Кровяний тиск

Тема у розділі 'Здоров'я', створена користувачем Мих, 10 бер 2007.

  1. nata-k

    nata-k Well-Known Member

    Миху, Ви українську розумієте?
    Якщо людина має зайву вагу, а ще при цьому курить, а ще при цьому мало рухається - от це і причина у переважній більшості випадків. Хоча бувають і інші причини, особливо якщо мова йде про молоду людину.
    Це по-перше.
    По-друге, якщо хвороба вже є, якщо кризи вже були декілька разів, то щоб не повторювалось - ліки треба приймати постійно, а не тільки коли вже прихопить.

    Я не знаю, як того не розуміти:dntknw:
     
    Останнє редагування: 27 січ 2009
    • Подобається Подобається x 1
  2. Максим

    Максим Well-Known Member

    Саме так, якщо не вдається тиск усунути іншим способом, наприклад зміною стилю життя, то тоді його доводиться тримати в рамках за допомогою ліків. Навіть і все життя. Якщо на підвищений тиск уваги не звертати, то того життя може залишитися не так багато.

    Зрозуміти небезпеку високого тиску (і атеросклерозу) дуже просто - уявіть собі водогін в будинку, труби якого розраховані на максимальний тиск, скажімо, 10 атмосфер. З якоїсь причини тиск у водогоні перманентно становить 50 атмосфер. Що почне відбуватися з трубами, кранами, обігрівачем води? А якщо ще внутрішні стінки труб вкриті кальцифікатами, внаслідок чого їх діаметр зменшений (атеросклероз)? В такому випадку перше, що зроблять, це знижать тиск у водогоні щоб уникнути пошкодження. А такі самі пошкодження загрожують і серцево-судинній системі у випадку підвищеного тиску.

    По-перше, наведені рекомендації корисні не тільки щодо тиску. ;) Людина, яка їх дотримується, має на загал краще здоров'я і настрій. По-друге, у переважній більшості (понад 90% ) люди страждають саме на так звану есенціальну гіпертензію - яка не має чіткої причини (як-от патологія нирок, ендокринні розлади тощо), але корелює, зокрема, з надвагою, підвищеним вмістом солі в їжі, спадковою схильністю, віком. До підвищеного артеріального тиску спричиняється також нічне апное, тобто затримки дихання, які виникають під час сну і ряд інших факторів.
     
    • Подобається Подобається x 2
  3. TARIKAFR

    TARIKAFR Well-Known Member

    Якщо ми говоримо про кровяний тиск, то потрібно знати, коли він рахується підвищеним.

    Нормальний - 120 систолічний, дещо підвищений - 130, а від 140 вже підвищений.
    Але увага! Ці показники враховуються тільки при правильному вимірюванні і на протязі деякого часу. 3 міс, щоб можна було говорити про гіпертонічну хворобу.
    Існує велика лабільність АТ на протязі дня і він може мінятися і до 50 мм.рт.ст. Коли тиск підвищений після хвилювання, кави чи алкоголю, носових краплів, навіть жувальної гумки /дія складників/, після прийому гормонів - це є нормально і не є хворобою.
    У рідких випадках естрогенна контрацепція може викликати реальне підвищення арт.тиску, що є зворотнім при відміні препарату.

    Потрібно дуже і дуже серйозно віднестись до стійкого підкищення АТ у молодих людей чи у тих, у кого нема факторів ризику. У них гіпертонія найчастіше вторинна, значить є симптомом якоїсь іншої хвороби, яка часто є лікованою, що і вилікує гіпертонію, як наслідок. Мова тут іде про проблеми нирок, наднирників, вроджені чи набуті судинні вади, хвороби щитовидної залози...

    Щодо первинної гіпертонії, то тут причиною є вік - 55 у чоловіків і 65 у жінок, холестерин, мала фізична активність, діабет, куріння. Дуже важливу роль грає і обтяжена спадковість, коли хтось з батьків переніс інфаркт, інсульт, чи мав гіпертонію.

