Козаки

Тема у розділі 'Історія', створена користувачем sanya, 27 лип 2007.

  1. Тим22

    Тим22 Дуже важлива персона

    Відповідь: Козаки

    Очень убедительно. Что вроде "ленинское учение вечно, ибо оно верно"
     
  2. levandivka

    levandivka Не демократ, однозначно.

    Відповідь: Козаки

    Прошу повернутися до теми!
    Козаки.
    Забули?
    Оффтоп видалятиму!
     
  3. сотник

    сотник Well-Known Member

    Відповідь: Козаки



    Сама мысль, что запорожские козаки дали ими основанному городу имя палача, изгнавшего их из матери- Запорожской Сечи, с родных, исконных украинских казачьих земель, кощунственна. Такое нужно было Екатерининским «орлам», которые в угоду императрице состряпали названную бумагу об основании города ее имени.
    Запорожцы, можно смело утверждать, понимая их ментальность, слали по адресу императрицы Катьки только проклятья.
    В 1793 году, закладывая на чужбине город-крепость, они мыслили и чаяли о своей судьбе, Украине, родной Сечи. Думали о боге, молились и уповали на него. И своему детищу дали имя Святой Екатерины, поскольку город заложили в ее день. Об этом немало написано.
    Конвеер по фальсификации истории России запустила Екатерина-2. С мест хранения "убрали" подлинные исторические документы- источники (с тех пор их и след простыл). Изготовили тысячи т.н. летописных сводов и т.п., переписав историю с «татарского» на свой, угодный империи «европейский» лад. С тех пор этот процесс не прекращается, в том числе и по русификации истории Кубани.
     
    • Подобається Подобається x 7
  4. Богданович

    Богданович Well-Known Member

    Відповідь: Козаки

    Шукав довго, нарешті знайшов напис на могилі Сірка:
    "Іоань Сђръко". Очевидно, в московській вимові літеру "ять" (ђ) озвучували як "є", в українській - як "і" (пор. укр. совіти)

    При всьому бажанні на фотографії (Д. Яворницький "Історія запорізьких козаків" т. 1, с. 91, Львів, "Світ", 1991) не зміг знайти 2 букви "е", тобто написання "СЕЕРКО"
     
    • Подобається Подобається x 2
  5. Тим22

    Тим22 Дуже важлива персона

    Відповідь: Козаки


    Да не заложили козаки город в день Святой Екатерины. И запорожцы не слали проклятья Екатерине, и кубанцы до сих пор благодарны, что они поселились в таком благодатном крае. Съездите в Краснодарский край, пообщайтесь с кубанцами
     
  6. zenyk

    zenyk Well-Known Member

    Відповідь: Козаки

    ....та знаєм ми як працює російська агітаційна машина....зараз рускі переконані навіть в тому, що Тимошенко виплачує українцям менше грошей по вкладам ссср ніж то обіцяє (!) зробити Путін....не зважаючи на цифри: Тимошенко дає майже 200$ за 1000 руб.ссср, а Путін обіцяє дати майже 80$ за ту ж 1000 руб.ссср....

    ....це дуже гарно описано на Обкомі:

    "Понять руководство России можно: денег в стране все больше и больше, прослойка богачей с жиру бесится, а народу от этого изобилия, как всегда, достается лишь безмерная «гордость за страну».

    С другой стороны, как писал Пушкин, «к чему стадам дары свободы? - Их должно резать или стричь». Российский народ «прется» от «возрождения геополитического величия страны» и пребывает в гордом убеждении, что ему весь мир завидует, а потому боится и пакостит светлым замыслам Кремля, что, конечно, даром этому миру не пройдет (скоро всем врагам будет «кирдык», говоря словами нового «положительного героя» росреализма из фильма «Брат»)."

    http://www.obkom.net.ua/articles/2008-01/18.0956.shtml
     
    • Подобається Подобається x 2
  7. Богданович

    Богданович Well-Known Member

    Відповідь: Козаки

    Карта з 1657 р. - зображено стан України після Андрусівського перемир'я, коли московський цар Олексій Михайлович уперше зрадив іетереси України
     
    • Подобається Подобається x 1
  8. Тим22

    Тим22 Дуже важлива персона

    Відповідь: Козаки

    Я с Вами согласен, мои родственники в России вполне довольны своим существованием, в том числе те кто родом с Западной Украины. А насчет
    "Понять руководство России можно: денег в стране все больше и больше, прослойка богачей с жиру бесится, а народу от этого изобилия, как всегда, достается лишь безмерная «гордость за страну»

    Так и наши олигархи бесятся, а насчет гордости, да мы гордимся нашей страной, почему Россия должна отличатся от нас

    Додано через 2 хвилини
    Царь прежде всего преследовал интересы своего государства
     
  9. levandivka

    levandivka Не демократ, однозначно.

