Лікар-початківець в Україні: як вижити в сучасних умовах?

Тема у розділі 'Здоров'я', створена користувачем Dr. Shutup, 6 лис 2007.

  1. Romko

    Romko Дуже важлива персона

    Відповідь: Лікар-початківець в Україні: як вижити в сучасних умовах?

    Це в першу чергу покликання.ІМХО В ідеалі такими повинні бути ще вчитель і священник.Від столяра,каменяра не залежить людська доля,здоров"я,життя.А в основній масі своїй лікарі наші відносяться до своєї роботи,як недобросовісний маляр.
    Може це й дуже патетично звучить.
     
    • Подобається Подобається x 5
  2. Ljolik

    Ljolik Well-Known Member

    Відповідь: Лікар-початківець в Україні: як вижити в сучасних умовах?

    На халяву зараз хіба пенсіонери хочуть надання послуг від лікаря. Інша справа що те, що лікарю платиш не гарантує ні нормального ставлення, ні те що в нього знання і вміння з"являться.
     
    • Подобається Подобається x 4
  3. Ольга

    Ольга Well-Known Member

    Відповідь: Лікар-початківець в Україні: як вижити в сучасних умовах?

    перш за все співчуваю Вам, бо розподіл напевне найважча штука :)
    Чи ще діє той розподіл, що всіх посилають на сімейних лікарів? Чи Ви ще маєте шанс стати лікарем зі спеціалізацією?

    Якщо суто практично - моя сестра, без жодного досвіду роботи отримала роботу в фармац фірмі. Інтернатуру поєднала з роботою по пропагуванню нормальних ліків (не якісь харчові добавки). Завданням її було обійти кілька лікарів і кілька аптек в тиждень, залишити матеріали про ліки, записати їх контакти та питання, якщо у них виникали. ЗП була ЦІЛКОМ хорошою як на першу роботу!

    Думаю, що це один з виходів...
     
  4. Dr. Shutup

    Dr. Shutup Member

    Відповідь: Лікар-початківець в Україні: як вижити в сучасних умовах?

    Безперечно,а Ви вважаєте, що працювати можна починати лише у 40 років, коли маєш досвід? Досвід-справа часу, навчання, він не з неба падає.

    Додано через 5 хвилин
    Взагалі, я так і планую підробляти - підтягну свою іноземну і буду представляти якийсь "відісік". Звичайно, якщо встигатиму(муситиму встигати).

    Додано через 13 хвилин
    Дякую за співчуття! На сімейних лікарів "посилають", проте таке місце роботи обов"язково має в навантаженні проблеми з житлом (варіант- старенька бабусина хата-найкращий,минулого року на Житомирщині інтернів поселяли в котромусь кабінеті в поліклініці по кілька чоловік).

    Мрію про такий підзаробіток, як у Вашої сестри! Ще раз дякую!

    Додано через 18 хвилин
    На щастя, розподіл пройшов для мене вдало, я хотів стати лікарем-лаборантом і буду проходити інтернатуру по цій спеціальності в обл.центрі (не у Львові.) В сучасних умовах "зачепитися " у львівській лікарні=всеодно, що злітати у космос. Принаймні для мене.

    Додано через 21 хвилину
    Дякую!

    Додано через 26 хвилин
    Вчився і продовжую вчитися на державному. Та повірте,що форма навчання по великому рахунку нічого не означає. У мене багато друзів на платному і в навчанні вони не пасуть задніх.

    Додано через 27 хвилин
    Вибачте за тавтологію!

    Додано через 30 хвилин
    Якщо Ви попали комусь під гарячу руку...А взагалі не стриижіть всіх під один гребінець.

    Додано через 37 хвилин
    Поки в Україні не буде докорінних змін у сфері ОЗ,то нічого не зміниться. Нічого. Я того часу певно не дочекаюся...
     
  5. Степаныч

    Степаныч Дуже важлива персона

    Відповідь: Лікар-початківець в Україні: як вижити в сучасних умовах?

    Покликанням жити, покликанням харчуватися, у покликання вдягатися, ним же забезпечувати життя своїм дітям (які теж мабуть з дня народження "покликані")... Ну-ну...
     
  6. levandivka

    levandivka Не демократ, однозначно.

    Відповідь: Лікар-початківець в Україні: як вижити в сучасних умовах?

    Чудово сказано!
    Можна бути поганим маляром, але не можна бути поганим лікарем.
    Слава Богу, що є лікарі "за покликанням". Саме до них звертаються і їм "несуть" (і на діточок).
    Нє?
     
    • Подобається Подобається x 5
  7. Romko

    Romko Дуже важлива персона

    Відповідь: Лікар-початківець в Україні: як вижити в сучасних умовах?

