Львів ...як він є

Тема у розділі 'Життя міста', створена користувачем leonart, 12 лют 2015.

?

як то ся називає?

 1. палац "бикоко"

  50,0%
 2. здорова бздура

  50,0%
 1. Rabinovich

  Rabinovich Well-Known Member

  А я в Ужгород хочу на праздник сакуры. Какой там при этом рынок,.....
   
  • Тупо Тупо x 2
 2. Gyppsy

  Gyppsy :hi:

  @Rabinovich, от випадково натрапив
  Галицький кулінарний словник | То є Львів.
   
  • Подобається Подобається x 1
 3. Gyppsy

  Gyppsy :hi:

 4. Gyppsy

  Gyppsy :hi:

 5. Gyppsy

  Gyppsy :hi:

 6. Gyppsy

  Gyppsy :hi:

  10 фактів з історії львівського Низького Замку • Фотографії старого Львова

  ryc18.jpg

  Фактично усі знають, що колись на Замковій горі у Львові стояв Високий замок. Менш відомим є Низький Замок, який попри все був ключовим об’єктом міських фортифікацій, що створювалися у місті Лева в ХІІІ-ХV ст. Сьогодні нагадаємо 10 цікавих фактів з його історії.

  1. Низький Замок було збудовано у другій половині ХІІІ ст. князем Левом Даниловичем. Розташовувалася фортеця там, де зараз знаходяться Національний академічний український театр імені Марії Заньковецької, Національний музей імені Андрея Шептицького та «Вернісаж».
  2. Найдавніша документальна згадка про замок – у копії документу з 1292 року. Князь Лев дозволяє в саду новозбудованої Миколаївської церкви “черпати воду, що протікає до нашого двору в місті Львові, тобто до Нижнього Замку біля кухні”. Цей запис вказує на водогін, що постачав замок водою з джерел Замкової гори і проходив через церковний сад. [4]
  1. Замок мав не лише оборонне, а й адміністративне значення. Тут перебували Ґродська канцелярія з архівом, трибунальський суд та в’язниця для злочинців зі шляхетського стану у Судовій вежі, а також костел Св. Катерини. Як писав Мартін Ґруневеґ: «Вона була раніше руською, як ще й тепер свідчить уся її будова. Всередині, починаючи з підлоги, прикрашена мальовидлами євангельських історій і святих, все на руський лад… Вимурувана дуже старанно, з особливо міцної цегли» (Ґруневеґ М. Опис Львова/ Публ. підгот. та авт. передм. Я. Ісаєвич // Жовтень. – 1980. – Ч. 10. – С. 109-114)
  2. Замок був поділений на дві частини. Одна – власне замок, мурований, із костьолом, парадними покоями, склепами та пивницями. Він був відділений від пригородка муром. Друга частина – пригородок зі склепом для зберігання гродських книг, стайнями, мурованим домом месіонарським, великим домом білим і кухнею. Пригородок із півночі та заходу примикав до міського муру. Натомість зі сходу та півдня був оточений дерев’яними парканами. У парканах були брами, що виходили на місто і монастир оо. Францисканів. [4]
  1. У 1564 р. Львів охопила пожежа. Окрім багатьох помешкань на вулиці Краківській, стихією було знищено шпиталь з каплицею св. Духа, костел св. Хреста з монастирем та споруди Низького замку. А під час пожежі 1565 року він вигорів дотла. Зусиллями старости Петра Баржі розпочато відбудову, передовсім стін і господарських споруд. По його смерті до Замку вислано дворянина Андрія Овадовського, який склав описи та кошториси для ґрунтовної реконструкції. Микола Гербурт, староста з 1570 року, довершив перебудову Замку в ренесансово-маньєристичному стилі (1574). Керував будівництвом незнаний на ім’я італієць. [4]
  2. За Іваном Крип’якевичем: «З історичних подій, зв’язаних із замком, важніша та, що 1537 р. король Жигмонт Старий мусив тут упокоритися перед шляхтою, яка підняла проти нього бунт, т. зв. «кокошу війну». В 1704 р. проживав тут шведський король Карл ХІІ, пізніший союзник гетьмана Мазепи».
  1. Були тут королівські покої з галереями. Але вже у ХVІІ ст. вони не відповідали потребам королівського комфорту і володарі Речі Посполитої воліли мати свою резиденцію у вигідніших кам’яницях на Ринку.
  2. Наприкінці ХVІІІ ст. австрійський уряд мав намір продовжити адміністративно-судові функції Низького Замку, але його стан був близький до руїни, тож у 1802 р. цю рудеру передали місту. «Австрійський уряд дарував знищені мури галицьким «станам», а вони 1802 р. продали їх місту: магістрат випродав цеглу жидам, і з неї побудовано кам’яниці на Краківській площі (сучасна площа Князя Ярослава Осмомисла)», – Іван Крип’якевич.
  1. На місці замку деякий час була торговиця та склади дров, а потім тут утворили площу Каструм (Замкову), яка кілька десятиріч стояла пусткою. У ХІХ ст., на місці, яке займав Низький Замок , збудували Промисловий музей та чотири кам’яниці.
  2. Низький Замок залишився в топоніміці міста лише в назві вулички, що сполучає вул. Театральну з проспектом Свободи. ДО 1871 року її називали вуличкою при площі Каструм, потім Техніцькою на честь техніків (студентів Технічної академії ) У 1885 р. вулицю перейменували на честь польського патріота Валеріана Лукасінського. За німецької окупації вуличка називалася Дзвінною, а в 1946 р. їй присвоїли ім’я комсомолки-партизанки Зої Космодем’янської. У 1991 р. вуличка, до якої не приписано жодного будинку, отримала назву Низький Замок.
  Софія ЛЕГІН
   
