Криївка. Про ОУН, УПА та дивізійників (без жидів, москалів і КГБ-істів).

Тема у розділі 'Історія', створена користувачем levandivka, 11 лип 2009.

 1. Shiver2005

  Shiver2005 Well-Known Member

  Які виправдання? Польща була імперією, хай і виправдовується.
   
 2. аксакал

  аксакал Дуже важлива персона

  Була Польща імперією, і було таке 123 роки, що її взагалі не було. Була Київська Русь на пів-Європи, і було таке 8 століть, що її де-факто взагалі не було.
  Неможливо миритися, якщо хоча би один з двох не подає руку.
   
  • Подобається Подобається x 2
 3. Romko

  Romko Дуже важлива персона

  Іскра з-під некутого копита (спогади українського повстанця)
   
  • Подобається Подобається x 8
 4. Romko

  Romko Дуже важлива персона

  Іскра з-під некутого копита
   
  • Подобається Подобається x 8
 5. Romko

  Romko Дуже важлива персона

 6. аксакал

  аксакал Дуже важлива персона

  "Уявімо, що було, якби Перацького не вбили. Певно, він би заступив Пілсудського. Польща проводила б більш помірковану політику. Не було б безглуздих репресій щодо українців (один концтабір «Береза Картузька» чого вартує!). І, певно, не виникло б радикальне крило ОУН. Зрештою, не було б культивування такої ненависті між поляками й українцями, як це сталося наприкінці 30-х – на початку 40-х років ХХ століття. Та історію не переробиш. Хоча її уроки варто засвоїти.
  А блискучий атентатник Мацейко? Схоже, він був просто статистом у диявольській грі польський спецслужб."
  СТО ВІДСОТКІВ!!!
   
  • Подобається Подобається x 1
 7. Romko

  Romko Дуже важлива персона

  • Подобається Подобається x 2
 8. Dzeko

  Dzeko Well-Known Member

  Львовский облсовет инициирует перезахоронение Бандеры в Украине

  Львовский областной совет решил рассмотреть вопрос перезахоронения лидера Организации украинских националистов Степана Бандеры в Украине. "На сессию будет вынесен вопрос о возможности перезахоронения на родной земле лидера Организации украинских националистов Степана Бандеры", - говорится в нем. Комиссия облсовета по вопросам культуры, историко-культурного наследия, духовного возрождения и средств массовой информации 13 октября приняла решение включить вопрос перезахоронения в повестку дня. Решение депутаты приняли, рассмотрев обращение своих коллег из Стрыйского районного совета.
   
  • Подобається Подобається x 1
 9. аксакал

  аксакал Дуже важлива персона

  Нова хвиля агресії нанофюрера! Не піддавайтесь!
  http://nvua.net/opinion/berezovets/ostanovit-voennyj-perevorot-16162.html
  Важлива асоціація -1917 р., Пітер. У Лютні результати революції не дуже сподобались, вчинили жовтневий переворот. Отримали замість такого-сякого Керенського Леніна і гембель для всього світу на весь 20 вік! І у 21 сторіччі ще гикається.
  І знову асоціація: пітерський жовтень 1917 р. був проплачений ззовні, український 2014 р. - також.
   
 10. Dzeko

  Dzeko Well-Known Member

  • Подобається Подобається x 1
 11. Dzeko

  Dzeko Well-Known Member

 12. terRen

  terRen Дуже важлива персона

  Майже тисячу документів служби безпеки ОУН випадково знайшли на Тернопільщині
  23:21|26.03.2015
  [​IMG]

  "Тут є відомості про більше 100 осіб, загиблих повстанців. Загалом документи дуже гарно збереглися, що рідко буває в таких випадках. Вони посортовані, пронумеровані, акуратно складені, очевидно ними займався якийсь повстанський архівіст. Газети, в які загортали пачки з документами, датуються осінню 1949 року, тому швидше за все саме в цей період і закопали в землю бідон з архівом", - йдеться в повідомленні.

  Більшість з документів - некрологи, протоколи допитів, вишкільні матеріали, інформаційні листівки тощо, датовані 1945-1949 рр.

