАЗі

    Депутати Львівської обласної ради звернуться до голови ОДА, до Головного управління юстиції і до прокурора області щодо погашення заборгованості з виплати заробітної плати, яка накопичилася у попередні роки на ТзОВ «Львівські автобусні заводи».





    Відповідне рішення було прийнято сьогодні на засіданні постійної комісії з питань промисловості, ЖКГ, транспорту та зв’язку Львівської обласної ради.
    На засіданні комісії депутати розглянули звернення первинної профспілкової організації вільної профспілки «Автобусобудівник» щодо проблемних питань з виплати заробітної плати та розрахунків із Пенсійним фондом ТзОВ «Львівські автобусні заводи».
    За інформацією вільної профспілки, загальна заборгованість підприємства – в межах 20 млн грн, але сюди входить і заборгованість по зарплаті, і перед Пенсійним фондом та державою.
    Однак, як повідомила голова ВП «Автобусобудівник» Людмила Присяжнюк, точної інформації стосовно суми заборгованості з виплати заробітної плати у них немає, оскільки управління юстиції не надає такої інформації, а на підприємстві добитися її також неможливо. Але така заборгованість точно є ще з 2009 року і працівники навіть відсудили свої зарплати у судах.
    Начальник управління промислової політики та інновацій Львівської ОДА Микола Величко поінформував, що на даний час у ЛАЗу немає поточної заборгованості з виплати заробітної плати.
    Водночас, як зазначив голова постійної комісії з питань промисловості, ЖКГ, транспорту та зв’язку Михайло Задорожний, відомо, що підприємство проходило декілька реорганізацій, і на сьогодні проблема в тому, що підприємство, яке має заборгованість, немає матеріальних активів для того, щоб можна було їх арештувати.
    «Нашу комісію більш цікавить соціальна складова – це виплата заробітної плати. Яка сума заборгованості по заробітній платі – нам не було представлено, тому що це все є загальна цифра. Є компетентні структури, нехай вони цим питанням займаються і примушують власника сплачувати кошти, які були зароблені нашими мешканцями», – заявив він.
    За його словами, члени комісії вирішили відреагувати на цю проблему на обласному рівні. Тому вони в межах своєї компетенції звернуться до голови ОДА, до управління юстиції і до прокурора області, щоб вони вплинули на керівництво підприємства і змусили його погасити заборгованість.
    «Якщо протягом півроку не буде жодної реакції, тоді ми можемо це питання розглядати в контексті обласної ради і звернення до віце-прем’єр-міністра, який є куратором «Євро-2012», щоб, можливо, з бюджету України було виділено кошти для погашення заборгованості по заробітній платі. Але я не думаю, що це можливо, тому що це є приватна форма господарювання і тому тут є багато запитань. Можливий тільки єдиний вихід – арешт майна, його реалізація і погашення заборгованості по заробітній платі», – зазначив Задорожний.
     
     
  10. Batiar

    Batiar newsmaker

    Колодій через суд довів, що не корупціонер

    Галицький районний суд міста Львова прийняв рішення на користь першого заступника голови Львівської облради Петра Колодія.



    Про це повідомляє
    телеканал ZIK.

    У п’ятницю
    відбулось завершальне засідання Галицького райсуду у справі корупційних дій Петра
    Колодія. 

    Нагадаємо, 21
    лютого працівники міліцейського УБОЗу склали проти посадовця адміністративний
    протокол про порушення законодавства.

    Згідно з цим
    документом, перший заступник голови Львівської облради всупереч закону
    поєднував державну роботу із підприємницькою діяльністю, кажуть працівники
    прокуратури.

    Відтак, рішення
    Галицького суду будуть оскаржувати протягом десяти днів.


     
     
  11. Batiar

    Batiar newsmaker

    Він любив життя, – 70-річчю доктора Олександра Миндюка присвячується

    У Західноукраїнському спеціалізованому дитячому медичному центрі 26 березня вшанували пам’ять доктора Олександра Миндюка – засновника та багатолітнього керівника лікарні. У цей день йому б виповнилося 70 років і, як зазначили лікарі, уродини їхнього наставника завжди були для них святом.





