Козаки

Тема у розділі 'Історія', створена користувачем sanya, 27 лип 2007.

  1. Di Garda

    Di Garda Well-Known Member

    А московиты с редкостным упорством подсовывают нам какие-то филькины грамоты в качестве "убойных аргументов". Сравнивают каких-то мифических "средних украинцев" со "средними русскими". Где они их берут? Конкретно фамилии в студию!!!
    Предлагаю конкретнее: возьмем, например... российскую футбольную сборную - значит: Алдонин, Кержаков, Биллетдинов, Аршавин, Акинфеев... - это и есть исконные потомки полян, да?
    Возьмем украинскую сборную, игроков с украинскими фамилиями: Шевченко, Шовковский, Тимощук, Чигринский - все русоволосы и светлоглазы... Или возьмите украинских актеров - Лановой, Петренко (оба), Еременко, Мирошниченко...
    Повторяю - жители черкасской глубинки в основном светлоглазы и русоволосы. С узкими лицами. В отличие от широколицых "луноликих" россиян из Центральной России. Это факты. Как и факт то, что московиты впервые появились в Киеве при гетмане Богдане Хмельницком.
    И не до него, ни после ни один народ мира (кроме московитов) не подвергал сомнению причастность украинцев к своей истории и своим землям. Скажите мне, Бранко и Вадим Харьков, имя хоть одного западного ученого сомневающегося в "русскости" украинцев. А вот вам навскидку имена западных ученых, сомневающихся в "русскости" московитов: Маркс, Энгельс, Кинан.
    В этом древнем споре вы, московиты, в одиночестве...:)))

    ---------- Додано в 16:41 ---------- Попередній допис був написаний в 16:21 ----------

    На самом же деле, не в крови нужно копаться, а посмотреть кто есть чьим поомком в смысле ЦИВИЛИЗАЦИОННОГО ВЫБОРА.
    Русь была ЕВРОПЕЙСКИМ государством. Никакого "АСОБОГО" пути. Русь была всегда с сильными демократическими элементами в своем госустройстве - вече (позже - Магдебургское право в городах). Московия же всегда была типичной восточной деспотией.
    Поэтому предлагаю такую цепь преемственности: Русь -Нвгородская республика - Запорожская Сечь - Украина (псле оранжевой революции)
     
    • Подобається Подобається x 7
  2. цепь - это когда звенья сцеплены.
     
    • Подобається Подобається x 2
  3. Dexter

    Dexter Well-Known Member

    Ніхто не казав,що там не було носіїв тюркських мов.Я говорив лише про незначну частку таких носіїв серед основної масси жителів того регіону.

    Я її не підтримував як основну,а всього лиш допустив можливість такого шляху потрапляння тюркізмів в українську мову.

    Частина з них могла вливатись в лави запорожців,де умови для поширенння таких слів були набагато сприятливішими.

    Це не була їх основна задача на початках,але згодом,особливо при Сагайдачному,такі мотиви все більше і більше рухали козаками при морських і сухопутних походах на Крим і Туреччину.

    Башмак,сундук,казна,батрак-це нові терміни чи явища?

    Топоніми,гідроніми.Чи означає прізвище дане людині по тюркськім топонімам чи гідронімам те що ця людина є тюрком по національності?


    По сенсу також співпадає з співцями всієї Середньовічної Європи і Русі в тому числі.

    <...>
    Етимологія слова "кобза" також ясна. У тюркських мовах знаходимо чимало назв інструментів (зокрема скрипки), що мають дуже подібну форму: kopuz, kobuz, kovus, kubyz, kobyz.
    На такій підставі дехто казав, що інструмент прийшов або із Західної Європи (бандура - романського походження), або з Азії (кобза - тюркського походження).
    Проте етимологічні дані можуть довести до неправильних висновків. Якщо розглянути етимологію слів "гітара" та "цитра", то можна побачити, що вони походять з того самого грецького слова kithara. Хоч обидва інструменти є щипково-струнові, на тому подібність і кінчається. Своєю формою ні один, ні другий нічим не нагадує грецької кітари. Хоч етимологія може іноді придаватись. годі керуватися лише цією галуззю мовознавства.
    Вивчаючи історію цих інструментів, треба розглядати не так походження назви, як їхньої форми. Отже, коли в Україні вперше появився інструмент, що мав вигляд бандури, або такий, з якого могла б розвинутись бандура?
    В Україні вперше бачимо такий інструмент на стінописі Софійського собору в Києві. Його фрески й мозаїки походять з половини XI століття. На стінах південної вежі, що веде на хори, знаходиться малюнок музик. Вони грають на різних інструментах, і серед них є один, який дещо нагадує лютню, але має багато довшу шийку. Хоч на малюнку не так легко розібратись у подробицях, все ж можна побачити, що виконавець притискує струни на грифі, а правою рукою перебирає їх. Інструмент він тримає під деяким кутом від вертикалі, й з усіх інструментів на цьому стінописі цей найближчий до бандури.
    Цю фреску можна вважати першим зображенням інструмента, що став прототипом кобзи та бандури.