 7. Gyppsy

  Gyppsy :hi:

  Десять найдорожчих будинків Львова, - ФОТО

  З початком пандемії коронавірусу ціни на приватні будинки як у світі, так і у Львові знову стрімко йдуть угору.

  Як не дивно, у переліку найдорожчих осель сьогодні можна побачити дома дуже різної якості — як у центрі міста, так і на його околицях, як з сучасним з дизайнерським ремонтом, так і у досить поганому стані.

  Представляємо спецпроєкт 032, зроблений згідно з даними порталу olx.ua про виставлені на продаж найдорожчі будинки міста Лева.

  screenshot364_6202770b9ba4a.png
   
 8. Gyppsy

  Gyppsy :hi:

  Альо, @Anastasiyaas, Вам сюди не можна пхатися!
   
 9. Gyppsy

  Gyppsy :hi:

  Місяць після повномасштабного вторгнення росії в Україну

  Що маємо станом на сьогодні у Львові:

  75% підприємств, закладів харчування та магазинів відновили свою роботу у Львові
  Центр підтримки вимушено переміщених українців у Львові має 1,5 тисячі вакансій для ВПО. Також у місті запустили курси для швидкого навчання та подальшого працевлаштування. Телефон для довідок: 032-262-43-25
  У нашому місті тимчасовий прихисток знайшли 200 тисяч осіб
  Відновили онлайн-навчання у школах: долучилися 85% львівських учнів та 2 184 дитини з інших регіонів
  Щодня зі Львова до інших міст відправляється 10 фур уже відсортованої допомоги
  На лінію психологічної підтримки звернулися 320 осіб
  Безкоштовний номер телефону - 0800307305
  Андрій Садовий
   
 10. Gyppsy

  Gyppsy :hi:

  Львів'ян та вимушених гостей запрошують разом прибрати місто до Великодня

  Наше місто стало прихистком для понад 200 тисяч українців, які приїхали до Львова, рятуючись від війни. Спільне прибирання міста стане чудовою нагодою познайомитись між собою та зблизитись. Це буде особлива толока. Раніше ми зосереджувались на прибиранні парків. Зараз вони достатньо доглянуті, тому цього року зможемо більше уваги приділити віддаленим районам», — каже керівниця управління екології та природних ресурсів Олександра Сладкова.

  У місті обрали низку локацій, які потребують додаткової уваги та прибирання. Втім, зведеної карти цьогоріч не оприлюднюють із міркувань безпеки. Усі, хто хочуть долучитися до толоки, можуть звернутися в управління екології та природних ресурсів за телефоном - +38 (032) 297-57-55. Там підкажуть найближчу локацію.

  Окрім того, львів’ян закликають навести лад на прибудинкових територіях.
   
