Культура слова: мовностилістичні поради

Тема у розділі 'Мовне питання', створена користувачем YOKO, 5 лют 2007.

  1. Dzeko

    Dzeko Well-Known Member

    Ви знаєте, якби я тільки визначеннями з джерелами передавав думки, то я був би ботом, а не людиною.

    Вкажіть будь-ласка скільки часу ви провели на Гуцульщині.
     
  2. Ука

    Ука сова на посаді жайворонка

    справа не в спілкуванні тільки визначеннями. Але коли Ви подаєте твердження, цілковито відмінне від загальновідомого:
    то виникає природне запитання: звідки Ви його взяли. Бо Ви або помиляєтеся - тоді це треба з'ясувати, або оперуєте іншою базою понять. А для ведення дискусії вона має бути спільною. Тому я і запитала про джерело.


    достатньо, щоб відрізнити питому говірку від штучної.
     
  3. MARTINI

    MARTINI Administrator Команда форуму

    Уко, Дзеко відомий генератор визначень-постулатів-аксіом-істин :) Не раджу апелювати до жодних джерел та здорового глузду, просто насолоджуйтеся цим персонажем, як роблю це я :)
     
  4. Ука

    Ука сова на посаді жайворонка

     
  5. Dzeko

    Dzeko Well-Known Member

    Не можна бути такою занудною.


    Це по-іншому сі називає мислєча людина. Власна думка є тільки в 30% людей, решта користуюсі тим шо вони генеруют.
     
  6. Un.Known

    Un.Known споглядач з лінійкою ) Команда форуму

    Сьогодні вельми плідний на етикетки день. :)
     
  7. MARTINI

    MARTINI Administrator Команда форуму

    Тим що генеруєте ви, я волію не користуватисі :) ну хіба як джерелом файного настрою ;)
     
  8. Ука

    Ука сова на посаді жайворонка

    ще й як можна!

    помиляєтесь. То називається - фантазер.
    Моя старша донечка, маючи доволі ще дитячі теоретичні знання, із задоволенням фантазує і будує свої теорії на їхній основі. От лише, на відміну від вас, виявивши, що вона десь помилялася, чи дізнавшись щось нове, вона вносить в ці теорії корективи, а не вперто повторює, що земля плоска.

    ---------- Додано в 21:51 ---------- Попередній допис був написаний в 21:50 ----------

    Олю, конкретно ця етикетка мені дуже подобається. Якщо тільки наша Занудка не буде проти.
     
  9. Dzeko

    Dzeko Well-Known Member

    Взаємно. ;)

    А шо я нафантазував? Мабуть вас всіх Василь покусав. Замість того щоб спілкуватися, годинами один одному пояснювати шо все брехня, фантазії і міф.

    До речі, ви були на Гуцульщині? Якщо були, то скільки, шось не можу сі добити.
     
  10. kitana

    kitana Banned

    Питала в цій гілці, що означає слово "дзека". Навіть контекст навела.
    Думаєте, хтось відповів?
    Фігушки :sad:
     
  11. Ука

    Ука сова на посаді жайворонка

    оце:
    ну бо "чукча не читатель, чукча писатель"

     
  12. iso

    iso Well-Known Member

    Я до метрології не маю жодного відношення:) І вже сказав, вживання архаїзмів, сленгу і новотворів (в розумних межах) вітаю. Але зводити мову до просторіччя?.. Аналогічно - гордитися навязувааням місту сільської культури і традиції.
    Також оригінально:mocking:
     
  13. Ука

    Ука сова на посаді жайворонка

    гм... я і не знаю. може згодом, як ще раз контекст покажете...
    можу припустити, що то варіант вимови "дека" - 10 (мілілітрів, міліграм тощо) - але сумнівно
     
  14. tanna

    tanna Дуже важлива персона

    Чому діалект? Помилкою вважається помилка. Наприклад, в нас багато хто говорить ПЛОТИТ вместо ПЛАТИТ (рос. мовою). Який же це діалект? Безграмотність просто.

    ---------- Додано в 09:47 ---------- Попередній допис був написаний в 09:45 ----------

    Не зрозуміла питання. Коли я розмовляю українською мовою - хребет, коли російською - позвоночник.
     
  15. Dzeko

    Dzeko Well-Known Member

    Так і є насправді. Їдуть галичани потягом у Івано-Франківськ, вийшли в Здолбунові на перекур, тут тітка носить вареники по вагонам продає. "То ви продаєте пироги?" питають, "Я не продаю пироги" каже, і попензлювала далі. А все тому, що в галичан "пироги" - і вареники і пироги.

    Коротше, шо тут розказувати, я що, шефський урок для першокласників даю? Закарпатський діалект взагалі не зрозумілий, бойківський також, лемківськитй також.


    А, ну ясно. Тоді пані як кажуть "нефиг зви***еть". Коли поїдете нарешті в Гуцульщину скажете, я хочу сі подивити (може на відео запишу) їк ви будете з горєнами балакати на філологічно-вивіреному, затвердженому Міністерством освіти, гуцульському діалекті.
     
  16. Мілена

    Мілена Дуже важлива персона

    А може це тільки нагадування про те, де саме лежать корені культури і традицій?:pardon:
     
  17. Bambook

    Bambook Persona non grata

    Ви сам часом так і робите. Тільки ще хитруєте - даєте посилання на класиків, які використовували просторіччя (нічого, що вони робили то винятково з ідеологічних мотивів), доводячи таким чином нісенітниці. На кшталт нормативності вислову "скоріше всього".
    То тільки вам так можна?
     
  18. iso

    iso Well-Known Member


    Dzeko. Незнання окремих слів не означає нерозуміння говірки. Для мене, наприклад, теж новим було, що в гуцулів Зіммера боби - то картопля. Але це деталі. Я нормально спілкувався і з гуцулами, і з бойками. Із закарпатцями пониззя було важче, бо в них запозичення від мадярів, чехів...

    ---------- Додано в 10:31 ---------- Попередній допис був написаний в 10:26 ----------

    Часом роблю, але не хизуюся тим. А щодо класиків-можна приклади? Там, де я "хитрую"
     
  19. Dzeko

    Dzeko Well-Known Member

    Молодець. А доктора Хауса розумієте без перекладу?

     
  20. Bambook

    Bambook Persona non grata

    А він гуцул чи бойко? :)
     
а де твій аватар? :)