Голова ЛОДА ще не був на Жидачівському ЦПК, якому загрожують масові скорочення На Жидачівському целюлозно-паперовому комбінаті наразі не відбулося масового скорочення працівників. Про це 26 березня у коментарі ЗІКу повідомив голова Львівської ОДА Михайло Костюк. «Заяви про скорочення керівництвом озвучені, але поки що нічого не робиться», – повідомив Костюк. Голова ЛОДА зазначив, що обов’язково побуває на підприємстві. «Коли буде об’їзд території, ми там обов’язково будемо», – сказав Костюк. На думку голови ЛОДА, масового скорочення працівників на підприємстві можливо не допустити. «Однозначно, можливо цього не допустити. Причина скорочення нам не відомо. Один із варіантів – ситуація на ринку паперу», – зауважив Костюк. Нагадаємо, 600 працівників Жидачівського целюлозно-паперового комбінату отримали попередження про скорочення. Про це 20 березня під час наради голови Львівської ОДА Михайла Костюка з міськими головами – представниками Львівського регіонального відділення Асоціації міст України повідомив міський голова Жидачева Володимир Левко. Тоді голова Львівської ОДА Михайло Костюк повідомив про намір здійснити робочу поїздку до Жидачева. «Будемо працювати з власниками підприємства, щоб з’ясувати, у чому там справа», – зазначив Костюк.
З початку року в Україні постраждали від злочинів 19 журналістів Загальна кількість осіб, які потерпіли від злочинів в Україні за січень-лютий 2012 року, становить 52 тисячі 626 осіб, проти 46 тисяч 766 за аналогічний період минулого року. Про це 26 березня ЗІКу повідомила прес-служба народного депутата Геннадія Москаля. «У перерахунку на 10 тисяч населення цей показник становить 11,5 проти 10,3 за січень-лютий 2011 року. Із загального числа потерпілих загинуло 1 тисяча 185 осіб проти 859 за аналогічний період минулого року. У числі потерпілих: жінки – 19824, неповнолітні – 1473; малолітні (до 14 років) – 543», – сказано у повідомленні. Там також зазначається, що за професійною та соціальною ознакою від злочинів потерпіло: лікарів – 248 (з них п’ять загинуло); пенсіонерів 5892 (з них 133 загинуло); іноземців 218 (з них 10 загинуло); керівників приватних підприємств – 166; працівників ЗМІ – 19; учнів середніх навчальних закладів 1509 (з них 41 учень загинув); учнів вищих навчальних закладів – 1022 (з них 8 загинуло). Окрім того, на 1 березня цього року в розшуку перебували 4502 особи, які зникли безвісти, а також 17855 чоловік, що переховуються від слідства й суду.
На Львівщині затримали два КАМАЗи з піском без документів Протягом 23 березня 2012 року інспектори дорожньо-патрульної служби Державної автомобільної інспекції Львівської області виявили два автомобілі «КАМАЗ», на яких перевозили вантаж без документів. Про це 26 березня ЗІКу повідомила прес-служба управління ДАІ у Львівській області. Так, 23 березня близько 6.30 години інспектори ДПС Мостиського відділу ДАІ у селі Хоросниця Мостиського району зупинили автомобіль «КАМАЗ-5511», яким керував 67-річний житель міста Мостиська. Під час перевірки було виявлено, що автомобілем перевозили природній пісок (10 тон) без відповідних документів. Для подальшого з’ясування обставин водія було доставлено у Мостиський райвідділ міліції, а автомобіль – на арештмайданчик. Того ж дня, 23 березня, о 21.30 годині інспектори ДПС ДАІ у селі Рекленець Сокальського району зупинили вантажний автомобіль «КАМАЗ» під керуванням 48-річного мешканця міста Червоноград. Цим автомобілем перевозили пісково-ґрунтову суміш без документів. Для проведення подальшої перевірки водія та автомобіль було доставлено у Сокальський райвідділ міліції.
