Львівські новини

Тема у розділі 'Стрічка новин', створена користувачем Муму, 27 лип 2011.

  1. Batiar

    Batiar newsmaker

    Яворівський національний природний парк увійшов до п’ятірки найкращих в Україні

    Департамент заповідної справи Мінекології України склав рейтинг за наслідками роботи у 2011 році природоохоронних установ України.



    Серед 45 установ – Яворівський національного природний парк зайняв п’яту позицію. Про це повідомив сьогодні, 23 березня, власкор ЗІКу з посиланням на директора Яворівського НПП Михайла Біляка.
    З його слів, колектив Яворівського національного природного парку дорожить природним багатством українського Розточчя та сповна використовує досвід і знання спеціалістів, створює матеріально-технічну базу для того, щоб і надалі бути в числі найкращих природоохоронних установ держави.
     
     
  2. Batiar

    Batiar newsmaker

    Депутати пропонують провести конкурс на найгірше відремонтовану дорогу у Львові

    Депутати Львівської міської ради вказали меру міста А. Садовому на ряд недоліків, які вже «повилазили» після зими і показали справжність європейського ремонту доріг у Львові.





    Про це у своєму депутатському запиті до мера Львова А. Садового на сесії 22 березня зазначив депутат Тарас Семущак.
    Зокрема, депутат наголосив, що при ремонті вулю Любінської, на яку витратили значні державні кошти, не врахували потреби людей на візках, залишивши високі бордюри на переходах. Після звернень до прокуратури, Залізничної районної адміністрації та інспекції Держархбудконтролю, робітники у переддень перевірки понизили бордюри, пошкодивши асфальтове покриття тротуарів. місцями зовсім знищивши асфальт. Натомість перевірка Інспекції Держархбудконтролю порушень не виявила.
    «Очевидно, відсутність асфальтового покриття на переходах у європейському місті Львова відповідає державним будівельним нормам, а болотяні ковзанки на переходах будуть привабливою атракцією для туристів до «Євро-2012», – каже депутат. Він просить зобов’язати підрядника усунути недоліки.
    Окрім того Семущак зазначив, що на вулиці Петлюри, де відремонтували дорогу, уже видно пошкодження покриття.
    Мер Львова Андрій Садовий зауважив, що по бордюрах питання слушне. Однак нагадав разом з тим, що Львів має заборгованість у 220 млн грн перед підрядниками за виконанні роботи. Цього року ремонт доріг мерія ще не може розпочати, доки не затверджено бюджет розвитку.
     
  3. Batiar

    Batiar newsmaker

    У Львові мешканці самоорганізувалися у будинковий комітет

    Депутати Львівської міської ради на сесії 22 березня надали згоду на створення органу самоорганізації населення – будинкового комітету «Майорівка».





    Про це повідомив кореспондент ЗІКу.
    Як повідомив голова комісії з питань депутатської діяльності та законності ЛМР Л. Мельничук, це вперше у Львові створено такий орган самоорганізації населення. Наразі він об’єднує лише мешканців одного будинку – №38 на вул. Медової Печери.
    Серед основних напрямків діяльності комітету – створення умов для участі мешканців у вирішення питань місцевого значення, задоволення соціальних, культурних, побутових та інших потреб мешканців через сприяння їм у наданні відповідних послуг, участь в розвитку певних територій тощо.
    Серед повноважень комітету: його члени матимуть змогу надавати пропозиції до проектів місцевих програм соціально-економічного та культурного розвитку, проектів бюджету міста, організовувати заходи щодо охорони довкілля, проводити роботи з благоустрою, обладнання дитячих та спортивних майданчиків, охорони пам’яток історії та культури, будівництво та ремонт шляхів.
    Будинковий комітет також зможе здійснювати контроль за якістю наданням житлово-комунальних послуг та ремонтів у житловому фонді тощо.
    Нагадаємо, у вересні 2011 року ЛМР прийняла положення щодо створення та діяльності органів самоорганізації населення.
     
     
  4. Batiar

    Batiar newsmaker

    Мешканця Дрогобича, який носив у кишені набої, посадили на 2 роки

    До двох років позбавлення волі засудили мешканця Дрогобича на Львівщині, який носив у кишені 15 набоїв.





