Корупція в освіті

Тема у розділі 'Ти маєш право...', створена користувачем Банду_таки_геть, 18 лис 2007.

  1. Chortenia

    Chortenia Маленьке файне вредне

    Відповідь: Корупція в освіті

    Погоджуюсь з Геленою, корупція починається від тих, хто дає, а не від тих, хто вимагає.
    Я і в універ сама поступила (а брали нас 6 людей, бо решта 9 з 15 уже взяли по селу, пільгам і ще бог зна по чому). Вже будувала плани на насупний рік, як буду поступати, на які підготовчі піду. Але все ж поступила, була 5 з тих 6. Усі!!! екзамени-заліки здавала сама. Ну по-перше, кафедра у нас така, завкаф строга (Сявич підтвердить), ну і не повертався ні рука, ні язик, ні мізки. І було образливо, коли ти вчишся днями-ночами, ледве здаєш ту ж, скажімо, філософію на 4, а нарід собі по 10 долярів дав і радіє п'ятіркам. А я вам скажу підвищена стипендія теж непогана річ. І ніхто ж не вимагає, але нафіга ж мучитися, якщо можна легко відбутися певною сумою грошей.

    Хоча був в мене випадок, але стосувався не грошей, а особистої неприязні. Був у нас предмет - прикладна лінгвістика, фактично інформатика з двома лекціями про електронні перекладачі, словники і т.д. НУ от , заходят здавати дівки, питаючись у мене перед дверима, що таке монітор а що системний блок, і виходять, здавши. Скажу вам по секрету на той час комп в групі я знала найкраще, і комп, і проги, і нет, і трохи зібрати-розібрати могла. Ну так (мабуть через те) я той залік здавала 3 рази. На третьому разі чувак, який в мене його приймав, після енного питання сказав "Unfortunately you know it!". Ну і що після того казати?
     
    • Подобається Подобається x 4
  2. zet

    zet Дуже важлива персона

    Відповідь: Корупція в освіті

    О чем вы говорите? Платит тот, кто сам не хочет учиться. Те же, кто учится, те ездят на олимпиады, участвуют в конференциях молодых ученых, участвуют в разработках новых стендов, пишут студенческие научные работы и их берегут, как зеницу ока. Им выписываем премии, а не просто даем повышенную стипендию, рекомендуем на именные стипендии и т.д. А дети из-за коммерческого обучения сейчас очень расслабились. Там, где большой процент коммерческих, к ним относятся, как к "священной (невыгоняемой) корове". Дети это поняли и обнаглели.. Знали бы сколько было таких, которые уже после отчисления брали с родителей деньги, якобы на учебу..
     
    • Подобається Подобається x 3
  3. Espert

    Espert Забанений!

    Відповідь: Корупція в освіті

    Не спорю... Тут правда, хто не хоче вчитися - той і платить... Але чогось в нас не дуже в універі бережуть тих, хто хоч щось робить... Їм сесію навпаки ще тяжче здавати...А то як так, ті хто даои на лапу мають 5, і той хто вчиться 5... Але вся то група 5 не може мати...
     
    • Подобається Подобається x 1
  4. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    Відповідь: Корупція в освіті

    Не згоден. Той, хто вимагає, ставить у такі умови потенційного дающого, що в того по суті нема виходу.
     
    • Подобається Подобається x 1
  5. zet

    zet Дуже важлива персона

    Відповідь: Корупція в освіті

    Да не ставят их в такие условия. Они сами ищут более легкий путь. Одни тратят время на учебу, а другие на то, как "на кривой кобыле" эту учебу объехать... В жизни не вымогала, а вот отбиваться точно приходилось. Согласны делать что угодно, но только не решать контрольную или курсовой. Причем, я по натуре "зануда-разжёвыватель", и они это знают...Просто достали уже. Скоро сессия, снова начнется... А ведь решают только пока 15% из группы, а остальны сидят в засаде. Когда снова дойдет, что никуда не деться, то прийдется мне с ними после работы оставаться, изверги.. :no: :beee:
     
    • Подобається Подобається x 2
  6. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Дуже важлива персона

    Відповідь: Корупція в освіті

    Того, хто знає, і так не підкосиш, як не вимагай. У нас в групі таких прикладів було маса. Викладач мало не трусив заліковку в пошуку зелених, яких там не було й ніхто їх не збирався туди класти. Тоді випитував все, що лиш можливо. І всі отримували "п'ятірки", бо знали. І викладач обламано ставив, що заслужили.
     
