Парк із водоймою та кінотеатром: історія "Горіхового Гаю" у Львові, - ФОТО У рамках редакційного спецпроєкту "Історія старого Львова" кореспондентка 032.ua розповідає про один із парків міста - "Горіховий Гай". Львів - це не лише унікальна архітектура, але й чудові парки серед метушливого міста, де можна відпочити на природі. Пропонуємо дізнатися про один із них - "Горіховий Гай". Варто зазначити, що лише нещодавно затвердили його межі. Нарешті він захищений від незаконних захоплень та забудов. Цей парк розташований у Франківському районі міста у місцевості Кульпарків. Розповідаємо детальніше про нього.
У Львові внаслідок негоди постраждали декілька архітектурних пам’яток View: https://youtu.be/RQ7ceUr49hk
Готелі змiнюють фoрмaт: до Львова активно приїжджають арабські туристи Маршрут Київ – Львів – Буковель є найбільш популярним серед арабських туристів. Гостей з Близького Сходу приваблюють гори та старовинна архітектура. “Насампeрeд мeнi спoдoбaлoся y цeнтрi. Tyт дyжe крaсивo. Я пoбyвaв y мyзeї, пoбaчив стaрoвиннi бyдiвлi. Усe дyжe гарне і мені сподобалося”, – розповів турист із Саудівської Аравії Маас. “Зараз ми вжe дyжe aктивнo прaцюємo нaд мeню з aрaбським пeрeклaдoм в рeстoрaнi. Бiльшiсть з них нe спiлкyється дoбрe aнглійською”, – пояснив генеральний менеджер одного з готелів Тарас Кузик. Боротьба за бажаного арабського туриста між турагенціями вже розпочалася. “Найбiльшe їх цiкaвлять пaрки, пaлaци, фoртeцi, зaмки. Цe їх нaйбiльшe привaблює тyт. Їм дyжe пoдoбaються Kaрпaти i всe, дe мoжнa вiдпoчити вiд спeки”, – рoзпoвiлa дирeктoркa тyристичнoї кoмпaнiї Нaтaлiя Гладілова.
Нині — 80 років з дня проголошення у Львові Акта відновлення Української Держави! Маркіян Лопачак 12 год · Фото зроблене рівно 80 років тому. 30 червня 1941-го. На площі Ринок. У кадрі — львів’яни в очікуванні проголошення Акта відновлення Української Держави. За кілька днів після тієї знаменної події через відмову відкликати Акт німці арештували Степана Бандеру та Ярослава Стецька, згодом відправили до Заксенгаузена. Почалися масові арешти й розстріли членів ОУН. Відстояти незалежність не вдалося. Але це стало початком нового етапу безкомпромісної боротьби за українську свободу, викликом української нації обом тодішнім поневолювачам — сталінському тоталітаризму та нацистській Німеччині, які розпочали страшну війну задля переділу світу. Завдяки цьому зокрема нині живемо у незалежній державі. І ще відновимо її соборність. Слава Героям! Слава Україні!
«Молодість у 90-х була нелегка, але згадати є що». Де у Львові гуляли, танцювали й пили каву наші батьки Молодість – чи не найяскравіший етап в житті кожної людини. Шалені студентські вечірки, безтурботність і тисячі неосяжних можливостей – всім цим зараз сповна може насолодитись сучасне молоде покоління. А ось ті, чиє студентство промайнуло у 90-их роках минулого століття, пам’ятають цей період життя дещо іншим: хтось згадує з посмішкою та приємною ностальгією, а хтось – хоче забути як страшний сон.
Локальна історія 2 год · Польські міфи про історію Львова. Невже цивілізацію у місто приніс польський король Казимир ІІІ? А що тут було до нього, яким був Львів за часів князя Лева? Хто і коли вперше надав магдебурзьке право? Де мешкали і молилися русини? Не тільки ж на вулиці Руській. Княжий період Львова оповитий багатьма вигаданими історіями. У #безброму їх розвінчує докторка історичних наук, львів’янка у сьомому поколінні Мар’яна Долинська. View: https://www.facebook.com/watch/?v=1935025183333564&ref=sharing
Навздогін «Львова ніхто ніколи не завойовував, але завжди всі "визволяли"» View: https://youtu.be/SCmA80BlYrM
В центрі Львова відкрили новий фонтан та площу У неділю, 12 вересня, відбулось відкриття оновленої площі Коліївщини в історичній єврейській дільниці Львова. Прoєкт oнoвлeння плoщi рoзрoблeний бюрo «Рyтeнiя» (aрх. Oльгa Kривoрyчкo), рoбoти викoнyвaлa фiрмa «Вeльт Kaпiтaл». Зaмoвник тa кooрдинaтoр рoбiт – yпрaвлiння oхoрoни iстoричнoгo сeрeдoвищa Львiвськoï мiськoï рaди.