    Чому потрібно абсолютно контролювати підвищений тиск?
    Тому, що він викличе рано чи пізно інсульт чи інфаркт, враження всіх судин організму. Ураження судин нирок спричинює ниркову недостатність, як очей - то сліпоту... Підвищений тиск сприяє утворенню аневризми /випуклості/ судин, розрив якої часто смертельний. Тобто, наслідки є дуже і дуже серйозні для людини, що думає про своє здоровя і старається його зберегти як для себе, так і для своїх дітей, своїх близьких.

    Чи ефективна народна медицина?
    Так. Але не сама, а в комплексі з іншими дієтико-режимними методами. Вона може бути добре ефективною у початкових незапущених стадіях.
    При 140 і більше систолічного тиску - потрібно думка лікаря і далеко не обовязково зразу медикаментозування проблеми, хоч сучасні препарати мають непорівняно мінімальну побічну дію в порівнянні з наслідками нелікованої гіпертонії.

    Як все сказане виглядає і реалізовано практично?
    Профілактичне лікування /режимом-дієтою і коли неефективно - медикаментозно/ є не єдиним, та одним з головних факторів, що збільшив тривалість і якість життя європейця, який живе на - 10-14 років довше українця. І чуда тут немає.



    Ось знайшов дещо дуже важливе зрозумілою більшістю мовою.

    Как правильно измерять артериальное давление
    --------------------------------------------------------------------------------

    Точность полученных результатов, гарантия правильной диагностики гипертонии зависят от соблюдения некоторых правил. Для определения артериального давления имеют значение положение пациента, сопутствующие обстоятельства, оснащение и владение техникой измерения.

    Наиболее часто измеряют в положении сидя. Лучше расположиться на стуле с опорой на спинку, исключить скрещивание ног. Руку освободить от одежды, она должна лежать на столе неподвижно с упором в области локтя до конца измерения. Не допускается положение руки на «весу». Необходимо обеспечить такое положение плеча, при котором середина манжеты находится на уровне сердца. Каждые пять сантиметров смещения приводят к завышению или занижению артериального давления на 4 мм.рт.ст.

    Дополнительные измерения артериального давления в положении «стоя» проводят через две минуты после перехода в вертикальное положение для выявления резкого снижения давления (так называемой «ортостатической гипотензии»). Как правило, этот феномен встречается у пожилых людей (старше 65 лет), при наличии сахарного диабета, у пациентов, принимающих «сосудорасширяющие» медикаменты.

    В положении «лежа» артериальное давление незначительно увеличивается, обычно на 3-5 мм.рт.ст.

    Первое измерение давления проводят на обеих руках по очереди, а при выявлении устойчивой значительной асимметрии (более 10 мм.рт.ст. для систолического давления) все последующие измерения – на руке с более высокими цифрами. В противном случае (если разницы нет) измерения проводят на «нерабочей» руке.

    Иногда врач по определенным показаниям, особенно у пациентов моложе 30 лет, определяет артериальное давление на бедре с помощью широкой манжеты. Это необходимо для диагностики врожденного сужения участка аорты – коарктации аорты.

    Лучше, если измерение происходит дома или в привычной для человека обстановке, что позволяет составить представление об истинном уровне артериального давления. Если пациент находится на приеме у врача, то необходима его адаптация к условиям кабинета не менее 5-10 минут.

    Измерение проводится натощак или через час после еды. За два часа нельзя курить, принимать тонизирующие напитки. Например, установлено, что выкуренная сигарета или выпитая чашка кофе искажают истинные значения артериального давления на 10 мм.рт.ст. в сторону увеличения. Применение веществ, влияющих на работу сердца и тонус сосудов, может изменить артериальное давление, даже, если эти вещества входят в состав глазных капель или предназначены для закапывания в нос.
    Во время измерения пациенту лучше воздержаться от разговоров, потому что зафиксированные в этот момент цифры будут выше почти на 20 мм.рт.ст.
    Переполненный мочевой пузырь «обеспечит» дополнительные 30 мм.рт.ст.