Через ремонти затримуються поїзди з Києва до Львова Через ремонтні роботи на залізниці у рамках підготовки до «Євро-2012» можливі затримки у русі поїздів київського напрямку. Про це 26 березня у коментарі ЗІКу повідомила керівник прес-центру Львівської залізниці Лілія Криницька. «Це пов’язано із тим, що тривають ремонтні роботи на напрямку від Києва до Львова у рамках підготовки до «Євро-2012». Там є незначні затримки. Проводяться ремонтні роботи на проміжках від Здолбунова до Львова і від Здолбунова до Києва», – повідомила Криницька. За її словами, ремонтні роботи на залізниці триватимуть до травня. «Ремонтні роботи ще будуть тривати. Альтернативних шляхів руху немає. Частина поїздів змушена затримуватися. Там є двоколійна ділянка – коли на одній колії проводять роботи, пропуск поїздів здійснюється по іншій колії. Тому можливі незначні затримки», – пояснила Криницька.
У Львові загинула студентка, яка рятувала голуба 24 березня близько 23.00 год. на пр. Червоної Калини, 77 загинула 17-річна дівчина, впавши з висоти 4 метри. Про це 26 березня ЗІКу повідомили у ВЗГ ГУ МВСУ у Львівській області. «Дівчина-студентка, 1995 року народження, спускалася вниз по драбині з дахового приміщення між 8 та 9 поверхами будинку і тримала в руках голуба, якого вона зловила на горищі. Не втримала рівновагу, впала з висоти 4 метрів, вдарилася головою – від отриманих травм померла на місці події», – повідомили в міліції.
У Львові жінка на «Кіа» переламала ногу мотоциклісту 24 березня о 12.15 годині у Львові на перехресті вулиць Липинського–Промислова водій автомобіля «Кіа», 25-річна жителька Львова, зіткнулася з мотоциклом «Ява», яким керував 29-річний житель Львова. Про це 26 березня ЗІКу повідомила прес-служба управління ДАІ у Львівській області. Попередні причини ДТП – порушення водієм мотоцикла безпечної швидкості руху. Унаслідок зіткнення транспортні засоби отримали технічні пошкодження, а водій мотоцикла – перелом ноги. Чоловіка госпіталізовано у травматологічне відділення лікарні міста Львова.
У Львові горіла фура, завантажена технікою 25 березня у Львові на пр. Чорновола поблизу супермаркету «Арсен» горіла фура, повністю завантажена апаратурою. Про це 26 березня у коментарі ЗІКу підтвердив помічник начальника ГУ МНС у Львівській області Віталій Туровцев. «Повідомлення про загорання автомобіля TIR з причепом надійшло о 20.06 год. Автомобіль рухався по пр. Чорновола, біля будинку №93 сталося загорання. При пожежі знищено копіювальну техніку, яка була в автомобілі. Врятовано майна на загальну суму понад 500 тис. грн», – повідомив Туровцев. За його словами, причина пожежі та обсяг збитків на даний момент встановлюється.
У Дрогобицькому районі немає коштів для газифікації гірських сіл Районна державна адміністрація повідомляє, що перспектива проведення газу до гірських населених пунктів Дрогобицького району існує – є відповідна програма, але кошти для її реалізації поки що не виділені. Про це ЗІКу повідомили у Дрогобицькій райдержадміністрації. Передбачається, що за кошти програми газопровід буде підведений до населених пунктів, а за підведення газу до будинків платитимуть самі громадяни. На даний час питання вивчається. Заплановано ділові зустрічі керівництва райдержадміністрації як з очільниками «Львівгазу», так і з територіальними громадами гірських сіл. На газифікацію гірських сіл будуть виділені державні кошти. Відповідна програма є, але кошти для її реалізації поки що не виділені.