  "Документи опрацьовують архівісти та реставратори, згодом їх викладуть у вільний доступ в електронного архіву визвольного руху", - додали в Центрі.

  [​IMG]


  View: https://www.youtube.com/watch?v=QiDeW9j2PfE
   
  • Подобається Подобається x 1
  • Інформативно Інформативно x 1
 13. Тим22

  Тим22 Дуже важлива персона

  Больше всего из прочитанного мне понравилось вот это:
  "Ковпак за наказом із Москви, щоб не дати розвернутись в Карпатах відділам УПА, веде через Поділля сімнадцятитисячну орду. На нього вже чекали в горах німці та наша поліція – вони й розгромили більшовицьку зграю"

  Во первых Ковпака отправили в Карпаты чтобы нанести удар по нефтепромыслам. Во вторых выясняется что вояки УПА не участвовали в разгроме Ковпака.
   
  • Не подобається Не подобається x 1
 14. Dzeko

  Dzeko Well-Known Member

  Де там нафтопромисли?
   
 15. Hase

  Hase зайчик

  Дзеко нафту до сих пір добувають у Долинському р-ні, Івано-Франківської обл.


  "В Україні нафту вперше почали видобувати на Прикарпатті в XVI — на початку XVII ст. Але нафтопрояви в Українських Карпатах місцеве населення спостерігало з давніх-давен, що позначилося на топонімах, які походять від автохтонної назви нафти — «ропа»: Роп'янка, Ріпне, Ропиця та ін. За даними дослідника історії нафтовидобування Володимира Михалевича на території Галичини про «скальну олію» було відомо ще у ХІІІ ст.

  У XVI ст. місто Дрогобич отримало привілей на освітлення вулиць «скельним олієм». Перша згадка про карпатську нафту зустрічається в літературі в 1617 р. На старовинному промислі Слобода Рунгурська її добували з 1711 р."
  http://uk.wikipedia.org/wiki/Історія_нафто-_і_газовидобування_в_Україні
   
 16. Dzeko

  Dzeko Well-Known Member

  Там Ковпака якраз не було. Мовою сучасних рашистів його взяли в котел в Делятині, при прориві було 70 чоловік втрат включно з комісаром Рудневим.
   
  • Інформативно Інформативно x 1
 17. Тим22

  Тим22 Дуже важлива персона

  По разным оценкам, в ходе рейда было уничтожено от 13[7] до 17[8] фашистских гарнизонов, пущено под откос 19 эшелонов, взорвано 10 нефтевышек, 13 нефтехранилищ с 2290 тонн нефти, 3 нефтеперегонных завода, один нефтепровод (с. Быстрица) и убито от трёх[Прим. 3] до пяти тысяч[8] немецких солдат и офицеров, взято пленных — 96. Также, партизаны надолго вывели из строя железнодорожный узел Тернополь, существенно затруднив переброску войск под Курск, в самый разгар Курской битвы, за четыре дня до Сражения под Прохоровкой.

  В своём исследовании истории партизанской войны американский историк Уолтер Лакёр называет Карпатский рейд наиболее впечатляющей партизанской операцией 1942—1943 годов[9]. По оценке канадского историка украинского происхождения Ореста Субтельного, Карпатский рейд не достиг поставленной военной задачи — уничтожения карпатских нефтяных промыслов, и потери в ходе рейда также были велики, однако достигнутый политический и морально-психологический эффект был действительно впечатляющим[10].

  Немецкий военный историк Тимм Рихтер называет Карпатский рейд соединения Ковпака наиболее знаменитым из всех партизанских рейдов Второй мировой[11]
   
  • Не подобається Не подобається x 1
 18. Dzeko

  Dzeko Well-Known Member

  Все треба ділити на два. Половина "успіхів" - пропаганда гебні.
   
 19. Тим22

  Тим22 Дуже важлива персона

  Так и подвиги воякив УПА тоже надо делить на 2
   
  • Не подобається Не подобається x 1
 20. Dzeko

  Dzeko Well-Known Member

  З якої радості? В них шо, був рівень пропаганди КДБ?
   
а де твій аватар? :)