    Для получения достоверных результатов обратите внимание на манжету, которой оснащен прибор.
    Манжета должна быть соответствующего размера, а ориентиром служит ее резиновая часть (внутренняя камера). По высоте она должна занимать не менее 2/3 плеча, а по длине перекрывать не менее 3/4 окружности руки. Детям или худощавым людям с окружностью плеча 15-22 см подходят малые манжеты с размером внутренней камеры 9×16 см. Для взрослых с окружностью плеча 22-32 см выпускают обычные манжеты (12×23 см). Людям полным или с развитой мускулатурой и окружностью плеча 32-42 см необходимо выбрать большую манжету с внутренней камерой 15×30 см.
    Помнить об индивидуальном подходе важно, потому что использование, например, несоразмерно маленькой манжеты занижает измеренное давление минимум на 8 мм.рт.ст.
    Как правило, в паспорте как механических, так и электронных тонометров указана специальная таблица размеров манжет, которыми фирма комплектует свои приборы.

    ИТАК - САМ ПРОЦЕСС:
    Сядьте на стул с опорой на спинку, расслабьте корпус, руку освободите от одежды и положите на столешницу. Наденьте манжету на плечо так, чтобы середина баллона манжетки находилась над плечевой артерией и на уровне сердца. Нижний край манжетки расположите на 2-3 см выше локтевой ямки. Между манжеткой и поверхностью плеча должен проходить один палец. При использовании обычного механического тонометра лучше привлечь помощника. Мембрану стетоскопа необходимо плотно прижать, не прикладывая чрезмерных усилий, в области локтевого сгиба, к месту наилучшей пульсации. Проследите, чтобы головка стетоскопа не касалась манжеты или трубок.
    Убедитесь в том, что стрелка манометра находится на нулевой отметке, перекройте вентиль на груше и быстро накачайте воздух в манжету до исчезновения пульса, добавив еще 20 мм.рт.ст. Не допускается повторное нагнетание воздуха в манжету. Затем, медленно открывая вентиль груши, постепенно снижайте давление воздуха в манжете со скоростью около 2 мм.рт.ст. в секунду. При артериальном давлении 180 мм.рт.ст. и выше можно выполнить эту манипуляцию быстрее – со скоростью около 4 мм.рт.ст. в секунду.
    Дождитесь появления в стетоскопе первого тона. Цифры, на которые покажет стрелка тонометра в этот момент, будут соответствовать систолическому («верхнему») артериальному давлению. Продолжайте спускать воздух из манжеты и, когда исчезнут тоны, зафиксируйте диастолическое («нижнее») давление.
    Лучше измерить артериальное давление дважды с интервалом между измерениями не менее двух минут и к сведению принять средний результат.

    ПОВЫШЕННЫМ считается артериальное давление, начиная с уровня 140 и 90 мм.рт.ст. Однако 130 и 85 мм.рт.ст. уже не является нормой, а в среде профессиональных кардиологов называется высоким нормальным.


    САМЫЕ ЧАСТЫЕ ОШИБКИ, ПРИВОДЯЩИЕ К НЕВЕРНОМУ ИЗМЕРЕНИЮ:
    Как правило, это использование манжеты, не соответствующей охвату плеча, повторное нагнетание воздуха и высокая скорость снижения давления в манжете, неправильное положение руки пациента, пренебрежение предварительным измерением давления на обеих руках (отсутствие контроля асимметрии артериального давления), а также малое время адаптации пациента к условиям кабинета врача.

    А якщо Ви таки гіпертонік, то загляньте тут - http://www.mma.ru/ftv/ther/cardio/school

    Доброго всім здоров'я.
     
