Як це ви так собі вирішили? Значить ви не читали Біблію. Бог хоче, щоб народ божий жив без боргів. Це бажання Бога для всіх його дітей. В багатьох біблійних віршах йдеться про те, щоб ми прагнули в своєму житті не брати в борг, але жили по вірі і насолоджувалися тим, що у нас є! гл. 26 вірш 43-44: «Приходень (іноплемінник - прим), що серед тебе, зноситиметься все вище і вище над тобою, а ти падатимеш дедалі нижче і нижче. Він тобі позичатиме, ти ж не будеш йому позичати; він буде головою, а ти хвостом». Старий Завіт встановлює Закон для євреїв: прощати всі борги раз в сім років, а також раз в п’ятдесят років. І на Ізраїль приходило прокляття, якщо вони в сьомий і ювілейний рік не прощали боргів. Бог посилав пророків і звинувачував євреїв в цьому. Отже бог не хоче, щоб людина боргувала більше семи років, незалежно від суми боргу! Тут задамося питанням: як співвідносяться з біблійними заповідями іпотечні кредити, розраховані на десятки років? З часів валютних кредитів, масово виданих в 2006-2008 роках, які непосильним тягарем лежить на плечах сотень тисяч українців 7 років вже пройшло. Канон 17-й Нікейського Собору (325 рік) У 1139 году Другий Латеранський собор постановив - «Хто бере проценти, повинен бути відлучений від церкви і приймається назад після строгого покаяння і з величезною обережністю». Мартін Лютер (1483-1546) багато разів пристрасно ганив лихварів Старий Завіт розглядає кредит як гріховне заняття!
То не то. Воно майже немає відношення до теми. До теми є інша притча, яка каже, що давши комусь в борг не чекай повернення. Проте боржник повинен думати про повернення. А ще є притча, коли один чоловік винен був гроші пану і той йому простив борг, а у свою чергу той чоловік не простив іншому чоловікові, який був йому винен значно менше. Тобто Євангеліє вчить прощати борги, а давши кому позику - не чекати на повернення. От це і варто тому священнику сказати.
Цілком згідна)) Не люблю бути в боргу сама, стараюся обійтися тим що маю, а якщо даю комусь в борг то не зациклююся над тим чи відадуть мені.