У Львові реалізовуватимуть проект «S.O.S.» щодо безпритульних тварин Виконавчий комітет ЛМР затвердив процедуру реалізації проекту «S.O.S. – безпека співжиття людей та безпритульних тварин на польсько-українському прикордонні: Львів, Люблін, Луцьк, Івано-Франківськ». Про це повідомив кореспондент ЗІКу. Львівська міська рада реалізовуватиме цей проект за рахунок гранту, частка співфінансування становить 10%. Проект передбачає стерилізацію та реєстрацію безпритульних тварин, створення стерилізаційно-ветеринарного центру у Львові на базі ЛКП «Лев», проведення двох досліджень чисельності безпритульних тварин та її динаміки у районах Львова та інше. У Львові коштами під проект розпоряджатиметься департамент ЖКГ. Проект має бути ще погоджений сесією ЛМР.
На проспекті Чорновола, 59 біля ресторану паркують авто на газоні /gallery/intxt/z/o/zonder_team.jpg Газон на проспекті Чорновола, 59 біля ресторану перетворився на самовільне парковище. Про це повідомили журналісти «гарячої лінії» телеканалу ZIK. Газон на проспекті Чорновола, 59 перетворився на самовільне парковище. Цьогоріч, на втоптаній автомобільними колесами ділянці не зможе прорости трава. Активному машинопаркуванні на газоні очевидно сприяє розміщенння поруч елітного ресторану, керівництво якого, не поспішає подбати про парковище законне. Працівники ДАІ чомусь на це правопорушення ніяк не реагують. Кольбух Ольга, мешкає на проспекті Чорновола, щодня бачить «запаркований» газон. «Автівки я тут бачу завжди, але так як люди мають властивість обходу вони так їх обходять гарно. Справа вся в тому, що тут би пасувало десь вказати про зелене насадження, адже водії дуже неуважні».
У Буському районі до проблеми спалювання сухої трави хочуть долучити священиків Оригінальний метод боротьби з паліями сухої трави запропонували у Буському районі керівникам місцевих рад. Cільським головам порадили обговорити проблему спалювання сухостою на засіданнях виконкомів та сесіях, залучити священиків та виголошувати прізвища паліїв у церкві. Про це 23 березня повідомив кореспондент ЗІКу. За словами державного інспектора з охорони навколишнього природного середовища у Львівській області Ігоря Комарницького, у Буському районі курсують мобільні групи з виявлення пожеж в екосистемах. Вони складаються з представників МНС, екологів, санітарних лікарів та представників Буської РДА для виявлення порушників-паліїв та притягнення їх до адмінвідповідальності. Зокрема, відбулося уже 12 таких рейдів: працівники Держтехногенбезпеки притягнули до відповідальності 13 осіб, пожежники – 4. Під час таких рейдів працівники Буського РВ МНС проводять роз'яснювальну роботу серед населення щодо недопустимості спалювання сухої трави.
УДЮМКи у Львові оперуватимуть коштами на оздоровлення Виконавчий комітет ЛМР 23 березня затвердив «Програму з оздоровлення та відпочинку дітей Львова на 2012 рік» та «Програму розвитку установ дитячо-юнацьких та молодіжних клубів м. Львова на 2012 рік». Нагадаємо, програма з оздоровлення та відпочинку дітей фінансуватиметься за рахунок коштів міського бюджету, виділених на оздоровлення та відпочинок дітей – у сумі 513 тис. грн.Відпочинок організовуватимуть для дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, з малозабезпечених та багатодітних родин, дітей –інвалідів, дітей які постраждали внаслідок Скнилівської трагедії та інших. Програма розвитку УДЮМКів фінансуватиметься за рахунок коштів міського бюджету у сумі 2 818,7 тис. грн. «Видатки на оздоровлення через наше управління будуть здійснюватися через УДЮМКи з тим, щоби максимально заохотити дітей займатися в гуртках. Ми робимо великий акцент на відпочинку на морі, бо в Карпати більшість батьків мають можливість завести дітей, а от йоду ми географічно позбавлені. Ми будемо купувати путівки на море, щоби діти мали можливість бути на морі, що батьки з малозабезпечених сімей їм забезпечити фізично не можуть. Оздоровлення згідно з чинним законодавством триває 21 день»,- наголосила начальник управління молоді, сім’ї та спорту Наталка Федорович. Також цьогоріч виділяють 100 тис. на підтримку діяльності ПЛАСТу. І більшість з цієї суми стосується таборів (оздоровчих таборів), які буде організовувати ПЛАСТ.
