Корупція.

Тема у розділі 'Ти маєш право...', створена користувачем Мих, 9 січ 2007.

  1. Jazz Bass

    Jazz Bass Well-Known Member

    Artobstrel,Я з тобою згоден,але ж на батьківщині рок-н-ролу ніколи при владі,як у нас,не було комуністичної зарази.
     
  2. victorys

    victorys позитивчик :)

    У польських райвідділах не вимагають взяток. А ще не дай Боже сам запропонуєш :banned:
    Тут то строго карається законом.
    Звичайно трапляються поодинокі випадки, але коли про такі випадки взнають відповідні органи, то справа стає дуже гучною як в радіо так і в ТБ. Тому взятки тут не так поширені як в нас на Україні...
     
    • Подобається Подобається x 3
  3. Багіра

    Багіра Well-Known Member

    взятки може і не беруть, але якось на форумі викладали атлас, де країни були зафарбовані у вишньові кольори - чим темніший тим в країні більша корупція.... то Польща була тільки на тон світлішою від УКраїни.. нема взяток на низах, ще не значить що нема корупції в верхах.. то так, до слова:)

    ..заскучила за форумом
     
    • Подобається Подобається x 7
  4. victorys

    victorys позитивчик :)

    воно то так, я з тим цілком згідна :yes: . Корупція вона є, але тут(у Польші) з нею якось інтенсивніше та ефективніше боряться ніж в нас..на жаль.. Навіть взяти саму едукаційну систему - за 6 років я не заплатила за жоден залік, бо тут такого просто не ма (хоча часом були предмети, коли дійсно хотілось заплатити і мати спокій...). Але коли слухала знайомих, які вчились у Львові, я була трошки в шоці від теперішніх цін за екзамени в "€" та "$"
    Живучи тут кілька років маю порівняння :sorry:
     
    • Подобається Подобається x 5
  5. Багіра

    Багіра Well-Known Member

    то ментальність така...:) але думаю винятки всерівно є.. у нас теж хабарі на пряму рідко беруть, а от через надійних посередників - будь ласка))
    думаю не в сні, а наяву) ми просто наших до кінця не знаєм))
    не велика проблема коли є хабарна система, а коли хабарі вимагають, ставлять у рамки або нереальні умови..
    хоча на мою думку, хабарі за екзамени - дуриш самого себе.. до мого близького друга прийшла жінка і попросила десь влаштувати її дитину після вузу на роботу..
    той питає її - ти оте по своїй спеціальності зробиш?
    а вона - ми то вчили, але я не памятаю, тому зробити не зможу...
    він - ну то може легшу роботу, отаке і таке робити?
    вона - нє, таку роботу я теж не хочу робити через якісь причини
    він - ну то може підеш на ту фірму на місце простої помічниці і підтреніруєшся?
    вона - Та ви шо, я 5 років вчилася, і таку роботу?? :)))
    не везе ти, хто купився на подібне і його розвели:)
     
  6. Agaton

    Agaton Well-Known Member

    Велика.
    Ще і як велика. :sad:
    "Мав на руках" такий кінцевий продукт скорумпованої освіти, хотив допомогти.
    навіть писати про це не хочеться - БЕЗНАДІЙНО так на мериторичному як і ментальному плані.
    Накінец протібна (йому) була ліценція водія - але навіть на думку не прийшло, що треба на екзамен піти. :dntknw:

    просто сама салата в лобі ....
     
    • Подобається Подобається x 3
  7. Багіра

    Багіра Well-Known Member

    мається на увазі менша проблема від тої, коли в тебе вимагають хабар... коли в того, хто не має грошей - безвихідь.. (це я зокрема про освіту) слухала як страшні історії розповіді студентів про те, що вони через такі вимоги були на волосині вильоту з вузу... ясно що питання водіння машини і подібне дуже відповідальні.. але мені всерівно якщо за якусь дівулю заплатять за всі екзамени, бо вона пішла до вузу би знайти файного чоловіка і потім одружиться і буде льотати по салонах краси - на ринку праці вона мені не конкурент))
    інша справа, що ті хто платять за екзамени займають місце чесних студентів.. але зараз в Україні головне не де вчитися, а як влаштуватись на роботу.. як якось писала Настінька:"Для розумних людей завжди знайдеться робота"
     
    • Подобається Подобається x 1
  8. DIDIO

    DIDIO Well-Known Member

    Мені чогось не смішно... Якщо ніхто не платить хабаря ДАІ, то звідки в них (а особливо в їх начальства) набиті кишені? Отже - хабарі платяться.

