У фермера, в якого я беру Бі Ло Чунь, саме той який Ви, Efer, полюбляєте, є великий вибір білих чаїв, як розсипом, так і пресованих. Можемо щось взяти на пробу або разом з зеленими, або пізніше.
Чайний настій виходить досить темним, майже як індійський Дарджилінг, і сильний аромат меду, і медовий присмак, не знаю, чи цей чай ароматизують, чи він такий по природі...
Купив собі чорний чай у коржі - Хун Ча 100гр | | Чайна квітка. Найкращий з червоних чаїв, куплених в Україні. Смак ближчий до цейлонського. Крім смаку сподобався якістю самої сировини: листя ціле, легко відокремлюється, практично не утворює спорохнявілого сміття під час запарювання.
Подивіться, будь ласка, цих два відео про зелений чай. В них є багато цікавої і корисної інформації. Хочу лише зауважити, що це відео датоване весною 2017 року.
Цікаво про пресований червоний чай, бачив взагалі великою кулькою запресований, але не знаю, як вони за свіжістю, чи не занадто висушені будуть?
Ці всі закоси під пуер в червоних, білих, квіткових(є і такі!) чаях потрібні китайцям лише для однієї мети - продати побільше чаю. Якщо з білим ще можна зрозуміти такі маніпуляції(чай може так вилежуватися роками), то що дасть пресування в млинці червоного чаю? Тепер ще з'явився червоний чай, зроблений по технології шена. Може мінятися в процесі подальшої ферментації. Фактично пресовка - це ще одна операція в технологічному процесі, досить затратна в плані необхідного устаткування (парогенератори, преси). А значить це ще плюс до вартості чаю. Як експеримент, заради цікавості, такий чай можна пробувати, і навіть можна знайти достойні екземпляри, як у випадку шановного @SPP . Але мені здається, що розсипний червоний чай набагато цікавіший і різноманітніший. Єдине, що мене справді зацікавило, це те, що чай виготовлно в провінції Хунань. Візьму собі це на замітку і подивлюся, що з червоних чаїв вони роблять. Потріно буде спробувати.
В розсипного червоного чаю є тільки один недолік - чорта з два його знайдеш в Україні нормальної якості, постійної наявності та за помірну ціну. А так -згоден )))
А я навпаки не можу пити чай, якщо кинув його замало, мені краще перекинути й коротші проливи робити, аніж недосипати) Білочунь пив, кидаючи чай прямо до чашки,а потім туди ж доливав води, виходив досить м'який смак й кілька разів наче сподолабось, але нема ефекту чаювання.
На одному з форумів розповідали, що на березі озера Сі Ху(Західного озера) Лун Цзін в китайських чайних подають в склянках на 150 мл. На такий об'єм кладуть 3 г чаю і заливають водою до 5 разів.
Теж цим грішу Але досить часто чув від чайних людей, що з роками чайного досвіду багато хто приходить до зменшення кількості чаю при заварюванні. В мене так не виходить
Тепер покажу чайну посилку Китайці як завжди поклали кілька пробників. А якась добра душа поклала аж 5 цукерок!
Цю посилку я чекав як ніколи. На це було дві причини. Перша причина - приїхала нова чабанька! Величезна - 630 на 340 мм! Моя старенька після 5-річних щоденних знущань виходить на пенсію. Тут добре видно пропорції. І тепер мій чайний куток виглядає так.
Друга причина - це червоний чай з диких дерев Є Шен Хун Ча. Ще ніколи мені не доводилося пробувати червоний чай такої цінової категорії. Для інформації - ціна Є Шена в 4-5 разів перевищує ціну звичайних Дянь Хунів. Коли я відкрив 100-грамовий пакет, то відчув море емоцій. Перше - прекрасний фруктово-ягідний аромат, друге - велике, скручене в голки листя. Вдихав аромат кілька хвилин, не міг відірватися. Зрозумів, що в гайвані цей чай заварити буде складно, він туди просто не поміститься. Отже, глиняний чайник! А що подумають про мене мої шени, для яких цей чайник було куплено? Та пусте, перепрошуся. Як виявилося таке рішення було абсолютно правильним. На 200 мл чайник взяв 10 г з 25, які мені належаться. Як гуляти, то гуляти! Саме в глині я зміг його розкачати, повністю розкрити. Фруктово-ягідний аромат плавно перейшов у смак, а потім і у посмак. Ледь- ледь відчувалася грейфрутова гірчинка. Але що головне я знайшов у цьому чаї, так це об'єм у смаку. Мені завжди його не вистачало в червоних чаях після шенів. Тут він є, чай не простий, не буденний. Мої чайні друзі, Efer, SPP, Ezi! Кожен з вас матиме змогу спробувати цей чай. Раджу з ним не гнати коней, знайти для нього час. Спробуйте заварювати по-різному: в гайванях, глиняних і фарфорових чайниках. Лист потужний, намагайтеся його розкрити на повну. Через нього я пролив 1,5 л води, як через найкращі свої шени, і Є Шен Хун Ча все ще був смачний.