    • Подобається Подобається x 3
  7. Зануда

    Зануда така зануда

    Відповідь: Корупція в освіті

    Пригадала собі випадок із студентського досвіду мого чоловіка. Він за всі роки навчання в універі жодного хабара не заніс, але десь на 5 курсі, якщо не помиляюсь,був екзамен у викладача, якому у залікову конче було покласти "листочок капусточки", бо інакше той козел навіть не починав слухати. От приходить черга здавати мому чоловікові - він все як годиться - 5 у.о. в залікову і вперед! Викладач віддав йому гроші і сказав: "Я знаю, що ви знаєте і без допоміжних засобів." Схожа історія була і на екзамені на курсах водіння. Гроші на хабар взяв, а коли і кому дати не знав (без досвіду у тих справах людина :) ) так і тримав ті гроші в кишені. А після екзамену до нього підійшов екзаменатор і потиснув руку, бо він єдиний з групи відповів на всі питання.
    Власних історій нема, бо навчатись доводилось у абсолютно некорумпованих закладах і в житті хабарів не давала. Моя освіта була безкоштовною. У прямому розумінні.
     
    • Подобається Подобається x 7
  8. sselev

    sselev Well-Known Member

    Відповідь: Корупція в освіті

    Можливо це тиск з боку старшого покоління, що диплом це престижно, він має бути і все тут. А може доведеться після навчання їхати в Київ, де без папірчика на хорошму роботу влаштуватись може бути важко.


     
  9. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    Відповідь: Корупція в освіті

    якщо студент знає на тверде "5" - одна справа, а коли на "3"..."4", то підкосити - раз плюнути. А хто шукає? Є, шо вчителі шукають, а є, шо студенти.
     
  10. Mariya

    Mariya Well-Known Member

    Відповідь: Корупція в освіті

    Є викладачі, які вимагають хабарі (благо, на тому факультеті, де я вчилася, таких не було). Але, в основному, гроші намагаються впихнути батьки студентів для того, щоб оцінку поставили при повній відсутності знань. І на фразу "Ви краще ті гроші на репетиторство витратіть" відповідають "Та поставте, чо сі дитина мучити має". :ireful1: А потім ті ж батьки першими починають репетувати про корупцію а освіті. :ireful1:
     
    • Подобається Подобається x 4
  11. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Дуже важлива персона

    Відповідь: Корупція в освіті

    Все залежить від дающого.

    А чому студент, що знає на 3-4 хоче "5"???
     
  12. sselev

    sselev Well-Known Member

    Відповідь: Корупція в освіті

    Коли я вчився в політеху, мені доводилось 2 рази матеріально віддячити.
    1) на 3 курсі важко йшла культура (ну не люблю я гуманітарщину!). купив книжку за 10 грн на кафедру і мені з 3 зробили 4
    2) на 5 курсі окрім навчання в мене вже давно була робота. щоб владнати справи по декількох предметах знову ж таки купив книжок на кафедру.
    Взагалі у своїй спеціальності (телекомунікації) розбираюсь, магістрську роботу захистив впевнено.

    Чи можна це назвати хабарництвом та чи псує таке навчальний процес?
     
  13. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Дуже важлива персона

    Відповідь: Корупція в освіті

    Щоби мені дали спокійно вчитися на 5 курсі, на початку року повідомила, що залишатися на кафедрі не маю наміру. Дали спокій і я отримувала свої заслужені оцінки.
    А були в мене "трійки", де викладач прямо казав, що НЕ хоче поставити мені вищу оцінку. І я це приймала. Ні, то й ні. Що з того, що мене будуть ще годину питати, якщо оцінку вищу НЕ поставлять і все.
     
  14. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    Відповідь: Корупція в освіті

    хто сказав, шо хоче?
     
  15. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Дуже важлива персона

    Відповідь: Корупція в освіті

    Так виглядало. Раз не хоче, то в чому проблема? На "3" завжди можна здати.
    Ті, хто платить, дуже часто навіть на іспит не приходять. Або приходять, аби лише прочитати запитання з білету і все... Була очевидцем безліч разів.
     