    <...>

    http://etno.uaweb.org/lib/kobza_bandura.html

    <...>
    Ибн Даста в Х столетии, говоря о Руси, отмечает следующее: «У них есть различные музыкальные инструменты, такие как лютни-кобзы, гусли, дудки, а так же дудки почти в два локтя длиной, тогда как кобза имеет восемь струн. Напиток их приготовлен из мёда…»
    <...>

    http://notoboz.ru/instrumets/print:page,1,160-kobza.html


    Ну вам точно не обійтись.У вас задача-збити градус слов’янства у українців, напхати нам у предки побільше тюркомоновних народів,щоб таким чином возвеличити інші словянські етноси на нашому фоні,а також обгрунтувати українофобські теорії про неавтохтонність українців на цій землі.Трудітєсь,таваріщ,трудітесь...


    Не виривайте з контексту фрази.Автор там подав версії різних вчених але в кінцевому підсумку пише,що стабілізація відбулась вже на зламі 17-18 ст.

    А хто вам сказав,що українські фамілії тюркського походження є розповсюдженими?Ви нашкрябали там 200-300 нібито тюркських прізвищ,тепер спробуйте довести,що ці прізвища є розповсюдженими в загальному масиві українських прізвищ.

    Ткаченко.

    Ткач+енко

    Так зрозуміліше?

    Аж 300 черкесів осіли в Київщині,Поділлі і Білорусі.Це дійсно мощнєйший підміс.:)))

    Раннє це яке?Наскільки мені відомо перші згадки про українських козаків датуються кінцем 15 століття,а вже на середину 16 ст. тут домінує слов’янський елемент.

    <...>
    Исходя из тел неполных статистических данных, что мы имеем, можно предположить, что в конце XVI в. около 80% запорожских казаков были западнорусскими (украинцами и белорусами); остальную часть составляли московиты, поляки, молдаване и черкесы”.
    <...>

    Максидов А. А

    В західних областях з’явився суфікс «енко»( перша фіксація-1388 рік),а не «ко».

    По вашій інформації 300 адигів отримали в володіння 50 000 селян.Тобто в середньому 160 селян на брата.В один прекрасний день ці 160 селян отримали прізвище-наприклад Темрюк чи Миско.Чи означає це,що всі ці 160 селян в одну мить перетворились на адигів за національністю?

    Можете мені навести цитату українського чи російського філолога(не нижче кандидата наук) де б він чітко сверджував про адигське(західноукраїнське) походження цього суфікса?

    Ще додам.Ваша версія адигського походження цього суфікса грунтується на патронімічній моделі- ім'я батька+ко.Тепер читаєм.

    <...>
    Отже, прізвища на -к-о посідають в антропонімії помітне місце. Як і інші українські прізвища, вони виникали від особових імен та колишніх відапелятивних прізвиськ людей.
    Становлення цих лексем як прізвищ відбулося двома способами: семантичним і морфологічним. Порівняно невелика кількість таких прізвищ має явно виражений патронімічний характер. Значно більше прізвищ на -к-о утворені семантичним способом від прізвиськ або апелятивів. І найбільше прізвищ (усі відіменні та частина відапелятивних) має неоднозначну словотвірну структуру ― їх можна пояснювати як семантичні або морфологічні деривати.

    <...>
    http://spil.ucoz.ua/blog/prizvishha_z_sufiksom_k_o/2010-12-02-312
     
    • Подобається Подобається x 2
  4. Dexter

    Dexter Well-Known Member

    ЕСУМ чогось ніде не говорить про адигське походження цього слова.Окрім того слово "кучма" має і інше значення-висока копиця волосся.Як ви збираєтесь з ясовувати від якого саме значення пішло те чи інше українське прізвище?

