Критичне мислення, скептицизм, філософія

Тема у розділі 'Філософія та мораль', створена користувачем Agnostic, 10 жов 2019.

  1. Rabinovich

    Rabinovich Well-Known Member

    Несколько уточнений
    1) атеизм разновидность религии оснований на отрицании существования высших сил
    2) агностизм состоит в основе из синтеза 2 постулатов а) бог есть пока не доказано обратное б) бога нет пока не доказано обратное
    Ну и если ты раззомбировался то ты понял главное в чем смысл жизни . Можешь это озвучить?
     
    • Тупо Тупо x 1
  2. Agnostic

    Agnostic Well-Known Member

    Не бачу зв'язку між розвінчанням біблейських міфів і розгадки сенсу буття.
     
  3. Rabinovich

    Rabinovich Well-Known Member

    Ну вы же отказавшись от догматов веры смогли ясным взором взглянуть на мир и понять его . И если вы его поняли то должны с лёгкостью ответить в чем смысл жизни
     
    • Тупо Тупо x 1
  4. Agnostic

    Agnostic Well-Known Member

    Якщо я точно знаю, що не сусід насрав у мене під дверима, то це не означає автоматично, що я знаю, хто це зробив. У кожного свій сенс життя. Навіть коли ви пишете свій коментар, ви бачите в цьому якийсь сенс.
     
  5. Rabinovich

    Rabinovich Well-Known Member

    Если вы не видите смысла в жизни то почему не допускаете что она в замыслах творца
     
    • Тупо Тупо x 1
  6. Agnostic

    Agnostic Well-Known Member

    Допущу, коли він сам мені про свій задум розповість. Розплющте очі! Невже ви не бачите, що в світі повний хаос. Якщо долею людей хтось керує, то це якийсь Равшан з Джумшутом, а не досконалий вселенський розум.
     
  7. Rabinovich

    Rabinovich Well-Known Member

    Вы басню про лебедя рака и щуку знаете? Так и тут сил три, бог дьявол и людская глупость. Ну и получается как с той поклажей из басни
     
    • Тупо Тупо x 1
  8. Agnostic

    Agnostic Well-Known Member

    @Rabinovich Раджу вам ось це відео подивитися. Якщо воно не пробудить в вас критичне мислення, то вам вже нічого не допоможе змінити свій світогляд.

    View: https://youtu.be/GUUx9qRoF9w
     
  9. Rabinovich

    Rabinovich Well-Known Member

    То есть лео таксиля вы не читалии? Зря . Очень концептуально
    Кстати а как вы считаете, материальными фактами можно опровергнуть существование нематериального бога
     
    • Тупо Тупо x 1
  10. Agnostic

    Agnostic Well-Known Member

    Неможливо спростувати наявність бога. Ви навіть наявність Діда Мороза не зможете спростувати. Докази повинен надати той, хто вірить в бога, а не той, хто не вірить.
     
  11. Rabinovich

    Rabinovich Well-Known Member

    То есть ваше требование сводиться к тому что если вам что то не смогли доказать то этого аак бы нет . Тогда простой вопрос . У вас есть доказательства наличия у вас лобных долей мозга ? Вы же понимаете что этот факт приходится принимать на веру . А веру вы отрицаете
     
    • Тупо Тупо x 1
  12. Agnostic

    Agnostic Well-Known Member

    @Rabinovich Наука якраз і ґрунтується на доказах. А якщо вони вам непотрібні, то не ходіть в лікарні, лікуйтесь молитвами.
     
  13. Rabinovich

    Rabinovich Well-Known Member

    Наука так и не смогла установить отсутствие высших сил. И вы так и ответили на вопрос о лео таксиле . Вы его читали?
     
    • Тупо Тупо x 1
  14. Коммунарец

    Коммунарец Well-Known Member

  15. Agnostic

    Agnostic Well-Known Member

    За цим принципом працює пропаганда. І байдуже яка, хоч політична, хоч релігійна. Це відео на ютубі колись майже мільйон переглядів набрало. Але потім його видалили. Вирішив перезалити його на інший сайт. Треба, щоб воно назавжди залишилося в інтернеті. Хто ще не бачив, дуже раджу подивитися.
    Зомбирование / Психологические эксперименты над людьми в СССР
     
  16. Good man

    Good man Обычный человек

    Откуда в теме о критическом мышлении присутствует пациент Рабинович? Это взаимоисключающие понятия.
     
  17. Agnostic

    Agnostic Well-Known Member

  18. Gyppsy

    Gyppsy :hi:

    У разі пожежі, кого потрібно рятувати: дружину чи дитину? Відповідь приголомшує!

    Був звичайний осінній вечір. Домочадці розбрелися по своїх кімнатах. Я читала Сократа. Одне питання мене приголомшило. Він питав: «Якщо буде пожежа, і можна врятувати лише когось одного, кого врятуєш дружину або одну дитину?». Всі чоловіки відповіли: «Дитину, звичайно». Сократ сказав: «А я врятую свою молоду дружину. Ми погорюємо разом, і вона народить мені ще дітей. А якщо спасу дитину, то горе буде і мені, і йому. . А якщо спасу дитину, то горе буде і мені, і йому. Вона своїм виглядом буде завжди нагадувати мені про трагедію. А сама дитина втратить і братів-сестер, і маму, а потім обзаведеться мачухою, яка не зможе її любити як любила мама». Звичайно суперечки не вщухали довго.

    Мені стало цікаво, що відповість мій чоловік. Запитала, не відриваючись від читання, він відповів: «Дитину. Всі врятують дитину. Вона беззахисна і… ну, не знаю, буду рятувати всіх, але якщо одного, то дитину». Я йому розповіла про Сократа. Він відклав газету. Весь вечір ми обговорювали це питання. Воно виявилося нереально складним.

    Вранці обидва вирушили на роботу, діти в школу і дитсадок. День у мене був насичений, про Сократа я не згадувала. Нагадав чоловік, увечері: «Я думав мене на роботі вб’ють сьогодні. У перерві, за обідом завів розмову про Сократа, поставив його питання колегам. Відповіді були очевидними. Я сказав, що ввечері і сам так відповів, але з ранку поміняв свою думку, Сократ переконав своїми доводами» (для мене це стало одкровенням). За словами чоловіка всі перестали їсти. Почали кричати і доводити, дзвонили друзям і народ підходив з інших відділів. Нарешті, покликали жінок з бухгалтерії, і ті теж, в один голос, стали говорити: «З глузду з’їхав? Дружину поміняти можна на іншу. Дитина – твоя кров!». Порятунок прийшов у вигляді начальника. Той виявив відсутність всіх працівників на місцях в робочий час, примчав на голоси і розігнав несанкціонований мітинг.
     
    • Смішно Смішно x 1
  19. mypucm

    mypucm 7777+ цікавих повідомлень

    "...ще у травні 2022 року Міністерство внутрішніх справ оголосило опитування громадян у мобільному додатку "Дія" щодо обігу вогнепальної зброї. За результатами цього опитування - вільне володіння зброєю з метою особистого захисту підтримують 58,75% українців..."

    прокоментую не по суті питання... а ПО ФОРМІ...

    як тут гарно спільнота "користувачі Дії" підміняється на більш широке поняття "всі українці" ...

    :)
     
  20. Gyppsy

    Gyppsy :hi:

    На рахунок Дії ми ми попереду )
     
а де твій аватар? :)