    А для чого лікар йде працювати лікарем?Щоб набити кишеню?Отже,якщо мала зарплата,або підвищуй кваліфікацію і працюй,щоб люди(і начальство) це відчули,або міняй роботу на більш оплачувану.
    Ьо питання до держави(про малу зарплату),а не до пацієнтів.
    Чи,по Вашому через малу зарплату лікар має калічити людей?
     
  8. Степаныч

    Степаныч Дуже важлива персона

    Відповідь: Лікар-початківець в Україні: як вижити в сучасних умовах?

    Цю гілку відкрив випускним медвузу. Йому зараз мінімум 24 роки. Провчився 6 років у ВУЗі. Попереду 3 роки інтернатури, тобто він отримає сертифікат про те, що може самостійно працювати, у 27 років. Для того, щоб стати лікарем, якому будуть "нести" потрібно ще щонайменше 3-5 років. ІтАго десь в 30-32 роки може й "понесуть". А як прожити до цього віку? Це по-перше. По-друге, працювати в надії на те, що "принесуть"... ризикуючи при цьому,що "застукають"... Це правильно? По-третє, Ви особисто скільки платите лікареві за його роботу, якщо до нього звертаєтесь?

    Додано через 3 хвилини
    Я про Фому, Ви про Ярему. Розмова сліпого з глухим виходить. Ви ініціативи Президента читали? Там сказано, що мета - щоб лікар-хірург ВИЩОЇ кваліфікаційної категорії отримував 1 500 грн. ВИЩОЇ! Хірург!
     
    • Подобається Подобається x 3
  9. Forpost

    Forpost Стоїк

    Відповідь: Лікар-початківець в Україні: як вижити в сучасних умовах?

    Туть всі ламають списи...а чим погана робота дільничого терапевта на Сихові.Світлий ,теплий кабінет,два вихідні,16 годин прийому в тиждень.Трошки по викликах походити, розім"ятись.(дільниця компактна).Ну мала зарплата, згідний.Але то хто на шо вчився.Такий то є льос

    Додано через 3 хвилини
    Після аспірантури в мене теж була зарплата з гулькін нос,двоє малесеньких дітей і жінка сиділа з дітьми.Попроще нада жить,попроще...
     
    • Подобається Подобається x 1
  10. afterstep

    afterstep Дуже важлива персона

    Відповідь: Лікар-початківець в Україні: як вижити в сучасних умовах?

    і думати, як зробити життя троха менш спартанським. Думати постійно, думати щодня...
    от тільки кляті пацієнти думати заважатимуть - бо то ж не просто вислухати - то слід задуматися, що то за симптоми, визначити болячку... Перевірити свої висновки - в ідеалі - аналізами... Визначити лікування - і не забути за два-три дні перевірити, як воно йде - тобто в голові тримати що було два дні тому....
    Потім, якщо все добре - ну, тоді добре - пішло щось не так - просто сказати "ой, в мене не вийшло" - не можна, бо це - людське життя....
    Отут - на телефон, обдзвонювати викладачів/знайомих, консультуватися з іншими спецами у свому відділенні - або й інших, домовлятися по своїх каналах на Дністровській - там апаратура хороша, і не "лабухи" при тій апаратурі сидять...
    ==
    І ото отак 16 год. в тиждень посидить у світлому кабінетику (то в середньому - по три год в робочий день), а потім на додачу - дві суботи або одну неділю в місяць почергує - а решта 5 год. - то бігати по дільниці. "Компактний сихів" - то видно новий анекдот, та хай. Піде слякота (зараз поки що тільки болото), почнуть хворіти діти... Темніє - рано, елітність Сихова - ну, десь воно під питанням - а для жінок поночі бігати неосвітленими дворами/під'їздами - це ж добре! ну як мінімум адреналіну додасться...
    ==
    Панове, більшість з вас про роботу лікаря має уявлення на рівні "Читанки" - пам'ятаєте книжку з першого класу?
    Зате претензії та лайки - видають у вас зформованих, закінчених дорослих....
    ==
    Ось скажіть - чому ви свою професію вважаєте непростою, а професії лікаря/вчителя - простими? Невже ви не розумієте, що у Львові, де самий дієвий вид реклами - громадська думка - саме така громадська думка і викликає притік ламерів у медицину? Невже ви не розумієте, що спеціалістам ("лікарям за покликанням") рано чи пізно набридає паплюжити своє життя заради тих, хто, якщо все добре - в кращому разі дякую скаже (ті свої дрібні подачки - по 5 грн - навіть 50 грн - запхайте собі подлі!) - зате у разі якоїсь "нестиковки" - повноцінне поливання лайном, псування нервів, якісь побрехеньки .... Ламерам то не шкодить - а от нормальним лікарям - набридає...
    ==
    І ви робите все, щоб ті лікарі врешті решт плюнули - і знайшли собі "достойну роботу" - ну, як і рекомендував левандівка....
    Адже зробити з людини фотографа - левандівко, місяць? два? три?
    А лікаря? 15 років? 20? 30?
     