    Адиги в 1103 році?В яких історичних джерелах зафіксована їхня локалізація в цьому районі?

    Ваше право.

    Лопатинський писав ще в 19 ст., з того часу наука в тому числі і філологія просунулися набагато вперед.Самур Хотко і Максідов -ну хочуть вони бачити своїх предків причетним до формування польского чи українського етносу хай собі бачать.Хай собі виводять Шевченка від шеуджинів,а кобзарів від адигських співців гибзів.На здоров’я.Є такий вчений Чудінов (доктор наук до речі) так от він теж стверджує що всі мови в світі походять від російської.Ось перли його «брата по разуму»-Задорнова.


    - У меня есть небольшое наблюдение, я бы хотела с вами поделиться. Наш язык не только самый древний, но и самый динамичный. Только наш язык пришел к отказу от вспомогательного глагола, глагола-связки. Ведь раньше было «езмь», и даже слово «нет» образовалось от «не езмь», потом стало «несть», а потом – «нет». Мизерное количество языков и наречий может в этом с русским сравниться.

    Задорнов:

    - Наблюдение интересное, но я внес бы поправку. Наш язык самый динамичный, диапазонный и широкоформатный с точки зрения выражения чувств, но не с точки зрения активных действий рационального мышления, потому что английский язык – это сокращенный русский.:good: Им нужно быстрее добраться до действия, прибыль поделить и завоевать кого-нибудь. По-английски правило – «low» – закон. Пра-ви-ло. «Правь» отбрасывается, а «ло» остается. По-английски любовь – «love» – это русское слово «любовь», только без слога «бо». «Бо» – это «бог». Их «love» – это наша любовь без бога, поэтому они контракты заключают. И «носок» – «sock». Им долго говорить слово «носок», они говорят «sock». «Childe» (ребенок) – это «чадо», а «kid» (ребенок) – это «выкидыш». Война – это «war», «войска» по-английски – «troops» – «трупы», они заранее знают, что это трупы.


    Словарик от Михаила Задорнова:

    Come on (идти, ехать) – ко мне
    Up (вверх) – опа!
    Stand up (встать) – встань опа!
    To dream (видеть сны, грезить) – дремать
    То sleep (спать) – слипаются веки
    To skate (кататься) – скатиться
    То screw (ввинчивать, скручивать) – скрутить
    То сry (плакать) – кричать
    Nouse (нос) – нос
    Snow (снег) – с ног стряхивать
    Russia (Россия) – когда-то река Волга называлась рекой Ра, еще до того, как реку Нил стали называть рекой Ра, а место вокруг реки Ра называлось Рассея – сияние Ра. По-английски сияние – shine – «Ра-шайн» и есть «Раша».
    Camomile (ромашка) – кому мила (на Руси, когда гадали, говорили «кому мила»).
    East (Восток, Пасха) – исток (англичане в этом слове рассказывают, откуда они пришли)
    Honour (честь) – гонор
    Happy (счастье) – хапать
    Have (иметь) – хавать
    Low (закон) – пра-ви-ло («правь» отбрасывается, а «ло» остается)
    Love (любовь) – любовь без слога «бо» («бо» – это бог, их «love» – это наша любовь без бога)
    Sock (носок) – но-сок («но» отбрасывается, остается «сок»)
    Childe (ребенок) – чадо
    Kid (ребенок) – выкидыш
    War (война) – война (без слога «на»)
    Troops (войска) – трупы
    To sin (к греху) – тусовка

    http://gloria-mur.ru/?p=600



    Оце і є рівень вчених,які люблять бавитись в схожість слів різних мов і робити потім з цього зрозумілі тільки їм висновки з подальшим створенням теорій і гіпотез,які потім нєокрєпшиє уми сприймають як істину в останній інстаннції.

    Звісно,вам,як великому любителю шукати тюркські корені в українців,слід було вже давно скласти словничок тюркських прізвищ,порахувати їх кількість і вказати процент від загального числа чи принаймі знайти роботу якогось авторитетного філолога,який робив такі підрахунки.Я д сих пір тут цього не бачу.