    Система не тільки ДАІ, а система влади взагалі в Україні влаштовано так, що красти не просто дозволяється, а вимагається "зверху". Це називається "жити самому і давати жити іншим".

    Зарплата рядового співробітника ДАІ складає менше 2 тисяч грн, тобто 250-270 доларів на місяць. Начальника - на процентів 30-40 вища. Якщо вони не принесуть торбинку "вище", то їх мінімум звільнять, а реально - посадять. І ніхто жодної правди не доб"ється. Бо буде куплено суд, адвокатів, свідків, тощо.

    В той же час,

    Тому мені не смішно...
     
    • Подобається Подобається x 1
  9. levandivka

    levandivka Не демократ, однозначно.

    Ну..?
    І шо?
    Втратять паскудну зарплату і зможуть працювати, як всі нормальні люди, або вимруть, як ненормальні.
    В чому проблема?
     
    • Подобається Подобається x 2
  10. olerusya

    olerusya Active Member

    та-та, і з нами таке часто трапляється... я з того завжди найбільше ржу!(це якщо ми справді нічого не порушили:)))

    ---------- Додано в 10:03 ---------- Попередній допис був написаний в 09:58 ----------

    а ви що не платите хабарі їм?
    Ну от припустимо ви нарушили на 450 грн по протоколу... що ви оберете? дати хабар 50-100 грн і через 5 хвилин їхати собі далі(особливо якщо ви поспішаєте) чи платити всі 450 грн+та вся волокіта?
     
  11. DIDIO

    DIDIO Well-Known Member

    А де працюють "нормальні люди"? До "нормальних людей" приходять податківці, яким треба заплатити. Або пожежник. Або райдержадміністрація. Або з відділу реклами. І всі хочуть. І готові зробити тобі набагато більше проблем, на більшу суму, якщо не даси.

    Якщо людина працює не на себе, а на когось - отримає зарплатню "в конверті". І через 20-30 років не матиме пенсії... Але якщо вона захоче мати "чесну зарплатню", її "скоротять".

    Тобто, що в міліції, що в лікарні, що на фірмі, що у ПП - одне й те ж саме.

    Я перебільшую?
     
    • Подобається Подобається x 1
  12. olerusya

    olerusya Active Member

    а взагалі мій чоловік з ними ніяк не розмовляє якщо справді було якесь, навіть незначне порушення...йому трохи пощастило бо коли він вчився у певному навчальному закладі(заочно), то в нього в групі було 2 студенти, які тепер стали ДАІшниками, і з якими в нього збереглись добрі стосунки, то коли нас зупиняють - він одночасно з подаванням документів набирає когось з них і відразу передає трубку" інспектору"... і ви знаєте, ще жодного разу ніхто з них не відмовився взяти трубку до вуха... бояться певно - "а вдруг там хтось тааакиииий!":hi:
     
    • Подобається Подобається x 1
  13. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    а як ДПС і хабарництво розділити? Це ж нєдєлімоє.
     
    • Подобається Подобається x 2
  14. DIDIO

    DIDIO Well-Known Member

    Я заплатив хабаря один раз в житті. На жаль, це було у Львівській області, в Бродах. Я вже розповідав, як перебував у відпустці, і по просьбі знайомого ксьондза поїхав привезти гуманітарну допомогу з Польщі для українських дитячих притулків. Допомогу зібрали католицькі громади Кракова, Вроцлава, Варшави і Жешува. В основному, там були продукти довгого зберігання - рис, макарони, консерви. А також було ящиків з 20 тільки що зробленої ковбаси чи щось подібного - від однієї з м"ясопереробних фірм, яка вчинила благодійність.