Незрячі Львівщини здійснили подорож до Зарваниці 22 березня 2012 року 30 інвалідів по зору зі Львова здійснили паломницьку подорож до Зарваниці, що на Тернопільщині. Про це 26 березня ЗІКу повідомила прес-служба Львівської міськради. Подорож організував Львівський обласний фонд соціального захисту і реабілітації сліпих у рамках проекту «Доступна Львівщина очима незрячих». «Хресна дорога, святе джерело, богослужіння у величному храмі, сповідь перед Великоднем – ось стислий перелік подій, причетність до яких мала група особливих екскурсантів, для яких такі подорожі є резонансними і завжди очікуваними. Відчутну допомогу в подорожі надавав Ярослав Дума, з яким організація співпрацює не вперше: у 2010 він «транспортував цінний вантаж» – учасників концертного проекту «Відчинилося життя» – до Угорщини (Дебрецен, Будапешт)», – розповіла керівник проекту «Доступна Львівщина очима незрячих» Оксана Потимко. Як зазначила Потимко, протягом восьми місяців поспіль інваліди Львівщини збагатилися багатьма поїздками до архітектурних, сакральних, природних пам’яток: Скит Манявський, Крехівський монастир, замки Жовківщини, Заглинне, Зимненський монастир, Рогатин, Галич, Коломия, Косів, Криворівня, Верховина, Ворохта, Яремче та Зарваниця. «Постійні подорожі Україною, розмаїття інформації та нових відчуттів збагатили незрячих мандрівників, виробили звичку до постійних подорожей, які вкрай позитивно впливають на людей, практично ізольованих від виру суспільного життя. Шукатимемо партнерів, які з розумінням віднесуться до буденних потреб, можливо, не надто гострих на погляд пересічного українця, і посприяють в організації екскурсійних мандрівок і надалі», – додала Потимко. Нагадаємо, проект «Доступна Львівщина очима незрячих» реалізується за підтримки Програми розвитку ООН в Україні та Міністерства закордонних справ Данії.
Затримали водія «ВАЗу», який у Городку наїхав на дитину і втік 23 березня об 11.00 годині співробітники ДАІ в результаті проведених оперативно-розшукових заходів встановили та затримали водія автомобіля «ВАЗ-21114», який наїхав на неповнолітню дівчинку-пішохода та втік. Про це 26 березня ЗІКу повідомила прес-служба управління ДАІ у Львівській області. Утікачем виявився 51-річний житель Львова, який 21 березня о 13.30 годині у місті Городок на вулиці Львівській, 9, керуючи автомобілем «ВАЗ-21114», наїхав на неповнолітню дівчинку-пішохода, після чого місце пригоди залишив. 25 березня о 13.40 годині у місті Жидачів біля «Піонерського озера» водій автомобіля «Фольксваген Поло» порушив встановлену швидкість руху, виїхав на смугу зустрічного руху, де наїхав на пішохода, 30-річного жителя міста Жидачів. Унаслідок цієї ДТП пішохід отримав тілесні ушкодження у вигляд струсу головного мозку.
Львівщина лідирує за кількістю судових рішень по доступу до інформації Львівська область є форвардом по кількості судових рішень, які стосуються виконання ЗУ «Про доступ до публічної інформації». Таку кількість справ має хіба що Крим. Про це сьогодні на прес-конференції повідомила програмний директор інформаційно-правового центру «Наше право» Оксана Ващук. За її даними, загалом по Львівщині судами розглянуто 37 справ, які стосуються ЗУ «Про доступ до публічної інформації». У 24 справах відмовлено у задоволенні позовних вимог, 5 задоволено частково, 3 задоволено повністю. Апеляційним судом у 8 справах рішення залишено без змін. Також є три ухвали про відмову у відкритті провадження і дві ухвали про повернення позовної заяви. За словами Ващук, у рішеннях судів є певні суперечності. В одних випадках суди вважають, що на підставі запитів розпорядник інформації нібито не повинен надавати інформацію, яка стосується особи, в інших випадках говориться, що розпорядник зобов’язаний надавати таку інформацію. «Є два різних за змістом рішення, коли, в одному випадку, Львівський апеляційний суд був визнаний відповідачем по справі. В іншому випадку, є рішення суду, яке визнає голову Галицького районного суду міста Львова неналежним відповідачем і каже, що нібито суди не повинні надавати інформацію по запитах», – зазначила вона. Ващук повідомила, що був випадок, коли суд відмовив у задоволенні позовних вимог про надання копії судових рішень. Також Апеляційний суд визнав правомірною відмову апарату Верховної Ради надати акти, який закріплює розмір посадового окладу народного депутата. Водночас програмний директор центру «Наше право» зазначила, що до відповідальності за порушення вимог ЗУ «Про доступ до публічної інформації» зазвичай притягуються найнижчі ланки – наприклад, голова сільської ради, секретар сільської ради чи землевпорядник. При цьому сума штрафів здебільшого становить 425-500 грн. «Жодної справи по цілій Україні, де би було притягнуто до відповідальності міського голову обласного центру, голову ОДА або інших посадовців державних органів чи більших територіальних громад, на жаль, не виявлено», – повідомила Ващук. Також вона зазначила, що не всі судові рішення, які стосуються притягнення до відповідальності за ненадання інформації, є в Єдиному державному реєстрі судових рішень. «Я знайшла чотири, а судова адміністрація у відповідь на запит повідомила, що є 15 таких рішень», – додала вона.