    Про це повідомив кореспондент ЗІКу.
    Медичний персонал, родина доктора зібралися у цей день у конференц-залі Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центру, який був переповнений. Присутнім показали фото та відео найяскравіших моментів з життя Олександра Миндюка, з його майже 20-річної роботи на посаді керівника лікарні.
    Як розповіла доктор Ольга Лига – дитячий пульмонолог, що працює у лікарні з першого дня, Олександр Миндюк народився 26 березня 1942 року у Бібрці в родині священика. Після закінчення школи, медичного училища і служби в армії вступив до Львівського медичного інституту, де навчався на педіатричному факультеті, одночасно працюючи фельдшером кардіологічної бригади швидкої медичної допомоги. Поклик лікаря відчув на останньому курсі медучилища і вже в Медінституті свідомо здобував свій фах лікаря. Його колеги відзначають, що з нього б вийшов чудовий актор, не дарма він знявся свого часу у фільмі «Українська рапсодія». Та все ж медицина переважила.
    Після завершення навчання три роки працював педіатром у Волинській області. З 1974 р. по 1975 р. був лікарем швидкої допомоги. З 1975 р. по 1990 р. працював у Львівській обласній дитячій клінічній лікарні «ОХМАТДИТ», де під його керівництвом був створений блок інтенсивної терапії і реанімації. У 1990 добився, щоб «обкомівську» лікарню передали дітям і став першим і незмінним головним лікарем новоствореної Львівської обласної дитячої спеціалізованої клінічної лікарні, так звана «Чорнобильська лікарня». Хоча йому, згадують колеги, не дуже було комфортно у кріслі головного лікаря, адже був чудовим клініцистом. Він брався за найскладніші випадки. І навіть, очоливши лікарню, продовжував медичну практику, але, на жаль часу на все не вистачало. «Він був для нас другом, батьком, охоронцем. Ми гордилися, що працюємо у Миндюка», – каже Ольга Лига.
    У 2007 році йому присвоїли звання «Заслужений лікар України. «Він був добрим і дбайливим, вразливими на чужі страждання. Не вмів брехати. Любив всіх нас. Плекав індивідуальність кожного з нас», – продовжує Ольга Лига.
    Олександр Мандюк також дуже дбав про свій колектив, його корпоративний дух, постійно організовував різні свята, був першим гостем на уродинах у персоналу. Знаходив час на громадську роботу, не боявся бути смішним. Щороку колектив вітав Олександра Мандюка з уродинами на «п’ятихвилинці». В кінці робочого дня традиційно їли сирник за його здоров’я. Особливо запам’ятався лікарям 60-річний ювілей доктора. «Це була людина з великої букви. Мені здається, що подібних до нього керівників немає і не буде. Бо це людина, яка насамперед цінувала кожного з нас, як людину. Як людину, яка має свою гідність, як людину, яку не можна принизити, яку він боявся образити. Немає жодного працівника, який би боявся зайти до нього в кабінет. Навпаки, якщо в когось були якісь проблеми, всі йшли до нього. Він вмів вислухати і розрадити. І його улюблена фраза, яку знали абсолютно усі: «Що ти переживаєш? Поза тим життя чарівне, чудове і прекрасне», – розповідає Ольга Лига.
    Він завжди хотів бути разом з колективом. Відтак працівники лікарні своїми коштами і за допомогою спонсорів виготовили бронзову меморіальну стелу, яку повісили біля входу в стаціонар лікарні. «Як будемо заходити в лікарню, щодня будемо вітатися з ним. А він бажатиме нам вдалого дня і гарного настрою», – кажуть лікарі. «Цей знак нагадуватиме новому керівництву, колективу, пацієнтам, що на засадах християнської любові можна робити чудеса», – наголошують медики.
    Довідка ЗІКу.
    Про смерть Олександра Миндюка цього дня ніхто не згадував… Ніби він і досі присутній у стінах лікарні і добрим словом зустрічає своїх підлеглих.
    Нагадаємо, що Олександр Миндюк покінчив життя самогубством 18 лютого 2011 року. Чому він добровільно пішов з життя, достеменно не знає ніхто. Як припускали його колеги, «якийсь чиновник міг викликати пана Олександра «на килим», натякнути, що йому час іти у відставку». На сороковини, коли згадували померлого, донька пана Олександра прочитала вголос передсмертну записку свого батька, в якій Олександр Миндюк просить колег та близьких не шукати вини у собі. «Це – мій протест проти цієї бл...кої системи!», – так пояснив він свій вчинок.
     