Викрадені ікони Іван Рутковича досі шукають, – міністр культури Міністр культури України Михайло Кулиняк, перебуваючи 23 березня у Національному музеї у Львові ім. А. Шептицького, де презентували повернення викраденої ікони, згадав і про викрадення ікон Івана Рутковича із церкви на Львівщині. «Правоохоронці – це важлива сторона, але ми не тільки на них покладаємося, звертаємося до всіх наших колег із інших країн з тим, щоб вони внесли ці шедеври в реєстр викраденого і також відслідковували ймовірне їх переміщення своїй території. Пошук і повернення раритетів – проблема комплексна. Це болюче питання, але це біда не тільки України. У всіх країнах реєстри викраденого є великими, але може не всі це афішують, бо самі розумієте, – це біль і трагедія для кожної країни: чи це Казахстан, чи Росія, чи котрась із європейських країн. Зараз ми знову оновлюємо наші каталоги. І там будуть описи викрадених ікон Рутковича. Вірю, що це сприятиме розшуку. Питання тільки у бажанні проводити системну роботу з пошуку й повернення культурних цінностей», – зазначив Михайло Кулиняк.
У Львові «Погулянку» відключили від електроенергії У найбільшому позашкільному закладі Львівщини – Центрі творчості дітей та юнацтва Галичини паралізовано навчання. 23 березня о 15.00 тут припинили постачання електроенергії. Причина відключення пов’язана з боргом. За словами директора ЦТДЮГ Олега Кузика, борг накопичився через те, що навчальний заклад згідно із законодавством, має проходити тендер щодо закупівлі електроенергії, термін якого завершується 27 березня. Незважаючи на листи з проханням про відтермінування, Обленерго без попередження відімкнуло подачу електроенергії. У Центрі творчості дітей та юнацтва Галичини в цей час перебувало загалом близько 4000 дітей, які навчались в гуртках і брали участь в обласному відкритому конкурсі образотворчого мистецтва «Таланти твої, Україно».
Цьогоріч на Львівщині зареєстрували 7,5 тис. держактів на землю Від початку року державні реєстратори Держкомзему Львівщини зареєстрували 7 511 державних актів на право власності та на право постійного користування земельною ділянкою. Про це 23 березня ЗІКу повідомили в ГУ Держкомзему у Львівській області. Також спеціалісти територіальних органів Держкомзему області видали понад 3 тис. витягів із Поземельної книги для здійснення цивільно-правових угод та зареєстрували 8014 договорів оренди землі.
Секретар ЛМР назвав «Вернісаж» у Львові шанхаєм Секретар Львівської міської ради Василь Павлюк на засіданні виконкому ЛМР 23 березня назвав сувенірний ринок «Вернісаж» у Львові, що на пл. Вічевій, шанхаєм, який соромно буде показати туристам до «Євро-2012». Василь Павлюк різко висловився також з приводу негативного зовнішнього вигляду «облупленого» Львівського театру імені Марії Заньковецької і «шанхаю», що перед ним – в центрі міста. «Як ми будемо приймати «Євро-2012»? Що ми будемо робити з «Вернісажем»?», – поцікавився Павлюк у першого заступника міського голови О. Синютки і попросив переказати це меру Львова. Про це він заявив під час розгляду питання про діяльність у Львові евакуаторів. Павлюк обурився також, що 5 років у Львові не виконується програма щодо побудови паркінгу. Нагадаємо, у 2008 році активно обговорювалася ідея спорудження готелю на місці «Вернісажу». Попередня депутатська каденція, де був представлений і депутат В. Павлюк у грудні 2008 року під час сесії Львівської міської ради прийняла заяву, в якій протестувала проти забудови площі Вічевої, що перед Театром імені Марії Заньковецької. Тоду, на думку депутатів, будувати готель у цьому місті було недоцільно та неможливо. Тоді інвестори намагалися пролобіювати включення цього проекту до програми підготовки міста до «Євро-2012».