    Про це 23 березня ЗІКу повідомили у ВЗГ гу мвсу У Львівській області.
    У грудні 2011 року працівники Дрогобицького міського відділу міліції затримали 50-річного місцевого мешканця. Під час обшуку у кишенях чоловіка знайшли 15 патронів.
    Міліціонерам раніше засуджений розповів, що знайшов набої випадково, тому носив їх із собою.
    Патрони відправили на експертизу, яка показала, що вони належать до боєприпасів нарізної вогнепальної зброї, і призначені для стрільби зі спортивної, мисливської та деяких видів бойової нарізної зброї. Місцевий мешканець придбав і зберігав їх без належного дозволу.
    На підставі зібраних по справі матеріалів раніше засудженому мешканцю Дрогобича пред’явлено обвинувачення у вчиненні злочину, передбаченого частиною 1 статі 263 Кримінального кодексу України. Дрогобицьким міськрайонним судом зловмисника засуджено до 2 років позбавлення волі.
     
     
  5. Batiar

    Batiar newsmaker

    Постраждалі від вибуху снаряду у важкому стані у 8 лікарні Львова

    /gallery/intxt/o/g/oglad-16-02-2012.jpg
    Постраждалі від вибуху снаряду двоє чоловіків, мешканці села Поповичі Мостиського району, перебувають у 8-ій міській клінічній лікарні Львова. Їх стан медики оцінюють як стабільно важкий.





    Про це повідомляє програма новин «Огляд дня».
    «У постраждалих є важкі опіки, травма черепа, в обох - травма очей, є множинні переломи всіх кінцівок. Травми дуже важкі, супроводжуються важким шоком. Нам вдалося стабілізувати їх стан та підготувати для подальшої евакуації у 8-му міську лікарні м. Львова, у спеціалізоване відділення політравми», - розповів Богдан Пелиньо, головний лікар Мостиської комунальної центральної районної лікарні.
    Нагадаємо, 41-річний та 46-річний мешканці Попович знайшли старий боєприпас часів Другої світової війни. Занесли його на подвір'я та намагалися розпиляти, внаслідок чого снаряд вибухнув.
    Докладніше дивіться у програмі новин «Огляд дня» на телеканалі ZIK.
     
  6. Batiar

    Batiar newsmaker

    В управлінні соцзахисту Львова створили запас технічних засобів для інвалідів

    Технічні засоби реабілітації для осіб з обмеженими фізичними можливостями безкоштовно можна отримати у районному відділі соціального захисту Львова.