    Останнє редагування: 27 січ 2009
    • Подобається Подобається x 2
  4. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    так от у 80% лікарі не знають причини гіпертонії і тоді говорять ту водичку... загальноприйняту, типу вага, рухливість, куріння....

    у мене брат - вчитель фізкультури. 3...5 км зранку щодня біг, лишнього шкварку немає, не курить, активний, але таблєтки від тиску п"є....
     
  5. Максим

    Максим Well-Known Member

    Миху, ведення здорового способу життя є необхідною, але не достатньою умовою, щоб мати добре здоров'я. Існують також інші чинники, які вже наводилися вище.

    Для того, щоб не ускладнювати ситуацію зі здоров'ям, варто дотримуватися того, що Ви називаєте водичкою. Якщо в людини з якихось причин підвищений артеріальний тиск, то куріння чи зайві кілограми шкодитимуть, навіть у випадку, якщо б вони самі і не були причиною підвищеного тиску.

    Ви хочете від лікаря почути якого плану рекомендації? "Робіть си, що хочете, все одно вмрете" ? ;)

    Зокрема вплив куріння на тиск зрозуміти дуже просто - куріння викликає звуження судин, що при решті однакових показників веде до підвищення тиску.

    В принципі, зрозуміти основи небезпеки і впливу різних чинників тут можна, застосовуючи знання навіть не з медицини, а з гідравліки.
     
    • Подобається Подобається x 1
  6. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    та хто сперечається?
     
  7. Chortenia

    Chortenia Маленьке файне вредне

    А яка має бути нормальна різниця між систолічним і діастолічним тиском?
    А то я міряла сьогодні (в очах потемніло на хвилю), був 100 на 80. 100 - то нормально для мене, а от 80 якось не вписується :sad:
     
  8. TARIKAFR

    TARIKAFR Well-Known Member

    Шановна, Chortenia. Не думаю, що Вам є чому хвилюватися.
    По-перше, не відомо, чи це справді Ваш діастолічний тиск. Це тому, що при першому вимірюванні тиску часто артерія спазмується, "підвищуючи" його. Для цього потрібно переміряти 2 рази через 3-5 хвилин, а це і буде Ваш справжній тиск.
    По-друге, часто сама техніка вимірювання, коли стетоскоп не над артерією - і дає таку похибку. Я вже не говорю про зап'ясні вимірювачі тиску, що не є точноми самі по собі і вимагають трьохкратного перемірювання. / див. їх інструкцію /.
    По-третє, якщо вимірювання проводилось в стресовій ситуації і не виконані всі правила вимірювання, що я цитував вище, то сама методика виміру може підвищити тільки діастолічний тиск.

    І лише якщо всі ці фактори відкинути і діастолічний тиск залишається підвищеним, то тоді потрібно провести ряд обстежень, біохімічний аналіз крові, попередньо зменшивши "перебор" з вживанням солі і рідини, якщо такі є.

    Один випадок підвищення діастолічного тиску абсолютно ні про що не говорить і Вам зовсім не потрібно турбуватися і лікувати цифру тиску, якщо крім неї Вас нічого більше не турбує.
    Кототкочасне потемніння в очах і слабість при різкій зміні положення тіла є проявом ортостатичної гіпотензії, що є часто варіантом норми і супроводжує втому, голод, наслідок нетренованості чи прийому препаратів і т.д. Але це вже питання очної консультації і по інтернету вирішити неможливо. Та, надіюсь, і не потрібно у Вашому конкретному випадку.

    Доброго Вам здоров'я.
     
    Останнє редагування: 27 січ 2009
    • Подобається Подобається x 4
  9. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    40 мм.рт.ст.
     
    • Подобається Подобається x 1
  10. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    якщо маєте елетронний, хоч тричі японський!!! У смітник!!! Тільки манжетний зі стрілочкою.
     