На Львівщині дві жінки госпіталізовані після наїзду авто 23 березня о 14.30 годині у Львові на вулиці Личаківській, 105 водій автобуса «БАЗ», 41-річний житель Львова, не дотримався безпечного бокового інтервалу та наїхав на пішохода, 39-річну жительку Пустомитівського району. Про це 26 березня ЗІКу повідомила прес-служба управління ДАІ у Львівській області. Попередні причини ДТП – порушення водієм автобуса Правил дорожнього руху, який не дотримався безпечного бокового інтервалу та скоїв наїзд на людину. Унаслідок цієї ДТП жінка отримала тілесні ушкодження (забій гемартроз лівого колінного суглобу) та була госпіталізована у 2-ге травматологічне відділення лікарні швидкої медичної допомоги міста Львова. Окрім того, 23 березня близько 12.00 години на автодорозі Львів-Рава-Руська водій автомобіля «Ауді-100», 26-річний житель села Потеличі Жовківського району, наїхав на 61-річну жительку міста Рава-Руська. Попередні причини ДТП – пішохід неочікувано вийшла на проїжджу частину дороги. Унаслідок цієї ДТП жінка отримала тілесні ушкодження (закрита черепно-мозкова травма, тріщина тазу) та була госпіталізована у Рава-Руську районну лікарню.
У Львові пройде Міжнародний тиждень «Євро-2012 – шанс відкрити Україну світові» 22-29 квітня ГО Центр «Молода Дипломатія» проводитиме Міжнародний тиждень «Євро 2012 – шанс відкрити Україну світові». Про це 26 березня ЗІКу повідомила прес-служба Львівської міськради. «Студентський Міжнародний Тиждень» – це всесвітня мережа студентських організацій, основним завданням яких є обмін науковими, культурними, бізнес-ідеями між студентами з усіх країн світу. Гостями цьогорічного «Міжнародного Тижня у Львові. Євро-2012 – шанс відкрити Україну світові» є студенти з Голландії, Іспанії, Швейцарії, Швеції, Японії, Польщі, Чехії та Словенії. ГО Центр «Молода Дипломатія» пропонує українцям та іноземцям широку та цікаву культурну програму, яка включатиме не тільки ознайомлення з неперевершеною архітектурою Львова, але й квести по Львову, бізнес-візити на підприємства Львова та візити до львівських посадовців, візит до Верховної Ради України та конференцію на тему «Євро 2012 – шанс відкрити Україну світові», на якій львівські посадовці та студенти з Європи та Азії зможуть обговорити усі питання, пов’язані з проведенням Чемпіонату Європи з футболу у місті Львові.
Sinoptik: Погода у Львові та області на 27 березня Вівторок у Львівській області буде хмарним. У Львові, Мостиськах, Яворові, Раві-Руській, Самборі, Дрогобичі, Трускавці, Стриї, Сколе, Турці, Славському, Бродах, Червонограді пройде невеликий дощ. Температура повітря вночі від 0 до +3 градусів, удень – до +13. Вітер змінний, в основному північно-західний, 5-10 м/с. На цьому тижні прогнозується хмарна погода з проясненнями, місцями – дощ.