    Про це 23 березня ЗІКу повідомила прес-служба Львівської міськради.
    Так, станом на 1 березня в управління соцзахисту є 444 засоби технічної реабілітації. Тож усіх потребуючих, кому такі засобі належиться отримувати безкоштовно, згідно з чинним законодавством, просять зголошуватися у свій районний відділ соціального захисту за місцем проживання.
    «Станом на 1 березня на залишку в управлінні соціального захисту знаходяться такі засоби технічної реабілітації для осіб з обмеженими можливостями: додаткове оснащення для крісел колісних – 3 одиниці, допоміжних засобів для особистої гігієни – 2 одиниці, засобів для ходіння керованих однією рукою (палиці та милиці) – 237 штук, засобів для ходіння керованих обома руками (ходунки) – 24 штуки, крісел колісних – 36 штук, допоміжні засоби для підйому (стаціонарний підйомник, який кріпиться до стіни) – 1 штука, меблів – 11 одиниць (столи-парти, столи робочі та столи приліжкові), оснащення (поручні до ванни чи туалетної кімнати) – 5 штук, спеціальні засоби спілкування та обміну інформацією – 108 одиниць (15 магнітофонів мобільних, 3 тифіло-магнітоли, 37 диктофонів, 46 годинників електронних, 6 годинників механічних і 1 будильник електричний)», – повідомила заступник начальника відділу пільг, соціальних допомог та компенсаційних виплат управління соціального захисту Галина Семків.
    Нагадаємо, постановою Кабінету Міністрів України від 29 листопада 2006р. № 1652 затверджено Порядок забезпечення окремих категорій населення технічними та іншими засобами реабілітації і формування відповідного державного замовлення. Цей Порядок визначає механізм безоплатного забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації (протезними виробами, включаючи протезно-ортопедичні вироби, ортопедичне взуття і спеціальний одяг, засобами пересування, спеціальними засобами для самообслуговування, догляду, орієнтування, спілкування та обміну інформацією) для максимального відновлення втрачених функцій органів інвалідів, дітей-інвалідів та дітей до 18-річного віку; протезно-ортопедичними виробами ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ і ветеранів державної пожежної охорони, осіб похилого віку з ушкодженнями та захворюваннями опорно-рухового апарату, іншими захворюваннями, що зумовлюють потребу в таких виробах, та осіб, які мають право на таке забезпечення згідно із законодавством.
    Особи, інвалідність яких пов’язана з трудовим каліцтвом, що настало від нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання, забезпечуються технічними та іншими засобами реабілітації за рахунок коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань, а ті з них, що не підлягають забезпеченню технічними та іншими засобами реабілітації за рахунок коштів цього Фонду, забезпечуються такими засобами згідно з цим Порядком на підставі довідки регіонального відділення Фонду про відмову у забезпеченні зазначеними засобами.
    Необхідність у забезпеченні технічними та іншими засобами реабілітації визначають, для: інвалідів – медико-соціальні експертні комісії (МСЕК) з оформленням індивідуальної програми реабілітації; інших осіб – лікувально-консультативні комісії лікувально-профілактичних закладів (ЛКК) з оформленням відповідного висновку.
    Першочергово забезпечуються технічними та іншими засобами реабілітації діти-інваліди.
    Облік інвалідів та інших осіб, які мають право на безоплатне забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації, ведуть відділи соціального захисту управління соціального захисту департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради за місцем реєстрації проживання осіб.
    Щоб стати на облік інваліду або іншій особі, необхідно подати у відділ соціального захисту наступні документи:
    • заяву про забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації за формою, що затверджується Мінпраці;
    • копію довідки про присвоєння ідентифікаційного номера;
    • паспорт або свідоцтво про народження (для осіб віком до 16 років);
    • висновок МСЕК про встановлення інвалідності (для дітей-інвалідів – висновок ЛКК);
    • індивідуальну програму реабілітації (для інваліда та дитини-інваліда);
    • висновок ЛКК для забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації (для інших осіб);
    • копію пенсійного посвідчення або посвідчення отримувача державної соціальної допомоги, що виплачується замість пенсії;
    • копію посвідчення, яке підтверджує статус особи, що має право на пільги відповідно до законодавства.
    У випадку, коли звертається законний представник інваліда чи іншої особи, він подає разом із зазначеними документами свій паспорт та документ, що підтверджує його повноваження законного представника.
    Днем отримання технічного засобу вважається день видачі його у користування інваліду чи дитині-інваліду. Разом з технічним засобом реабілітації відділ соціального захисту видає інструкцію з експлуатації і талон на гарантійний ремонт.
    Відділи соціального захисту вживають заходів до збереження технічних засобів реабілітації та їх доставки до місця проживання інваліда чи дитини-інваліда.
    Інваліди та діти-інваліди забезпечуються технічними засобами реабілітації без права продажу, дарування і передачі іншій особі.
     
  7. Batiar

    Batiar newsmaker

    Сьогодні шахтарі Львівщини здадуть кров для дітей

    Уже другий рік поспіль 25-30 шахтарів із різних шахт Червонограда здають кров для дітей гематологічного відділення Західноукраїнського спеціального дитячого медичного центру, що у Львові.





    Про це 23 березня ЗІКу повідомила прес-служба Львівської міськради.
    Така акція відбудеться сьогодні, 23 березня, в Львівській обласній станції переливання крові.
     
     
  8. Batiar

    Batiar newsmaker

    Депутат ЛМР заявив, що останнє слово у Львові не за Садовим, а за Шкурганом

    Під час сесії ЛМР депутат Юрій Кужелюк заявив, що автобусний маршрут № 19 у Львові, попри депутатський запит, і далі курсує з порушеннями.