    Відповідь: Козаки

    Припиніть оффтоп!
     
    • Подобається Подобається x 1
  10. Danilo

    Danilo Well-Known Member

    • Подобається Подобається x 4
  11. Danilo

    Danilo Well-Known Member

    Відповідь: Козаки

    У 1574 р. Іван ІV вручив багатим російським купцям Строгановим грамоти на заснування поселень на річках Тобол, Іртиш та ОБ. Основною метою цієї грамоти-дозволу була підготовка на ступу на сибірського хана Кучума, який відмовився визнавати залежність від російського царя.
    Підкорювач Сибірського царства іменувався, імовірно, Єрмолаєм, в історію же увійшов він під ім'ям Єрмак. У 1581 р., влітку в поході на Могильов серед багатьох полків брала участь і козацька дружина отамана Єрмака. Після перемир'я (початок 1582 р.) по велінню Івана ІV його загін передислокувався на схід, у государеву фортецю Чердинь, розташовану біля ріки Колвы, і Солекамську, на річці Камі. Туди ж прорвалися козаки отамана Івана Юрійовича Кольцо. У серпні 1581 р. біля ріки Самари вони майже цілком знищили ескорт ногайськой місії, що направлялася в Москву в супроводі царського посла, а потім погромили Сарайчик, столицю Ногайскої орди. За це Іван Кольцо і його соратники були оголошені "злодіями", тобто державними злочинцями, і присуджені до страти .
    Імовірно, улітку 1582 р. М. Строганов уклав остаточну угоду з отаманом про похід проти "сибірського салтана". До 540 козаків він приєднав своїх людей з "вожами" (провідниками), що знали "той сибірський шлях". Козаки побудували великі судна, що піднімали по 20 чол. із припасами. Флотилія складалася з більш 30 судів. Річковий похід загону був близько 600 чол. Єрмак почав похід 1 вересня 1582 р. Провідники швидко провели струги нагору по Чусовій, потім по її припливі Серебрянці (у 57 градуса пн.ш.), судноплавні верфі якої починалися від сплавної р. Баранчі.
    Козаки поспішали. Перетягнувши через короткий і рівний (10 верст) волок усі запаси і малі судна, Єрмак спустився по Баранчі, Тагібу і Турі приблизно 58 пн.ш. Тут, біля Туринська вони вперше зштовхнулися з передовим отрядок хана Кучума і розсіяли його.
    До грудня 1582 р. Єрмаку підкорилася велика область по Тоболу і нижньому Іртишеві. Але козаків було мало. Єрмак, минаючи Строгановых, вирішив знестися з Москвою. Безсумнівно, Єрмак і його порадники-козаки правильно розраховували, що переможців не судять і що цар надішле їм допомогу і прощення за колишнє "злодійство".
    Єрмак і його отамани і козаки челом били великому государю Іванові Васильовичу завойованим ними сибірським царством і просили прощення за колишні злочини. 22 грудня 1582 р. І. Черкас із загоном рушив нагору по Тавде, Лозьве й одному з її припливів р."Каменю". По долині Вишери козаки спустилися до Чердині, а відтіля вниз по Камі - у Перм і з'явилися в Москві ще до весни 1583 р.
    Дата загибелі Єрмака була спірною: по однієї, традиційній версії - він загинув у 1584 м, по іншій - у 1585 р.
    Навесні 1584 р. Москва мала намір послати в допомогу Єрмаку три сотні ратних людей, але смерть Івана Грозного (18 березня 1584 р.) порушила всі плани. У листопаду 1584 р. у Сибіру розгорілося масове повстання татар. До Єрмака підсилалися люди з помилковими повідомленнями, щоб десь напасти на Єрмака. Так случилося 5 серпня 1585 р. загін Єрмака зупинився на нічліг. Була темна ніч, лив заливний дощ, тоді Кучум опівночі напав на стан Єрмака. Прокинувшись, Єрмак стрибнув через юрбу ворогів до берега. За ним кинувся один з воїнів Кучума. У сутичці отаман долав татарина, але одержав удар у горло шаблею.
    --------------
    Не судіть суворо, це я вичитав у мережі, реферат. Хто може знає краще цю історію, буде цікаво як розповість. Або посилання надасте?
     
