Я в певній мірі відношуся до таких, за Вашим визначенням – «совкодрочерів». І вважаю, що з пам’ятниками Леніна у Львові і Києві вчинили по-варварськи. (чим не 17-й рік) Тим більше що пам’ятник в Києві дійсно був цікавим. Правильно написав лямбда - треба було створити музеї соціалістичного /комуністичного минулого, напр. в Києві Харкові та Львові. Там би знайшли своє місце і Леніни Меркурова, і жінки з веслом, і піонери з горнами … То була ціла епоха. Із своєю культурою. Мільйони українців її пережили. І витерти її з історії України?.. Хоч зрозуміло, до кого рівняєтеся. Цікава думка. Уявіть собі- як би спрацювала демократія до ностальгічних почуттів громадян, що вирішили вшанувати Гітлера. (це я про квіти і т.д.)
Я підтримую тих, хто "варварські" зніс у нас в Харкові Леніна. Бо неварварські з нашим меркернесом ніколи б не вийшло. От парадокс: ні разу не пролетарій, ракло, злочинець, а вождь мирового пролетаріату йому чомусь авторитет. Ну хай вже Беня Крик - це так. Під нашим Леніним збиралися комуняки і провокатори з нашого північного сусіда. І всяка ватна тупізна з намальованими писульками. Слава Господу, що тепер ні Ленина, ні Їх. У мене є знайомі, що горюють за цим пам"ятником (там зразу встановили великий хрест Небесній сотні). Типа, що це - хрест на центральній площі? Я пояснюю, що Ленін в Харкові ніколи не бував, а там де він бував - в Санкт-Пітербурзі, наприклад, його знесли ще раніше і навіть саме місто перейменували.
Аж ніяк. Одна справа - перенести памятники у "спецально відведене місце" (Окремі екземпляри) Інша справа - розвалити. І ніде я не сказав, що їх треба залишити н7а своїх місцях.
Тепер Ви просто не знаєте де вони збираються. Сподіваюся, ніхто ж наївно не думає, що вата і їхні настрої зникли разом з пам'ятником?
А це ж хіба можна культурою назвати? Музей! Нашо це убозтво в Харкові. Ленін в кепці, Ленін без кепки. Піонери з горнами, тьотя з веслом. Хто це піде дивитися, аби гроши городян на фінансування пішли. Додайте "і мільйони не пережили".
Та і я про пам'ятники нічого не пропонувала. Лише вважаю, що треба залишити в спокої тих пенсіонерів, які сумують за часами, коли їм все було зрозуміло, стабільно і вони могли планувати своє життя на десятки років уперед. Їх ностальгія згине разом з ними. І нема потреби робити з них мучеників.
Але в центрі міста нам "создавати такий імідж" не треба. Де б вони не збиралися після того, я ніде їх не бачу. А то як 9 травня чи 1 мая - стоїть ціла шобла під Леніним з червоними прапорами, мегафонами, плакатами та несуть комуністичну херню, чи ще гірше з писульками "Путін, введи войска". Хочу додати, як в Харків приїжджав Queen. Неймовірний виступ, неймовірна сцена... І на всіх моїх фото над нею величезний Ленін простягнув свою руку в комунізм...
Во-во! І не бачать ті, які, ніби інертні, але чуть-чуть симпатизують таким. І та симпатія, бачачи такі збориська, лиш збільшувалася б. А так, та симпатія з часом зійде на пси)))
Нєа, не згине. Молодих зомбаків теж вистачає. Здавалося б як так може бути адже не жили в ту епоху? А ні..."не читал, но осуждаю" типу.Я таких особисто знаю.
Теж думаю, що довго чекати, коли радянська ідеологія разом з радянськими істуканами зійде нанівець. Нашо нам вулиці Косіора, чи міфічних "героїв-панфіловців", чи метро Совєтской Армії? Чи не можемо від російської пуповини відокремитись? Це ж ганьба після отримання незалежності, і тричі ганьба з 2014року. Так, старі люди ностальгують за старими назвами, може трудніше орієнтуватись в місті. Ну шо робити - хай молоді родичи розтлумачать. Але міняти треба.