    Про це депутат сказав 22 березня на сесії у запиті до мера Львова А. Садового, прокурора міста та начальника ДАІ Львова.
    «Всі Ваші обіцянки вплинути на ситуацію виявилися безрезультатними. Виявляється. що у м. Львові міський голова не може вплинути на перевізника, щоб той дотримувався затвердженого маршруту. Тобто останнє слово в місті не за міським головою, а представником перевізника – М. Шкурганом», – заявив депутат. (Микола Шкурган є екс-начальником управління транспорту і зв’язку Львівської міськради, – ЗІК).
    Мер Андрій Садовий у відповідь доручив начальнику управління транспорту і зв’язку Львівської міськради М. Жуку врегулювати це питання. І додав: «Нині у Львові є достатня кількість автобусів і можна когось з перевізників провчити згідно з чинним законодавством».
    Нагадаємо, депутат Львівської міської ради Юрій Кужелюк на сесії 1 березня звернувся до прокурора Львова Андрія Стасіва та міського голови Андрія Садового з вимогою притягти до відповідальності перевізників, які самовільно змінюють маршрути.
    «Перевізник самовільно, без дозволу, змінив маршрут №19. Цей маршрут йде на вул. Пасічну по вул. Богданівській. У зв’язку з тимчасовим закриттям її частини після невдалої прокладки каналізаційного колектора, згідно з погодженням управління транспорту і зв’язку автобуси повинні їхати по Дорозі Кривчицькій до вул. Пасічної і далі. Проте перевізник без жодного погодження, самовільно змінив маршрут і зараз їде по вул. Б. Хмельницького, мотивуючи це тим, що Дорога Кривчицька зараз слизька», – сказав депутат. «На вимоги управління їздити по затвердженому маршруту жодної реакції від перевізника маршруту №19 немає. Складається враження, що перевізник всіляко хоче уникнути обслуговування затвердженого маршруту, незважаючи на обурення пасажирів», – зазначив Юрій Кужелюк.
    За словами депутата, маршрут №19 обслуговує ВАТ ЛАТП 14630, до якого має стосунок колишній начальник управління транспорту ЛМР Микола Шкурган. Міський голова Львова Андрій Садовий сказав, так як Шкурган працював у Львівській міській раді, це терміну давності не має. «Тому хай таких речей не дозволяє. Бо це безчинство», – сказав мер.
     
     
  9. Batiar

    Batiar newsmaker

    Багатодітним сім’ям у Львові дадуть змогу придбати житло

    Депутати Львівської міської ради на сесії 22 березня затвердили «Програму забезпечення житлових умов багатодітним сім’ям, які виховують п’ятеро та більше дітей»





    Про це повідомив кореспондент ЗІКу.
    Програму затвердили зі змінами, запропонованими комісією житлової політики ЛМР
    Виконавчі органи міської ради пропонували квартирне питання багатодітних сімей вирішити за рахунок оренди житла в приватних структурах. Депутати ж вирішили, що доцільніше купувати житло для таких сімей. Зокрема, у проекті бюджету розвитку Львова на 2012 рік, який ще не затверджений, на ці потреби пропонуватиметься 3 млн грн.
    У Львові, згідно з програмою, є 3084 багатодітних сімей, з них 86 сімей, які виховують 5 і більше дітей. Дві такі сім’ї потребують термінового покращення житлових умов, оскільки в них в середньому забезпечення житловою площею становить 3 м кв на особу.
    Також депутати прописали в документі, що саме сесія ЛМР затверджуватиме список сімей, які матимуть право на житло від міста, а не виконавчий комітет.
     
     
  10. Batiar

    Batiar newsmaker

    Реконструкція Комарнівської школи – під контролем ЛОДА

    22 березня, за дорученням голови Львівської облдержадміністрації Михайла Костюка, під керівництвом начальника управління капітального будівництва облдержадміністрації Єгора Горностая відбулась виїзна нарада щодо будівництва першої черги реконструкції з добудовою Комарнівської ЗОШ І-ІІІ ступеня Городоцького району Львівської області.




