По факту взагалі невідомо, чому Ви присвоїли собі право визначати, хто в Україні чужоземець, хто ні. На мою думку - Ви.
Степановичу, Ви ж чудово знаєте історію, причини-наслідки, а згодом - політику Сталіна, голодомор. Скільки вимерло людей ! Про це ж вже стільки переговорено. ну, - завезли сюди російськомовних. хтось сам приїхав. я не розумію, хіба це аргумент "моя російськомовна бабця з-під Москви переїхала в Київ, заснувала тут родину й мене вчила рідної мови. тепер я - російськомовний українець, який бажає визнання своєї мови державною" ? і чому Ви Салаті не зауважили, що козаки папахи не носили ?
А що, історія розпочалася з 30-х років минулого століття? А попередні більше 270 років куди подівалися? А головне в тому, що Україна, сучасна Україна, виникла в 1991 році. От тих, хто приїхав пізніше, можна вважати імігрантами. І ще одне. Коли ми почнемо думати про сьогодення, про реалії, а не виясняти, хто раніше з дерева зліз??? Я так зрозумів, що вона мені папахою рекомендувала лисину прикривати, а не оселедець.
можна було відповісти, що кучму собі купите..... українці! - ось воно й вилазить, знання й відчуття свого.... а попередні 270 років українську мову теж не жалували - Ви й про це знаєте, чого питати ?
Вилазить?... Може мені б ще про бриль було написати? Це ж треба, такі висновки із жартівливого діалога... А своє воно на те і своє, що у кожного своє. Не жалували мову, не жалували. Імперія ж була. Російська. От, до речі, щодо русифікації шляхом Голодомору. Кого голодом виморили? Селян. Вимерло село українське, в нього "завезли" росіян. Яким село стане? Російським. І так багато сіл. Замінили українців росіянами. Стали села російськими. І куди ж вони поділися, ці російські села??? Чому російськомовні міста, а села як раз україномовні? Адже повинно б бути наоборот?
Папаха "Кубанка" купить в Киеве: http://auction.da.vn.ua/item/1241637.htm Степаныч прав. У каждого - свое.
Кубанка - это не папаха. Так что приписка "папаха" - это самодеятальность или ассоциация, но не более...
папаха і кубанка - трохи різні речі. жоден поважаючий себе кубанський козак не назвав би свою шапку "папахой".
Salata, вы на Кубани бывали? terrible прав: И крой шапки, и название позаимствовали у тюрских народов русские казаки
ось http://www.bergenschild.narod.ru/Reconstruction/depot/1912-18/papaha.htm http://www.bergenschild.narod.ru/Reconstruction/depot/before_1912/cossack/papaha.htm http://bergenschild-1.narod.ru/infantry/uniform/sib_papaha/sib_papaha.htm
Хороший вопрос. Родилась и выросла, так же как 4 поколения до меня. Кубанская форма - от кавказких народов. Черкеска, кинжал, папаха и пр. Посмотрите армянский, грузинский, дагестанский мужской национальный костюм. terrible, Если разнообразные папахи носили не только казаки, то что же за этим кроется?
Искала в инете несколько другой материал, но нашла этот http://slavmir.orthodoxkuban.com.ru/2006/11/06/formennaja_odezhda_v_sistkme_cennostejj_kubanskikh_kazakov.html Люди не из казачьего круга, в том числе и некоторые писатели, действительно называли кубанку папахой. Сами же кубанские казаки, позаимствовав у черкесов их национальный костюм практически без изменений, кубанку сделали особенной, даже крой изменили. И Кубанка - это кубанка... http://forum.fstanitsa.ru/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=17;action=display;num=1099319794 Как вы знаете, приписывают кубанским казакав и еще одно форменное новшество - бечераховку.
ну, казкар як завжди... і що ж то таке на головах в них, не підкажете? жаль, іти треба а то б поспілкувався з розумною людиною...може б дізнався, що слово "папаха" ще з княжих часів... Salata, Ви б спершу навчились читати накази та аналізувати їх, а вже потім ставити якісь риторичні запитання...
Веда, Спасибо. Разрешение называть папаху папахой мне очень пригодится в дальнейшей жизни. Нужно представлять себе нравы и быт кубанцев, чтобы не париться по таким пустякам. Да, у нас не говорят "уха из осетрины", говорят "квасок" это не совсем уха, даже не совсем суп. Уху же обычную из осетрины никогда не видела и не слышала о таком. Скажете - засмеют. У нас не говорят "высокие резиновые сапоги" или "болотные сапоги", говорят "заброды", скажете не так - просто не поймут, посмеются. Хотя это сапоги и они очень высокие. Не говорят "речное мелководье", говорят "плавни" В каждой местности есть свои "словечки", особенно для местных изобретений или природных особенностей. Ну так и что? Речное мелководье перестало быть таковым? Или бой устроить, в какой деревне правильнее говорят или древнее? Приказ по российской армии об униформе и что? Они определили ограничения, ну так это не означает, что только это и есть папаха. Страшно подумать, но шинели тоже были разные по покрою и пр. З.Ы. "Заливная рыба" в моих краях - это судак в маринаде (кисло-сладкой подливе из томата и овощей). А рыбу в желе никогда не видела на столе.
ну і? високі гумові чоботи і я на Чернігівщині забродами називаю... плавні? соррі, не Ви мені це слово відкрили, а Яворницький ще коли мені було 12 років... так шо...ще хто кого так навчив говорити
а ну і все! вчитайтесь...тоді все набагато ясніше все було. чомусь змальовуючи папахи, не згадуються кавказькі козаки...не дивно? а ви не бійтесь шинелі....що там страшного може бути???і не думайте...