Назви, пам'ятники і т.і.- це все по формі, все це забирає купу часу, грошей та емоцій, але по-суті нічого не дає, зовсім, повний 0 Єдина мета, яку я особисто вбачаю, від всіх цих танців з бубнами навколо перейменувань та заміни шила на мило - це відволікання уваги від правди про те, що рівень життя кожного громадянина об'єктивно погіршився, набагато погіршився. І ганьба не в старій назві! Для мене справжня ганьба в тому, що нічим похвалитися окрім нової назви. Соромно, що вата злорадіє кожного разу, коли повідомляють про хабаництво, незаконне збагачування тих, на кого ми покладалися. Соромно перед пенсіонерами, які стоять з протягнутою рукою, або риються у гнилих овочах у пошуках чогось хоч трохи придатного до їжі. Соромно дивитися в очі власним дітям, коли треба відмовляти їм все частіше. А ви, здається, нічого цього не бачите. Вам, здається, нічого більше робити, окрім як мордувати старих людей (та й не старих теж) незнайомими назвами станцій метро та вулиць. А що найбільш мене лякає, що ми осуджуємо мордор за таку поведінку і виправдовуємо себе за ті ж самі речі.
Я не дуже слухаю вату і мені не соромно, щоб вони не казали. Тому що вони з своєю Росією йдуть в дупу. Щодо декомунізації, то я вважаю, що зараз найкращий час для цього. Як і для остаточного розриву з Росією, яка для нас була завжди скритим чи відкритим ворогом. Як жеж важко прощатися з Росією як середовищем для бізнесу нашим депутатикам, як це добре видно! Ми і санкції до неї запровадили останніми, коли нам вже на це ткнули носом! Декомунізацію дуже швидко провели. На ті гроши ощасливити пенсіонерів ну ніяк не можна - коли в ПФ дірка в сотню мільярдів. Далі. Хто хоче бачити зміни - той бачить. Скрипить ВР як немащений віз, але видає нагора закони, які на них самих нагоняють страху. Бо падати вже нікуди, ЕС втрачає інтерес, терпець і час. А нам потрібні інвестиції, бо це робочі міста і внески в ПФ, щоб пенсіонери не зубожіли. Схеми корупційни швидко прибрати не вийде. Сами депутати та чиновники будуть боротися як бджоли проти меду - це ж ясно як божий день. Ми не доживемо. Але ось бачу приїхала тітка Даля з Вільнуса, рахую, що привезла ультиматум щодо корупції. Жарти скінчилися. Латано, я з вами з однієї песочниці. Мені прикро було бачити е- декларації, і платіжки зовсім не радують. Але після Януковича, коли золотовалютні резерви були спалені на підтримку курсу, та ще війна - на що гарне було розраховувати? І я не можу сказати, що все тільки гірше і все зрада, нічого не міняється к кращому. Найнижчу точку ми пройшли. А з тарифами розберуться. Уже почали розбиратися, бо неплатежі. От що я не можу ніяк прийняти - що дали Гіркину зайняти Донецьк. Вони йшли туди 150км. Захищатись треба було любою ціною. Мені самій не двадцять. Що таке ностальгія я добре розумію. Але зважати на ностальгію, коли нам потрібна, дуже потрібна нова країна? Прибалтійські північні країни відривались від Росії по коліно в снігу, з буржуйками. Але ж перетерпіли? Ми живемо з теплою водою, теплими батареями, платню та пенсії не затримують, субсидії незаможним платять, в магазинах є все. Недешево, але жити можна.
Не лише відволікання уваги, а ще й набивання карманів декому. Пішла моя хрещена на днях до БТІ, щоб переробити документи на квартиру у зв’язку зі зміною назви вулиці, а їй там заспівали: "500 грн" В будинку, де вона мешкає, 118 квартир. Помножуємо це на 500 і що ми маємо на виході? 60 000 грн. І це лише з одного будинку!!! І цей будинок далеко не самий більший і не єдиний на цій вулиці
Досвід Литви, Німеччини і ін. показує, що такі музеї крім іншого приносять і гроші. Все залежить від того як усе організувати...
Что-то не припомню ни одного памятника деятелей СССР уровня "Медного всадника", что б был смысл его в музей перенести. Штамповали все под копирку и никакой художественной ценности, сплошной монументализм. Что там сохранять? Уверена, что когда Северная Корея от своих Кимов избавится, то тоже в музей нечего тащить будет...Не для красоты ваялось.
Завши з цікавістю читаю Ваші дописи, бо знаходила в них здоровий глузд. То ж може Ви конкретніше вкажете на ті зміни, які Ви бачите, а я ні? Окрім чубрення у ВР, бо до тих вистав ми вже звикли, вони не надихають, не дають ніякого зиску пересічному громадянину і викид з них нікчемний, бо попри всі голосні заяви, реально так ніхто і не покараний. Доведіть, будь ласка, чому заміна табличок більш першочергове завдання, ніж добробут народу? Коли Ви на російський манер використовуєте словосполучення "я рахую" - то це означає, що Ви гроші в гаманці рахуєте, тощо. А якщо хочете висловити свою думку, то українською доречніше буде "я вважаю", "я гадаю"