    Нарада відбулась за участю директора ТзОВ «Стрім-Львів» Володимира Савицького, директора проектної організації ТзОВ «Дністер-АГРО» Володимира Корнелюка, інспектора відділу технічного нагляду УКБ ЛОДА Івана Дубницького, – передає прес-служба ЛОДА.

    Присутні обговорили основні проблемні питання, що виникли під час виконання робіт. Було також проінформовано, що реконструкція об’єкта розпочалась з вересня 2011 року відповідно до замовлення управління капітального будівництва Львівської обласної державної адміністрації. Проектом будівництва передбачено реконструкцію існуючої трьохповерхової будівлі з добудовою одного поверху. Підрядна організація ТзОВ «Срім-Львів», у зв’язку із відсутністю фінансування, та враховуючи необхідність здачі школи до 1 вересня в експлуатацію, виконує будівельно-монтажні роботи на об’єкті за рахунок власних обігових коштів.
    На нараді підсумовано стан будівництва першої черги реконструкції з добудовою Комарнівської ЗОШ І-ІІІ ступеня.
    Також проводяться роботи із будівництва паливної, завершується накриття даху.
    Об׳єкт заплановано ввести в експлуатацію 1 вересня 2012 року.
     
     
  11. Batiar

    Batiar newsmaker

    На Львівщині розшукують водіїв, які травмували двох людей

    21 березня у Львівській області зафіксовано дві дорожньо-транспортні пригоди, унаслідок яких двоє людей, у тому числі неповнолітня дівчинка, отримали тілесні ушкодження. Водії, які скоїли на них наїзди, утекли з місця ДТП.





    Про це 23 березня ЗІКу повідомили в прес-службі управління ДАІ у Львівській області.
    Так, 21 березня о 14.00 годині у Львові на перехресті вулиць Левицького-Дороша невідомий водій, керуючи невстановленим автомобілем, наїхав на пішохода, 50-річного жителя Хмельницької області. Після скоєння аварії водій місце події залишив.
    Унаслідок ДТП пішохід отримав тілесні ушкодження (закрита черепно-мозкова травма, струс головного мозку) та був госпіталізований у відділення нейрохірургії 8-ї клінічної лікарні міста Львова.
    22 березня об 11.50 годині у Городоцький райвідділ міліції від чергової медсестри Городоцької центральної районної лікарні надійшло повідомлення про доставлення до них після ДТП 9-річної дівчинки, учениці 4-а класу СЗШ №2 міста Городок.
    Як з’ясували інспектори ДАІ, дитина отримала тілесні ушкодження (гематома та забійні садна лівої ноги) 21 березня у місті Городок на вулиці Львівській, 9, де на неї наїхав невідомий водій, керуючи невстановленим транспортним засобом. Після скоєння автонаїзду невідомий з місця події втік.
    Свідків обох ДТП закликають зголошуватися за номерами телефонів: 102 або 234 09 32.
     
     
  12. Batiar

    Batiar newsmaker

    Старі борги львів’ян за тепло стягує виконавча служба

    Заборгованість за теплопостачання, яка виникла у мешканців Львова до 2002 року, врегульована рішеннями судів і передана для стягнення Державній виконавчій службі.





    Про це 23 березня ЗІКу повідомила прес-служба Львівської міськради.
    За словами начальника юридично-претензійної служби ЛМКП «Львівтеплоенерго» Олега Іващука, заборгованість, яка виникла до 2002 р. становить 16,7 млн грн. Кожного місця вдається повернути приблизно 150 тис. грн.
    «Єдиним важелем впливу на споживачів, яким ми можемо скористатися для повернення заборгованості, є суд. Якщо справа врегульована рішенням суду на користь нашого підприємства, вона скеровується в Державну виконавчу службу для стягнення цієї суми боргу і повернення її «Львівтеплоенерго». Однак, трапляються випадки, коли справа перебуває на стягненні у виконавчій службі, натомість людина йде і напряму оплачує нам борг. Оскільки звірка справ з державними службами проводиться з певною періодичністю, бувають випадки, коли виконавча служба може не знати, що борг погашено і продовжувати апелювати до мешканця погасити борг. Або ж відсутня інформація про те, що людина, котра мала борг за теплопостачання, померла. Трапляються також випадки, коли мешканці купують квартири, за якими числиться заборгованість за теплопостачання, а вони про це не знають. Тому такі випадки потрібно обговорювати і інформувати про різні обставини, що виникають», – розповів Іващук.
    Нагадаємо, станом на 20 березня загальна заборгованість споживачів перед ЛМКП «Львівтеплоенерго» становить 157,8 млн грн. З них борг бюджетних установ – 38,1 млн грн, споживачів категорії інші – 9,2 млн грн, борг населення – 110,3 млн грн.
    Категорія населення розрахувалася на 58,1%, категорія бюджет – 41,1%, споживачі категорії інші розрахувалися на 67,5%.
     