  16. Квіточка

    Квіточка Well-Known Member

    Відповідь: Корупція в освіті

    Я теж вчилася в Франка то теж ніколи нічого на платила і уявіть мені навіть червоний диплом дали(хоча всі казали за то вже точно треба було платити). Хоча мамі досі не вірять шо ми не давали хабар. Я вступала в аспірантуру то теж казала то неможливо, а шо вже казали про кандмінімуми.... мінімум 200$, я нічого не платила(правда була на 8 міс.) маю все 5.
    Але зараз я стикнулася з іншою проблемою. Я вже було повірила шо платить ті хто хочуть але й ті які знають теж можуть вступити по знаннях....
    Академія мистецтв..... репетитор так і сказав де працюють батьки, скільки можете дати, конкурс малюнки+євро. і там далеко не 5тис. євро
    Політех: малюнки малююють люди які ледве тримають олівець в руках, а укр.мову здають(вони ввели крім зовнішнього ше свої тести) російскомовні учні(питають шо такоє ета дієвідміна, впервиє слишу).
    Моя сестра не пройшла, і всі її коліжанки не пройшли.
    хочу похвалити Франка, жодного вступного іспиту в їхніх стінах, все на основі зовнішнього, тут може бути обєктивність, на відміну від Політеху.
     
    • Подобається Подобається x 2
  17. Tony

    Tony Well-Known Member

    Відповідь: Корупція в освіті

    Так давайте почнем з того куди і коли ви поступали. Якшо це було в 1980 році і на факультет якось там біології.. то понятно шо про які хабарі і яку корупцію може йти мова... А ви зараз попробуйте поступіть хачаби без репетиторів (не говорю вже про конкретні хабарі шоб взяли) на факультет міжнародних, юридичний, економічний.... а про медик я взагалі мовчу. Це по перше.

    По-друге. Так можливо щоб прям вже викладач вимагав хабаря то рідко коли таке побачиш, але вам сворять такі умови що самі будете ше просити щоб взяв і дякувати за 3-йку...

    Корупція в освіті - це ше не найстрашніше. Вона по суті не причиняє нікому шкоди як такої, навпаки робить добро студентам :) та і враховуючи те що зараз витворяють наші "освітяни" то це ше виправдано.
     
  18. Степаныч

    Степаныч Дуже важлива персона

    Відповідь: Корупція в освіті

    Медичне училище після 8-го класу з похвальною грамотою, 1970 рік, вступ без екзамену. Із групи (30 чоловік) ніхто хабарів не давав. Дніпропетровський медичний, вступив у 1976, закінчив в 1982. Ніколи, нічого, нікому не платив. Було єдине - збиралися на якісь подарунки викладачам, у більшості їм не потрібні. Були викладачі, які не брали нічого, їх знали, нічого й не дарували. Перед випускними скинулися по 15 крб геку на прожиття, переїзди і т.п. Усе це хабарями не можна вважати. Адже викладач не знав, хто із десятку здавав гроші, хто ні. Хоча останніх практично не було. Червоний диплом. Дружина поступала туди ж після 10 класу. Не поступила. Відпрацювала 2 роки санітаркою, не поступила. Але поступила на підготовче відділення, після якого легко УСЕ підготовче відділення (крім одного хлопця, який тупо не з"явився на іспит) поступило. Все інше як і в мене. Син 1998 рік, той же ВУЗ, але вже академія. Не поступив. Поступили на підготовче відділення, платне. На наступний рік поступив (поступило більше половини групи "хто хотів поступити"). Ніяких хабарів.
     
  19. Tony

    Tony Well-Known Member

    Відповідь: Корупція в освіті

    Та яке медичне училище... я про універ Д.Галицького говорю
     
  20. Степаныч

    Степаныч Дуже важлива персона

    Відповідь: Корупція в освіті

    Почитайте далі:
    Пробачте, але ж Ви не уточнили, що мова йде про конкретний навчальний заклад. Гілка ж присвячена корупції в освіті взагалі. Якщо така велика корупція у ВУЗах ЗУ, то це швидше регіональна проблема. Адже на іншій території України такого немає. Шукайте причину, "борітеся і поборете"(с).
     
    • Подобається Подобається x 3
а де твій аватар? :)