    PS:

    Багато козацьких прізвищ (за реєстрами 17- 18 ст. — бл. З 000) — тюркського походження: Балабан, Мурза, Кочубей, Кутлубей, Шингерій тощо

    http://www.referaty.pp.ua/abstracts/ua/movovedennya/movovedennya_18193.php

    Існують численні документальні свідчення про складання в різні часи козацьких реєстрів, які, нажаль (за винятком списку невеликої групи козаків 1581 р. ), не збереглися. За умовами угод з польським урядом вони включали кілька тисяч чоловік. Реєстр 1649 р,, що дійшов до нас, вражає масштабністю — він охоплює понад 40 тис. козаків.

    http://www.google.ru/url?sa=t&sourc...sg=AFQjCNGtKznui0V1Q9EokFDHWbycupEkmQ&cad=rjt

    3/40=7,5% тюркських прізвищ.Якщо врахувати,що значна частина цих тюркських прізвищ була адаптована до української мови ,то в підсумку маємо їх дуже мізерний процент серед загального числа.



    [​IMG]

    Грушевский М. Очерк истории украинского народа(1906г.)

    Ще в мене виникло таке питанння:відомо ,що древня самоназва(етнонім) черкесів,адигейців,кабардинців-це «адиге».Чи і снує в природі хоч один документ,де б українськи козаки (починаючи з 1492 року) контретно називали себе словом «адиге»?
     
    • Подобається Подобається x 1
  5. Di Garda

    Di Garda Well-Known Member

    А что - народ вырезавший новгородцев "сцеплен" сильнее с ними???

    ---------- Додано в 19:17 ---------- Попередній допис був написаний в 18:02 ----------

    Панове, позвольте повторить, что нет никакого суффикса -ко- в украинских фамилиях, я есть уменьшительный суффикс -ок- (как в слове зайченОК) и окончание -о- звательного падежа. Отсюда - был Заяц, его сын - ЗайченОК, и далее - ЗайчеНК-А сын, а в звательном падеже - Зайченко. Все - надеюсь тема закрыта
     
    • Подобається Подобається x 2
  6. ORoss

    ORoss Well-Known Member

    Як вже дістали ті "хата з тином" ...:dntknw:
    Цікаво як могли торки принести ці слова в українську землю, якщо вони не мали поняття, що таке хата.!!! Кочівники ж...
    Ну не змішувались вони із українцями -землеробами. Скільки можна про це терендіти.

    :)))
    http://perevod99.blogspot.com/2008/01/1976-300-400-80-beyarmudu-busr-oda-j-k.html

    Шипова Е.Н. (Елизавета Николаевна)
    Словарь тюркизмов в русском языке, издательство "Наука", Алма-Ата 1976 г.

    айва айда лагуна алмаз алый алыча амбар анаша арбуз артель аршин атлас бабай бадья і т.д на 400-от сторінковому фоліанті....Насолоджуйтесь, хворі люде, що в своєму оці колоди не бачать.
     
    • Подобається Подобається x 2
  7. Yarema

    Yarema Дуже важлива персона

    Отут Ви, пане, не праві. Он узбеки колись були кочовиками, але вже давно прекрасно засвоїли землеробство, не переставши бути при цьому тюрками...Другий приклад...Турки, захопивши Малу Азію, підкорили собі числене землеробське населення, а самі складали меншість. Тим не менш, вони передали місцевим мешканцям свою тюркську мову, а самі, в переважній більшості, перетворились в землеробів...Так що, панове, не все так однозначно в історії...До того ж справжня історія України ще не написана і чекає своїх дослідників. Треба більше виділяти коштів на археологічні, антропологічні, лінгвістичні дослідження, активно працювати з літописами за кордоном (на жаль, в Росії оригіналів нема, то треба шукати в Стамбулі, Букурешті, Ватікані тощо...Потрібні фінансові вливання в історичні дослідження...Може колись це і буде зроблено...А поки не потрібно бути категоричними і відкидати будь яку гіпотезу.
     
  8. Vadim Kharkov

    Vadim Kharkov миється в бані

    Di Garda, ORoss, ну и, в какой-то степени, Dexter. Хочу напомнить Вам, что тема ветки: "Казаки". Каким боком к этой ветке заимствования в русском языке, антропология русских или премьер-министр соседнего государства? Вы в состоянии удерживать тему ветки в своей голове? Хочется обсудить русский народ или русский язык откройте отдельную ветку.




    Именно так образовывались фамилии 200-250 лет назад: Петров сын...