     
  13. Batiar

    Batiar newsmaker

    Журналіст Віталій Павлишин зник під час обідньої перерви

    У редакції газети «Спортивка» працює оперативна група міліції, у всіх працівників беруть свідчення – з’ясовують хто коли востаннє бачив Віталія Павлишина, у яких стосунках з ним були.





    Про це у коментарі ЗІКу повідомив видавець газети «Спортивка» Володимир Михальчук.
    «Останній раз коли ми з ним виходили на зв’язок, це було в середу, в середу в обід – він в Червонограді вийшов пообідати, після цього його не бачили більше. В середу ввечері він мав приїхати до Львова в редакцію «Спортивки», бо в нас якраз випусковий день, і ми в цей день до ночі працюємо, але він не з’явився», – розповів колега Віталія Павлишина.
    За його словами, в Червонограді Віталій Павлишин працює кілька місяців, він родом звідти. Більше часу він проводив там, але суміщаючи дві посади постійно їздив Червоноград-Львів.
    Нагадаємо, 22 березня, батько головного редактора газети «Новини Прибужжя», що виходить у Червонограді, – Віталія Павлишина звернувся з заявою у міліцію про зникнення сина.
    Віталій Павлишин також є головним редактором газети «Спортивка» у Львові.
    Як повідомили у ЦГЗ ГУ МВС України у Львівській області, Павлишин Віталій Ярославович (26.03.1973 р.н.) 21 березня 2012 року вийшов із приміщення редакції газети «Новини Прибужжя» і додому не повернувся. Усім, кому що небудь відомо про можливе місце перебування безвісти зниклого, міліція просить поінформувати телефоном «102».
     
  14. Batiar

    Batiar newsmaker

    Депутати вимагають у Львові прийняти протипожежну програму

    Депутати Львівської міської ради звернулися мера Львова А. Садового з проханням напрацювати та прийняти цільову комплексну програму пожежної безпеки.





    Про це у своєму депутатському запиті до мера Львова А. Садового на сесії 22 березня зазначила депутат ЛМР Л Василишин.
    «Стан, який склався сьогодні з пожежами на території Львова, засвідчує про наявність складних проблем в протипожежному захисті як житлового сектору, так і комунальних підприємств: закладів культури, освіти, медицини, створивши суттєву загрозу», – каже Василишин.
    Сьогодні, за її словами, фінансування заходів з пожежної безпеки у комунальних закладах здійснюються за залишковим принципом, через відсутність коштів, приписи служби державного пожежного нагляду не виконуються.
    «Ці заклади не забезпечені в повній мірі засобами захисту, досі не обладнанні системи оповіщення людей на випадок пожежі, вчасно не здійснюється перезарядка вогнегасників на новий хімічний склад тощо», – каже депутат.
     
     
  15. Batiar

    Batiar newsmaker

    У Дрогобичі розпочався третій Всеукраїнський конкурс музикантів

    Сьогодні, 23 березня у Дрогобичі розпочався третій Всеукраїнський конкурс виконавців на народних, струнних, духових та ударних інструментах ім. Анатолія Онуфрієнка.



    У ньому беруть участь музиканти з Києва і різних регіонів України, – повідомляє кореспондент ЗІКу.
    Завершиться конкурс у неділю, 25 березня, концертом лауреатів.
    Конкурс проходить під егідою міністерства культури України. Його проводять управління культури облдержадміністрації, відділ культури і туризму виконавчого комітету Дрогобицької міської ради, Дрогобицькі державне музичне училище ім. В.Барвінського, Дрогобицький державний педагогічний університет ім. І.Франка.
     