«Укравтобуспрому» дали дозвіл на будівництво будинків у Львові Виконавчий комітет ЛМР 23 березня надав дозвіл на проектування та будівництво ВАТ «Укравтобуспром» житлових будинків у Львові. Про це повідомив кореспондент ЗІКу. Йдеться про будівництво 5-10-поверхових багатоквартирних будинків другої черги забудови на вул.. Демнянській, 9,10. Рішення, як йдеться в преамбулі, прийнято на виконання постанови Сихівського районного суду від 02.07.2009 р., ухвали Львівського апеляційного адміністративного суду від 17.02.2011 р.
Міністр культури України передав до Львова ікону, повернену з Нідерландів Сьогодні, 23 березня, у Львові за участю міністра культури України Михайла Кулиняка відбулася презентація ікони XVI ст. «Хрещення Ісуса у річці Йордан», яку викрали у січні 1984 із фондосховища Національного музею у Львові ім. А.Шептицького. /gallery/full/p/1/p1100510.jpgІкона «Хрещення Христове в ріці Йордан» ХVІ ст. Про це повідомив кореспондент ЗІКу. На урочистості окрім міністра були присутні голова Львівської облдержадміністрації Михайло Цимбалюк, голова Львівської обласної ради Олег Панькевич, голови постійних депутатських комісій культури міста та області Орест Шейка і Ярослав Музичко, начальник управління культури ЛОДА Сергій Бурко, представники львівських мистецьких академій та музеїв. Гостей вітав генеральний директор Національного музею у Львові ім. А.Шептицького Ігор Кожан, який подякував міністерству за сприяння у поверненні фондового раритету. «Це вже четверта ікона, викрадена у січні 1984 року, повернулася до музейних стін. На початку 2011 року фундація «Одигія» придбала цю ікону у її тодішнього власника й виявила бажання подарувати раритет Україні. Власне акт передавання пам’ятки відбувся цього року 27 лютого у Гаазі в приміщенні Посольства України в Нідерландах. А нині ми презентуємо її у Львові», – пояснив Ігор Кожан. «Мені до душі, коли в Україну повертаються її культурні цінності, і ми зустрічаємося з такого радісного приводу. Повернення викрадених і вивезених ікон стало можливим завдяки тривалій роботі Міністерства культури та Державної служби контролю за переміщенням культурних цінностей через державний кордон України. Розшуки увінчуються успіхом, тому що інформації про втрати вчасно каталогізують, видають і доводять до правоохоронних органів та мистецького і дипломатичного середовища. Так зображення та опис викраденого у 1984 році із Національного музею у Львові були опубліковані у «Каталозі культурних цінностей, викрадених з музеїв та культових споруд України (1984-1998)», виданому 1999 року Національною комісією з питань повернення в Україну культурних цінностей. Ці каталоги постійно обновляємо, і зараз у першу чергу докладаємо зусилля до повернення ікон. Повернути ще треба більше сотні матеріальних цінностей. Це робота комплексна, яка потребує постійної уваги і контролю. Це робота і Міністерства культури, і Міністерства закордонних справ, і таких же служб у Росії та європейських країнах. Робота ведеться постійно, і ми всіма силами намагаємося її пришвидшити в часі. І хоч наша держслужба внаслідок адмінреформи стала тепер департаментом Міністерства культури, функції її не звузилися, а навпаки розширилися, співпраця стала тіснішою й більш скоординованою», – зазначив Михайло Кулиняк. Презентуючи повернену ікону XVI ст. «Хрещення Ісуса у річці Йордан», заввідділом давнього мистецтва Марія Гелитович розповіла, що пам’ятка походить з церкви собору Пресвятої Богородиці у с. Либохора Турківського району Львівської області., «Вона є частиною одного із небагатьох збережених українських іконостасних ансамблів того часу. В іконостасі, який надійшов до музею у 1914 р, 21 ікона, частину з яких привіз до музею його перший директор Іларіон Свєнціцький, він же й здійснив перші публікації про ці твори у музейних виданнях. Ми раді за презентувати іконостас як певну цілість. Однак доля ікони «Благовіщення» із нього досі залишається нез’ясованою, тому у реконструкції згаданого іконостасу на експозиції ми відтворили її графічне зображення на білій плямі. До речі, усі ікони цього ряду для демонстрування нещодавно реставрував Володимир Мокрій, котрий дослідив мистецькі особливості празничкових ікон з Либохори, – а це передовсім насичена палітра чистих яскравих барв, які кольором розкривають змістову суть твору», – розповіла Марія Гелитович.