 11. Gyppsy

  Gyppsy :hi:

 12. Gyppsy

  Gyppsy :hi:

  • Подобається Подобається x 3
  • Зе бест! Зе бест! x 1
 13. Capitoshechka

  Capitoshechka Наймоскальніший москаль

  вот біндєрафци... кто вам разрєшил так красіва жить? Кто вам разрєшил такую радугу? Ви далжни жить так же, как і вілікая рассія- в гавнє! А ані жируют, панімаєш лі. НІЗАБУДІМНІПРАСТІМ!!! НІ ЗА ЕТО ДІДИВАЄВАЛІ, ЧТОБИ БАНДЕРЛОГІ ЖИЛІ ЛУЧШЕ НАС!
   
 14. Gyppsy

  Gyppsy :hi:

  Цю веселку в цей самий час було видно як мінімум в двох районах області
   
 15. Мих

  Мих Дуже важлива персона

  Сьогодні до Сихова в кафе завітала Анджеліна Джолі.

  [​IMG]


  [​IMG]
   
  • Тупо Тупо x 1
 16. Gyppsy

  Gyppsy :hi:

  80 окрема десантно-штурмова бригада ДШВ ЗСУ
  8 год ·

  З ДНЕМ МІСТА, ДОРОГІ ЛЬВІВ‘ЯНИ!
  Сьогодні своє день народження відзначає місто славних королів, яке береже багатовікові традиції та культуру!
  Непроста історія Львова зростила його таким, яким ми його бачимо. Величні вулиці Лева бережуть пам’ять про всіх борців-героїв, які колись по них ходили. Сьогодні ж львів’яни, як і вся Україна, боряться за мрію не одного покоління і кожна наша дія - це чергова сторінка в історії.
  Місто, яке стало другим домом для багатьох людей, кого війна примусила покинути свої рідні оселі. Душа України, яка молиться, любить і бореться.
  Ми горді носити символ міста на своїх бойових шевронах!
  Дякуємо вам Львів’яни, за надійний тил!
  Разом до спільної перемоги!
  ⠀ З ДНЕМ МІСТА ЛЕВА! ⠀
  #Львову_766_років
  [​IMG]
   
  • Подобається Подобається x 2
 17. Мих

  Мих Дуже важлива персона

  • Тупо Тупо x 1
 18. terRen

  terRen Дуже важлива персона

  @Rabinovich
  Не польські слова, а гуцульські))

  @Silver bullet

  :)
  Він відповів, що вівці признають тільки свого вівчара, треба знати толк у випасанні отари, то не так, щоб прийшла якась інша людина, так як (журналістка, що брала інтерв"ю), і вони захотіли її слухатися)) Вівчар, то дуже важлива професія, він тримає усю полонину, треба вміти любити вівці і вони слухатимуться. То не так легко випасати вівці, треба йти лісами десь до 30 км., бо вівця не хоче пастися в полі, вона хоче зрубу, хоче лісу. А само найтяжче то пасти, коли є дощ, мряка, бо ходиш мокрий, посушити немає де одежу, мокре взуття, а ще на полонині є вовки... вони із суботи на неділю з"їли дві вівці, він прийшов до кошари, а вони лежать, і йому було на душі дуже зле... тепер він має ще якось компенсувати їх людям. А де були собаки, і чому не гавкали?.. Собаки не годні гавкати на вовків, бо вони їх бояться, коли вовк біля кошари, то собак навіть і близько не видно - ховаються. Правда є такі собаки, яких вовки бояться, але їх треба купляти в Румунії, де їх вирощують, бо тут таких немає - не годні...)))

   
  Останнє редагування: 7 тра 2022
  • Подобається Подобається x 1
 19. terRen

  terRen Дуже важлива персона

  • Подобається Подобається x 1
  • Зе бест! Зе бест! x 1
  • Інформативно Інформативно x 1
 20. Silver bullet

  Silver bullet Well-Known Member

  привіт,@terRen.Дякую...А про собак, то мабуть, алабаї що вовків не бояться..
  Так вони дорогі дійсно. Як вовки будуть заходити, то вівчар нічого не заробить, і самому небезпека.(
   
  Останнє редагування: 7 тра 2022
  • Подобається Подобається x 1
а де твій аватар? :)