    Однако, почему же тогда исполнитель песен под кобзу именно кобзарь,что фонетически и по смыслу почти идентично адыгскому "гъыбзэры", а не скажем ... "кобзарист"? ;)

    Ну а по поводу всего остального...:

    Советую еще раз просмотреть мои посты и Вы увидите, что читая их первый раз Вы многое упустили...
    http://forum.lvivport.com/showpost.php?p=793855&postcount=853
    http://forum.lvivport.com/showpost.php?p=790276&postcount=824
    http://forum.lvivport.com/showpost.php?p=790066&postcount=804
    http://forum.lvivport.com/showpost.php?p=790080&postcount=806
    http://forum.lvivport.com/showpost.php?p=784893&postcount=788
    http://forum.lvivport.com/showpost.php?p=787135&postcount=790
    http://forum.lvivport.com/showpost.php?p=787668&postcount=792
    http://forum.lvivport.com/showpost.php?p=788181&postcount=795
    http://forum.lvivport.com/showpost.php?p=789564&postcount=798
    http://forum.lvivport.com/showpost.php?p=789608&postcount=799

    Ну и пост Яремы, само-собой...
    http://forum.lvivport.com/showpost.php?p=770948&postcount=743


    :good:

    Еще раз хочу обратить внимание форумчан на тему ветки. Мне интересно рассмотреть все возможные корни казачества, а не только один единственный. Славянский корень, на мой взгляд (из всех рассмотренных мною трех) - самый значимый. Об этом говорит хотя бы тот факт, что и тюрки и черкесы в конце концов ославянились, а не наоборот. Но не стоит замалчивать (или еще хуже - стыдиться) других корней.

    Кстати, не вижу ничего зазорного иметь в своих предках потомков великой Золотой орды, или потомков свободолюбивого вольного народа адыгов.
     
    • Подобається Подобається x 1
  9. Чупага

    Чупага Well-Known Member

    Добре без політики і агітації про древні справи побалакати.
    Про сарматське вплив щось писали.
    Давня історія почалася до турків і козаків.

    Баста́рны (лат. Basternei, греч. Βαστάρνας,) — варварский народ, обитавший с конца III в. до н. э. по III век к северу от нижнего Дуная в восточном Прикарпатье (Румыния, Молдавия и Украина).
    Область расселения бастарнов по письменным источникам примерно локализуется в регионе от Карпатских гор до среднего Днепра (ареал Зарубинецкой культуры)

    Все до одного наёмники, люди, не умеющие ни пахать землю, ни плавать по морю, ни пасти скот, опытные в одном лишь деле и одном искусстве — сражаться и побеждать врага [...] рослые, на диво ловкие и проворные.»(Плутрарх)
    «Отнести ли певкинов, венедов и феннов к германцам или сарматам, право, не знаю, хотя певкины, которых некоторые называют бастарнами, речью, образом жизни, оседлостью и жилищами повторяют германцев. Неопрятность у всех, праздность и косность среди знати. Из-за смешанных браков их облик становится все безобразнее, и они приобретают черты сарматов.»(Тацит)
    По предположению археолога М. Б. Щукина именно бастарны, ассимилируясь с местным населением, могли сыграть заметную роль в этногенезе славян, позволив последним выделиться из так называемой балто-славянской общности.

    Української коротше.
    Бастарни вперше згадуються в історичних джерелах як мешканці сучасних Галичини та Буковини.
    Таціт чітко оголошує їх германцями, але говорить, що племя було погіршене шлюбами з сарматами.

    (Вікі , не лайте відкоригуйте якщо більше в історії розумієте :sorry:)
     
  10. сцепка бывает разной. А если не брехать, что их всех вырезали, и учесть, что многих переселили под Москву, то и сцепка понятнее станет. В любом случае эта связь сильнее, чем с теми, кто был в это время сам не знает где, а потому лепит цепочки "преемственности" с кем попрестижнее :)))
     
    • Подобається Подобається x 1
  11. ORoss

    ORoss Well-Known Member

    Тут ключове слово "підкорили"... Тобто навязали нові відносини,державної залежності.
    Самі ж прекрасно знаєте, що такої глибокої дотичності не знайти...

    .
    Мої уявлення та розуміння історії - хата з тином, а також корова, плуг та багато іншого- спадщина трипільської культури.
    З повагою....
     
  12. Yarema

    Yarema Дуже важлива персона

    Так коров і тюрки знали, а плуг татарською - сабан, а саманні хати навіть казахи вміють будувати, тільки дах у них не критий очеретом, а плаский, глинобитний (південь Казахстану).
     