Львів посів 10 місце у рейтингу українських міст за якістю життя Львів опинився на 10 місці серед українських міст за індексом задоволеності якістю послуг . Про це свідчать результати сьомого всеукраїнського муніципального опитування, проведеного соціологічною групою «Рейтинг» від імені Центру аналізу та соціологічних досліджень Міжнародного республіканського інституту. Опитування проводилось у 24 обласних центрах України, що не перебувають під контролем російських чи проросійських сил, включаючи Маріуполь та Сєвєродонецьк на Донбасі. За результатами опитування, найбільше якістю життя у місті задоволені жителі Вінниці, а найменше – жителі Херсону. Львів опинився на 10 позиції з оцінкою 3,1 – загальний індекс якості 22 виміряних послуг. За оцінкою розвитку міста, Львів опинився на 8 позиції. 56% львів’ян вважають, що справи у місті, в цілому, йдуть у правильному напрямку. Також соціологи склали рейтинг обласних центрів за сферами. Що стосується Львова, то тут містяни найбільше задоволені гуманітарною та комунальними сферами, а найменше – медичними закладами та інфраструктурою. Стосовно рівня схвалення діяльності місцевої влади, то 16% жителів Львова цілком схвалюють роботу мера, швидше схвалюють – 43%, швидше не схвалюють – 18%, а зовсім не схвалюють – 11%. Щодо роботи міськради Львова, то її діяльність схвалюють лише 10%, швидше схвалюють – 41%, швидше не схвалюють – 22%, зовсім не схвалюють – 8%. Крім цього соціологи дослідили ставлення львів’ян до послуг та сфер, які надаються місцевою владою Львова. Зокрема, мешканців Львова спитали, як вони оцінюють збір сміття. За результатами опитування, 40% львів’ян вважають, що у місті добре справляються зі збором сміття, натомість 5% кажуть, що жахливо. Стан медичних закладів у Львові оцінюють так: 24% опитаних вважають, що рівень обслуговування у них добрий, натомість 12% кажуть, що жахливий. Також мешканців Львова запитали, як вони оцінюють транспортну інфраструктура. Тут 29% львів’ян оцінили цю сферу як «добре», 27% – добре, 19% – погано, 14% – жахливо.
Львів'янку визнали найгарнішою мамою Європи Львів’янка Зоряна Богдан перемогла у двох номінаціях на конкурсі краси Mrs. Europe, фінал якого відбувся 26 вересня. Наша чарівна Zoryana Bohdan справедливо підкорила Європу аж у двох номінаціях: «Mrs.Sport» та «Mrs.Mother of Europe». Погодьтеся, це не просто титули, а результат титанічної роботи над собою Зоряни як матері та спортсменки-аматорки! Вітаймо переможницю Зазначимо, що конкурс краси проходив у столиці Естонії – у місті Таллінн.
Із серії «Тільки у Львові». Підходжу якось на трамвайну зупинку . Сидять-розмовляють дві старші жіночки. Прислуховуюся краєм вуха. Судячи з обривків розмови, принаймні одна недавно овдовіла. - Йой, пані, так ми ноги болят, так ми всьо в середині пече. Певно, скоро піду за своїм. - Та побійтеся Бога, панцю, де таке говорити можна. - Та кажу, кажу. Чую. Так мені є зле. - Дай ти си на стриманє. Ви ше всіх переживете. Он як не зле виглядаєте. - То я не зле виглядаю? Мали би сь те совість насміхатися. - Та де ба я з вас насміхалася, що ви собі таке дурне в голову взяли. Ніц розуму не маєте. - Ой, та ви, я бачу, страшенно розумна. Чо сі до мене вчепили? - То я до вас вчепилася. Та дайте мені чистий спокій. Робіт си, що хочете. Хочете жийте, хочете вмирайте. - А хтіли би с ти. А не діждетисі. - То, якого дідька. Прошу пані, крутите мені голову? - Ти дивисі! Я їй ще голову кручу. Та йдіт ви до задниці. - Сама туди йди, шльондра стара… Надійшов мій трамвай, і я собі поїхав, з жалем за недослуханою дискусією. Але вкотре переконався: наші старші пані не люблять, коли їм перечать. Бо то є Львів. 23 год
Локальна історія 7 год · Хочете перенестися у Львів 100-річної давнини? Виявляється, у 1921-му львів’яни теж пережили локдаун! Жінкам дозволили вступати в Політехніку, у місті провели перепис населення, прийняли рекордну кількість туристів, а городян охопили такі злидні, що в газетах з’явились оголошення про продаж дітей! Які три доленосні події, що назавжди змінили не лише Львів, а й історію, сталися у 1921-му? Спробуйте разом із нами стати львів’янином того часу! У новому спецпроєкті від Локальна історія щоденна хроніка, унікальні світлини та відмінні тексти. * Рекомендуємо читати на екрані комп’ютера для кращого занурення Львів 1921
Показували сьогодні урочистості у Львові. Ба, лежить сніг. Я вважала, що у Львові точно тепліший клімат, ніж у Харкові.
Стесняюсь спросить это какой то локальный диалект украинского языка ? Или это просто так коверкают слова ?