  11. KabMiner

    KabMiner Well-Known Member

    Відповідь: Лікар-початківець в Україні: як вижити в сучасних умовах?

    Не ображайтесь, Степаничу, немає у мене бажання отримувати щось на шару. Про $100 це ви також трохи застарілу інформацію даєте, але справа не в тому. Як на мою думку, то в професії лікаря повинне бути і покликання (бо то сфера все ж специфічна: якщо вам не подобається підмітати вулиці, то в цьому випадку максимум, що станеться то це тільки те, що якась вулиця буде брудною, а от якщо ви лікар і вам не подобається лікувати людей?!!!). Покликання в професії лікаря справа дуже важлива. Але є й інша сторона питання: професія лікаря – це професія, як і всі інші, і за роботу лікаря він повинен отримувати зарплату. Ну а тут на лікарів поширюються всі правила професійної конкуренції: хтось отримує багато, а хтось і не дуже. Щороку ВНЗ випускають тисячі юристів, але хтось з них стає успішним (високооплачуваним) адвокатом, а хтось все життя сидить клерком в державній нотаріальній конторі в Конотопі (що також потрібно, до речі). У лікарів те ж саме: хто заважає шановному випускнику знайти для себе місце з достойною оплатою праці? Ніхто ж не зобовязаний все життя працювати в державній лікарні чи ФАПі, відпрацював 3 роки не за полярним колом (якщо вчився за державні гроші) і йди собі шукай кращої, високооплачуваної роботи! Хто заважає, держава?

    Мені це нагадує анекдот:
    - Що робити, коли ви проснулися в пустелі і навколо вас стоять голодні гієни?
    - А як вам вдалося проснутися не в себе в ліжку, а в пустелі?

    Наскільки я розумію, то кожен абітурієнт-медик знає скільки триває навчання, скільки триває інтернатура, знає, що за навчання за державний кошт доведеться відпрацювати 3 роки в Зачепилівці, чи не так? То в чому ж справа? – Людина свідомо обирає собі професію і певний шлях в житті. Альтернативи є: можна піти вчитися на штукатура – рік повчився і вже маєш професію, і в 18 років вже можеш непогано заробляти.
    Степаничу, в кожної професії є період професійного становлення: для того щоб стати дорогим адвокатом також порібно попрацювати років 10 на низькій зарплаті. В лікарів цей період дещо довший ніж в інших професіях – і це всі знають, і тим не менше недоборів в медінститутах не спостерігається, йдуть люди на лікарів!
    Як дожити до професійного розквіту? – по різному люди живуть, кожен викручується як сам знає, і так у всіх професіях.
    Ну покажіть мені тюрми переповнені лікарями, яких застукали!

    Та я не про те хто як вчиться. Просто ви, йдучи вчитися за кошт держави, повинні були б розуміти, що грошей ніхто нікому просто так не дає. Ваше довготривале і коштовне навчання влітає державі в копієчку. То чи варто висувати до неї претензії коли вона просить вас всього-навчього відпрацювати 3 роки де потрібно.
    Хто заважав їм орендувати кімнату в нестаренькій хаті з гарною молодицею? Плата в селі чисто символічна.
    А тепер уявіть собі, що ви будівельник і будуєте не в Києві, а автодорогу десь під Кіровоградом. Житлові умови уявляєте? А будівельники ж також люди. Інженери вчаться 5 років...
    Ви знаєте, те ж саме кажуть освітяни, працівники судів, військові, інші держслужбовці, підприємці....
    А що саме ви пропонуєте докорінно змінити в системі охорони здоровя, чи системі підготовки фахівців для медицини?
     
    • Подобається Подобається x 6
  12. Michael2

    Michael2 Member

    Відповідь: Лікар-початківець в Україні: як вижити в сучасних умовах?

    Згідний, лікар, як висококваліфікований фахівець, повинен заробляти більше ніж низькокваліфіковані спеціалісти. Інакше, який сенс здобувати непростий фах, робити відповідальну роботу, коли можна халявити по іншому профілю і жити собі непогано.

    Наприклад, потрібно було мені недавно скористатись послугами сантехніка. Подзвонив по оголошенню - приїхало 2-є майстрів. За те, що було потрібно зробити, вони захотіли 60$! При чому казали, що та робота займе 1 годину часу в них! Непоганий тариф - по 30$ за годину. І то не треба освіти мати, досить смикалки на середньому рівні і трохи навиків. Тому немає сенсу бути висококваліфікованим спеціалістом, якщо із того мало яка віддача є.