Для Львівщини не забезпечено понад 300 млн асигнування на зарплату й енергоносії Для Львівської області не забезпечено асигнування на заробітну плату й енергоносії у розмірі понад 300 млн грн. Про це сьогодні на засіданні Асоціації місцевих рад «Ради Львівщини» повідомив начальник головного фінансового управління Львівської ОДА Олег Демків. За його словами, це вперше Львівщині бракує такої суттєвої суми, тому ця ситуація не може не турбувати. Він також висловив сподівання, що Кабмін виділить Львівщині додатковий фінансовий ресурс. Однак цього може бути недостатньо, тому, як зазначив Демків, необхідно буде також збалансувати місцеві бюджети.
Міністр культури не бачить бажання Садового сприяти театру ім. Заньковецької Відповідаючи на запитання ЗІКу, коли театр ім. Заньковецької отримає достойний вигляд, міністр культури України Михайло Кулиняк сьогодні, 23 березня, наголосив, що ситуація застопорилася на рівні Львова. «Думаю, що зараз при перегляді бюджету ми це питання нарешті приведемо до того стану, у якому воно повинно бути. Проблема там комплексна: у театрі два нижні поверхи – це власне, театральні, а два верхні – квартири, де живуть люди. Тому тут крім міністерства має долучитися міська влада. Я два місяці тому мав ґрунтовну розмову із паном Андрієм Садовим. І ми домовилися із ним, що він надасть своїх співробітників, щоб ми крок за кроком цю проблему вирішували. Але відверто кажучи, наразі активної співпраці у нас немає. Думаю що навесні, коли все відновлюється, відновиться також і вона. Хочеться сподіватися, що співпраця набуде активніших рис. Міністерство до цього готове. Але вся документація є зараз у влади міста Львова. Що ж до фасаду театру, то ми будемо розпочинати роботи, щоб встигнути до «Євро-2012», бо серце болить коли ідеш і з лівого боку бачиш Оперу, яка сяє як сонце, а з правого – театр ім.Заньковецької. Хоча це є дві наші святині, два наших національних театри!», – сказав міністр культури. Також Михайло Кулиняк висловився про ставлення місцевої влади до академічних театрів муніципального підпорядкування, які напередодні Міжнародного дня театрів готують протестні акції. «Я вважаю, що театрам повинні виконуватися всі доплати і виплати які передбачені законом. Звичайно, я зараз не можу чітко сказати, є чи немає грошей у міському бюджеті, але це питання до міського голови і міської ради - спланувати бюджет таким чином, щоби працівники театрів Львова не страждали, особливо у переддень їхнього професійного свята. Ми всі розуміємо, що зараз є непроста економічна ситуація, але разом з тим, я думаю, що для культури завжди можна знайти можливість», – переконаний Михайло Кулиняк.
«УДАР» закликає правоохоронців заступитись за підприємців «Привокзального» Депутат Львівської міської ради від фракції «УДАР» Анатолій Крачковський закликає правоохоронні органи Львова втрутитись із ситуацією, яка сьогодні склалась на Привокзальному ринку у Львові. Зокрема, адміністрація ринку протиправно, на думку депутата-»ударівця», з використанням фізичної сили примушує підприємців, які торгують на ринку і мають всі відповідні дозвільні документи та чинні договори оренди, забиратися з їхніх торгових павільйонів, позбавляючи їх права на працю та можливості годувати свої сім’ї. Про це ЗІКу повідомила прес-служба партії. На думку депутата, правоохоронні органи мають втрутитись у свавільні дії адміністрації ринку та зупинити насильство скероване проти підприємців «Привокзального». «Якщо ми кажемо, що оцінкам таких дій має дати суд, – давайте, чекати його рішення, а не закривати очі на безчинство, що чиниться на»Привокзальному», на застосування сили проти підприємців ринку. Прокуратура та міліція повинні запобігти цьому свавіллю! – переконаний Анатолій Крачковський, – подивіться, що охоронці ринку чинять – це справжнє знущання над людьми: товар розкиданий, прилавки потрощені, а правоохоронні органи нібито не помічають цього!».
Львів платитиме доларами і євро за міжнародне представництво Виконавчий комітет ЛМР 23 березня прийняв рішення про сплату членських внесків м. Львова за участь у різних міжнародних організаціях. Про це повідомив кореспондент ЗІКу. Зокрема, з бюджету Львова заплатять гроші за участь Львова в Організації міст світової спадщини – 3500 доларів, також за участь в організації «Eurocity» – 4260 євро. Яку член міжнародної організації Ліга історичних міст Львів заплатить 100 доларів. За участь у Міжнародній туристичній організації «European cities marketing» – 2200 євро, як член асоціації «Energy cities» – 2500 євро. У жодній з організацій сума членського внеску не змінилася, порівняно з минулим роком.