     
  12. Batiar

    Batiar newsmaker

    Депутати ЛОР звернуться до прокурора щодо боргу по зарплаті на ЛАЗі

    Депутати Львівської обласної ради звернуться до голови ОДА, до Головного управління юстиції і до прокурора області щодо погашення заборгованості з виплати заробітної плати, яка накопичилася у попередні роки на ТзОВ «Львівські автобусні заводи».





    Відповідне рішення було прийнято сьогодні на засіданні постійної комісії з питань промисловості, ЖКГ, транспорту та зв’язку Львівської обласної ради.
    На засіданні комісії депутати розглянули звернення первинної профспілкової організації вільної профспілки «Автобусобудівник» щодо проблемних питань з виплати заробітної плати та розрахунків із Пенсійним фондом ТзОВ «Львівські автобусні заводи».
    За інформацією вільної профспілки, загальна заборгованість підприємства – в межах 20 млн грн, але сюди входить і заборгованість по зарплаті, і перед Пенсійним фондом та державою.
    Однак, як повідомила голова ВП «Автобусобудівник» Людмила Присяжнюк, точної інформації стосовно суми заборгованості з виплати заробітної плати у них немає, оскільки управління юстиції не надає такої інформації, а на підприємстві добитися її також неможливо. Але така заборгованість точно є ще з 2009 року і працівники навіть відсудили свої зарплати у судах.
    Начальник управління промислової політики та інновацій Львівської ОДА Микола Величко поінформував, що на даний час у ЛАЗу немає поточної заборгованості з виплати заробітної плати.
    Водночас, як зазначив голова постійної комісії з питань промисловості, ЖКГ, транспорту та зв’язку Михайло Задорожний, відомо, що підприємство проходило декілька реорганізацій, і на сьогодні проблема в тому, що підприємство, яке має заборгованість, немає матеріальних активів для того, щоб можна було їх арештувати.
    «Нашу комісію більш цікавить соціальна складова – це виплата заробітної плати. Яка сума заборгованості по заробітній платі – нам не було представлено, тому що це все є загальна цифра. Є компетентні структури, нехай вони цим питанням займаються і примушують власника сплачувати кошти, які були зароблені нашими мешканцями», – заявив він.
    За його словами, члени комісії вирішили відреагувати на цю проблему на обласному рівні. Тому вони в межах своєї компетенції звернуться до голови ОДА, до управління юстиції і до прокурора області, щоб вони вплинули на керівництво підприємства і змусили його погасити заборгованість.
    «Якщо протягом півроку не буде жодної реакції, тоді ми можемо це питання розглядати в контексті обласної ради і звернення до віце-прем’єр-міністра, який є куратором «Євро-2012», щоб, можливо, з бюджету України було виділено кошти для погашення заборгованості по заробітній платі. Але я не думаю, що це можливо, тому що це є приватна форма господарювання і тому тут є багато запитань. Можливий тільки єдиний вихід – арешт майна, його реалізація і погашення заборгованості по заробітній платі», – зазначив Задорожний.
     
     
  13. Batiar

    Batiar newsmaker

    Прокуратура виявила порушення в медичних установах Львівщини

    Прокуратурою Львівської області проведено перевірку в Головному управлінні охорони здоров’я Львівської ОДА та лікувально-профілактичних установах державної та комунальної власності регіону щодо належного захисту конституційних прав громадян та цільового використання бюджетних коштів у цій сфері.





