Козаки

Тема у розділі 'Історія', створена користувачем sanya, 27 лип 2007.

  1. Бранко

    Бранко Well-Known Member

    А по существу вопроса?
     
  2. terrible

    terrible Well-Known Member

    :) ось звільнюсь і поговоримо.
    хоча б зараз скажу, що запорожці також отримували платню. що в реальності все було куди простіш і складніш одночасно, дійсно лише на Січ не дозволяли пускати жінок, а от за межами, в 8 запорізьких паланках спокійно мешкали цілі села козаків. з родинами.
    хочеться сказати, що Ваші поділи на природні і ні козаків-лише Ваша, певно забавка...може від нічого робити чи може то Ви книжок перечитали
    :sad:
    так що, по существу буде пізніш. Ви б краще пояснили свої погляди, бо я їх не розумію...
     
    • Подобається Подобається x 2
  3. levandivka

    levandivka Не демократ, однозначно.

    Условно досрочно..? о_О
     
    • Подобається Подобається x 2
  4. Бранко

    Бранко Well-Known Member

    Описывая процедуру наказания у запорожцев за любовные отношения с женщиной, Пантелеймон Кулиш рассказывает, что запорожцы, проведав о проступке своего товарища, пошли к кошевому атаману со словами: “Какой нам стыд делает Ногаец [прозвище козака - С.Ж.], пане батько! повадился ходить к пономарихе, словно пес какой!” (Кулиш, 1856, т.1, 160). В ответ кошевой тут же распорядился выследить козака, занимавшегося любовью, а затем подвергнуть обычному в таком случае наказанию - битию палками у столба до смерти.

    В начале 18-го века Петр I прямо поставил перед гетманом Мазепой вопрос об изменении военной организации козаков: завести на Украине постоянное войско, переписать население, ввести налогообложение, пошлины и, тем самым, ликвидировать безженный статус козачества. Легенда, повторяемая Вольтером, гласит, что Мазепа, изображавшийся в западной литературе как романтический герой-любовник, посчитал такую радикальную реформу на Украине невозможной и возразил русскому царю, за что получил на пиру пощечину и навсегда затаил на Петра обиду (Кониский, 1846, 199-200).
     
  5. terrible

    terrible Well-Known Member

    Куліш, кажете... ну так...тільки я чомусь звик вивчати козачи часи за творами Маркевича, Лазаревського, Шкоропада, Яворницького...список можна продовжити не одним десятком поважних авторів.
    як поясните таку нісенітницю-дуже часто Яворницький в своїй "Історії..." ссилаеться на такого собі козака Микиту Коржа... при чому той раз захзаначає що "такий одяг носив і батько мій. і його дід." то, певно, неприродні козаки :sad:
    далі. городове козацтво - стан в Україні... таки самий як міщанство та поспільство. в нього записували тих, хто доводив свое козацьке походження. козаки не отримували ніякого жалування (я говорю про 17-18 ст.) зате звільнявсь від всіх податків. причому, пізніше, збіднілий козак міг перейти до селянства, а навпаки, заможний селянин міг стати козаком. до цього неприхильно ставились...однак, була справа-перше, що згадав, порушеня Д. Апостолом прроти полковника прилуцького Г. Галагана через те, що той за гроші вписував селян в козаки. фігурували щось чи не сотня прізвищ, причому деякі нововписані зазначали суму, в яку їм обійшлось козацтво. це життя. тут все не так як у Вас в голові (з природніми і неприродніми козаками:))) )
    далі...пізніш...продовжу...вся література в мене вдома, не на квартирі:sad:...як доберусь до неї-так і продовжу.
     
    • Подобається Подобається x 2
  6. Бранко

    Бранко Well-Known Member

    -только запорожским. Потому что на городового у него денег не хватило бы.
     
  7. terrible

    terrible Well-Known Member

    ні, не завжди. як Ви знаете, в 40-х роках 18 ст. козацтво поділене на виборних та підпомічників. причому виборні козаки в свою чергу, ділились на виборних без всякої допомоги та виборних з допомогою. військову службу несли виборні, підпомічники їх забезпечували всім необхідним. спершу в прилуцькому полку кількість виборних козаків становила 1388 осіб, в 1758 році-1279, в 1764 році-1303 осіб. тобто, перехід підпомічників до виборних був звичайною справою. так само як перехід селян до козачого стану. в компутах прилуцького полку весь період 18 ст. нововписані козаки зустрічались щорічно, і не поодинці.
    далі. 16 квітня 1723 року встановлено, що приналежність до козацтва має визначитись на підставі доказів у реєстрах про службу батьків та дідів на козачій службі. це-чи не доказ, що перехід поспільства в козачий стан було буденою справою? ;)
     
    • Подобається Подобається x 1
  8. Бранко

    Бранко Well-Known Member

    А где ж тогда про "все мы браття козацького роду"?

    "Из грязи в князи", -это получается про кого?
     
    • Подобається Подобається x 1
  9. terrible

    terrible Well-Known Member

    ;) тож як?