Викрадені ікони Івана Рутковича досі шукають, – міністр культури Міністр культури України Михайло Кулиняк, перебуваючи 23 березня у Національному музеї у Львові ім. А. Шептицького, де презентували повернення викраденої ікони, згадав і про викрадення ікон Івана Рутковича із церкви на Львівщині. «Правоохоронці – це важлива сторона, але ми не тільки на них покладаємося, звертаємося до всіх наших колег із інших країн з тим, щоб вони внесли ці шедеври в реєстр викраденого і також відслідковували ймовірне їх переміщення своїй території. Пошук і повернення раритетів – проблема комплексна. Це болюче питання, але це біда не тільки України. У всіх країнах реєстри викраденого є великими, але може не всі це афішують, бо самі розумієте, – це біль і трагедія для кожної країни: чи це Казахстан, чи Росія, чи котрась із європейських країн. Зараз ми знову оновлюємо наші каталоги. І там будуть описи викрадених ікон Рутковича. Вірю, що це сприятиме розшуку. Питання тільки у бажанні проводити системну роботу з пошуку й повернення культурних цінностей», – зазначив Михайло Кулиняк.
Макроекономічні показники Львівщини гірші, ніж в інших областях, – Качмарик Макроекономічні показники розвитку області, подані в Програмі соціально-економічного та культурного розвитку Львівщини, на жаль, далеко не найкращі. Про це заявив на засіданні Асоціації місцевих рад «Ради Львівщини» голова комісії з питань бюджету, соціально-економічного розвитку та комунальної власності Львівської обласної ради Ярослав Качмарик, повідомляє прес-служба Львівської облради. «Серед цих показників – середня зарплата, яка в області майже на 400 гривень нижча, ніж середня в Україні, негативне сальдо щодо ввезення-вивезення продукції та інші показники, якими не можна пишатися», – зазначив Качмарик. За словами депутата, Програму соціально-економічного та культурного розвитку – комплексний документ, який охоплює бюджетний процес і є основою фінансування області, очевидно, приймуть на наступній сесії в квітні. «Ми прагнемо цьогоріч якнайшвидше прийняти цю програму. У 2010 році її прийняли наприкінці червня, 2011 – у травні. Цього року, сподіваюся, ухвалимо швидше, щоб продовжити термін фінансування програмних заходів», – зазначив він. За словами Качмарика, цього року в кілька разів збільшено фінансування обласних програм. «На жаль, Львівщину дискримінують у виділенні коштів із деяких державних програм. Скажімо, за програмою енергозбереження, на яку в держбюджеті закладено 502 млн на Львівщину лише – 16 млн. Такі, на жаль, принципи фінансування Львівщини, які спільно мусимо змінювати», – наголосив депутат.
На автодорогах Львівщини залатали 4,5 тис. кв метрів ям 22 березня 2012 року службою автомобільних доріг Львівщини ліквідовано аварійної ямковості на 4498,8 кв м. Всього по державних автомобільних дорогах ліквідовано 4228,1 кв м аварійної ямковості, по місцевих автодорогах – 270,7 кв м ямковості. Про це 23 березня ЗІКу повідомила прес-служба Львівської ОДА. Зокрема, на автомобільній дорозі Н-02 Львів-Тернопіль (поблизу с.Куровичі; поблизу с.Плугів) ліквідовано 1076 кв м ямковості, на дорозі Н-13 Львів-Самбір-Ужгород (с.Бачина – Ст.Самбір; поблизу с.Коропуж; поблизу Оброшино) – 722 кв м ямковості, Н-17 Львів-Радехів-Луцьк (с.Сапіжанка; поблизу м.Радехів) – 637 кв м ямковості, Н-09 Мукачево-Ів.Франківськ-Рогатин-Львів (с.Соколівка-с.Ходорківці; с.Шпильчина-с.Залісся) – 1222,6 кв м ямковості, Р-15 Ковель-В.Волинський-Червоноград-Жовква (с.Туринка-с.Боянець) – 477,5 кв м ямковості та на автодорозі М-11 Львів-Шегині (поблизу с.Волиця) ліквідовано 93 кв м ямковості. Щодо стану виконаних робіт з прибирання смуги відводу вздовж автомобільних доріг загального користування, то на дорозі М-06 Київ-Чоп прибрано 14 км лісосмуги, Н-13 Львів-Самбір-Ужгород – 1,5 км, Н-17 Львів-Радехів-Луцьк – 6,6 км, під’їзд до м.Львова – 1,5 км, Р-15 Ковель-В.Волинський-Червоноград-Жовква – 0,3 км, М-09 Львів-Рава Руська – 8,97 км, М-11 Львів-Шегині – 4 км, Т-14-10 Броди-Червоноград – 4,3 км, Т-14-23 Бориня-Мохнате – 6,5 км, Т-14-02 Турка-Трускавець-Дрогобич-Пісочне – 1,45 км, а також С141301 Радехів-Ганунин – 1 км лісосмуги. Вирубано порослі в смузі відведення автомобільних доріг загального користування на автодорозі М-06 Київ-Чоп на 11,93 км.