    Про це 26 березня ЗІКу повідомили в прес-службі прокуратури Львівської області.
    За результатами перевірки, виявлено випадки порушення ст. 49 Конституції України щодо надання безоплатної медичної допомоги у закладах охорони здоров’я.
    Зокрема з’ясовано, що в медичних установах створюються членські благодійні фонди та установи, інші благодійні організації, які, відповідно до установчих документів, начебто створені для підтримки розвитку охорони здоров’я та сучасної медичної науки. Засновниками та керівниками таких організацій є службові особи лікувальних закладів, а членами – медичні працівники, які й проводять збір коштів, безпосередньо під час виконання своїх службових обов’язків. При цьому, грошові внески, які вносяться в каси таких благодійних організацій та в заклади охорони здоров’я, в багатьох випадках фактично не є добровільними пожертвами фізичних та юридичних осіб, а сплачуються під прямим чи завуальованим впливом медичних працівників.
    Усе це суперечить вимогам ст.1, ч.1 ст.14 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» та створює передумови до виникнення конфлікту інтересів між благодійною організацією та лікувальним закладом.
    З огляду на виявлені порушення, прокуратурою Львівської області в Головне управління охорони здоров’я ЛОДА внесено подання з вимогою усунення порушень законодавства про охорону здоров’я та про запобігання й протидії корупції.
    Також, виявлені факти корупційних правопорушень у сфері охорони здоров’я.
    До прикладу, триває досудове слідство у кримінальній справі, порушеній прокуратурою Городоцького району стосовно завідувача одного із закладів охорони здоров’я, який вимагав та одержав хабар у сумі 1200 грн за видачу медичних довідок.
    Крім того, внесено подання головному лікарю Радехівської ЦРЛ, яким не вживалося жодних заходів для запобігання корупційним діянням працівників лікарні.
    В аптечні заклади області органами прокуратури Львівщини внесено 12 подань про усунення порушень чинного законодавства, а також постанову про порушення дисциплінарного провадження. З цих же підстав, у лікувально-профілактичні заклади регіону прокурорами внесено 10 подань і 3 постанови про порушення дисциплінарного провадження.
    Зокрема, Самбірською міжрайонною прокуратурою винесено постанову про порушення адміністративного провадження за ст. 26 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення» стосовно відповідальної посадової особи аптечного закладу, яку скеровано для розгляду головному лікарю ДЗ «Самбірська міська СЕС».
    Крім того, прокурори реагували на виявлені порушення ст. 14 Закону України Основи законодавства України про охорону здоров’я щодо неналежної реалізації органами місцевого самоврядування державної політики у сфері охорони здоров’я в межах своїх повноважень, передбачених законодавством.
    Робота на даному напрямі триває.
     
     
  14. Batiar

    Batiar newsmaker

    У селян Львівщини й надалі купують молоко по 2 грн за літр

    Незважаючи на те, що два тижні тому був підписаний Меморандум про узгоджені дії між обласною адміністрацією та молокопереробними підприємствами, у селян Львівщини продовжують купувати молоко за заниженими цінами.





    Про це 26 березня на прес-конференції повідомив керівник Львівської аграрної дорадчої служби Іван Паньків, передає кореспондент ЗІКу.
    З його слів, два тижні тому був підписаний Меморандум про визначення оптимальної ціни на молоко і молочні продукти. Його підписали представники майже всіх молокопереробних підприємств. «Але сьогодні знову маємо проблему, коли в жителів села закуповують молоко по 1,8-2 грн», – наголосив Іван Паньків.
    «Нещодавно ми запитали на зустрічі директора одного молокозаводу, чи тримав би він 10-20 корів і продавав молоко по 2 грн, на що він відповів: «Ні!». Чому ж тоді не шукати шляхів компромісу?», – зазначив керівник Львівської аграрної дорадчої служби.
    В. о. начальника головного управління агропромислового розвитку Львівської ОДА Людмила Гончаренко зауважила з цього приводу, що тут може йтися про порушення через «змову між молокопереробними підприємствами, які тримають ціну і не підвищують її».
    Наразі Львівська ОДА, за словами Людмили Гончаренко, звернулася Антимонопольного комітету України, який має перевірити, чи є порушення з боку молокопереробних підприємств.
    «Але тут, мабуть, потрібно приймати рішення на рівні держави, щоб регулювати ціну на закупівлю молока», – додала в. о. начальника головного управління агропромислового розвитку Львівської ОДА.
     
     
  15. Batiar

    Batiar newsmaker

    Двоє засуджених у Львові складуть свідоцтво про чудо, вчинене Ісусом Христом

    Двоє засуджених Личаківської виправної колонії у Львові, які відновлюють своє релігійне життя, складуть свідоцтво про чудо вчинене Ісусом Христом в історії їхньої життєвої дороги.