  12. Danilo

    Danilo Well-Known Member

    Відповідь: Козаки

    НеЗАБУТА Кубань
    Сергій БАГРЯНИЙ,
    Світлана МАКОВИЦЬКА




    Ще півстоліття тому етнічні українці становили більшість населення цього краю.
     
  13. Богданович

    Богданович Well-Known Member

    Відповідь: Козаки

    "Катерино, суча бабо, що ти наробила,
    (варіанти - суча мати, вража бабо, вража мати тощо)
    степ широкий, край веселий панам подарила" - козацькі пісні.
    no comments
     
    • Подобається Подобається x 1
  14. Тим22

    Тим22 Дуже важлива персона

    Відповідь: Козаки

    Ага, а пани эти были козацкая старшина, элита Украины, за шо и полюбляли матинку Катерину

    Додано через 4 хвилини
    А чего никто не вспомнил, что сегодня день рождения Ивана Мазепы
     
  15. Монархист

    Монархист Well-Known Member

    Відповідь: Козаки

    Странно, я сам из рода Черноморского Казачьего Войска (потомки Запорожского казачества), и такие рассказы слышать от людей совершенно не связанных с казачеством, немного удивительны.
    Со всеми своими недостатками Екатерина Великая сделала для казачества (Запорожского), так много что и по сей день их предки (невзирая на большевистскую и современную пропаганду) с благодарностью вспоминают Императрицу. А сделала она не мало : 1) дала землю (в вечное пользование, защищённую от татарских набегов и притязания ляхов). 2) льготы на сословие (торговля и хозяйство). 3) службу (если не получается в народном хозяйстве, то всегда можно сделать профессиональную военную карьеру, и вообще вахтовая служба оплачивалась).
    Кстати об Украине как о территории тогда ещё некто и не слышал. Даже Орлик в своей «присяге» на гетманства упоминал «Войско Запорожское» и «Отечество Малороссийское» («Иллюстрированная История Украины» Грушевский)
    :shutup:
     
    • Подобається Подобається x 2
  16. duncan

    duncan батяр з личакова Команда форуму

    Відповідь: Козаки

    навіть серед оборонців батурина виявився козачок, нащадки якого, я впевнений, справді з подякою згадують царські милості....
     
    • Подобається Подобається x 4
  17. Богданович

    Богданович Well-Known Member

    Відповідь: Козаки

    Саме так! Князь Семен Львович Прозоровський - 3000 десятин, князь Григорій Потьомкін-Таврічскій (козак Грицько Нечоса - чим не аргумент), німецькі колоністи - 10 родин козацької старшини - адже колонія на Січі
     
    • Подобається Подобається x 1
  18. Danilo

    Danilo Well-Known Member

    Відповідь: Козаки

    Вони тепер у ВР, шарики надувають, нє?:)
     
    • Подобається Подобається x 1
  19. bonapart

    bonapart Well-Known Member

    Відповідь: Козаки

    Не смішіть мене, шановний!!!! Які татарські набіги в 1775 році??? Та й ляхи вже не були тою силою, як колись(для історичної довідки - 1772 рік поділ Речі Посполитої).
    От власне саме тому Єкатерина і зруйнувала Січ, бо вже не було тих сил... Козаки раніше завжди були таким собі буфером, і захищаючи рідні землі від ляхів і татарів, вони заодно захищали і Російську імперію від цих сил.
    По які ви "льготи" говорите? До пикладу, якщо зараз зрйнують вщент вашу домівку, і виселять, скажімо туди, де нічого ще необжито, з любими льготами, ви це будете вважати хорошим ділом????Щось мало віриться...
     
    • Подобається Подобається x 2
  20. Богданович

    Богданович Well-Known Member

    Відповідь: Козаки

    Не тільки...
    На Запоріжжі потреба в козаках відпала, а на Передкавказзі якраз була: "злой чечен ползет на берег" (М. Лермонтов) Козаків переселили туди, де вони були потрібні імперії. Які блага - зі спокійних рідних територій - на чужину в вогонь партизанки, зі степу в передгір'я??? Бугага
     
    • Подобається Подобається x 5
а де твій аватар? :)