     
  16. Batiar

    Batiar newsmaker

    У львівському аеропорту завершуються останні роботи

    Будівельники в посиленому режимі закінчують заплановане, працівники летовища тренуються реєструвати, перевіряти та відправляти в небо пасажирів. Майже скрізь стоять риштування, виглядають кабелі й просвічуються технічні отвори.
    [​IMG]

    Як повідомляє газета ZIK, за словами будівельників, основні роботи виконано, обладнання встановлено, мережі прокладено – з аеровокзалу літати можна. А от зробити авіакомпаніям офіси «під ключ» чи облаштувати кафе ніхто не зобов’язувався – це вже вони дороблятимуть самі.
    Загалом в аеровокзалі є 29 стійок реєстрації. Із них 20 – для пасажирів міжнародних рейсів, дев’ять – для тих, які здійснюють переліт у межах України. Після реєстрації пасажири внутрішніх рейсів підніматимуться ескалаторами на другий поверх по правий бік залу реєстрації, а міжнародних – по лівий.
    У новому терміналі майже щодня відбуваються тренування обслуговуючого персоналу летовища та працівників авіакомпаній. Вони тестують на собі весь цикл, який має пройти пасажир від реєстрації до відльоту. Інформацію про рейс оголошує оператор через динаміки, також вона висвічується на загальному електронному табло і на екранах над списками реєстрації.
    Для гарантії авіаційної безпеки передбачено дванадцять стійок реєстрації. Це сучасне обладнання з металодетекторами та спеціальними сканерами. Його мета – виявити колючо-ріжучі предмети, вогнепальну зброю й інші заборонені для авіаперевезень речі. А ще сканер здійснює радіаційний контроль.
    Перш ніж дістатися зони прикордонного та митного контролю, пасажири міжнародних рейсів мають пройти додатковий радіаційний контроль. Система реагуватиме на будь-які вибухові пристрої або радіоактивне обладнання. Пасажири, які здійснюють внутрішні перельоти, цієї процедури не проходитимуть.
    Працівники компанії WizzAir вже декілька годин «реєструють» псевдопасажирів та «відправляють» їх у Дортмунд і Венецію. Таке тренування необхідне, щоби вивчити нове обладнання й приміщення аеропорту та відпрацювати швидкість реєстрації пасажирів.
    Нарешті на львівському летовищі буде сучасна система прийому та здачі багажу. Конвеєрна лінія може транспортувати багаж двох тисяч пасажирів за годину.
    Практично весь другий поверх призначений для залів очікування. Тут розміщені крісла, де пасажири зможуть відпочити, кафе, DutyFree, окрема vip-зона для пасажирів внутрішніх і міжнародних рейсів. На час «Євро-2012» зал очікування для них буде спільним. Згодом, згідно з правилами авіаційної безпеки, його все-таки розділять. Для комфортності пасажирів із малими дітьми підлога залу має підігрів і натуральне каучукове покриття.
     
     
  17. Batiar

    Batiar newsmaker

    На Львівщині вилучили 22 тонни етилового спирту

    Оперативники Управління Державної служби боротьби з економічною злочинністю Львівщини вилучили 22 тонни етилового спирту, вартістю понад мільйон гривень.