    Про це повідомляє офіційний сайт Львівської архідієцезії РКЦ.
    27 березня до Личаківської виправної колонії у Львові прибуде Митрополит Львівський Архієпископ Мечислав Мокшицький. У межах святкування ювілею Львівській Архідієцезії відбудеться Ювілей ув’язнених. Двоє із засуджених, які відновлюють своє релігійне життя, складуть свідоцтво про чудо вчинене Господом Ісусом Христом в історії їхньої життєвої дороги. Архієпископ скерує промову до в’язнів, а також відповість на духовні запитання. З ув’язненими зустрінуться і капелани Львівской Архідієцезії.
    Разом з тим, молитовна група Школи Християнського Життя та Євангелізації «Живий вогонь», котра багато років активно співдіє в духовній праці у в’язничних установах, проведе співи та роздуми Хресної Дороги.
     
  16. Batiar

    Batiar newsmaker

    Хворих на туберкульоз змушують прибирати територію?

    /gallery/intxt/l/o/logo_osob_pryjom.jpg
    У прямому ефірі інтерактивного проекту «Особистий прийом» телеканалу ZIK головний лікар Львівського фтизіопульмонологічного центру Любомир Рак зізнався, що хворі на туберкульоз пацієнти прибирають територію тублікарні.





    Зателефонувавши під час прямого ефіру у студію «Особистого прийому», глядачі поскаржилися, що молодший медперсонал та хворих на туберкульоз змушують прибирати територію фтизіопульмонологічного центру.
    Любомир Рак зізнався, що медперсонал та хворі дійсно прибирають територію.
    «Прибирання території хтось повинен робити. Кожна добра господиня до свят прибирає свою територію. І не тільки на своєму подвір'ї, а й на вулиці навпроти себе, і паркан малює. Тож, звичайно, ми так і робимо», - розповів Любомир Рак.
    І додав, що прибирають насправді тільки ті, хто хоче.
    «Свого часу існувала трудотерапія. Примусово ми нікого не виганяємо, ми просимо наших хворих, щоб вони допомогли. Більшість із них погоджується це робити, тим більше, що ту територію, яку вони прибирають, вони ж самі там і насмітили», - зазначив головний лікар Львівського фтизіопульмонологічного центру.
    А вже наступної п'ятниці, 30 березня, гостем «Особистого прийому» буде начальник ГУ МВСУ у Львівській області, генерал-майор Олександр Рудяк.
    Свої питання до головного міліціонера Львівщини Ви можете поставити, написавши на сайт телеканалу www.tv.zik.ua, а також зателефонувавши:
    • номер прямого ефіру – 0-800-501-945 (працює лише під час прямого ефіру, дзвінки зі стаціонарних телефонів в Україні – безкоштовні);
    • телефон «гарячої лінії» телеканалу – 0-800-500-945 (працює з 10:00 до 18:00 щобудня, дзвінки зі стаціонарних телефонів в Україні – безкоштовні).
     
  17. Batiar

    Batiar newsmaker

    У Львові на вул. Лісній вже два тижні тече вода з водопроводу

    /gallery/intxt/z/o/zonder_team.jpg
    На вул. Лісній, 82 прорвало трубу. Вода тут тече вже два тижні. Мешканці зверталися у ЛКП "Львівводоканал", проте майстри досі не з’явилися.



    Про це повідомили журналісти "гарячої лінії" телеканалу ZIK.
    Люди скаржаться, оскільки вода розмиває дорогу та замулює водостоки.
    Василь Мандзюк, голова ОСББ «Лісний» каже, що цей випадок не перший. Восени  тут вже проривало труби. Того разу до місця аварії ремонтники «добиралися» 2 місяці. Вода ж стікала у річку.
    Пан Василь підраховує «грубо взяти, п’ять кубів в годину витікає, це 120 кубів на добу, рахуйте, десь 1200 кубів витекло».
     
  18. Batiar

    Batiar newsmaker

    У Львові знайшли зниклого журналіста

    У Львові на вулиці Окуневського кілька хвилин тому правоохоронці затримали головного редактора червоноградської міської газети «Новини Прибужжя» та газети «Спортивка» Віталія Павлишина.