    не знаю:sad: ... декілька цифр. в 1751 році виборних козаків в Прилуцькому було 1279 дворів-з них "среднегрунтових"-3, "малогрунтових"-217, "нищетних"-1059. підпомічників-1458 дворів, з них "нищетних"-1421.
    посполитих (дані явно не повні. можливо, взяте лише місто)-"малогрунтових"-19 дворів, "нищетних"-2263 двори...
    отакі от грязі...і отакі от князі...:sad:
     
    Останнє редагування модератором: 3 бер 2009
    • Подобається Подобається x 4
  10. Львівянка Роксолана

    Львівянка Роксолана миється в бані

    Козаки були справжніми воїнами і героями.Ось тільки чого?Якщо пригадати історію,то ми помітимо,що перші козаки булиті люди які тікали від панів і хотіли вільно займатись своїм життям.Потім були героїчні походи Сагайдачного,Визвольна війна Хмельницького...Але не все так добре...Союзники Хмельницького,стали господарями його народу і знищили його військо,заборонивши його.:sad:
     
    • Подобається Подобається x 3
  11. Володимир Вишня

    Володимир Вишня Well-Known Member

  12. premium

    premium Well-Known Member

    Не бачу там нічого пізнавального, такі собі фантазії москаля з тюркітським прізвищем Максідов.
     
  13. Володимир Вишня

    Володимир Вишня Well-Known Member

    Когда возникло казачество, достоверно неизвестно, происхождение его скрыто от нас временем, как и происхождение самой Руси. Но уже во второй половине 14-го века казаки под своим названием упоминаются в составе вооруженных сил русских князей, Литвы и Польши. В XVI же веке казачество уже упоминается на юге как Малороссийское и Запорожское войска; на юго-востоке – как Донское, Гребенское, Терское, Волжское и Яицкое (Уральское) войска, земли которых соприкасались между собой, как бы образуя границу Московского государства. Но, несомненно, казачество в этих местах появилось гораздо раньше!

    Ось так. :mocking:

    Битва під Оршею
    Волинський літопис так згадує про видатного князя Острозького:

    „а гетьману його, видатному князю
    Костянтину Івановичу Острозькому
    дай Боже багато здоров'я і щастя на майбутнє щоб як нині;
    побив рать московською щоб так побивав рать татарську проливаючи їх кров бусурманську” ;)
     
    Останнє редагування: 8 бер 2009
    • Подобається Подобається x 1
  14. Бранко

    Бранко Well-Known Member


    Галицко-Волынская летопись=
    относительно обособленная часть Ипатьевской летописи (См. Ипатьевская Летопись), содержащая описание событий с начала 13 в. до 1292.

    Так когда Острозьский жил? Кажете в 1200-ых? Хе...

    Зы: приводите ссылки на первоисточник, а не хватайтесь брехни на попсовых сайтах.


    В более древнее время литовско-русские козаки очень часто смешивались в своих предприятиях с татарскими. Поэтому нет ничего удивительного, что татары оставались в составе козацких куп навсегда и что, например, среди козаков, служивших у киевского воеводы (1492-1505) князя Дмитрия Ивановича Путятича, является несомненный татарин Душбекенич. В эпоху Батория в Черкасах проживало так много татарских козаков, что посланный Баторием для изучения и описания южно-русских областей львовский кастелян Ян Сеннинский прямо говорит о жителях г. Черкас, что «религия их большею частью магометанская» (religio apud eos magna ex parte Machometana).

    А.В. Стороженко.
    Стефан Баторий и днепровские казаки \\

    Вот где басурмане. Вот где "..так побивав рать татарську проливаючи їх кров бусурманську" (С)

    Вообще то, Максидов-адыгейская фамилия. Он Адыг.
     
    • Подобається Подобається x 2
  15. Монархист

    Монархист Well-Known Member

    http://forum.lvivport.com/showpost.php?p=475886&postcount=2133
    Я из казаков, и фамилия у меня из тех что на Запорожье рождались. Так что есть чем гордится. Поэтому я и смущаюсь когда галичане о казаках сказки рассказывают.;)
     
    • Подобається Подобається x 1
  16. terrible

    terrible Well-Known Member

    я так і думав:))) глибоко нещасний представник неіснуючого народу:haha::haha::haha::haha::haha:
    :tongue:драматична доля...
     
  17. Монархист

    Монархист Well-Known Member

    То что с логикой у вас трудности я заметил. Но всё же опишите кривую курса вашей мысли.
     
  18. terrible

    terrible Well-Known Member

    тільки зараз вчитався в цю дурню... як можна обклавши когось податоком, внісши в реєстр-змусити оженитись? тим більше, що городових козаків це ніяк не могло стосуватись-вони спокійно мали родини...
    Бранко, Ви знаете, про що пишете?
     
  19. Бранко

    Бранко Well-Known Member

    Городовые местные казаки-поздний продукт. Вначале, "городовыми", были запароги, которым города давали на кормление. А они не женились. Только позже, местных посполитых, стали писать в казаки. А это не те казаки, т.е. не природные.
     
  20. Монархист

    Монархист Well-Known Member

    (Кониский, 1846, 199-200)-это цитата. ;)
     
а де твій аватар? :)