Цьогоріч у ДТП у Львові постраждали 9 дітей За два місяці 2012 року у місті Львові сталося 9 дорожньо-транспортних пригод за участю неповнолітніх, у яких 9 дітей отримали травми різної важкості. Вже у березні сталося 4 таких аварій. Про це 26 березня ЗІКу повідомив відділ ДАІ міста Львова. Остання з них сталась 22 березня о 16.00 годині у Львові на вулиці К.Левицького, 3. Там водій автомобіля «Шевроле Авео», 1983 року народження, наїхав на хлопчика-пішохода, 1998 року народження, який внаслідок ДТП отримав тілесні ушкодження. З метою профілактики дорожньо-транспортних пригод за участю дітей працівники Державтоінспекції міста Львова відвідують навчальні заклади та нагадують дітям про правила дорожньої грамоти. Зокрема, 23 березня 2012 року у Львівській СЗШ №24 відбувся захід, що мав на меті нагадати дітям про безпеку на дорозі. На заході були присутні діти, батьки та педагоги. Також до роботи з питань безпеки на дорозі долучились представники студентської організації та одна зі страхових компаній, що зі своєї сторони реалізовують проект «Безпечна дорога до школи». З дітьми молодшої школи було проведено комплекс занять з безпеки на дорозі та проведено конкурс малюнків, а переможців чекали подарунки – світлоповертаючі елементи та магніти з нагадуванням про правила дорожнього руху. Галерею дитячих художніх робіт, яка навчає безпеці дорожнього руху, зможуть відтепер оглядати усі учні школи та батьки, які повинні нагадувати дітям про правила дорожнього руху щодня! Як зазначила представник управління освіти Львівської міської ради Лариса Василишин, заходи щодо профілактики дитячого травматизму на дорозі є особливо актуальними у весняно-літній період та перед шкільними канікулами. Зі свого боку начальник відділу Державтоінспекції міста Львова підполковника міліції Богдан Мицак зазначив: «Дбати про безпеку дітей на дорозі потрібно разом. Ми раді, що нашу ініціативу щодо навчання дітей правил поведінки на дорозі підтримують й інші». Працівники Державтоінспекції міста Львова звертаються до батьків та дітей – «Дотримуйтесь Правил дорожнього руху та будьте максимально обережними на дорозі!»
Сихову намалювали перспективу культурного розвитку до 2025 року Триває підготовка Стратегії розвитку культури м. Львова до 2025 року. 23 березня обговорено перспективи культурного розвитку з громадою Сихова. Про це 26 березня ЗІКу повідомила прес-служба Львівської міськради. Участь в обговореннях взяли понад 20 представників культурного життя мікрорайону. Основною метою зустрічі був збір ідей, пропозицій та поглядів на майбутнє культурного розвитку мікрорайону, вироблення шляхів його вдосконалення, використовуючи внутрішні можливості та ресурси району. Зустріч проходила у формі дискусії, обговорювались питання, що стоять на заваді культурного прогресу мікрорайону. Перед зустріччю була складена мапа культурних об’єктів мікрорайону (садки, школи, вищі навчальні заклади, заклади культури та дозвілля), а також встановленні контакти з представниками цих закладів. Основу учасників зустрічі склали представники закладів мистецтва: представник Центру дитячого розвитку «Baby club», представник дитячого центру туризму, спорту та екскурсій МЖК-1, представник танцювально-спортивного клубу «Фокстрот», отець одного з храмів мікрорайону, представник Фонду розвитку дитячих можливостей, представники шкіл, садочків, бібліотек, а також школярі. Загалом в дискусії взяло участь 21 представник культурного життя мікрорайону. Як розповідають в Інституті міста, зустріч проходила в кілька етапів. Спершу учасникам запропонували виділити основні культурні, економічні, соціальні та екологічні проблеми Сихова. На їх основі учасники розробили та представили бажане відсоткове співвідношення розвитку та пріоритетності вищезгаданих сфер та висунули пропозиції щодо розташування культурного центру мікрорайону. На третьому етапі, було запропоновано знайти всі можливі варіанти вирішення окреслених проблем, використовуючи внутрішні ресурси району. Ключові пропозиції проведеної зустрічі: на базі дитячої школи мистецтв та центру дитячої та юнацької творчості привити мешканцям району традицію проводити різного роду мистецькі фестивалі та виставки, до прикладу називаючи їх «Літо на Сихові»; організувати можливість продажу дитячих мистецьких робіт з подальшим вкладенням виручених грошей у розвиток тих же освітніх центрів; відновити фонтан біля кінотеатру «Кінопалац ім. О. Довженка», облагородити прилеглу територію та організувати тут місце відпочинку для молоді; збудувати на території Сихова великий центр для ІТ-компаній, створивши таким чином локалізований ІТ-район Львова; залучаючи школярів району проводити щорічні толоки, прививаючи їм почуття відповідальності за збереження навколишнього середовища свого району; відкрити на території району громадський туалет. Результати проведених обговорень ляжуть в основу для написання Стратегії розвитку культури до 2025 року, створення якої ініціюється та проводиться активними небайдужими львів’янами спільно з міською владою. Подібні зустрічі заплановані і в інших районах Львова. Зустріч організовувалась представниками комунальної установи Інститут міста та ЛМР. Довідка. Мета Стратегії розвитку культури до 2025 року полягає у визначенні стратегічних цілей, пріоритетів та напрямів культурного розвитку Львова. Створюється комунальною установою Інститут міста спільно з ЛМР. Написання планується завершити вкінці 2012 року. Теги: стратегія культурного розвитку Львова, Сихів, Інститут міста, зустрічі з мешканцями