    Про це у
    коментарі ЗІКу повідомила речниця ЦГЗ ГУ МВС України у Львівській області
    Світлана Добровольська.

    За її
    словами, Віталія Павлишина зараз затримали та з’ясовують де він був і що робив.


    «Він живий,
    здоровий, неушкоджений», – зазначила Світлана Добровольська.
    Нагадаємо, 22 березня батько Віталія Павлишина звернувся з заявою у міліцію про зникнення сина.
    Як повідомили у ЦГЗ ГУ МВС України у Львівській області, Павлишин
    Віталій Ярославович (26.03.1973 р.н.) 21 березня 2012 року вийшов із
    приміщення редакції газети «Новини Прибужжя» і додому не повернувся.
     
  19. Batiar

    Batiar newsmaker

    Мешканцям негазифікованих Дережичів відімкнули електроенергію

    /gallery/intxt/o/g/oglad-16-02-2012.jpg
    На гарячу лінію телеканалу ZIK звернулися мешканці села Дережич, що на Дрогобиччині. Людям без попередження відрізали електроенергію.





    Про це повідомляє програма новин «Огляд дня».
    Дрогобич - всього за п’ятсот метрів, а люди у селі поблизу райцентру вже місяць живуть навпомацки. Без світла залишилися шість хат на окраїні Дережичів. У цих будиночках мешкає кілька сімей, здебільшого – літні люди. Бабусі та дідусі все життя тяжко пропрацювали на цегельному заводі, а тепер живуть, як їхні пращури – без електроенергії. Оскільки й газу у селі немає, люди змушені запасатися дровами та гріти їжу на плиті. Дережичани користуються свічками, у кращому випадку – гасовими лампами.
    На запит журналістів телеканалу ZIK ПАТ «Львівобленерго» повідомило, що вони не мають жодного стосунку до відімкнення світла у кількох дережицьких хатах. Причина – із підприємством мешканці села не укладали угоди, а будинки перебувають на балансі місцевого підприємства «Залісся», котрому через заборгованість енергетики відімкнули електропостачання.
    Тим часом у Львові вже четвертий день без електрики змушений працювати Центр творчості дітей та юнацтва Галичини. Світло найбільшому позашкільному закладу Львівщини, переконує «Львівобленерго», за борги відімкнули ще в п’ятницю.
    Докладніше дивіться у програмі новин «Огляд дня» на телеканалі ZIK.
     
  20. Batiar

    Batiar newsmaker

    Тарифи у БТІ – абсурдні, - експерт «Хто тут живе?»

    /gallery/intxt/l/o/logo_hto_tut.jpg
    Ціни на послуги у Бюро технічної інвентаризації – більш, ніж «захмарні». Ба, більше того, часто вони взагалі є абсурдними, вважає Іван Василишин, експерт проекту «Хто тут живе?», фігурантом котрого був очільник Львівського комунального обласного підприємства БТІ Ігор Базарник. Та, як з’ясували журналісти програми, часто БТІ бере оплату за послуги необов‘язкові послуги, або ж за ті, які, зрештою, так і не надали.