    Але з іншого боку, наприклад, скільки заробляють молоді вчителі, працівники інститутів? Оклад вчителя - 700 грн (для молодого, без додаткових нарахувань). Інженери в інститутах отримують 600-700 грн на руки. Я би не сказав, що лікар - якась особливо привілейована професія порівнянно із згаданими мною спеціальностями. Звичайно, варто врахувати, що медична освіта вимагає більших інвестицій ніж інші і нема сенсу їх вкладати без розрахунку, що вони згодом повернуться із процентами.

    Та навряд чи ті пацієнти винуваті в тому, що лікарі не мають достойної винагороди. Наприклад я платив минулого року всі! податки (можливо, зробив дурницю). Заплатив 4000 гривень. Які я безкоштовні сервіси отримав за мої гроші? Мабуть ніяких. То хто мені винен, що я отримав за податки нуль віддачі? Може ті лікарі, яким я завжди оплачую консультації, незалежно скільки часу зайняв - 5 хвилин, чи більше? І часто не маю результату, на який розраховую...

    Якась в нас така специфічна система в державі, і важко сказати, звідки краще починати її змінювати. Тобто багато що можна пропонувати, та не знати чи то дасть ефект..
     
    • Подобається Подобається x 4
  13. KabMiner

    KabMiner Well-Known Member

    Відповідь: Лікар-початківець в Україні: як вижити в сучасних умовах?

    Не ви один такий. Є у нас багато в країні людей які платять всі податки!
    Сервіси які отримали?- державне управління, діяльність правоохоронців, діяльність комунальних служб (наприклад прибирання вулиць) і ще багато чого... так, що не сумуйте, як казав поет: "Не пропадёт ваш скорбный труд, и дум высокое стремленье!"

    Та вона міняється кожен день, тільки не завжди в кращу сторону :-(
     
  14. Forpost

    Forpost Стоїк

    Відповідь: Лікар-початківець в Україні: як вижити в сучасних умовах?

    Погарячкували Ви однако
    а якщо я не потребую всього цього....
     
    • Подобається Подобається x 1
  15. spm1950

    spm1950 Well-Known Member

    Відповідь: Лікар-початківець в Україні: як вижити в сучасних умовах?

    Величина зарплати лікаря не має ніякого віношення до якості лікування, а тільки до його особистого добробуту , і прошу не путати Божий дар з яєчнею.
     
    • Подобається Подобається x 2
  16. Boris_Kiev

    Boris_Kiev Дуже важлива персона

    Відповідь: Лікар-початківець в Україні: як вижити в сучасних умовах?

    Саме такою фразою я колись "построїв" суддю (як позивач у справі про відшкодування моральної та матеріальної шкоди). І сказав, що суму моральної шкоди я визначаю як сплачені податки за період бездіяльності тих держорганів, які проїли ці податки і ніфіга не зробили взамін. (справа не була пов"язана з медициною. Але суддя побігла пити валеріанку).
    Ефект бомби. Позов задовольнили.
     
    • Подобається Подобається x 1
  17. spm1950

    spm1950 Well-Known Member

    Відповідь: Лікар-початківець в Україні: як вижити в сучасних умовах?

    Яким чином може впливати зарплата лікаря на якість лікування?
     
  18. KabMiner

    KabMiner Well-Known Member

    Відповідь: Лікар-початківець в Україні: як вижити в сучасних умовах?

    Це оффтоп, але ви справжный герой!:y:

    Доведіть це: оберіть депутатів, які внесуть відповідні зміни до законодавства, ви позбудетеся безплатних сервісів держави, і будете платити менше податків...
    То все не просто, але скажу чесно, що на цій ниві є дійсно багато роботи...:8:
     
  19. Гелена

    Гелена Дуже важлива персона

    Відповідь: Лікар-початківець в Україні: як вижити в сучасних умовах?

    Лікар-початківець в Україні: як вижити в сучасних умовах?

    щось мені сильно здається, що всім початківцям, а не лише лікарям важко
    і чим складніша професія тим важче
    а лікар професія досить складна, тому нема чого скаржися що сам по собі диплом мало благ дає - так і має бути, імхо
     
  20. Dr. Shutup

    Dr. Shutup Member

    Відповідь: Лікар-початківець в Україні: як вижити в сучасних умовах?

    Згоден. Кому зараз легко? Та якось треба вижити всім, і лікарям в тому числі. Та я не говорю про тих, які мають досвід, вдячних пацієнтів, приватну практику і такі ж кабінети.
    Я про тих, які зайшовши в палату до хворих, викликають в останніх думки: "Ой, воно молоде, зелене, нічого не знає..." Думаєте легко вселити довірити до себе таким людям? По-моєму, молодому вчителю (ну це зовсім не порівняння!) у компанії 12 річних дітей почувається краще, ніж молодому доктору між 60 річними чоловіками зі спектром болячок і великим досвідом лікування в інших, більш досвідченіших спеціалістів.
     
а де твій аватар? :)