На Львівщині 14 посадовців притягнуто до відповідальності за ненадання інформації Органами прокурати Львівської області внесено 11 подань на усунення порушень вимог ЗУ «Про доступ до публічної інформації», за наслідками розгляду яких до відповідальності притягнуто 14 посадовців органів влади, в тому числі 5 посадовців органів контролю. Про це сьогодні на прес-конференції повідомила старший помічник прокурора Львівської області з питань забезпечення доступу до публічної інформації Сюзанна Лев. «Для порівняння, торік органами прокуратури внесено 63 документи прокурорського реагування на усунення порушень вимог закону, за наслідками розгляду яких до відповідальності притягнуто 10 посадовців органів влади і місцевого самоврядування», – сказала вона. За її словами, здебільшого порушення допускалися органами місцевого самоврядування. Крім того, органами прокуратури вносилися документи реагування на виявлені порушення в діяльності територіальних органів СЕС, МНС і Пенсійного фонду України. У листопаді минулого року прокуратура внесла подання на адресу керівництва Львівської ОДА щодо порушень вимог чинного законодавства в частині опублікування прийнятих актів головою адміністрації. «Подання прокуратури області було розглянуто і задоволено», – зазначила старший помічник прокурора області. Найбільш типовими порушеннями, які виявлені за наслідками проведених органами прокуратури перевірок, є порушення вимог закону щодо оприлюднення проектів актів, які приймаються органами влади та місцевого самоврядування, розміщення відомостей на офіційних Інтернет-сайтах, а також несвоєчасне або неповне надання інформації на запит. «У другому кварталі поточного року прокуратурою області передбачається провести планову системну перевірку стану додержання органами влади і місцевого самоврядування вимого закону «Про доступ до публічної інформації», – додала Сюзанна Лев.
На Львівщині перекинулися 3 авто: п’ятеро травмованих 22 та 24 березня 2012 року у Львівській області було зафіксовано три випадки перекидання автомобілів, унаслідок чого п’ятеро людей отримали тілесні ушкодження різної важкості. Про це 26 березня ЗІКу повідомила прес-служба управління ДАІ у Львівській області. Зокрема, 24 березня о 4.00 годині на автодорозі Київ-Чоп водій автомобіля «ВАЗ-2109» перевищив безпечну швидкість руху та допустив виїзд автомобіля за межі проїжджої частини дороги, де автомобіль перекинувся. Унаслідок ДТП водій автомобіля отримав тілесні ушкодження (закрита черепно-мозкова травма, струс головного мозку, перелом плечової кістки зліва) та був госпіталізований у Миколаївську центральну районну лікарню. У цій аварії травми також отримав пасажир автомобіля «ВАЗ-2109». У нього – закрита черепно-мозкова травма, струс головного мозку. Чоловіка госпіталізовано у Миколаївську центральну районну лікарню. Інший випадок стався того ж дня, 24 березня, о 9.25 годині. Так, на автодорозі сполученням Львів-Шегині біля села Родатичі Городоцького району водій автомобіля «Фіат Добло», 60-річний житель Львова, не впоравшись з керуванням, з’їхав в кювет та перекинувся. Попередні причини ДТП – недотримання безпечної швидкості руху. Унаслідок автопригоди водій автомобіля отримав тілесні ушкодження (черепно-мозкова травма, струс головного мозку, закритий перелом лівої променевої кістки, садна чола, закритий перелом лівої тім’яної кістки) та був госпіталізований у травматологічне відділення Городоцької центральної районної лікарні. У пасажира цього автомобіля, 64-річного жителя Львова, – забій чола, забій лівого плеча, закритий перелом лівої лопатки. Його також госпіталізовано у травматологічне відділення Городоцької центральної районної лікарні. Ще одна аварія сталась 23 березня. Так, на автодорозі Давидів-Товщів-Бібрка біля села Милятичі Пустомитівського району водій автомобіля «Субару», 25-річний житель села Давидів Пустомитівського району, скоїв наїзд на перешкоду (край бетонного моста), після чого відбулось перекидання транспортного засобу. Через день, а саме – 25 березня водій вказаного вище автомобіля звернувся у 8-му міську клінічну лікарню міста Львова. У нього – забої. Попередні причини ДТП – водій автомобіля не вибрав безпечної швидкості руху з врахуванням дорожньої обстановки, не врахував стану транспортного засобу, щоби мати змогу постійно контролювати його рух та безпечно керувати ним.