    • Подобається Подобається x 1
  11. Zoryanka

    Zoryanka Well-Known Member

    Сьогодні вранці мій тиск був 60/40... При тому, що я є гіпотонік і моїм нормальним тиском, при якому я себе почуваю добре - 90/60. А тут таке! Ледве пережила сьогоднішній день. Голова паморочиться. А зараз, вже під вечір - 110/90. Не знаю, що таке, може це через погоду?
     
  12. TARIKAFR

    TARIKAFR Well-Known Member

    Це в ідеалі і по книжному. А в реальності це зовсім не так. Тому я і не написав чіткого співвідношення, якого немає і все залежить від багатьох обставин.
    Кожна людина є індивідуальною і має свої індивідуальні особливості. А отже, підвести всіх під 120/80 - не можливо і часом небезпечно. Те, що є класичним у медичних книжках - ідеально зустрічається тільки в 30-40% населення. В тому і важкість і поняття мистецтва медицини, на відміну від керівництв по ремонту авто, де нетиповість зустріти рідко.

    Щодо тиску, то сучасній медицині важливіші значення і межі окремо взятих систолічного і діастолічного тисків. Їх співвідношенні має також значення але в окремих дуже обмежених випадках.

    Як писалося вище, артеріальний тиск не є константою сталою і він міняється постійно на протязі дня і до 50 мм.рт.ст різниці. Тиск в судинах адаптується до маси факторів і в тому числі до природнього тиску. Наприклад, під час статевого акту чи спортивних тренувань він піднімається до 210/110 і тоді він теж є нормальним. Це ж стосується і пониженого тиску - психологічне чи фізичне виснаження, нетренованість, особливості харчування і т.д. викличуть його пониження.
    В більшості випадків АТ є тільки реакцією на "щось" - зовнішній чи внутрішній фактор. Виключення тут есенціальна гіпертензія, де він є хворобою.

    Якщо у вас немає гіпертонії, то не варто зразу хапатись за тискомір. Найчастіше в таких випадках вимір проводиться некоректно і числа отримуються неправильні абсолютно, що дезорієнтує і ще більш невротизує людину. Повірте, що за долю секунди ці цифри вже будуть зовсім інакші і навіть протилежні.
     
    • Подобається Подобається x 2
  13. coolzak

    coolzak Well-Known Member

    А який пульс вважається нормальним в стані спокою і скажемо після 4-5 км кросу для здорової людини?
     
  14. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    У мене був знайомий.... жив при тиску 280х160 і нормально себе почував....(вже помер... при віці 55 років). Коли лікарі міряли йому тиск - за серце хапалися....
     
  15. TARIKAFR

    TARIKAFR Well-Known Member


    Згрубша - у здорової людини пульс на радіальній артерії нормальний в межах 60-80. Пульс може бути занижений у здорової тренованої людини і за час сну. При фізичних нагрузках він прискорюється і приходить до норми, але тут теж залежність як від тренованості так і від індивідуальних особливостей людини.
    При нерегулярному пульсі і коли він у спокої виходить за межі 40 і 140 ударів в хвилину - тут терміново потрібно звернутись до спеціаліста.
    У дітей пульс є частіним. десь 120 у новонародженого і 100 до 8ми років.
    Пульс часто не залежить від арт тиску але ще більш залежний від навколишніж факторів.
     
    • Подобається Подобається x 1
  16. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    але часто тиск злежить від частоти пульсу.
     
  17. TARIKAFR

    TARIKAFR Well-Known Member

    Часто, та це ЗОВСІМ не обовязково. І патологією такий стан не являється.
     
  18. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    І то не завжди.....
     
  19. coolzak

    coolzak Well-Known Member

    ок,дякую за відповідь-то 65 за хвилину в спокої і 125 після кросу буде в межах нормального я розумію
     
  20. TARIKAFR

    TARIKAFR Well-Known Member

    Абсолютна норма відносно тренованої людини, тобто такої, що регулярно займається спортом.
     
а де твій аватар? :)