Курс гривні.

Тема у розділі 'Економіка, бізнес і фінанси', створена користувачем Hyligan, 5 лют 2014.

  1. yurazua

    yurazua дачник

    чому? теоретично можливо все...
    може насправді Вам складно признатися у відсутності економічних знань? ;)
     
    • Тупо Тупо x 1
  2. yurazua

    yurazua дачник

    я не маю на увазі деномінацію єслішо... а саме наповнення гривні змістом...
    якщо вона впала в десять разів, чому не може зміцнитися в десять разів? :mda:
     
    • Тупо Тупо x 1
  3. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    Зміцнення гривні, тобто зростання в ціні такий же стрес для економіки, як і падіння.

    Падіння гривні стимулює інвесторів та експортерів і давить імпортерів. Те, що сьогодні відбувається.
    Дорожчання гривні призведе до подавлення власного виробництва, експортерів і настануть золоті часи для імпортерів.

    Оскільки економіка любить тишу, то найкраще, коли валюта стабільна.

    Якщо б сьогодні (чисто гіпотетично) ввести нову валюту, наприклад, гривня-2, і взяти собі курс 1грн.=1дол. сша., то він би так і був 1:1. Деякий час. Тут не головне курс, головне - динаміка зміни співвідношення.

    Те, що я написав - математика. Але існують різні економічні і неекономічні фактори. Наприклад, коли була девальвація з 4,80 - до 8 за бакс, то було зроблено штучно. Адже комусь захотілось поставити народ на коліна - зробити бідним. От і зробили. Такі ж самі забавки з баксом були при переході 8 грн-21 грн. Попередили: тре затягнути пояси і поїхали гнобити гривню. Біда не в курсі 1:21, а в динаміці падіння. Ще довго будемо зализувати рани. Сьогодні навіть, чисто економічно 20 грн. є більше 1 бакса. Як не крути. Але гривню доведуть примусово, що 20 грн. таки буде менше 1 долара. Тобто, деяка стабільність настала, але наслідки ще будуть відгукуватися довго.

    А от питання: Чому гривня така слабенька? Як на мене, причина проста і вона не лежить лише у золотовалютному запасі. Перше, що робить гривню слабою - це банальна корупція. От порівняйте. 1 млн. польських злотих йде на побудову пивоварні. Потративши такі кошти, ми отримуємо підприємство з сотнею - другою робочих місць, сплата податків, пенсій, зарплат і т.д. Тобто 1 млн. злотих приніс певний економічний ефект, який працюватиме десятки років. Україна. Підприємець дав 1 млн. грн., чиновнику-депутату за те, щоб проголосували за певний закон, припустимо. Який економічний ефект від того мільйона гривень? Жодного! Яка економічна сила того мільйона гривень? Ніяка! Це просто папірці, які в принципі могли би і не фігурувати в подібній ситуації. Тобто папірці від субєкту А перейшли до субєкту Б. Все. Чого вартує грн.? А з точки зору міжнародної економіки? Як бачимо, гривня в основному в Україні виконує не економічну роль, а якусь незрозумілу. Сам відкат немає економічних позитивних наслідків, він послаблює гривню, бо гривня не отримує отого, що ми кажемо: економічного наповнення.
     
    • Подобається Подобається x 1
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  4. Ворон

    Ворон ПТН ЗДХ

    1 бакс=1гривня 80 коп=відсутність експорту=втрата позик від МВФ і мінусовий бюджет=витрата резерву на утримання курсу(7 мільярдів не вистачить навіть на день не згадуючи про те що грошей на такий курс в України не буде в найближчі сто років)=дорівнює дефолт і гіперінфляцію з астрономічними 0.

    20 гривень з гаком це курс який більш менш реальний на сьогодні. Йолоп його завищував спалюючи резерв.
     
  5. Ворон

    Ворон ПТН ЗДХ

    Валюта не може бути повністю стабільною. Невеликі коливання не мають якогось серйозного впливу. При підйомі соціалки і платні невелика інфляція мало що міняє в житті більшості.

    Якщо при курсі в 21г=1д середня платня в годину буде 210 гривень то курс мало що значитиме. Але в такому разі буде падіння експорту тому що ціна на українські товари і послуги значно зросте. Реальна спроможність валюти на внутрішньому ринку завжди неоднорідна що також впливає на мінімум за який працівник може прожити. Одним словом 1000 гривень в І.Франківську не те саме що 1000 гривень в Києві. Через це якщо ми відкинемо можливість купувати нерухомість в Лондоні в бік головне щоб прожитковий мінімум співпадав із реальним станом речей і бажано щоб особа могла заробити більше від цього мінімуму. Саме це є критерієм заможності суспільства. Якщо для цього мінімуму потрібно працювати 30 днів в місяць стан речей дуже поганий. Якщо значно не змінилось курс мало що значить. Це з перспективи працівника. З перспективи підприємця це трохи складніше і залежить від того який у нього ринок і чи він залежить від імпорту. Наш Хуліган наприклад купує насіння за кордоном і курс для нього має більше значення. Якщо з’явиться підприємець в Україні який буде продавати насіння на внутрішньому ринку за менше Хуліган може звертати на курс менше уваги. Хоч в сучасній економіці експорт і імпорт присутні майже всюди і тому надмірні коливання курсу (падіння в цьому випадку) сприймаються суспільством болісно. Але зупинити надмірну інфляцію можна лише розвиваючи економіку у країні якщо вона погіршується. Інакше інфляція всі запаси з'їсть і буде з'їдати все що їй дають. Навіть золотих ідолів яких Йолоп їй накупив. Неймовірно ненажерлива пані ця інфляція.