Керівником АТП №1 призначено людину, яка ніколи не працювала у транспортній сфері Призначення на посуду керівника АТП №1 людини, яка жодного дня не працювала у транспортній сфері, а реалізовувала нафтопродукти, є черговим яскравим свідченням бездарного і безсистемного підходу команди Садового до підбору та розстановки кадрів. Про це 26 березня, коментуючи призначення на посаду керівника АТП №1 Михайла Сидоровича, заявив заступник голови фракції Всеукраїнського об’єднання «Свобода» у Львівській міськраді Юрій Михальчишин. «У нашому місті призначають на ключові посади людей, які не є львів’янами та все життя працювали на значно нижчих посадах у зовсім недотичних сферах у Києві, Одесі, Луцьку, Івано-Франківську», – зазначив Михальчишин. «Подібні кадрові ротації є вже усталеною практикою команди Садового, коли після доведення того чи іншого напрямку міської господарки до критичної точки, міський голова намагається імітувати видимість бурхливої організаційної та управлінської роботи через розрекламовані кадрові зміни», – наголосив Михальчишин. Як зазначив депутат, у Львові вже не вперше на посади призначають людей без жодного досвіду роботи, зокрема в транспорті, при цьому надають найкращі рекомендації і представляють їх віртуальними кризовими менеджерами. «Ситуація з АТП №1 є доволі показовою. Зміна керівництва відбулася в контексті серйозного скандалу, який назріває навколо фінансово-господарських показників роботи цієї структури. Зокрема це заборгованість понад 2 млн грн, неможливість виплатити заробітну плату за 2 місяці, неспроможність розрахуватися за придбані паливно-мастильні матеріали і взагалі сумнівні перспективи подальшої роботи цього підприємства, яке потребуватиме для свого порятунку змін до бюджету Львова через поповнення його статутного фонду», – зазначив Михальчишин. Він також додав, що депутати, перш ніж зробити крок для того, аби втримати на плаву це підприємство, поцікавляться, які причини і передумови такого стану речей.
З 2 квітня всі розпорядження голови ЛОДА друкуватимуть у газеті 2 квітня набирає чинності порядок оприлюднення актів Львівської ОДА і вже з цього дня всі розпорядження голови адміністрації будуть публікуватись у друкованому виданні. Про це сьогодні на прес-конференції повідомив начальник аналітично-інформаційного управління головного управління з питань внутрішньої політики, преси та інформації ЛОДА Дмитро Посипанко «Це видання ще не визначено, оскільки тільки 28 лютого на сесії Львівської обласної ради було затверджено програму розвитку інформаційного простору на 5 років. І саме тому цей процес затягнувся», – зазначив він. За його словами, це буде друковане видання обласного рівня. Але тендер, швидше за все, проводитись не буде, оскільки передбачена на це сума (до 80 тис. грн) дозволяє не проводити тендер. «Це видання буде затверджено окремим розпорядженням голови, яке буде оприлюднено на офіційному сайті облдержадміністрації», – зазначив Посипанко. Також він повідомив, що минулого року до Львівської ОДА надійшла вимога прокуратури про усунення порушень щодо неопублікування нормативно-правових актів ОДА, зокрема, розпоряджень голови. «На цю вимогу ми в адміністрації оперативно відреагували, і було оприлюднено практично всі розпорядження голови ОДА на офіційному веб-сайті адміністрації», – сказав Посипанко. При цьому він додав, що зараз офіційному веб-сайті обласної державної адміністрації публікуються всі розпорядження голови із зазначенням дати оприлюднення. «Що стосується активного доступу до інформації, то в ОДА відсутні будь-які порушення чи непорозуміння. Станом на сьогодні у нас немає жодної судової справи чи подання прокуратури. Тобто ми задовольняємо всі запити на публічну інформацію, які надходять на адресу ОДА», – заявив начальник аналітично-інформаційного управління.