Тааа.... Полякі призначуть своїх корінніх етнічніх теріторій відповідньо до географії прожвиання населення у часів найбільшої територіяльної експансії Польщі а Українці – Русі . І... Наша пісня гарна, нова, починаєм її знову Це раз. А два, що це просто неправда і тим горозніша, що від ній тилькі крок до думок, шо зробити з селами на невідповідньому боці отого історичного кордону. А потім читаємо– ось на сайту Сокаля і Сокальщини У Польщі більш-менш таке саме про Тернопільщини ... Гляньте в дзеркало, друзі.
У мене в роду був старий козак волошського походження не козарьского. Турки забрали "Румунію" пішов у козаки, козаки можуть бути самого різного походження. "де закінчувались українські села і починались польські." Де костел там польське село де церква українське , дівчат парубки брали де зустрінуть хоч на ярмарку чи у Відні ...
Уявіть собі, що поляки і західні українці жили разом більш ніж 500 років! І ніякого етнічного кордону не було. Раніше, взагалі, "національність" визначалася католицькою чи православною релігією. Часто одна половина родини були католики (поляки) інша половина - православні (українці). І за ті всі роки все дуже перемішалось, так що кожен з нас може знайти в собі домішок польської крові і навпаки.
Тут не треба лукавити, українці жили навіть на закерзонні на своїй етнічній території, тоді як поляки в Україні завжди були некорінним населенням (як і росіяни, німці...) Завезені поляки складали меншість на окупованих українських території. Ще ні одному окупанту не вдавалось навести стільки чужого населення, щоб перекрити українську складову - людського ресурсу малувато для асиміляції найчисельнішого колись народу Європи. Таке під силу лише китайцям, тому РФ можна поспівчувати.
Не дуже там і перемішалось. Поляки складали мізерну меншість населення ЗУ. Євреїв і то більше було. Тай тримались поляки чітко своєї віри і жили в польських анклавах, тому змішаних шлюбів було мало. Після другої світової поляків і євреїв майже не залишилось - вивезли і знищили їх. Ще раз повторюсь, етнічний кордон був досить чіткий, та гляньте етнічні карти. Ідентифікація русин - поляк (свій - чужий) була дуже виразною.
Коли? Між двома війнами? А на протязі 500 років? Почитайте уважно історію коли взагалі національна ідентифікація почалася. І яким чином.
Та походження було різноманітне, але початкова основа козацтва також мусила бути. І те, що землі поширення козацтва гарно співпадають з територією Хозарського кагануту, свідчить на користь саме хозарської теорії. Інша справа, що самі хозари не були єдиним народом. Там запросто могли бути (та точно були) слов'янські складові.
Завжди!!! Національна ідентифікація була з незапам'ятних часів. Поділ на ляхів, хорватів, дулібув... в цьому регіоні налічує щонайменше 1500 років.
Політики пояснили русинам що вони украінци.І не так давно вони в це й поверілі.Теперь і нащадки завезених при Катерині з Тамбова або Рязанi холопiв будуть українці ,не навчиться ,змусите.
Предлагаю вернуться к теме...Казаки - не москали - и не галичане... Казаки прежних веков, как это ни странно звучит для историков, не считали себя русскими, т.е. великороссами или москвичами; в свою очередь и жители московских областей, да и само правительство смотрели на казаков, как на особую народность, хотя и родственную с ними по вере и языку. 3) Вот почему сношения верховного правительства с казаками в ХVІ и ХVІІ в.в. происходили чрез посолский приказ, т.е. по-современному – чрез министерство иностранных дел, чрез которое вообще сносятся с другими государствами. Казацких послов или, как их тогда называли "станицы" в Москве принимали с такою же пышностью и торжественностью, как и иностранныя посольства; об этом нам подробно говорит русский публицист ХVІІ в., современник царя Алексея Михайловича, Григорий Котошихин. Казаки были не в одной Украине, где имя их сделалось известным в истории около 1517 г., но вероятно, что оно древнее Батыева нашествия и принадлежало торкам и берендеям, которые обитали на берегах Днепра, ниже Киева. Там находим и первое жилище малороссийских казаков. Торки и берендеи назывались черкасами, а также казаками 10). Вспомним касогов, обитавших по нашим летописям, между Каспийским и Черным морями, вспомним и страну Казахию, полагаемую греческим императором Константином Багрянородным в сих же местах; прибавим, что осетинцы и ныне именуют черкесов казахами. Столько обстоятельств, вместе взятых, заставляют думать, что торки и берендеи, называясь черкасами, назывались и казаками; что некоторые из них, не хотев покориться ни монголам, ни Литве, жили, как вольные люди, на островах Днепра, огражденных скалами, непроходимым тростником и болотами.. Евграф Петрович Савельев "Древняя история казачества" - Предки казачества - Взгляд историков на происхождение казаков. http://evgrsaveliev.narod.ru/history_1/history_1_1.html
Хозар перестали упоминать, начали говорить о черкасах и козаках да рубеж 13-14 столетий.Сходится ни чего зазорного в этом нет.Хорваты от тоже с Дона пришли только раньше.