30 млн з обласного бюджету Львівщини скерують на комунальні дороги Близько 30 млн грн з обласного бюджету Львівщини планується скерувати на комунальні дороги. Про це сьогодні на засіданні Асоціації місцевих рад «Ради Львівщини» повідомив начальник управління економічного аналізу та прогнозування Львівської обласної ради Андрій Бондаренко. За його словами, 25% цих коштів планується рівними частинами розділити між усіма районами, ще 25% – спрямувати на дороги загального користування, а 50% – до так званого фонду вирівнювання, де вони будуть розділені з урахуванням диспропорцій між різними районами. Бондаренко також зазначив, що на дороги Львівщини з державного бюджету було виділено 100 млн грн,однак при їх розподілі не до кінця були враховані всі особливості окремих районів області.
Михайло Кулиняк має насичену програму перебування у Львові Щойно повернувшись із Вірменії, де із хоровим колективом «Галицькі передзвони» відкривав Дні культури України, міністр культури України Михайло Кулиняк прибув 23 березня до Львова на святкування ювілею Миколи Лисенка у Львівській національній музичній академії ім. М.Лисенка. «Одразу по прильоті до Львова з аеропорту ми поїхали з ректором музичної академії дивитися на хід ремонтних робіт у гуртожитку ЛНМА ім. М.Лисенка. Відверто вам мушу сказати, що це буде один із найкращих гуртожитків. Ректор Ігор Пилатюк молодець, він інколи мені може зателефонувати і о 7 ранку, але він чітко розуміє проблему, і переживає за студентів. Я радий, що в академії такий ректор! Впевнений, що коли цей гуртожиток буде збудований, його можна буде показувати, як справжній зразковий дім для студентства. Потім я був присутній на науковій конференції з нагоди ювілею Миколи Віталійовича Лисенка - патрона академії, і також залишився задоволений побаченим і почутим. Окрім того відбулася зустріч із губернатором Львівщини, з котрим ми і відвідали театр ім. М.Заньковецької. Звісно, я знайду час, щоб заїхати також і до рідного Дрогобича. Зайду в музучилище, воно правда, зараз вже стало коледжем ім. Барвінського, побачу своїх учителів, заїду до мами», – поділився планами Михайло Кулиняк.
Подорожчання бензину спровокує в Україні чергову економічну кризу /gallery/intxt/o/g/oglad-16-02-2012.jpg Вже сьогодні ціна бензину марок А-95 та А-92 перетнула позначку в 11 гривень за літр. Експерти прогнозують, невдовзі ціна палива підніметься до 12 гривень. Про це повідомляє програма новин «Огляд дня». Нафтотрейдери та експерти зізнаються: справжня вартість бензину – 10 гривень. Вартість нафтопродуктів підвищується у всій Європі, проте подорожчання бензину в Україні має свої причини. «Уряд на початку року підвищив акциз, зараз буде посівна, що десь на 30% буде спонукати ріст палива. Але основна складова – політична, зокрема загострення відносин між Іраном і рештою світом, відмова Європи споживати іранську нафту», - зауважив експерт-економіст Андріан Фітьо. Ціна на паливо може бути меншою, впевнені експерти. Для цього уряд має знизити акцизи на бензин та ціни на мито. Інакше слід очікувати на економічну кризу. Докладніше дивіться у програмі новин «Огляд дня» на телеканалі ZIK.