    БТІ – підприємство комунальне, котре існує за кошти платників податків. І, здавалось би, де ж, як не в комунальному підприємстві, ціни на послуги мали б бути «людяними». Натомість, якщо ще років десять тому в середньому в БТІ за довідку треба було заплатити якихось 17 гривень, то тепер - п’ять сотень.
    Аби отримати додаткову винагороду, реєстратори затягують час, відтак людина змушена давати «подяку» наперед. Прискорене виготовлення документів впродовж п’яти днів офіційно коштує втричі більше, та навіть у цьому разі, розповідають юристи, клієнт має докласти від 100 до 300 умовних одиниць.
    Колишні працівники БТІ переконують: тарифи в бюро – «натягнуті», адже у них закладають навіть необов’язкові послуги. До прикладу – виходи на обстеження об’єкта можуть бути, а можуть й не бути, але клієнт БТІ цю послугу оплачує.
    «Ми не маємо права самі для себе визначати вартість послуг, які надаємо. У нас є так зване поняття «вартості нормогодини». Аби його змінити, ми звертаємося в управління економіки облдержадміністрації», - переконує Ігор Базарник.
    Та кому, як не йому, знати, що саме за поданням керівника БТІ облдержадміністрація затверджує встановлені тарифи на послуги? За словами експерта програми Олексія Вєренцова, голови ГО «Вартові закону», орган, який погоджує тарифи, бачить лише «цифри готових людино-годин», але не керується тими документами, котрі є «внизу». Тому і маємо високі тарифи.
    Імовірно, в тариф закладено і купівлю службового авта Ігоря Базарника - Chevrolet Epica, котре обійшлося платникам податків у 160 тис. гривень.
    «БТІ – це структура, яку бідною не назвеш. Невже це комунальне підприємство таке успішне? Чи така прибутковість є нормальною? Адже в БТІ приходять бідні люди, які бачать, м’яко кажучи, нескромне авто начальника, за котре вони ж заплатили», - наголосив ведучий програми «Хто тут живе?» Дмитро Добродомов.
    «Це ненормально, бо монопольне становище на ринку дозволяє БТІ зловживати своїми правами. Найбільш корисним було б передати функції реєстрації від БТІ на користь держави або створити конкуренцію за участю комерційних структур», - відповів Олексій Вєренцов.
    Галина Дончак, власниця квартири на вул. Медової Печери, каже, коли вирішила подарувати доньці квартиру, і не здогадувалася, що така проста процедура коштуватиме їй… 536 гривень!
    «Мені сказали заплатити 200 гривень, а коли принесла квитанцію, мені працівник каже: «Ми робимо цю роботу двома кабінетами, тому вам треба заплатити ще 200 гривень. В іншому кабінеті мені сказали, треба ще заплатити 136 гривень з копійками», - згадує Галина Дончак.
    Відтак жінка заплатила півтисячі гривень, а квитанцію отримала лише на… 136 гривень. Пані Галина додає, лише отримавши документи, побачила, що вартість квартири у БТІ визначили, провівши обстеження та оцінку житлового будинку. Пенсіонерка каже, насправді ніхто з працівників БТІ до неї навіть близько не приходив.
    «Перехід із кабінету в кабінет жінці офіційно коштував 136 гривень. Заплатила понад 500, хоч ніяких обстежень у даній квартирі не проводили! Жінці нема підстав не довіряти, тому що до нас не раз звертались із такими ж претензіями», - зауважив Дмитро Добродомов.
    Не менші претензії до БТІ і в мешканця вул. Пирогівка Руслана Геца, який через дії одного із працівників цієї структури позбувся літньої кухні. У розпачі чоловік намагається через журналістів ZIKу достукатися до Ігоря Базарника.
    «Незважаючи на законність мого володіння, у 2008 році Вашим працівником Матвіївим Іваном виготовлений технічний паспорт із штампом «самовільно збудований» на споруду «літня кухня». За даним технічним паспортом тепер це - … житловий будинок! На цьому він не зупиняється і реєструє поштову адресу літньої кухні(!) за №32 на підставі акту, виданого ЛКП «Стимул-Сихів», котрий підтверджує наявність житлової споруди, а не житлового будинку», - скаржиться Руслан Гец.
    За його словами, житлового будинку на вул. Пирогівці, 32 не існує, його знесли ще у 1977 році за рішенням міськвиконкому. Чому працівнику БТІ раптом забаглося реєструвати чужу кухню як житлову споруду та ще й присвоювати їй поштовий номер, можна лише здогадуватися, адже Ігор Базарник в студію програми так і не прийшов, заявивши, що занедужав. А на свою скаргу Руслан Гец так і не отримав офіційної відповіді від фігуранта програми.
    «Наскільки люди, які це роблять, почувають себе безкарними? Невже спеціаліст не може відрізнити, де житловий будинок, а де – споруда?», - зауважив Дмитро Добродомов. І додав: «Виходить, БТІ – це не просто монополіст у своїй галузі, це свого роду монопольне викачування грошей».
    Програма журналістських розслідувань "Хто тут живе?" щосереди о 22:00 на телеканалі ZIK.
     
а де твій аватар? :)