    Про це 23 березня ЗІКу повідомили у ВЗГ ГУ МВСУ у Львівській області.
    Вантажівку зі спиртом затримали на околицях міста Рудки у Самбірському районі. В автомобілі було більше сотні діжок. По двісті літрів – у кожній. Таку велику партію спирту спритники привезли на продаж.
    «Було затримано злочинну групу у складі трьох осіб. Серед них – громадянин республіки Литва, а також двоє українців – мешканець Вінниці та житель Волинської області», – розповів заступник керівника підрозділу УДСБЕЗ ГУ МВС України у Львівській області Михайло Тесля.
    Один із затриманих говорить: і гадки не мав, що у вантажівці – спирт.
    «Я поїхав на стоянку, взяв автомобіль і приїхав, куди мені сказали. Чим машина завантажена, я не знав», – повідомив затриманий.
    Правоохоронці переконані – чоловік лукавить. Як і його спільники. Досвід у таких кримінальних оборудках у них уже був.
    Особливо «відзначився» організатор цієї злочинної групи.
    «Вже встановлено, що він притягувався до кримінальної відповідальності у інших регіонах держави. Зловмисника затримували за аналогічні злочини», – зауважив Тесля.
    Правоохоронці відзначають – ділки були вкрай обережними. Зустріч із покупцем призначили пізно ввечері. Обрали місце подалі від людського ока.
    Після вдалих перемовин – отримали гроші за товар. Та скористатись «заробленим» не встигли. Вже за кілька хвилин усіх трьох горе-бізнесменів затримали оперативники.
    Звідкіля прибув цей кримінальний вантаж – правоохоронці поки з’ясовують. Взірці вилученого спирту скерували на дослідження. Наразі очікують результатів.
    Вирішується питання про порушення кримінальної справи за статтею 204 КК України (Незаконне виготовлення, зберігання, збут або транспортування з метою збуту підакцизних товарів). Вже відомо, що це найбільша партія спирту, вилучена цього року в області.
     
  18. Batiar

    Batiar newsmaker

    У Львові полюють на авто, які паркуються на тротуарах

    У Львові 22 березня влаштували полювання за автівками-порушниками, які паркуються на тротуарах.








    /gallery/full/d/p/dp_01.jpg


    Про це повідомляє телеканал ZIK.
    Львівські активісти клеїли на машини, які не дають проходу людям на тротуарах, наліпки з написами: «Паркуюсь, де хочу, бо мені на всіх наплювати».
    Спеціально для такого рейду виготовили близько трьох тисяч наліпок. Паперового попередження удостоїлися лише водії, автомобілі яких не давали проходу пішоходам. Шофери ж реагували на акцію спокійно – але одразу здирали наліпки.
    Подібний рейд активісти проводять не вперше: результати попередніх – десять протоколів на водіїв-порушників в місцевому ДАІ. Наступну акцію організатори планують провести уже спільно з даївцями.
    «Це перший крок, який повинен навчити водіїв, які по-хамськи себе поводять і паркуються там, де не мали би, що насправді тротуари для пішоходів», – зазначив активіст громадської ініціативи «Дайте пройти» Левко Стек.
     
     
  19. Batiar

    Batiar newsmaker

    У Турківському районі узгоджено графіки руху автоперевезень

    Мешканці Турківського району скаржаться на незадовільне перевезення пасажирів за маршрутом Львів – Бітля.



    На це було вказано керівництву Самбірського АТП під час наради, яка відбулася у Турківській районній державній адміністрації.
    У нараді, на якій обговорили проблемні питання перевезення пасажирів, взяли участь представники адміністрації, сільських рад та перевізники.
    Зокрема, розглянули графіки руху автоперевезень за маршрутом Борислав-Турка та Львів-Зубриця.
    За результатами наради узгоджено графіки руху автоперевезень та вирішено проблемні питання між перевізниками, – повідомляють у Турківській районній державній адміністрації.
     
     
  20. Batiar

    Batiar newsmaker

    На Львівщині водій автобуса збив жінку-пішохода

    22 березня о 15.00 годині у місті Стрий на вулиці Успенській водій автобуса «ПАЗ-4234», 58-річний місцевий житель, не вибрав безпечної швидкості руху, не врахував дорожньої обстановки та наїхав на пішохода, 49-річну жительку села Уличне Дрогобицького району.





    Про це 23 березня ЗІКу повідомили в прес-службі управління ДАІ у Львівській області.
    Попередні причини ДТП – порушення водієм автобуса Правил дорожнього руху, який не вибрав безпечної швидкості руху, не врахував дорожньої обстановки, не вжив заходів для зменшення швидкості аж до повної зупинки транспортного засобу або та наїхав на пішохода.
    Унаслідок цієї ДТП пішохід отримала тілесні ушкодження (травму грудної клітки, закритий перелом лівої ключиці, закритий перелом ребер) та була госпіталізована у травматологічне відділення Дрогобицької центральної міської лікарні.
     
     
а де твій аватар? :)