    Щодо розвитку економіки то з цим буде не легко але є багато потенційних можливостей які можна використати. Візьме десятиліття насправді.

    Резерв потрібний для стабілізації економіки не тільки курсу. Щоб не було різких коливань але не тільки цього. Це не при катастрофічних умовах. Уряд Йолопа підтримував курс штучно і спалював резерв як я написав вище. Ще й робив позики. Тепер це все виправилось до реального стану речей а не ілюзорного. Інфляція наздогнала реальність. Тут ще і втрата територій і їх економік та ринку збуту.

    Корупція нищить українську економіку вже 25 років. Все інше дотичне. Корупція створює багато проблем. Курс мало що значить. Мало підприємств, мало місць для працівників, витік людей за кордон, і багато іншого.
     
  6. yurazua

    yurazua дачник

    1)ну я розумію, шо всім хочеться прогнозованості, щоб вчасно підготуватися... )
    2) корупція - це не проблема взагалі, просто треба притягати до відповідальності і тих, хто дає хабарі (розхитує систему), і все...
    а куди хабарники гроші дівають? під подушкою тримають?
     
    • Безграмотно Безграмотно x 1
  7. yurazua

    yurazua дачник

    щоб зрозуміти, що таке курс, слід згадати, що таке гроші...
    як вартість грошей пов'язана з кількістю товарів в системі?
    які фактори впливають на кількість і ціни товарів в системі ?
    журналісти впливають? паніка впливає?
    базікання на форумах впливає на курс гривні?
    який курс обгрунтуємо? )
     
    • Безграмотно Безграмотно x 1
  8. yurazua

    yurazua дачник

    ще фактори...
    людська праця - це товар в системі?
    а праця машин?
    поки заробітчани десь там працюють, зміцнюючи чужу економіку...
    наш місцевий виробник бачить, шо всі пороз'їхались, робити нема кому за малі гроші, і ... купує техніку )
    все, робочого місця нема, і причому тут корупція )
     
    • Смішно Смішно x 1
    • Баян Баян x 1
    • Безграмотно Безграмотно x 1
    • Тупо Тупо x 1
  9. ІгорМ

    ІгорМ Маленький українець

    http://tsn.ua/groshi/ukladachi-inde...mendovaniy-kurs-dolara-v-ukrayini-569236.html
    О, а Гонтарєва напевне бігмаків не їсть, тому у нас в натурі інший курс :)
     
  10. KARABIN

    KARABIN ukropenFuhrer

  11. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    100%


    Заплановано друканути цього року 153 000 000 000 грн. Як гривня втримає запланований курс я не можу навіть уявити собі.
     
  12. Hyligan

    Hyligan Іронічний

    Незнаю як там бігмаги, але я часто дивлюсь відео мериканських фермерів, і завидую їм дуже сильно....Зріджений газ, метел, бензин, хімія в них дешевше ніж в нас, а от кіло моркви наприклад 3-4 бакси :dntknw:
     
  13. prius

    prius Well-Known Member

    така ціна може бути тількі в зимі і весною,та і коли середня зарплата 4К-5К невже це дорого?
     
  14. Hyligan

    Hyligan Іронічний

    це дорого в порівнянні з Україною, де за розхідні матеріали я плачу дорожче, а кіло моркви третина долара то вже дорого :dntknw:
     
  15. KARABIN

    KARABIN ukropenFuhrer

    Як не крути а Хуліган правий...
     
  16. prius

    prius Well-Known Member

    В штатах ціни встановлюють не в порівняні з Україною
     
  17. Ворон

    Ворон ПТН ЗДХ

    А Ви не заздріть. В США щоб щось виростити потрібно в 10-100 раз більше зусиль. Багато де поливання підземними водами які за кілька десятків років виснажаться. Почитайте про виснаження тих земель на початку 20 ст. За виключенням басейнів великих річок земля в США бідна або дуже бідна. І більше годиться для скотарства і лісогосподарств. Виростити нещасний помідор бере багато зусиль і праці. Ви ще Ізраїлю позаздріть. Пустелям. Україна одна потенційно може прогодувати цілу планету і недаремно колись була лідером по експорту. До червоної чуми.
     
    • Подобається Подобається x 1
  18. Hyligan

    Hyligan Іронічний

    ні, хіба конкуренція більша.
    Добре шо Бог дав дуракам таку добру землю, бо ше би і з голоду повмирали :mocking:
     
    • Смішно Смішно x 1
  19. Ворон

    Ворон ПТН ЗДХ

    В США Вам доведеться платити набагато більше за будь-яку допомогу. Доведеться платити податки в федеральний, штатовий і місцевий бюджети. І будете погано і мало платити в місцевий то у Вас не буде шерифа. І приїдуть злі дядьки на роверах з мотором і спалять Ваше господарство а гроші відберуть. І ніц їм за те не буде.
    Це звучить як жарт а насправді це не жарт. Мій знайомий колись готель збудував. Казав що партнери його без охорони залишили. До відкриття. Заїхала банда і збитки були такі високі що довелось підписати папери про банкрутство. Тому це тільки здається що всі гроші Ваші. Насправді значна сума йде іншим.
     
  20. Hyligan

    Hyligan Іронічний

    Наскільки я розумію дрібні фермери там теж податків не платять, принаймі в розрахунках податок не згадується...
     
а де твій аватар? :)