    Їхати було не зовсім легко, тому що це був вантажний бус, якого я ніколи не водив, бо я не професійний водій - це була просто моя допомога, безкоштовно, як волонтера.
    Я чудом переїхав через кордон - мені вдалося переконати митницю. На щастя, жінка-митник повірила, що то для сиротинців тощо і пропустила.

    А ось ДАІ... Біля одного з кафе, щоб звернути до нього, в 100 метрах біля посту ДАІ, я змушений був проїхати метрів 15 проти руху (в радіусі кілометра не було жодної машини і я нікому не заважав) - тому що там ремонтувалися дороги, ями були жахливі, і я, завантажений "під зав"язку", боявся чиркнути глушником по каменюці.
    Ми повечеряли в кафе, темніло, ми вийшли і сідали вмашину, коли якийсь дідусь, проходячи повз нас і не зупиняючись, пробурмотів "підійдіт до гаішника". Я подумав, що то він помилився, чи так щось стара людина сказала собі...

    Сіли ми й поїхали. Через кілометрів 10-20 нас обігнала ДАІшна машина і наказала зупинитися. Виявилося, що, не маючи іншої здобичі, вони "поклали око" на нас, коли я звертав до кафе, формально порушивши, але реально - до того змусив ремонт дороги і відсутність огородження!
    Коротше, пока старий ксьондз спав у машині, я переконував ДАІшників в тому, що я не міг проїхати інакше - адже дорога розрита, та ще й не огороджена! Якби була огороджена - я би проїхав далі та там повернув. А так я повернув до кафе, і вже в процесі повороту завважив каменюки та ями, тому змушений був проїхати для розвороту ледь далі, по зустрічній смузі, яку бачив дуже далеко, тобто, небезпеки ні для кого не було.

    А їм було по барабану. По барабану дороги, гуманітарний вантаж тощо. Давай 200 грн і все (ще "по тих" цінах). Я затявся. Тоді мені сказали, що зараз "заарештують" автомобіль, поставлять на штрафплощадку (з п"ятниці мінімум до вівторка, - а там же м"ясні вироби...), перевірять ліцензію на гуманітарний вантаж (якоїї немає, бо костьол не возить гуманітарку часто, лише пару раз на рік, і старому ксьондзові важко тими паперами займатися), і передадуть до суду. Хай там, мовляв, суддя з вами, такими чесними, розбирається... А нам, мовляв, потрібно віддати начальнику гроші, бо ми витратили бензин, коли їхали за вами, і він зніме ті гроші з нас...

    Ось так...
    Що було робити? Я не будив ксьондза, і віддав їм 200 грн. За що і дотепер соромно. Хоч розумію - виходу не було, бо якби "качав права", українські безпритульні та сироти втратили б набагато більше...
     
    • Подобається Подобається x 1
  15. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    та чого соромно, я вважаю, що ви зробили правильно.
     
    • Подобається Подобається x 1
  16. Svjato

    Svjato Well-Known Member

    Треба дозволити все - їдь як хочеш - порушення на камеру - квитанцію в банк.
    Усіх дпс - в регулювальники...
     
    • Подобається Подобається x 2
  17. Dzungli

    Dzungli Well-Known Member

    Корупція в Україні і Світі.

    Багатогранна корупція крокує Світом і Україною. Багатьом людям періодично доводиться бачити прояви корупції в різних формах. Пропонується розповідати про випадки цього явища і можливі засоби боротьби з ним.
     
  18. Ravin

    Ravin Well-Known Member

    Батенька, да уже периодически это её не видно, а уж наблюдаем то постоянно, с утра до ночи.
     
    • Подобається Подобається x 7
  19. Un.Known

    Un.Known споглядач з лінійкою ) Команда форуму

    "Monstrum horrendum, informe, ingens, cui lumen ademptum"
     
    • Подобається Подобається x 2
  20. Chaldon

    Chaldon Well-Known Member

    ..................:)
     
а де твій аватар? :)