  13. ORoss

    ORoss Well-Known Member

    Шановний Ярема! Я чомусь став рідше появлятись на даному форумі.Тільки сьогодні побачив коментар.Я дуже критично ставлюсь до внеску торків в український етногенез.
    Торків з періоду існування Русі. Наука сходознавства дуже цікава та багата – але в кількості конкретних фактів стосовно України – мізерна.
    Хоча мені відомі праці О.Пріцака. Навіть був присутній на двох його наук.популярних лекціях. Чесно кажучи, я закоханий в трипільську культуру. Сам був пасивним свідком таких розкопок в далекі 70....
    Не перекривались номади із землеробами надто ґрунтовно...Січ запорожська- це не номадний (кочовий) спосіб життя.

    Приведу ще цікаві зауваження відомого російського шпигуна та мемуариста графа Кельсієва. Як приклад історичних спекуляцій.(ІМХО).Стосуються вони племені гуцулів. Його поглибили вже наші сучасні міфотворці.

    . . Но гуцульские палки, так называемые топорики, поразили меня чем-то чрезвычайно знакомым, будто я где-то видел эту форму, чем-то древним пахнуло на меня, и вдруг я вспомнил, что точь-в-точь такие топорики делались во времена бронзового периода, и что стиль и форма этих топориков так и напоминает египетское оружие XVII и XV в. до Р. X.
    Спираючись тільки на етнофакти надто далеко можна зайти.
    А ось вже і державник відчувається....

    У нас хлопочут о заселении Кавказа русскими – Гуцулы с голоду мрут от тяжких налогов и мечутся на дешевые заработки в Австрию. Их специальность – горное овцеводство и сыроваренье. Не дорого бы стоило вызвать из Карпатов несколько тысяч их на правый фланг – а про веру свою они только то и знают, что их вера русская.




    Ага! а на початку 90-их з Казахстану масово виїхали радянські німці. Цілі садиби залишили кочівникам. Так вони на подвіррї юрту ставлять - а в хату овець загоняють...
     
    • Подобається Подобається x 1
  14. Чупага

    Чупага Well-Known Member

     
  15. Yarema

    Yarema Дуже важлива персона

    Переважно запорожці займалися розведеням худоби і промислами (рибальством, бджільництвом, мисливством)...Землеробством менше, бо постійні набіги робили це заняття нестабільним...То чим їх заняття принципово відрізняються від занять тих же тюрків башкірів, наприклад? Це вже звичайно не кочове господарство, але і не зовсім осідле...Народи легко переходили від однієї форми господарства до другої, якщо цього вимагали обставини. Не вимирати ж?
    Нє. Я був в гостях справжніх казахів, ніяких німецьких садиб там не було...В степу була свердловина, звідки брали артезіанську воду, навколо стояло 2 саманних хати і ось і весь населений пункт. Там і жила родина мого приятеля Абдубайта, яка займалася випасом баранів. Тому вони самі будували і самі жили. Чи була у них юрта десь в степу, не знаю...Якось не поцікавився...
    А щодо гуцульських топірців, то дійсно вони нагадують бойові сокирки прадавніх індоєвропейців і, можливо, саме проживання в гірсько-лісистій місцевості законсервувало давні зразки зброї...Все може бути.;)
     
    • Подобається Подобається x 1
  16. Брацлавчанин

    Брацлавчанин Well-Known Member

    Казах по-казахські: казак
     
  17. ORoss

    ORoss Well-Known Member

    :)))
    Браво! Впіймали мене.:haha:
    Хоча мова про вербування не йде. А про етнічне переселення задля покорення нескореного Кавказу! Боже ж мій! Яке сучасне звучання! Відчуваєте?
     
    • Подобається Подобається x 2
  18. Yarema

    Yarema Дуже важлива персона

    Точніше - "казакх", так воно в них, пам'ятається, вимовляється;)...
     
    • Подобається Подобається x 2
  19. Чупага

    Чупага Well-Known Member

     
  20. Dexter

    Dexter Well-Known Member

    Ага.А Гарбузенко-це син гарбуза.:)))

    Ще раз підкреслюю,що патрономічна модель з формантом "ко" не була поширеною в ті часи і сам формант на момент становлення прізвищевої системи в українців теж.

    Це типова для української мови словоформа-лихвар,друкар,кобзар,маляр,тесляр ітд...

    То як там на рахунок самоназви "адиге"?Чому така древня самоназва цих кавказьких народів миттєво зникла натомість закріпився новий екзонім "черкаси"?
     
    • Подобається Подобається x 1
а де твій аватар? :)